HE SCHELDEBODE Bureau voor rechtshulp HE SCHELDEBODE De Windhoek neemt Brammetje Dump over Plus Klus in Zoutelande Bracke steunt Olympus Medische videotheek bij DA Drogisterij De Delta/ABI kampioen In zaalvoetbalcompetitie UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Ondernemers Geeregebied tevreden over aktiviteiten De Zonnebloem houdt busreis Leerdicht van Huub Oosterhuis door het Theater Kamerkoor Orlando Kwartet in Concertzaal SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 APRIL 1989 MEDISCHE VIDEOTHEEK Afroepcontract HUISARTSEN KRUISVER. DIERENARTSEN KRUISWERK TANDARTSEN APOTHEEK DIVERSEN KERKDIENSTEN Week 27 Aktie zuinig stoken Tabel voor de week van 17-04-1989 t/m 23-04-1989 305 VLISSINGEN - Zaalvoet balvereniging z.v.v. De Wind hoek uit Vlissingen neemt met ingang van het seizoen 1989/'90 de zaalvoetbalvereniging Brammetje Dump over uit Middelburg. Na vijftien jaar in de hoofd klas van Zeeland te hebben gevoetbald stopt Brammetje Dump er mee. In deze vijftien jaar behaalde ze zeer goede resultaten, kampioenschap in de hoofdklas en bekerwinnaar van het rayon Middelburg. Kortom Brammetje Dump was een team met zeer veel goede spelers. Al deze spelers dateerde uit de tijd dat Mid delburg I op het veld nog zeer hoog actief was nl. hoofdklas. Met spelers als Wim Groene- wegen en Cees Vreeke en later ook Jan de Rijke was Bram metje Dump toonaangevend in de hoofdklas-Zeeland. Enkele jaren geleden kwam er een keldering in het team omdat enkele oudere spelers besloten te stoppen met zaalvoetbal. De verjonging vond echter nooit plaats. Nu stopt Bram metje Dump er mee omdat het geen zin meer had in een alge hele verjonging gezien velen veldvoetballers juist in het veld voetbal hun aspiraties brengen en veel voetbaltrai ners hun spelers verbieden in de zaal actief te zijn. Zaalvoet- balvereniging De Windhoek uit Vlissingen neemt Bram metje Dump over en fuseert met de club uit Middelburg. De Windhoek had al een team in de derde klas van het rayon Vlissingen. Daar is het voor de tweede maal achter elkaar kampioen geworden en pro moveert naar de tweede klas rayon Vlissingen. De Wind hoek is op 10 oktober opgericht door Michel Leonhart en Ma- chiel van de Ven beiden uit Vlissingen. Beiden waren ook de initiatiefnemers van de fu sie met Brammetje Dump. Momenteel is de dagelijkse leiding in handen van Rob van de Bovenkamp. Aangezien Brammetjes Dump voor laatst staat in de hoofdklas gaat men er van uit dat de ploeg degra- deerd uit deze klas. Maar om dat het momenteel schijnbaar mode is om een team terug te trekken uit het zaalvoetbal weet je het maar nooit. Het al bestaande team van z.v.v. De Windhoek gaat voortaan ver der als Windhoek II in de tweede klas van het rayon Vlissingen. Het eerse team zal voornamelijk bestaan uit jon gere spelers die van andere verenigingen komen. Versterkingen voor z.v.v. De Windhoek I zijn Richard den ouden (Oude Stad), Marcel Tiele (Delphi), Jacky Blij le vens (Delphi), Peter van Wan- rooy (Delphi), Marcel Crucq (Dauwendaele), Julio Fagun- dez (Dauwendaele), Michel Leonhart (Draadkrabbers), Marcel Blok (Audi-poppe). Op 6 of 13 mei zullen beide teams aan het publiek op het Wind hoek zaalvoetbaltoernooi ge presenteerd worden. ZOUTELANDE - Afgelopen donderdag was het feest in Zou telande, toen de PlusKlus Doe Het Zelf Markt Dingemanse in de Langstraat 28 werd geopend. Hieraan is een grote verbouwing vooraf gegaan. De loods, waarin onder andere strandhuisjes la gen opgeslagen, is totaal verbouwd. De voorgevel is geheel nieuw, evenals de vloer en het plafond. Het geheel vormt nu een lichte, ruime winkel met een zeer overzichtelijke indeling. Eige naren Bram en Jan Dingemanse zijn beiden aannemers en heb ben ervaring in nieuwbouw en de laatste jaren, wat nu erg van pas kwam, ook in de verbouw. Met een timmerman in vaste dienst en extra personeel dat beschikbaar is voor grotere klus sen, is hier geen karwei te groot. Bram en Jan Dingemanse in de vernieuwde Plus Klus Markt. - FOTO: HARRY DE LANGE Deze PlusKlus zaak is de eerste in Zeeland. PlusKlus is een zeer actieve organisatie van Doe Het Zelf Zaken, die zo'n twee jaar geleden startte en waarbij nu al ruim 90 za ken zijn aangesloten. Bram: „We zijn aangesloten bij PlusKlus, watn samen sta je sterk. Door de gezamenlijke inkoop kunnen we voordelig leveren aan de klant. Belang rijk is ook dat we per stuk ver koop hebben, wat toch klant vriendelijk is". Deze Doe Het Zelf Zaak voert een breed as sortiment: gereedschappen, bouwstoffen, ijzerwaren/ bouwbeslag, waarvan de vei ligheidssloten in de belang stelling staan. Verder allerlei op sanitair gebied, waarbij de rioleringsbuizen genoemd moeten worden. Op elektrisch gebied zijn er allerlei handig heidjes te koop. Er is een grote keus in behang en verf en gor- dijnaccessoires, die ook per stuk over de toonbank gaan. De tuinliefhebbers zijn niet vergeten, want in het assorti ment zijn ook tuinartikelen opgenomen. Jan: „Achter de winkel is de werkplaats, waar we hardhouten kozijnen, ra men, deuren en planken op maat maken. Kernmerkend voor onze zaak is de service, die we leveren. En natuurlijk spelen we in op de vraag van de consument. Thuisbezorging kan hier geregeld worden. Door onze werkervaring kun nen we mensen advies geven. Het is nu al zo druk geweest, dat we erover denken meer personeel aan te trekken. Be halve in onze winkel en werk plaats zijn we actief in het verhuren van strandhuisjes. Met wel ruim 277 in aantal, kan ik me de grootste ver huurder in Zeeland noemen. Het seizoen is al begonnen en loopt van 1 april tot gebin Oc tober. Daarbij hebben we nog vier volledig ingerichte zo merwoningen te huur", licht de jonge ondernemer enthou siast toe. Tijdens de eerste da gen ontvingen de klanten een aardige attentie. De heren handballers van Olympus in de nieuwe shirts van de firma Bracke. VLISSINGEN - Met ingang van dit jaar steunt de firma Bracke (elektromotoren) uit Clinge het derde herenteam van de Vlissingse Sportvereniging Olympus. Als voorproefje werd dit team door de sponsor voorzien van nieuwe shirts. Op de foto po seren staand van links naar rechts: Isaak Brunke, Jan Verker- ke, Ad de Hoog, Harold Jansen, Leon Koelewijn, Marcel van de Lijcke en dhr. Bracke (sponsor). Zittend van links naar rechts: Majid Lahbal, Frank Engels, Michael de Vries en Angelo Snoep. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redacteur: Eddy de Schrijver Correspondenten: Ronald Hagen Johanna Brouwer Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01147-1248 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-71672 De Delta/ABI kampioen heren-sponsor-tennis poule C. - FOTO TANNIE DE JONGE GOES - In de heren-spon- sor-tenniscompetitie die elk weekend in het Tennis- en Sportcentrum Schelde Inter national te Goes wordt ge speeld, is het team van De Del ta/ABI kampioen geworden in poule C. Dit ging ten koste van Ma ros Vleeshallen. De uitslag van de laatste wedstrijd was had 12-12 en De Delta/ABI aan deze ene punt genoeg. Wacobel bezet door een 15-9 overwinning op Vers Vijf de derde plaats in de eindrang schikking. Jeremiasse kwam in de laatste wedstrijd tegen Philips/Schuurman in het veld. Door een 15-9 overwin ning kan Jeremiasse zich handhaven in poule C. MIDDELBURG - De ondernemers in het Geere gebied kijken met tevredenheid terug op de drie feestdagen ter gelegenheid van de officiële opening op 20 april. BeterVfe r BoterWrtfi Een paar voorbeelden uit de Medische Videotheek. MIDDELBURG - DA Drogisterij H.W.J. van Looy, Vrijland straat 7 is door de centrale organisatie van de coöperatieve dro gisten associatie gekwalificeerd voor een nieuw landelijk op te zetten serviceproject. Slechts een kleine 200 van de ruim 1000 DA-Drogisten in heel Nederland zijn in eerste instantie geselec teerd voor de introductie van een project op gebied van de ge zondheidsvoorlichting: de Medische Videotheek. Sinds enkele dagen heeft drogisterij H.W.J. van Looy een aantal VHS-videoprogramma's beschikbaar, over gezondheids- onderwerpen waarmee vrijwel iedereen te maken kan krijgen. Ondr de titel 'Beter Weten' zijn er op dit moment programma's over KNO-klachten (amandelen en trommelvliesbuisjes) en mo gelijke oorzaken van luchtwegklachten (wanneer is hoesten Ca ra?) bij jonge kinderen. Verder worden in de Medische Videotheek informatieve pro gramma's opgenomen over o.a. kinderen krijgen. Op dit moment is er al een film wanneer een zwangerschap onverwacht uit draait op een keizersnedebevalling (sectio, toch een blijde ge beurtenis). In de loop van het komend jaar zullen regelmatig nieuwe pro gramma's verschijnen, onder meer over acne (jeugdpuistjes) en homeopathie. De 'Beter Weten'-videobanden worden verhuurd voor vijf gulden. 'Dik tevreden zijn we", zegt Loek van 't Westende, de eige naar van Benetton. "De toe loop van de afgelopen dagen heeft onze stoutste verwach tingen overtroffen. Ondanks het toch niet zo fraaie weer van de afgelopen dagen komen de mensen in een onafgebro ken stroom voorbij. En wat natuurlijk veel belangrijker is, ze komen ook naar binnen. Zo'n oude Fiat voor de deur bijvoorbeeld, het publiek kijkt ernaar, ziet je etalage en is in eens geïnteresseerd in je col lectie. We weten allemaal al lang dat het tegenwoordig niet meer voldoende is om alleen je winkeldeur open te zetten en dan maar af te wachten of er iemand naar binnen komt. Dat hebben we de laatste dagen kunnen zien". De ondernemers in de Geere zijn van mening dat de Geere- feesten zeker voor herhaling vatbaar zijn. Dubbele omzet ten waren de afgelopen dagen eerder regel dan uitzondering. Er is nu nog geen officiële winkeliersvereniging in de Geere. "We moeten nog eens rond de tafel gaan zitten om te bezien of het mogelijk is een eigen vereniging op te richten. Want misschien kunnen we ons aansluiten bij de reeds be staande winkeliersvereniging van de Langeviele", klonk het uit de mond van een Geere- ondernemer. VLISSINGEN - Het bestuur van de vereniging 'de Zonne bloem', afdeling Vlissingen houdt op 27 mei en 10 juni haar jaarlijkse busreis voor gehan dicapten en ouderen. De busreis gaat over onbe kende wegen en door prach tige natuurgebieden in Belgie en Nederland. Er wordt regel matig gestopt om de inwen dige mens te versterken. Kaarten kunnen afgehaald worden bij mevr A. van de Berg, Gravestraat 50 te Vlis singen en mevr. L. Jobse, Weststraat 29 te Koudekerke. MIDDELBURG - Op maan dag 8 mei om 20.00 uur wordt er in de Schouwburg een uit voering gegeven van het be kende leerdicht van Huub Oosterhuis 'het lied van de aarde'. Kaarten kosten een tientje en zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij boek handel Fanoy. Het Theaterkamerkoor en het Studio Orkest voeren dit werk uit onder leiding van Tom Lowenthal, die onlangs in opdracht van de Vrije Uni versiteit de muziek schreef voor 'het lied de aarde. Voorafgaand houdt ds. L. IJkel een inleiding over "Niet tot een baaierd heeft Hij haar geschapen" een thema ont leend aan Jesaja 45:18. Muziek, theater en theologie spannen zo samen zoals Huub Oosterhuis het verwoordt: „Aarde. Deze. Enig denkbare. Rond en blauw in de ruimte. Met zon, maan en sterren, sei zoen, rivieren, rivieren die stromen naar zee. En niets valt omhoog en alles omlaag. En niets is nog af en alles nog ner gens. Maar hier en daar men sen en steeds meer en overal mensen die doen wat vandaag nog gedaan moet. Die lang zaam maar zeker, bezeten van liefde, de aarde opdelven uit de onderste afgrond. MIDDELBURG - Het Or lando Kwartet geeft op 27 april om 20.00 uur een concert in de Concertzaal. Op het pro gramma staan werken van Mozart, Brahms en Beetho ven. Het in Nederland gevestigde Orlando Kwartet ontleend zijn naam aan de 16e eeuwse com ponist Orlando di Lasso. Het kwartet debuteerde in 1976 en verwierf een jaar daarna de eerste prijs van het Internationale Carlo Jachino Concours voor Strijkkwartet ten. Het kwartet trad met veel succes op in Europa, maakte twee succesvolle tournees door Amerika en reisde in 1985 voor het eerst naar Japan. WALCHEREN - Het gebruik van afroepcontracten is de laatste jaren enorm toegenomen. Voor een werkgever is het handig iemand achter de hand te hebben die in tijden, waarin dit nodig is, in kan vallen in de organisatie. Vaak denken zijn dan ook dat deze a froepkr achten minder, of helemaal geen, rechten hebben dan vaste werknemers. Dit is echter onjuist. Afhankelijk van de feitelijke situatei heeft een afroepkracht wel degelijk rechten. Wat die rechten inhouden verschilt van situatie tot situatie. Het is dan ook moeilijk hier exact aan te geven waar u als oproepkracht recht op heeft, maar we kunnen wel enkele problemen aanstippen. Wilt u advies hebben over uw rechtspositie als werknemer, kom dan eens langs op een spreekuur van het Bureau voor Rechtshulp. Als afroepkracht heeft u de meeste rechten als er sprake is van een arbeidsovereenkomst. Of er sprake is van een arbeidsovereenkomst, is afhankelijk van een aantal factoren. Ten eerste dient er een gezagsverhouding te zijn. Dit wil zeggen dat de werkgever zich kan bemoeien met de wijze waarop u uw werk verricht. Ten tweede dient er loon betaald te worden. Als derde, en laatste eis geldt, dat u verplicht bent het werk persoonlijk te verrichten. Als u zich door om het even wie kunt laten vervangen, is er in de regel geen arbeidsovereenkomst. Naast de wettelijke regeling bestaan diverse regelingen in collectieve arbeidsovereenkomsten. Het kan voor een afroepkracht van groot belang zijn of er op een bedrijf een CAO van toepassing is. Ga in elk geval na of er een CAO is voor het werk dat u doet en of u rechten aan die CAO kunt ontlenen. In de navolgende opsomming wordt uitgegaan van de voor afroepkrachten meest gunstige situatie. Loon: volgens de wet heeft u recht op het minimumloon als u tenminste een derde werkt van de normale arbeidsduur. De normale arbeidsduur is het aantal uren dat voor uw werk als een volledige dienstbetrekking wordt beschouwd. Heeft u een vast aantal uren afgesproken, dan heeft u recht op uitbetaling van deze uren, ook al bent u minder opgeroepen. Veel informatie omtrent uw loon vindt u op het loonstrookje. Elke werkgever is verplicht dit te geven bij uitbetaling van het loon. Krijgt u het niet, vraag er dan gerust om. Deze strookjes zijn van groot belang voor het bewijs van uw vakantierechten en een eventuele uitkering. Vakantie: Als werknemer heeft u recht op tenminste vier maal het aantal gewerkte dagen per week. Werkt u een onregelmatig aantal dagen per week, dan dient u te kijken naar het gemiddeld aantal gewerkte dagen. Een afroepkracht heeft ook recht op vakantietoeslag. Werkt u tenminste eenderde van de normale arbeidsduur, dan heeft u recht op de minimumvakantietoeslag. Deze bedraagt 8% van het betaalde loon. Ontslag: Als afroepkracht heeft u in veel gevallen recht op ontslagbescherming. Dit houdt in dat de werkgever u niet zonder meer op straat kan zetten, maar een opzegtermijn in acht moet nemen en toestemming voor het ontslag moet hebben van de Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Ook hier zijn weer zeer vele mogelijkheden, afhankelijk van de feitelijke situatie. Een bespreking hiervan gaat te ver op deze plaats. Als u hierover vragen heeft, neem dan contact op met het Bureau voor Rechtshulp. Uitkeringen: Een afroepkracht kan ook recht op een uitkering ingeval van ziekte of werkloosheid hebben. Daarnaast bent u tevens verzekerd voor ziektekosten. Wordt u ziek, dan dient u zich via de werkgever ziek te melden bij de bedrijfsvereniging. Het is verstandig u tevens rechtstreeks bij de bedrijfsvereniging ziek te melden, omdat veel werkgevers menen dat afroepkrachten niet verzekerd zijn voor de Ziektewet. In veel gevallen is een afroepkracht wel verzekerd en heeft bovendien recht op een uitkering. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Bureau. In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag van 13.30 - 15.30 uur en iedere donderdag van 17.00 - 19.00 uur. In Vlissingen, Badhuisstraat 104, iedere dinsdag uan 9.30 - 11.30 uur. De hoofdvestiging van het Bureau in Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer 01180-37120. Vlissingen - 29 april, F. G. Snijder- Burg, v. Woelderenlaan 12, tel. 13933, 30 april, Van de Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253. 4 mei R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 29 april, G.H.J.Meyer, De Krammer 14, tel. 14664, 30 april, R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. 4 mei A.P. Bruynzeel, Heren gracht 68, tel. 15814. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nleuwland - 29 april, R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308, 30 april, J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. 4 mei Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - 29 en 30 april, G.C.M. Rullens/M.J.M.E. Mol,Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188- 1276. 4 en 5 mei, E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. West- en Midden-Walcheren - 29 en 30 april, B. Bouwense.Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Mellskerke, Big gekerke en Koudekerke 28 april (vanaf 18.00 u), 29 en 30 april (tot 24 uur) B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. theek J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. Kleine huisdieren - 29 en 30 april L.J.J. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184-10910. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Verloskundigen Middelburg - vr. 28 april (18.00 u.) tot zo. 30 april (24.00 u mevr. Drijdijk, Grootmede 62,tel. 01180-26045 Vlissingen - Vr. 28 april (18.00 u.) tot ma. 1 mei (8.00 u.), A.M. de Gaaij, tel. 01184-71768. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Sou burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Ritthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegarti- kelen zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. De magazijnen voor uitleen verpleeg artikelen zijn gesloten op: 4 mei (He melvaartsdag) en 5 mei (Bevrijdings dag). Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 29 april, P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middel burg, tel. 01180-25963. 30 april L. Slingenberg, Roozenburg- laan 14, Middelburg, tel. 01180- 28420. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 28 april tot 5 mei apo theek Ringeling, Lange Delft 133. 29 april, Koninginnedag van 8.30 - 17.30 u. apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79. Vlissingen - 28 april tot 5 mei Konin ginnedag en Hemelvaartsdag, apo- Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuld (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. R.-k. kerk Walcheren: Souburg; Zoute Viever, za. 9.00 u. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur, Paro chiekerk, Paauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Vlis singen Ter Reede, zat. 17,00 uur, Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur., zo. 9.30 uur, Bethesda St.-Josephziekenhuis, zo. 11.15 uur. Middelburg, Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat. 19.00 u, iedere zon. 10.00 uur, Hoeksteen zo. 11.30 uur. Dom burg Badhuisweg zaterdag 19.15 u. Prot. Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - 10.00 uur, ds. P. Joosse. Evang. gem. De Wijngaard, Mid delburg-aula lts-Klarenbeek, br. M. Helmus. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - 9.30 uur en 16.30 u. ds. G. Zomer, Klein Vlaan deren Middelburg 9.30 uur en 16.30 u. ds. A. de Snoo. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Commu nion, 19.30 u. Evening Prayer. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen - St. Jacobskerk 10.00 u. ds. G. Kalksma (H.A.), Petruskerk 9.30 uur ds. Makkinga, Johanneskerk 9.30 u. ds. (H A.) J.W. Glashouwer 19.00 u. ds. A.V. de Nooij De Schaapskooi 9.30 ds. A.V. de Nooij. Open Hof 9.30 uur ds. J.D. de Boer. Leger des Hells, korps Vlissingen, 10.00 en 19.00u, Kpt. C.D. Bijl. Korps Middelburg - 10.00 en 19.00u. Christelijk Ger. kerk Vlissingen 9.30 u. (H A.) 17.00 u. (H.A.)ds. A. Brons. Ger. en Ned. Herv. Kerk - Oost- Souburg, Kanaalstraat 9.30 uur, ds. R.E.R. v. Buizen, Oranjepleinkerk, 9.30 u. dhr. R. Heemsherk, 19.00 u. ds. R.E.R. v. Buiren. Bejaardenhuis Zoute Viever, 19.00 u. ds. Q. v.d. Vrie. Gr. Gem. Nederland - Arnemuiden 9.30 u., ds. Verhoeks, 14.30 u. Lees- dienst, 19.00 u. ds. Verhoeks. Koorkerk 10.00 u. ds. K. Hendrikse Middelburg - Zevende Dags Ad ventisten - Zat. 29 april. Middelburg 10.00 uur Bijbelstudie 11.00 uur, dhr. W. Verdouw, Vlissingen 9.15 uur, dhr. W. Verdouw. 10.15 u. Bijbelstu die. Slon Gemeente - Oost-Souburg, 10.00u lofprijzingsdienst. Baptisten óemeente - Middelburg, zo. 10.00 uur, ds. M. Ezinga. Kerkdiensten Babbelaar - Der Boe- de, Koudekerke 10.30 u. ds. E.V.E. Wijnands Ned. Ger. Kerk, Middelburg - 9.30 u. ds. R. Brands en 17.00 dhr. A. Budding. Evangelische Baptisten Gemeente, Middelburg 10.00 uur, br. Lok. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen -9.30 u. zr. Schroevers. Doopsgezinde Gemeente, Middel burg, niet bekend. Pinksterkerk, Vlissingen, woensdag en vrijdag 19.30 uur, zondag: lofpr. dienst, 14.30 uur. De Christengemeenschap - Kapel van St. Maarten te Hoogelande bij Middelburg geen dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ne derland - 10.00 u. Oost-Souburg, Pdt. S. Waisapy. Koudekerke om 12.00 u. idem. Prot. Centrum „Ophlr" Vlissingen - 10.30 u. ds. J.J. Goud. Pinkstergemeente: Vlissingen - Emmastr. 10, iedere woensdag 19.30 u, iedere zondag 14.30 u. Middelburg - Baarsjesstr. 42, zo. 15.30 u dienst iedere woensdag 19.30 u. Bijbelstudie, Dam 6. Gereformeerde Gemeente Vlissin gen - 9^30 u. en 16.00 u. ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk, Koudekerke - 9.30 u. ds. C. Simons, 19.00u. ds. E.V.E. Wijnands. Evangellsch-Lutherse Gemeente, 10.00 u. dhr. Timmers, Middelburg bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van; streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 9 oktober 1988 van: 800 m3 16 564 1000 m3 20 705 1200 m3 24 846 1400 m3 28 987 1600 m3 32 1128 1800 m3 36 1269 2000 m3 41 1410 2200 m3 45 1551 2400 m3 49 1692 2600 m3 53 1833 2800 m3 57 1974 3000 m3 61 2115 3300 m3 67 2326 3600 m3 73 2538 3900 m3 79 2749 4200 m3 95 2961 4500 m3 91 3172 5000 m3 101 3525 5500 m3 111 3877 6000 m3 122 4230 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaal-temperatuur en enkele andere gegevens

Scheldebode | 1989 | | pagina 5