Feijenoord met sterke formatie tegen Lewedorp/Nieuwdorp Drie eredivisie-clubs in actie tijdens toernooi in Nieuwdorp Van 220 naar 230 volt Bijna vierduizend gulden voor Unicef De Wellinge steunt alfabetiseringsproject Oude vestingmuren goede voedingsbodem voor beschermde muurplanten Bevelanden klassement Het Zwaantje staat weer bol van de activiteiten Weer fusie in het onderwijs Oostkerk open Inventarisatie popgroepen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 JULI 1989 Rotsgebied Gratis 501 poster bij de Pantalon Informatie vraagd ge- 315 Natuurwandeling Fort Rammekens RITTHEM - In de maanden juli en augustus kan er weer een natuurwandeling gemaakt worden in en rond Fort Rammekens. Deze wandelingen staan onder leiding van een gids van de werkgroep Na tuur- en Milieu-educatie Walcheren. Toegangsbe wijzen zijn verkrijgbaar bij de VVV aan de Nieu- wendijk te Vlissingen. Voor de prijs hoeft niemand thuis te blijven, 1,50 voor volwassenen en 1,00 voor kinderen. Fort Rammekens in de zuidwesthoek van Wal cheren heeft een rijke historie. Bouwkundig is het fort uniek voor Midden- en West-Europa. Aan de oostzijde grenst het aan het enig overgebleven schor van de vroeger uitgestrekte Sloeschorren. Aan de westkant ligt het beboste krekengebied van Ritthem. De rijkdom aan planten en dieren in en rond het fort zelf bezorgen het een grote natuur waarde. In 1547 is Rammekens ge bouwd volgens de principes van de Italiaanse renaissan cistische vestigingsbouw. De plek was destijds uiterst stra tegisch: het scheepvaartver keer naar het toen bloeiende Middelburg kon van daaruit worden beheerst. Ook werd een deel van de Schelde en de Walcherse rede richting Vlis singen door Rammekens be streken. De Spanjaarden, de Geuzen en de Engelsen hebben het fort tijdens de 80-jarige oorlog in handen gehad. Karei V vertrok vandaar in 1555 naar Spanje, Prins Maurits startte er zijn expeditie voor de Slag bij Nieuwpoort in 1600 en Napoleon kwam er in 1810. Deze laatste verbouwde het fort tot een voor die tijd aan gepaste vesting. In de tweede wereldoorlog verbleven er Duitse militairen, zoals o.a. nog blijkt uit de graffiti in het hoofdbastion. Naast de belangrijke cul tuurhistorische betekenis van het fort is Rammekens met zijn directe omgeving in na tuurwetenschappelijk opzicht zeer waardevol. Een rijke ver scheidenheid aan planten en dieren komt voor op de muren, in de bastions, de kazematten, de gracht en op de aarden wallen. Sommige ervan zijn regionaal andere zelfs lande lijk gezien erg zeldzaam. Mos sen, de gele muurbloem, de muurleeuwebek, muur- en eikvaren, grassen, kruiden en struiken als vlier, liguster en hondsroos zijn er thuis. Vleer muizen en talrijke vogels zijn de voornaamste bewoners. De groeiomstandigheden op muren worden wel eens ver geleken met een rotsachtig ge bied. Het stenige oppervlak, de verticale stand, de geringe mogelijkheden om te wortelen en de soms extreme tempera turen, zijn omstandigheden die van de planten speciale aanpassing vragen. De meest primitieve plan ten, de algen, zijn niet zo kies keurig. Hoe de muur is opge bouwd of uit welk materiaal hij bestaat, is niet van belang. Als hij maar vochtig is. Ieder een kent wel de groen uitge slagen plekken bij een lek kende dakgoot of een kapotte regenpijp. Korstmossen, die we ook veel op muren aantreffen, kunnen net als algen voeding stoffen uit water halen. De wortelachtige uitsteeksels aan de onderkant dienen alleen voor het vasthechten. Korst mossen zijn vaak schitterend om te zien, vooral de fel-gele plakken van Xanthoria. Korstmossen groeien zeer langzaam, wat ze erg kwets baar maakt. Mossen, varens en zaad- planten stellen wel speciale eisen aan hun ondergrond. Zij hebben een laagje humus no dig om te kunnen wortelen en er voedingstoffen uit op te kunnen nemen. Een nieuwe muur is dan ook niet geschikt voor ze. Wind, regen en flinke temperatuurschommelingen moeten eerst een tijdje inwer ken. Zo ontstaan er groefjes en spleetjes in de stenen en voe gen daartussen. Stofjes en zandkorrels die met de regen of wind aangevoerd worden, blijven daarin achter. Muurplanten moeten het vooral hebben van muren zo als die vroeger gebouwd wer den met handgevormde ste nen. Daar zaten altijd wel groefjes in waardoor ze snel poreus werden. De specie be stond vooral uit zand met leem en kalk; lekker zacht voor bin nendringende wordteltjes. Bij de verwering van deze specie komen bovendien veel voe dingsstoffen vrij, die dan di- rekt door de plant benut kun nen worden. Vooral oude stadsmuren, vestingmuren (Fort Ramme kens), kade-, sluis- en gracht- muren (Veere, Middelburg) en muren van historische gebou wen bieden mogelijkheden VLISSINGEN - Op vrij dag 30 juni tekenden ver tegenwoordigers van acht mbo-scholen op Walcheren een convenant, waarin deze onderwijsinstituten zich verbinden tot een fu sie per 1 januari 1990. Deze nieuw mbo-scholenge- meenschap zal volgens de prognose dan circa 4000 leerlingen herbergen. Aan het hoofd van de nieuwe scholengemeenschap komt een centrale directie. In de startsituatie zal nog wor den uitgegaan van de hui dige instituten, nl. een sec tor techniek een sector nautisch onderwijs, sector dgo en een sector cbo. Men streeft uiteindelijk naar een drietal hoofdsectoren, t.w.: techniek, economie en dienstverlenings- en ge- zondheidsonderwijs. De heer C. de Keyzer, wethouder van onderwijs in Vlissingen: „Voor de leerlingen is deze fusie een prima ontwikkeling want we krijgen nu in de regio Walcheren een hoogwaar dig instituut voor middel bare beroepsopleidingen. Er waren teveel opleidin gen op Walcheren, het on derwijs was een soort lap pendeken. Zo zijn er bij voorbeeld nu nog een vier tal a w-opleidingen: aw van het nieue instituut, 2 aw-opleidingen in Goes en één in Terneuzen. Op Wal cheren zijn we op de goede weg want onder druk van de svm (sectorvorming middelbaar beroepsonder wijs) hebben acht institu ten besloten om te fuseren. Binnen dit instituut is er een ruime keuzemogelijk heid voor iedereen, er zijn verder goede doorstroom en overstapmogelijkheden waardoor vroegtijdig schoolverlaten zoveel mo gelijk kan worden voorko men. Door deze bundeling van diverse onderwijsin stellingen kunnen we effi ciënt inversteren en inven taris en apparatuur con centreren. Voorts zal het nieuwe instituut zich ook richten op het bedrijfsle ven. De toekomstverwach tingen van dit instituut zijn uitstekend. De nieuwe scholengemeenschap zal worden gevestigd in Mid delburg en Vlissingen. Op termijn wordt gestreefd de 22 gebouwen, waarin nu het onderwijs wordt ver zorgd, terug te brengen tot 4 a 5. Het is overigens niet uitgesloten dat de fusie uiteindelijk een jaar later geëffectueerd wordt in verband met de opgelopen vertraging van het wets voorstel door de val van het kabinet Lubbers. MIDDELBURG - Donder dag 6 juli gaat de zomeropen- stelling van de Oostkerk te Middelburg weer van start. Elke donderdag in de maan den juli en augustus is de kerk tussen 10.30 een 14.30 uur vrij toegankelijk. Freek de Keizer zal dan het orgel bespelen. De eerse keer - 6 juli - zal het ook mogelijk zijn het orgel van dichtbij te bekijken. Freek de Keizer zal een uiteenzetting geven van de recent voltooide restauratiewerkzaamheden. Dit orgel is het enige grote De Rijckere-orgel, dat in ons land de tand des tijds doorstaan heeft. Nog onlangs bij de feestelijke ingebruikname oordeelde restaurateur Jan A. Keijzer, dat dit orgel tot de top van de vaderlandse orgels moet worden gerekend. Wie dat eens van nabij wil bezien en daarnaast eens rustig wil beluisteren heeft op 6 juli een uitgelezen kans. GOES - Na vijf wedstrijden heeft de Brabander Mario van Vlimmeren zich verzekerd van de leiding in het Bevelan- den wielerklassement voor amateurs. Met twee punten achter stand is Heddie Nieuwdorp de naaste concurrent van Van Vlimmeren. Bij de top-tien staan momenteel zeven Zeeu wen genoteerd. De stand luidt: 1. Mario van Vlimmeren (Hoeven) 103 pun ten, 2. Heddie Nieuwdorp (Yerseke) 101, 3. Nico van de dendamme) 51, 8. Tonny Moo- nen ('s-Heerenhoek) 51, 9. M. Remijn (Wilhelminadorp) 39, 10. Henny Roepen (Roosen daal) 36. Klundert (Woensdrecht) 88, 4. Nap Hage (Poortvliet) 73, 5. Kees Schouwenaar (Goes) 62, 6. Peter Mol ('s-Gravenpolder) 53, 7. Francois Franse (Kwa- VLISSINGEN - De Panta lon uit de Sint Jacobsstraat heeft op vrijdag 7 en zaterdag 8 juli een fantastische Levi's actie. Gedurende deze twee dagen krijgt iedere klant die een Le vi's arrtikel koopt, de fantsti- sche 501 poster kado. De afme tingen van deze poster zijn 83 bij 118 centimeter. In de Pantalon kan men een keuze maken uit de uitge breide Levi's denimcollectie, waaronder 'The Original 501', aangevuld met een ruime keuze aan truien, sweats, t- shirts, shirts en natuurlijk de denim jacks. Kaartfragment uit de atlas van Beau. Rammekens bestaat dan ruim honderd jaar. Uit opgravingen is gebleken dat de weergave van de gebouwen op de binnenplaats correct is. MIDDELBURG - De Heem kundige Kring Walcheren is op zoek naar informatie over het huis met de rode pilaren in de Lange Delft in Middelburg. Drogisterij Schulte en Thieme heeft het opvallende pand verlaten. Bekend is dat al zo'n 70 jaar geleden vanuit Terneuzen drogisterij artike len bij Schulte en Thieme be steld werden. Terneuzen zelf was toen nog geen drogisterij rijk. Reacties met betrekking tot de historie van het Middel burgse bedrijf kunnen naar M. van den Driest-Louwerse, Laan van Wervenhove 45, 4353 BT Serooskerke. GOES - Het Zeeuws Servi cebureau voor Jeugd- en Jon gerenwerk en het Zeeuws Popoverleg zijn onlangs be gonnen met een nieuwe inven tarisatie van Zeeuwse pop groepen ten behoeve van de zesde editie van het Popinfo- boek, die eind september/be gin oktober zal uitkomen. Teneinde ook deze editie zo compleet mogelijk te maken, vragen wij nieuwe popgroe pen die nog niet door ons be naderd zijn en nog geen inven tarisatie-formulier ontvangen hebben, contact met ons op te nemen, en een formulier aan te vragen. Dit kan telefonisch: 01180-23475. voor de ontwikkeling van bij zondere muurplanten. Tegenwoordig worden de muren zo stevig gebouwd dat de verwering er haast geen vat meer op heeft. De moderne gladde bakstenen en de ce- mentspecie waarmee ze ge voegd worden, zijn bikkel hard. Het duurt dan ook een tijdje voordat zo'n muur zover verweerd is, dat hij een beetje aantrekkelijk wordt voor muurbewoners als varens en hogere planten. Of er planten op een muur voorkomen en welke dat dan zijn, wordt sterk bepaald door de eigenschappen van de muur waarop ze groeien.De belangrijkste factor is de ouderdom van de muur. Hoe ouder de muur is, des te groter is de kans dat er planten op groeien. Groot verschil maakt het of een muur droog is of vochtig. Als zich achter de muur grond bevindt, zoals bij de buiten zijde van Fort Rammekens het geval is, is hij veel vochtiger dan wanneer hij vrij staat. Een muur die naar het zuiden gekeerd is en waar de hele dag de zon op staat, is droger dan een muur die naar het noorden gekeerd is en die bijna nooit direct licht ontvangt. Door het afbreken van ver weerde muren zijn in ons land vele groeiplaatsen voor muur planten verloren gegaan. Ook bij restauratie gaat helaas nogal wat van de flora verlo ren. Om de nog resterende muurplanten in Nederland te behouden en kansen te geven voor de toekomst, is het nood zakelijk dat bij het onderhoud en herstel van muren rekening wordt gehouden met de mi lieu-eisen van deze planten. Bij 'herstelwerkzaamheden van muren is het van belang de muurdelen met muurplan ten zoveel mogelijk te behou den. Soms kan het overbren gen van planten in een nieuwe muur de enige manier zijn om de plantensoorten te behou den. Een deel van de muurplan ten is in Nederland zo zeld zaam geworden, dat ze bij de wet beschermd worden, bijv. de muurvaren. Dat betekent dat ze niet geplukt of uitge graven mogen worden. Door het Ministerie van Landbouw en Visserij is de folder „Be scherm muurplanten" uitge bracht. Deze folder is evenals de „Zoekkaart muurplanten" op Fort Rammekens verkrijg baar. Ook is er een Bescher mingsplan Bedreigde Muur planten verschenen. Naast de eerder genoemde natuurwandelingen is het ook mogelijk het Fort te bezichti gen. Dit kan iedere middag van maandag tot en met vrij dag in de maanden juli en augustus. Kaartjes zijn aan het Fort verkrijgbaar. MIDDELBURG - Scholengemeenschap „De Wellinge" is een kunstwerk rijker. De voor zitter van de juniorkamer Walcheren over handigde, mede namens Unicef, een bronzen beeld. Als dank voor het bedrag van bijna vierduizend gulden dat de scholieren ver gaard hebben voor Unicef. Unicef Nederland onder steunt een landelijk onderwij sproject in Bourkina Faso dat voorziet in basisonderwijs voor kinderen in de leeftijd van 7 tot 13 jaar. Nu bedraagt het alfabetiseringspercentage 13%, 21% van de mannelijke bevolking kan lezen en schrij ven, slechts 6% van de vrou wen. Doelstelling is het alfa betiseringspercentage te ver hogen. Het project richt zich op al fabetiseringsprojecten in het algemeen en de alfabetisering van meisjes in het bijzonder. Er wordt tevens gestart met de opleiding van leerkrachten en de produktie van leermidde len. De speciale aandacht voor de deelname van meisjes richt zich zowel op de basisscholen als op bijv. de opleidingscentra voor jonge landbouwers. Ook hier zijn vrouwen zwaar on dervertegenwoordigd, terwijl zij minstens evenveel, zo niet meer, dan mannen bijdragen aan de landbouwproduktie. Unicef ondersteunt de rege ringsdoelstelling om zowel het alfabetiseringsniveau onder vrouwen te verhogen, als de technische vaardigheden van meisjes op het platteland. De meisjes die hun opleiding heb ben voltooid, kunnen deelne men aan het project 'Vrouwen en ontwikkeling'. Unicef zal de vrouwen behulpzaam zijn bij het verkrijgen van landbouw grond en kredieten. Het vrou wenproject omvat verder kin deropvang, hulp bij de pro duktie door onderwijs en hulpmiddelen, hulp bij de voedselvoorziening en voor lichting over voeding. Zo zijn alle deelprojecten onderling op elkaar afgestemd en bedoeld om eikaars effect te verster ken. Het project ter verbete ring van het theoretisch on derwijs loopt tot en met 1991. Het project kan volledig gefi nancierd worden uit de op brengst van de actie „Kunst voor een kind". De actie houdt in dat overal in Nederland scholieren uit het voortgezet onderwijs 'kunst' maken. Onder 'kunst' verstaan we alles wat uit het hart komt. Tekeningen, schil derijen, toneeluitvoeringen, concert-, ballet- en andere uit voeringen, beeldhouwwerken, kleiwerken, emailleerproduk- ten, lasprodukten (zoals bijv. van fietsvelgen), abstrakt of figuratief, het maakt niet uit. In de laatste weken van de actieperiode zullen al deze creaties te gelde worden ge maakt. Voor toneeluitvoerin gen e.d. kunnen bijv. entree prijzen worden berekend. De tekeningen, schilderijen en al die andere kunstobjecten die gemaakt worden kunnen op veilingen, die zelf georgani seerd worden, bij opbod wor den verkocht aan ouders en andere geïnteresseerden. De opbrengst van al deze activiteiten komt volledig ten goede aan het noodlijdende kind in de Derde Wereld en zal daartoe worden overgemaakt ten gunste van speciaal voor deze actie geopende rekenin gen. Iedere school die een be drag overmaakt op de reke ningen ontvangt een bronzen replica van een speciaal voor deze actie ontworpen beeld van Eric Claus. Scholengemeenschap „De Wellinge" uit Middelburg heeft middels een tweetal acti viteiten ƒ3975,95 bijeen ge bracht. De eerste activiteit bestond uit een soort 'fancy fair'. Deze activiteit werd uitgevoerd door de eerste klas. De tweede activiteit bestond uit het ma ken van een beeld in gips door de derde klas. Dit beeld is aan de school verkocht en ook deze opbrengst is ten goede geko men aan de actie. Het beeld, een hand die een hart vast houdt, symboliseert het geven met het hart. Op 29 juni werd de actie om 20.00 uur afgesloten door de officiële overhandiging van het beeld door de voorzitter van de junior kamer Walche ren aan een delegeatie van de deelnemende leerlingen. De junior kamer heeft samen met Unicef de landelijke actie op gezet en ondersteund. ZEELAND - De huidige netspanning in Nederlandse woningen van 220 volt wordt verhoogd tot 230 volt. Die aan passing zal heel geleidelijk gaan. In een aantal stappen die zijn uitgesmeerd over epn periode van meer dan vijftien jaar. Na 2004 zullen dan ze ventien Westeuropese landen 230 volt als gemiddelde net spanning hebben. Maar wat betekent de spanningsverho ging voor de levensduur van elektrische apparatuur? DE NV KEMA heeft een on derzoek gedaan naar de in vloed van 230 volt op huishou- delije apparaten zoals naai machines, watautomaten en mixers. Uit het onderzoek blijkt dat de spanningsverho- ging geen nadelige gevolgen heeft voor de apparatuur. Wat overigens niet wil zeggen dat 230 volt geen enkel effect heeft op apparaten. Bijvoorbeeld elektrische motoren met een niet-regelbaar toerental kun nen door de spa nnings ver ho ging beter gaan presteren: Een stofzuiuger zal harder gaan zuigen. Temperatuur De temperatuur van ver- warmingsapparraten kan met 230 volt iets hoger komen te liggen. Dit kan nadelig zijn voor de levensduur, maar de apparaten kunnen daarente gen eerder worden uitgescha keld. Deze twee gevolgen van een hogere spanning heffen elkaar op en hebben zodoende geen invloed op de levensduur. Klokken Cassetterecorders, videore corders, CD-spelers en klok ken zijn apparaten die met een vaste snelheid moeten lopen. Deze snelheid is niet gekop peld aan de spanning, maar aan de frequentie van de wis selspanning. Die is 50 herz en blijft 50 herz. Klokken zullen na 2004 dus niet voor gaan lo pen. Lampen DE NV KEMA heeft ook de invloed van de spanningsver hoging op lampen onderzocht Bij traditionele gloeilampen kan de levensduur verkort worden, zo was de uitslag van het onderzoek. Lampen gaan echter maar 1.000 branduren mee, dat is gemiddeld een pe riode van een jaar. Pas na 2004 komt de spanning volledig op 230 volt. Dan zijn alle gloei lampen voor 220 volt inmid dels vervangen. Moderne spaarlampen kunnen al wel tegen een spanning van 230 volt. In een volgend artikel over 230 volt zullen de gevolgen van de spanningsverhoging voor het energieverbruik en de vei ligheid van apparatuur aan bod komen. Voor meer informatie over de invoering van 230 volt kunt u terecht bij uw energiebe drijf. LEWEDORP - Eredevisio- nist Feijenoord speelt op za terdag 22 juli in Lewedorp te gen een combinatie van Lewe- dorpse Boys/Nieuwdorp. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur. De Zeeuwse voetbalsuppor ters kunnen er verzekerd van zijn dat Feijenoord met zijn sterkste formatie komt opdra ven. Dit is contractueel vast gelegd. Een en ander betekent dat bij de Rotterdammers onder andere in actie zullen komen: Joop Hiele, Sjaak Troost, Wally Smolarek, Ton Lokhoff, Johnny Metgod, Martin van Geel en de nieuwe aanwinsten Steve Wasiman (Excelsior) en Jan Mulder (Sparta). Ook de combinatie Lewedorpse Boys/Nieuwdorp zal uiteraard zo sterk mogelijk binnen de lijnen komen. Voor Lewedorpse Boys zul len onder andere in actie ko men de nieuwe aanwinsten Johnny Livramento, Mei vin Roethof, Jan Vermeulen en Bert Stoelwinder. Ook Nieuwdorp heeft ver sterking gekregen, waaronder Peter en Johan Braam (beiden van Apollo). Tegen Feijenoord worden deze spelers overigens niet ingezet. Er wordt een voorwedstrijd gespeeld tussen de pupillen van Lebo en Nieuwdorp. De komst van Feijenoord naar het Zeeuwse werd moge lijk gemaakt door sponsor- steun van: Mac-Cain, Meul- polder Assurantiën, Trans portbedrijf Boot en Buteijn en Van der Weele Electrotech- niek. 'f IMS I ut - r: i "ik 'i ie In buurthuis de Zuxian is iveer van alles te beleven voor de Sou- burgse jeugd. OOST-SOUBURG - In buurthuis de Zwaan aan de Kromwegesingel worden weer allerlei activiteiten gehouden voor de jeugd van 12 jaar en ouder. NIEUWDORP - De spelers van de drie eredivisieclubs RKC (Waalwijk), BW/Den Bosch en Voldendam, die in actie komen tijdens het twee daagse voebaltoernooi in Nieuwdorp op 4 en 5 augustus zullen al enkele dagen eerder neerstrijken in het Zeeuwse. Dat betekent voor de Zeeuwse en andere voetbal supporters een unieke gele genheid om de selecties van genoemde clubs reeds aan het werk te zien tijdens hun trai ningsstage op de terreinen van Nieuwdorp en Lewedorpse Boys. RKC en BW/Den Bosch zullen reeds op maandag 31 juli verschijnen in Zeeland. De komst van Volendam staat ge pland op woensdag. Spelers en begeleiders van BVV/Den Bosch nemen hun intrek in het Surfhotel bij Ar- nemuiden. RKC is te gast in Hotel Goes en Volendam mag domicilie kiezen in Hotel Ter minus (Goes). Naast de steunverlening van deze hotels hebben de or ganiserende clubs van dit toernooi: Lewedorpse Boys en Nieuwdorp, zich verzekerd van vele andere sponsors (75 in totaal) uit het zaken- en be drijfsleven. „Niet alleen Zeeuwse, maar ook sponsors van buiten de provincie gaven gestalte aan ons toernooi en daarvoor zijn we hen bijzonder dankbaar", zegt Sjaak de Kooning van de organisatiecommissie. „Mede door hun steun kon bijvoor beeld de entreeprijs laag ge houden worden". Naast de reeds genoemde eredivisieclubs, de zaterdag 3e klasser Nieuwdorp en de zon dag 4e klasser Lewedorpse Boys zal aan het toernooi ook worden deelgenomen door hoofdklasser Vlissingen. Op vrijdagavond beginnen de wedstrijden om 18.00 uur en op zaterdag om 14.30 uur. De finale wordt gespeeld om 19.00 uur. Op zaterdag wordt het show-element gevormd door de KNVB-Voetbaltour voor de jeugd. Woensdag 12 juli is er een spelendag onder het motto 'who's the champion'. Op deze dag kunnen jongeren uitma ken wie zich kampioen mag noemen op de diverse onder delen zoals sjoelen, tafelvoet bal, buksschieten en home- trainen. Voor een gulden kan er al meegedaan worden. De dag er op, donderdag 13 juli is er een gevarieerd aanbod. Zo is er een atelier waar T- shirts gedrukt en sierraden gemaakt worden. Op een open podium kunnen jongeren met elkaar muziek maken en er is een filmhoek waar doorlopend films worden vertoond. De middagactiviteiten op deze twee dagen beginnen om 14.00 uur. Om 17.00 uur is het afgelopen. Donderdagavond is er nog een disco om 19.00 uur en een optreden van de groep All Wave. Om 22.30 uur is het uit met de pret.

Scheldebode | 1989 | | pagina 15