HE SCHELDEBODE Helvo heet nu Heljo Gevonden het weten waard Waddenbrood bij Dick Bunt Boekhandel de Ruiter met service tot de laatste letter Elektro vakman in Middelburg Euro Discount in Paauwenburg Foto-expositie in bibliotheek SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 JUNI 1989 Kantoorboekhandel Geezan breidt uit met een nieuwe tijdschriftenafdeling HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIVERSEN KERKDIENSTEN 305 MIDDELBURG - Sinds donderdag is Middelburg een EVM rijker, een zaak van Elektro Vakman, in de St.Jansstraat 8. Eigenaar Ruud Hollebrandse: "We zijn al ruim vijf jaar in Vlis- singen succesvol. Dat succes danken we vooral aan de bekende merken die we voeren en aan de goede kwaliteit. De zaak in Middelburg gaat onder de noemer van EVM, want die is aange sloten bij de inkoopcentrale EVM, waardoor we een nog breder pakket kunnen aanbieden, tegen nog scherpere prijzen en de ga rantie van uitstekend service". Bedrijfsleider Ad Klooster man is met recht trots op de nieuwe zaak. Hij vertelt: "In deze zaak verhandelen we kleine huishoudelijke appara ten, alles op het gebied van tv., video en hi-fi. Wij hebben alle merken onderdak en kunnen binnen twee dagen leveren. We hebben een feestelijke opening gehad en gedurende de hele maand juni vieren we dat nog met onze feestaanbie- ding: een Philips kleuren-t.v. (55 cm beeldbuis), met tele tekst, met enorme korting en de volle garantie". EVM heeft tal van aanbie dingen, waarvan die voor va derdag wel opvallend veel succes heeft. De elektrische barbeqeu vliegt de winkel uit. Barbequen scoort hoog en dit apparaat is minder gevaarlijk, veel praktischer in gebruik en geeft geen stankoverlast. En last bur not least: het vlees krijgt geen schadelijke zwarte korstjes en de resultaten zijn gezonder. Voor de consumenten is het van belang te weten, dat wij over een eigen technische dienst beschikken. En we kun nen er niet omheen,: de scha delijke CFK's zijn door Bosch en Liebherr grondig aange pakt. Bij hun koel-, vries- en combinatiekasten zijn de CFK gassen met 50% gereduceerd" besluit de ondernemer en thousiast. De Elektro vakman in de Sint Jansstraat heeft een opvallende vaderdag aanbieding. - foto: harry de lange MIDDELBURG - Bij Echte Bakker Dick Bunt aan het Damplein 14-16 in Middelburg is zowel de winkel als ook de bakkerij verbouwd. Bakker Bunt kon zijn winkel uitbreiden, omdat hij het ernaast gelegen pand kon overnemen. Deze twee panden zijn historisch, waardoor verbouwingen en dergelijke aan strenge regels zijn gebonden. Toch is het de vakmensen gelukt er een prachtige zaak van te maken, die zeer overzichtelijk is ingedeeld. De open bakkerij laat de consument zien hoe het brood en al het lekkers gebakken en klaargemaakt wordt. Hier komt de hele dag door, tot 17.00 uur, vers vloerbrood uit de oven, stokbroden worden zelfs nog tot een later uur gebakken. Bakker Dick Bunt bakt al zo'n 25 jaar het dagelijks en feestelijk brood en heeft zowel de opkomst van de broodfabrieken meegemaakt als de terugkeer van de consument, die toch de voorkeur geeft aan het ambachtelijk brood. Mocht het bakkersberoep in het verleden moeilijk aan nieuwe leerlingen komen door de vroege arbeidstijden, dat is nu met de komst van de rem- rijs-kast wel even anders geworden. Bakker Dick Bunt weet er van mee te praten: „Sinds de komst van de apparaat begint de bakker pas om halfzeven, zeven uur. In de rem-rijs-kast, die door een computer wordt bestuurd, staat 's nachts het voorgevormde deeg te rijzen. Het kan 's morgens meteen de over in. De klanten kunnen vanuit de winkel deze kast zien. Onze capaciteit is groot en de variatie niet minder, we bakken wel 40 verschillende grote broden en vele soorten kleinbrood. Elk ambachtelijk beroep kent zijn specialiteiten en voor ons zijn dat het Waddenbrood (zonder vet gebakken), de Italiaanse bollen, gebakken van een soort pizzadeeg (ook weer zonder vet) en vooral de rogge-teunis, van 100% rogge, met rozijnen en noten en weer zonder vet. Een lekkernij, voedzaam en gezond en praktisch om mee te nemen, vooral voor schoolreizen, sportdagen, een dagje uit of zomaar er tussendoor. Er is een enorme vraag naar belegde stokbroden en wij hebben ze in tien verschillende soorten. Onze chef bakker, Jeroen, die ook de opleiding kok heeft gevolgd, toont steeds weer zijn creativiteit, want wekelijks zorgt hij voor een nieuwe variatie". Achter deze historische geveltjes ivordt ambachtelijk brood gebakken. - foto: harry de lange DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteur: Johanna Brouwer Correspondenten: Ronald Hagen Tosca Houtstra Esther Habers tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-71672 tel. privé 01180-33431 Winkelcentrum Pauwenhof biedt onderdak aan de vernieuwde ED Super foto harry de lange VLISSINGEN - De vroegere Parade Super in Paauwenburg is verbouwd, vernieuwd en heet voortaan: ED Super. Donderdag 8 juni is deze ED Super, de eerste op Walcheren geopend. Deze Euro Discount is een dochteronderneming van Koek Midland, die al vestigingen heeft in Goes, Biezelinge en Middelhamis. Bedrijfsleider B.J. de Kok: „We hebben de zaak opnieuw ingedeeld en de artikelen in logische volgorde gegroepeerd. Het geheel is duidelijk en overzichtelijk, wat het bood schappen doen plezierig maakt. Van Koek Midland voeren we het eigen merk, bekend als het M-merk. Ons streven is gericht op lage prijzen. Daar naast besteden we aandacht aan een ruim aanbod in goede produkten. Sinds de opening hebben wij een enorme drukte gehad en veel positieve reac ties van de mensen. Service verlenen voeren we hoog in het vaandel. Naast de kruidenierswaren verkopen we vlees en -waren en aard appelen, groente enn fruit. Meer en meer komt de nadruk op het versgebeuren en panklare produkten". De Kok, die zijn achter grond uit de horeca niet ver loochent, glimlacht. Zijn wa renkennis kan hem nog goed van pas komen bij de panklare produkten, „maar dan vers", voegt hij er rap aan toe. MIDDELBURG - Bij het bedrijf in automateria len aan de Kromme Weele 6-8 in Middelburg gingen onlangs de deuren van het vernieuwde pand open. Deze grossier vroeger be kend onder de naam Helvo, handelt al sinds 1956 in al lerlei onderdelen van auto's en levert aan bedrij ven en aan particulieren. Sinds 1 januari 1989 heeft Ineke Jongepier- Pundke de zaak overgeno men. Zij werkte er al eer der als procuratieboek houdster. Met een nieuwe eigenaar moest ook de naam worden aangepast. De zaak heet nu Heljo. „Omdat de naam Helvo zo ingeburgerd is, wil ik met de kleine verandering dui delijk maken, dat het eigene is gebleven. De zaak is echter grondig ver bouwd en het magazijn is aangepast. Onze voorraad bestaat nu uit meer dan 10.000 verschillende artike len", legt Ineke Jongepier uit. Heljo vindt het verle nen van service belangrijk. Het is voor de klanten praktisch te weten dat de zaak op zaterdag behalve 's morgens ook in de middag open is tot 15.00 uur. Me vrouw C.G.E.M.W. Rutten- Bovendeerd opende het vernieuwde pand. MIDDELBURG - In de pe riode van 16 april t/m 31 mei 1989, zijn bij de gemeentepoli tie te Middelburg, de navol gende voorwerpen als gevon den aangegeven: sweater, wit met opschrift "Alfa Comp"; fotocamera flitser, Practica; vel postzegels van 55 cent; stalen water pomptang; dameshorloge, zil verkleurig; kinderschoentje; zilveren ketting met naam plaat e "Anneke"; damesbril aan goudkleurige ketting; bi bliotheekpasje; reservewiel; portemonnee met inhoud, blauw; leesbril, d. bruin; zil veren schakelarmband; gou den ketting; portemonnee met inhoud, zwart; parkeerpas, Rij ksgebou wendienstzonne bril op sterkte in bruine hoes; portemonnee, blauw/zwart met inhoud; halsketting, pa rels; portemonnee, 1. blauw met inhoud; vlaggestok; beertje, beige met rode ge bloemde broekje; herenporte monnee, zwart/d. blauw met inhoud; fototoestel. Kodak; broche, camee; paraplu met houten zwanenkop, blauw; herenportemonnee, zwart met inhoud; herenbril, rosachtig in beige hoes (Polaroid); zilveren kinderarmband; goudkleurige zegelring; twee werphengels, bruin; kinderportemonnee, rood met 1 sleutel; portemon nee, slangeleer; shopper-tas, (inhoud poppetje); portemon nee, bordeaux met inhoud; shagbaal met papieren, zwart; dameshorloge, zilveren kast en zwart bandje; broche, (la ma); pennenetui, beige; euro pasje en visapasje; giropasje; pennenetui zwart; schoffel; regenbroek in plastic zak; da meshorloge, zilverkleurig met zwart bandje; sierdop; NS jon- gerenkaart; jurk, lila/paars maat 50; herenportemonnee, bruin met inhoud; zilveren schakelarmband; fietspomps langetje; Libelle clubkaart; dameszonnebril, zwart met blauw; klittenband sleutele tui, groen met blauw; lederen borsttas met inhoud; dames horloge, met wit bandje; plas tic tasje, inhoudende schaaf, passer, potlood, stift en vul pen; paardrij laars maat 38; Kopie deel III van Peugeot; rijbewijs; korte broek, paars/ geel; zilverkleurige dameshor loge; trainingspak, blauw, in plastic zak; hangslotketting met plastic erom heen; stoel- kussen grijs-mint-l.blauw; broche, zilverkleurig met pa relmoer; Manfield tas, met gymspullen; plastic wieldop van Opel; portefeuille, zwart inhoud giromaatpas biblio theekpas; linnen rugtas, rood inhoud spuitbussen mond- beschermer; bromfiets verze keringsplaatje; reinigingsset voor contactlenzen in blauwe nylon etui; gouden armband; grote camping-gastank; hor loge; T-shirt en zonnefilter Ford; zwart badpak lila/rose bovenstuk; lichtblauw ba byschoentje; rijbewijs; één persoonstent, blauw maat 140; zakagenda creditcards; zil verkleurige opengewerkte broche; lichtblauw baby schoentje, PIEDRO; blauw/ wit gestreept sweater; zilve ren meisjesring met blauw steentje; diverse bankbiljetten en diverse sleutels. Dieren: Labrador, zwart; konijn, wit met bruine vlekjes; Fox Terrier, driekleurig en een dwergpapegaai, blauw grijs met gele kuif. Op 2 juni 1989 werd door de Zeeuwse Bibliotheek één doos met gevonden voorwerpen in geleverd: nylon boodschappentas, zwart met blauw; lederen da- messtadstas, bruin; aktentas, bruin; regenpak in hoes, groen; regenjack merk Aven- to, blauw en grijs; gymschoen, Eve Adam, maat 42 en di verse sjaals en handschoenen. VLISSINGEN - Afgelopen vrijdag was er "Open Huis" bij Boekhandel de Ruiter, in de Paul Krugerstraat 55-57. De be langstellenden konden het vernieuwde pand bezichtigen, een kijkje nemen bij de nieuwe opstelling en even neuzen in de boe ken. Verder kon iedereen meedoen aan de gratis verloting van een driedaagse Tower Special voor twee personen. Eigenaar Lex de Loof: "Tij dens de verbouwing, die ruim twee maanden geduurd heeft, zijn we niet gesloten geweest. De ingang is verbeterd en de indeling veranderd. Onder lei ding van buurman aannemer Letzter zijn twee nieuwe wandkasten aangebracht, en die voldeden meteen al zo goed, dat er nog twee bij kwa men. De scheidingswand in de winkel is weggebroken en ook vervangen door een kast. Het buitenwerk is geschilderd door een vakman en binnen is dat door personeel (vaak in vrije tijd) gedaan. Het ouder wetse bruin met oranje is ver vangen door het rustgevende lichtgrijze; de verlichting is verbeterd en we hebben nieuwe vloerbedekking. Extra ruimte kregen we doordat we er een gedeelte konden bij trekken. Het hele personeel heeft sa mengewerkt en de gondola's hebben we zelf ontworpen en gemaakt". Deze gondola's ogen goed en zijn heel praktisch, omdat ze in hun geheel of ge deeltelijk geplaatst kunnen worden en indien gewenst, makkelijk te verplaatsen zijn. Boekhandel de Ruiter - vooral bekend om de informa- ticaboeken, studie- en woor denboeken- is aangesloten bij "Libris", een groep die zich toelegt op de bestsellers in de literatuur. Behalve bij "Li bris" is de Ruiter ook aange sloten bij het Centraal Inkoop Bureau, waarbij nog 250 an dere kantoorboekhandels aan gesloten zijn. Ook deelname in het Centraal Boekhuis is een steun in de rug. Voor snelle leveranties van studieboeken is sinds 1980/1981 al een computer aangesloten. Wat computers betreft: de Ruiter kan terecht trots zijn op de 2400 titels computerboe ken. Behalve over vakboeken be schikt het personeel over vak kennis, want regelmatig gaat er wel iemand op cursus om bij te blijven. De Loof: "Onze zaak heeft ook nog de functie van buurt- winkel. Een helpende hand, een vriendelijk woord is heel belangrijk. Kijk, de verkoop prijzen liggen vast; onze meerwaarde is onze service. Daar draait alles om. Niet voor niets hebben wij tot onze slogan gekozen: ser vice tot de laatste letter. Dat geldt ook voor onze kiosk bij de Olau-Line, die voor de afvaarten altijd be mand is. Daarom is het bijzon der leuk dat we, in samenwer king met de Olau-Line, deze verloting konden houden". De hoofdprijs, een drie daagse Tower Special voor twee personen, met diner en ontbijt aan boord en een ver voerskaart voor in Londen, is gewonnen door J.A.M. Tab- bers. En de drie mini-cruises gaan naar: J.B. Hagenaars (sr.), M. Sinke en N. van der Linden. Een kijkje in het geheel vernieuwde interieur van boekhandel de Ruiter. - foto: harry de lange MIDDELBURG - Kantoor boekhandel Geezan in de Gee- repassage 5 heeft het assorti ment uitgebreid met een nieuwe tijdschriftenafdeling. Cor Zandee: „Tot deze uitbrei ding konden we overgaan, om dat Interes met deze branche is gestopt; zij gaan zich spe cialiseren in kaarten en pos ters." Wel 40 meter stelling is aan het interieur aangepast en biedt plaats aan 7 verschil lende Nederlandse dagbladen, tal van week- en maandbla den, van Elsevier tot Vrij Ne derland en alles daartussen." Om een zo breed mogelijk pakket te kunnen aanbieden, betrekken we de tijdschriften van 3 verschillende tijd- schrif teen trales. In grote lij nen," vervolgt Zandee, vindt men er alles op gebied van hobby's (auto's, tuin, sport en zovoort), de familie- en ge zinsbladen en voor de jeugd Donald Duck en allerlei strips. Ook zijn alle radio- en tv-gid- sen present. Naast de vele Nederlandse zijn er ook Duitse week- en maandbladen." Compagnon Ton Geere vult aan: „Door de enorme vraag verkopen we ook de Europese Wegenkaar ten. Voor het komend schooljaar hebben we de schoolartikelen weer aangevuld. Het is niet al tijd gemakkelijk, wanneer je een keus kunt maken uit wel 30 verschillende schoolagen da's. Erg populair zijn de ar- tielen van Naf-Naf, Fritz Friends en Boes: kaftpapier, ringbanden, schriften, schrijf - bloks, noem maar op." Tsjonge, dacht de reporter van de Scheldebode, wat zou het leuk zijn de schooltijd nog eens over te doen. Volop keus in de nieuwe tijdschriftenafdeling van Geezan. - foto harry de lange. VLISSINGEN - Morgen zijn de verkiezingen voor het Europees Parlement. Het Europees Parlement is als in stelling uniek. Het is de enige volksvertegenwoordiging ter wereld die wordt samenge steld via rechtstreekse verkie zingen in verscheidene landen. Het Europees Parlement is de enige instelling van de Euro pese Gemeenschap die in het openbaar bijeenkomt en in het openbaar besluiten neemt Die besluiten bestaan onder meer uit het goed- of afkeuren van de begroting. Het huis houdboekje van de Europese Gemeenschap. Dit betekent dat de begro ting van de EG alleen in wer king kan treden als zij door het Europees Parlement is goedgekeurd. Daarbij heeft het Parlement de mogelijk heid om belangrijke verande ringen in de begroting aan te brengen. Zo heeft het Europees Par lement er herhaaldelijk voor gezorgd dat binnen het budget verschuivingen werden aan gebracht ten gunste van ont wikkelingshulp en sociale doelen zoals herscholing en steun voor achtergebleven ge bieden binnen de E.G. Regel matig reserveert het Parle ment grote bedragen op de be groting voor voedselhulp aan Derde Wereldlanden. Het Europees Parlement heeft veel te zeggen over de veranderingen die zullen lei den tot het „Europa zonder grenzen" dat na 1992 tot stand komt. De ministers van de EG-landen hebben weliswaar nog het laatste woord, maar het is voor hen erg moeilijk om af te wijken van de punten waar het Europees Parlement sterk aan hecht. Het Parlement brengt vaak aanzienlijke veranderingen aan in de wetsvoorstellen voor 1992. Zo heeft het Parlement de veiligheidseisen verhoogd waaraan de machines op de werkplek na 1992 moeten vol doen, maar het heeft ook scherpe voorwaarden opge steld voor bij voorbeeld de vei ligheid van speelgoed. De eisen waaraan het voedsel in de EG-landen na 1992 moet voldoen zijn door het Europees Parlement verzwaard. Een van de belangrijkste functies van het Europees Parlemnt is die van de om budsman voor de Europese burger. Het Parlement zorgt ervoor dat verzoekschriften en klachten van burgers over de Europese Gemeenschap op de juiste wijze worden behan deld. Vlissingen - 17 juni G. de Greet, Willem Klooslaan 1, tel. 68021, 18 juni dr. v. Peil, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 17 juni F.L. Berghau- ser-Pont, Bellinkplein 1, lel. 37393, 18 juni F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nleuwland - 17 juni N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel 01184-61630, 18 juni J.C. Pon ten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere 17 en 18 juni G.C.M. Rullens/M.J.M.E. Mol, Dorps straat 2, Oost-Kapelle, tel. 01188- 1276. West- en Mldden-Walcheren - 17 en 18 juni A. Stutterheim, Beukei- manstraat 8, Meliskerke, tel. 01186- 1760. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Big- gekerke en Koudekerke 16 juni (vanaf 18.00 u.), 17 en 18 juni (tot 24 u.) B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Verloskundigen Middelburg - vr. 16 juni (18.00 u.) tot zo. 18 juni (24.00 u.), mevr. J. Drijdijk, Groot mede 62,tel. 01180-26045. Vlissingen - Vr. 16 juni (18.00 u.) tot ma. 19 juni (8.00 u.) H.J. Klompe, tel. 01184-71140. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissir»gen/Sou- burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Ritthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Spreekuur: op werkdagen van 16.30 tot 17.00 uur. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegartikelen zijn: op werkda gen van 10.00-12.00 uur en van 16.00-17.00 uur. Wijkgebouw Leliénlaan 1, Vlissingen magazijn open van 10.30 tot 12.00 uur, wijkgebouw Rosenburglaan 1, Vlissingen, magazijn open van 15.30 tot 16.30 uur gezondheidscentrum, C. v. Perestraat 8, Oost-Souburg ma gazijn open van 11.00 tot 12.00 uur. Spreekuur voor wijkgebouw Leliën- laan, Rosenburglaan en C. v. Pere straat van 16.30 tot 17.00 u. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 17 en 18 juni A. Peeters, Pijpstraat 1a, tel. 01180-35688. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 16 tot 23 juni apo theek Stromen-wijk 't Zand, Maas straat 58 Vlissingen - 16 tot 23 juni apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. DIERENARTSEN Kleine huisdieren - 17 en 18 juni E.F.M. v.d. Akker, Oost-Souburg, tel. 01184-60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het ant woordapparaat gegeven telefoon nummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, afd. Zee land, tel. 01100-32233. Rooms-Katholieke Kerk. Domburg, Badhuisweg zat. 19, zon. 10: Koude kerke, Dishoek zon. 10; Middelburg Petrus en Pauluskerk 2e en 4e zat. 19, zon. 10, Hoeksteen zon. 11.30 u.; Souburg Zoute Viever zat. 9, Marti- nuskerk zon. 10 parochiekoor; Vlis singen Paauwenburg Open Hof zon. 11 eigen zanggroep, Ter Reede zat. 17 uur, Lieve Vrouwekerk zat. 19, zon, 9.30 Streekziekenhuis zon. 11.15; Vrouwenpolder Fort de Haakweg zon. 10; Zoutelande Bos weg zat. 19, zon. 10. Nederlands Hervormde kerk. Aag tekerke, 16 juni 19.30 u. zomer avondzang, 18 juni, 10.00 u. kand. J. Arlesen, 19.00 u. ds. R.W. v. Mourik. Domburg 10.00 u. ds. C.A. Westerveen, 19.00 u. ds. A.W. Mol- Gapinge 09.00 u. ds. St. Spanjer; Grijpskerke 9,00 u ds. C. de Boon, 19.00 u. kand. A.J.J. van VhetKle- verskerke 9.00 u. ds. MeijerKoude- kerke -; Middelburg Oostkerk -, Nieuwe kerk -, Thomaskapel J.A. Murre, mw. ds. H. Hirsch, -, Koor kerk 09.30 u. ds. R.C.A. van Voorst Vader, 10.15 u. dr. G.W. Reitsema. Onmoetingskerk -; Oostkapelle 09.30 u. ds. H.G. Fonteyn, 10.00 u. ds. A.C. den Hollander Oost-Sou burg Oranjeplein 9.30 u. ds. J.D. de Boer, 19.00 u. ds. R.E.R. v. Buiren; Sint Laurens 10.30 u. ds. Spanjer; Veere 9.30 ds. KalksmaVllssin- gen Petruskerk 09.30 u. ds. Hooger- werf, Sint-Jacobskerk 19.00 u.ds. J.W. Glashouwer, 10.00 u. ds. R.E.R. v. Buiren, Johanneskerk 9.30 ds. J.W. Glashouwer, Streekziekenhuis 10.00 u. ds. C. Trouwborst, verpleeg huis Der Boede 10.30 dhr. J. Crans, Open Hof 9.30 dhr. A. Jorritsma, De Schaapskooi 9.30 ds. A. v.d. Nooij, Ophir 10.00 u. Vrouwenpolder 9.00 ds. J. Lukasse; Westkapelle 9.30 ds. v. Boven, 19.00 u. ds. v. Dij- ke. Gereformeerde Kerk. Koudekerke 9.00 u. SoW dienst in de NH kerk, ds. E.V.E. Wijnands, 10.30 u. Vesper dienst in de Geref. Kerk, ds. E.V.E. Wijnands; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. W A. v.d. Berg, 14.30 u. ds. Ykel, Getuigeniskerk 9.30 ds. Ykel De Hoeksteen 9.30 ds. H.R. v. Til burg, 19.00 u. ds. H. v. Tilburg, 19.00 u. ds. W A. v.d. Berg; Serooskerke 10.00 u. ds. G. Kalksma, 19.00 u. ds. Koelman (in de Ger. Kerk); Vlissin gen Petruskerk 9.30 ds. J.W. Glas houwer, 19.00 ds. Hoogerwerf; Oost-Souburg Kanaalstraatkerk 9.30 u. dhr. R. Heemskerk. Gereformeerde Gemeente. Vlissin gen 9.30 en 16.00 u. ds. C.G. Vreug- denhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Middelburg 9.30 en 16.30 u. ds. A. de Snoo; Souburg en Vlissingen De lannoystraat 9.30 u. ds. G. Zomers, 16.30 u. idem. Christelijk Gereformeerde Kerk. Vlissingen 9.30 u. en 17.00 u. ds A. Brons. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg Engelse Kerk 9.30 u. en 17.00 u. ds. W. Janse. Gereformeêrde Gemeente in Ne derland. Arnemuiden 9.30 u. en 19.00 u. ds. Verhoeks, 14.30 u. Lees- dienst. Christengemeenschap. Hooge- lande Kapel van Sint-Maarten geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg en Vlissingen 11.00 u. dienst in M'burg, ds. H. Bremer. Evangelie Gemeente. Middelburg De Wijngaard LTS 9.30 br. G. Ver douw. Leger des Heils. Middelburg 10.00 u. en 19.00 u. o.l.v. Kapt. B. de Heer; Vlissingen 10.00 u. kpt. C.D. Bijl, 19.00 u. idem. Anglicaanse Kerk. Vllsslngen-Oost Zeemanshuis Scheldepoort 10.30 holy communion, 19.30 evening prayer. Zevendedags Adventisten. 17 juni Middelburg 11.00 u. ds. N. Kooren; Vlissingen 9.15 u. N. Kooren. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ne derland. Koudekerk 12.00 u. Pdt. S. Waisapy; Oost-Souburg 10.00 u. idem. Pinkstergemeente. Middelburg 't Zand, zo. 15.30 u, wo. 19.30 u.; Vlis singen Emmastr. 10, zo. 14.30 u., wo. 19.30 u. Pinksterkerk. Vlissingen Vrijdom- weg 1, zo. 14.30 u., wo. en vr. 19.30 u. Baptisten Gemeente. Middelburg (kapel Bree 8) 10 ds. Ezinga. Nieuw-Apostolische Kerk. West- Souburg Westerbaan zo. 9.30 u en 16.00 u. en wo. 20.00 u. dienst. Evang. Baptistengemeente. Mid delburg (Damplein 12) 10 br. Lok. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Middelburg geen opgave. Sion Gemeente. Oost-Souburg 10.00 u. lofprijzingsdienst. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlis singen Badhuisstraat 161) 10 dienst. Illlllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - Tot 17 juli 1989 is in het Zeeuws Docu mentatiecentrum, gevestigd in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, de tentoonstelling „Middelburg op straat" te zien. Tweeëntwintig zwart-wit fo to's geven een beeld van de braderie van 1987. De foto's zijn gemaakt door de foto graaf van de bibliotheek, de heer W'im Helm. De expositie toont een selec tie uit een omvangrijke serie, die gemaakt is om het tijds beeld, dat het fenomeen bra derie bij uitstek leidt, docu mentair vast te leggen. Aspec ten als consumptiegedrag, kle ding, ontspanning, jeugdcul tuur, handel en muziek komen erop tot uiting. Het Zeeuws Documentatie centrum beheert een collectie foto's met een omvang van ruim 70.000 exemplaren. Deze is opgezet om Zeeland in al haar facetten documentair in beeld te brengen. Veel van de foto's zijn specifiek gericht op één aspect, een opening, een te slopen gebouw, een kleder dracht Sinds 1986 maakt het Zeeuws Documentatiecentrum ruimte om meer algemene thema's in beeld te krijgen. In 1986 gaf de heer Helm zijn vi sie op het thema „bejaarden" in foto's weer. Het jaar daarop werd het onderwerp „brade rie" gekozen en in 1988 „het dorpsleven in Baarland". Voor dit jaar concentreert de foto graaf zich op „Molukkers in Souburg." Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll»lllllll>»llllillllllllllllllllllllll>llll«llll»ll

Scheldebode | 1989 | | pagina 5