Awxeo <P, 9 QQ Kilo Guyot Handperen 'Meneer, ik heb 'n hond gevonden INRUI LAKTIE 149 195 295 125 98 110 398 395 S|| 225 129 178 395 239 195 349 398 298 féijwialkuil Een weekje uit het leven van een dierenasielbeheerder Nieuwe stadsgids Middelburg GESOIGNEERD OP DE FIETS w* LOK AT IE KOMT ALS BESTE UIT DE BUS SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 JUL11989 308 HE SCHELDEBODE I )e jkhkIsj Kikken Aroma Ikxxl tijdelijk met 50 waarde- Oryza Rijst a la minute 89 98 109 119 198 89 98 125 169 698 198 Turbana Bananen Hollandse Sperziebonen 8 Franse Perziken Kilo Zomerprei Bos Jonge Wortelen Magere Karbonade C^ACï vrijdag zaterdag Franse nieuwe oogst! Schouder Karbonade of Varkens Hamburgers Verse Worst Gehakt Halfom Zalmbacon Zigeuner Gebraad Rauwkost Salade Vissticks Barbecue Pakket Iglo Pizza Venetiana Hamburgers Volkoren Brood Rauwkost Salade 4 Abrikozen Meisjes Gekookte Gelderse 139 Pitt-bull Bejaardentehuis Met fietskJeding van Agu-Sport is het fietsen nóg leuker. Voor jacks, broeken, trikots, maar ook voor alle accessoires moet u beslist even langs komen. Onze kollektie fietsmode is volledig èn voordelig. VERKRIJGBAAR BIJ: agUASpOft K. Rietbergkwartier 1a Middelburg Tel. 01180-13039 (wijk Klarenbeek, t.o. LTS) I..M Bij aankoop van een volautomatische Praktica BCA met combitas. minimaal f 50.- terug voor uw oude camera (werkend of defect). BCA 2.4/50 lens* AF: inruil oude camera Praktica combitas exclusief batterij. aktieprijs TOTAAL NU! f 238,- FOTO VAN lange delft 115 middelburg ZONNIGE aanbiedingen geldig van do. 20 t/m woe. 26 juli '89, tenzij anders vermeld. PRIJSJES duopak CRATfS ^Ü^OOKBOLK liler stabilac Halfvolle Melk hille Fourré vanille ol chocolade Sisi Sinas lile'lles -M- Chips nalurel ol papiika yak 200 gram 4 pack stabilac Drinkyoghurt aaidte- ol exolic delmonte Ananas Schijven blik 227 gram Teo Dessertsaus aanlhpi, chocolade ol kersen flesje 150 ml Croky Zoute Pinda's 7ak 250 gram gouden aar Roomboter Sprilsringen pak 6 sluks Pedro Domeq Sherry lies 70ci medium ol pale dry so-solt pompflakon Vloeibare Zeep inhoud 500 ml. groente fruit donderdag per kilo vrijdag zaterdag 500 gram maandag dinsdag woensdag do.vrij.za. 20-21-22 juli 500 gram \J 198 per kik)6" 898 5 HALEN 4 BETALEN! prijs per stuk ma.di. 24 25 juli 500 gram woensdag 26 juli 500 gram glggi vleeswaren 100 gram 100 gram 150 gram pak 10 stuks bakker pak 500 gram per stuk pak 4 stuks mora brood banket fijn of grof 800 gram koeling bakje 500 gram bakker ring 500 gram parade super B 1 WINKELCENTRUM DAUWENDAELE K MIDDELBURG Cremy Vla vanille ol chocolade 149 beker 0,5 liter campina dagverse Magere Yoghurt literpak Noord-Hollandse Belegen Kaas minder zout. meer CQQ smaak. 500 gram GOES - „Meneer wij gaan op vakantie, kunt u mijn poes nog hebben in uw pension „Nee me vrouw, wij hebben geen pension. U moet in de Gou den Gids kijken onder dierenpension, maar ook daar zullen ze uw kat niet kunnen hebben, want al les zit vol. Laat een buurvrouw de kat thusi voeren, een ander oplossing zal er niet zijn. Bel toch maar voor alle zekerheid enkele pensions op, misschien is er nog een plekje". Peter Boelée, beheerder van die renasiel Tussenhaven' in Goes hoort ze elke dag weer. Dezelfde verhalen dan over de poes en dan over de hond. „Meneer er loopt hier in de buurt al geruime tijd een kat. Iedereen geeft hem wat te eten, maar nu gaat de hele buurt met vakantie, kunt u hem op halen Bij aankomst blijkt het een kat met een ta- touagenummer in het oor te zijn. De eigenaar was hem al drie maanden kwijt. Binnen een dag was hij terug bij zijn baasje. „Meneer deze hond heb ik aan een boom gevonden, hij is lief voor kinderen, want hij deed niks met mijn kinderen." De inspekteur van de Dieren bescherming had nog geen kwartier nodig om deze 'vin der' te ontmaskeren als de eigenaar van de hond en de zelfde eigenaar moet nu nog langs komen om behoorlijk af stand te doen van zijn hond. Windmolens „Ik heb een hond gevonden, hij zal al enkele dagen in de boom, mijn man heeft hem er uit gehaald. Dit zal wel weer een kat zijn die voor de vakan tie door zijn eigenaar op straat is gezet." De eigenaar meldde zich binnen twee dagen. Dol gelukkig haar vijftien jaar oude kat weer terug te hebben. „Meneer wij zorgen al een jaar voor een kat die is aanko men lopen. Maar nu gaan we op vakantie en dan krijgt hij geen eten. Kunt u hem opha len Peter Boelée kent zijn pappenheimers: „Mevrouw, dat kost,wdan wel af stands- geld. Het is uw kat." Het weer woord aan de andere kant van de lijn: „Nee hoor, hij is aan komen lopen hij is niet van mij. Ik ben gek, ik ga niet be talen voor een kat die niet van mij is". „Mevrouw, een jaar geleden was het een zwerfkat, u heeft dat toen niet gemeld". De kat werd toch opgehaald. Het dier kan er toch ook niets aan doen. Zaterdagmorgen. De politie brengt een gevonden hond, die verdacht veel op een Pitt-bull terrier lijkt. Eenmaal in het asiel blijkt het een wat gezette Dalmatiër te zijn. Ze kwam ons wat bekend voor. Even in de archieven zoeken. En, ja hoor, het is Lotte. Een tien jaar oude kruising Dalmatiër die we vorige jaar geplaatst heb ben. Eigenaresse dolgelukkig dat de hond terecht is. Zondag 13.00 uur een man belt het noodnummer van het asiel. „Er loopt een hond op het parkeerterrein van het Poel- bos. Midden op het terrein staat hij naar iedereen te blaf fen. Auto's moeten er omheen rijden en hij laat zich niet pakken". De hond liet zich ge lukkig wel lijmen met wat brokjes van het asiel. De eige naresse meldde zich 's mid dags bij de politie, die ze naar het asiel doorstuurde. De dame was woest. Hoe haalden de mensen het in hun hoofd, om aan haar hond te zitten. Hij was in het bos weggelopen en zat vast en zeker bij de auto te wachten. Geen bedankje kon eraf. Het was dan wel de GOES - Zeeland is vertrouwd met de wind, de mensen hebben er mee leren leven. Meerdere keren werd de provincie geteisterd door de zware stor men die veel schade aanrichtten. Er werden mil jarden geïnvesteerd om die schade te beperken. Er zijn ook mensen die van de wind willen profiteren. Samen hebben zij de vereniging Zeeuwind opge richt, een coöperatieve vereniging waarvan de le den gezamelijk windmolens aanschaffen en exploi teren. Zij lenen éénmalig minimaal 150,- en maximaal 750,- aan de vereniging. Hiermee wor den de windmolens gefinancierd. Bij het sluiskom- plex van het Goese Sas wil de Vereniging Zeeu wind een molen plaatsen van 250 kilowatt. Burge meester en wethouders van de gemeente Goes heb ben aangegeven met een bestemmingsplan wijzi ging mee te willen werken aan de realisering van het projekt. Hond en kat, zorg dat ze niets tekort komen, ook niet als u met vakantie gaat. vrije dag van de asielbeheer der, maar aan zo'n klus ben je toch altijd wel een uurtje kwij t. De volgende dag worden er twee katten gebracht. Ze zijn niet zo jong meer, maar de eigenaresse moet naar een be jaardentehuis en ze mag haar katten niet meenemen. „Maar mevrouw, dat is toch uit de tijd. Alle bejaardenthuizen la ten bewoners toe met de die ren die ze hebben. Het is on menselijk om dieren van men sen af te nemen. Zeker als het gaat om bejaarden, die vaak alleen nog maar hun huisdier hebben asl gezelschap. U moet eens kontakt opnemen met de werkgroep 'ouderen en huis dier' van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren in Den Haag". Wat blijkt, het bejaardentehuis maakt geen problemen, maar de bewoners wel. Dus zitten wij met twee katten van 8 en '10 jaar oud in het asiel en de eigenaresse van 86 jaar in het bejaardentehuis. Alleen „Meneer mijn hond moet weg. Ze is al geruime tijd onz indelijk en ze bijt alles kapot". Het blijkt om een jong hondje te gaan, dat alle dagen van 8.00 tot 17.00 uur alleen thuis moet zitten. Dit hondje had het slecht getroffen. Ze zit nu in een gezin. Tijdens het bood schappen doen blijft ze thuis en het gaat prima De gemeentereiniging vindt een doodgereden kat, die naar het asiel wordt gebracht. Via de tatouage in de oren wordt de eigenaar opgezocht en die is dan meteen uit de onzeker heid. Dit is nog maar het verhaal van een halve week. Peter Boelée zou er een boek over kunnen schrijven. Over de smoezen die verteld worden om maar op een goedkope ma nier van een huisdier af te ko men. Over alle jonge katjes die elk jaar weer worden 'gevon den'. En over de slechte be-, handeling, die een huisdier zich soms moet laten welge vallen, omdat hij 'overlast' be zorgd. Volgende week vervol gen we de bloemlezing over de gebeurtenissen in en rondom het asiel. De vereniging Zeeuwind be staat tweeënhalf jaar en is ge vestigd in het gebouw van de Zeeuwse Milieufederatie aan de Singelstraat in Goes. In de korte tijd van het bestaan heeft men al flink aan de weg getimmerd. Al sinds het voor jaar van 1988 draaien er bij Bath drie windmolens, elk met een vermogen van 75 kilowatt. Deze molens hebben sinds de plaatsing vrijwel probleem loos gedraaid en leverden het eerste produktiejaar al winst op. De elektriciteit die de mo lens leveren wordt aan de PZEM geleverd voor 0,175 per kwh. Genoeg om aan de le den de afgesproken rente te betalen en als het zo doorgaat kan na 1989 zelfs gerekend worden op een aandeel in de winst, want Zeeuwind deelt alle winst aan de leden uit. Onderzoek heeft uitgewezen dat het Goese Sas een nog be tere lokatie voor een windmo len is. De gemiddelde wind snelheid bedraagt daar 7.18 meter per seconde. De kosten gaan echter voor de baten uit. Het type windmolen dat bij het Sas wordt geplaatst, de Micon M450, vraagt een inves tering van 250.000,-. De ex ploitatiekosten bedragen 55.000,- per jaar. Daarom is de vereniging op zoek naar vijfhonderd nieuwe leden. Door lid van de vereniging te worden werkt men mee aan een schoner milieu. Elektrici teit produceren zonder een of andere vorm van brandstof nodig te hebben kan, door windenergie. Daarin schuilt ook het grote milieuvoordeel. Wind als energiebron raakt niet uitgeput. Iedere driedui zend kilowatt windstroom be spaart duizend kubieke meter aardgas of een gelijkwaardige hoeveelheid kolen, olie of ura nium. Bezwaren zijn er ook. Deze werden onlangs op een spe ciale informatieavond in café 'Het Loze Vissertje' naar vo ren gebracht. De molen wordt ruim 43 meter hoog en de ro torbladen hebben een diame ter van 24,5 meter. Het aanzien van het landschap zal volgens de tegenstanders drastisch veranderen. Dit bezwaar werd door de vereniging bestudeerd met als resultaat, dat men het niet ernstig genoeg vindt om van de bouw af te zien. Ver moedelijk zal hierover het laatste woord nog niet zijn ge sproken. Een ander bezwaar komt van ornithologische zijde. Vo gelkenners vrezen dat de trek vogels tegen de molenwieken aan vliegen. Maar een onder zoek wees uit, dat de trekrou- tes niet vlak langs het Goese Sas lopen. In het voorjaar van 1990 moet de windmolen aan het Sas er staan, volgens de plan ning van de Vereniging Zeeu wind. Het vermogen is ruim drie keer zo groot als van de drie molens bij Bath tezamen. Voor informatiemateriaal over windenergie kan men bellen naar de Zeeuwse Milieu Federatie, telefoon 01100- 28259. Mary Kroon of John Springer zullen graag inlich tingen geven. MIDDELBURG - Waar vind ik een gymnastiekvereniging, een biljartclub of een voetbalclub? Waar zetelt het culturele werk? Een school voor mijn kind, waar staat die? Op deze en nog veel meer andere vragen geeft de nieuwe en geheel herziene 'Gids voor de gemeente Middelburg' antivoord. De gids wordt momen teel verspreid.

Scheldebode | 1989 | | pagina 8