Nieuw programma legt meer gewicht naast de schaal bmsjf eizoch Boekenweekprogramma Zeeuwse Bibliotheek Dubbeltjesconcert ffilmi Zeeuws Museum toont een keuze uit de aanwinsten Lezing Walcherse Dialecten 'Duimelijntje' blijft langer Pannekoektocht Omloop Borsele SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 MAART 1989 ZEELAND - Begin van dit jaar zijn de Weight Watchers gestart met een nieuw programma. Een serie bijeenkomsten waarbij de deelnemers serieus worden geholpen in hun strijd tegen overtollige vetten. Het nieuwe programma schijnt nog effec tiever te werken dan alle voorgaande: deelnemers die zich keurig aan de regeltjes houden kunnen nogeens 20 procent extra aan gewicht kwijtraken. „Tegenwoordig moet alles snel gaan: de maat schappij, het sporten, het koken en dus ook het af vallen. Het is gewoon een kwestie van inhaken op de heersende trend", zegt Annnemarie van Leeu wen, de cursusleidster van de Weight Watchers. Tip van de week. Moslims vieren hemelvaart van profeet Mohamed 313 Om wekelijks een aardig artikel voor de Scheldebode te kun nen schrijven ga ik regelmatig op stap: de paden op, de lanen in. Zo raakte ik op een stormachtige woensdagavond verzeild in het ontmoetingscentrum Open Hof in Vlissingen waar de Weight Watchers hun wekelijkse bijeenkomst houden. Natuurlijk kon ik er niet onderuit: de weegschaal stond midden in het zaaltje en ik mocht er als eerste op. Ik kan u gerust stellen: uw correspon dent is niet te zwaar. Vanaf zeven uur druppelen de eerste op-hun-gewicht-let- ters binnen. Eerst gaan ze op de weegschaal: het gewicht wordt nauwkeurig op een kaart bijgehouden. Een mevrouw heeft haar streef ge wicht bereikt: ze is maar liefst 16 kilo afgevallen in zeven maanden tijd. Nu moet ze weer gewoon leren eten en daarom krijgt ze het zogenaamde controleplan mee naar huis. Met het controle plan wordt het aantal calo rieën per week opgevoerd tot dat de cursist niet meer verder afvalt. Wanneer dat moment is bereikt krijgt de cursist een speldje en is voor het leven gratis lid. Het streefgewicht moet de cursist zien te behou den. Om dit te controleren mo gen de cursisten iedere vier weken terugkomen. Zitten ze OOSTKAPELLE - De ten toonstelling 'Duimelijntje' is al vanaf 29 november 1988 te bezichtigen in het Zeeuws Biologisch Museum te Oostka- pelle. De planning was eerst dat 'Duimelijntje' op zondag 26 februari voor het laatst te bezoeken zou zijn. Echter van wege de grote belangstelling is besloten om tot en met 25 april de deuren voor het publiek ge opend te houden. Duimelijntje is een rond- zendtentoonstelling voor kin deren van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden. De tentoonstelling is opgebouwd rond het sprookje Tommelise Duimelijntje) vanans Christiaan Andersen. Van dit sprookje zijn vooral de Natuurhistorische thema's uitgewerkt. De rode draad door het geheel is de groei. Door middel van tekeningen, geluidsopnamen, kijkdozen, foto's, geprepareerde dieren en modellen wordt de tentoon stelling aantrekkelijk ge maakt. Kinderen kunnen naar hartelust van alles ontdekken en zelf bezig zijn In het kader van de Boeken week voorden in de komende week in de Middelburgse bio scopen een aantal Nederlandse en buitenlandse films vertoond die zijn gemaakt naar een ro man. Op donderdag 9 maart wordt de verfilming van 'Her senschimmen' van J. Bemlef vertoond. Vrijdag staat 'Kort Amerikaans' van Wolkers op de rol, vrijdag en zaterdag is 'Barfly' van Charles Bukovsky te zien. Op zondag draait 'Children of a lesser God' van Mark Medoff. Maandag is 'Em pire of the Sun' van JG Ballard te zien, dinsdag 'Zoeken naar Eileen' van Leon de Winter. Op woensdag wordt 'Lolita' van Vladimir Nabokov gedraaid. Alle films zijn te zien in Elec tro en beginnen om halfnegen. Alleen de voorstellingen van 'Barfly' beginnen een uur la ter. Vrijdag, zaterdag en zon dag is in Electro ook nog de film 'Willow' te zien. Vrijdag en zaterdag om 19.00 uur, zater dag en zondag om 14.00 uur. In het Schuttershof van don derdag tot en met woensdag de film 'Mujeres' te zien. Een prima film over vrouwen die op het randje van een zenu- vinzinking balanceren omdat \de mensen die zij liefhebben niet te bereiken zijn. Het be- i langrijkste op de wereld wordt dan ineens een antwoordappa raat. Zaterdag en zondag om 14.00 uur is in Schuttershof 'Ciske de Rat' te zien, een ver filmd kinderboek. Vrijdag om 22.00 uur wordt voor de laatste keer de film 'Intervista' van Fellini vertoond. In het Bibliotheektheater is donderdag 'Children of a lesser God' te zien, vrijdag 'Kort Amerikaans', zaterdag en dins dag 'Hersenschimmen'. Op maandag wordt weer een col lege over film en religie ge houden. De filmvoorstellingen beginnen om halfnegen, het college om zeven uur. bij die controle meer dan een kilo boven hun streefgewicht, dan moeten ze weer een paar weken dieet houden. Maar deze mevrouw is voorlopig niet van plan om weer dik te worden. „Ik voel me nu heel fit en ik wil nooit meer zo afschu welijk dik worden." Toch zal zij de rest van haar leven op moeten letten bij wat zij eet. „Het is een illusie dat je net zo wordt als die buurvrouw met maat 38 die alles maar eten kan, zonder ooit dikker te worden", zegt Annemarie. En zij kan het weten, want de leidsters bij de Weight Wat chers zijn vroeger allemaal cursist geweest. In het zaaltje vliegen de ki lo's je om je oren. Twee kilo er af, anderhalve kilo eraf, en ai, daar is er een een pond aange komen. Zij krijgt het rampen plan mee naar huis. Dit bevat minder calorieën dan normaal en mag niet langer dan een week gevolgd worden. Het zaaltje is nu bijna vol. Ik heb één man gezien. Som mige stoeltjes buigen gevaar lijk door. Je moet minstens vijf kilo te zwaar zijn om in aanmerking te komen voor het lidmaatschap, maar als ik het zo eens bekij k torsen de mees ten heel wat meer overgewicht met zich mee. „Tien kilo, dat is een volle emmer water", zegt Annemarie, „moet je eens pro beren om daar een uur mee rond te lopen. Dan besef je ook wat een extra belasting dat overgewicht voor je lichaam is." De gezondheid is ook een van de belangrijkte redenen om iets aan het overgewicht te gaan doen. Te veel wegen be tekent vooral voor de enkels en de knieën een enorme be lasting. Daar krijgen veel mensen dan ook last van. Een ander veel voorkomend ver schijnsel bij overgewicht is een te hoge bloeddruk. Een mevrouw wil dat wel even toelichten. „Mijn bloeddruk was veel te hoog en ik kreeg van de huis- MIDDELBURG - In het ka der van de Boekenweek heeft ook de Zeeuwse Biblitoheek een aantal activiteiten in pet to. Zoals bekend staat de Boe kenweek deze keer in het te ken van het thema 'Film en Boek' en daar haakt de Zeeuwse Bibliotheek graag op in. Immers, door de samen werking met de Stichting Filmtheaters Middelburg is de relatie film-boek aan de Kousteensedijk niet geheel onbekend. De samenwerking met de lokale filmstichting wordt tij dens de Boekenweek gevisua liseerd door middel van een aantal filmvoorstellingen. Dankzij de medewerking van de Middelburgse boekhande laren kan het publiek tegen een aantrekkelijke prijs vier verfilmde boeken op het witte doek zien. De te vertonen films zijn 'Children of a lesser God', 'Kort Amerikaans', 'Hersen schimmen' en 'Zoeken naar Eileen'. In de Zeeuwse Biblio theek is tevens een expositie ingericht over verfilmde lite ratuur. Op panelen zijn foto's te zien uit achttien speelfilms die zijn gemaakt naar Neder landse romans. In de zeeuwse Bibliotheek is tijdens de Boe kenweek de folder 'verfilmde Nederlandse literatuur' te verkrijgen. Meer dan zestig li teraire werken worden hierin besproken. Tijdens de Boekenweek houdt de Zeeuwse Bibliotheek een prijsvraag waarbij de Ne derlandse speelfilm centraal staat. In de hal van de biblio theek wordt doorlopend een videofilm vertoond waarop tien korte, maar bekend frag menten uit tien Nederlandse speelfilms zijn te herkennen. Op een gratis deelnameformu lier kunnen de filmtitels wor den ingevuld. Onder de goede inzenders worden drie kost bare filmencyclopedieën ver loot. MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum in Middel burg is tot en met 7 mei de ten toonstelling 'Een keuze uit de aanwinsten' te zien. Op deze expositie is een selectie te zien van voorwerpen die in het af- glopen jaar een restauratie of conserverende behandeling hebben ondergaan. De objec ten verkeren nu in een staat waarin vertoning aan publiek mogelijk en verantwoord is. De collectie van het Zeeuws Museum kan op verschillende manieren worden verrijkt. Niet alleen door aankopen of schenkingen en ercheologische vondsten, ook langdurige bruiklenen worden tot de aan winsten gerekend. Tijdens de tentoonstelling 'Een keuze uit de aanwinsten' zijn werken te zien van bij voorbeeld Jan Dibbets, Jan Toorop, Ed van Zanden en Piet Rijken. Van Dibbets is in het Zeeuws Museum een fotocol lage uit 1985 te zien. Het werk heet 'Middelburg II'. Het werk is langdurig in bruikleen ge geven door de Rijksdienst Beeldende Kunst. Van Jan Toorop werd vorig jaar de houtskooltekening 'Composi tie met kinderen in Zeeuwse dracht' aangekocht. Het werk is gemaakt in 1911 tijdens een van zijn vele verblijven in Domburg. Van Ed van zanden zijn twee litho's en een pente kening te bewonderen, van Harry van Kruiningen een aantal litho's over de waters noodramp en twee etsen over de Deltawerken. De werken zijn door beide kunstenaars aan het museum geschonken. Het museum kocht zelf een olieverf op doek van Piet Rij ken. Op de tentoonstelling wordt ook aandacht besteed aan de resultaten van recente opgra vingen in Aardenburg. Vorige zomer werden op korte af stand van het Romeinse cas- tellum, het oude centrum van Aardenburg, historisch be langrijke materialen naar bo ven gehaald. Getoond worden ook onderdelen van een Zuid- bevelands vrouwenkostuum. Tenslotte is een belangrijke plaats ingeruimd voor de con servering van poppen en de restauratie van drie schilde rijen van J. Schütz. Weight Watchers dik tevreden arts medicijnen. Daar kreeg ik weer huidproblemen van. Van de huisarts kreeg ik toen te horen dat afvallen de beste re medie was voor m'n proble men. Toen ik tien kilo kwijt was was m'n bloeddruk weer normaal en m'n huid ziet er mm m >m mM m a«sm f .JL', W* MM minMÊ üs mm rm VLISSINGEN - Whisky en Boomer uit het Vlissingse asiel von den de afgelopen weken een nieuwe baas. Deze week hebben we een 'speciale aanbieding' en wel een Griffon, een Engelse jacht hond. Waarschijnlijk is hij (een reu dus) raszuiver maar papie ren had hij niet bij zich. Naar het schijnt is de hond in de stad gevonden. Naamloos is anderhalf a twee jaar oud en schim- melkleurig (bruin/grijs). Zijn vacht is ruwharig. Hij is de vro lijkheid zelve en houdt van gezelligheid en problemen zijn er niet. Voor Naamloos wordt dus een leuke, lieve baas gezocht die misschien wel zo aardig wil zijn om aan Baasje Gezocht te ver tellen hoe deze vondeling voortaan gaat heten. Toen we in oktober vorig jaar begonnen met Tip van de week hebben we gedurende enkele weken gevraagd of de lezers vra gen wilden insturen over hun huisdieren. Nu we na een aantal maanden de meeste algemene zaken rond kat en hond bespro ken hebben blijft voor ons de vraag over, met welke tips doen wij dierenbezitters een plezier. Daarom nogmaals voor de lezers de mogelijkheid om vragen in te sturen over uw hond, poes, hamster, cavia, vogels, vissen of welk dier dan ook. De vragen kunt u sturen naar Baasje Ge zocht/Redaktie Scheldebode, Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen. Eveneens zijn tips uit de praktijk ook welkom. Wie geïnteresseerd is in Naamloos kan kontakt opnemen met de verzorgers van asiel Vlissingen, telefoon 01184-60333. MIDDELBURG - In de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg wordt zaterdag 11 maart een 'Dubbeltjescon cert' gegeven. Optredend zijn de sopraan Miranda van Kralingen, de alt Leena Kiilunen, tenor Hein Meens en de bariton Werner van Mechelen. Zij worden begeleid door het Nieuw Vlaams Symfonieorkest onder leiding van di rigent Jo Ivens. Op het programma staan werken van E. d'Astorga, H. Andriessen en W.A. Mozart. De uitvoering begint om acht uur. Minder draagkrachtige muzieklief hebbers kunnen het concert tegen sterk gereduceerd ta rief bezoeken. Afgelopen maandag gaf de Gemeentelijke Sociale Dienst toegangsbewijzen weg voor de prijs van tien cent... door al dat gezonde eten ook weer prima uit." Voor een an der was de aanleiding om te gaan lijnen een puur economi sche. „Wat denk je dat het kost om een mooi pakje te kopen in maat 48 Dan kom je in heel dure winkels terecht en dan is 500 gulden niks." Waar veel cursisten zich aan storen is de houding van de buitenwacht. „Altijd dat gezeur en ge bemoei, steeds weer moet je uitleggen waarom je lijnt. Kijk, het is helemaal geaccepteerd als iemand niet drinkt als hij nog moet rijden en niet roken is zo ongeveer het toppunt van ge zond doen, maar niet meer te veel willen eten hoort nog steeds niet in dat rijtje thuis. En daar hoort het ons inziens toch wel." Een gevolg van de reacties van de omgeving is dat som mige mensen 'stiekem' gaan lijnen. Prachtig is natuurlijk het verhaal van de vrouw die wekelijks met een smoes de deur uitging, naar de club en het eten zo op tafel wist te brengen dat het niemand van de huisgenoten opviel. Totdat de echtgenoot ongerust werd over zijn eigen gewichtsverlies en naar de dokter ging omdat hij dacht dat hij een ernstige ziekte had. Op de club kan iedereen z'n verhaal kwijt en op iedere vraag is een antwoord. De ha ren rijzen je af en toe wel te berge bij het aanhoren van alle verhalen die loskomen. Over nachtelijke schranspar- tijen waarbij de kroketten zo van de diepvries naar de maag verhuizen en hele broden die in een keer opgegeten worden. En dan: vinger achter in de keel. „In zulke gevallen spre ken we van een eetversla- ving", zegt Annemarie. „Het belangrijkste hier is dat men sen hun eetgewoontes in be dwang leren houden. Afvallen op zich is geen kunst, maar op gewicht blijven wel. De men sen leren hier met voedsel om gaan. Natuurlijk mag er wel lekker gegeten worden, maar alles beheerst. Veel dikke mensen eten niet teveel, maar verkeerd. Ze slaan bijvoor beeld het ontbijt over en ne men dan bij de ochtendkoffie een worstebroodje." Als iedereen zijn zegje ge daan heeft, de persoonlijke crisissen opgelost zijn en het zelfvertrouwen opgekrikt is, gaat iedereen weer naar huis. Ik ook, al pik ik wel even een frietje bij de plaatselijke fri- tesboer. Werken maakt hon gerig. Lezers van deze krant die verdere inlichtingen wensen over de werkwijze van de Weight Watchers kunnen het best contact opnemen met An nemarie van Leeuwen. Zij is telefonisch bereikbaar onder nummer 01182-2213. VLISSINGEN - De moslims in Zeeland vieren zondag 12 maart gezamenlijk het feest Meraadj Sharief, de hemel vaart van de heilige profeet Mohamed. Het religieuse feest wordt gevierd in het ontmoe tingscentrum aan de Oranje straat in Vlissingen. De bij eenkomst begint om halftwee. De hemelvaart van Moha med wordt zondag 12 maart besproken en toegelicht door zes voorgangers waaronder Munazire Islam Piretariqat Hazrat Allama Maulana Mu- hamed Abdul Wahab Siddiqi. Een en ander wordt toegelicht in het Urdu, Turks, Marok kaans en in het Nederlands. Het bijzondere aan deze dag is dat zowel Surinaamse, Turkse als Marokkaanse moslims ge zamenlijk de hemelvaart her denken. De organisatie van de dag is in handen van de stich ting Shane Rasoel Zeeland. VLISSINGEN - De wandel- sportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 11 maart een Pannekoektocht. De te lopen afstanden zijn vijf en tien kilometer. De wandelaars vertrekken om halftwee vanaf het clublokaal van Willen is Kunnen in de Oranjestraat. Wandelaars die aan de Pan nekoektocht deelnemen beta len 3,50 gulden aan inschrijf geld. Leden van een erkende wandelsportorganisatie krij gen twee kwartjes korting. Alle deelnemers die de tocht volbrengen krijgen een vaantje en een pannekoek. 'S-HEERENHOEK - Het wielercomité in 's-Heerenhoek is momenteel druk bezig met de organisatie van de „Omloop van Borsele". Deze wedstrijd in club- ploegverband voor Nieuwelin gen wordt verreden op zater dag 15 april. Het traject loopt zoals gewoonlijk weer door de Zak van Zuid-Beveland, met start en finish op de Molendijk in 's-Heerenhoek. Voor deze vijfde editie van de „Omloop van Borsele" bestaat opnieuw grote belangstelling van de zijde der clubs. FANCY FAIR - De Vlis singse School Vereniging houdt zaterdag 11 maart haar jaarlijkse fancy fair en rommelmarkt. Tussen half- elf en vier uur kunnen be langstellenden terecht op het adres Govert Flincklaan 1. Op het programma staan onder meer een schaaksi- multaan en een boeken markt. De kleintjes kunnen zich vermaken met grime ren en het versieren van be schuitjes. Nieuw is de aan wezigheid van kleurenadvi- seuses: zij zeggen welke kleuren het beste passen bij de individuele bezoekers. MIDGARD - In open jon gerencentrum Midgard in Middelburg wordt vrijdag 10 maart een swingavond ge houden. Thema is deze keer de reggae. De swingavond begint om acht uur. De toe gang is gratis. DAMESSOOS - De Da- messocieteit Vlissingen houdt op 14 maart haar maandelijkse bijeenkomst in hotel Piccard in de Bad huisstraat Uitgenodigd is de heer R. den Broeder houdt aan de hand van dia's een lezing over 'Kijk op oud- Vlissingen'. De voorstelling begint om kwart over twee. Belangstellenden zijn wel kom. OPGEHEVEN - Per 1 maart is de Stichting Rela ties van Gedetineerden voor de provincie Zeeland een stichting in ruste. Wegens een gebrek aan medewer kers kon er binnen de stich ting niet optimaal worden gewerkt. Landelijk gaat de vereniging, waartoe de stichting behoorde, gewoon door. Mensen die gebruik willen maken van de dien sten van de vereniging hoe ven dus niet tevergeefs aan te kloppen. Relaties van Ge detineerden is bereikbaar onder nummer 013-357389. HONGERDOEK - In de Hofpleinkerk in Middelburg wordt zondag 12 maart een experimentele oecumeni sche dienst gehouden. In de dienst staat een 'honger doek' uit Haiti centraal. De dienst begint om halfvijf. FRIENDSHIP - The Friendship Force Middel burg houdt dinsdag 21 maart een vergadering in het res taurant van de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Kousteen sedijk. Onderwerp van ge sprek is een reis naar Noor wegen in de maand augus tus. De reizigers verblijven daar gedurende een week bij particulieren. Ook niet-le- den kunnen de reis meema ken. De vergadering begint om 19.00 uur. Inlichtingen vooraf zijn te verkrijgen op het adres Puntpoortstraat 12 in Middelburg, telefoon 01180-15126. LIJDENSWEKEN - Op dinsdag 14 maart houdt 'We reldwijde Zending' een dia serie in het Zendingshuis de Herberg aan de Dam 6 te Middelburg. De dia-serie "Op leven en dood", gete kend door Rien Poortvliet, staat in het teken van de lij densweken. De voorstelling begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. VERSMAKKING - Korf balvereniging Stormvogels houdt zaterdag 11 maart een zogenaamde Versmakking in cafetaria De Fontein in Westkapelle. De Versmak king begint zaterdagmiddag om halfvier. Tot halfelf 's avonds kunnen belangstel lenden in het clubgebouw van de Stormvogels terecht De aanwezigen kunnen zich vermaken met spelletjes als het Rad van Avontuur, sjoe len, ballengooien en vogel- piek. Nieuwe attractie is een race op de hometrainer. Voor de kinderen is er onder meer een grabbelton. ART-TITUDE - Tot en met 9 april exposeert Ronald van Dokkum uit Goes een installatie van vier werk stukken in de vitrine-gale rie aan de Singel in Vlissin gen. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 12.00 tot 23.00 uur. KAPASI - De vrienden kring Kapasi houdt zaterdag 11 maart weer een dans- en ontmoetingsavond voor al leenstaanden tot 45 jaar. De bijeenkomst wordt gehou den in cafe-restaurant Slot Ostende in Goes. De dans avond begint om halftien. SWINGEN - In buurthuis Scheldebuurt kunnen mu ziekliefhebbers vrijdag 10 maart naar hartelust swin gen op muziek van The Beatles en The Rolling Sto nes. De swingavond begint om acht uur. De toegang is gratis. KUNSTLICHT - In het Centrum Nieuwe Muziek in de Kloveniersdoelen in Mid delburg wordt zondag 12 maart de tentoonstelling 'Kunstlicht' geopend. Op de tentoonstelling zijn werken te zien van Piet Dieleman, Pieter Slagboom, Wiliem Buijs, William Verstraeten, Henric Borsten, Ferdinand Hart Nibbrig, Jan Heyse, Jacoba van Heemskerck, Mies Elout-Drabbe en Jan Toorop. De tentoonstelling is tot 12 juni te zien van dins dag tot en met zaterdag van 19.00 tot 22.00 uur. BELLAMY 19 - In galerie Bellamy 19 in Vlissingen is van zaterdag 11 maart tot en met 5 april een tentoonstel ling te zien van werken van Dora Dolz. Te zien zijn een bijzondere keramische sculptuur en een aantal re cente olieverf-schilderij en. VOK - De afdeling Mid delburg van Vereniging voor Vrije Opvoedkunst houdt maandag 13 maart een bijeenkomst in de Con cert- en gehoorzaal in Mid delburg. De heer J. Kraam- winkel van de Vrije School begeleidingsdienst, spreekt over schoolrijp en leerrijp. De bijeenkomst begint om acht uur. ZVU - De stichting Zeeuwse Volksuniversiteit start in maart een cursus joegoslavisch. De cursus is vooral bedoeld voor mensen die naar Joegoslavië op va kantie gaan. De cursus be staat uit tien lessen van an derhalf uur. Met name wordt aandacht besteed aan de spreek- en luistervaar digheid. Op 14 maart wordt een kennismakingsbijeen komst gehouden. Inlichtin gen daarover zijn te verkrij gen bij de ZVU, Dam 22 in Middelburg. GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 21 tot en met 28 februari de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: een leesbril, een paraplu, speelgoed in cadeauverpakking, een hou der met spuit, een paar da- mes- en een paar erenhand- schoenen, een trui, een por temonnee, een autosleutel en twee sleutels aan een han ger- ASTROW - Sportvereni ging Astrow uit Oost- en West-Souburg geeft zater dag 11 maart haar tweejaar lijkse uitvoering. De leden van Astrow laten zien wat zij in hun mars hebben in sporthal Baskenburg in Vlissingen. Gymnastiek, jazz en rhytmische oefenin gen wisselen elkaar daarbij in snel tempo af. De uitvoe ring begint om zeven uur 's avonds. ORIGAMI - Origami Zee land houdt maandag 20 maart een bijeenkomst in Hotel Walcheren in Koude- kerke. De vouwavond begint om acht uur. Iedereen die de Japanse vouwkunst beoe fent is welkom. Enige kennis van de basisvormen van Origami is noodzakelijk. Deelnemers moeten hun eigen papier meebrengen. DE DELTA - Klaverj as- vereniging De Delta uit Middelburg houdt vrijdag aanstaande een kaartavond in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk. De kaartavond begint om kwart over zeven. Ook kaartliefhebers die klaer- jassen willen leren zijn wel kom. De eerste drie keer is de deelname gratis. Inlich tingen zijn vooraf te ver krijgen bij de heer De Witte, telefoon 01180-15505. VLISSINGEN - Op uitnodiging van de Vrienden van het Ste delijk Museum Vlissingen houdt A. Francken op donderdag 16 maart een lezing over de 'Walcherse Dialecten'. De lezing gaat over het voortgaande onderzoek naar de Zeeuwse dialecten met betrekking tot het voorbereiden van het supplement van het woordenboek der Zeeuwse dialecten. Verder wordt aandacht besteed aan de karakteristieke verschillen tussen de Walcherse dialecte en het ABN en de Walcherse dialecten onderling. De le zing wordt gehouden in het Stedelijk Museum aan het Bellamy- park 19 in Vlissingen. De bijeenkomst begint om acht uur. Leden van de organiserende vereniging hebben gratis toegang, niet-le- den betalen een rijksdaalder.

Scheldebode | 1989 | | pagina 13