Blues Connection in De Piek Veerse veldnamen gebundeld in boek Winkelen in Delta Hersengymnastiek op St. Willebrordcollege Achternaamswijziging De Blauwe Winkel weer in een eigentijdse jas Reflex danst Partnership Zeeuws wielerklassement voor liefhebbers/veteranen Slaapcursus Wandelen met Vijvervreugd MO it. Eindexamenshow Aliënne Zweedse Ice Age in American Jantje steunt waterscouts UITHETZEEUWSE ZAKENLEVEN Kledingbeurs Met Kaz Lux en Eelco Gelling BURO VOOR RECHTSHULP ZEELAND Eurythmiefeest Topturnsters in De Kruitmolen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 MAART 1989 I 313 MIDDELBURG - De Square Dance Club Zeeland 'Scaldis Squares' houdt zaterdag 18 maart in het restaurantgebouw op het op het voormalige wer- keiland Neeltje Jans een 'special'. Het dansfestijn heeft de naam 'Neeltje Jans Dance' meegekregen. Het wordt de eerste special in het achtjarig bestaan van de club. Omdat squaredansen in de regio niet algemeen bekend is, verdient deze aankondiging enige toelichting. Daarom een blik achter de scher men met enkele deskundigen. Wedstrijd van de waarheid voor Oemoemenoe Middelburg, Vlasmarkt 28, tel. 01180-37120 Squaredansers op Neeltje Jans Ger van Biemen en Tom Kapoen, beiden fervente squa redansers, willen er maar wat graag wat meer over vertellen. Van Bienen: „Meer dan 200 jaar geleden trokken de land verhuizers uit Europa naar de nieuwe wereld en deze pio niers brachten hun eigen volksmuziek en dans mee zo als de Poolse Fiddle, de Ierse Jig, de Schotse Reel, de En- MIDDELBURG - In de stadsschouwburg in Middelburg brengt de dansgroep Reflex zaterdag 18 maart een avondvullend programma. Gedanst worden duetten uit het vierluik 'Partners hip' van Hans Tuerlings, Karei Vandeweghe en Ellen Cornfield, Transatlantic Light' in een choreografie van Nina Wiener en 'I am a hotel' in een choreografie van opnieuw Hans Tuerlings. De voorstelling begint om half negen, -foto hans gerritsen- GOES - De knapste koppen van het St. Willebrordcol lege en het Goese Lyceum ontmoeten elkaar op vrijdag 17 maart in het kader van het AVRO radio-programma 'Hersengymnastiek'. Het programma, waarin leerlingen uit het vijfde leerjaar van de twee middelbare scholen worden getest op hun parate kennis, wordt die dag in de gebouwen van het Willebrordcollege opgenomen. Het programma wordt gepresenteerd door Birgit Gantzert en Jan Ravensteijn. De opnamen beginnen om half drie. De strijd tussen de studiebollen van beide Goese scholen is op zondag 2 april vanaf half acht te beluisteren via Radio. GOES - Ook dit jaar wordt weer een Zeeuws wielerklas sement ingesteld voor liefheb bers/veteranen. Daarvoor tel len voorlopig zeventien wed strijden mee. Mocht eventueel de koers in Hansweert door gaan op 10 juni, wordt ook deze in het klassement opge nomen. De eerste tien geklasseerden in elke wedstrijd komen in aanmerking voor puntenho- norering. Er worden tien pun ten toegekend voor een eerste plaats en zo aflopend tot één punt voor de renner die als tiende over de eindstreep gaat. Het Zeeuws districtskam pioenschap, de clubkampioen schappen van de drie Zeeuwse wielerclubs en klassiekers tel len niet mee voor dit overkoe pelend klassement. Daarvoor zijn tien prijzen beschikbaar gesteld door de volgende sponsors: Marlin Sport - Vester Aarts (Kruinin- gen), Café-restaurant-eethuis De Ploeg (Nieuwdorp), Race fietsen en materialen P. van der Lijke (Middelburg), Groot handel in horecaprodukten De Haan (Yerseke), Cera-Sport ('s-Heerenhoek), Huissoon- SEROOSKERKE - In Se- rooskerke is er op maandag 3 april de mogelijkheid voor ouderen op Walcheren om deel te nemen aan een slaapkursus. De kursus is opgezet door de Kruisvereniging Platteland Walcheren en de St. Welzijn Ouderen Walcheren. De bij eenkomst begint om halftwee. Deze kursus is van belang voor mensen die slaapmidde len dagelijks nodig hebben, zelfs voor de mensen met een langdurig slaapmiddelenpro bleem. Zonder deze middelen kunnen leren slapen is de doelstelling. Centraal bij de kursus staat het slaapgedrag en niet de oorzaak. Een ander belangrijk kenmerk bij deze kursus is de zelfwerkzaam heid van de deelnemers. De begeleiding hierbij bestaat voor een belangrijk deel uit het uitleggen van methoden en instructies en het oefenen hiermee. Een kursus boek en huiswerk komen daar nog ex tra bij. De vier hoofdonderde len van de kursus zijn: de ont spanningsoefeningen, de dag indeling en leefwijze overdag, het wegnemen van de tegenzin om naar bed te gaan, en de ge- dachtenstopmethode om de spanning en onrust weg te ne men. Voor meer informatie te- lef oonnumers 01187-1629 en 01187-1514. Sport (Goes), Café Nationaal (Goes), Brood- en banketbak kerij De Gangmaker (Krui- ningen-Hansweert) en BIK- Sloopwerken (Goes). Hieronder de wedstrijdka lender voor liefhebbers/vete ranen in Zeeland die betrok ken worden bij het Zeeuws klassement: 19/3 Graauw; 2/4 Groede; 22/4 Lewedorp; 29/4 Vlissingen; 4/5 Wemeldinge; 6/5 Yerseke; 9/5 Hulst; 16/5IJ- zendijke; 28/5 Aardenburg; 24/6 Nieuwdorp; 30/6 Kruinin- gen; 8/7 Poortvliet; 18/7 Clinge; 27/7 Bruinisse; 12/8 Kortgene; 19/8 Koudekerke; 26/8 Middelburg. gelse contra, de Franse Qua drille, de Nederlandse boeren- polka, de Spaanse flamenco en nog veel meer. Deze invloeden vormden de bouwstenen van de moderne squaredans. Wan neer de pioniers en cowboys 's avonds hun huifkar in het vierkant of kring hadden ge zet was er behoefte aan vertier en werd er al snel in op de to nen van de Fiddle of Harmo nica gedanst." Tom Kapoen: „Squaredan sen worden uitgevoerd door acht personen, of een veelvoud daarvan, op de gebruikelijke Country en Western muziek. Er wordt gedanst aan de hand van zo'n 70 basisfiguren (ba sics) die overal in de wereld hetzelfde zijn. Deze patronen (calls) worden door de dansin- structeur, de caller, afgeroe pen of liever gezegd, gezongen. Zo weten de dansers op de vloer nooit van tevoren welke figuren de caller gaat zingen en moeten zij dus reageren op de aangeleerde termen wat dus een goed reactievermogen en een beheerst bewegen vraagt van de dansers. Zo'n „singing call" is een bestaand lied, meestal een bekend Country en Western nummer, en bepaalde delen van de ori ginele tekst worden vervan gen door calls. Als één van de acht dansers te laat reageert en uit het ritme raakt heeft dit gevolgen voor de andere zeven dansers". Wie de 70 basics goed be heerst en regelmatig danst vindt overal ter wereld aan sluiting bij andere squaredan sers want squaredansers over de hele wereld vormen samen één grote familie. In Neder land zijn er een twintigtal clubs maar in landen als Ca nada en Amerika zijn er tien duizenden van die gezelschap pen. De kleding bij square- dansen is volgens de zoge naamde Western-look. De he ren dragen een lange broek met een overhemd met lange mouwen in de kleur van de jurk van de dame. Daarbij makkelijke schoenen of laar zen, een touwtjesdas (Bolotie) of een halsdoekje (Scarf). De MELISKERKE - Peuter speelzaal Klein Duimpje in Meliskerke houdt woensdag 22 maart een speelgoed- en kin- derkledingbeurs. De beurs wordt gehouden van half twee tot drie uur in de speelzaal. De bedoeling van de speel goed- en kledingbeurs is dat zomerkleding, speelgoed en kinderboeken voor kinderen van 0 tot 12 jaar worden aan geboden. Alles moet schoon en in goede staat zijn. De helft avn de opbrengst is bestemd voor Klein Duimpje. Inleveren van spullen voor de beurs is mogelijk op vrijdag 17 en maandag 20 maart van half elf tot half twaalf bij Trudy Hou terman, Meliskerkseweg 8 in Meliskerke en bij Rienke Gil lissen, Zoutelandseweg 13 in Biggekerke of in de speelzaal. dames dragen een cirkelrok of jurk met daaronder een petty - coat en pettypant, en gemak kelijke schoenen met lage hakken. Met de 70 basics zijn er zo'n drieduizend combinaties op de figuren mogelijk. „Dat maakt het zo spannend en pakkend, je weet nooit wat er precies gaat gebeuren"/ aldus Tom Kapoen. Wat staat er op zaterdag 18 maart precies op het program ma? Kapoen: „Vanaf één uur 's middags kan er door de deelnemers ingeschreven wor den. We hebben dit speciaal zo vroeg gedaan om onze Duitse, Belgische en Engelse gasten de mogelijkheid te bieden 's mid dags met een boottocht mee langs de Oosterscheldekering te gaan en nadien de expositie .te bekijken. Rond half vijf komt iedereen dan weer terug. Tot zes uur is er gelegenheid om een hapje te eten. Om zes uur begjnnen we met een Workshop. Gedurende een uur is er de kans de basics te leren en op het einde van de work shop komen daarbij ook en kele mainstream figuren aan de beurt voor de dansers op een wat hoger niveau. Rond kwart voor acht is er de Grand March, de grote dansavond, die tot half elf duurt. Vervol gens wordt er nog een uur ge danst waarbij ook het round- dansen aan bod komt, een va riant op het squaredansen maar meer in een ballroom- sfeer. Om half elf begint de 'After Party' met een heerlijk koud en zoet dessertbuffet. Een compleet en afwisselend dagprogramma, maar daarom heet het ook een special". Beide heren zijn het erover eens dat squaredansen naast dolle pret ook betekent dat de dansers over een hele goede conditie moeten beschikken, genoeg om een stevig stuk te trimmen. Het tempo bij het dansen ligt erg hoog en vooral voor de heren is er de extra vermoeidheid dat zij gedu rende de clubavond de dans vloer niet meer verlaten ter wijl de dames daarentegen re gelmatig rouleren. Ook deze vorm van ontspanning kan nog heren gebruiken. De club is al blij bij het aanmelden van één heer, dat betekent toch al weer meer mogelijkhe den. „Daarom is het voor de geïnteresseerden nu eens leuk om precies te zien wat het squaredansen allemaal in houdt, en gelijk eens te zien hoe internationaal dit dansen is. Hoe gezellig en hoe afwisse lend", aldus Ger van Biemen. VLISSINGEN - Voor de liefhebbers van onvervalste blues is het zaterdag aan staande smullen geblazen in jongerencentrum De Piek. Op tredend is de formatie Blues Connection. Als gastspeler is uitgenodigd Kazimier Lux, vooral bekend als zanger van de legendarische Brainbox. Het optreden begint om tien uur. In Brainbox maakte Lux naast Jan Akkerman furore met grote hits als 'Dark Rose' en 'Reason to Believe'. Blues Connection is een hecht gezel schap rond Eelco Gelling, voormalig gitarist van de al even legendarische Cuby and the Blizzards. Gelling speelde ook bij de Gang van Harry Muskee en leerde daar zan ger-gitarist Melle Jan Kaz Lux Kleisma kennen. Die speelt nu ook in Blues Connection. De band wordt gecompleteerd door Jan de Jong en Rini Rou- kema, beiden ooit actief met Rob Hoeke. VEERE - De Heemkundige Kring Walcheren presen teert op donderdag 16 maart in het stadhuis van Vee re het nieuwe boek "De Veldnamen van Serooskerke, Vee re en Vrouwenpolder". Het eerste exemplaar van de bundel wordt om 16.00 uur door de voorzitter van de kring aan geboden aan WJ. Sanderse, waarnemend burgemeester van Vee re. Voorafgaand aan de officiële presentatie van het boek, houdt dr. R. Rentenaar, hoofd van de afdeling naam kunde van het P.J. Meertens-Instituut in Amsterdam, een lezing over het onderwerp "De betekenis van Naam kunde in het algemeen". Hij gaat met name in op de bete kenis van de veldnamen die in het boek voorkomen. MIDDELBURG - Voor het vlaggeteam van de Middel burgse rugbyvereniging Oemoemenoe breekt zondag middag om half drie het uur van de waarheid aan. Dan spelen de Middelburgse krachtpatsers op sportpark De Nadorst tegen aartsrivaal RCC uit Roosendaal. Inzet van de strijd is het kampioenschap in de eerste klasse Zuid. Mocht Oemoemenoe de titanenstrijd in het voordeel beslissen dan keren de Middelburgers na een afwezigheid van dertien jaar terug in de allerhoogste afdeling van het Nederlandse rugby, de ereklasse. Ellen heeft een zoon Bart van veertien jaar. Moeder en zoon wonen sinds vier jaar samen met dhr. van Boven en zijn zoon. Bart heeft als achternaam Klaassen. Dit is de naam van z'n vader met wie Ellen tot 1977 gehuwd was. Na de echtscheiding is Ellen weer haar meisjesnaam Bouman gaan voeren. De wet biedt haar de keuzemoge lijkheid na echtscheiding om de geslachtsnaam van haar ex-echtgenoot al dan niet aan haar meisjesnaam vooraf te laten gaan. Bart heeft al jaren geen kontakt meer met z'n vader en ervaart het op school als lastig dat hij een andere achter naam draagt dan z'n opvoeders. Samen met z'n moeder komt hij dan ook op ons spreekuur informeren of er mo gelijkheden zijn z'n achternaam te veranderen. Die zijn er inderdaad. Op basis van de wet zijn er richtlijnen voor geslachtsnaamwijziging gemaakt. Deze richtlijnen zijn op 1 februari 1989 opnieuw vastgesteld. Volgens de gewij zigde richtlijnen geslachtsnaamwijziging heeft Bart de keuze tussen de achternaam van z'n moeder en de achter naam van z'n moeders vriend. Beiden hebben Bart ten minste drie jaren voorafgaande aan het verzoek tot wij ziging verzorgd en opgevoed. Om tot wijziging in de naam van de verzorger over te kunnen gaan is de verzor gingstermijn per 1 februari verkort van vijf jaar naar drie jaar. Bovendien was het voor 1 februari niet moge lijk om de geslachtsnaam van de moeder aan te nemen indien zij het kind niet alleen verzorgde. Bart kan prima opschieten met de zoon van dhr. van Boven en geeft er de voorkeur aan voortaan ook de naam van Boven te dragen. De procedure tot geslachtsnaam wijziging is als volgt: De wettelijke vertegenwoordiger (Bart is nog minderjarig) dient een verzoekschrift tot ge slachtsnaamwijziging in, gericht aan de Koningin bij het Ministerie van Justitie. In dit verzoekschrift moeten de volledige personalia (d.w.z. voor- en achternaam, geboor tedatum en -plaats, adres en woonplaats) van de verzoe ker, van diegene wiens geslachtsnaam wordt verzocht en van het kind worden vermeld. In het verzoekschrift moet worden aangegeven waarom de naamswijziging wordt gevraagd en of aan de voorwaarden hiertoe is voldaan. In Barts geval kan een uittreksel uit het bevolkingsregister aangeven dat hij al vier jaar bij de van Bovens woont. Verder dient er een uittreksel uit het geboorteregister en een afschrift van de voogdij toewijzing te worden meege zonden. Erg belangrijk is ook dat een kind ouder dan twaalf jaar en bekend met z'n afstamming zelf de naams wijziging wenst. Nadat een verzoek tot naamswijziging is ingediend worden de direkt betrokkenen door de afdeling bevolking van de gemeente gehoord. In Barts geval zal gekeken worden of z'n vader bezwa ren heeft, of dhr. van Boven instemt en of Bart echt de wijziging wil. Op verzoek kan de Raad voor de Kinderbe scherming adviseren omtrent de naamswijziging. Dit zal in ieder geval gebeuren indien een van de ouders be zwaar maakt. De beslissing over de wijziging wordt door het Ministerie van Justitie genomen. Tegen deze beslis sing kan men bij de Raad van State beroep instellen. De proceduren tot naamswijziging neemt ongeveer een jaar in beslag. Wijziging van de geslachtsnaam kost 500,-. Het is mogelijk hele of gedeeltelijke vrijstelling te krij gen. Gehele vrijstelling krijgt men bij een inkomen dat grenst aan de bijstandsnorm 1500,- per maand). Bij een inkomen tussen de 1500,- en 1800,- kan men ge deeltelijke vrijstelling krijgen en betaalt men 250,-. Iemand die als minderjarige een andere geslachtsnaam heeft gekregen kan na het bereiken van de meerderjarig heid z'n oorspronkelijke naam indien gewenst terugkrij gen. De procedure verloopt hetzelfde. Geslachtsnaamwij ziging houdt enkel wijziging van naam in. Er worden dus geen familierechtelijke gevolgen aan verbonden. Bart blijft dus erfgenaam van zijn vader en z'n vader blijft alimentatieplichtig. Naast de wijziging van de geslachts naam van een kind in die van z'n verzorger zijn er nog een aantal andere gronden voor naamswijziging zoals: de mogelijkheid tot wijziging van onwelvoeglijke of bespot telijke namen. Denk b.v. aan de naam Snertbrood voor een bakker. Veel voorkomende namen zoals b.v. Jansen, de Vries, de Jong missen onderscheidend vermogen en kunnen daarom zonder bezwaren gewijzigd worden. Ook kennen de richtlijnen de mogelijkheid aan de geslachts naam van een meerderjarige een naam toe te voegen in dien de geslachtsnaam van moederzijde met uitsterving wordt bedreigd. Uiteraard is het bovenstaande slechts als voorbeeld opge nomen. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of an dere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Bureau: In Middelburg, Vlasmarkt 28 (iedere maandag van 13.30 tot 15.30 uur en iedere donderdag van 17.00 tot 19.00 uur); In Vlissingen, Badhuisstraat 104 (iedere dins dag van 9.30 tot 11.30 uur). De hoofdvestiging van het Bu reau te Middelburg is de hele week telefonisch bereik baar onder nummer: 01180-37120. MIDDELBURG - In de Vrije School Zeeland aan de Willem Arrondeusstraat in de Middelburgse wijk Klaren- beek wordt zaterdag 18 maart een 'eurythmiefeest' gehou den. Eurythmie is een kunst vorm waarbij gesproken woord of muziek zichtbaar wordt gemaakt met het men selijk lichaam als instrument. Leerlingen van de Vrije School tonen de lesstof. Uitge beeld worden onder meer sprookjes, klinkers, medeklin kers en geometrische vormen. Het 'feest' begint om tien uur 's morgens. MIDDELBURG - Wande laars worden zaterdag aan staande aan de start verwacht bij de vijftiende Vijver- vreugdmars. Deelnemers kun nen kiezen uit vijf verschil lende afstanden: 5,10,15, 25 en 40 kilometer. Start en finish zijn op het terrein van Vijver vreugd aan de Koudekerkse- weg. Deelnemers aan de wandel tocht over veertig kilometer worden om half tien in het gymnastieklokaal van Vijver- vreugd verwacht. De wande laars die kiezen vor een af stand van 15 of 25 kilometer worden om elf uur op pad ge stuurd. Voor de overige af standen gaat het licht om 14.00 uur op groen. De wandelaars worden begeleid door EH- BO'ers van de afdeling Mid delburg. De mars staat onder auspiciën van de afdeling West-brabant en Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Op voeding. MIDDELBURG - In sport hal 'De Kruitmolen' in Mid delburg worden op zaterdag 18 en zondag 19 maart de dis tricts- en provinciale kam pioenschappen gehouden voor topturnsters uit Zeeland, Zuid-Holland, Utrecht, Lim burg, Noord-Holland en Noord-Brabant. De organisatie van deze ti telstrijd had de Middelburgse Turnvereniging MTV'69, in samenwerking met de afde ling dames-turnen van de KNGB. Ruim zestig verenigingen hebben ingeschreven. In totaal komen ongeveer 440 turnsters in actie, waaronder dames van de nationale selectie. Toon aangevende Zeeuwse vereni gingen zijn: Delta Sport (Zie- rikzee), VTV (Vlissingen), Vol harding (Goes), en MTV (Mid delburg). Voor Volharing zullen uit komen: Henny Schipper, Ni cole van der Have en Anne- miek Schipper. Ook de Goese turnster Marloes de Haze, uit komend voor MTV, zal van de partij zijn. De wedstrijden beginnen om negen uur 's morgens en duren tot halfnegen 's avonds. De Blauwe Winkel: helemaal bij de tijd. - foto harry de lange MIDDELBURG - Afgelopen donderdag gingen de deuren van „De Blauwe Winkel" in de Nieuwe Burg 27 in Middelburg na een grondige interieurverandering weer open. Cor van Bler- kum: „Het is alweer zes jaar geleden dat we hier begonnen en we vonden een aanpassing van de presentatie nodig. Na de her opening hielden we drie open dagen en die zijn een overdonde rend succes geworden. Mode is ingewikkeld geworden. Er zijn tal van modellen en het is lang niet eenvoudig het meest ge schikte te kiezen. Er zijn tal van merken en de wasvoorschriften lopen vaak sterk uiteen; daarbij komen nog de diverse maatin delingen. Daar is vakkennis voor nodig. Het verkeerde verkopen mag niet". Cor, Trudy en Daniël van Blerkum zijn de eigenaren van „De Blauwe Winkel", de zaak die groot is in jeans, maar ook bekend van de betaalbare, sportieve jonge mode, waarbij de modelle- ring, stof en kleurvoering toonaangevend zijn. Daniël van Bler kum: „In het komend seizoen zien we veel lila-achtige en roze tinten en bloemetjesmotieven, vooral in de accessoires. Belang rijk is de juiste kleurencombinatie. Dan kan héél veel". Behalve de eigenaren zijn de twee vaste medewerksters José en Wilma al jarenlang de vertrouwde gezichten. Cor van Blerkum: „Kijk, die persoonlijke band, dat is de kracht van de detaillist. Daar wer ken we hard aan". ollege MIDDELBURG Hi WINKELSIMULATIE De nieuwe 'xoinkels' in het Delta College. MIDDELBURG - Op donderdag 16 maart worden in het schoolgebouw van het Delta College in Middelburg twee win kels geopend. Het gaat daarbij om een supermarkt en een kle dingzaak. Echte winkels compleet met displays, prod uk ten, kas sa's en meer. De winkel units zijn de nieuwe praktijkruimten voor de leer lingen. In de lessen praktijkbenadering wordt als voorbereiding op de stages geoefend in de dagelijkse gang van zaken in een winkelorganisatie. Met de realisatie van de simulatiewinkels speelt het Delta College in op de vraag naar betere afstemming van de theorie op de praktijk. Enkele Zeeuwse ondernemers hebben geholpen bij het tot stand komen van deze winkels die officieel geopend worden door de heer J. Cok, direkteur van Cok Midland b.v., een groothandel in levensmiddelen en eveneens sponsor van dit initiatief. Eveneens zullen bij de opening verte genwoordigers uit het onderwijs, het bedrijfsleven en de ge meentelijke overheid aanwezig zijn. De opening begint donder dagmiddag om vier uur. MIDDELBURG - Op vrijdag 17 maart presenteert het Mode Promotieteam Aliënne in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg een eindexamenmodeshow ter afslui ting van de opleiding mannequin/dressman. Geshowd wordt sportmode van Sport Stijl Sinke en een greep uit de Benetton-collectie. Daarnaast is er de bruidsmode en uitgaanskleding van bruidshuis Fiësta. Ook de kapsels zullen deze avond een show apart vormen en La Vaca stoffen en Foto Verschuren dragen eveneens een steentje bij. Na afloop van deze avond is er een bal met live mu ziek van Eddy's combo uit België. De avond begint om acht uur. MIDDELBURG - In Bar American aan het Plein 1940 treedt woensdag 22 maart de Zweedse metalband Ice Age op. De band toert momenteel door Nederland. Het optreden in Bar American begint om half negen. MIDDELBURG - Het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton stelt een bedrag van 9000 gulden en een laagrente- bedragende lening van 6000 gulden beschikbaar aan de Stichting Paul Krugergroep in Middelburg. De bijdrage is bestemd voor de bouw van een nieuw botenhuis en on derhoudswerkplaats voor de Middelburgse waterscou- tingsgroep. Steun aan dit jeugdprojekt is mogelijk dank zij de jaarlijkse nationale jeugdcollecte en de aktie Jantje Beton. Jaarlijks steunt het fonds van Jantje Beton hon derden jeugdprojekten in zowel de stad als op het platte land.

Scheldebode | 1989 | | pagina 13