Schapen weer onder 't mes Honderd deelnemers aan de start Honderd deelnemers aan de start Open dag volwassenenonderwijs E-pupillen kampioen Omloop der Zeeuwse dammen Springconcours in Yerseke SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 31 MEI 1989 315 Verbouwen Zaterdag Hollandsche Hoeve triathlon Nachtelijk stappen AVONDVIER DAAGSE Mac de Zeeuwen houdt puzzelrit Zaterdag 1 juli duizenden pk's op de baan KAPELLE-BIEZELINGE - Kracht, spektakel en sensatie staan centraal tijdens de Trekker-Trek wedstrijden op zaterdag 1 juli in Kapelle-Biezelin- ge. Het duel dat meetelt voor het kampioenschap van Nederland brengt zo'n zestig deelnemers in ac tie. Onder hen de meeste nationale toppers. Omdat zij in de tien wedstrijden om het Nederlands kam pioenschap de nodige punten kunnen incasseren om verzekerd te zijn van deelname aan het Euro pees kampioenschap in De Flevohof op 16 en 17 sep tember. Honderdvijftig combinaties starten Zaterdag Hollandsche Hoeve triathlon Barry Hughes ZDASG biedt gevarieerd cursuspakket MIDDELBURG - Het is nog even doorbijten voor de scha pen op kinderboerderij De Klepperhoeve, maar zaterdag 3 juni kunnen ze weer opge lucht ademhalen: hun warme jas mag dan weer uit. Vaar dige handen zullen in luttele minuten hun dikke vacht los halen. Dan kunnen de schapen lekker luchtig gekleed van het warme weer gaan genieten. Het scheren van schapen is van oudsher omgeven met feesten. Op de Klepperhoeve worden dan ook dit jaar weer allerlei aktiviteiten op touw gezet. In de eerste plaats zijn er allerlei dingen te zien die direct met schapen van doen hebben, zoals kaasmaken en spinnen. Daarnaast zijn er de oude ambachten: de klompenmaker komt een demonstratie geven en de boekbinder; er is te zien hoe een stoel gemat moet wor den en hoe breien met kralen precies gaat. Voor de creatieve geesten is er knipselkunst, zijde beschil deren en calligraferen. De koperslager zal zijn kun nen laten zien, de houtdraaier en de kerf snij der. Naast al deze oude ambach ten zijn er ook voorlichtings stands van Terres des Hom mes, Greenpeace, de EHBO, het Wereld Natuur Fonds en Vogelopvang de Mikke. Natuurlijk is er een promo tiestand van de Kinderboerde rij zelf, een stand van de kleindierenvereniging Wal cheren, de Dierenbeschter- ming en de Natuurgidsen. Voor de muzikale omlijsting zorgt een fanfare, terwijl de minirettes en een volkdans groep de beste beentjes voor zetten. De kinderboerdrij heeft een nieuw beheer gekregen. Frans Gillard en ELs Huizing heb ben het roer overgenomen en er is ook gelijk te zien dat zij het afgelopen jaar niet stilge zeten hebben. De konijnen berg heeft plaatsgemaakt voor een terras met zitbankjes, om het de bezoekers comfortabel te maken. Het binnenterrein is op nieuw ingedeeld, er zijn nieuwe voederplaatsen en voetpaden. Bovendien is de omheining verbeterd. Het opknappen van de hok ken deden Frans en Els in eigen beheer. Frans en Els worden bijge staan door een enthousiaste groep vrij willigers. Het kampioensteam van Racing Club Souburg met van links naar rechts Machiel Marckelbach, Kevin Gillet, Edwin Koud- ijzer, Leon Goedhart, Brian Gietel en zijn zusje en Jan-Peter Katsman. Liggend doelman Arno Elderkmap en Casper Ovaa. OOST-SOUBURG - De E- pupillen zijn kampioen ge worden van hun afdeling. Bij RCS spelen de E-pupillen al zo'n 1 Vi jaar met zeventallen. Ze spelen op een half veld met kleine doelen. Het voordeel van het spelen met zeventallen is dat de spe lertjes veel meer aan de bal komen en dat verhoogt hun speelvreugde. Met vaardige handen helpt de schaapscheerder juffrouw schaap uit haar jas. VLISSINGEN - De wandel- sportvereniging 'De Vrolijke Tippelaars' uit Vlissingen houdt op zaterdag 3 juni 1989 voor de 19e maal haar tradi tionele nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen, over een afstand van 75 kilometer. Op zondagmorgen 4 juni 1989 sluiten de wandelaars op de dagtocht Hansweert naar Vlissingen 45 kilometer hierbij aan. Start: Bergen op Zoom: za terdagavond 24.00 uur vanaf café 'De Raayberg', Antwerp sestraat, Bergen op Zoom. Start Hansweert: zondag morgen 5.30 uur vanaf café 'Zeelandia', Kanaalstraat 10, Hansweert. Officieel wordt er door de KNVB geen competitiestand van de E-pupillen bijgehou den, maar voor de spelertjes is dit wel leuk. De E-pupillen van Souburg speelden als team veel naar elkaar over en dat creëerde veel doelkansen en resulteerde in veel doelpunten. De pupillen van E3 worden getraind door W. Goedhart en J. Kalsman. GOES - De Hollandsche Hoeve triathlon kan wat het aantal inschrijvingen betreft niet meer stuk. Reeds twee weken voor de wedstrijdda tum (3 juni) kon de voorin schrijving voor senioren en junioren worden gesloten. Honderd deelnemers hadden zich toen aangemeld en dat is de maximale bezetting. Ook bij de jeugd tot vijftien jaar is het aantal voorinschrijvingen acceptabel. De start van de eerste serie jeugdatleten vindt plaats om 11.15 uur in het Ganzebad. Daarna gaat men fietsen en lopen in en rondom het Hol landsche Hoeve gebied. De eerste start van senioren en junioren, eveneens in het Ganzebad, is om 12.15 uur. Het fietsparcours van deze catego rieën voert via de Katten- dijkse dijk naar Wemeldinge en Kapelle, waar twee ronden moeten worden afgelegd. Via de Kattendijkse Dijk keert men weer terug naar Goes waarna het derde onderdeel, het lopen wordt afgewerkt in de Noordhoek. De afstanden voor senioren en junioren zijn: zwemmen 750 meter, fietsen 34 kilometer en lopen 7,5 kilome ter. Bij de heren-senioren zijn Jan Louisse, Floris-Jan Koole, Sjaak de kok en Rinie Brugge- man de favorieten. Bij de da mes: Hanny de Jager, Ma rianne Wagemakers en The- rése van Laere. Bij de junioren lijken, althans op papier, Niels Koole en de Goesenaar Wim Verburg de grootste kansheb- bern. De prijsuitreikingen vinden plaats in de kantine van de sporthal. Voor de jeugd om 13.00 uur en voor senioren en junioren om 16.00 uur. Parkeren op en nabij het parkeerterrein bij de sporthal is in verband met de wedstrijd niet mogelijk. Wel kan men zijn voertuigen kwijt langs de kade van het aangrenzende havengebied. Het organisatie comité verzoekt de automobi listen zoveel mogelijk het par cours te mijden waarop de deelnemers aan de triathlon in actie komen. Beide tochten staan onder auspiciën van de KNB.v.LO Kring West-Brabant-Zeeland. De medische verzorging is in handen van de EHBO afdeling Vlissingen. Voor de nachttocht geldt een minimum leeftijd van 16 jaar, voor de dagtocht moet men minimaal 14 jaar oud zijn. Voor de nachttocht is een goede wandelconditie een eer ste vereiste. Wandelaars die tijdens de nachttocht uitval len, mogen niet opnieuw star ten op de dagtocht. De w.s.v. 'De Vrolijke Tippelaars' stelt voor beide tochten een fraai herinnering beschikbaar. De aankomst van de koploper in Vlissingen bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskenburgplein is gepland op circa 13.00 uur. MIDDELBURG - Toerclub Middelamp houdt op zondag 4 juni ajs. de „OMLOOP DER ZEEUWSE DAMMEN". De fietstoertocht is een vrije toer tocht en bestemd voor geoe fende toerrijders, daar de af stand 250 kilometer is. De route is geheel uitgepijld. Ver- tek en aankomst vinden plaats in het Sportcentrum „GOES" te Goes. De start is tussen 7.00 en 8.00 uur 's morgens. In het sportcentrum staat kleed- en wasgelegenheid ter beschik king voor de deelnemers. De OMLOOP DER ZEEUWSE DAMMEN is een prachtige fietstocht. Het bij- zondere van deze tocht is dat de route dit seizoen voor het eerste verreden kan worden omdat de Philipsdam en de Oesterdam zijn voltooid en voor het verkeer zijn openge steld. De tocht voert over alle dammen. Naast de twee bo vengenoemde ook de Pijler- dam, Brouwersdam, Haring- vlietdam, Veersedam en Gre- velingendam. Ruim 50 kilometer van de tocht fietst men langs het wa ter, met prachtig uitzicht over de Noordzee en de Zeeuwse Stromen. Over alle dammen lopen naast de autowegen ook goede secundaire wegen zodat de fietser praktisch niet met het autoverkeer te maken krijgt. Ook de rest van de route gaat over rustige wegen en mooie geasfalteerde fiets paden. Men heeft al fietsend langs het Veersemeer en de Krammer een prachtig uit zicht op prachtige vogelgebie- den. Deze fietstoertochten zijn bedoeld voor alle geoefende fiets-enthousiasten. MIDDELBURG - De avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 5 tot en met 8 juni. De organisatie is zoals altijd in handen van de Mid delburgse Turnvereniging (MTV '69). Aan deze wandeltochten kan worden deelgenomen door individuelen en groepen. De afstanden zijn 5-10-15 km. De start is iedere avond om 18.30 uur vanaf het clubge bouw van de voetbalvereni ging Middelburg aan de Na- dorstweg. Het startbureau is drie kwartier voor de start open. Op donderdagavond 8 juni is de start om 18.00 uur. Daarna is het verzamelen op het Abdij plein vanwaar om 20.00 uur de stoet vertrekt voor het defilè door het centrum en langs het stadhuis. Er zullen verschillende muziekkorpsen aan meewerken. Iedere deelnemer die de tochten volbrengt ontvangt een AVD-herinnering. VLISSINGEN - De Motor en Autoclub de 'Zeeuwen' uit Vlissingen houdt op zaterdag avond 3 juni een puzzelrit voor automobilisten en motorrij ders. De rit voert over een goed begaanbare Walcherse bin nenwegen. De gemiddelde snelheid is 24 km per uur. Het puzzelreglement Mid den-Zeeland is van toepassing. Deelname is mogelijk voor le den en niet-leden in de A- klasse (ervaren rijders) of in de B-klasse (beginners). Deze rit telt mee voor het clubkam pioenschap. De rit is uitgezet door Cor Bode uit Vlissingen. Van 19.00 tot 20.00 uur kan worden inge schreven in de Skandia Sauna Zwanenburgseweg 11 in Vlis singen, waar ook de prijsuit reiking wordt gehouden. De eerste deelnemer start om 19.31 uur. 'Vuurwerk' bij Trekker-Trek banken op Zuid- en Noord- Beveland en op Walcheren. Men krijgt dan 2.50 reductie op een toegangsbewijs voor volwassenen dat 15.- kost. Kinderen van 7 tot en met 13 jaar betalen vijf gulden en kinderen tot en met 6 jaar hebben gratis toegang. YERSEKE - De landelijke rijvereniging en ponyclub 'Zuid-Beveland' houdt op za terdag 3 juni een nationaal springconcours op een terrein aan de Korringaweg in Yerse ke. Een groot aantal deelne mers van diverse vereni gingen uit Zeeland en andere provincies komt in actie. Dank zij de steun van vele sponsors is er een aantrekkelijke prij zenpakket uitgeloofd. Tot nu tot hebben 150 com binaties ingeschreven, waar van er vijftien zullen uitko men in de Z2 klasse. Om in deze klasse te mogen uitkomen moet men eerst zijn sporen verdiend hebben in de springsport. Een spannende strijd kan dan ook worden te gemoet gezien. Belangrijke Zeeuwse deel nemers zijn: Piet Huige, Kees de Visser, Izaak van Eijzeren en Stefan de Vetter. Ook uit Noord-Brabant en Limburg komen sterke ruiters opdra ven. Omdat het de vijfde keer is dat de vereniging Trekker- Trek Midden Zeeland een der gelijk evenement organiseert wordt dit eerste lustrum ge vierd met een speciale attrac tie voor het publiek. De Ame rikaan Robert Elliot zal name lijk met zijn 7000 PK trekker een demonstratie geven. En dat is uniek voor Zeeland. El liot die met zijn Fancy Farmer voor het eerst een toernee maakt door West-Europa be hoort tot de top-tien van de wereld. Men verwacht dan ook dat velen warm zullen lopen voor zijn stuntwerk. Gerrit van den Ende, van de organiserende vereniging ventileert: "Het is sensationeel om Elliot aan het werk te zien met zijn krachtpatser, die uit gerust is met vier vliegtuig motoren. Van den Ende was getuige van het optreden van Elliot toen hij enkele maanden geleden een 3-daagse Indoor Trekker-Trek bezocht in Amerika. Daaraan werd ook deelgenomen door een aantal Nederlanders, die deel uit maakten van het bekende Re- nosaurus-team. Gerrit van den Ende: "Op uitnodiging van hen maakte ik de trip naar Amerika mee. En daar heb ik zeker geen spijt van. Het was voor mij een grote be levenis." Enthousiast vertelt hij ver der: "In Amerika zijn ze al een grote stap verder wat deze krachtsport betreft. De aan pak is daar veel professioneler dan bij ons. Vooral de finan ciële steun van sponsors speelt daarbij mee. De allersterkste en grootste trekker die daar in de baan komt is een monster met een vermogen van 12000 Pk. De wedstrijden trekken ook geweldig veel publiek, ge middeld zo'n 35.000." Geen wonder dus dat Trek ker-Trek Midden-Zeeland verheugd is om een topper als Elliot te kunnen presenteren. Maar daarnaast krijgten ook de wedstrijden een sterke be zetting. Er wordt geduelleerd in de 3, 4 -4,4 en 5,7 ton vrije klasse, de Super Stan daardklasse (trekkers van 3,4 en 4,4 ton, die lijken op land- bouwtractoren). Ook de zelf gebouwde Mini-pullers van 900 kilogram zullen weer van de partij zijn. Onder hen Joop Vermue uit Nisse, terwijl het team van Ko de Regt uit Bier vliet de Zeeuwse eer zal trach ten hoog te houden in de vrije klasse. De mannen van Ko de Regt acteren momenteel nog op een trekker die uitgerust is met één Rolls Royce vliegtuigmo tor. "Maar volgend jaar gaat men de capaciteit opvoeren tot twee van dergelijke motoren", weet Ad Wisse, bestuurslid van TT-Midden-Zeeland. "Dat moet trouwens wel, wil het team van De Regt mee blijven doen in de Nederlandse top. Bij ons komt bijvoorbeeld ook weer in actie de kolos Popeye, die uitgerust is met twee vliegtuigmotoren, die een ver mogen hebben van 4500 PK. De Popeye, die gereden wordt door Jan van Alphen uit Bla der is dan ook sterk favoriet". Maar behalve Popey zullen meerdere trekkers aan de start komen die beter uitge rust zijn dan voorheen. "Want de tijd staat niet stil", zegt Ad Wisse. Op woensdag 7 juni aan staande staan de deuren van het ZDASG-gebouw in Goes wijd open. Van 09.00-12.00 uur en 19.00-21.00 uur presenteert de Zeeuwse Dag en Avond school zichzelf met haar grote variëteit aan gesubsidieerd volwassenenonderwijs. Mensen kunnen hier terecht voor cursussen aan m.a.v.o., h.a.v.o. en m.e.a.o.. Men kan per vak studeren in het vol wassenenonderwijs en voor veel vakken kan men overdag én 's avonds terecht. Op 7 juni kan men praten met docenten van de verschillende vakken, zij kunnen adviseren over vakkenpakketten en het ge schikte instapniveau. Volwas senen hoeven natuurlijk niet i De wedstrijden op het wei land van Imre van der Maas, aan de Breierweg (dicht bij het Wegenwachtstation) be ginnen om 11.00 uur en duren tot ongeveer 17.30 uur. Spea ker is Klaas Wiedeik, die zijn mondje heel goed kan roeren en ook de demonstratie van opnieuw te beginnen als zij vroeger hun opleiding niet hebben afgemaakt. De voorlopige roosters voor het nieuwe schooljaar zijn al bekend en het valt vooral op dat men veel vreemde talen kan kiezen op m.a.v.o. maar ook op h.a.v.o. De dagmavo biedt voor het eerst Spaans en Duits aan. De behoefte aan ta lenkennis vertoont een duide lijke groei. Mensen hebben meer contacten met buiten landers bijvoorbeeld op va kantie. Maar talenkennis heeft ook nut in Nederland met ont moet in Zeeland toeristen of men kijkt kabel-t.v. Belangstellenden kunnen boeken, video's en cassettes Elliot van deskundig commen taar zal voorzien. De organisatie heeft zich kunnen verzekeren van de steun van 75 sponsors. De voornaamsten zijn: Ra boban ken Midden-Zeeland, Garage Van Strien (Goes-Yerseke), bekijken en oeluisteren, want bij modern onderwijs maakt men natuurlijk gebruik van moderne leermiddelen. In de beide computerlokalen kan iedereen eens proberen hoe zo'n computer nu werkt; het zal snel duidelijk zijn dat deze apparaten veel toepassingmo gelijkheden hebben, zowel op het serieuze als op het speelse vak. Een vak als Informatica op m.e.a.o. maakt mensen ver trouwd met toepassingen op kantoor, maar de cursus Bur- gerinformatica wordt gegeven voor leken die alleen willen kennismaken met computers. Verder is er natuurlijk alle mogelijke informatie, die voor Texaco Nederland, Land- bouwmechanisatiebedrijf Van Weele (Wolphaartsdijk) en Aannemingsbedrijf Jac. de Rijk (Heinkenszand). Vanaf drie weken voor de wedstrijddatum is er voorver koop van kaarten bij de Rabo- toekomstige cursisten van be lang kan zijn aanwezig. De cursusgelden zijn onver anderd laag gebleven en voor mensen met een minimum in komen bestaat bovendien een regeling tegemoetkoming stu diekosten. Ook de STEZN, de ongesub sidieerde poot van de ZDASG, presenteert haar cursusaan bod, dat ligt op het gebied van administratie (PDB, MBA) en computergebruik (AMBI, tekstverwerken, D(Base). Men wil ook starten met de marke- tingcursus Nima A. Voor iedereen die meer wil weten over de inhoud van op leidingen en de interessante mogelijkheden die ZDASG en STEZN kunnen bieden is van harte welkom in het gebouw J.D. van Mellestraat 61, op woensdag 7 juni. Voor telefo nische inlichtingen 01100- 15972. GOES - De Hollandsche Hoeve triathlon kan wat het aantal inschrijvingen betreft niet meer stuk. Reeds twee weken voor de wedstrijdda tum (3 juni) kon de voorin schrijving voor senioren en junioren worden gesloten. Honderd deelnemers hadden zich toen aangemeld en dat is de maximale bezetting. Ook bij de jeugd tot vijftien jaar is het aantal voorinschrijvingen acceptabel. De start van de eerste serie jeugdatleten vindt plaats om 11.15 uur in het Ganzebad. Daarna gaat men fietsen en lopen in en rondom het Hol landsche Hoeve gebied. De eerste start van senioren en junioren, eveneens in het Barry Hughes komt het jubi leum van RCS een extra vro lijk tintje geven OOST-SOUBURG - Zater dag 3 juni 1989 viert voetbal- Ganzebad, is om 12.15 uur. Het fietsparcours van deze catego rieën voert via de Katten dijkse dijk naar Wemeldinge en Kapelle, waar twee ronden moeten worden afgelegd. Via de Kattendijkse Dijk keert men weer terug naar Goes waarna het derde onderdeel, het lopen wordt afgewerkt in de Noordhoek. De afstanden voor senioren en junioren zijn: zwemmen 750 meter, fietsen 34 kilometer en lopen 7,5 kilome ter. Bij de heren-senioren zijn Jan Louisse, Floris-Jan Koole, Sjaak de kok en Rinie Brugge- man de favorieten. Bij de da mes: Hanny de Jager, Ma rianne Wagemakers en The- rése van Laere. Bij de junioren vereniging RCS haar 60-jarig bestaan. Tussen 15.00 en 17.00 uur wordt er een receptie ge geven. 's Avonds, om 20.30 uur, is er een grote jubileum feest avond. De receptie en het feest worden gehouden in een grote feesttent op de sportvelden aan de Spoorstraat in Sou burg. Het dansorkest „The Old Comrades" uit Woensdrecht verzorgen de muziek met als hoogtepunt het optreden om 22.00 uur van zanger, entertai ner/voetbalcoach Barry Hug hes. Iedereen is welkom. Niet RCS leden betalen vijf gulden. Het concours begint om 09.00 uur en duurt tot 18.00 uur. De enige Zeeuwse ruiter met een internationaal start bewijs, Simon de Exter uit Kortegene komt in actie in zo wel de Z1 als in de Z2 klase. In de middenklasse zijn de Zeeuwse favorieten: Izaak van Eijzeren (Borssele), Henk Mal- jaars (Vrouwenpolder) en Ha rold Cornelissens (Hulst). lijken, althans op papier, Niels Koole en de Goesenaar Wim Verburg de grootste kansheb- bern. De prijsuitreikingen vinden plaats in de kantine van de sporthal. Voor de jeugd om 13.00 uur en voor senioren en junioren om 16.00 uur. Parkeren op en nabij het parkeerterrein bij de sporthal is in verband met de wedstrijd niet mogelijk. Wel kan men zijn voertuigen kwijt langs de kade van het aangrenzende havengebied. Het organisatie comité verzoekt de automobi listen zoveel mogelijk het par cours te mijden waarop de deelnemers aan de triathlon in actie komen.

Scheldebode | 1989 | | pagina 15