WIN EEN SPANNENDE BALLONVAART jubilerende Dierenbescherming DIERENBESCHERMING 125 JAAR PRIJSVRAAG WAAR DUIKT DE MOL NU WEER OP? Exclusief voor onze lezers Linda de Mol presenteert grootse TV-actie DIERENBINGO- UITZENDINGEN DAGJE SAFARI 125 JAAR Zeeland sluit verstandshuwelijk tussen cultuur/recreatie en toerisme .DE SQHELDEBQDE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 JUN11989 MIDDELBURG - Zeeland staat bekend als de provincie waar de zon de meeste uren schijnt. Het strand en het zwemwater zijn van goede kwaliteit en de toeristen hebben al jaren geleden de provin cie in het zuid westen van Nederland uitgekozen als gebied waar het goed vakantie vieren is. In de zomermaanden hoor je aan de kust van Zeeland meer vreemde talen spreken dan onvervalst Zeeuws. De mensen krijgen steeds meer vrije tijd en in de vakantie willen de meesten toch ook een graantje meepikken van de vele recreatieve- en culturele geneugten. De cultuur zit in de lift. Een theaterbezoek, een concert of recital en een zwerftocht langs monu menten met inbegrip van een museum hoort bij de vakantie. De Provinciale Staten van Zeeland zijn zich hier van bewust en hebben daarom een af stemmingsnotitie 'cultuur-recreatie en toerisme' opgesteld. Cultuur en recreatie hebben hiermee een verstandshuwelijk gesloten met het toerisme. Zee land trekt niet alleen de toeristen naar zich toe vanwege de stranden en de zee maar biedt boven dien een uitgebreid scala van culturele aktiviteiten aan. De samenwerking tussen de beide sectoren moet er voor zorgen dat nog meer mensen Zeeland kie zen als vakantieland en dat bovendien door tal van aktiviteiten in de maand september het uitgaans- seizoen aangenaam verlengd wordt. Dat een bezoek aan Zeeland meer dan de moeite waard is wordt extra onderstreept. September wordt de Zeeland-Cultuurmaand. De provinciale VVV heeft een aantal speciale arrangementen sa mengesteld om de uitspraak 'Zeeland de zonnigste provincie biedt meer! Ook meer cultuur...' waar te maken. Arrangementen Ferdinandusse Slotfeest Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen SPECTACULAIR GELDPRIJZEN KAARTEN ca co POSITIEF 317 September wordt cultuurmaand Door: Jeanette Vergouwen De basis van ,de arrange menten is vanzelfsprekend een onderkomen voor een be paalde periode. De toerist kan kiezen uit een breed scala van luxe hotèl tot uiteenlopende typen bungalows, campings en eenvoudige hotelletjes. Bij aankomst krijgen de bezoe kers een cultuur-informatie pakket waarin een overzicht van alle culturele evenemen ten, een museumgids en een recreatiegids. Bovendien krij gen de liefhebbers een kaar- tenservice aangeboden zodat het heel eenvoudig is om toe gangskaartjes te veroveren. Over deze arrangementen kan gebeld worden naar het Pro vinciaal WV Zeeland (01180- 33000). Zeeland mikt dus niet alleen op de zon, vakantie in combi natie met een culturele aktivi- teit is de achterliggende ge dachte van het beleid. De ge deputeerden J. Ventevogel en A. De Vries Hommes legden vorige week de uitgangspun ten van het beleid uit. Naast het behouden van het geldend beleid voor cultuur, recreatie en toerisme moet er meer aan dacht geschonken worden aan de opzet van cultuur-histori sche routes en de verbetering van de kwaliteit van de Zeeuwse musea. Bovendien moeten meer culturele evene menten georganiseerd worden en is er een begin gemaakt aan een goede informatievoorzie ning op provinciaal en lande lijk niveau. uitgegeven. Hierin vindt de liefhebber een vracht aan ach tergrondinformatie betref fende het zeer gevarieerde aanbod van aktiviteiten, over zichten van musea en evene menten en speciale arrange menten. De eerste krant ligt al bij de verschillende VW- kantoren, bibliotheken en an dere instanties. Ze wordt ver spreid samen met de recrea tiekrant. In augustus komt de tweede krant uit. De blaadjes zijn gratis. Het openingsfeest op 1 sep tember vindt plaats in Ter- neuzen. Over het programma is nog niet veel bekend. Wel staat vast dat de praatgrage Rinus Ferdinandusse, Zeeuw van geboorte, bekend als hoofdredacteur van Vrij Ne derland en verschillende tele visieprogramma's, naar het Zeeuws-Vlaamse stadje komt om een speciale 'talk' te hou den. In de twee laatste weken van sepetember raast de Fes tival van Vlaanderentrein door Zeeuwsch-Vlaanderen. Tien kwalitatief hoogstaande concerten in acht gemeenten. Publiektrekkers van de bo venste plank met het Filhar monisch Orkest van Moskou, Chanticleer, het Versailles-, Kuykenkwartet en anderen. De gehele maand worden in Middelburg in drie theaters elke avond films vertoond. Het accent wordt gelegd op het Middellands zeegebied en de organisatie streeft ernaar om alle 24 films van de vijf jaar geleden overleden Franse re gisseur Frangois Truffaut te draaien. In het kader van 'Film en Fotografie zijn er vele exposi ties waarin het gehele gamma van de fotografiekunst wordt belicht. Ook zijn er lezingen en talkshows. Dit alles vindt ook plaats ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan van de foto grafie. Een programma met films van fotograven wordt in samenwerking met het Neder lands Filmmuseum gedraaid in de week van 21 tot en met 27 september. Blikvanger is de overzichtstentoonstelling over het werk van Johan van der Keuken. Holland International Reis- buro organiseert in de Zeelan Cultuurmaand in samenwer king met het Buro Filmfesti val Zeeland een fotowedstrijd met als onderwerp 'de Medi- terrannee'. Diegenen die wil len meedoen moeten hun foto's die genomen zijn in het Mid dellandse zeegebied insturen vóór 15 augustus naar Schut tershof 1 in Middelburg. Infor matie via 01180-13482. Het eerste Zeeuwse Film festival wordt 30 september beëindigd met een swingend feest op de Markt in Middel burg. Het wordt een filmbal. Max Tak komt met zijn 12 man sterk orkest om de life muziek te verzorgen bij de vertoning van de legendari sche film 'the Kid' van Charly Chaplin. Daarna is er een openlucht bal met veel muziek en dans. Rinus Ferdinandusse, zal tijdens de feestelijke opening een speciale 'talk' houden. Hiervoor hebben de provin ciale staten 230.000 gulden be schikbaar gesteld. Twee pro jecten worden hiermee gefi nancierd De Zeeland-cul tuurmaand in september en de weekendopenstelling van de Zeeuwse musea in diezelfde maand. Nog eens 200.000 gulden zijn beschikbaar gesteld om in sep tember onder de gezamenlijke vlag van Zeeland cultuur maand een aantal hoogwaar dige culturele aktiviteiten te houden. Hieronder vallen het Festival van (Zeeuwsch) Vlaanderen, de manifestatie Fotografie Zeeland 1989 en het Eerste Filmfestival Zeeland. Om de Zeeuwse bevolking zoveel mogelijk informatie te verschaffen wordt deze zomer tweemaal een cultuurkrant WEDSTRIJD VAN UW KRANT EN NS U maakt kans op een spectaculaire ballonvlucbt met de NS bete luchtballon als u dit artikel leest en de rebus oplost. Voor de deel nemers stelt NS ook nog eens tien gratis trein toegangskaarten te klas beschikbaar voor Treinen door de Tijd', een wervelend feest met de trein als middelpunt, dat plaatsvindt in Utrecht ter gelegen heid van 150-jaar Spoorwegen in Nederland. Laat deze kans op een fijn en avontuurlijk dagje uit niet aan u voorbijgaan, doe mee! Treinen door de Tijd' is een bij zonder spektakel met treinen, artiesten, exposities en indruk wekkende presentaties. Het is een evenement voor jong en oud. De trein uit heden, verleden en toe komst staat centraal, dat zult u begrijpen. Belangrijk onderdeel van Tremen door de Tijd' is dan ook de Treinenshow'. Hier slaan treinen die u niet dagelijks aan u voorbij ziet gaan. Bijvoorbeeld de Franse TGV, u weet wel de Train a Grande Vitesse, die gedurende een bepaalde periode te bezichtigen zal zijn. Verder historische en moderne dubbcldeksrijtuigen en een Zwitsers rijtuig met aan boord een kinderspeelplaats. En ook stoomlocomotieven die op gezette tijden een indrukwekkende stoom locparade vormen. Statig en fluitend rijden ze over het goede renemplacement van het Utrechtse Centraal station. Foto biischrilt De NS-ballon stijgt binnenkort op met aan boord drie/vier gelukkige hoofd- prijswinnaars van de NS-feestrebus. Feest. Het onderdeel 'Festival' geeft Treinen door de Tijd' een extra feestelijk tintje. Bekende artiesten, downs en mimespelers, verzorgen ruim zes weken lang een gezellig programma. Voor de kinderen zijn er spelletjes en wedstrijden. Voor hen en voor u is het feest op Treinen door de Tijd'! Bij 'De Tweede Dimensie' ziet u diverse kunstuitingen met als thema 'de trein' Dat ziin films, foto's, affiches, postzegels en literatuur en nog veel meer. Kijkje achter de schermen. 'De Tentoonstelling' geeft u een beeld van de geschiedenis en de toekomst van de trein. Het is een boeiend kiikje achter de schermen van NS. 'De Tentoonstelling' is absoluut de moeite waard. Evenals hei onderdeel Trein en Co.' waar u bijvoorbeeld kunt zien hoe een Nederlandse trein wordt gebouwd. Het NS-evenement Treinen door de Tijd' vindt plaats van 22 juni t/m 6 augustus as. in en om de Utrechtse Jaarbeurs en op het Utrechtse NS-emplacement. De openingstijden zijn maandag van 13.00 tot 18.00 uur. dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs voor dit grootse en indrukwekkende treinenfeest bedraagt voor volwassenen f 10.- en voor kinderen van 4 l/m 11 jaar f5.- Prijzen. NS verkoopt speciale, voordelige Jubileum Combikaartjes. Deze geven recht op een treinreis naar Utrecht, toegang tot hel eve nement en een gratis terugreis. Maar zoals u weet kunt u een van de tien gratis trein toegangs kaartjes te klas winnen die NS beschikbaar stelt voor de lezers van deze krant. U hoeft alleen de fcestrebus op te lossen. Een vlucht met de NS-heteluchtballon ligt dan ook binnen uw bereik. Lees hoe u kans maakt op deze fantas tische prijzen. •x- Los onderstaande feestrebus op en maak de zin zo origineel mogelijk af. n+ ~iC -ns El rf+' Mijn oplossing is. Naam Adres Postcode Telefoon woonplaats bereikbaar van tot -s+d Drie/vter deelnemers maken kans op een ballonvaart mei de NS-ballon en kunnen gratis eerste klas naar het NS- iSO-Evenement Treinen door de Tijd'. Hn nog eens zes/zeven winnaars krugen gratis vervoer eerste klas naar Utrecht en gratis toegang voor het Evenement Hen deskundige jury beoordeelt alk- goede inzendingen Prijswinnaars knigen bericht. Over de uilslag wordt niet gecorrespondeerd Uitknippen en insturen naar de redactie van de krant. Dierenbingo helpt Deze zomer viert de Dierenbescherming haar vanaf 4 juli a.s. meespelen met Dierenbingo-kaar- 125-jarig jubileum met een sympathieke televi- ten, die verkrijgbaar zijn bij alle vestigingen van sie-actie, waarmee een grote hartewens in vervul- Albert Heijn en alle Postkantoren, zo steunen ze ling zal gaan: een computernet en een telefoni- de jubilerende Dierenbescherming en maken ze sche voorlichtings- en klachtencentrale. Linda de kans op meer dan 1 miljoen gulden aan prijzen. Mol presenteert acht achtereenvolgende dinsdag avonden TROS „Dierenbingo". De kijkers kunnen j 1 1 •aw»» i mmm mMMmmmmrnmrnrn HSiailüll! Linda de Mol is zeer gemotiveerd voor de presentatie van Dierenbingo. Ze draagt de dieren een warm hart toe. „Ik ben dol op dieren en ik vind het een hele eer dat ik een bijdrage kan leveren aan een fraai jubileumge schenk voor zo'n actieve vereniging als De Dierenbescherming. Hier moet echt iedereen aan meedoen!", zegt de presentatrice. Vanuit het Safaripark Beekse Bergen te Hilvarenbeek komt Dierenbingo ie dere week met een mengeling van spanning, leuke spelletjes, opdrach ten en amusement. Deze nieuwe spelshow is speciaal voor de dieren bescherming door John de Mol Pro ducties B.V.. ontworpen. Wekelijks- zullen drie kandidatenkoppels het te gen elkaar opnemen. Tijdens de spectaculaire buitenopdrachten wor sen de kandidaten terzijde gestaan door tien secondanten. Er wordt live uitgezonden vanuit een grote tent die staat opgesteld in Safaripark Beekse Bergen. Het programma bestaat uit zeverv ronden en het kandidatenpaar met de meeste punten speelt aan het TROS-Dierenbingo op TV: Vanaf 4 juli wekelijks op de dins dagavond Nederland 2, 20.28 uur. TROS-Dierenbingo op Radio: Vanaf 26 juni wekelijks op de maandagmiddag Radio 2, 12.04 uur. Waar duikt De Mol nu weer op? In deze krant: vanaf nu, acht weken lang. Op 25 augustus 1989 bestaat de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van dieren, „De Dierenbescherming", 125 jaar. Een grote TV-actie Dierenbingo staat in het teken van dit jubileumjaar. Met de opbrengst van de Dierenbingokaarten wil de Dierenbescher ming een voorlichtings- en klachtencentrale opzetten, waar informa tie wordt gegeven over het omgaan met dieren. Bovendien wil de Dierenbescherming een computernet realiseren, waardoor informa tie over dieren in de Nederlandse asielen voor iedereen opvraagbaar wordt en voor dieren snel een goed tehuis kan worden gevonden. Zo kan veel dierenleed door onwetendheid worden voorkomen. Op de Dierenbingo-kaarten wordt ge bruik gemaakt van de symbolen „hond", „poes" en „konijn". eind van het programma een span nend eindspel, waarmee vele prachti ge prijzen zijn te verdienen. Het publiek kan thuis meespelen door het kopen van Dierenbingo-kaarten, die kans bieden op fantastische geld prijzen. De volgorde waarin de kop pels per ronde eindigen is bepalend voor de uitslag. Op de Dierenbingo- kaarten wordt door middel van de symbolen „hond", „poes" en „ko nijn" aangegeven in welke volgorde de koppels zouden kunnen eindigen. Komen deze gegevens overeen met de werkelijke uitslag, dan kan het feest in de huiskamers beginnen. De geldprijzen variëren van 25,- tot 25.000,- voor diegenen die alle symbolen op de juiste plaats hebben. Kaarten die geen geldprijs opleveren, kunnen worden ingestuurd en geven kans op een Ford Fiësta. De Dierenbingokaarten zijn los te koop 2,50 bij alle postkantoren en filialen van Albert Heijn. De eerste uitzending is op 4 juli en de laatste uitzending is op 22 augustus. De opbrengst van de actie komt ten goede aan de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren. Linda de Mol is dol op dieren. Een fantastische prijs! Dagtocht nr. 13 van de Nederland se Spoorwegen naar Safaripark de Beekse Bergen. De trein brengt de winnaar snel en comfortabel naar Tilburg. Daar staat de bus klaar die tot aan de poorten van de Beekse Bergen rijdt. Bent u klaar voor het grote avon tuur? Dan kan de safari-tocht beginnen. De jarige Dierenbescherming en Linda trakteren. Lezers van deze krant kunnen in de periode dat het programma TROS Dierenbingo wordt uitgezonden wekelijks meespelen in het radioprogramma van Linda op maandag van 12.00 tot 13.00 uur. Radio 2. Iedere week worden meer dan tien fraaie prijzen onder de deelnemers verloot. Het spel werkt als volgt. In deze en in de komende zeven achtereenvolgende weken wordt steeds een andere foto van Linda de Mol in deze krant „verstopt". De bedoelde foto heeft een weeknummer. Zoek de foto op, knip hem uit, plak hem op een briefkaart en stuur het geheel uiterlijk a.s. zaterdag naar ons adres. Uit de binnengekomen foto's wordt iedere week tien winnaars getrokken. De tien winnaars komen in ieder geval in aanmerking voor een TROS-Kompas-verrassingspakket boordevol leuke prijzen. Als u tijdens de radio-uitzending thuis bent, maakt u kans op een extra prijs. Linda belt namelijk iedere week vijf deelnemers om ze te verblijden met een NS-Dagtocht voor twee personen. Dus zoek de foto van Linda, plak hem op een briefkaart en stuur hem met vermelding van uw naam, adres en telefoonnummer naar Dierenbingo, Postbus 6055, 1200 GZ Hilversum. Steeds insturen voor zaterdag a.s. De winnaars van deze week worden bekend gemaakt in de Radio 2 Dierenbingo uitzending van 3 juli a.s. (12.04 uur tot 13.0(j). De winnaars van de volgende week worden bekend gemaakt in de uitzending van 10 juli a.s., enz. enz. Veel succes! „Feestvieren" vertaalt de Dierenbe scherming in het vinden van midde len om „de Nederlandse bevolking te motiveren tot een zorgvuldiger om gang met dieren en het publiek te informeren over het werk van de Dierenbescherming". Verder hoopt de „jubilaris" het aantal leden en donateurs van 100.00 uit te breiden naar ten minste 125.000. De asielen kunnen nog extra steun gebruiken en er is veel geld nodig om „het goede werk, ook op langere termijn, te kun nen blijven uitvoeren en daar zo no dig nog uitbreiding aan te geven". De Dierenbescherming speelt al 125 jaar een actieve rol in het verbeteren en beschermen van het welzijn van alle dieren die in Nederland leven of Nederland als doortrekland gebruiken. De Vereniging heeft 135 afdelingen in ons land. Ze is tevens een stuwende kracht in de Eurogroup for Animal Welfare, de overkoepelende organisa tie van de grote dierenbechermingsor- ganisaties van de lidstaten in de Euro pese Gemeenschap. Zij is ook lid van de Wereldvereniging tot Bescherming van Dieren. De heer H. M. Reilingh, voorzitter van de Dierenbescherming, stelt: „Als we om ons heen kijken en zien hoe wij als mensen met dieren omgaan, dan valt er weinig feest te vieren. Kijk naar de dieren in de bio-industrie of naar de honden en katten in onze 100 dierenasielen. Daar moeten we jaar lijks zo'n 100.000 zwerf- en afstands- dieren opvangen. Ruim 80% daarvan CD Dierenbescherming wil meer asieldie- ren in een goed tehuis onderbren gen. gaat gelukkig weer terug naar hun eigenaar of wordt herplaatst. Zonder de 200.000'.vrijwilligersuren per jaar zou de huidige asielopvang niet mo gelijk zijn. Er zijn ook nog steeds overbodige dierproeven. Door ver dere aantasting van ons milieu krij gen de in het wild levende dieren de eerste klappen". Gelukkig kan de Dierenbescherming ook positieve ontwikkelingen noe men. Er is een verandering in het koopgedrag bij de consument. Er zijn alternatieven voor de bio-industrie, zoals scharreleieren, scharrelvarkens vlees en kalfsvlees uit groepshuisves- ting. Voorzitter Reilingh merkt over de positieve ervaringen op" „Door een betere voorlichting worden er in de asielen meer huisdieren sneller herplaatst. In dit verband speelt de gewenste telefonische informatie- en voorlichtingscentrale een belangrijke rol. Hier kan het publiek met alle mogelijke vragen, onder andere over huisdieren, maar ook met klachten terecht. Wij denken dat we hiermee in een grote behoefte voorzien. Op het terrein van de dierproeven wor den nu meer gelden vrijgemaakt voor onderzoek naar alternatieven. Ten slotte zien we op wetgevend gebied langzaam maar zeker verbetering ko men. De Dierenbescherming blijft zich sterk maken om de positieve ontwikkelingen op alle fronten verder uit te bouwen. Dat kan alleen met de steun van alle dierenliefhebbers!"

Scheldebode | 1989 | | pagina 17