Comfortabel in tuin of op terras van zon genieten Barbecue voor buiten en binnen Glamour en glans in badmode Koel bruinen met Bio Sun spray B Eau de Cologne Trendy opfrisser De keerzijde van de zon Sportkleding in beweging Nederland ver de prettige kant I van de zon hoeven we niet lang uit te wijden; zijn wij niet allen zonaanbidders? En weten wij niet allemaal dat de zon ons rijkelijk voorziet van vitaminen? We zouden er bijna door vergeten dat de zon ook behoorlijk schade kan aanrichten. mode sport vrije tijd HBBIBBI W^KÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊKÊÊÊKKK^ÊÊKÊÊ^^KÊÊÊÊÊÊÊÊ verandert. Dat is te zien rond het huis, op de balkons, de terrasjes in de serres en in de tuinen. Overal ziet men tegenwoordig witte zitjes met fleurige kussens uitnodigend pronken. In de tuinen is de nadruk op het groen gelegd. Er is een parkachtige omgeving fekweekt met haagjes en oekjes. Nog nooit was ons land zo dicht beplant met siergewas en nooit eerder was Nederland buitenshuis zo fraai betegeld, begrint en begrast. Het is dan ook loon naar werken om in comfortabele stoelen onder de parasol te genieten van het groen. Zonlicht, regen, storm en wind hebben tegenwoordig het nakijken bij tuinmeubilair. Ook de verf- en vemisfanaten krijgen eindelijk rust. De voortijdige veroudering, waar houten en stalen tuinmeubelen berucht om waren, is uitgebannen. Nieuw dit jaar is de Queens Club serie tuinmeubelen van Hartman, geheel gefabriceerd van het nieuwe 2KC+ kunststof materiaal. 2KC+ is een Nederlandse vinding, waarin een aantal positieve eigenschappen (stevigheid, uiterlijk, onderhoud,) van verschillende kunststoffen verenigd zijn. Bijzonder van het Queens club ontwerp is ook de achthoekige tafel. Door de poten iets verder naar buiten te brengen kunnen zes personen gemakkelijk 'aanzitten' bij een ruimtebesparend kleiner tafelblad. Door het gebruik van het nieuwe materiaal heeft Hartman de garantieperiode van Romantische tuinmeubelen IN ons land beperkt het barbecuen zich als regel tot de zomerse dagen. Tefal heeft een elektrische barbecue op de markt gebracht, die het hele jaar door gebruikt kan worden, zowel buiten als binnen. Een elektrische barbecue zorgt voor een constante temperatuur en dus voor uitstekende resultaten. Het vermogen van 2000 Watt staat garant voor een hoge temperatuur en een perfect barbecue-effect. Op mooie dagen is deze barbecue dus te gebruiken in de tuin, op het terras en zelfs op het balkon van een flat. drie tot vijf jaar kunnen verlengen. Ook Curver komt dit seizoen met een complete lijn volkunststof tuinmeubelen. Het Curver lawn comfort assortiment valt vooral op door een glanzend uiterlijk en mooie vormgeving. Naast vouwstoelen kunnen ook stapelstoelen geleverd worden. De tafels zijn uitgerust met parasolgat. Verder omvat het assortiment een serveerwagen, twee ligbedden en diverse krukjes die ook als voetensteun of bijzettafeltje dienst kunnen doen. Voor de kunststof tuinmeubelen is wit niet meer de enige kleur. Door nieuwe technieken is het nu ook mogelijk om kusntstof tuinmeubelen te leveren in grijs, lever, bruin of zelfs mint. De tuinmeubelen zijn tegenwoordig zo mooi dat menigeen de banken en stoelen mee naar binnen neemt. Niet alleen in de lichte serre, maar ook in de logeerkamer veroveren de relaxfauteuils, de kuipstoeltjes, theewagens en tafels een ereplaats. De kleuren van tuinmeubelkussens bepalen voor en belangrijk deel de uitstraling van een terras. Bekende ontwerpers zoals Jan des Bouvrie, gaan zich met het ontwerp van kussens bemoeien. De door hem ontworpen kussens zijn voorzien van zijn handtekening.Bij de meeste kussens zijn bijpassende parasols en tafelkleden verkrijgbaar. De tuin krijgt een romantisch aanzien wanneer de tuinset bestaat uit tuinmeubelen gemaakt van giet- aluminium. Ze hebben het uiterlijk van gietijzer maar het voordeel dat ze laag in gewicht zijn en hierdoor gemakkelijk te verplaatsen. Door de voorgevormde zitting is het comfortabel zitten zowel op de stoel als het bankje. De tafels en stoelen zijn afzonderlijk leverbaar. De tafels zijn ook met marmeren blad. OM een comfortabel joggingpak aan te schaffen hoef je absoluut niet elke dag door het bos te joggen of rondjes te lopen. Iedereen die vrije tijd heeft voelt zich lekker en ongedwongen in zo'n heerlijk pak. De sportkleding wordt steeds mooier, comfortabeler, modischer. De gebruikte materialen zijn soepel, elastisch met een sterke kleur- en dessintoepassing, en sterk absorberend. Na de pastels zien we dit seizoen de wat vollere kleuren zoals cayennerood, beige, grijs, hardrose, paars en turquoise. Het neutrale zwart, grijs en marine wordt geaccentueerd met fluor kleuren. Sportkleding kan uitstekend gecombineerd worden met de bad mode. Bij Tweka bijvoorbeeld zijn alle onderdelen perfekt op elkaar afgestemd. Bikini, surfshort, sportjack, lange broek, t-shirt en bermuda passen uitstekend bij elkaar en zijn los verkrijgbaar. EEN stralende zon, witte stranden, een blauwe zee; de zomer is weer in aantocht. En met de nieuwe badkleding wordt het strandbeeld mooier dan ooit. Badpakken en bikini's zijn er te kust en te keur en worden vaak gecombineerd met bijpassende kledingstukken. De nadruk ligt deze zomer bij de badkleding op het badpak. De opgesneden pijpjes en lage rug laten veel ruimte om te bruinen. Veel badpakken worden opgefleurd met biesjes en ruches in contrasterende kleuren. Verder zorgen piastic ritsjes, die niet op de buid branden in voor- achterkant en zijnaad voor spannende accenten. Het badpak kan de hele dag gedragen worden. Even een jasje en broek of rok over het badpak heen en de gang naar feest of boulevard kan gemaakt worden. De jongeren hebben dit seizoen hun uitgesproken eigen badmode. De knielange wiel ren broeken haken uiterst actueel in op de "straatmode". Ze zijn er in zwart en zwart met lichtgevende kleuren als geel en hardrose. Ook deze moderne tweedelige badpakken Er wordt dit jaar duidelijk meer stof gebruikt bij de badkleding. - FOTO: TRIUMPH INTERNATIONAL B V. bieden vele mogelijkheden om te combineren. De top is bijvoorbeeld ideaal om met een rokje of met jeans te worden gedragen en onder een mini-rok zijn de zwarte elastische wielrenbroekjes heiemaar je van het. Opvallend is dat het gebruinde lichaam met meer stof wordt bekleed dan enkele jaren geleden het geval was. De beenuitsnijdingen zijn minder hoog. De bikinibroekjes reiken soms tot de taille en de minuscule bh's zijn vaak uitgegroeid tot topjes met ritsjes of baleinen. De bikinibroekjes worden bijzonder door een extra zeer los fladderend overbroekje. De glamour ontbreekt niet aan de badkleding. Gerimpelde pasjes, ingezette cups, kleine baleintjes, bredere schouderbandjes, het is er allemaal weer. Decoratieve stiksels langs de naden en rond de pijpen zorgen voor een geraffineerde finishing touch. Kleine geplastificeerde emblemen verhogen het eigentijdse, trendy effect. Bij de badpakken nemen prints een dominante plaats in. Nieuw zijn de bloem-, blad- en roosmotieven. Ook voor de grotere maten is er een gevarieerd aanbod. Door toepassing van modieuze dessins en verwerkingen worden oneffenheden in het figuur optisch weggewerkt. Strapless modellen zijn ideaal. Een geraffineerde verwerking rond de heup kan de aandacht van een grotere cupmaat afleiden. Bij een wat zwaardere aanzet van de bovenbenen is het belangrijk een slanke snit en een slankmakend dessin te kiezen. De maatkeus is erg belangrijk. Wordt een te kleine maat gekozen dan lijkt de draagster automatisch dikker. Voor de mannen gaat de voorkeur uit naar nauwsluitende langere 'surfing shorts'. Die shorts Zijn er ook in chintz-achtig katoen met effen of bedrukte zijpanden. Vanzelfsprekend blijven ook de klassieke zwemslips en shorts in de mode. Maar ook hier is duidelijk de voorkeur voor harde kleuren in combinatie met zwart de nieuwe trend. Heel aantrekkelijk zijn de modellen met een brede, aangestikte elastische tailleband, een detail dat het draagcomfort bevordert. Sportkleding is ook vrijetijdskleding. - FOTO: TRIUMPH INTERNATIONAL B.V. Onder het verwarmingselement bevindt zich, speciaal voor gebruik binnenshuis, een waterreservoir. Vet en vleessappen druppelen in het water en kunnen niet meer verbranden op een gloeiend hete plaat. Dit voorkomt overmatige rook en luchtjes in huis en houdt het vlees door de opstijgende stoom bovendien lekker sappig. De Tefal barbecue kan dus bij minder goede weersomstandigheden ook op tafel of in de keuken gebruikt worden. Alle onderdelen, inclusief het elektrische verwarmingselement en het snoer, zijn uitneembaar en kunnen dus gemakkelijk schoongemaakt worden. Winkelverkoopprijs is 139,-. TT I RUIN worden door .de zon en toch koel 'blijven kan met de Biodermal Bio-sun-spray. Deze spray zonder drijfgas zorgt voor een snelle en natuurlijke bruining van de huid en neeft tegelijk een verkoelend effect. Biodermal Bio-sun-spray bevat stoffen, die op een natuurlijke manier de vorming van melanine, het pigment, dat de huid de bruine kleur geeft, in de huid bevorderen. Daardoor krijgt de huid niet alleen de zo begeerde, gezonde tint, maar ook een natuurlijke bescherming tegen de invloed van de ultraviolette stralen uit het zonlicht. De spray bevat geen zonnefilters, die weliswaar een langer verblijf in de zon mogelijk maken, maar tegelijk het bruinen belemmeren. Bij gebruik van Bio-sunspray is het daarom natuurlijk wel verstandig de duur van de eerste zonnebaden te beperken, vooral in zuidelijke landen, waar de kracht van de zon veel groter is, dan wij gewend zijn. Bio-sun-spray kan verscheidene Sunspray met verkoelend effect. keren per dag gebruikt worden om de bruining te intensiveren en de huid te verkoelen. Mocht de huid bij het zonnebad geïrriteerd raken, dan kan de biologische bodylotion Biolin een weldadige, verzachtende invloed hebben. Wanneer door het verblijf in de zon blaasjes op de huid ontstaan, is Biodermal Derma- gel een uitkomst. N ons hedendaagse hectische bestaan zijn er talloze momenten, waarop we - althans ons lichaam - best een lekkere opfrisser kunnen gebruiken. 's Ochtends na het opstaan, na een lange, plakkende autorit, na het sporten, na een vermoeiende vergadering, etc. Eau de Cologne is dan een ideaal produkt. Niet alleen omdat het gul kan worden gebruikt en over het hele lichaam gesprenkeld kan worden, maar vooral ook omdat het niet concurreert met een ander parfum. De eigen geur van 4711 is namelijk heel neutraal en vervliegt snel: er blijft geen walm van een zwaar parfum achter. Badpakken zijn troef deze zomer - FOTO: TWEKA B.V. O Fris en grootmoeders geur. Wat wèl blijft is een pure, natuurlijke verfrissing. En dat is dan ook de reden dat we deze, tot nog niet zo lang geleden als „grootmoeders geur" omschreven Eau de Cologne, tegenwoordig weer regelmatig zien opduiken in talloze badkamers en sport- en badtassen. De jonge, actieve en moderne man en vrouw hebben 4711 herontdekt. Verbranding van de huid is een algemeen voorkomend verschijnsel. Maar ook vroegtijdige veroudering door inwerking van vrije radicalen, is een proces dat door de zon wordt beïnvloedt. Niet in de laatste plaats wijzen we op de relatie van - overmatig - blootstellen aan zonnestraling en het optreden van huidziektes. Bescherming tegen de nadelige effecten van zonneschijn is daarom een onderwerp dat ruime belangstelling geniet in de cosmeticalaboratoria. Lancóme, dat op het gebied van Op I wetenschappelijk onderzoek en de ontwikkeling van nieuwe produkten een voorhoedefunctie vervult, meldt een nieuwe doorbraak. Onder de noemer 'Crème Anti-Age Solaire, Système-niosome', zijn twee nieuwe anti-zonnebrandcrèmes geïntroduceerd. Ze beschermen tegen verbranding, ze vertragen sterk het verouderingsproces en verzorgen de huid volmaakt. Proefnemingen hebben overtuigend aangetoond dat de onaangename zijde van de zon kan worden afgewend. momm 139 ■HB999U9H99 •mmi m

Scheldebode | 1989 | | pagina 13