Afvallen door warmte l DE SCHELDEBODE 5 Dagen verantwoord lijnen Joossens kinder- en babykleding verbouwd en opnieuw ingericht La Vaca viert lustrum Een nieuwe lente in 'Restaurant Ledoux' Cursussen bij Vrouwenraad UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Expositie in schouwburg Autobedrijf 'Alexander9 presenteert nieuwe Yugo Bij Body Balance Slagwerkers geven concert in Middelburg Boomfeestdag in Valkenisse Info-avond met John Vermeule SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 MAART 1989 30f Neeltje-Janstocht HUISARTSEN KRUISWERK TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN In het begin van de zomer wil iedereen wel een paar pondjes kwijt, om weer slank in de zo merkleding te kunnen verschij nen. De veelheid van de aangebo den afslankprodukten maakt de keuze van het juiste dieet echter niet gemakkelijk. Intensief lijnen Lichaamsreiniging Een extra voordeel TER INTRODUCTIE NIEUW MIDDELBURG - Tal van afslankmethoden beloven vaak meer dan ze kunnen waarmaken. Misschien tijde lijk gewichtsverlies van een paar kilo, maar ondanks ver woede pogingen wordt het ge wicht nauwelijks lichter. Uw portemonnee echter wel. De Thermofysische methoden, af komstig uit Zwitserland, schijnt de dikkerds te sparen voor teleurstellingen. Onlangs heeft de fysisch an tropologe Dr. Machteld Roede aan de Rijksuniversiteit in Limburg haar onderzoek ge publiceerd naar de resultaten van deze methode. Zij kwam tot de conclusie dat lichaam somvang en gewicht bij regel matig volgehouden behande ling aanzienlijk afnemen. Ver der dat de leeftijd niet van in vloed blijkt op de mate waarin iemand afvalt. En ten slotte dat correctie van lichaamsom vang op specifieke plaatsen, buik, taille, heup, dijen, moge lijk is. Bij Body Balance in de Lammerensteeg 9 in Middel burg, wordt met deze methode gewerkt, die gericht is op af braak van overtollig vet en Annelies Pröpper bij de cabines waarmee de strijd met overtol lig vet wordt aangegaan een geleidelijke opbouw en versteviging van spieren en huid. De beginselen, waarop deze methode berust, zijn ont leend aan de sportgeneeskun de, de fysiotherapie en de dië- tiek. Annelies Pröpper-Kubil- lus was eerst zelf cliënt Zij heeft een half jaar geleden, dank zij haar vooropleiding en medewerking van een bank, de studio overgenomen. „Wij krijgen hier ook mensen, die op aanraden van een arts eerst gewicht verlieeizen, alvorens zij geopereerd worden. Voor anderen is zwaarlijvigheid een probleem, omdat de gewichten te veel belast worden. Sporten en joggen kón dan negatieve gevolgen hebben". De TFM- methode is een combinatie van een actief en een passief ge deelte, aangevuld met voe dingsadviezen. Actief wil zeg gen: doelgerichte bewegingen uitvoeren, veelal liggend, in een warme cabine. Overbelas ting van rug, gewrichten en spieren wordt zo vermeden. Door de oefeningen in een ver warmde cabine uit te voeren, wordt de vetafbraak extra ge stimuleerd. Het passieve deel houdt in dat het lichaam, uit gezonderd het hoofd, uitwen dig blootgesteld wordt aan ozonzuurstof, waardoor bloedsomloop en stofwisseling gestimuleerd worden. Dr. M. Roede signaleerde enkele gun stige neveneffecten. Zo heeft de verhoogde doorbloeding een positieve uitwerking op de conditie en versteviging van spieren en huid. Gediplo meerde diëtisten adviseren aangaande gewichtsredcuctïe en goede voedingsgewoonten. Annelies: „De laatste tijd heb ben wij ook belangstelling ge kregen van mannen. Vooral wanneer zij niet meer zo actief zijn of zijn gestopt met het be oefenen van een sport. Zij kunnen hier ook geholpen worden; wij hebben uit prak tische overwegingen speciale tijden voor hen". ARNEMUIDEN - Joossens kinder- en babykleding aan de Markt I in Arnemuiden. is on langs geopend. Deze winkel is geheel verbouwd en opnieuw ingericht De ruimtebesparende inde ling van de wollen en katoe nen garens is heel overzichte lijk. Aan de vrijgekomen wand zijn rekken en kastjes aangebracht voor de baby- en kinderkleding. Achteraan is de zaak verbreed, de trap is verdwenen evenals het op stapje midden in de zaak. De bruine tinten zijn vervangen door witte, wat de winkel een licht en ruim effect geeft. Eigenares Willy Joossens: „Vijf ja^r geleden begon ik met een handwerkzaak, waarin de wollen garens het belangrijkst waren. Als een van de weinigen had ik 3- Suisses, een merk dat ik ook nu nog voer". Wie creatief bezig wil zijn, kan hier goed terecht voor handwerkstoffen, -boeken en tijdschriften, en de bekende pakketten van Lamarte. Willy Joossens in haar vernieuwde zaak. „Doordat er veel vraag was naar baby- en kinderkleding, en de mensen daarvoor hele maal naar de stad moesten, heb ik dat ook in het assorti ment opgenomen. Vooral de jrukjes, rokjes, jasjes en jog gingpakken van Chicco ver koop ik veel." t MIDDELBURG - Aanstaande zaterdag is het precies vijf jaar geleden dat Henk Jobse en Rijk Jan Koppejan hun zaak in de Herestraat 4 te Middelburg openden. Zij hadden La Vaca over genomen van H. Jobse senior, die de zaak al ruim tien jaar dreef. Toen de jonge ondernemers pas begonnen, hadden ze nog van alles te koop, maar langzamerhand legden zij zich meer en meer toe op stoffen en fournituren. De zaken gingen goed en er kwam zelfs een winkel bij, in Vlissingen in de Walstraat. Jobse: „La Vaca timmert flink aan de weg. Vooral door onze' slogan „Veel voor weinig" weten de klanten de weg naar beide zaken goed te vinden. We hebben een grote voorraad stoffen, die we steeds afstellen op de vraag van de mensen. Nu bij voorbeeld is er meer vraag naar stoffen met natuurlijke vezels. En vanzelf de moderne tinten. Wat fournituren betreft: garen, ritsen, koord, band, knopen die ook los te koop zijn, hebben we daarop afgestemd. Onze collectie badges (applicaties) is groot te noe men. Omdat het modebeeld veel kant en lint te zien geeft, heb ben we ook daarvoor onze maatregelen getroffen. Doordat we scherp inkopen, kunnen wij met zulke lage prijzen werken." Eerstkomende zaterdag viert La Vaca het eerste lustrum. Op die dag ontvangen de klanten in beide winkels een aardige at tentie. Voor iets apart heeft Willy een prachtige collectie Polly Flinders jurkjes, voor de leef tijd van 3 maanden tot vier jaar, versierd met smockwerk (handwerk). Voor de zelf- maakmode is deze zaak ook goed ingespannen: allerlei stoffen, met fournituren daarop afgestemd. „Van wijd en zijd komen de vaste klanten om de sokken van 3-Suisses, die ze vaak per telefoon be stellen. Dit merk heb ik als enige op Walcheren en in Zuid-Beveland", vertelt Willy Joossens. „Het gezondheidson dergoed van Fitalon, ook wel rheuma-ondergoed genoemd, is ver buiten Arnemuiden be kend." Als laatste, maar zeker niet als minste, is de ver maardheid van deze zaak wat betreft de enorme keus in pan ty's, kniekousen en sokken. Vijfjaar La Vaca uxrrdt op gepaste wijze gevierd DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie: Mare Molenaars Correspondenten: Ronald Hagen Johanna Brouwer Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01640-53031 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01182-2295 tel. privé 01184-71672 MIDDELBURG - Het drie tal Cora Dellebeke, Kees de Dreu en Rogier van der Tweel geeft zondag 2 april een slag werkconcert in het Middel burgs Mini-theater. Het con cert begint om 11.30 uur. De drie optredende slag werkers studeren aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. De musici spelen zowel tesamen als solistisch op diverse instrumenten, bijvoor beeld op de marimba en de vi brafoon. MIDDELBURG - De Zeeuwse Vrouwenraad orga niseert in samenwerking met de Volkshogeschool Zeeland de cursus 'Leiding geven aan en binnen organisaties'. De cursus wordt gehouden in het Van Eeghenhuis te Aarden burg op 10 en 11 april om 10 uur. Eveneens in samenwerking met de Volkshogeschool wordt (Je cursus 'Onderhandelen' ge geven. De data voor deze cur sus zijn 18 en 25 april en 2 mei. De plaats van handeling is de Zeeuwse Bibliotheek. Aan vang: half tien en half vier. Opgave voor 10 april *bij de Zeeuwse Vrouwenraad. 01180- 34733. VALKENISSE - De ge meente Valkenisse viert op vijf april voor de zestiende keer Boomfeestdag. Het thema voor dit jaar is "Een boom als huis". In dit kader hebben de scholen in Valkenisse aan dacht besteed aan het Zeeuwse' nestkas tenprojekt MIDDELBURG - Tot 5 mei exposeren Marijke Fol- kertsma en Peter Jansen in café en het restaurant van de Stadsschouwburg in Middel burg. Hun werk bestaat uit collages van foto's uit tijd schriften waarbij de betekenis enigszins raadselachtig is. Pe ter en Marijke hebben onaf hankelijk van elkaar de laat ste jaren collages gemaakt en nu komen deze samen in een expositie. Behalve op zondag, is de Stadsschouwburg dage lijks van tien tot tien geopend. RILLAND - De Toerclub Rilland' houdt op zaterdag 15 april de 'Neeltje-Janstocht' voor geoefende fietsers. De route, die 150 kilometer lang is, voert over Zuid- en Noord-Beveland en verder ook de Oosterscheldekering naar Schouwen-Duiveland. Ook de Philipsdam en de Oes- terdam zijn in het traject op genomen. De start vindt 's morgens om tien uur plaats bij bar 'De Hoeve' in Rilland. Daar dient men zich in te schrijven. Er wordt gereden met een gemid delde snelheid van 25 kilome ter per uur en er is een ruime middagstop in de buurt van Zierikzee. Voor nadere inlich tingen kan men bellen naar W. Beeke (01135-1826) of A. Ha- vermans (01667-2211). VLISSINGEN - De Vlis- singse atletiekvereniging At- letica houdt op 12 april een in formatie-avond voor hardlo pers, zowel voor trimmers als voor wedstrijdaileten. De info-avond begint om acht uur in het clubhuis op het sport park Bonedijke te Vlissingen. Aan de avond zullen bonds- trainer Wim Verhoorn en de Zeeuwse topper John Ver meule hun medewerking ver lenen. Autobedrijf Alexander met op de voorgrond de pittige Yugo. VLISSINGEN - Op de Amerikaanse wegen is hij inmiddels een vertouwde verschijning, op de Vlissingse boulevard was hij de afgelopen Paasdagen een regelrechte blikvanger. We bedoe len niet Frans van Zwam van het Autobedrijf Alexander, wel de nieuwe Yugo, het automerk waarvan de Vlissingse garagehou der sinds kort dealer is. „De Yugo is een auto om enthousiast over te zijn. De auto is zeer compleet, voorzien van een groot aantal accessoires. Omdat de Amerikanen de hand hebben in de fabriek is de afwerking prima en laat de kwaliteit niets te wensen over. De testresulta ten spreken voor zich. Belangrijkste pré blijft echter de prijs. Een Yugo kost net iets meer dan twaalf mille. Voor die prijs heb je nauwelijks een goede gebruikte auto van een paar jaar oud." De Yugo, voorlopig nog slechts te verkrijgen in drie uitvoerin gen, is inderdaad een complete auto voor zijn prijs. Klein, maar pittig. Comfortabel en zuinig. Een Fiat met een Amerikaans smoeltje. „Het mechanische gedeelte van de auto en de diverse onderde len zijn allemaal afkomstig van Fiat Alleen het koetswerk is aangepast. Dat en de al genoemde Amerikaanse inbreng in het productieproces en de nacontrole maken de Yugo tot een hele in teressante auto. De Yugo is niet alleen een leuke auto voor be ginners, maar voor iedereen die voor weinig geld een goede, gloednieuwe auto wil rijden." Kopers van een Yugo zijn bij Autobedrijf Alexander meteen aan het goede adres voor garantie- en onderhoudswerkzaamhe den en eventuele reparaties. Frans van Zwam beschikt aan de Alexander Gogelweg namelijk over een modem geoutilleerd ga ragebedrijf, compleet met APK-keuringstation, een showroom, een autoshop en een wasinstallatie. En uiteraard een ruime werkplaats. Want service is in de autowereld nog altijd het sleu telwoord. ZOUTELANDE - Er heeft een frisse wind gewaaid door Hotel WUlebrord in Zoutelan- de. En dan met name door het restaurant van het naar de be roemde monnik genoemde ho tel. Eigenaar Martens en chef kok Marco Haak bedachten voor restaurant Ledoux een geheel nieuw concept En bijna iedereen kan daarvan mee genieten. De heren Martens en Haak hebben fors gesleuteld aan de menukaart van Ledoux. Daar bij is duidelijk gemikt op een wat groter publiek, beslist is niet geprobeerd om een duur specialiteiten-restaurant te scheppen. „Het restaurant moet zowel de toerist als de hotelgast aan spreken. Maar ook voor de passant moet het aantrekke lijk zijn om gezellig een hapje te komen eten. Voor een top restaurant is de markt te dun. Daarom proberen we een zo goed mogelijk product te brengen, inspelend op de ver schillende seizoenen", aldus de heer Martens. In dat kader brengt Ledoux vanaf april een menu waar aan de eigen naam is verbon den. Dit menu is heel selectief en smaakvol samengesteld en kent maar liefst vijf gangen. Ter introductie serveert men in de maand april iedere gast gratis een halve fles huiswijn. Naast het Ledoux-menu komt er een wisselend weekmenu. Bij dit menu krijgen de gasten de keuze uit drie verschillende voorgerechten, drie hoofdge rechten en drie desserts. Niet alleen in het restaurant heeft de lente toegeslagen, ook in andere onderdelen van het bedrijf is een nieuw geluid te horen. Zo besteedt Hotel Wil- lebrord meer aandacht aan feesten en partijen. De nood zakelijke zaalruimte vindt men in het bijna aangren zende verenigingsgebouw van Zoutelande. Dat gebouw wordt door de familie Martens gehuurd. Het is de bedoeling het gebouw aan te kopen, maar spijkers met koppen zijn wat dat betreft nog niet gesla gen. „We hopen het gebouw in de nabije toekomst echt bij ons bedrijf te betrekken. Het bete kent een enorme uitbreiding van onze mogelijkheden. Wel willen we graag het sociale karakter van het gebouw be waren. We willen dus beslist niet aan het verenigingsleven voorbij gaan." Vlissingen - 1 april, F.G. Snijder, Burgemeester v. Woelderenlaan 12, tel. 13933, 2 april G. de Greet, Willem Klooslaanl, tel. 68021. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 1 april, P.F. dë Doel- der, Bellinkplein 1, tel. 11721. 2 april J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne-, muiden en Nleuwland 1 april, Th.' Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Sou- brug, tel. 01184-61212. 2 april, A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1Arne muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere -1 en 2 april G.C.M. Rullens/M.J.M.E. Mol, Dorpstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. West- en Midden-Walcheren -1 en 2 april, B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Big gekerke en Koudekerke 31 maart (vanaf 18.00 u.) 1 en 2 april (tot 24.00 u.) B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. KRUISWERK Verloskundigen Middelburg - vr. 31 maart (18.00 u.) tot zo. 2 april (24.00 u.) de Crom, St.-Pieterstraat 15, tel. 27325. Vlissingen - Vr. 31 maart tot ma. 3 april(8.00 u.), A.M. de Gaay, tel. 71768. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en SL-Joosland): bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlisslngen/Sou- burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Ritthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegarti- kelen zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 1 en 2 april, J.A.L. Vaessen, Koepoortstr. 3, Mid delburg, tel. 01180-13403. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 31 maart tot 7 april apotheek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen - 31 maart tot 7 april apo theek J.H.M. v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. Kleine huisdieren -1 en 2 april Mw. C.J. Brink, Middelburg, tel 01180- 11011. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Valke nisse) Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het ant woordapparaat gegeven telefoon nummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, afd. Zee land, tel. 01100-32233. R.-k. kerk Walcheren: Souburg; Zoute Viever, za. 9.00 u. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur, Paro chiekerk, Paauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Vlis-r singen Ter Reede, zal. 17.00 uur, Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur. Dameskor, zo. 9.30 uur, jeugdkoor, Betheasda St.-Josephzie- kenhuis, zo. 11.15 uur. Middelburg, Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat. 19.00 u, iedere zon. 10.00 uur, Hoek steen zo. 11.30 uur. Domburg Bad huisweg elke 1e en 3e zaterdag 19.15 u. ProL Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - 10.00 uur, ds. P. Joosse. Evang. gem. De Wijngaard, Mid delburg-aula lts-Klarenbeek, br. C. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - 9.30 uur en 16.30u. ds. G. Zomer. Klein Vlaande ren Middelburg 9.30 uur ds. W.F. Wisselink, 16.30 u. ds. L. Moes. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Commu nion, 19.30 u. Evening Prayer. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen - St. Jacobskerk 10.00 u. ds. Pettinga, Petruskerk 9.30 uur ds. De Nooij, Johanneskerk 9.30 u. ds. Glashouwer, 17.00 u. ds. Kalksma, De Schaapskooi 9.30 ds. Kalksma. Open Hof 9.30 uur ds. Makkinga. Leger des Heils, korps Vlissingen, 10.00 en 19.00 u. Kpt. C.D. Bijl. Korps Middelburg - 10.00-19.00 u. o.l.v. kapt. B. de Heer. Christelijk Ger. kerk Vlissingen 9.30 u. en 17.00 u. kand. J. Huisman. Ger. en Ned. Herv. Kerk - Oost- Souburg, Kanaalstraat 9.30 uur, ds. P. Melse, Oranjepleinkerk, 9.30 u. ds A.P. Nauta, 19.00 u. ds. O. Elseman. Bejaardenhuis Zoute Viever, 19.00 u. kapt. C.D. Bijl Gr. Gem. Nederland - Arnemuiden 9.30 u., 14.30 u en 19.00 u. lees- dienst. Koorkerk 10.00 u. dr. Chr. J.G. Vonck. Middelburg - Zevende Dags Ad ventisten - Zat. 1 april. Middelburg 10.00 uur Bijbelstudie 11.00 uur, ere dienst. Vlissingen 9.15 uur, eredienst. 10.15 u. Bijbelstudie. Sion Gemeente - Oost-Souburg, geen opgave. Baptisten Gemeente - Middelburg, zo. 10.00 uur, Drs. A. Spaans-Moole- naar. Kerkdiensten Babbelaar - Der Boe- de, Koudekerke 10.30 u. ds. C. Ha- rinck. Ned. Ger. Kerk, Middelburg - 9.30 u. dhr. Riemens en 17.00 u. ds. R. Brands. Evangelische Baptisten Gemeente, Middelburg 10.00 uur, br. Lok. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - 9.30 u. Themadienst. Doopsgezinde Gemeente, Middel burg, geen dienst. Pinksterkerk, Vlissingen, woensdag en vrijdag 19.30 uur, zondag: lof. pr dienst, 14.30 uur. De Christengemeenschap - Kapel van St. Maarten te Hoogelande bij Middelburg geen dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ne derland Gezamenlijke dienst in Oost-Souburg, om 17.00 u. Pdt. S. Waisapy (H.A.). Prot. Centrum „Ophlr" Vlissingen - ds. J.B. van Brok. Pinkstergemeente: Vlissingen - Emmastr. 10, iedere woensdag 19.30 u, iedere zondag 14.30 u. Middelburg - Baarsjesstr. 42, zo. 15.30 u dienst iedere woensdag 19.30 u. Bijbelstudie, Dam 6. Gereformeerde Gemeente Vlissin gen - 9.30 u. en 16.00 u. ds. C.G Vreugdenhil. Hervormd Middelburg -Nieuwe Kerk, 10.00 u. ds. O. Elseman Oost- kerk, 10.00 u. ds. J. Dubbink. On- moetingskerk, 9.30 ds. M. de Boer. Thomaskapel, 9.30 ds. P. Klijnsma. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk) 11.00 u. en 18.30 u. ds. C. Trouwborst. Gereformeerde kerk Middelburg -Getuigeniskerk, 9.30 u. ds. P. Pau- lus, 19.00 u. ds. R.W.V. Mourik. Hof- pleinkerk, 9.30 u. ds. W.A. v.d. Berg, de Hoeksteen, 9.30 u. dhr. P.A. Trim npe, 16.30 u. Drs. P.J. Rebel, beves tiging en intrede. (ADVERTENTIES) Een deskundige die manier overtollig ge- zich heeft toegelegd op afslankkuren die volledig voldoen aan de strenge samen- stellingseisen van het ministerie van Volksgezondheid, is drs. H. Hampsink •van het voedingsbe drijf GLN. In de af gelopen jaren heeft hij zich gespeciali seerd in calorie-ar me maaltijdvervan gers, waarmee je op een verantwoorde wicht kunt kwijtra ken. Voor een weekje intensief lijnen ont wikkelde Hampsink een unieke kuur van slechts 500 calorieën. Een volwassene ver bruikt gemiddeld 2200 kilocalorieën per dag. Via vast en vloeibaar voedsel neemt hij echter 2700 kilocalorieën op. Te veel dus. Het pakket Minikuur dat door Hampsink is ontwik keld, bevat slechts 500 calorieën. Wan neer je zo'n mini- kuur volgt, zal het li chaam dus de vetre- serves aan moeten spreken. Minikuur is een 5- daagse kuur die de normale voeding volledig vervangt. Tijdens deze dagen biedt een gevarieerd pakket produkten al le noodzakelijke voe dingsstoffen met een minimum aan calo rieën. Voor elke dag bevat het Minikuur- pakket een ontbijt om met yoghurt of melk te nemen. Voor. tussen de middag is er een reep (ook makkelijk voor on derweg) en voor 's avonds een hartige lichte maaltijdsoep. Voor de trek tussen door bevat Minikuur ook een lichte bouil lon. van een weekje in tensief lijnen is de zuivering van het li chaam. Doordat het vet verdwijnt, wordt het lichaam ook ge zuiverd van een he leboel afvalstoffen die zich in de loop van de tijd in het vet hebben opgehoopt. Je wordt dus als het ware van binnen schoongemaakt. Na een weekje Minikuur kun je merken dat je niet alleen bent afge vallen; je voelt je ook gezonder en fitter. van 27.45 voor 24.95 Voor een weekje makkelijk lij nen waarbij de warme maal tijd gehandhaafd kan blijven is Balans het alternatief. Balans bevat 's ochtends een laagcalo- risch müsli-ontbijt met haver vlokken, rozijnen, gedroogde appel en banaan. Als lunch be vat Balans 2 calorie-arme ha- zelnootrepen. Met een wanne maaltijd van 500 600 calorieën is Balans een praktische 1000- calorieënkuur die je ook lange re tijd zonder enig risico mag blijven gebruiken. Uit praktijktesten kwam naar voren dat juist perso nen die de warme maaltijd graag wilden handhaven, veel baat hadden bij een weekje lijnen met Balans. Balans is samengesteld vol gens de richtlijnen van het ministerie van Volksgezond heid en verkrijgbaar bij de betere drogist, reformzaak en alle apotheken in de regio (eventueel op bestelling). Minikuur en Balans zijn vol ledig medisch verantwoord en verkrijgbaar bij de betere drogist, apotheek en reform- zaak.

Scheldebode | 1989 | | pagina 5