Dian, Otto (20) mag als enige zwarte band dragen Sportschool van Jan Knobel al vijf jaar succesvol Subtropische mode Vijf dagen logeren in Ponypark Haarlemse Jewels in de Piek Spoornieuws Cheesy start pendeldienst Uniek aanbod voor 60+ lezers die met zijn vieren zijn Internationale viswedstrijd Recital in Lutherse Kerk CDA spreekt over 'Verenigd Europa' SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 APRIL 1989 Bon voor gratis logeren voor 60-plussers in het Ponypark Slagharen Van maandag 5 juni 15.00 uur t/m vrijdag 9 juni 10.00 uur. Wij hebben de informatie over dit aanbod van het Ponypark Slagharen goed gelezen en willen graag van de gelegenheid gebruikmaken. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geb.datum: man/vrouw Telefoonnummer: Hij/zij wordt vergezeld door: Naam: Geb.datum: man/vrouw Naam: Geb.datum: man/vrouw Naam: Geb.datum: manVrouw Deze bon opsturen naar: De Scheldebode, Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen De aanvragen dienen uiterlijk zaterdag 29 april binnen te zijn. KOMT VOORT UIT KARA TE-FAMILIE Accommodatie Vertier Huisdieren Geen huur Geheim 31 J? Diana Otto op de auto VLISSINGEN - Al op achtjarige leeftijd ging Diana Otto regelmatig mee naar de trainingen in de sportschool. Vader Otto is karateleraar in Domburg en Westkapelle. Twaalf jaar later doet ze een van de zwaarste exames voor ka rate en slaagt voor de zwarte Kyu, ze is momenteel de enige vrouw in Zeeland die deze band mag dragen. Vader Otto volgt met zweet in de handen de ver richtingen van zijn dochter. Aanwijzingen geven is niet meer toegestaan. Diana moet alles nu zelf opknap pen. De andere examenkan didaten zijn allemaal man nen. Diana Otto: „De examens worden elk jaar gehouden in Veenendaal. In mijn groep zaten nog drie mannen. Je moet allereerst een aantal kata's uitvoeren. Kata's zijn eigenlijk een aantal schijn gevechten. Er zit een vast patroon in deze kata's. Je doet deze schijngevechten zonder tegenstander. De jury kijkt hoofdzakelijk naar de techniek en de uit voering. Daarna moest ik vier partijen vechten tegen mannen want er waren geen vrouwelijke tegenstanders. Uiteindelijk zijn er in mijn groep maar twee mensen geslaagd. In de karatesport zijn er vele richtingen". „Wij beoefenen een vorm die meer defensief gericht is namelijk Shotokan. Er zou den overigens meer vrou wen karate moeten leren, je krijgt toch wel een veiliger gevoel als je 's avonds laat naar huis moet. Je ziet ook dat er steeds meer vrouwen op les komen, alleen is het jammer dat ze niet door gaan. Je moet volhouden en doorzetten. Voor het examen trainde ik dan ook minstens twee uur per dag. Iedereen denkt dan dat je constant dakpannen en planken door midden slaat, waarbij je zo hard mogelijk moet schreeuwen maar dat is grote onzin. In al die tijd dat ik nu karate beoefen heb ik nog nooit een plank of een dakpan in mijn handen ge had. Shotokan is meer op de verdediging gericht. Wel heb ik veel stages gevolgd in binnen- en buitenland". Meestal waren dit drie daagse trainingsdagen waarbij je les kreeg van top- instructeurs uit Japan. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat ben je dan bezig met karate. Ik heb op deze stages veel geleerd, tevens krijg je veel ervaring. Een en ander komt goed van pas bij de wedstrijden. Ik ga ook elk jaar naar een trainings kamp in Knokke. Ik wel met toe gaan leggen op kata- wedstrijden dit zijn dus de schijngevechten. Velen den ken dat karate een gevaar lijke sport is, maar er zijn nooit ernstige blessures. Na tuurlijk heb ik wel eens een blauwe plek. Het belang rijkste is dat je niet bang bent. Ik moet jammer ge noeg wel altijd tegen man nen vechten, ik hoop dat er in de toekomst meer vrou wen komen die de karate sport beoefenen". UMOgrossiert inkampioenen in het oosten van Overijssel. Vanuit het zuiden is het mak kelijk te bereiken. Tussen Zwolle en Meppel neemt men de afslag Nieuwleusen/De- demsvaart en via Nieuwleu- sen, Balkbrug en Dedems- vaart rijdt men recht aan naar Slagharen. Met de trein kan men tot Zwolle, Hoogeveen of Harden- berg reizen. Van daaruit brengt de buslijndienst van DVM de bezoekers tot voor de ingang van het Ponypark. Wie naast het genieten in het park nog meer van Overijssel of Drenthe wil zien heeft alle mogelijkheden. In de gemeente Harderberg zijn prachtige staatsbossen en er is alle gelegenheid om dag tochten te maken naar bij voorbeeld de olievelden van Schoonbeek, naar Giethoorn, Twente en Duitsland. Inlichtingen hierover zijn verkrijgbaar bij de receptie van het Ponypark of bij het VVV-kantoor in Hardenberg. Alle reiskosten (ook naar het Ponypark en terug) zijn overigens vooreigen rekening. baar. Ik durf gerust te zeggen, dat ik autoritair ben, maar dan wel gebaseerd op het af gedwongen respect bij mijn leerlingen. Dat respect komt onder andere als een leraar zijn eigen vaardigheid goed op peil houdt. Als een leerling een bepaalde oefening niet correct uitvoert moet je het wel zelf goed kunnen voordoen en wel zo, dat zo'n kerel bij zichzelf denkt: zo, die ouwe kan er nog wat van! Daarom doe ik op mijn leeftijd gerust nog mee aan wedstrijden. Andere lera ren verklaren me voor gek, maar voor mijn gevoel blijf ik er dan beter bij betrokken. Bovendien houdt het me scherp. Niet dat gezapige, wat je bij veel anderen wel ziet. Verwennen is nooit goed, ook niet bij karate. Als een jongen een goed resultaat be haalt complimenteer ik hem natuurlijk, maar de volgende dag is hij weer gewoon een van de leerlingen in de groep. Een ereplaats is een stap voor uit op de lange weg naar per- fektie, meer niet. Daarom: even feesten, daarna weer fris van de lever er tegenaan", al dus Knobel. Ondanks alle succes zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat Jan wat zou presteren in de sport. Vader George Knobel (u weet wel, de bekende voet baltrainer) zag zijn zoon liefst in de voetballerij terecht ko men. Als jongen van 14-15 jaar zat Jan een paar jaar bij BSC. Tot op een middag George zijn zoon zag spelen. Jan bakte er werkelijk niets van. Iemand langs de zijlijn vroeg wijzend naar Jan aan George: Zeg, wie is die klungel? „Ja", zei Kno bel senior, die ken ik ook niet!" Thuisgekomen kreeg zoonlief het welgemeende ad vies er maar zo snel mogelijk mee te stoppen, want vader sprak de inmiddels gevleu gelde woorden: „Jan, ge kunt nog geen ei kapot schoppen". Van die overstap heeft Jan nooit spijt gehad. De karate sport beviel hem meteen veel beter, hetgeen duidelijk geble ken is. Waarom viel de keuze uiteindelijk op deze verdedi- gingssport? Jan: „Het omgaan met je eigen lichaam, de disci - De tweede begint in Meliskerke en gaat via Grijpskerke, Serooskerke, Oostkapelle, Domburg, Westkapelle en Zoutelande naar Biggekerke. Voor de juiste tijden en opstapplaatsen wordt u naar de advertentiepagina verwezen. Voor het luttel bedrag van vijf gulden kan er al een retourtje gekocht worden. De initiatiefnemer van de pendeldienst is de heer W. Vermeulen, bedrijfsleider bij Cheesy. "Ik heb zelf ook kinderen en ik vind het een prettig idee dat ze veilig thuiskomen. Veel ouders halen en brengen hun kinderen iedere zaterdagavond en kunnen zelf nooit meer een avondje uit." Het gebruik van alcohol in het verkeer wordt een stuk verminderd. Evenals gevaarlijke toestanden met brommers op gladde wegen. Ter gelegenheid van de in- troduktie van de Rail-Aktief- kaart gaf de NS op een aantal stations de eerst verkocht kaart gratis weg. Het Ponypark Slagharen en De Scheldebode kunnen de wat oudere lezers ook dit jaar weer een uniek aanbod doen. Het Ponypark stelt voor de pe riode van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juni - een zoge naamd midweekarrangement - honderd vakantiehuisjes be schikbaar voor 60-plussers. Deze zijn bestemd voor de belangstellende lezers van de weekbladengroep, waartoe De Scheldebode hoort. De be schikbare huisjes worden ver deeld over de weekbladen en vervolgens wordt door loting aangewezen wie de gelukki gen zijn. In elk huisje is plaats voor twee echtparen, zodat in totaal tweehonderd paren, dus vier honderd mensen kunnen wor den aangenomen. Daarbij wordt er van uitgegaan dat de echtparen kennissen of familie van elkaar zijn zodat er geen twee, voor elkaar vreemde stellen onder één dak komen. Nogmaals: aanmelden kan alleen door de bon in te sturen. Inschrijven bij de balie van de krant is onmogelijk. De vakantiehuisjes in het Ponypark Slagharen zijn alle maal voorzien van verwar ming, gas, licht, water, douche met lavet en een koelkast. Voorts twee slaapkamers met twee eenpersoonsbedden en een tweepersoons opklapbed in de woonkamer. De huisjes zijn zo ingericht dat men er alles zelf kan doen. De inventaris (stoelen, tafels, keukengerie, pannen, potten, borden, messen en dergelijke) is helemaal compleet. Iedereen dient wel zelf linnengoed (la kens, slopen en theedoeken) mee te nemen Lakensets zijn eventueel te huur a ƒ7.50 per pakket per bed. Wie geen zin heeft om zelf te koken kan overdag en 's avonds in het zelfbedieningsrestaurant te recht. Voor de boodschappen is er een grote supermarkt die alle levensmiddelen verkoopt. Ponypark Slagharen biedt vermaak voor jong en oud. Wie het aandurft om in de Su- perzweefapollo een ruimtereid naar de maan te maken kan zijn gang gaan en wie bij voorbeeld van een schitterend uitzicht wil genieten kan in het reuzerad terecht. Dat zijn dan meer een paar van de attracties voor de jon geren. Voor de badliefhebbers is er onder meer het Fujiberg- bad waar men overdekt in verwarmd water kan zwem men tot 22.00 uur. Maar er is ook een openluchtbad, voor elk wat wils dus. De gasten kun nen onbeperkt van alles wat het park te bieden heeft ge bruik maken. Er is ook een grote recreatiezaal waarin tij dens het seizoen familie-avon den worden gehouden. Die zijn ook gratis te bezoeken. Wie zijn of haar huisdier perse wil meenemen dient dit bij de administratie op te ge ven. De kosten zijn ƒ25.- per week en er mag maximaal een dier per huisje meegenomen worden. Het Ponypark ligt aan de rand van het dorp Slagharen MIDDELBURG - De hengelsportvereniging 'Middelburg' houdt op 23 april in samenwerking met Brammetje Dump Hengelsport een grote internationale viswedstrijd op de stranden bij Dishoek. De wedstrijd die begint om halfelf staat open voor iedereen die ouder dan acht jaar is. Er wordt gevist op lengte. VLISSINGEN - Het is dinsdagavond halfacht. In de gymzaal staan op de mat zo'n 15 karateka's, waarvan er toch zeker tien de zwarte band eerste dan) dragen. Voor hen staat sportschooleigenaar en karateleraar Jan Knobel (38). Op zijn korte Ja panse bewoordingen bewegen de leerlingen vol gens vaste patronen. De concentratie druipt van de gezichten af. Alle commando's worden zo perfect mogelijk uitgevoerd. Knobel eist dat ook voortdu rend. Deze vorm van karate staat bekend als de shotokan-stijl. Jan Knobel heeft er de laatste jaren veel succes mee geboekt, want zijn leerlingen pres teren steeds weer goed op allerlei kampioenschap pen. Geen wonder, dat het aantal leerlingen snel stijgt. Tenslotte wil een beetje fanatiekeling wel les hebben van een goede leraar. pline, het verbeteren van je concentratievermogen en het klein beetje mystiek wat vaak bij een Oosterse sport hoort. Voor kinderen met een slechte motoriek of concentratie is ka rate een goed middel om die manco's weg te werken. Vanaf tien jaar zijn ze bij ons van harte welkom". Afgelopen dinsdag 28 maart was er in het Subtropisch Golf- slagbad te Vlissingen een mengeling van activiteiten. Zes mana- quins van Modellenbureau Ailènne lieten zien in samenwerking Steketee (Vrije Tijds-/Badmode) en X-ray (Unlimited Fashion Styles) wat de nieuwste zomermode moet worden. Mevrouw M. Vergouwe uit VLissingen was de eerste ko per op station Vlissingen en ontving de kaart ter waarde van 120 gulden uit handen van NS medewerker Jozien Ver- couteren. MIDDELBURG - Op dins dag 12 april om acht uur ver zorgen Miep van Luin en Ren; Slot een recital in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel 70 te Middelburg. Op het programma staan o.a. Italiaanse barok-aria's; liederen van Schubert en Bra ziliaanse volksliederen van Villa Lobos. Er hoeft geen huur betaald te worden. Alleen voor het ge bruik van gas, licht en water wordt ƒ25.- in rekening ge bracht en daar komt dan de toeristenbelasting 2.- per nacht per huisje bij. Deze be dragen dienen bij aankomst voldaan te worden. Aanmelden kan alleen via de op deze pagina afgedrukte bon die opgestuurd dient te worden naar het adres Toren straat 5,4381 ET te Vlissingen. Een van de personen die van het aanbod gebruik wil maken vult de bon in en vermeldt te gelijk de namen van de ove rige gasten die in het huisje komen. De administratieve af handeling wordt rechtstreeks door het Ponypark verzorgd. Hét is het best om vlug te rea geren. De aanvragen dienen uiterlijk zaterdag 29 april in ons bezit te zijn. Een van de huisjes Er kan ingeschreven worden bij de filialen van Brammetje Dump en bij de secretaris van de vereniging, tel nr 01180 - 27169. De hoofdprijs is een stereocombinatie met CD- speler. Verder zijn er nog een reis naar Londen voor twee personen en een kompleet tuinameublement te winnen. VLISSINGEN - De CDA- afdeling Vlissingen houdt donderdag 6 april een extra bijeenkomst. Uitgenodigd is drs. K. Peijs, de nummer zeven op de CDA-lijst voor de ver kiezingen van het Europees Parlement. Zij spreekt onder meer over de gevolgen van de Interne Markt op gebied van econo mie, landbouw en visserij en andere voor Zeeland actuele zaken. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Anker aan de Bonedijkestraat. De spreek beurt begint om 19.45 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Discotheek Cheesy start met een pendeldienst. Iedere zaterdagavond rijdt een bus twee verschillende routes over Walcheren naar 'Cheesy' in Biggekerke. De eerste route loopt van Vlissingen via Souburg, Middelburg en Koudekerke naar Biggekerke. In april '84 startte sport school UMO in het oude gym- zaaltje van de broeders van Mill Hill aan de Sportstraat. Voor de openingsdatum was er wekenlang getimmerd en verbouwd om het zaaltje om te toveren in een multi-functio- nele ruimte. Nu is er plaats voor judo/karate, een boks- ring en op een gemaakte ver dieping aerobic. „Ik wil er wel met nadruk op wijzen, dat in principe veel meer sporten bij ons kunnen worden beoefend, mits er maar voldoende be langstelling voor bestaat. Daar is met mij altijd over te praten", stelt Jan. Toch is zijn eerste en hevig ste liefde de karatesport. Na ies jaar gevaren te hebben werd hij eerst zwemonderwij zer en later karateleraar. Op grond van kennis en prestaties is hij in het bezit van de derde dan van deze Oosterse verde- digingssport. De successen van zeg maar de laatste drie jaar is natuurlijk vooral binnen het karatewereldje opgevallen. Tijdens wedstrijden worden de UMO-sportlieden met res pect en ontzag tegemoet getre den. Tegelijkertijd is er ook afgunst; dat hoort erbij.'Jan daarover: „Dat hou je natuur lijk altijd, het is vrijwel on ontkoombaar. Bekendheid heeft voor- en nadelen. Een mooi voorbeeld van naijver hadden we laatst bij een kam pioenschap. Een jongen, die op zijn pak het UMO-embleem had zitten, werd op een volko men oneerlij ke manier door de scheidsrechters tot verliezer verklaard, terwijl een jongen van ons zonder embleem (hij presteerde zeker niet beter dan die andere) bijna de finale haalde". Op de bekende vraag, wat het geheim is van het succes antwoordt hij onmiddellijk met: „Dat bestaat uit drie ele menten in de volgorde zoals ik ze noem: training, discipline en niet teveel verwennen. Ik zal over alle drie wat meer zeggen. Veel trainen is vooral bij de shotokan-stijl heel be langrijk. Voor de leek is de stijl het beste te vergelijken met de verplichte figuren bij het kunstrijden op de schaats. Door veel oefening worden de patronen er op den duur inge ramd. Daarna kan er gewerkt worden aan perfektie. Dat duurt jaren en jaren. Disci pline vind ik evenmin onmis- VLISSINGEN - Op zater dag 8 april biedt De Piek de hardrockers een stevige avond. De Haarlemse formatie Jewel noemt zichzelf 'the wil dest band in heavy land'. Het optreden begint om tien uur. Jewel is momenteel een van de best lopende hard-rock for maties in Nederland. De on langs verschenen LP La Morta werd in het gezaghebbende muziekblad Oor omschreven als een juweel dat al veel eer der had moeten verschijnen. In het voorprogramma speelt de Zierikzeese hard- rockformatie Randan. De Haarlemse Jewels.

Scheldebode | 1989 | | pagina 15