BMSJt mm Yoga tijdens het werk Kunst in Britannia Stuffed Puppet Theatre Meidenband in Midgard Recital Marianne Boer Recreatie Vereniging zorgt zaterdag voor primeur Kunstlicht Bedkwartet Assertiviteit Busreis naar Pinkpop SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 APRIL 1989 VLISSINGEN - Karei Bömer, mevrouw E. de Rijke, Richard van Rijn en Harrie Ruedisueli - alien lid van de Recreatie Vereniging Vlissin- gen - staan zaterdag 15 april voor een zware krachtproef. Die dag lanceren zij een vader landse primeur namelijk een zwemcrossing. Zwemmen en cross-lopen op een uitgestippeld zwaar circuit dat overigens aangepast wordt aan de leeftijden. Karwei Gladjes Baasje gezocht Vertrouwen 311 Door Eddy de Schrijver „Het is voor het eerst in Nederland dat een dergelijk evene ment wordt gehouden. Wij bijten de spits af en rekenen op heel wat deelnemers". Mocht deze wedstrijd aan slaan dan willen we er een jaarlijkse terugkerend evene ment van maken. En dan met toppers", legt Harrie Ruedi sueli uit aan de rand van het Sportfondsenbad in Vlissin- gen. In dit bad vindt ook het eer ste onderdeel van de zwem crossing plaats. Deze primeur is bedoeld voor zowel de ge wone man in de straat als de geoefende sporter. Kinderen kunnen trouwens - mits in het bezit van een zwemdiploma - ook meedoen en 250 meter, 500 meter of 1 kilometer over bruggen. Dan moeten zij zich zo snel mogelijk omkleden en MIDDELBURG - In de Klo veniersdoelen te Middelburg is op dit moment de tentoon stelling 'Kunstlicht' te zien. Deze tentoonstelling is 's avonds te bezichtigen van ze ven tot tien uur. Tijdens de eerste weken zal het buiten nog donker zijn tij dens de openstelling: de zon is reeds onder. In de loop van de dagen en weken gaat de zon steeds later onder en zal het daglicht steeds meer de ten toonstelling binnendringen. 'Kunstlicht' eindigt in daglicht op 12 juni als de zon om tien uur ondergaat. Het daglicht heeft dan het kunstlicht ver drongen. Tot die datum zal er een wisselwerking plaatsvin den tussen kunstlicht en dag licht. Op deze wijze is de ten toonstelling gedurende drie maanden op verschillende manieren te 'zien'. De tentoonstelling is samenge steld uit kunstwerken van twee groepen kunstenaars. De eerste groep bestaat uit Piet Dieleman, Pieter Slagboom, Willem Buijs, William Ver- straeten en Henric Borsten; de tweede groep uit Jan Toorop, Ferdinand Hart Niblyig, Mies Elout-Drabbe, Jan Heyse en Jacoba van Heemskerk. vervolgens gaat het gezel schap naar buiten. Nadat het grasveld is gepasseerd zullen de deelnemers enkele hinder nissen moeten overwinnen zo als diverse slootjes. Daarna loopt het gezelschap via een openstaande hek naar de nieuwe voetbalaccommo datie van SV Ritthem. Vervol gens komt men op het sport complex van Zeeland Sport te recht waarna opnieuw enkele hindernissen klaar 'liggen' om genomen te worden. „Die hindernissen passen we aan de deelnemers aan. Een kind van vijf jaar kun je bijvoorbeeld niet over een hin dernis van 1 meter hoogte la ten klimmen. Maar het staat vast. Iedereen komt aan z'n trekken", aldus Ruedisueli, die zelf die dag als masseur en EHBO'er aan de slag zal gaan. De recreanten starten om klokslag 16 uur. Tot een uur voor de start is inschrijven mogelijk. De wedstrijdlopers en zwemmers van deze zwem crossing beginnen omstreeks 17 uur aan hun karwei. De wedstrijddeelnemers moeten minstens 1250 meter zwemmen in het bad waarna ze vijf kilo meter moeten lopen. Het cir cuit is ongeveer 1500 meter lang, zodat de hindernissen minstens drie keer moeten worden genomen. Om deze wedstrijd mogelijk te maken is er een financieel plaatje gemaakt dat er niet om liegt. De exacte cijfers doen er niet toe. „Maar dat dit festijn een aardige duit kost, zal nie mand bevreemden. Gelukkig hebben we tal van sponsors die hun bijdrage leveren. Zon der hen was het onbegonnen werk. Medewerking hebben we voldoende. Ook van de di verse sportverenigingen". Een deskundige jury zal de VLISSINGEN - Deze week vanuit het Vlissingse asiel een heel apart, klein guitig hondje. De spotlights staan op Rotter damse Loretta, een vier jaar oud teefje. Ze is een echte bas taard en een zwerver. Haar vacht is bruin/wit en half lang golvend. Amper 30 cm hoog oogt ze als een echt kittig, parmantig wijfie. Ze is een sterk op het komische vlak, knuffelt graag en kent geen problemen. Een bijpas sende baas(bazin) is er vast wel te vinden. Omdat we in het Middelburgse asiel met een aantal blijvertjes zitten staat deze week de rubriek al leen in het teken van de hon den." Na herhaalde oproepen gaan we nog een keer terug naar Zorba, de acht jaar oude bastaard bouvier. Niemand schijnt geïnteresseerd te zijn in deze toch heel lieve hond. Zorba is een reu met zwarte vacht die gehoorzaam is en lief is voor kinderen. Bouviers zijn machtig fijne honden en bas taards enorm lief. Deze combi natie in Zorba moet een toe komstige baas toch aanspre ken. Een tweede blijvertje is Rex, een bastaard Duitse herder aan de wat kleinere kant. Rex is een reu van vijf jaar oud, is zwart/ bruin van kleur, is lief, gehoorzaam, gezellig en dol op ravotten en spelen met stok ken. Rex's minpuntje is dat hij een hekel heeft aan kleine hondjes iets wat voor een toe komstige baas op dit punt wat begeleiding betekent, maar het is slechts een klein pro bleem. Het derde blijvertje is Sammy, een ware pechvogel die het toch al niet zo getroffen heeft in zijn slechts drie jaar oude hondeleventje. Sammy ging van baas naar asiel, weer naar baas, weer naar het asiel. De amper 35 cm hoge bas taard-fox is wit/bruin van kleur. Sammy heeft zijn aan hankelijkheid en heel erg lieve karakter verborgen onder een mantel van drukte en felheid, speciaal tegen de andere die ren. De echte hondekenner weet dat dit probleem over gaat wanneer Sammy in een vertrouwde omgeving terecht komt met een echte baas en een echt thuis. Slecht vertrouwen is hier de ontbrekende schakel. Wie geïnteresseerd is in Loretta kan kontakt opnemen met het asiel Vlissingen, 01184-60333. Wat betreft Zorba, Rex en Sammy, dierenasiel Middel burg, 01180-13579. Vooral wat deze laatste drie betreft: "Geef ze een kans". zwemcrossing begeleiden. Het is zaak om alles tot in de puntjes toe voor te bereiden. „Want", zegt Ruedisueli, „een afgang kunnen we ons niet permitteren. Alles moet glad jes verlopen. De voorbereidin gen zijn lang geweest en dege lijk, zodat we nergens bang voor moeten zijn". Een deskundige jury houdt alles streng in de gaten. Er mogen geen onregelmatighe den plaatsvinden. Het enige waar we vooral weinig over zullen weten is het aantal deelnemers. Tot nu toe ver loopt de inschrijving goed. Al zo'n 80 vertrekkers hebben we en enkele verenigingen zullen met een aantal grote groepen op komen dagen". De inschrij ving kost per persoon zo'n vier gulden. Voor grote groepen wordt een reductie gegeven. De prijsuitreiking van de zwemcrossing vindt omstreeks 18 uur plaats in het restaurant van het Sportfondsenbad, Aqua Resto. De Recreatieve Vereniging Vlissingen staat dus voor een proeve van bekwaamheid. „Ons vertrouwen is groot. Onze vereniging slaat ook bij de mensen aan. Snorkelen, kunstzwemmen, recreatief en marathonzwemmen zit in ons pakket. Sinds 1985 zijn we uit gegroeid naar een vereniging van zo'n 180 leden. We willen natuurlijk meer. Het streefge tal is 400 leden, maar dat is nog een lange weg te gaan. En we starten binnenkort een proef met onderwaterhockey", besluit Harrie Ruedisueli. Voor de wedstrijd-gasten geldt overigens hetzelfde als voor de recreanten met be trekking tot de inschrijving. Ook zij kunnen zich nog tot een uur voor het startschot aanmelden. Voor meer informatie en/of aanmeldingen kan contact op genomen worden met de heren K. Bömer, telefoon 01184-67124 of Harrie Ruedisueli, telefoon: 01184-18838. MIDDELBURG - Piet Reij- nierse uit Middelburg blijft bezig de yoga te bevorderen en uit te breiden. Naast een uit gebreid lessenpakket heeft hij nu ook materiaal verzameld om yogabeoefenaars oefenin gen aan te leren die zij thuis, tijdens hun werk, maar ook tijdens het beoefenen van an dere sporten kunnen toepas sen. Een eerste extra instructie avond op 30 maart gaf enthou siaste reacties. Daarom voor wie niet hierbij aanwezig kon zijn is er een herhaling op don derdag 27 april in het achter zaaltje van de Gereformeerde Kerk in Koudekerk. Iedere yoga-aanhanger en beoefenaar streeft in principe naar hetzelfde. Oefeningen doen om het gehele bewustzijn te bevorderen. Het bewust wordingsproces van het li chaam onder de knie te krij gen en een positieve levens houding aan te nemen met daarbij een evenwichtige ba lans tussen lichaam en geest Yoga-beoefenaars kennen echter het praktische pro bleem dat de twintig minuten per dag die minimaal nodig zijn soms niet ingepland kun nen worden. Een drukke baan, een druk gezin, dan wil het er nog wel eens bij inschieten. Ook de acupressuur is hierin opgenomen en tijdens deze ex tra les wordt ook geleerd hoe dit in verschillende dagelijkse situtaties kan worden toege past. Erg belangrijk zijn de aan dachtsvelden zoals ademha ling en het op de juiste wijze gebruik maken van de spieren waardoor een goed bewegen zonder spanning en een zuiver waarnemen beter mogelijk worden. Totale ontspanning bewerkstelligen ongeacht waar of wanneer is mogelijk. Deze totale ontspanning bete kent dan zeer zeker niet een apatische toestand maar een werkelijke ontspanning die energie en beweging toege werkt worden. Een bewustwording die voor sommige mensen soms echt dagelijks nodig is als hulpmiddel om optimaal te kunnen blijven funktioneren. De extra thuisoefeningen worden verduidelijkt door foto- en tekenmateriaal. Wie aan deze speciale yogales wil j deelnemen kan kontakt opne men met mevrouw Reij nierse- James, 01180-25783. Neville Tranter in dialoog met een van zijn poppen. - FOTO ERWIN OLAF In de Schouwburg in Middelburg speelt op 14 april Neville Tranter "kamer 5". Kaarten voor deze voorstelling die om half negen begint zijn verkrijgbaar bij VVV Middelburg. De AustraliFr Neville Tranter treedt al vanaf 1978 in Nederland op met zijn Stuffed Puppet Theatre. Sindsdien heeft hij al velen verrast met zijn overrompelende stijl. Zijn levensgrote poppen zijn ware' kunstwerkjes waarmee hij een sprookjesachtige wereld tevoorschijn tovert. De wereld in 'Kamer 5' bestaat uit een psychiatrische kliniek waarin een van de patiFnten middels een rollenspel de gelegenheid krijgt om zijn ziekte te ontdekken. De patiFnt uit kamer 5 is opgenomen vanwege een gespleten persoonlijkheid. Door zijn verschillende karakters met elkaar te konfronteren hoopt hij de sleutel te vinden die hem zal bevrijden. MIDDELBURG - Het Middel burgs Theater speelt op 7,8,14,15,22,28 april en 6 mei de komedie "Bedkwartet". De aanvang is steeds om half ne gen. Op 23 april is er een mati nee-voorstelling welke om drie uur begint. Plaats van handeling is het minitheater aan de Verwerijstraat in Mid delburg. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het VVV Middelburg en Loeks boekhandel, Nieuwe Burg 19 te Middelburg. "Bedkwartet" is geschreven door Alan Ayckbourn. Het is een toneelstuk over mannen en vrouwen, liefde en misver standen, van dattum en het in terieur van de slaapkamer. Ruzies die opflakkeren en weer doven. Tragisch, ko misch, kortom menselijk vol gens Ayckbourn. VLISSINGEN - De stichting Basiseducatie VLissingen or ganiseert een assertiviteits- cursus. Deze cursus biedt vrouwen de mogelijkheid te leren beter op te komen voor hun rechten en wensen. De cursus bestaat uit 10 avondbij eenkomsten en start met een informatiebijeenkomst op 12 april om 7 uur in het gebouw van de Stichting aan de Julia- nalaan in Vlissingen. Aanmel ding en verdere informatie: 01184-17819. De Nederlandse première van WORKING GIRL vindt plaats op donderdagavond 13 april om half negen in de Elec- tro-bioscoop in Middelburg. Vrijdag, zaterdag en zondag draait deze film om zeven uur en om half tien. Zondag is er om twee uur een matinee voorstelling. Maandag, dins dag en woensdag gaat het doek om half negen open. WORKING GIRL is een ko medie over het moderne za kenleven waarin een secreta resse de strijd aangaat met haar bazin. De film is gemaakt door Mike Nichols, die een groot aantal Amerikaanse filmklassiekers op zijn naam heeft staan. (o.a. The Gradua te) Melanie Griffith speelt een hoofdrol in deze sprankelende film voor alle leeftijden. In het Schuttershof theater draait voor de laatste week A FISH CALLED WANDA. Donderdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag om half negen. Vrijdag en zaterdag om acht uur en om half elf. In het kindertheater van Schuttershof op zaterdag- en zondagmiddag om twee uur THE NEVERENDING STO RY, en woensdagmiddag om drie uur POPPENTHEATER PARABEL. In Alhambra 1 gaat het doek open voor RAINMAN en in Alhambra 2 voor THE BEAR. De aanvangstijden zijn als volgt: donderdag, maandag, dinsdag en woensdag om acht uur; vrijdag, zaterdag en zon dag om zeven en half tien, za terdag een matinee-voorstel ling om twee en een nacht voorstelling om twaalf uur. In Alhambra 2 is de nachtvoor stelling zaterdag om twaalf uur voor MONTY PYTHON'S LIFE OF BRIAN gereser veerd. Zondag kan men om twee uur genieten van KUNST EN VLIEGWERK in Alhambra 1 en van THE BEAR in Alhambra 2. In het Grand Theater te Goes draait de hele week TWINS. STUIVERCONCERT - Za terdag 15 april a.s., aanvang 19.30 uur verzorgt muziek vereniging 'Vlijt en Volhar ding' uit Souburg haar in middels welhaast traditio nele Stuiverconcert in het Scheldekwartier aan de van Dishoeckstraat te Vlissin gen. Naast Jeugdkorps, Drumband en Fanfare van Vlijt en Volharding onder muzikale leiding van Ger Blom treedt op het Neder lands Nationaal Accordeon orkest onder leiding van Henriette Eikenaar. De aan sluitende dansmuziek wordt verzorgd door de Fiësta Band. De symbolische en treeprijs bedraagt 1 stuiver. COMPUTERCLUB - Op maandag 17 april 1989 is iedereen weer van harte welkom op de maandelijkse bijeenkomst van de HCC Regio Zeeland in het wijk centrum 'Open Hof' te Vlis singen. Onderwerp van deze avond is het 'Bulletin Board'. De heer Jan Bosland zal een en ander vertellen over de programmering en de werkwijze demonstreren via de normale telefoonlijn. In de 'Praathoek' zal het programma D-base nader worden belicht door Mevr. Joke Berghuijs-Goris. Ver der is er' weer de bekende mogelijkheid om uw even tuele problemen te bespre ken in de diverse Gebrui kersgroepen. Aanvang om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. CDA - CDA-afdeling Domburg houdt maandag 17 april 1989 haar ledenverga dering. Na de pauze (onge veer 20.00 uur) is de verga dering openbaar en zal mevr. Mr. Y.M.C.T. van Rooy, Staatssecretaris van Economische Zaken spreken over Zeeland en Walcheren in het economisch perspec tief van de vierde Nota Ruimtelijke Ordening. SPORTRAAD - De Zeeuwsche Sportraad orga niseert in mei een aantal in formatie-avonden over het thema 'Belasting en sociale premies'. Deze thema-avon den zijn bedoeld voor be stuursleden en het technisch kader van sportvereni gingen. Ook sportvereni gingen hebben te maken met de belastingwetgeving en sociale verzekeringen. Waar en wanneer: dinsdag 23 mei ,'Meulvliet' ,Tholen, 19.30 uur; donderdag 25 mei, Gem. archief, Goes, 19.30 uur; vrijdag 26 mei, 'Den Dullaert', Hulst, 19.30 uur; donderdag 1 juni, kantine 'Deltasport', Zierikzee, 19.30 uur; vrijdag 2 juni, clubhuis v.v. Walcheren, Vlissingen, 19,30 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Zeeuwsche Sportraad, tel. 01180-82646. CURSUS - In de Larerij- straat te Middelburg wordt een cursus hatha-yoga gege ven. Die vindt op maandag avond plaats. De aanvang is 19.00 en 20.30 uur. Op dins dagavond van 21.00 tot 22.00 uur. Opgave bij Eugenie Volkens-Schramm, Noad- weg 303, Middelburg, tele foon: 01180-14591. STUDIEDAG - De Stich ting Vrouwenemancipatie Zeeland organiseert op za terdag 22 april a.s. een stu diedag over vrouweneman cipatie en verkiezingspro gramma's. Aanleiding voor deze dag zijn de gemeente raadsverkiezingen in 1990, waarvoor de verkiezings programma's in de maak zijn. De dag is bedoeld voor leden van politieke partijen en politieke vrouwenorgani saties. In 8 workshops in ventariseren deelnemenden aan de studiedag emancipa tiedoelstellingen voor het verkiezingsprogramma. Deze workshops, begeleidt door deskundigen, behande len gemeentelijke beleids- sektoren zoals algemeen be stuur, onderwijs en educa tie, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Aan het eind van de studiedag licht A.G. van der Stoel toe hoe de geïnventariseerde mogelijk heden benut kunnen wor den. Van der Stoel is fractie voorzitter van de VVD in Bergen op Zoom en lid van de Commissie Vrouwen en Lokaal Bestuur van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. De studiedag wordt gehouden in de Prins van Oranje te Goes, van 10.00 tot 14.15 uur. Informa tie, folder en opgave bij de Stichting Vrouwenemanci patie Zeeland te Middel burg, telefoon 01180-33814. FNV-HULDIGING Woensdag 19 april om 20.00 uur zal de afdeling Midden en Noord Zeeland van de dienstenbond FNV haar jaarlijkse voorjaarsverga dering houden in wijkge- bouw 'Het Zuiderbaken' Rentmeesterlaan 245 te Mid delburg. Op die vergadering komen allereerst zaken van huishoudelijke aard aan bod zoals: - vastellen van de be groting 1989; - vastellen van de jaarrekening 1988; - vast stellen van het afdelings jaarverslag. Verder zal er die avond door Martin Spanjer, secretaris, een in leiding worden verzorgd over het aktuele thema'Po sitieve aktie'. Ook zullen op die avond weer een aantal jubilarissen gehuldigd wor den, waaronder een van 60 jaar vakbondslid. Deze hul diging zal omlijst worden door een feestelijk tintje. GEVONDEN - Bij de Ge meentepolitie te Vlissingen zijn de volgende voorwerpen aangegeven: 2 foto's, een speelgoedbeestje, een surf plank, een rood tasje met in houd, een dameshorloge, een jas, een portemonneetje met inhoud, 2 sleutels aan een blauw label, 10 sleutels aan Iedere label, 4 sleutels aan rood sleutelhangertje, 5 sleutels aan houten hanger, een huissleutel aan groen la bel en een plastic tas met in houd. Bij het dierenasiel te Vlis singen is in die periode een cypers met witte kater aan gegeven. VLISSINGEN - Op 15 mei wordt in het Limburgse land weer het jaarlijkse Pinkpop festival gehouden. Op het pro gramma staan o.a. The Nits, Tanita Tikaram, Elvis Costel- lo, Rory Block, The Pixies en R.E.M. Vanuit Zeeland worden er busreizen naar het festival ge organiseerd. Inlichtingen: 01105-2321 en 01184-65369. Loretta op zoek naar een baas VLISSINGEN - Kunstliefhebbers kunnen op zater dag 15 april hun hart ophalen in hotel Britannia aan Boulevard Evertsen te Vlissingen. Daar wordt van tien tot half vijf een verkoopexpositie gehou den van olieverfschilderijen. MIDDELBURG - Op vrijdag 14 april is er in jongerencen trum Midgard in Middelburg een optreden van de Tilburgse formatie Rhinocaps en van de 'meidenband' The Jamrax. De aanvang is om tien uur. The Rhinocaps spelen stevige rockmuziek en zijn geschikt bevonden als opwarmertje voor de Jamrax. The Jamrax zijn geGnspireerd door roots'77 en oude trash. Onder het motto 'kort maar hevig' geven de dames een optreden weg om niet licht te vergeten. Het zijn allemaal olieverf schilderijen van jonge arties ten uit verschillende landen. De kollektie is afgestemd op het Nederlandse publiek. Zo zijn er veel landschappen, zee gezichten, stillevens en bloe men in de traditionele kleuren en ook in pasteltinten zodat ze in ieder interieur passen. De schilderijen hebben geen lijst, maar zijn voorzien van een wit kartonnen passe-partout. Op de tentoonstelling zijn ook apart lijsten te koop. Deze ver koopexposities trekken altijd veel bezoekers, vanwege het vrijblijvende karakter van de gratis expositie en de aantrek kelijke prijzen. Het loont zeker de moeite om eens een kijkje te komen nemen. Marianne Boer achter de vleugel. VLISSINGEN - Marianne Boer concerteert dinsdag 18 april in de Concertzaal te Middelburg. Het is het laatste piano-recital in een serie van vier. Het concert begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij "Uit" en aan de zaal. The Jamrax: kort maar hevig - FOTO MICHEL SNOEP De nu 20-jarige Marianne Boer speelt werken van Cho pin, Debussy, Faur;, Grieg en Mozart. Marianne studeert aan het Sweelinck conservato rium bij Jan Wijn en volgde o.m. masterclasses bij Eliane Rodriquez. Zwemcrossing in Vlissingen

Scheldebode | 1989 | | pagina 11