HÉ SCHELDEBODE het weten waard ij Mariëlle de Murinik-d'Silva na 16 jaar verschijningsvrij" Waterproof strand make-up bij Beautysalon Hardy UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN KOKEN Tjap Tjai Een dure deken SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 JUL11989 3C De lijdensweg van Mariëlle de Munnik-d'Silva begon toen zij zo'n drie maanden oud was, en Ma- riëlla is nog niet eens een van de ernstige gevallen. Maar niet iedereen wil over zo'n ingrijpende en vaak lange periode vol tegenslagen in zijn of haar leven hun verhaal doen in de krant. Mariëlle was bereid dit wel te doen. Vergiftiging Ziekenfonds BUROVOOR RECHTSHULP HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN Kraampjesdagen in Arnemuiden Plantenextracten genezen eczeem door: Tosca Houtstra ZOUTELANDE - Van baby af aan altijd onder het eczeem zitten, eeuwige jeuk, open wondjes en sla peloze nachten. Psychische problemen die in trau ma's kunnen ontaarden en verlies van vriend schappen. Blijven zitten op school, verlies van een baan, echtscheiding en eenzaamheid, gevolgen van klein tot groot. De mens die een huidziekte mee krijgt in zijn leven weet er alles van, een eeuwig gevecht met jezelf en je omgeving, doktoren van kastje naar de muur, het antwoord is moeilijk te vinden. Mariëlle woont in Zoute- lande en tijdens ons gesprek is zij, na bijna zestien jaar dauwworm-eczeem, verschij - ningsvrij. Mariëlle is gelukki ger dan ooit en trots op haar schone, eczeem vrije huid. Hier volgt haar verhaal. „Ik was pas twee maanden oud toen het begon, dauwworm-ec zeem, een „nat" eczeem waar bij je voortdurend last hebt van lymfevocht dat vrij komt, constant onder de grote rode vlekken zit, altijd maar die vervelende jeuk hebt en vooral bij het openkrabben pijn. Ik had altijd in een veel ergere vorm last van het ec zeem in de winter terwij 1 's zo mers veel zonnen en veel in zee zwemmen het eczeem af remde. Nu weet ik hoe dat komt, het lichaam heeft in deze maanden een kortstondig hoger afweermechanisme. Tot mijn dertiende jaar heb ik al tijd de traditionele geneesmid delen en crèmes van de huis arts gebruikt. Vooral cortiso- nen krijg je in grote hoeveel heden te gebruiken. Dit is che misch nagemaakte syntheti sche bijnierschors, dat slechts tijdelijk het eczeem onder drukt. Deze cortisonen zijn niet ongevaarlijk en hebben allerlei bijwerkingen. In die jaren aandokteren werd ik steeds moedelozer en kreeg meer last van allergieën en van psychische spanningen wat het er voor mijn huid niet beter op maakte. In sommige periodes zat ik echt van boven tot onder onder het eczeem. Vooral bij psychische span ningen ontvlamt het eczeem verschrikkelijk. Nachtenlang lig je wakker van de jeuk en je ongeloof in genezing groeit met de dag. Op mijn dertiende besloten mijn moeder en ik te stoppen met al die medische zalfjes en een bezoek aan een homeopaat te brengen. De homeopaat had toch een wat andere benade ring. Vooraleerst moest ik le ren mezelf te zijn en daardoor mijn innerlijk meer rust te ge ven. Ik kreeg verschillende homeopatische middelen en zalf om de huid te verzachten. Twee jaar ben ik bij deze ho meopaat gebleven om de zes weken controleerde hij mij. Bij de homeopaat ben ik een klein stapje verder gekomen zoals tot de belangrijke drai nerende fase waarbij de meest radicale afvalstoffen door het lichaam geëlimineerd worden. Dit is trouwens een hele ake lige periode omdat in deze fase de jeuk meer branden is en je dagen hebt met het gevoel of je hele lichaam in brand staat. VLISSINGEN - Beautysalon Hardy aan het Bellamypark voert onder andere Juvena in haar assortiment. De waterbe stendige strand make-up is momenteel een veel gevraagd pro- dukt. Vooral de mascara, de eyeshadow en de lip gloss gaan vlot over de toonbank. Waterbestendige make-up is een „must" aan het strand. Een zwaar opgemaakt ge zicht is op het strand niet al leen een tikkeltje misplaatst, maar bovendien onpraktisch. Een gewone make-up is vrij wel zeker al na korte tijd vol ledig geruïneerd. Make-up is immers niet bestand tegen zeewater en transpiratievocht. De waterbestendige mas cara van Juvena is 's zomers vooral op het strand ideaal. Verstandig is echter toch al tijd zuinig met mascara om te springen. Dus alleen de puntjes van de wimpers aan zetten. Rich Waterproof Mas cara klontert overigens niet. Voor lensdragers en voor ge voelige ogen is het wellicht van belang, dat de mascara klinisch is goedgekeurd op to lerantie door de ogen. Soms is het een nadeel dat een water proof mascara moeilijk te ver wijderen is. Met Juvena's Conditioning Remover Gel, verwijdert u de meest hard nekkige mascara probleem loos en zacht. Een gewone poederoogscha duw is meestal niet bestand tegen zeewater en transpira tievocht. Daarom heeft Ju vena nu een totaal nieuwe ogenshaduw ontwikkeld op basis van een waterbestendige crème: Waterproof Eyesha dow. Deze unieke oogschaduw is transparante huls met ap plicator aan de dop brengt eenvoudig op en houdt onge- looflijk goed. Ook op het strand. Heel naturel staat de Colou ring Lip Gloss van Juvena. Zeker bij een zongebruinde huid is een subtiel gekleurde glans op de lippen mooier dan een dikke crèmestift. Colou ring Lip Gloss wordt aange bracht met een applicator, die zich aan de dop van de huls bevindt. De Lip Gloss is veel vetter dan een lipstick en be schermt de tere en uiterst dunne huid goed tegen uitdro gen. Tips voor de strand make up: Spring altijd zuinig om met make-up Laat poeder en blusher ach terwege, deze blijven toch niet zitten. Gebruik in plaats van vloei bare make-up, een gekleurde zonnebrandcrème met be- schermingsfaktor (Juvena Ra pid Tan Cream Bronze). Een waterbestendige make-up wil niet zeggen dat hij ook be stand is tegen wrijven. Vermijd te allen tijde harde, opvallende kleuren. Zeker bij een bruin gezicht staat dat snel ordinair. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Tosca Houtstra Esther Habers tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-71672 tel. privé 01180-33431 Zo zag Mariëlle er een jaar geleden nog uit. En zo'n perzikhuidje heeft Mariëlle nu - foto harry de lange 's Nachts had ik geluk wan neer ik twee uur slaap haalde. Ik werd toen extra moede loos en verviel in een houding van dat het me allemaal niets meer kon schelen. Dat jaar bleef ik ook zitten op school. Vorig jaar 1988, 2 juni, ik weet het nog precies, zag ik de advertentie waarin een pro- dukt als dé oplossing werd aangeboden. Als je net als mij en als zovele anderen jaar in jaar uit van alles en nog wat probeert en geen gram verbe tering ziet dan kan zo'n nieuw midden er ook nog wel bij, je kunt in ieder geval gaan kij ken wat het is. Maar het was niet alleen maar een nieuw middel het werd dé oplossing, want na een jaar was ik ver schijningsvrij, écht, het mooi ste jaar van mijn leven. Ik heb, dat moet ik wel zeggen, naast het gebruiken van het produkt ook heel veel steun aan de begeleiding van Sissy gehad die je steed weer men taal oppept". Sissy Molenaar introduceerde in februari 1988 de anti-eczeemzalf op de Ne derlandse markt. Nog lang niet is het produkt in heel Ne derland te koop omdat zij er vrijwel alleen staat. Bijna an derhalf jaar nu heeft zij als het ware de strijd geleverd te gen dermatologen (huidart sen) en de medische wereld. Nu begint langzaam een eerste serieuze reactiegolf los te ko men uit deze wereld en in Dijkzigt Rotterdam gaan de mensen die daar niet van hun huidziektes afkwamen nu trots hun schone, gezonde huid laten zien. „Toen Mariëlle bij mij kwam voor een advies had zij een sterk psychisch dieptepunt en een actief, onrustig eczeem. Haar puberjaren hadden haar desillusie versterkt. Ik heb de beide crèmes die gebruikt moeten worden op beide han den gesmeerd om te zien hoe haar huid reageerde en heb haar de werking ervan uitge legd". Mariëlle: „Gelijk de an dere dag was het elimineren van de afvalstoffen al weer op gang gekomen en mijn huid reageerde hevig, overal schil fers (hoornlaag) die los kwa men en vocht dat vrij kwam". Sissy: „De afvalstoffen komen dan met lymfevocht gecombi neerd naar buiten, eerst heel doorzichtig, vloeibaar, later minder plakkerig en minder vloeibaar". Mariëlle: „Drie- en-een-halve maand had ik deze reactie tot kort voor de herfstvakantie vorig jaar, toen kreeg ik er een ontsteking bij, bovenop het eczeem veroor zaakt door een vergiftiging van dierlijk eiwit. Ik krabde alles open, maar het wilde niet meer dicht en dit duurde zeker drie weken. Drie weken lang heb ik toen niet anders gedaan dan veel insmeren, veel douchen en veel slapen. Ik was ziek en moe alsof ik griep had, temperatuurverschillen, koude rillingen en zo meer. Na die drie weken ben ik op va kantie gegaan, de zon in en ge woon blijven doorsmeren. Toen heb ik voor het eerst tot eind november een verbete ring gezien van de huid. Eind november kwam er weer een uitbarsting en was ik weer twee weken goed ziek ervan. Weer ging het beter tot janua ri, toen weer een week ziek, maar dat was mijn laatste echte uitbarsting. Vanaf daar is mijn huid beter geworden en het eczeem gaan verdwij nen. Nu na een jaar is het ec zeem voor dik 90% weg en ben ik verschijningsvrij, en ik vind het geweldig". Sinds april dit jaar staat Mariëlle samen met nog iemand onder controle van een medisch adviseur van het Zie kenfonds Midden Zeeland en waarschijnlijk komt daar een dezer weken een proefpersoon bij. Mariëlle heeft een deel van de kosten vergoed gekregen maar de hoop van zowel Sissy als Mariëlle voor de komende jaren is een volledige vergoe ding door het ziekenfonds. Sis sy: „Er zijn nu mensen die moeten stoppen omdat ze zich de aanschaf van de grote pot ten die ervoor nodig zijn niet kunnen veroorloven, heel triest en teleurstellend. Be handelen moet voor iedereen mogelijk zijn". De crème die Sissy gebruikt is gemaakt op basis tan gezui verde oliën en vetten, zwavel en plantenextracten. Eigenlijk is het een megsel van goede produkten die op iedere groentemarkt te koop zijn. Daardoor krijgt het ook nooit de erkenning „medicijn". Wie meer informatie wil kan con tact opnemen met Sissy Mole naar, in Vlissingen. Telefoon 67457. indisch (voor 4 personen) V* pond sperzieboontjes 2 ons peultjes 1 kleine spitskool 1 struik brocoli Vi pond peentjes (bos) 2 preien 3 teentjes knoflook pond nassivlees peper, zout, vetsin (Chi nees zout) naar smaak 4 eetlepels tomatenketjup wat maizena 4 kopjes vleesbouillon Het vlees in wat olie (soja of zonnebloem) bakken met de geperste knoflook. Nu voegt u alle fijn ge sneden groenten toe met ivat peper, zout, vetsin, tomatenketjup en de 4 kopjes vleesbouillon. (De groenten niet te lang meekoken). Met een wei nig maizena bindt u het gerecht. Dit gerecht eet men met witte rijst. SUCCES EN EET U SMA KELIJK.'!! MIDDELBURG - Mevrouw van Duren (76 jaar), al ja ren reumapatiënte, en haar echtgenoot brachten een be zoek aan de markt. Zij werden aangesproken door een aardige mevrouw, die hen uitnodigde om 's middags om 15.00 uur in een plaatselijke horeca-ondememing te ver schijnen. Samen met een grote groep andere belangstel lenden werd daar voorlichting gegeven over de produk ten van zuiver scheerwol die de onderneming in de han del bracht, zoals dekens, kussens etcetera. Mevrouw van Duren was erg geïnteresseerd vanwege haar reumatische klachten. Bovendien werd hen een kaartje overhandigd, waarop meegedeeld werd dat ze in elk geval recht hadden op een 'set verzilverde lepels' als ze aan de uitnodiging gevolg zouden geven. Ze gingen en werden na een bijeenkomst van drie kwartier bewogen tot de aanschaf van dekens en kussens tot een 'waarde' van 1.720.-. De heilzame werking op de reumatische klachten van mevrouw had daarbij de doorslag gegeven. Thuis gekomen begonnen langzaam maar zeker de twijfels over de trans actie te groeien. Via een consumentenorganisatie verna men ze de volgende dag dat aankoop van vergelijkbare produkten bij een andere zaak hen aanmerkelijk minder zou hebben gekost. De heer van Duren voelde zich bekocht en kwam bij het Bureau voor Rechtshulp vragen of hij nog onder de koop uit kon komen. Het was duidelijk dat de transactie viel onder de col portagewet Die wet geeft regels over het huis aan huis goederen of diensten aanbieden of deze op bijeenkomsten aanprijzen om ze te verkopen. De colportagewet is ge maakt om misbruik bij colportage tegen te gaan. De be langrijkste regels zijn de volgende. De colporteur (degene die de waren aanprijst met het doel ze te verkopen) moet zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in het gebied waar- zijn onderneming is gevestigd. Colporteurs voor buitenlandse ondernemingen moeten zich in laten schrijven bij de Kamer van Koop handel in Rotterdam. Het bewijs van de inchrijving moet de colporteurs bij zich dragen. Er bestaat een landelijk re gister van ingeschreven colporteurs bij het Ministerie van Economsiche Zaken, dat door iedereen kan worden inge zien. De inschrijvingsplicht geldt niet voor colporteurs van drukwerk, grammofoonplaten e.d., dit in verband met de vrijheid van meningsuiting. Ook stelt de colportageioet nogal wat eisen aan het ge drag van colporteurs. Hij moet direct duidelijk maken dat hij colporteur is en dat hij iets probeert te roerkopen. Het is hem verboden mensen verplichtingen op te leggen, waar van hij weet of kon weten dat ze er financieel niet aan kunnen voldoen. Verder mag hij geen onjuiste of mislei dende mededelingen doen over de produkten. Overtreding van deze regels kan tot gevolg hebben dat de inschrijving van de colporteur vervallen ivordt verklaard. Overeenkomsten waarbij het gaat om een bedrag van f 75.- of meer zijn alleen geldig als ze schriftelijk worden vastgelegd en als de overeenkomst door beide partijen wordt ondertekend. In de overeenkomst moet in elk geval staan: de naam en het adres van de colporteur bij een Ne derlandse onderneming het inschrijvingsnummer bij de Kamer van Koophandel en de plaats waar die is gevestigd en de totale verkoopprijs. De overeenkomst kan vervolgens op datum geregi streerd worden bij de Kamer van Koophandel. Vanaf het moment waarop gekocht is tot 8 dagen na de registratie van de koopovereenkomst door de Kamer van Koophandel heeft de koper het recht om de koopovereenkosmt te ont binden, dat toil zeggen daarzonder enige verplichting van af te zien. De koper kan dit het best doen door een aange tekende brief aan de onderneming te sturen. Eén en ander moet vermeld staan op de koopovereenkomst, waarvan de koper ook een exemplaar moet krijgen. Na onderzoek bleek dat het bij de heer en mevrouw Van Duren allemaal nog met een sisser afliep. De overeen komst ivas wel op papier gezet, maar voldeed niet aan de eisen. Daarvan ging de heer Van Duren aangifte doen bij de politie. Bovendien was de overeenkomst nog niet gere gistreerd bij de Kamer van Koophandel. Daarom stelde ik voor kliënten een brief op om de koopovereenkomst te ontbinden, die zij vervolgens aangetekend verstuurden naar de onderneming. Uiteraard is het bovenstaande slechts als voorbeeld op genomen. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons bureau: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag van 13.30 tot 15.30 uur en iedere donderdag van 17.00 tot 19.00 uur. In Vlissingen, Badhuisstraat 104, iedere dinsdag van 09.30 tot 11.30 uur. De hoofdvestiging van het Bureau te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar on der nummer 01180-37120. Vlissingen - 22 juli F.G. Snijder, van Woelderenlaan 12, tel. 13933, 23 juli A.H. van Dijk, Koudekerkse- weg 52, tel. 13459. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30- 13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 22 juli S.A. van de Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637, 23 juli B. Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid,Ar nemuiden en Nieuwland - 22 juli J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340, 23 juli R.G.G. Groot, v.d Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visi tes aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - 22 en 23 juli E. Gunst, Torenstraat 46, Se rooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - Domburg, Aagtekerke en Westka pelle: 22 juli en 23 juli F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westka pelle, tel. 01187-1234. Koudeker ke, Biggekerke, Zoutelande en Me liskerke 22 en 23 juli A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren 22 en 23 juli A. Stutterheim, Beu- kelmansstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Verloskundigen Middelburg - 21, 22 en 23 juli J. Drijdijk, Groot mede 62, Middelburg, tel. 01180- 26045. Vlissingen - (21), 22, 23 en (24) juli A.M. de Gaaij, tel. 01184- 71768. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw- en St.-Joosland): bereik baar avond- en weekenddienst, via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/ Souburg (Vlissingen, West- Oost-Souburg en Rltthem): be reikbaar avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184- 14444. Spreekuur: op werkdagen van 16.30 tot 17.00 uur. De ope ningstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleeg- artikelen zijn voor: wijkgebouw Le- liënlaan 1, Vlissingen van 10.30 tot 12.00 uur, wijkgebouw Rosen- burglaan 1 Vlissingen van 15.30 tot 16.30 uur; gezondheidscentrum, C. v. Perestraat 8, Oost-Souburg van 11.00 tot 12.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - W.J. de Haes, Schuurmansstraat 5, Dom burg, tel. 01188-2304. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - vrijdag 21 juli tot vrijdag 28 juli apotheek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen - vrijdag 21 juli tot vrij dag 28 juli apotheek de Singel, Singel 9. tel 12730. Kleine huisdieren - 22 en 23 juli E. v.d. Akker, Oost-Souburg, tel. 01184-60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg - grote huisdieren tel. 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Val kenisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 01184-19820. Regio Walcheren, Noord: Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch.werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gege ven telefoonnummer. 'Opvang voor mensen in crisissi tuaties': dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180- 13181. Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30- 15.30 uur, do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, Afd. Zeeland, tel. 01100-32233. Rooms-Kathotieke Kerk. Domburg - Badhuisweg zat. 19.00 u. zo. 10.00 u. Koudekerke - Dishoek, zo. 10.00 u. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk, zo. 10.00 u. Hoeksteen, za. 19.00 u. Souburg - Zoute Viever, za. 9.00 u., Martinuskerk, zo. 10.00 u. Vlissingen - Paauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 u. Ter Reede, za. 17.00 u. Lieve Vrouwekerk, za. 19.00 u., zo. 9.30 u. Streekzieken huis, zo. 11.15 u. Vrouwenpolder - Fort de Haak- weg, za. 19.00 u., zo. 10.00 u. Zoutelande - Bosweg, za. 19.00 u-, zo. 10.00 u. Nederlands Hervormde Kerk Aagtekerke 9.00 u. en 10.30 u. kand. C. Haasnoot. Grijpskerke - 10.00 u. ds. Meyer, 19.00 u. ds. Nauta. Domburg - 10.00 u. ds. Va Voorst-Vader, 19.00 u. ds. Hansei Kleverskerke - 10.30 u., ds. Lui asse. Koudekerke - 10.00 u., ds. h Janse. Middelburg Koorkerk 10.00 ul ds. R. Oorts. Oostkapelle - 10.00 u.. opei luchtdienst, 19.00 uur dienst. Oost-Souburg - Oranjeplei 19.00 u. ds. A. Spaans. Veere-9.00 u. Vlissingen - Petruskerk, 9.30 ds. Lorier. St.-Jacobskerk, 10.C u. ds. de Boer. Johanneskerk, 9.2 u. ds. Hiensch". Streekziekenhui ds. C.E. v.d Ploeg, 10.30 uur dh M. Hoogerheide. Open Hof, 9.30 u. hr. Schoenm. ker. De Schaapskooi, 9.30 u. d Pannekoek. Ophir, 10.00 u. ds. v.d. Bork. Vrouwenpolder - 10.30 u. d Lukasse. Westkapelle - ds. Spaans en d de Jong 19.00 uur ds. Spaans. Gereformeerde Kerk Koudekerke - 9.30 u. dhr. I Noordam en 19.00 u. dhr. J. v.i Putte, Middelburg - Hofpleinkerk, 9.2 u. ds. P. Rebel, 14.30 u. ds. M. L< rier. Getuigeniskerk, 9.30 u. ds. Spaans. De Hoeksteen, 9.30 i dhr. L. Westhoff en 19.00 u. ds. I Rebel. Ontmoetingskerk, 19.00 i ds. J. Meyer. Serooskerke - 10.00 u. ds. M.V. de Craene, 19.00 u., dhr. E. Wind Vlissingen - Petruskerk, 9.30 i en 19.00 u. ds. Lorier. Oost-Souburg - Kanaalstraatker 9.30 u. ds. P. Melse. Gereformeerde Gemeente Vlissingen - 9.30 u. leesdienste en 16.00 u. ds. J.S. v.d. Net. Gereformeerde Kerk (Vrijg< maakt). Middelburg - 9.30 u. en 16.30 t ds. J.T. Oldenhuis. Souburg en Vlissingen - 9.30 i en 16.30 u. ds. G. Blijdorp. Christelijk Gereformeerde Kerk Vlissingen - 9.30 u. en 17.00 i ds. A. Brons. Middelburg - 9.30 u. en 16.30 i A.P. van Langevelde. Nederlands Gereformeerde Ken Middelburg - In de Engelse Kerl 9.30 u., ds. J. van Katwijk. 17.00 i dienst. Gereformeerde Gemeente in Nt derland Arnemuiden - 9.30 u. ds. Ve hoeks, 14.30 u. leesdienst, 19.0 u. ds. Verhoeks. Evangelie Gemeente Middelburg De Wijngaard, LT Klarenbeek, 9.30 u. br. C.v.d.Zar den. Leger des Heils Middelburg - 10.00 en 19.00 i kap. B. de Heer. Vlissingen - 10.00 u. en 19.00 i kapt. C.D. Bijl. Anglicaanse Kerk Vlissingen-Oost - Zeemanshui Scheldepoort, 10.30 u. Holy Corr munion, 19.30 u. Evening Prayer. Zevendedags Adventisten Middelburg - 22 juli, 11.00 u. ds A.E. Dingjan. Vlissingen - 9.15 u. ds. A.E. Dinc jan. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ne derland Koudekerke - 12.00 u. Oud. F Latuhera. Oost-Souburg - 17.00 u. Oud. F Latuhera. Pinkstergemeente Middelburg - 15.30 uur diens zondag. Vlissingen-zo. 14.30 uur dienst Pinksterkerk Vlissingen - Vrijdomweg 1, zc 14.30 u., wo. en vr. 19.30 u. Baptisten Gemeente Middelburg - (kapel Bree 8 10.00 u. ds. M. Ezinga. Nieuw-Apostolische kerk. West-Souburg - Westerbaan zc 9.30 u. en 16.00 u. en wo. 20.00 i dienst. Evang. Baptistengemeente Middelburg - (Damplein 12 10.00 u. br. Lok. Si on Gemeente Oost-Souburg - 10.00 u. lofprij zingsdienst. De Kerk van Jezus Christus vai de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen - Badhuisstraat 161 10.00 u. dienst. ARNEMUIDEN - De gezel ligheid in Arnemuiden neem de komende weken wee; enorm toe. Tot en met lt augustus worden iederi woensdag de 'kraampjesda gen' gehouden. De plaatselijki Middenstandsvereniging DEI heeft de organisatie in handen Iedere week is er een ander* publiekstrekker. Op 19 juli is dat bijvoorbeeld het bezoel van de ringrijders en op 26 jul komt de country-zanger Rickj Dean voor spektakel zorgen. Woensdag 2 augustus kun nen alle kinderen tot twaall jaar gratis bloemschikken bi; de kraam van 'De Lelie' in de Langstraat. Ook leuk voor de jeugd is de aanwezigheid var de striphelden Donald Duck en Micky Mouse en de play- backshow in de avonduren. De week daarop, 9 augustus komt het kindercurcus 'Ho gerop' uit Goes, de kinderer vermaken. De laatste dag van de kraampjesdagen, 16 augustus staat in het teken van de 'Sprookjesstad der Dieren' met huisdieren in de hoofdrol Ook het luchtkussen staat ei weer. 1

Scheldebode | 1989 | | pagina 5