Gevarieerd programma Hofpop Veteranen voetballen Programma Veerse Meer Elke gemeente aan Veerse Meer staat vanaf 2 juni lang weekend in de belangstelling Uitslag verloting Jeugdtheatergroep "MagaZijn" speelt "Buitenstaanders" SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 31 ME11989 DE VEERSE MEER-DAGEN gaan dit jaar op 2 juni van start in Veere. Gedurende de hele maand juni vinden in alle betrokken gemeenten festiviteiten plaats. De for mule van het optreden als gastgemeente heeft de orga nisatie laten varen. Elke gemeente wilde zich meer in de picture kunnen plaatsen en met het gastgemeente- schap kon dat niet. Dat bleek uit een interne studie na vijfjaar Veerse Meer-dagen te hebben gehouden. x Van 2 tot en met 4 juni vinden festiviteiten plaats in Veere. Daarna volgen Arnemuiden (2 tot en met 4 juni), Kortgene (16 topt en met 18 juni), Wolphaartsdijk (23 tot en met 25 juni) en Kamperland sluit de rij met activi teiten tussen 30 juni en 2 juli. De manifestatie bestaat uit evenementen op hetr ge bied van de watersport in alle facetten, andere recrea tiesport en sportieve recreatie, cultuur, historie, educa tie, folklore, amusement en culinaire presentaties. Thema-middag Nieuw toneelstuk jeugdtheater KOM UIT JE HUIS weinig interessante steden in Zeeland moeten aangepakt worden. De aanleg van een vaste oeververbinding kan voor Zeeland heel positief uit vallen. Het kan een toege voegde waarde worden. Vol gens het onderzoek moet er meer gewerkt worden aan ac tiviteiten en mogelijkheden voor de alleenstaanden, de se- niorenmarkt en de eenouder gezinnen. Dat zou in de vorm van arrangementen tegen een gereduceerde prijs kunnen. Piet Klip gelooft erin dat het aantal Veerse Meer-dagen in de toekomst niet beperkt zal blijven tot de maand juni. „Ik ben ervan overtuigd dat in de toekomst wel 200 Veerse Meer-dagen op het pro gramma prijken". Een nieuwe activiteit van de Stichting Promotie Veerse Meer dit jaar is de uitgave van een seizoenkalender. Daarin zijn vrijwel alle evenementen opgenomen die interessant kunnen zijn voor recreanten en toeristen in het Veerse Meer-gebied. De bedoeling is deze kalen der jaarlijks samen te stellen voor de periode van pasen tot en met de herfstvakantie. De kalender is gemaakt in een op lage van 20.000 exemplaren en wordt zowel actief als passief verspreid in Nederland en Vlaamstalig België. Met de kalender moet duidelijk ge maakt worden dat het Veerse- Meer-gebied een aantrekke lijk toeristisch/recreatief doel is met een grote verscheiden heid aan evenementen, ook in het naseizoen. De stichting hoopt dat de uitgeve mede sti muleert tot de organisatie van meer en betere evenementen. Tevens is het een toekomstig instrument tot goede afstem ming van alle activiteiten naar aard, tijd en plaats. Vrijdag 2 juni starten de Veerse Meer-dagen in Veere. Vanaf 20 uur zijn er demonstraties van de brandweer op het Oranjeplein. 21 uur: rondgang Drum en Bugle Corps Juliana. 21.30 uur: taptoe 22.30 uur: zeeslag om Veere opgevoerd op de rede van Veere Zaterdag 3 juni 10 tot 17 uur: open huis zeilschool Het Veerse Gat. 12 uur: paardentram rijdt door Veere 13 uur: Hoechst sloeperace vanaf 20 uur: allerlei muzikale evenementen. Tevens op strand Vrouwenpolder demonstraties strandzeilen.21 uur: piratenbal Zondag 4 juni 10 uur: start katerrace met ronde en platte bodemjachten 11 uur: wandelingen door Veere in verband met televisie uitzending Veerse Meer-dagen krijgen een andere opzet ANTWERPEN/VEERE - „De Veerse Meer-dagen zijn tot nu toe steeds met volle tevredenheid verlo pen. Het bezoekersaantal steeg van 30 naar 100 dui zend bezoekers. Maar na vijf jaar moet je de zaak eens evalueren. Dat hebben we grondig gedaan en zo kwamen we tot de conclusie dat de Veerse Meer- dagen eigenlijk veel meer betekenis hebben, dan tot nu toe het geval kon zijn. Elke plaats krijgt nu een lang weekend toebedeeld zodat er meer activi teiten kunnen plaatsvinden en het publiek heeft meer keuzes. Op deze weg willen we verder bordu ren", aldus A. Hoef kens, directeur van het Recrea tieschap Het Veerse Meer. Piet Klip, coördinator van de Veerse Meer-dagen kijkt met vertrouwen naar de acti viteiten van de betrokken ge meenten. Hij liet ook het nieuwe vignet zien waarin vijf sterren duidelijk geprofileerd worden. „En dat is nu juist de opzet van de nieuwe aanpak. Elke gemeente draagt op haar beurt een steentje bij tot het geheel. Maar overal stralen de sterren", aldus Klip. Het Nederlands Bureau voor Toerisme kwam in haar onderzoek tot de conclusie dat Zeeland nog wat zwakke plek ken heeft. De bereikbaarheid, bezienswaardigheden en de De eerste aanzet voor het nieuwer en frisser ogend 'jas je' is gegeven. Een bijzonder pluspunt is de samenwerking -voor het eerst- tussen de or ganisatie en Rijkswaterstaat en de Waterschappen. Tot en met 22 oktober blijft nu het zo- merpeil overal behouden en dat betekent tevens verlen ging van het Zeeuwse zomer seizoen. „Ideaal en het biedt ons meer mogelijkheden. Het Veerse Meer wordt op deze manier nog aantrekkerlij ker", aldus Hoefkens. creatieschap Het Veerse Meer, de vijf gemeenten rondom het meer en het plaatselijk be drijfsleven. Verder werken de Belgische instanties BLOSO van de Vlaamse Gemeen schap, de Vlaamse Vereniging voor Watersport en de Bel gisch-Nederlandse Vereniging Zeeland samen. De heer Janssen van het BLOSO wees in zijn toespraak op het belang van samenwer king tussen de Belgen en de Zeeuwen. Volgens de directeur verbe tert het klimaat rondom het Veerse Meer ook flink. Een aanzet hiertoe is gegeven door het plaatsen van informatie borden waarop nu eens geen 'verbodsbepalingen' staan aangegeven. „Je kunt er op le zen wat er in een bepaald ge bied nu wel uitstekend gedaan kan worden. Eens een andere aanpak die hopelijk vruchten afwerpt", aldus Hoefkens. De Stichting Promotie Veerse Meer is de uitverant- woordelij ke voor de Veerse Meer-dagen. Maar zij werkt nauw samen met en krijgt fi nanciële steun van het Re- Jullie zijn toch Vlamingen", verwoordde hij. Hij gaf de provincie Zeeland een voorzet om samen te wer ken aan een programma voor de Watersportdag in 1990 die op 26 mei zal plaatsvinden. Voorafgaand aan de Veerse Meer-dagen wordt een thema middag gehouden. Deze vindt plaats op 29 juni in de ge meente Wissenkerke. Verte genwoordigers uit het recrea tief bedrijfsleven, overheden etc. zullen daar acte de pre sence geven. De themamiddag vindt plaats naar aanleiding van een verhandeling van de heer W. van der Velde van het bureau bedrijfstakonderzoek van Rabobank Nederland. Er vindt een discussie plaats over de relatie (en problemen/kan sen), van recreatie en toerisme in Zeeland met die van de re creatie en toerisme in Neder land. De Duitse band Trance Mission speelt zaterdag op 't Hofpop. MIDDELBURG - Wie Pink pop te ver weg vond, Tor- hout/Werchter te duur, en toch graag naar een openlucht concert gaat, kan aanstaande vrijdag en zaterdag genieten van 't Hofpop. Het hof van Tange biedt dan weer plaats aan tal van artiesten. De toe gang is gratis. Het festival wordt geopend door GIVE BUZZE, een prima draaiende band bestaande uit Eric Diericks, drums; Frank Vlaeminck, bas en Dirk d'Hondt, gitaar en zang. Give Buzze speelt recht voor z'n raap Rythm Blues, van 16.00 tot 18.00 uur. Daarna wordt het podium ingericht voor EMMERROUT BLUES. Deze jonge band weet wat ze wil en speelt eveneens Rythm Blues. Johan Valkier speelt harmonica en zingt, Rene Koole op gitaar, Kees Moerland op gitaar, Gommert Koole op bas en Tonnie Sols- man op drums. Emmerrrout Blues speelt van 18.30 tot 19.30 uur. Om 20.15 betreedt THE CREW het podium. Sinds ze in 1985 op het festival in Peer al les en idereen verrasten met een denderend optreden weet elke bluesliefhebber van hun bestaan af. Voor degenen die het nog niet wisten: de zang wordt verzorgd door Ann de Bruyn, Jan de Bruyn speelt gitaar en harmonica, Herman Peters op bas, Mare Descamps op drums en Piet van Bogeart tekent voor piano, hammond en acordeon. Staat het festival vrijdags in het teken van de Blues, op za terdag is het programma wat gevarieerder. B-SHARP stapt om 14.00 uur als eerste op het podium. Een band met uiteenlopende muzikale achtergronden, met als voornaamste inspiratie bron John Cougar Mellen- camp. B-sharp bestaat uit Alex van Hootegem, zang; Aagje Feldbrugge viool, man doline, mandola en zang; Peter Wessel, gitaar, bas, toetsen en zang; Jacqelijne van de Berg, bas en saxoffon en Jan Koop man, drums en percussie. Daarna is om 15.15 uur de beurt aan ISIS met symfo nisch getinte rock. Isis is de jongste Zeeuwse band van het festival, vroeger bekend onder de naam Ironie. Isis bestaat uit Marcel Eggers, gitaar; Bertus Hoogerheide, toetsen en zang; Ruud van Luyk op bas en Ste- phan van Zijl op drums. DANIEL SAHULEKAklimt om 16.30 uur op het podium. Het is alweer dertien jaar ge leden dat hij z'n eerste single uitbracht. Daarna maakt hij verschillende LP's. Hij maakte furore in Japan en Indonesië. MIDDELBURG - Woens dag 21 juni, om 14.30 uur speelt het jeugdtheater DoDD uit Middelburg in de Provinciale Bibliotheek aan de Kousteen- sedijk de voorstelling „STRAF". STRAF is een toneelstuk over een president, haar twee bewakers en een journalist. In het begin lijkt alles koek en ei, maar al snel is er zoveel mis verstand en onenigheid, dat er regelmatig een forse tik uitge- Tijdens 'tHofpop wordt hij be geleid door Michel Pagie op toetsen, Jimmie Glasmacher op bas en Tom Dijkmans op drums. s Avonds wordt er stevig ge rockt op 't Hof van Tange. Om 18.45 uur treedt ROCK BAL LOON op. Als Avital wonnen ze vorig jaar Hit'm or Loose. Door hun single krgen ze ook buiten de provinciegrenzen bekendheid. Ze zijn: Ruden Riemens, zang; Wim Flipse, gitaar; Leo Joosse, bas; Johan van der Valk, toetsen en pim van den Berge, drums. Het sluitstuk van Hofpop is TRANCE-MISSION, een Duitse band die in een adem genoemd wordt met de Scor pions. Hun laatse LP 'Back in Trance' is een juweeltje. De bezetting is als volgt: Lothar Anthonie, zang en gitaar; Markus Berger, gitaar; Tho mas Klein, bas en Jurgen Baum op drums. Om 22.00 uur wordt het weer stil op t' Hof van Tange. deeld wordt: ze vliegen elkaar soms bijna aan. Dat is dus lachen geblazen, als het haarstukje van bewa ker De Hont door het lucht ruim zweeft; of wanneer be waker De Kadt op zijn knieën door de paleisgang strompelt. STRAF wordt gespeeld door Elise Brans, Margot Schotel, Rens Schot en Lex Maes; de regie is in handen van Eimert Vermeulen. De voorstelling is geschikt voor kinderen van 5-12 jaar; de toegangsprijs is 4.-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. ROMMELMARKT - Hand balvereniging Walcheren houdt op 17 juni in het Club huis Walcheren aan de Olym- piaweg een rommelmarkt. Aanvang 10.00 uur SWINGAVOND - Op vrij dag 2 juni is er een swing avond in jongerencentrum Midgard met de hele avond goed swingbare hip-hop, ge draaid door de discjockeys Onno en Jeroen. Bar open: 20.00 uur Toegang is gratis. KOFFIECONCERT - Het Middelburgs Muziek Korps geeft op zondag 4 juni een con cert op het terras van restau rant de Abdij te Middelburg. Aanvang 11.30 uur. FANCY-FAIR - De Prot. Chr. Basisschool „De Vaste Burgh", Flamingoweg 53 in Vlissingen, houdt zaterdag 3 juni fancy-fair/ rommelmarkt van 10.00 tot 14.00 uur. KERAMIEK - Het Zeeuws Kunstenaars Centrum houdt in het Souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek een ten toonstelling keramische objec ten „thought of nature" door Jackie Bongers die tot en met 29 juni duurt. GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 17 mei tot 24 mei de volgende voor werpen aangegeven :een zon nebril, 3 horloges, een geel hemd met print, een zwem broek en diverse sleutels. Bij het dierenasyl te Vlissingen zijn in die periode de volgende dieren aangegeven: een licht bruine bastaard herder, een gele labrador en een wit/grijze kat. FOTO'S - Het Zeeuws Do cumentatiecentrum houdt van 29 mei tot en met 17 juli op de 2e verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek een tentoonstel ling „Middelburg op straat". Een selectie uit een serie foto,s gemaakt tijdens de braderie te Middelburg in 1987. Het feno- neem braderie biedt een uitge lezen mogelijkheid een tijds beeld te schetsen over con sumptiegedrag, kleding en ontspanning. VOORJAARSTOER - Op zaterdag 3 en zondag 4 juni houdt de Natuurvereniging Wacheren KNNV haar jaar lijkse voorjaarstoer. Deze na tuurwandeling voor het hele gezin wordt in het waterwin gebied van Oranjezon gehou den. Vertrekpunt: parkeerter rein eind Duinweg in Ostka- pelle. Tijd:zaterdag 13.00-16.00 uur en zondag 11.00-16.00 uur. Kosten: 1.- p.p. of 2,50 p. gezin. WELKOMDIENST - Op 4 juni wordt in de Nieuwe Kerk te Middelburg de laatste wel- komdienst van dit seizoen ge houden. Voorganger is Victor van Heuden van Youth for Christ. Thema is :Kleine men sen, grote verhalen. De Zang en Speelgroep Sjaloom uit Terneuzen luistert de dienst op, de samenzang wordt on dersteund door het Koperen semble van Onda en Andries Hoogerheijde. Aanvang 18.45 uur. OPEN DAG - Het kinder dagverblijf Otje geeft belang stellenden de gelegenheid een kijkje te komen nemen op za terdag 3 juni, van 10.30 tot 13.30 uur in de Nieuwstraat 232 in Vlissingen. Er is informatie over het kinderdagverblijf en het huren van kindplaatsen. OOSTKERK - De restaura tie van het orgel in de Oost- kerk is gereed. Op 2 juni geeft Freek de Keizer een gratis toe gankelijk concert dat om 20.00 uur begint. Hij speelt werken voor orgel- en erediensten. HAIKU - Tot en met 22 juli exposeert Barbara Jean een twaalftal Haiku schilderingen in galerie Art-titude, Singel 14 te Vlissingen. Dagelijks van 12.00 tot 23.00 uur. MILIEU - Jongerencen trum Poortershove houdt op 31 mei een praatavnd over het milieu. Aanvang 19.30 uur; toegang gratis. VAKANTIE - Een mede werker van het FNV komt op 7 juni in het jongerencentrum Poortershove iets vertellen over vakantiewerk. Van 19.30 tot 22.00 uur. KAPASIE - Vriendenkring Kapasi houdt een dans- en ontmoetingsavond voor al leenstaanden tot 45 jaar in Slot Oostende te Goes. Aanvang 21.30 uur. Info: 01184-65145. LANDSCHAP - Dinsdag 6 juni houdt M. Jacobsen een le zing in het Stedelijk Museum te Vlissingen. Onderwerp is het ontstaan van het Zeeuwse Landschap met haar flora en fauna. Aanvang 20.00 uur, toe gang twee gulden vijftig. OPZETTEN - Dit weekend, 3 en 4 juni geeft Wim Phaf een demonstratie prepareren in het Zeeuws Bilologisch Mu seum te Oostkapelle. Zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. KRAMIEK - In de exposi tieruimte van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland is tot 16 juli keramiek van Henk Wolvers te bewonderen. Dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. LEREN - De Zeeuwse Dag en Avond Scholengemeen schap houdt op 7 juni open dag. Tussen 9.00 en 12.00 uur, en 19.00 en 21.00 uur kunnen de cursisten in spe zich laten voorlichten over het cursus aanbod. In Middelburg in de Latijnse Schoolstraat en in Vlissingen in de Rembrandt- laan. GRIJPSKERKE - De verlo ting van de Ringrijdersvereni- ging heeft 130.- opgebracht. Dit bedrag wordt beschikbaar gesteld aan Sport Steunt Zon neveld. Op de volgende nummers viel een prijs: 2170, 2316, 2339, 2398, 2414, 2463, 2492, 2560, 2604, 2908, 3351, 3552, 3751, 3940. De hoofdprijs viel op lot nummer 2912. De prijzen kunnen afge haald worden bij L. van der Weele, Veersesingel 86 te Mid delburg. MIDDELBURG - De vrou- wenkontaktgroep "Kom uit je huis" sluit het aktiviteitensei- zoen af op donderdag 1 juni. De slotavond wordt gehouden van 20.00 tot 22.30 uur in het wijkgebouw Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat. Tijdens deze avond laten de verschillende aktiviteitsgroe- pen, zien waarmee zij het af gelopen seizoen zijn bezig ge weest. De groep Indisch koken zorgt voor wat Indische hap jes. MIDDELBURG - Vrijdag 2 juni speelt "MagaZijn" een proef voorstelling (Try-out) in het Minitheater in Middel burg. Aanvang 20.00 uur. En tree 2.50. "MagaZijn" is een nieuwe toneelgroep. En een hele bij zondere. 8 Jongeren van 12 tot 16 jaar besloten vorig jaar in te gaan op een initiatief van dramadocent Kees Braam. Deze had de afgelopen jaren al een aantal produkties ge maakt met jongeren, in zijn toenmalige woonplaats Apel doorn. Met veel plezier en sue-' ces. Met behulp van een start subsidie van de Zeeuwse Kul- turele Raad en een prima ac- comodatie in buurtcentrum "De Pit" te Goes gingen de ne gen met elkaar aan de slag. Dat het jeugdtheater le vensvatbaarheid heeft in Zee land bewijst de uitverkiezing van "MagaZijn" voor de eind- festivals van het L.O.K.V. in Utrecht. Uit 35 jongerengroe pen is "MagaZijn" verkozen, samen met vijf andere jeugd theatergroepen. "BUITENSTAANDERS", het boek van Renate Dorre- stein heeft als uitgangspunt gediend voor de voorstelling. Het verhaal speelt zich af in een huis waar zich een aantal zonderlinge mensen bevinden. Een gezin, op weg naar vakan tie, rakt door een auto ongeluk verzeild in dit huis. De konfrontatie tussen de "normalen" en de "abnorma- len" kan niet uitblijven. "Ma gaZijn" heeft deze konfronta tie uitgewerkt via improvisa tie in een aantal gebeurtenis sen waarbij je als publiek je afvraagt wie tot welke partij behoort. Het absurdistische tintje en het verrassende wen ding aan het eind maken van deze eerste voorstelling van "Magaijn een heel bijzondere" "MagaZijn" mag dan een jeugdtheatergroep zijn, de voorstelling is bedoeld voor jongeren en volwassenen. ZOUTELANDE - Op zater dag 3 juni begint om 10.00 uur op het voetbalveld van voet- W O w balclub De Meeuwen het be- /\/\X/ V kende (vogel) veteranentoer- nooi. De oude glorie van di verse voetbalclubs uit Neder land zal op deze dag de beste voetbalbeentjes voor zetten. Tien veteranenteams strijden om de hoogste eer. Het unieke van dit voetbaltoernooi is dat alleen teams deelnemen van verenigingen die een vogel naam dragen. Ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van voetbalclub De Meeuwen verschijnen in het veld de veteranen van Rietvogels uit Almelo, De Zui derzeevogels uit Lelystad, Postduiven uit 's-Gravenhage, Flamingo's uit Rij wijk, Pech vogels en De Musschen uit Rotterdam, Gelukvogels uit Dordrecht, Kraanvogels uit Soerendonk en twee teams van De Meeuwen zelf. Dit haarlij ks terugkerend evenement wordt steeds bij toerbeurt georganiseerd en aangezien De Meeuwen zelf dit jaar hun 40-jarig bestaan vieren, was het deze keer de beurt aan de Zoutelandenaren om de organisatie te verzor gen. Het initiatief voor dit vogel- toernooi werd in 1985 genomen door De Musschen uit Rotter dam. Voor de toeschouwers is het genieten van de oude glo rie. Voor de voetbalclub uit Het logo van De Meeuwen Zoutelande komen de toppers uit het roemrijke verleden weer in het veld zoals Daaf Francke, Leen Dingemanse en Daaf Faasse. Sport en gezelligheid gaat bij dit vogeltoernooi altijd sa men en daarom is er na afloop nog ruimschoots de gelegen heid om samen met de oude toppers na te kaarten over de gemiste kansen, de fraai pas seerbewegingen en de kei harde schoten. Dit tijdens een gezellige avond waaraan Cees Hoogesteger muzikale mede werking verleent.

Scheldebode | 1989 | | pagina 11