Zeeuwse motorcrossers bij top twintig BMSJt BllOCHT Opvallend warmte- project Jong Zeeland voetbalt tegen Vlissingse selectie Benny Poppe en Kees Zuidhof fel op de punten tijdens nationale crosses Concert van oude muziek Halve marathon gaat niet door SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 ME11989 309 KWADENDAMME/MELISKERKE - Al geruime tijd acteren de Zeeuwse motorcrossers Kees Zuid- hof uit Kwadendamme en Benny Poppe uit Melis- kerke bij de senioren, de hoogste klasse bij de KNMV. Benny Poppe is op dit niveau aan zijn vijfde seizoen begonnen, terwijl Kees Zuidhof vo rig jaar weer aan de slag is gegaan als senior, nadat hij al eerder in 1985 tussen de „grote jongens" had rondgereden maar na één seizoen een stap terug moest doen. Hoewel beide rijders, die eerst bij de nationalen furore maakten en toen grote bekend heid kregen. Vooral de provinciale pers besteden er volop aandacht aan. Nu halen zij nog sporadisch de krantenkolommen. En dat klinkt wellicht gek als men bedenkt dat genoemd duo gerekend kan wor den tot de twintig beste crossers in ons land. Fruitteler Monteur Supporters Tip van de week Bijeenkomst over vrije opvoedkunst Open Middelburgs schaak kampioenschap Toch is er wel een verkla ring voor waarom Zuidhof en Poppe momenteel minder in de publiciteit staan. Hun werkterrein ligt nu voorna melijk buiten de provincie om de doodeenvoudige reden dat er in Zeeland geen wedstrij den voor senioren worden ge houden. Bovendien speelt mee, dat genoemd tweetal in senio ren-klasse meestal met een bescheiden rol genoegen moet nemen. En dat is beslist geen schande als men bedenkt dat deze Zeeuwse amateurs het moeten opnemen tegen con currenten, waarvan een be hoorlijk aantal als full-prof of als semi-prof de motorsport beoefent. Recht overeind blijft dan ook staan dat Zuidhof en Poppe in ieder geval hun doel hebben bereikt: acteren op het hoogste niveau in KNMV-ver band. Daarmee behoren zij tot de Zeeuwse vaandeldragers in de motorcross-sport en mogen dan ook best eens in het zon netje worden gezet. De 25-jarige Kees Zuidhof, fruitteler van beroep, heeft er inmiddels tien jaar opzitten als motorcrosser. „Ik kreeg om te beginnen een 125 cc Suzuki van mijn vader en ging aan de slag in clubwedstrijden van MSC De Uitlaat in Vlissingen en van de MC Rilland. Die vuurdoop was overigens moei lijk genoeg en ik besefte al spoedig dat ik nog heel veel moest leren. Maar ik was nog jong, bleef mijn uiterste best doen en langzaam maar zeker kwam de snee er in". Vooral nadat Kees in het bezit was gekomen van een 250 cc motor raakte hij steeds meer in zijn element. De prestaties werden ook beter. In 1982 veroverde Zuidhof zijn eerste clubtitel en toen hij een jaar later als nationaal aan de slag ging in KNMV- wedstrijden bleven goede re sultaten evenmin uit. Hij triomfeerde onder andere in de bekende cross van MSV De Uitlaat, die jaarlijks op He melvaartsdag wordt verreden, en aan het eind van het sei zoen 1984 had Kees promotie bereikt. Hij mocht bij de se nioren gaan rijden. Tijdens dat eerste jaar in de hoogste klasse was vrouwe Fortuna hem echter slecht gezind. Door meerdere valpartijen en daar bij opgelopen blessures kwam hij slechts sporadisch in het stuk voor en dit had degrada tie tot gevolg. Terug bij de nationalen nu op een 500 cc Maico vocht Kees Zuidhof verbeten om het ver loren terrein te herwinnen. En hij slaagde daarin. Zijn meest succesvolle jaar werd 1987. Kees werd toen op Honda Ne derlands kampioen bij de na tionalen en via vijf promotie wedstrijden stoomde hij door naar de senioren. Hij wist zich daarbij vorig jaar te handha ven en ook tijdens dit seizoen hoopt hij daaraan gestalte te geven. Dat moet dan gebeuren in zeven wedstrijden die mee tellen voor het Nederlands kampioenschap. Slechts de eerste vijftien in elke wed strijd komen in aanmerking voor puntenhonorering. „Dat wordt nog een lastig karwei", ventileert Kees want ik heb inmiddels al een wedstrijd moeten laten schieten, wegens een blessure, maar in de derde wedstrijd op 11 juni in Hen gelo denk ik er weer te staan. En wanneer ik mijn normale vorm weer hervonden heb denk ik een reeële kans te ma ken om in elke wedstrijd pun ten te halen". Evenals Zuidhof is ook Benny Poppe tien jaar actief als motorcrosser. De 26-jarige monteur uit Meliskerke, werkzaam bij een machinefa- De Zeeuwse crossers met hun supporters op het circuit van de De Uitlaat, van links naar rechts: Jan en Benny Poppe, Kees Zuidhof en John Vermue. foto: tannie de jonge briek in Middelburg, heeft met zijn eeuwige rivaal, maar te vens zeer goede vriend Kees Zuidhof, menig robbertje uit gevochten. Poppe: „Vooral tij dens de clubwedstrijden van De Uitlaat en MC Rilland en ook in de strijd om de Zeeuwse Trofee streden we fel om de hoogste eer". Maar het ging steeds in goede harmonie en al jaren achtereen trekken we samen naar de wedstrijden en oefenen ook wekelijks geza menlijk of met meerderen op het Sloehavencircuit in Vlis singen". Reeds vanaf 1980 acteert Benny Poppe in KNMV-ver band en heeft inmiddels een stevige reputatie opgebouwd. Als nationaal behoorde Poppe tot de tien besten van Neder land. In 1984 promoveerde hij naar de senioren en kon zich daarbij tot nu toe handhaven. „Al was het in 1988 kantje boord" laat hij horen. „Tijdens de laatste wedstrijd in Lochem incasseerde ik net nog genoeg punten om het vege lij f te red den. Evenals Zuidhof wordt ook Benny Poppe gesteund door een aantal sponsors. Hij wordt onder andere een hart onder riem gestoken door Van de Broeke motoren uit Middel burg. Maar ook camping Ol- menveld doet veel voor hem. „Zonder steun van sponsors is het voor ons niet te doen", zegt Poppe. „Want die motorsport kost handen vol geld". „Het is maar beter om geen bedragen te noemen", lacht Kees Zuid hof, want dan staat men echt wel met de oren te klapperen. Hoofdzaak is dat wij bezig kunnen blijven, maar dat neemt natuurlijk niet weg dat wij onze sponsors zeer erken telijk zijn". Behalve door zijn vader wordt Kees Zuidhof ook fi nancieel gesteund door Ovaa Motors in Souburg en door het lasbedrijf Dies Wouterse in zijn woonplaats. Maar beide rijders hebben ook een sup portersclub achter zich staan, die financieel over de brug komt. Ook hun morele steun tijdens de wedstrijden geeft de crossers natuurlijk een kick. Jan Poppe, een broer van Ben ny, die de crosser met raad en daad bijstaat en tevens in het bestuur zit van de supporters club in Meliskerke ventileert: '„Wij trekken met de suppor ters van Kees Zuidhof geza menlijk naar de wedstrijden en zo'n dagje uit verloopt in en sfeer die echt optimaal te noe men is". De supportersclub van Benny Poppe telt zo'n tachtig leden. Die van Kees Zuidhof zelfs 170. „Drie jaar geleden is onze club opgericht", deelt se cretaris John Vermue uit 's- Heerenhoek mee en we hebben niet alleen leden uit de regio. Zo is Ben Schot uit Zierikzee bijvoorbeeld een van de meest vurige supporters van Zuid hof, maar ook van Poppe. En wat denk je van Ko en Corrie de Meester, die met hun beide kinderen Moniek en Miranda steeds present zijn als Kees Zuidhof een wedstrijd rijdt. Kijk, dergelijke mensen heb je nodig, dat geldt trouwens voor elke sportman of sportvrouw. Kees Zuidhof en Benny Poppe verdienen dat trouwens vol gens mij, want ze behoren zonder meer tot onze aller beste Zeeuwse motorcrossers. En het is echt de moeite waard om ze nu ook buiten de pro vincie aan het werk te zien. Dat gebeurt vaak genoeg, want behalve de wedstrijden om het Nederlands kampioen schap komen Kees en Benny ook uit in diverse andere cros ses die verreden worden in de zogenaamde super-klasse. Daarin geven dan rijders acte de presence die op een 125, 250 en 500 cc motor rijden en geza menlijk strijd leveren. Specta culair om te zien uiteraard. Maar wij als supporters schreeuwen het hardst tijdens de wedstrijden om het Neder lands kampioenschap. Want daarin moeten de twee Zeeu wen de broodnodige punten vergaren om zich te handha ven bij de senioren. En ik weet zeker dat zij tot het uiterste zullen gaan om dat ook voor elkaar te boksen". In het Middelburgse asiel ivacht Nikki op een nieuwe baas. - foto: harry de lange MIDDELBURG - Deze week namen we een kijkje in het Mid delburgse asiel en vonden daar een hondje dat er al bijna zes maanden zit. Het gaat om Nikki, een zeven jaar oude geca streerde reu, bastaard pinchertje, bruin van kleur en zo'n 35 centimeter hoog. Nikki is probleemloos en echt heel erg lief al leen is hij een beetje onzeker, iets wat natuurlijk in een asiel minder snel over gaat dan in een gezellig huisgezin. Nikki past zich makkelijk aan en is heel plezierig als huisgenoot. Teken als overbrengers van ziekte ofwel de Tekenziekte. De teek is een spinachtig insekt dat zich voedt door bloed te zuigen uit een honden- of poezenvacht (maar ook andere die ren). Wanneer een teek zich in de huid van een hond vasthecht, zuigt deze zich vol met bloed en zwelt daarna vervolgens uit tot een erwt-groot grijs bolletje, een beetje plat uitziend. Na dit vol zuigen laat de teek zich vallen om het bloed te verteren om daarna opnieuw tegen gras of struik op te klimmen voor de vol gende aanval. Meestal richten ze weinig schade aan bij uw huis dier. Het verwijderen van een teek Wanneer u de teek wilt verwijderen kunt u dit het beste doen wanneer de teek volgezogen is. Met één draaiende trekbeweging kan de teek verwijderd worden. Het beste kunt u daaraan vooraf wat ether op de plaats gebruiken waardoor de teek ver doofd wordt. Ook vlooienmiddeltjes en alles wat vet is (ook ge wone boter) kunnen hiervoor gebruikt worden. De teek stikt als gevolg hiervan. Wanneer de teek niet in één beweging goed ver wijderd wordt blijft de kop zitten. Deze kop is heel moeilijk te verwijderen maar zweert meestal vanzelf uit. De ontsteking kan behandeld worden met wat wondzalf. Blijft de teek nog steeds zitten dan zal deze toch na verloop van tijd loslaten. Over het al gemeen wordt uw huisdier niet ziek van een tekenbeet. Vol gende week meer hierover. Wie geïnteresseerd is in Nikki kan kontakt opnemen met het dierenasiel in Middelburg tijdens ope ningsuren, telefoon 01180-13579. Van Munster heeft de architectuur van de Vleeshal aangegrepen om zijn behoefte aan systematiek te bevredigen. - foto: wim riemens MIDDELBURG - Op vrijdag 12 mei a.s. vindt tussen 17.00 en 19.00 uur in de Vleeshal, Markt, Middelburg, de opening plaats van het 12e afsluitende warmte-project, in aanwezigheid van de kunstenaar: Jan van Munster. Sinds 1981 werden door Van Munster in Duitsland, Zwitserland, Frankrijk en Nederland reeds 11 warmte- installaties gerealiseerd. De maat en verhouding van de verschillende ruimten leidden hierbij steeds tot nieuwe formele oplossingen: de installatie de op vrijdag a.s. wordt geopend is de meest omvangrijke en complexe in deze reeks. Het is een voorlopig sluitstuk van een reeks projecten waarin hij met gloeiende draden een beeld in de ruimte oproept. Dat is een aspect van zijn werk waarin energie een kernbegrip vormt. In deze jaren '80 heeft men ze her en der kunnen zien en zich tegelijkertijd kunnen verbazen, hoe veel met weinig middelen in een ruimte teweeg gebracht kan worden. Wel is er een enorme stoot energie nodig om de flinterdunne draden zichtbaar te laten worden tot opvallende roodgloeiende lijnen. Daar staan ze dan in de ruimte, streng, 'n warmtegloed uitstralend, onaanraakbaar, agressief vanwege de voelbaar gevaarlijke hitte, voor het oog aangenaam door de oranje rode kleur en intrigerend door de voortdurende trilling in de lijnen door de vrijkomende warmte. Middelburg - De afdeling Middelburg van de Vereniging voor Vrije Opvoedkunst start op 22 mei een projekt over voeding en opvoeding. De eer ste avond, op 22 mei, staat in het teken van pedagogische aspecten en wordt gehouden in de Concert- en gehoorzaal (ingang Verwerijstraat). De aanvang is 20.00 uur. Jose Borghouts houdt op deze avond een inleiding. Zij geeft les aan de Vrije Hoge school in Driebergen. Volgens Jose is het niet voldoende om dagelijks het bordje leeg te eten. Mensen moeten zich be wust bezig houden met de kwaliteit van de voeding en de manier waarop met het voed sel omgegaan wordt. De tweede en derde bijeen komst wordt gehouden op 29 mei en 3 juni. Belangstellenden kunnen zich telefonisch opgeven via 01180-12610. MIDDELBURG - In het Stadhuis, Lange Noordstraat 1, wordt op vrijdag 19 mei om 20.15 uur een concert gegeven. Dit concert, dat in het teken staat van Oude Muziek, wordt verzorgd door Michael Schop- per, bas en Andreas Staier, fortepiano. Op het programma staan werken van Schubert Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de Voorlichtingswinkel, Stad huisstraat 2(01180-26251). In het Netwerk voor Oude Muziek voert de combinatie Schopper/Staier een minder bekende cyclus van de onbe twiste hoofdmester van het lied uit: Schwanengesang. In de laatste maanden voor zijn dood componeerde Franz Schubert zeven leideren op ge dichten van Heine, met de be doeling ze samen uit geven. De in 1942 in Passau gebo ren Michael Schopper is voor de liefhebber van de oude mu ziek bepaald geen onbekende. Hij werkte samen met Ton Koopman, Philippe Herre- weghe en Gustav Leonhardt. Als lid van Musica Antiqua Koln maakte hij vele toernees en plaatopnamen. KAMPERLAND - Doordat de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie niet voldoende fi nanciële middelen kon be machtigen, heeft men besloten de halve marathon op 20 mei geen doorgang te laten vinden. Het betreft de Zeelandloop, een wegwedstrijd die te Kam perland bij het terrein van Roompot-recreatie de start en finish had. Deze loop, die in het verleden een provinciaal hoog niveau had met vele wedstrijd- en recreantatleten is inmiddels van de wedstrij d- kalender geschrapt. GEVONDEN - Bij de Ge meentepolitie te Vlissin gen is in de periode van 3 tot 9 mei het volgende aangegeven: een boek, vlaggestok, linker hand schoen, 2 horloges, 2 sjaals, een kinder schoentje en een sleutel. BINGO - Dienstencen trum "Bachten Reede" houdt een bingo-avond met een optreden van een volksdansgroep op 23 mei, aanvang 19.30 uur. ROMMELMARKT - Het Middelburgs Muziek Korps houdt rommel markt op het Damplein in Middelburg op zater dag 20 mei, vanaf 9 uur. FANCY FAIR - In en rond de Theo Thijssen- school in Vlissingen wordt op zaterdag 20 mei een Fancy Fair gehouden met een balonnenwed- strijd en een rad van avontuur. Er zijn spel letjes voor de kinderen en er is een tweedehands markt voor kinderkle ding, speelgoed en derge lijke. Van half twee tot drie uur is het penalty,s nemen op de keeper van de V.C.Vlissingen Ruud Pennings. Aanvang :10 uur. COMPUTER CLUB - Op maandag 22 mei is er een bijeenkomst van de HCC Regio Zeeland in het Wijkcentrum "Open Hof" te Vlissingen. Onderwerp is: "Van Computer tot Printer". Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. OPEN DAG - De afdeling Zeeland van de Neder landse Stomavereniging "Harry Bacon" houdt za terdag 20 mei een Open Dag. De bijeenkomst wordt gehouden in het Streekziekenhuis "de Honte" in Terneuzen en begint om 14.00 uur. PRIMA - Op zondag 21 mei houdt Prima Donna een kunstmiddag in de Zusterstraat in Goes vanaf 15.00 uur. Inl.01184-79651. COOPERTEST - Woes- dag 17 mei houdt atle tiekvereniging Atletica een Coopertest op de kunststofbaan aan het Baskenburgplein te Vlis singen. De aanvang is 18.30 uur, inschrijving mogelijk vanaf 18.30 uur bij de baan. SJOELEN - Elke dins dagavond van 19.00 tot 21.45 uur is het spelletjes avond in Bachten Kom- me, Badhuisstraat 104 te Vlissingen. Inlichtingen 01184-65062. ROMMEL - Op vrijdag avond 19 mei ruimt de Openbare basisschool De Sandenburg te Middel burg haar rommel op: meubilair, lesmateriaal, boeken etc. Plaats Rijn straat 12 te Middelburg; tijd: 19.00 uur. PLEEGZORG - In de Zeeuwse Bibliotheek wordt op 7 juni van 19.00 tot 21.00 uur een informa tie avond gehouden over weekend- en vakantieop- vang van gehandicapte kinderen. RINGRIJDEN - Zater dag 17 juni houdt Korf balvereniging Seolto haar jaarlijkse rommel markt aan de Zuidbeek - seweg te Vlissingen. Aanvang 10.00 uur. Er wordt tevens een ringrij- derij gehouden. OEGANDA - De verkoop van pennen voor de we zen in Oeganda heeft in de gemeente Veere 1405 gulden opgebracht. GAL - De Nederlandse Leverpatienten Vereni ging houdt op 23 mei een informatieavond. In Ar- neville in Middelburg houdt dr. J. Drapers om 20.00 uur een inleiding over gal en galstenen. VAKANTIE - 'Twee keer per dag vakantie' is het onderwerp van de infor matie-avond over Trans cendente Meditatie. Deze avond wordt gehouden op 17 mei in de Middel burgse bibliotheek. Aan vang 20.00 uur; toegang vijf gulden. ROBBE - In het Zeeuws Kunstenaarscentrum in de Middelburgse biblio theek zijn tot 2 juni olie verfschilderijen en teke ningen van Marcel Robbe te bezichtigen. CDA - In 't Anker aan de Bonedoijkestraat te Vlis singen houdt het CDA op 22 mei haar jaarvergade ring. Om 20.15 uur spreekt J. Ventevogel over 'Zeeland-Recreatie- land'. BODY-GARD - De Pro testant Christelijke Ouderenbond houdt op 18 mei haar jaarvergade ring in het jeugdgebouw bij de Petruskerk aan de dr. Ottestraat in Vlissin gen. De aanvang is 14.30 uur. Na het huishoudelijk gedeelte wordt een per soonlijk beveiligingsap paraat gepresenteerd, een zogenaamde Body- Gard. BINGO - Op vrijdag 19 mei vindt weer de maan delijkse Bingo-avond plaats in buurthuis Scheldebuurt in Vlissin gen. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de bal letjes beginnen om 20.00 uur te rollen. De toegang is gratis en er zijn leuke prijzen. NOLLEBOS - Dinsdag avond 30 mei kan er van 19.00 tot 21.00 uur gewan deld worden in het Nolle- bos. Een gids van de werkgroep natuur- en milieu-educatie zal dan uitleg geven over alles wat er groeit en bloeit. Vertrekpunt: de kanovij ver. GOES/MIDDELBURG Komende donderdag (18 mei) komt er in Vlissingen een hele bijzondere selectie in het veld. Vanuit de Vlissingse vereni gingen is een selectie samen gesteld, die dan op het hoofd- veld aan de Irislaan aantreedt tegen de Zeeuwse selectie Jong Zeeland. Bewust hebben de organisa toren (van de Vlissingse ver eniging Zeeland Sport) de hoofdklasse-voetballers daar bij buiten beschouwing gela ten, omdat anders het verschil te groot zou worden. De wedstrijd in Vlissingen begint om halfacht en onder leiding van coach Edwin Tiel- man uit Souburg spelen in die Vlissingse selectie: Arthur Kraak, Ron Louwerse en Jef frey van de Velde van GPC, Wim Houweling en Kees Wes- terweele van RCS, Ron van Huizen en Marco Keim van Vlissingen, Adrie en Anton Belfroid en Huib Meerman van Walcheren, Lion van Luijk, Marcel Provoost en Jo- han Tuin van Zeeland Sport. De selectie van Jong Zee land bestaat ongewijzigd uit Jacco sChroevers, Dies van de Ketterij en André Marteijn van Arnemuiden, Johnny Die- leman (AZVV), Jurgen de Block (Clinge), Ronald Kole (Goes), Arjan Tollenaar en Remco van Keeken van Hoek, Ronnie de Bruine en Ronnie Proos van Kloetinge, Dennis But (Middelburg), Ruud Ver beek en Ron de Visser (RCS), Jos Kayser (Serooskerke), Bernie van Leeuwen (Sluiskil) en Roy Hendriksen van Vlis singen. Coach is Wies van Aver- maete, die met zijn ploeg in voorbereiding is voor een toer nooi van de Medway Area SFL in Engeland op 9 juni. Op vrijdag 2 juni speelt Jong Zee land nog in 's-Gravenpolder, tegen Apollo ter gelegenheid van het afscheid van Apollo- trainer Ojan Pattikawa. De wedstrijd in Vlissingen wordt gefloten door Aad de Koster, met de grensrechters Alwin Don en Hans Gabriëlse. MIDDELBURG - De schaakvereniging Middelburg organiseert ook dit jaar weer het open schaakkampioen schap van Middelburg. Dit toernooi telt 7 ronden die op 7 achtereenvolgende vrijdagen (van 19 mei tot en met 30 juni) in de Schakel worden verspeeld. Aanvang 20.00 uur. Zowel club- als huisschakers kunnen aan dit kampioenschap deelnemen. Het inschrij fgeld bedraagt 5,-. Opgave vóór vrijdag 20 mei a.s. bij de wedstrijdleider Jos de Jager (tel.: 01196-12495).

Scheldebode | 1989 | | pagina 9