Q Pirekte fabrieksverkoop met kortingen tot meer dan 50%! Britania Orgelconcerten in de zomer in Lutherse kerk Middelburg RO-Theater speelt Bertolt Brecht in de stadsschouwburg Sponsor voor Benny Poppe AFWISSELEND PROGRAMMA MET VERRASSENDE COMPOSITIES Slechts 3 dagen Fiom-Zeeland organiseert mannenavonden ffllmi De eerste van de drie series vindt deze maand plaats. Het voor jaarsconcert wordt uitgevoerd in Goes (10 april, Grote Kerk) Middelburg (13 april, Concertzaal) en Vlissingen (14 april,Schel- dekwartier). De concerten beginnen steeds om 20.00 uur. De Ame rikaanse pianist Malcolm Frager is als solist aangetrokken. Het orkest wordt geleid door dirigent Lex Veelo. Solist Componisten Natuur Komplete cassettes Kookpannen Boulevard Evertsen 244, Vlissingen 313 Zeeuws Orkest met Frager DoorJeanette Vergouwen VLISSINGEN/GOES/MIDDELBURG - Het Zeeuws Orkest viert dit jaar het heugelijke feit dat het honderd jaar bestaat In 1988 werd dit met een speciale jubileum uitvoering gevierd. Dit jaar timmert het orkest extra aan de weg met een reeks concerten die kwalitatief goed zijn en voor het publiek uiterst interessant. Het programma bevat wer ken van vier verschillende componisten. Vier Europeanen met een zeer eigen stijl. Een combinatie die niet zo vaak te beluisteren is en alleen om die reden al aantrekkelijk is om naar te gaan kijken en luiste ren. Gespeeld worden voor de pauze de Ouverture Carnaval Romain van Hector Berlioz, het Minuetto Serio van Zoltan Kodaly en het Ricercare van Hendrik Andriessen. Het con cert wordt na de pauze beslo ten met het tweede pianocon certo van Johannes Brahms. Malcolm Frager is geboren in 1935 in St. Louis. Hij begon sijn pianostudie op vierjarige leeftijd en gaf zijn eerste reci tal weg als zesjarige knaap. Nauwelijks tien jaar oud maakte hij zijn debuut als concertpianist in het piano concerto KV 453 van Mozart. Hij is een veelzijdig man en niet gauw tevreden met be haalde resultaten. Hij vervol maakte zich als pianist bij Carl Friedberg en studeerde in verschillende talen af aan de universiteit van Columbia. Zijn talenkennis is frappant en komt hem tijdens de vele concertreizen goed van pas. Hij trad danook bijna met alle grote orkesten in de wereld op en het Zeeuws Orkest is be hoorlijk trots op het feit dat een pianist van dit formaat nu samen met de Zeeuwse musici optreedt. Frager won in 1959 en 1960 twee zeer belangrijke wed strijden waaronder het be kende Koningin Elisabethcon- cours in Brussel. Die prijzen VLISSINGEN - Onze Griffon Naamloos van 8 maart die zo snel een nieuwe baas kreeg is helaas weer terug in het asiel. Wegens omstandigheden en niet wegens het gedrag van de hond. Naamloos heeft gewoon pech. Ter herinnering, deze reu is anderhalf a twee jaar oud en schimmelkleurig (bruin, grijs) van vacht, een beetje ruwha rig. Naamloos houdt van ge zelligheid en is absoluut pro bleemloos. Hij kwam als von deling en is nu een pechvogel. Hopelijk wordt hij niet ook nog een blijvertje, daar is hij te mooi, te lief en te jong voor. Deze week kozen we voor Joris, een nog heel jonge bas taard Doberman van zo'n acht maanden. Joris was ooit als pup in het asiel. Nu, wat ouder, is hij uitgegroeid tot een echte stoere bink, goed uitziend, lief, probleemloos en volop genietend van z'n jonge leventje. Joris moet alleen nog opgevoed worden zoals alle jonge honden. De verzorgsters zijn het er over eens. Eén maand volop aandacht voor zijn opvoeding en de nieuwe eigenaar(esse) heeft er een moordhond aan (en ai, ik be doel dit natuurlijk niet letter lijk). Wel, hondevrienden, twee zalige honden deze week, lekker jong met nog veel mo gelijkheden. De tip van de week slaan we één week over om een korte reactie te geven op afgelopen zaterdag 1 april. De dierenma- nifestatie die gehouden werd in de sporthal van de Zee vaartschool was heel succes vol. Bijna dertig instanties uit het hele land deden mee. Van hond tot vogel, van aap tot reptiel, en van zeehond tot kat, alle dieren kregen via ver schillende stands en voorlich ting alle aandacht. Ook de be zoekers kwamen van buiten de Zeeuwse grenzen. Deze ma nifestatie was voor het eerst zo groot en zo landelijk opgezet. De dierenbescherming en ook de dierenasiels waren zeer te vreden. De conclusie dat er steeds meer aandacht komt voor de dieren en hun proble men en de vele problemen van het milieu, kon getrokken worden. En dat is op zich al een prachtig resultaat. Wie geïnteresseerd is in Naamloos of Joris kan kontakt opnemen met de verzorgsters van asiel Vlissingen, telefoon 01184-60333, tijdens openingsu ren. betekende het begin van een internationale carrière voor hem. Hij is de man die het ori ginele manuscript van Schu mann's pianoconcerto in a klein ontdekte. Een werk wat hij ooit hoopt te publiceren. Hij speelde als eerste pianist de originele versie van Tjai- kovsky's pianoconcert in b klein en maakte vele plaatop names waaronder alle werken van Chopin. Frager trad op in zeventig landen. Het Zeeuws orkest brengt voor de pauze drie zeer van elkaar verschillende composi ties. De opening is feestelijk piet de 'Carnaval Romain' van de Franse componist Berlioz. Deze schreef het werk in een vloek en een zucht met brok stukken uit zijn mislukte opera 'Benvenuto Cellini'. De ouverture is knap geinstru- menteerd en de expressiviteit is groot. Het is een wervel storm van klanken die de in druk geven van een groot vuurwerk tijdens een brui send feest. De ouverture werd een van Berlioz meest popu laire stukken. Niet alleen in Frankrijk, ook in Wenen was de populariteit zo groot dat er vele bewerkingen werden ge schreven die niet allen de goedkeuring van de 'meester' kregen. Dat een harmonika niet strookte met zijn oor- spronkelij ke bedoeling moge duidelijk zijn. Bovendien ver minkten vele uitvoerders het tempo zodat het sprankelende van de compositie verloren ging. Het Zeeuws Orkest ver tolkt het werk in de oorspron kelijke zetting. Kodaly schreef het 'Mi nuetto Serio' als een hommage aan de Hongaarse onafhanke lijkheidsoorlog. Hij putte voor de samenstelling van het mu zikale materiaal uit origineel materiaal uit het begin van de achttiende eeuw en traditio nele volksmuziek. Kodaly schreef het echter als een man van de twintigste eeuw met de moderne middelen die hem ter beschikking stonden. Het werk ademt daarom een speci fieke sfeer. Van de Nederlandse compo nist Hendrik Andriessen speelt het Zeeuws Orkest de 'Ricercare' Hij maakt gebruik van contrapuntiek. Het zijn een aantal thema's die ogen schijnlijk onderling tegen strijdig zijn maar die juist door hun contrast en contra- puntische samenspraak een symfonisch geheel vormen. Het tweede pianoconcerto van Brahms hoeft aan de mu ziekliefhebbers niet te worden voorgesteld. Het is een reper- toirewerk dat door alle grote pianisten wordt vertolkt. Zo als vaak het geval bij Oosten rijkse componisten is het werk geschreven in een buitenver blijf. Niet de grote stad Wenen zorgde voor de inspiratie maar de natuur en de rust van de buitenleven. Brahms kondigde zijn nieuwè werken bij zijn (ADVERTENTIE) «miNTVERHQQP De Sola fabriek te Zeist levert rechtstreeks van fabriek naar konsument voor ongekend lage fabrieksprijzen. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om zelf naar Zeist te komen, komt Sola deze week naar U toe! Een kleine greep uit ons enorme assortiment: Zilverwit edelstaal adviesprijs aktie prijs Provence 9 pers. 105 dig. fl. 1175,- fl. 587,50 Constance 6 pers. 40 dig. 409.- 239,- Constance 9 pers. 105 dig. 1215,- 607,50 Odessa 9 pers. 60 dig. 620,- 399,- Prelude 9 pers. 105 dig. 1475,- 737,50 Céline 12 pers. 135 dig. 1650.- 825,- Perle Classique 9 pers. 60 dig. 1165,- 775,- Provence 12 pers. 135 dig. 1530,- 765,- enz. enz. Zwaar verzilverd (basis 100) model Hollands Glad 6 pers. 40 dig. 1980,- 1095,- model Haagsch Lotje 9 pers. 105 dig. 3995,- 1997,50 enz., enz. Duplokookpannen: tot 70% korting Een komplete set 6 dig Sola kookset is er al voor 225,- SPECIALE VERKOOPDAGEN: Donderdag 6 april Vrijdag 7 april Zaterdag 8 april (KOOPAVOND GEOPEND). 12.00-17.00 uur. 12.00-21.00 uur 10.00 -16.00 uur. Malcolm Frager, de solist in het tweede pianoconcerto van Brahms dat hij samen met het Zeeuws Orkest vertolkt. vrienden vaak met ironische uitdrukkingen aan. Van het tweede pianoconcerto vertelde hij dat hij een 'klein' concert had geschreven. Dit hield in dat het werk de gebruikelijke afmetingen van het concert ruim overschreed. Het wordt dan ook door anderen wel eens een 'symfonie met een obligate piano' genoemd. Toegangskaarten voor de drie concerten kunnen gekocht worden bij de VVV kantoren in Goes, Vlissingen en Middel burg en het muziekcentrum in Goes en boekhandel Bikker in Vlissingen. MELISKERKE - De Zeeuwse motorcrosser Benny Poppe, rij dend bij de KNMV senioren, heeft ook dit seizoen de beschik king over nieuw materiaal. Het materiaal bestaat uit twee nieuwe Yamahamotoren. Een van deze twee kon aangeschaft worden dank zij steun van de supportersclub van Benny en zijn hoofdsponsor A. v.d. Broeke motoren uit Middelburg. Op de foto v.l.n.r. Piet Maljaars, Bram Verhage, sponsor A. v.d. Broeke, Laura Poppe, Wim Houmes, Bram Brouwer, Bennie Poppe, Louw Krijger, Jan Poppe en Piet Dekker. Het filmtheater Schuttershof heeft deze week een uiterst veelzijdig programma. Don derdag, vrijdag en zaterdag draait om respectievelijk half- negen en acht uur de film BEYOND THERAPIE' van Robert Altman. Een film over mensen die niet helemaal tof zijn en die na een kontaktad- vertentie met elkaar in kon- takt komen. Daar komen inge wikkelde relaties uit voort waartegen de beste therapie niet is opgewassen. Hoewel niet gekeurd, is deze film ge adviseerd voor 16 jaar en ouder. Om halfelf is op vrijdag en zaterdag 'BETTY BLUE' te bewonderen. Op zaterdag- zondag- en woensdagmiddag draait tij dens de matinee om twee uur THE NEVERENDING STO RY' over Bastiaan, een jon getje van tien jaar dat zijn toevlucht zoekt in een boek winkel en daar in de ban raakt van een vreemd sprookjes boek- Zondag, maandag, dinsdag en woensdag om halfnegen ligt 'DEAR AMERICA, LET TERS FROM HOME' op de projektor. Gebaseerd op het gelijknamige boek van Ber nard Edelman over de Viet nam Veterans Memorial Com mission, toont de film de schokkende ervaring, de twij fel, de angst, de zenuwen en de heimwee van de jonge Ameri kaan tijdens de oorlog in Viet nam. In het Elektro draait een hele week het kassucces 'A FISH CALLED WANDA'. Donderdag om halfnegen, vrijdag en zaterdag om zeven uur en halftien, zondag om twee en zeven uur en om half tien, en maandag, dinsdag en woensdag om halfnegen. In Alhambra 1 draait van donderdag tot en met woens dag 'RAINMAN', de film over een autistische jongen, die zo overtuigend werd neergezet door Dustin Hofman. Donder dag, maandag, dinsdag en woensdag om acht uur; vrij dag, zaterdag en zondag om zeven uur en halftien; zondag om twee uur en zaterdag om halftwaalf. In Alhambra 2 is op dezelfde tijden als in Alhambra 1 THE BEARS' te zien, het ontroe rende verhaal over twee be ren. MIDDELBURG - De Lu therse kerk in Middelburg be zit een prachtig van Duyscho- torgel uit 1704. Hier worden al jaren in de zomer orgelconcer ten op gegeven. Omdat de be langstelling goed is en er ook niet te klagen valt over de akoestiek heeft de orgelcom missie besloten om de orgel concertenreeks uit te breiden met kamermuziek recitals. Leen de Broekert treedt driemaal op en opent 16 april ook de concertenreeks. Samen met John van Beemt (barok- cello) brengt hij een Beetho- venprogramma op fortepiano. Zondag 28 mei treedt de Gruppo Archangelo Amster dam (blokfluit, clavecimbel en barokcello) op met Italiaanse en Franse muziek uit de ze ventiende en achttiende eeuw. De orgelconcerten vinden plaats op de vrijdagen 23 juni (Gustav Leonardt) 7 juli (Jos Verpoorten) 21 juli (Leen de Broekert) 4 augustus (Jos Vo gel) 18 augustus (Jan Klein- bussink) en 1 september (Ro bert Kohnen). Aanvang tel kens 20.15 uur. De concertenreeks wordt besloten met twee kamermu ziekuitvoeringen. Die steeds plaatsvinden op zondag om 16.00 uur. Leen de Broekert speelt laat romantische mu ziek op een Erardpiano uit 1901 op 10 september en op 24 september treden de winnaars van de Aanmoedigingsprijs van de Provincie Zeeland 1988 Maurice Heumen (dwars fluit) en Marianne Boer (pia no) op. De Fiom-Zeeland organi seert drie thema-avonden voor alleenstaande mannen met kinderen, in samenwer king met de Volkshogeschool Zeeland. De drie avonden zijn be doeld voor mannen die na het verbreken van een relatie al leen zijn gebleven met hun kinderen. Ook mannen die hun kinderen alleen in het weekend zien zijn welkom. De eerste avond is op 21 april, de tweede op 12 mei en de laat ste op 2 juni. De avonden wor den gehouden in het Fiom- pand aan de Varkensmarkt 1 te Middelburg en beginnen om acht uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Het RO-Theater Rotterdam speelt vrijdag 7 april het stuk 'De Weerstaanbare Opkomst van Arturo Ui' in de Stadsschouwburg in Middelburg. De parabel over het verbond tussen zakenleven, politiek en misdaad is geschreven door Bertolt Brecht. De voorstelling - met Lou Landre in de hoofdrol - begint om acht uur. 'De Weerstaanbare Opkomst van Arturo Ui' speelt in het Amerika van 1930. Het is crisistijd. De grote groentehandelaren hebben andere dan fatsoenlijke methoden nodig om het hoofd boven water te houden. Maffia-leider Arturo Üi infiltreert in de groentehandel en baant zich via intimidatie en corruptie een weg naar de top.Als hij Chicago in zijn macht heeft slaat hij zijn vleugels uit naar andere steden. De parabel is een cynische samenvatting van Hitiers opmars in de Duitse politiek. Het stuk verscheen pas na Brechts dood op de planken en bleek toen zowel een historische als een profetische waarde te hebben. De psychologische retorische trucs, het verbale en fysieke geweld waarvan Arturo Ui zich bedient zijn echter nog steeds actueel. MEIDENAVOND Jongerengebouw 'Poor- tershove', Poortershove 1, Middelburg houdt voor meisjes vanaf 14 jaar op woensdag 5 april een 'Mei denavond'. Deze avond staat in het teken van zowel huid verzorging als haarmode. Een schoonheidsspecialiste komt over haar werk vertel len en demonstreert hoe je met natuurlijke middelen kunt werken. Gelieve eigen make-up spulletjes mee te brengen. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. EXPOSITIE - Tot en met 7 april is in het Zeeuws Kun stenaarscentrum in de Zeeuwse Bibliotheek het werk van Marenne Weiten te bezichtigen. OECUMENE - Zondag 9 april is er om half vijf een oecumenische experimen tele dienst in de Hofplein- kerk te Middelburg. Thema is: 'opgewekt leven', voor ganger ds. O. Elseman. REUMA Op vrijdag 7 april om acht uur houdt de Reuma patiëntenvereniging Midden-Zeeland weer een bijeenkomst in "De Stenge" te Heinkenszand. Dhr. Dij- kema zal een lezing houden over revalidatie en ergothe rapie. Kosten vijf gulden. OUDEREN - Dinsdag middag 11 april om twee uur houdt de Stichting Welzijn voor Ouderen een informa tiemiddag voor ouderen in 'Het Trefpunt' aan de Nas- saulaan te Middelburg. On derwerp: wij kzieken verzor ging door de Kruisvereni ging. VAKBOND - De rijdende vakbondswinkel staat op 6 april van tien tot vijf uur op de hoek van de Lange Zelke en de Kerkstraat in Vlissin gen. Deze keer wordt er ex tra aandacht besteed aan het thuiswerk. CONDITIE - Op donder dag 6 april start de Judo vereniging Shin Koku uit Nieuwland met conditietrai ning voor personen van 15 jaar en ouder. De lessen worden gehouden van negen tot tien uur 's avonds in het Dorpshuis te Nieuw en Sint Joosland. SAGU - Het documenta tiecentrum Molukkers uit Oost-Souburg heeft een nieuwe naam: Werkgroep Sagu. Bij de werkgroep zijn artikelen van ambachtelijke Molukse makelij te koop. Het centrum dat gevestigd is in de bibliotheek, is elke maandagavondgeopend van zeven tot acht uur. INTERKERKELIJK Zondag 9 april wordt in de ontmoetingskerk te Middel burg een interkerkelijke dienst gehouden voor ver standelijk minder begaaf den. Voorganger in deze dienst die om halfdrie begint is pastoor G. Rosenberg. ONDA - De Christelijke Brassband Onda geeft op 8 april om half acht haar jaar lijkse uitvoering in de Con cert- en Gehoorzaal te Mid delburg. FRANS - Buurthuis Scheldebuurt start op dins dag 11 april met een cursus Frans voor op vakantie. De aanvang is zeven uur. In lichtingen en opgaven in het buurthuis. SWINGAVOND - Op 7 april wordt in Jongerencen trum Midgard zoals gebrui kelijk op de eerste vrijdag van de maand, weer een swingavond gehouden. Het thema is acid-house. De avond begint om 8 uur en de toegang is gratis. VROUWENBERAAD - De CDA-vrouwen vergade ren op 6 april in het vereni gingsgebouw van de Petrus- kerk te Vlissingen. Aanvang halftien 's morgens. Onder werp: deeltijdbanen en kin deropvang. BEURS Donderdag 13 april wordt er een beurs gehouden voor kinderen tot en met 12 jaar van 9.30 tot 11.00 uur in ge bouw 'Irene'. (Achter de Ge- ref. kerk in de Kanaal straat). Inleveren van zo merkleding en speelgoed op maandag 10 en dinsdag 11 april van 9.30 tot 11.00 uur in gebouw 'Irene'. Vijftig pro cent van de opbrengst is voor u, vijftig procent is voor Stichting Europa Kin derhulp. Afhalen niet ver kochte spullen op donderdag van 16.30 tot 17.30 uur in ge bouw 'Irene'. WANDELEN Zaterdag, 15 april, houdt de wandelsportvereniging 'De Vrolijke Tippelaars' haar voorjaarstocht in Vlis singen, Deze wandeltocht staat onder auspiciën van de KNBLO, kring West-Bra bant/Zeeland. De start is bij het clubhuis Zeeland Sport, Baskenburg- plein te Vlissingen. De af standen zijn 5,10,15, 25 en 40 kilometer. Start tij den van 40 kilometer om 9.00 uur, 25 ki lometer van 10.00 tot 12.00 uur en overige afstanden van 12.00 tot 13.00 uur. Er is ruime parkeergelegenheid aanwezig. Alle wandelroutes zijn dit jaar gewijzigd. De organisa tie is er in geslaagd aantrek kelijke routes uit te zetten. Voor degenen, die de tocht met succes volbrengen, zijn er fraaie medailles beschik baar. De wandelaars op de 40 kilometer kunnen rusten Westkapelle en in Biggeker- ke. Op de 25 kilometer is een rust in Biggekerke mogelijk. Het inschrijfgeld be draagt 3,75 per persoon, ongeacht de afstand. Op de langste afstand dient men zelf voor een lunchpakket te zorgen. De medische verzor ging is in vertrouwde han den van de EHBO, afdeling Vlissingen. Nadere informa ties bij het secretariaat: mw. A. Meerman, Westerzicht 90 in Vlissingen, telefoon 01184- 64753 of 18273. SPORT-EN-SPEL Buurthuis Scheldebuurt start op vrijdagmiddag 7 april een sport en spelclub voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Het begint om vier uur in de gymzaal van de Bouwen Ewoutschool. ROMMELMARKT 1 - Op vrijdag 7 april wordt er in de 'Schuur' aan de Middelburg sestraat 113 een rommel markt en kledingbeurs ge houden. De verkoop is van twee tot zes uur. Spullen kunnen vanaf tien uur inge bracht worden. UW - De handwerkclub van de UW Middelburg houdt op woensdag 12 april een verkoopmiddag van twee tot vier uur. Het adres is Herengracht 52 te Middel burg. ROMMELMARKT 2 - Buurthuis Scheldebuurt houdt op zaterdag 8 april van halftien tot drie uur haar jaarlijkse rommel markt aan de V. Quakke- laarstraat 95. Er is tevens een verloting. Spullen kun nen dagelijks bij het buurt huis afgeleverd worden. ROMMELMARKT 3 - De kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool 'De Burcht' houden op 8 april een rommelmarkt van 10 tot drie uur op het schoolplein aan de Burchtgang in Mid delburg. De opbrengt van de spullen gaat naar een goed doel in Indonesië. CDJA - Op vrijdag 7 april houdt de politieke jongeren organisatie CDJA een dis cussie-avond over Europa. Onder leiding van Ad Kop- pejan zullen de volgende on derwerpen aan bod komen: Landbouw, Onderwijs en Visserij. Aanvang half acht in de Getuigeniskerk. ZOMERZEGELS - Op 11 april zal mevrouw Van der Doef in het postkantoor te Vlissingen de eerste zomer- postzegels kopen van me vrouw W. van Son. De op brengst van de zegels gaat naar de gehandicapten-soos in Bachten Komme, voor de aanschaf van een diaprojek- tor. DAMES-SOCIETEIT - Op 11 april houdt de dames- societeit Vlissingen haar maandelijkse middag. Me vrouw Goedegebure zal na mens de Origami Soos Ne derland een lezing houden. De middag begint om kwart over twee in hotel Piccard aan de Badhuisstraat 178 te Vlissingen. MASQUE - De Theater groep Masqu; van de Wijk- vereniging Zuid brangt op 8 april het blijspel 'eigen haard is goud waard' ten to nele in het wijkgebouw 'Het Zuiderbaken' in Middel burg. Aanvang is halfnegen en na afloop is er nog gezel lig dansen. BELLAMY - Op zaterdag 8 april wordt om drie uur de tentoonstelling van de beel dend kunstenaar Adrie de Fluiter geopend. De ope ningsuren zijn: dinsdag tot en met vrijdag van tien tot halfeen en van halftwee tot vijf uur, zaterdags van een tot vijf.

Scheldebode | 1989 | | pagina 13