OPENING DAMES IN ZEELAND BODY BALANCE 1 i wilt U eindelijk eens blijvend van Uw figuurprobleem af? ARABESK - VLISSINGEN if 3" Siemens ^WWVWW DITRONICS B.V. Pak de telefoon en maak een afspraak voor een gratis kennismaking en figuuranalyse. 1 II SIEMENS Telecommunicatie telefoon 01180-33301 en 33601 MODESALON KAPSALON SCHOONHEIDSSALON Veel te dik of wat te diky daar is leuk wat aan te doen Het CVV leert mannen en vrouwen een vak. Iets voor uw bedrijf? Siemens Autotelefoon. Dan bent u zeker goed verbonden. Veel onderweg en onbereikbaar? Met de Siemens Autotelefoon besteedt u uw tijd efficiënt. optimale ontvangst gevoeligheid intern telefoonboek voor nummers en namen hands-tree schakeling 2 jaar garantie op zend/ ontvanger, overal in Nederland bij alle dealers voor Siemens Autotelefoon. Siemens Mobiele Communicatie Er zijn honderden voorbeelden die bewijzen dat wij vrouwen helpen kunnen. Dankzij de uit Zwitserland afkomstige thermofysische methode. Speciaal voor dames met grote of kleine figuurproblemen. Gericht afslanken bij buik, heupen, taille, dijen en andere probleemplaatsen. Vernieuwen van het totale figuur met daarbij een uitstekende lichamelijke conditie. Succes vooraf schriftelijk gegarandeerd. telefoon 01180-33301 en 33601 Lammerensteeg 9 Middelburg Maandag t/m Donderdag 10.00 - 20.00 uur, Vrijdag 10.00 - 16.00 uur. AVA Electro aan de Kanaalstraat 44, Souburg Koel bruinen met Biodermal Bio-Sun-Spray Vroege opsporing borstkanker k' ESZETH modeadvieëbureau bon chic bon genre' alles onder één dak: OPLEIDINGSINSTITUUT representatie/omgangsvor men en zakelijke gedragsco des bestemd voor: secretaressen management assistentes informatrices hostesses receptionisten baliemedewerkers Reeds 15 Jaar aan begrip In eiken w m DE EIKEN-MEUBELENSPECIALIST IN ZEELAND KONINGSWEG 39 VLISSINGEN TEL. 01184 - 13623 INFORMA WALCHEREN PAG. 3 PORTAS-VAKBEDRIJF Deuren en kozijnen nooit meer verven! Oude deuren warden weer als "nieuw"! Door PORTAS-kunststofommanteling In vele houtmotieven en effen kleuren Voordelig binnen één dag Vraag nadere inlichtingen 21-19 Exclusief voor: Walcheren, de Bevelanden, Tholen en Zeeuws- Vlaanderen. PORTAS- Vakbedrijf Renovatieservice Zeeland Albert Plesmanweg 19 4462 GC Goes ■a» 01100/167 05 PORTAS d« i«noviti«»ptciilHt nr. t met m»«i J»n 450 Vakbedri|^injgrop»_ We waren er al eerder bij Body Balance in Middel burg, maar deze keer zijn we er vanwege een landelijk persbericht over de TFM methode een paar weken geleden. Voor de mensen die het nog niet wisten, TFM betekent Thermo Fysische Methode en dat is een specia le behandelingsmethode om af te slanken. Bij het Zeeuw se Instituut Body Balance werken ze op die manier. Eind maart kwam TFM in de pers. Bij de Medische Uni versiteit Limburg hebben ze namelijk een groot pratijkon- derzoek afgesloten om te zien of de TFM methode waar maakte wat ervan gezegd werd. Datje er goede resultaten mee bereiken kan zowel voor gewichtsafname als voor bepaalde plaatselijke figuurcorrectie. Aan het onderzoek hebben maar liefst 900 proefpersonen deelgeno men. Limburgse dames die best de nodige kilo's op de juiste plaats kwijt wilden, maar dat op eigen gelegen heid nooit voor elkaar kre gen. Nu is de medische taal van zo'n onderzoeksrapport voor een arts al vaak moeilijk te lezen, laat staan voor een gewoon mens. Dus houden we het hier gewoon op zijn Hollands. Waar het op neer komt is dat er onder wetenschappelijk toezicht met een groot aantal mensen de proef op de som genomen is met de TFM methode. En ja hoor, het resultaat was duidelijk posi tief. Je raakt er centimeters mee kwijt en je kunt dat zelfs gericht op bepaalde maten bereiken. Dat was reden om nu weer eens bij Body Balan ce in Middelburg te gaan pra ten! Aan Mevrouw Pröpper, eigenaresse en instituutleid ster, vragen we of het waar is. 'Ja hoor', lacht ze,'dat heb ben ze niet verzonnen, maar echt uitgezocht. Het werkt heel goed, maar dat wisten wij hier natuurlijk allang'.'Een soort wonder middel dus, voor mensen die veel kilo's en centimeters kwijt willen raken,'zeggen wij. 'Ja, ja' zegt ze fijn tjes,'een wondermiddel zou den we allemaal wel willen. Maar zo is het niet, je moet er echt zelf wat voor doen en er ook wat voor laten. TFM is geen goochel truukje met wonderpillen of enge che mie. Of een dwaze honger- kuur met even later het omgekeerd resultaat. Het is een volstrekt natuurlijke methode die juist daarom al jaren succesvol is. De ont wikkeling ervan stamt uit Zwitserland en wij werken hier in Zeeland onder licentie volgens de in al die jaren opgebouwde ervaring en kennis. Het werkt met zuurstof-ozonbaden die de onderhuidse stofwisseling stimuleren zodat vetweefsel sneller wordt afgebroken, en met bewegingsoefeningen in een warme cabine. Die warmte stimuleert de afbraak van vetweefsel en voorkomt tegelijk onnodige spierpijn. Door de oefeningen speciaal op de persoonlijke wensen af te stemmen kunnen ook rela tief slanke mensen hun figuur verbeteren. Verstandig eten hoort erbij en op dat punt geven wij vakkundige indivi duele begeleiding. Een figuurprobleem ervaar je als een handicap', zegt mevrouw Pröpper. Ze weet uit eigen ervaring hoe dat voelt.'Het probleem zelf en eventuele oorzaken zijn van geval tot geval vaak verschillend. Vandaar dat hier vrouwen van alle leeftijden in en uit lopen. Komt iemand voor het eerst dan zoeken we samen met haar uit wat het beste programma is en begeleiden dat heel intensief in het ver volg. Wat deze behandeling daarbij zo'n goede naam geeft is dat je conditie er zoveel bij verbetert. Je door breekt het maar al te bekende patroon van veel-gewicht- weinig-beweging en alle gro te en kleine klachten die daar mee samen hangen. En daar bij hebben we hier ook nog veel plezier ook, want lachen hoort erbij. Afslanken is veel leuker dan de mensen den ken. Wie dat niet gelooft, komt het maar eens probe ren!' En met deze aanbeveling op zak namen we opgewekt afscheid tot een volgende keer. De juiste man of vrouw op de juiste plaats. Goed gemoti veerde medewerkers met de vakkennis die op die plaats vereist is. In deze tijd kampen veel werkgevers met het vinden van goed geschoold personeel. Soms is het perso neel er wel, maar ontbreekt het aan de benodigde vakbe kwaamheid. In dit soort gevallen kan het Centrum voor Vakopleiding (CVV) een oplossing bieden. Wat is een CVV? Een CVV is een opleidings instituut, waar mannen en vrouwen die werkloos zijn of werkloos dreigen te worden een vak leren. Dat gebeurd in de vorm van omscholing -in een ander vak dan men vroe ger had- of door bijscholing -het aanvullen van de nodige bekwaamheid in het oude vak-. Of iemand geschikt is voor een bepaalde functie wordt bepaald door het bedrijfsle ven. Samenwerking tussen het CVV en dat bedrijfsleven is bij de opleidingen aan het centrum dan ook van vitaal belang. En kan een CVV in bepaalde gevallen niet voor de verlangde opleiding zor gen dan kan het dikwijls wel adviseren over andere moge lijkheden. Hoe werkt het CVV Toelating tot een van de opleidingen aan een CVV geschiedt uitsluitend op vrij willige basis. Bij de selektie van de kandidaten, die plaats heeft op het arbeidsbureau, speelt de motivatie een belangrijke rol. Voorts moet een toelatingstest aantonen of ook de andere capiciteiten van de kandidaat voldoende zijn om de gekozen opleiding tot een goed einde te brengen. De opleidingen aan het CVV zijn sterk praktijkgericht en worden op de individuele cursist afgestemd. De cursist wordt bij het uitvoeren van schriftelijke opdrachten begeleid door instructeurs die het vak waartoe wordt opgeleid zelf goed kennen uit de praktijk. Stage Heeft de cursist de opleiding bijna voltooid dan kan een stageperiode volgen in een bedrijf. Op die manier kan getoetst worden of het doel is bereikt of dat er nog iets in de opleiding van betrokkene moet worden bijgesteld. Voor de werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe werk nemers kan het interessant zijn om op die manier iemand enkele weken vrijblijvend én PORTkS* kosteloos op proef te hebben. Maar ook als een werkgever niet direct aan nieuw perso neel denkt, wordt het aanbie den van een tijdelijke stage plaats zeer op prijs gesteld. Met goed gevolg Na afloop van de cursus en bij gebleken geschiktheid ontvangt de cursist een ver klaring (certificaat). Het opleidingsniveau staat gelijk met de praktijk die gevraagd wordt door de primaire vak diploma's van de betreffende leerlingstelsels. Veel cursis ten doen het theoretische gedeelte op de streekschool en nemen na hun opleiding deel aan examens voor het behalen van dit vakdiploma. In een aantal gevallen doet men tijdens de opleiding al examen voor een landelijk erkend vakdiploma. Samen scholen Soms kan een bepaalde opleiding beter door één of meer bedrijven en het CVV samen worden opgezet. Het CVV kan dan bijvoorbeeld het basisgedeelte van een bepaalde opleiding voor z'n rekening nemen. Waarna de cursist de opleiding in het bedrijf verder afmaakt. De overheid geeft het bedrijf over deze periode een tege- EUROPA'S NR. 1 IN COMPUTERS EN COMMUNICATIE Wij zijn geautoriseerd dealer voor Siemens Autotelefoon, uw specialist voor inbouw én service. Demonstratie en informatie bij: Albert Plesmanweg 106, Goes Tel 01100- 14290 moetkoming in de scholings kosten. Daarbij mfekt het niet uit of de cursist al dan niet werkloos is en of de scholing op de arbeidsplaats wordt gegeven of elders. Zo'n opleiding moet wel worden opgezet in samen werking en met toestemming van het arbeidsbureau. Wie betaald? De overheid betaalt alle kos ten die aan een CV V-opleiding zijn verbon den. Gedurende de opleiding houden de cursisten de^iitke- ring die ze vóór de cursus hadden. Daarnaast kan de cursist een reisvergoeding krijgen en in bepaalde geval len vergoeding van pension kosten. Loopt een cursist sta ge dan zijn daar voor het bedrijf geen kosten aan ver bonden. Het Is al weer een jaar of drie geleden dat Andre van Arkel, samen met zijn vrouw, AVA Electro begon in Oost Souburg. Helemaal op eigen benen staan was nieuw, maar zijn betrokkenheid met de handel in bruin- en witgoed, zoals dat officieel heet, gaat al veel verder terug. Als werk nemer van Terako leerde hij het klappen van de zweep. Op technisch gebied staat van Arkel dan ook als geen ander zijn mannetje en dat is natuurlijk een groot voor deel. AVA Electro is geen zaak die het moet hebben van aanbiedingen. Dhr. van Arkel hecht groot belang aan de mening van de klant. 'Stel je zit op een verj aardag of iets dergelijks en er is een nieu we televisie in de familie. De eerste vraag is dan altijd: Goh, heb je een nieuw toe stel? De tweede vraag is dan altijd: Waar heb je het gekocht? Dan vertelt de klant zijn ervaringen bij die zaak en dat is voor de luisteraar ontzettend belangrijk'. Vertrouwen 'Het is belangrijk om eerlijk en open te zijn', aldus dhr. van Arkel. 'Daarmee verdien je het vertrouwen van de klanten. Het onderdeel servi ce staat dan ook bij AVA Electro hoog in het vaandel. Elke klant krijgt zijn product kant en klaar druis en aange sloten. Niemand hoeft aan te modderen met snoeren, stek kers en kranen. AVA Electro zorgt ervoor dat het product in korte tijd gebruiksklaar bij u thuis staat. De goede naam die van Arkel met AVA ELectro in de afge lopenjaren heeft opgebouwd werpt zijn vruchten af. Steeds meer mensen weten de weg te vinden naar de Kanaal straat 44 in Souburg. De scherpe prijzen, gratis thuis bezorging en aansluiting, debet aan. Er is een ruime persoonlijke en deskundige keuze in audio, video en huis adviezen zijn hier mede houdelijke apparatuur. Nu ook in Zeeland 29-18 - a (ook voor kleurenanalyses) (adviserend en behandelend) (adviserend en behandelend) U kunt tevens informatie inwinnen over de opleiding Bereikbaar van maandag t/m zaterdag Loskade 9, 4331 HV Middelburg tel 01180-35047/23246 Vervolg van pagina 2 zoals het in de komende jaren in Nederland georganiseerd gaat worden. Nu, na ruim twee jaar erva ring in Rotterdam, is een tweede BOC geopend in Goes om de Zeeuwse vrou wen de reis naar Rotterdam te besparen. Het onderzoek wordt uitgevoerd volgens de richtlijnen van de Nationale Raad voor de Volksgezond heid. Dit houdt in, dat bij vrouwen die voor de eerste keer aan het onderzoek deel nemen (eerste ronde genoemd) van iedere borst twee foto's worden gemaakt. In volgende onderzoeksron- den kan worden volstaan met het maken van een foto van iedere borst. Aanmelding Vrouwen kunnen zich zelf aanmelden voor het onde*- zoek door telefonisch een afspraak te maken. Het onderzoek duurt ongeveer een kwartier. Binnen 10 dagen krijgen de vrouwen bericht over het onderzoek. Eigen bijdrage Zolang de overheid nog geen vergoeding met de zieken fondsen heeft vastgesteld wordt een eigen bijdrage gevraagd van 55.- Wilt u meedoen? Maak dan een afspraak via tel.nr. 06-8212102, het BOC in Goes. Het BOC valt onder de Stichting Kankerpreventie Zuidwest-Nederland en het Integraal Kankercentrum Rotterdam. (Voor meer informatie zie de advertentie in dit blad) Bruin worden door de zon en toch koel blijven kan met een nieuw, uniek produkt van Drs. Hans Schreuder Labora toria BV uit Baam, de Bio dermal Bio-Sun-Spray. Deze spray zonder drijfgas zorgt voor een snelle en natuurlijke bruining van de huid en heeft tegelijk een ver koelend effect. Biodermal Bio-Sun-Spray bevat stoffen, die op een natuurlijke manier de vorming van melanine, het pigment, dat de huid de brui ne kleur geeft, in de huid bevorderen. Daardoor krijgt de huid niet alleen de zo begeerde, gezonde tint, maar ook een natuurlijke bescher ming tegen de invloed van de ultraviolette stralen uit het zonlicht. Biodermal Bio-Sun-Spray bevat geen zonnefilters, die weliswaar een langer verblijf in de zon mogelijk maken, maar tegelijk het bruinen belemmeren. Bij gebruik van Bio-Sun-Spray is het daarom natuurlijk wel verstandig de duur van de eerste zonneba den te beperken, vooral in zuidelijke landen, waar de kracht van de zon veel groter is, dan wij gewend zijn. Bio-Sun-Spray is een uitbrei ding van de compacte serie zonneprodukten van Drs. Hans Schreuder Laboratoria: de UV plus crème als natuur lijke bruiner voor het gezicht, hals en dellecoté en Biolin UV voor een snellere brui ning en verzorging van het lichaam. Bio-Sun-Spray kan verschei dene keren per dag gebruikt worden om de bruining te intensiveren en de huid te verkoelen. Voor en optimale bruining en verzorging van de huid, is een combinatie van Biolin U V en/of U V-plus crème met Bio-Sun-Spray aan te beve len. Biodermal Bio-Sun- Spray wordt gebracht in een milieuvriendelijke pompver- stuiver met 100 ml. De publieksprijs is 17,45. Zoals alle Biodermal produk- ten is Biodermal Bio-Sun- Spray hyperallergeen. De produkten zijn bovendien zonder uitzondering getest op de huid van menselijke vrijwilligers. De Biodermal produkten zijn te koop bij apotheek, drogisterij, sauna's en zonnecentra. PUZZEL WINNAARS M. Louws Markt 6a 4357 BG Domburg H.A. de Visser van Beethovenlaan 10 4384 KN Vlissingen J. Houmes Noordweg 183 4333 GE Middelburg M 18; maakt voor u kwaliteit - ook naar uw tekening of foto's e.d. Geopend: maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en zaterdags van 11.00 - 16.00 uur.

Scheldebode | 1989 | | pagina 21