Eerste deelcertificaten procesoperator uitgereikt HE SCHELDEBODE Costanzo in Vlissingen Bluesrock in American Wintertocht Verkeersopfriscursus Thema-dag Mobuco Vlissingen steunt MTS met steigermateriaal Zeeuwse reiswereld lokt relaties naar moordspel Rijwielhuis Marco steunt Middelburgse voetballers ktfi jmmm FI Collecte voor het Reumafonds UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Kunstuitleen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 MAART 1989 MIDDELBURG - Vorige week vrijdag werden in het schoolgebouw van de Janneke Dierxschool aan de Oude Vlissingseweg in Middelburg de eerste certificaten van het theoretische gedeelte van de Vapro-A opleiding uitgereikt. Een technische op leiding tot procesoperator. Op zichzelf niets bijzon ders, ware het niet daanneke Dierxschool aan de Oude Vlissingseweg in Middelburg de eerste certi ficaten van het theoretische gedeelte van de Vapro- A opleiding uitgereikt. Een technische opleiding tot procesoperator. Op zichzelf niets bijzonders, ware het niet dat het deze keer om zes vrouwelijke cur sisten ging. film: HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN Ui 1 Tabel voor de week van 20 februari 1989 t/m 26 februari 1989 305 Vrouwen kiezen voor de techniek Voor Nora Blomsteel, de di recteur van de Janneke Dierx school, was het aanleiding om in plaats van een doorsnee toespraak te houden, een sprookje te vertellen. Over het jonge en enthousiaste meisje Dierx en de actieve jongeman Hoechst die elkaar ontmoetten op een symposium. Er groeide iets moois tussen de jongelui en, hoe kan het ook anders, ze leefden nog lang en gelukkig. De naam van jongeman Hoechst is niet willekeurig in dit sprookje. Hoechst is name lijk het bedrijf dat de deuren open zet voor vrouwen in technische beroepen. Van de zes vrouwen die vrijdag het certificaat ontvingen zijn er vijf een leerovereenkomst met Hoechst aangegaan. Zo'n leer- VLISSINGEN - Wandel sportvereniging "Willen is Kunnen' houdt zondag 5 maart voor de vierde en laat ste maal een wintertrainings- tocht. Deelnemers aan deze wandeling krijgen een tocht van 35 kilometer voorgescho teld. Start en finish zijn in het clublokaal van de organise rende vereniging in de Oran jestraat. Het sein voor vertrek wordt gegeven om tien uur. Wandelboekjes kunnen ter af stempeling worden afgegeven in het startbureau vanaf ne gen uur. overeenkomst duurt anderhalf jaar. Daarna ontvangt de cur sist het landelijk erkende di ploma Vapro-A, dat toegang geeft tot een baan in de pro cesindustrie. „Voordat ik aan deze cursus begon had je mij ook niet moe ten vragen wat een procesope rator deed in de procesindus trie," zegt Barbara van Wei zen,een van de cursisten."Ik kreeg een uitnodiging van het Arbeidsbureau om deze oplei ding te gaan volgen en daar ben ik op ingegaan". In de procesindustrie wor den produkten zoals verf, ben zine, glas en geneesmiddelen gemaakt. De produktie bestaat uit verschillende scheikundige en natuurkundige processen, zoals filtreren, mengen, dro gen, smelten en verdampen. Deze processen verlopen meestal in ketels en vaten waartussen buizenstelsels voor aan- en afvoer lopen. De mensen die al die processen in de gaten houden heten proces operators. De procesoperator regelt meestal vanachter het instrumentenpaneel of beeld scherm de processen. Daar naast moeten er ook nog ver schillende zaken met de hand gedaan worden. Kleppen ver stellen, moeren aandraaien en leidingen schoonmaken. Dat je daarbij weieens smerig wordt ligt voor de hand. Voor Rina Hulsebos is dat geen belemmering om voor een technisch beroep te kiezen. „Ik ben niet iemand om hele MIDDELBURG - De afdeling Middelburg van Veilig Verkeer Nederland start volgende week dinsdag een ver keersopfriscursus. Tijdens deze cursus wordt de ver- keerskennis van de weggebruikers opgefrist en worden veranderingen in de regelgeving onder de aandacht ge bracht. De opfriscursus is opgebouwd uit zes bijeenkom sten, steeds op dinsdagavond van acht uur tot half tien. De lessen worden gegeven in het gebouw van de Rijkspo litie in de Vrijlandstraat in Middelburg. Cursusleider is adjudant A. van Mourik. De kosten voor deelname bedra gen vijftien gulden per persoon. Aanmelden is telefonisch mogelijk onder nummer 01180-14496. VLISSINGEN - De bekende Amerikaanse jazz-trombonist Sonny Costanzo treedt vrijdag 3 maart op in The Flying Dutch man in Vlissingen. Costanzo speelt hoofdzakelijk bepop en ma instream jazz. Hij laat zich op zijn Europese toeraee begeleiden door musici als pianist Jack van Poll, drummer Freddy Rottier en de bassist Roger Vanhaverbeke. Het concert in het jazzcafé aan het Bellamypark begint om negen uur. MIDDELBURG - In Bar American aan het Plein 1940 in Mid delburg treedt vrijdag 3 maart de formatie 'Hot Legs Boogie Band' op. De Westbrabantse formatie brengt stevige rock met een knipoog naar de blues. Het repertoire bestaat geheel uit be werkte covers van bijvoorbeeld ZZ Top, Flavium en Joe Cocker. Het optreden van de 'Hot Legs Boogie Band' begint om 21.30 uur. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor. Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie: Mare Molenaars Correspondenten: Ronald Hagen Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01640-53031 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-71672 dagen achter een bureau te zitten, meer een doe-mens. En wat dat vuil werk betreft: er zijn douches bij Hoechst. Er zijn zelfs speciaal voor het vrouwelijk personeel aparte douches gebouwd. Dat moest van de arbeidsinspectie". De opleiding bestaat uit drie onderdelen. Er wordt begon nen met een voorschakeling van zes weken. Hierin komen reken- en studievaardigheden aan de orde, naast materialen- kennis en gereedschapsleer. Deze voorschakeling is eigen lijk een soort proef training. Kun je het wel aan, weet je waar je aan begint. Tijdens de voorschakeling vallen er veel af zodat uiteindelijk de echt geschikte en gemotiveerde vrouwen overblijven. Voor zo'n eerste groep is dat nog eens extra belangrijk, want zij zullen straks als een soort trendsetters de fabrieken in gaan. Na een bedrijf sorienta- tie van twee weken, waarin wordt kennisgemaakt met de procesindustrie en de organi satie volgt dan de opleiding voor het theoretische gedeelte van het Vapro-A diploma. Een halve dag per week worden er praktijkopdrachten op het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen uitgevoerd. Lenie van den Heuvel, coor dinator van de technische op leidingen bij de Janneke Dierxschool, memoreerde nog even de grote saamhorigheid van de groep. „Als iemand een keer afwezig was dan werd er onmiddellijk gebeld 'ben je ziek, of is er iets anders met je aan de hand'." Om die saamhorigheid te visualiseren bood Mevrouw van den Heuvel de scheidende cursisten een set van zes schroevedraaiers aan. Voor iedere cursist een schroeve- draaier. „Voor de juiste maat zul je toch af en toe bij elkaar moeten gaan vragen, zo blij ven jullie dus als groep ver bonden. Er zit ook nog een op- hangrekje bij om de set bij elkaar te houden. Dat wou ik dan symbolisch zelf maar houden". Het filmaanbod in de Mid delburgse bioscopen kent deze week een aantal verrassingen. Zo zijn in Electro de populaire films 'Tucker' en 'Willow' te zien, terwijl het meesterwerkje 'Under the Vulcano' (met Al- bert Finney en Jacqueline Bi- set) in dezelfde bioscoop zijn come-back viert. De film 'Tucker' is donderdag en maandag te zien om half negen, op vrijdag, zaterdag en zondag om half tien. Het jong ste product van George Lucas en Francis Ford Coppola toont het waar gebeurde verhaal van Preston Tucker. Deze Ameri kaan bouwde auto's die hun tijd ver vooruit waren. Tucker wist echter voldoende invloed rijke personen warm te maken voor zijn productieplannen van een heuse droomauto. Al leen de gevestigde autobranche zorgde voor een steeds grotere druk op Tucker en zijn gezin. 'Willow' is te zien op vrijdag, zaterdag en zondag om zeven uur, op zaterdag, zondag en woensdag ook om twee uur. 'Under the Vulcano' draait al leen dinsdag en woensdag. In het Schuttershoftheater is van donderdag tot en met dinsdag de nieuwste Fellini te zien. 'Intervista' is een film over filmen met daarin veel autobiografische gegevens van de meester zelf. Vrijdag en za terdag is in Schuttershof 'Taxi Driver' te zien, voor de kinde ren draait op zaterdag, zondag en woensdagmiddag 'Kuifje en de Zonnetempel. Op woens dagavond is 'La Passion de Jeanne d'Arc' te zien. In het Bi bliotheektheater is maandag 'The Last Temptation of Christ' te zien. De vertoning van de geruchtmakende film van Scorcese begint om alf negen. In Alhambra in Vlissingen is dagelijks het niemandalletje 'Cocktail' te zien. Een beetje flauwe film rondom de tiener heid Tom Cruise. Vertoond wordt ook dagelijks de Neder landse film 'Jan Rap en z'n Maat'. Zaterdag en zondag be leeft Pippi Langkous wederom de vreemdste avonturen. Voor de horror-liefhebbers draait zaterdag en zondag de film Poltergeist 3. Een weinig origi neel vervolg op de door Spiel berg begonnen cyclus, maar wel een film die slechts be stemd is vor bioscoopangers met sterke zenuwen. VLISSINGEN - De afdeling Bouwkunde van de gemeente lijke MTS Vlissingen kan sinds vrijdag gebruik maken van een steiger. De steiger - met een waarde van twintig duizend gulden- is beschik baar gesteld door de firma Mobuco. De steiger werd vrij dagmiddag in het praktijklo kaal Bouwkunde door Mo- buco-manager E. van der MIDDELBURG - Op dins dag 14 maart is er in de Getui- geniskerk in Middelburg een thema-bijeenkomst voor leden en niet-leden van de Christen- vrouwenbond, de organisatie achter deze bijeenkomst De bijeenkomst start om kwart over tien en duurt tot drie uur. Het thema is incest en gods dienstige opvoeding. Gastspreekster deze dag is mevrouw A. Imbens-Fransen uit Eindhoven. Mevrouw Im bens stichtte in 1986 de Stich ting Vrouw en Pastoraat en begeleidt vrouwen met gods dienstige problemen en ge- weldservaringen. Voor meer informatie, mevrouw N. Kod de, telefoon 01185-1377. ZEELAND - In de week van 6 tot en met 12 maart gaan in het hele land -dus ook in Zee land- vrijwilligers de straat op om huis-aan-huis te collec teren voor het Nationaal Reu mafonds. Ongeveer 300.000 Nederlan ders lijden aan een voortdu rende 'kiespijn' in hun ge wrichten. Al deze reuma-pa tiënten kunnen rekenen op de steun van het Nationaal Reu mafonds. Om het leven van de patiënt niet tot twee vierkante meter te beperken zorgt het fonds voor de aanpssing van woningen, het aanbrengen van hulpmiddelen, aangepast vervoer of vakanties. Naast deze tastbare hulp stimuleert het Reumafonds het onderwijs op de universiteiten, zodat de huisartsen van later gericht kunnen ingaan op ge wrichtsklachten. Daarnaast steunt het fonds het onderzoek van wetenschappers die zich met reuma bezighouden. Ten slotte heeft het Reumafonds veel geld nodig voor voorlich ting aan patiënten in de vorm van folders, brochures, sym posia, lezingen en films. Kleij aan schooldirecteur C. van Nispen overgedragen. De firma Mobuco, onder meer gevestigd in Vlissingen, heeft de steiger beschikbaar gesteld omdat steigerbouw lange tijd een stiefkindje is geweest binnen het leerplan. Door het beschikbaar stellen van steigermaterialen kan steigerbouw -en dan met name het veilig werken met steigers- optimaal in het leer programma van de afdeling Bouwkunde worden opgeno men. Tevens kan steigerbouw materiaal voor cursusdoelein den gebruikt worden. Dat is nodig want momenteel is er een structureel tekort aan goed opgeleide steigerbou- MIDDELBURG - De mede werkers van de diverse Zeeuwse ANVR reisbureau's treden komend weekend op als gastvrouw of gastheer voor tal van zakenrelaties uit het hele land. Touroperators en andere kopstukken uit de reiswereld komen vrijdag aanstaande in Vlissingen bij elkaar voor een driedaagse trip met de Olau Line naar Londen. Een reis die deze keer niet geheel onge vaarlijk is. „Het is uniek dat een gehele provincie er in slaagt alle ANVR reisbureau's te mobili seren voor een dergelijk ini tiatief. Gelukkig maar, want de 'Get together' is beslist de moeite waard. Aan boord van de Olau Line en tijdens het verblijf in Londen kunnen leuke contacten worden gelegd met de medewerkers van de uitgenodigde reisorganisa ties", aldus Ollie Berrevoets, samen met Peter Borghart en Peter Blomberg coördinator van de reis. Tijdens de reis naar Enge land krijgen de genodigden alle gelegenheid elkaar beter te leren kennen. Zo is er een gezamenlijk diner op de boot, zijn er workshops in het be kende Londense Tower Hotel en worden tijdens de busreis van London City naar Sheer - ness diverse videofilms ver toond. Tussen de bedrijven door spelen de aanwezigen -om elkaar nog beter te leren ken nen- een moordspel. Een van de leden van het gezelschap is aan boord gegaan met de kwade bedoeling om een mede-reiziger te vermoorden. Aan de reizigers de taak uit te vissen wie er met de snode plannen rondloopt. De reiziger die de moordenaar weet te ontmaskeren wacht een pas sende beloning. MIDDELBURG Vanaf 25 februari wordt voor een periode van een maand, de expositiezaal van Balans 17 uitgebreid met een kunstuitleen. De nieuwe kunstaankopen van de gemeente Middel burg worden gedurende deze maand geëxposeerd en een deel van deze kunstaankopen komen in aanmerking om uitge leend te worden. Nieuw aangekochte werken die in de kunstuitleen opge nomen worden kunnen worden gereserveerd. ifH wers. Dat betekent dat cursis ten die momenteel een cursus steigerbouw volgen van het CW, na het behalen van het diploma direct aan de slag kunnen in het bedrijfsleven. De directie van de MTS Vlissingen toont zich uiter aard tevreden met deze geste vanuit het bedrijfsleven. Voor het onderwijs in het algemeen, maar voor het beroepsonder wijs in het bijzonder, is de steun van het bedrijfsleven de laatste jaren noodzakelijk. Gelukkig wordt het ook de on dernemers duidelijk dat in vesteren in het beroepsonder wijs zichzelf terugbetaald, al dus de schooldirectie in een eerste reactie. MIDDELBURG - Rijwielhuis Marco uit Middelburg, geves tigd aan het Rietbergkwartier in de wijk Klarenbeek scoort mo menteel ook in de voetbalwereld. Eigenaar Marco van Mourik heeft de spelertjes van Middelburg Dl helemaal in het nieuw gestoken. Op de foto poseren de jeugdige talenten van de Mid delburgse voetbalvereniging hun fraaie tenue's. Zittend zijn dat van links naar rechts J. de Looff, B. Barmentlo, S. van de Knijff, V. de Rijke, G. Hoek en trainer T. Hemelrijk. Staand van links naar rechts: M. van Mourik, elftalleider R. van Diest, J. van Ho boken, G. Maassen, J. Hoitsma, R. Steketee, J. Maljaars, J. Boon man, W. de Vos en L. Daamen. Vlissingen - 4 maart, W. v. Ouwer- kerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498, 5 maart A.H. van Dijk, Koudekerkse- weg 52, tel. 13459. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 4 maart, S.A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. 5 Maart A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middel burg-Zuid, Arne muiden en Nleuwland - 4 maart. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630, 5 maart M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - 4 en 5 maart J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. West- en Midden-Walcheren - 4 en 5 maart, B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Mellskerke, Big gekerke en Koudekerke - (vanaf 18.00 u.) 4 en 5 maart, F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Verloskundigen Middelburg - vr. 3 maart (18.00 u.) tot zo. 5 maart. (24.00 u.) mevr. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Vlissingen - Vr. 3 maart (18.00 u.) tot ma. 6 maart (8.00 u.), A.M. de Gaay, tel. 71768. Groepspraktijk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vllsslng en/Sou burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Rltthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegarti- kelen zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 4 en 5 maart. J.M. de Hek, Damsplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 3 tot 10 maart apo theek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen - 3 tot 10 maart Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Kleine huisdieren - 4 en 5 maart. TH. J. Driehuis van Haselen, Vlissin gen, tel. 01184-66548. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuld (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het ant woordapparaat gegeven telefoon nummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. land, tel. 01100-32233. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, afd. Zee- R.-k. kerk Walcheren: Souburg; Zoute Viever. Za. 9.00 u. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur, Paro chiekerk, Pauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Vlis singen Ter Reede, za. 17.00 uur, Vlis singen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur. Lambertuskoor, zo. 9.30 uur, da meskoor, Bethesda St.-Josephzie- kenhuis, zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat. 19.00 u, iedere zon. 10.00 uur, Hoek steen zo. 11.30 uur. Domburg Bad huisweg elke 1e en 3e zaterdag 19.15 u. Prot Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - 10.00 uur, Mw. Drs. A. Spaans-Moolenaar. Evang. gem. De Wijngaard, Mid delburg - aula lts-Klarenbeek, aan vang 9.30 uur br. C. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - 9.30 uur en 16.30 u. Ds. G. Zomer (Viering H.A.). Klein Vlaanderen Middelburg 9.30 uur en 16.30 uur ds. A. de Snoo. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Commu nion, 19.30 uur Evening Prayer. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen - St. Jacobskerk 10.00 u. dienst. Petruskerk 9.30 uur ds. Kalksma, H.A. Johanneskerk 9.30 u. ds. Glas houwer, 17.00 u. ds. de Boer, De Schaapskooi 9.30 ds. de Makkinga, Open Hof 9.30 uur ds. der Nooij. Woensdag 8 maart - Petruskerk 19.30 ds. Makkinga, bidstand voor gewas en arbeid. Leger des Hells, korps Vlissingen -10.00 en 19.00 u. Kpt. C.D. Bijl. Korps Middelburg -10.00 en 19.00 geen opgave. Christelijk Ger. kerk Vlissingen - 9.30 u.en 17.00 u. ds. A. Brons. 8 maart: 15.00 uur en 19.30 uur Ds. A. Brons. Ger. en Ned. Herv. Kerk - Oost-Sou burg, Kanaalstraat 9.30 uur, ds. P. Melse, Oranjepleinkerk, 9.30 u. ds. R.E.R. van Buiren, 19.00 u. idem Be jaardenhuis Zoute Viever, 19.00 uur dhr. J.M. Schot, 8 maart: Oranje pleinkerk, 19.30 u. Ds. Melse. Gr. Gem. Nederland - Arnemuiden 9.30 u Ds. Verhoeks, 14.30 u lees- dienst, 19.00 u Ds. Verhoeks. Koorkerk 8 maart: 9.30 u., 14.30 en 19.00 ds. Verhoeks, 11.00 u(!) ds. K. Hendrikse. Middelburg - Zevende Dags Ad ventisten - Zat. 4 maart: Middelburg 10.00 uur Bijbelstudie 11.00 uur, ds. N. Heijkoop. Vlissingen 9.15 uur, ds. N. Heijkoop. 10.15 u. Bijbelstudie. Slon Gemeente-Oost-Souburg, zo. 10.00 uur. Baptisten Gemeente - Middelburg, zo. 10.00 uur, ds. M. Ezinga. Kerkdiensten Babbelaar - Der Boe- de, Koudekerke 10.30 uur ds J. Luk- asse Ned. Ger. Kerk, Middelburg - 9.30 u geen opgave en 17.00 u. Evangelische Baptisten Gemeente, Middelburg 10.00 uur, br. Lok. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - 9.30 u zr. de Grauw-Steijl. Doopsgezinde Gemeente, Middel burg, 11.00 u. Postema. Pinksterkerk, Vlissingen, woensdag en vrijdag 19.30 uur, zondag: lof. pr. dienst, 14.30 uur. De Christengemeenschap - Kapel van SL Maarten te Hoogelande bij Middelburg om 10.30 uur. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ne derland - Koudekerke, 11.45 uur Pdt. S. Waisapy, Oost-Souburg 12.00 u. idem. Hervormd Middelburg - Nieuwe ker 10.00 u. ds. G.H. Otte, Oostkerk, 10.00 u ds. M. de Boer, 19.00 u. ds. A. Spaans-Molenaar. Ontmoetings- kerk: 09.30 u. ds. O. Elseman, Tho- maskerk, 09.30 u. ds. J.E.L. Brum- melkamp Wljkgemeente Geref. Bond - 11.00 u. en 17.00 u. ds. C. trouwborst, Waalse Gemeente 10.45 u ds. J. Ris- seeuw. 8 maart Ontmoetingskerk 19.30 u. ds. L.G.J. IJkel. Thomaska pel 19.30 u ds. P. Paulus Geref. Bond -19.30 u ds. C. Trouw borst Geref. Kerk, M'burg - Getuigenis- kerk - 9.30 u. ds. P. Paulusa, 17.00 u. ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk - 09.30 ds. L.G. IJkel, 14.30 u. ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen - 9.30 u. ds. D.W. Dondorp, 17.00 u. Ves per. 8 maart: Hofpleinkerk, 09.30 u ds. W.A. v.d. Berg, Oostkerk: 19.30 u. ds. W. A.v.d. Berg. Prot. Centrum „Ophlr" Vlissingen - 10.00 u.ds. J.B.v. Bork. Pinkstergemeente: Vlissingen - Emmastr. 10, iedere woensdag 19.30 u, iedere zondag 14.30 u. Middelburg - Baarsjesstr. 42, zo. 15.30 u dienst iedere woensdag 19.30 u. Bijbelstudie, Dam 6. Gereformeerde Gemeente Vlissin gen - 9.30 u en 16.00 u ds. C.G. Vreugdendhil. 8 maart: 09.30 u. ds. C.G. Vreugdenhil, 14.30 u. lees- dienst, 19.30 u. ds. C.G. Vreugden hil. 1 SS !S bij een hoorteen en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 9 oktober 1988 van: 800 m3 25 425 1000 m3 31 531 1200 m3 38 637 1400 m3 44 744 1600 m3 50 850 1800 m3 57 956 2000 m3 63 1062 2200 m3 69 1169 2400 m3 75 1275 2600 m3 82 1381 2800 m3 88 1487 3000 m3 94 1594 3300 m3 104 1753 3600 m3 113 1912 3900 m3 122 2072 4200 m3 132 2231 4500 m3 141 2390 5000 m3 157 2656 5500 m3 173 2922 6000 m3 188 3187

Scheldebode | 1989 | | pagina 5