Miniatuurtreinen op nieuwe sporen Info-dag Open Universiteit over Kort Hoger Onderwijs 'Death' in 't Beest Optreden „Dubliners in Vlaanderenhal Clubkampioenschappen Zeeuwse wielerclubs Nieuw fitnesscentrum op de Dam in M'Burg Side-Kick in Razzmatazz Beter water in Midden-Zeeland na vernieuwing van pompstation Thema-middag in Goes over herseninfarct Inkelloop Veerseweg moet vriendelijker Lezing over ozonlaag bij Natuurkundig Gezelschap Dia-hoorspel in de kapel VVD-Europarlementariër De Vries komt naar Goes Expositie van wenskaarten in museum voor Bevelanden Reumapatiënten 'naar bakkerij' SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 FEBRUAR11989 315 GOES - Liefhebbers van modeltreinen kunnen op zaterdag 4 maart hun hart ophalen. In verenigings gebouw het „Heer Hendrikshuis" aan het plantsoen op 's Heer Hendrikskinderen wordt die dag een ruilbeurs van miniatuurtreinen georganiseerd. Zeeland is er tot voor kort nog tamelijk bekaaid van af gekomen, wat de voorzieningen voor deze hobby betreft. Men moet er altijd ver voor reizen om dergelijke gebeurtenissen mee te maken. Ver geleken met de grote Amersfoortse ruilbeurs is het Zeeuwse evenement van bescheidener opzet. Maar 'dat is in een kleine provincie ook niet anders te verwachten. Het is wel de hoop dat deze eerste ruil beurs op 4 maart de aanzet zal zijn tot een jaarlijks terugkerend feit. Vereniging Verzamelkrant WILHELMINADORP - De drie Zeeuwse wie lerclubs „ZRTC Theo Middelkamp", „WV Zeeuws Vlaanderen" en „WV Zeeland" houden hun clubkampioen schappen op zondag 26 februari in „De Wilhel- minapolder". film: Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs Organisator is de Goesenaar Jan van 't Veen, onderhouds monteur op de Betho. Hij ver telt wat er op de ruilbeurs te zien is: „In de grote zaal van het dorpshuis zullen er zeven tien tafels van ieder drie me ter staan, bemand door elf deelnemers. Dat zijn bijvoor beeld op- en verkopers van tweede hands materieel, af komstig uit Zeeland en van daarbuiten: van Temeuzen tot Purmerend. Ook zullen er mensen zijn die foto's van trei nen te koop aanbieden. De Stoomtram Goes-Borsele gaat aanwezig zijn, en zal onder meer de nieuwe dienstregeling uitgeven. Het meeste zal mo deltreinen zijn, maar daar naast worden er ook rails, hui zen en autootjes geruild en verhandeld". Voor de toegang wordt van volwassenen een bedrag van 2.50 en van kinderen van 1.00 gevraagd. Dit is bestemd om de kosten van de huur van het dorpshuis te dekken. Het is normaal dat men dergelijke beurzen een entreeprijs vraagt, en gezien de klein schalige opzet is de som op 's Heer Hendrikskinderen dan ook minder dan elders. Jan van 't Veen hoopt dat, als de beurs aanslaat, het uit zal groeien tot een groter gebeu ren. Hij geeft derhalve via de pers, ook bekendheid aan het evenement middels speelgoed- handel Visser te Goes, zelf trein- en miniatuurauto spe cialist, en Hobby land Model spoor te Middelburg, welke enkele jaren geleden zelf een eenmalige ruilbeurs op touw zette. Tevens staat de Zeeuwse ruilbeurs vermeld in bladen als Miniatuurbanen en de Verzamelkrant. Een belangrijke rol in het ge heel verwilt de Modelspoor Vereniging Zeeland. Deze heeft over de provincie 65 le den, die daar hun kennis en De Dubliners, de baardige barden uit Ierland treden op in de Vlaanderenhal 99 SAS VAN GENT - Zaterdag 25 februari staat de Vlaande renhal in Sas van Gent in het teken van de Ierse (folk)groep The Dubliners. Een dikke 25 jaar al brengen de vijf baardige barden hun eigenwijze muziek over de hele wereld naar stad en land. Zonder denigrerend te spre ken over de muziek zoals die door de Ieren wordt gebracht, kun je stellen dat het gaat om een soort plattelandslyriek verpakt in eeuwenoude mu ziekvormen. Ballades, door merg en been gaand, vaak met een ironische ondertoon. GOES - Verpleeghuis Ter Valcke in Goes en de GGD Zeeland houden op woensdag 1 maart een thema-middag over het Cerebaal Vasculair Accident, beter bekend als herseninfarct. De bijeenkomst wordt gehouden in verpleeg huis Ter Valcke aan de Vlac- keslotlaan in Goes. De thema middag begint om twee uur. Vanaf half twee kunnen de aanwezige belangstellenden in Ter Valcke hun licht opsteken bij een informatiestand van de Nederlandse Hartstichting. Tijdens de bijeenkomst geven de artsen J. Stoop en H. te Selle informatie over het her seninfarct en het herstel na een CVA. Psycholoog P. Kus- ters en maatschappelijk wer kende J. Kern belichten de stooriscin het waarnemen en denken als gevolg van CVA en de beleving van deze ziekte. Beiden zijn verbonden aan de Lucasstichting voor Revalida tie in Hoensbroek. Aanwezig met een informatiestand is ook de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie. De thema-bijeenkomst is speciaal bedoeld voor direct betrokkenen de mensen uit hun omgeving. Ook vrijwilig- gers en hulpverleners -al dan niet in opleiding- zijn welkom. De deelname is gratis. Wel wordt men verzocht zich vooraf te melden bij mevrouw R. Verdonk in verpleeghuis Ter Valcke, telefoon 01100- 40000. Maatschappelijke toestan den en wantoestanden worden aangedikt zonder bombastisch te worden. Trieste zaken wor den vaak op een olijke wijze de zaal ingeslingerd. Denk aan „seven drunken nights". De zatlap die een week „kachel"- zijn bezinkt. Het staat hem re delijk troebel voor de geest. De zaal bralt mee. Zowat ieder kent de tekst, de muziek no digt uit een keel op te zetten, om die later weer met een frisse pint te smeren. Een avondvullend pro gramma dus in Sas van Gent. De ervaring leerde dat de Zeeuwen niet ongevoelig zijn voor de muziek van de Dubli ners. Wellicht zijn er overeen komsten tussen de eigenzin nigheid van de mensen uit deze regio en die van de ka raktervolle Ieren. Om de men sen van Walcheren en de Be- velanden in de gelegenheid te stellen dit unieke concert bij te wonen begint de opvoering om 20.00 uur en duurt tot 22.30 uur. De laatste boot in Breskens kan dus ruimschoots worden gehaald. De voorverkoopadressen zijn: Sonora, Pub The Hopper en het VW-kantoor (alle Ter- neuzen), Europe's Music Cen tre (Sluis en Hulst), Sjiep (Goes en Middelburg) Opus (Goes), De Vlaanderen (Sas van Gent). De kassa is open vanaf 18.00 uur. Jan van 't Veen voor een unieke verzameling miniatuurtjes van treinen - FOTO: TANNIE DE JONGE ervaringen komen uitwisselen over vier verschillende types van modelspoor. Eenmaal in de twee maanden komt de club bijeen. Als leden telt men on der andere jeugdleden, vaders en kinderen die er zelf ook aardigheid in hebben gekre gen, en steeds meer personen die uit het arbeidsproces ge treden zijn. Miniatuurtreinen bestaan er in vele soorten en maten. De bekendste daarvan zijn Nedtrak of N-spoor; de schaal van de grootte hiervan is 1:160; en ook HO-spoor dat zeer populair is met een for maat van 1:87. Volgens Jan van 't Veen zijn in Zeeland de grotere modellen meer in trek dan in de Randstad; dit zou komen doordat de bewoners van de grote steden minder MIDDELBURG - De Open Universiteit in Middelburg houdt zaterdag 25 februari een open dag. Centraal staat daar bij het Kort Hoger Onderwijs dat in september van het vorig jaar door de Open Universiteit werd geïntroduceerd. Iedereen die meer wil weten over deze nieuwe vorm van hoger on derwijs kan tijdens de infor matiedag tussen 10.00 en 14.00 uur een kijkje komen nemen in het studiecentrum aan de Kousteensedijk 7 in Middel burg. Het Kort Hoger Onderwijs bleek direct in een grote vraag te voorzien. Een groot aantal belangstellenden vroeg een studiegids aan, heel wat van hen besloten aan een van de cursussen uit het KHO-pro- gramma te beginnen. De cur sussen binnen het Kort Hoger Onderwijs aan de Open Uni versiteit vergen duizend tot vijftienhonderd uren studie, zijn sterk beroepsgericht maar vormen anderzijds een brede basis voor een voortgezette KRUININGEN - Voor de derde keer wordt in Kruinin- gen de „Inkelloop" gehouden, een atletiekmeeting over 10 Engelse mijlen voor mannen en vrouwen senioren en vete ranen. Op zaterdagmiddag om kwart over twee klinkt het startschot en daarna volgen nog prestatielopen over 9,1 ki lometer of 10 Engelse mijl. Men kan vooraf inschrijven wat betreft de wedstrijdloop maar ook op de dag zelf (25 fe bruari) vanaf één uur in de Reimerswaalhal. Daar kun nen ook de deelnemers aan de prestatieloop terecht vanaf hetzelfde tijdstip. wetenschappelijke studie. De studies passen precies binnen het didactische concept van de Open Universiteit: losse cur sussen, die thuis in eigen tempo worden bestudeerd met de mogelijkheid van begelei ding in het studiecentrum. Uit Middelburg en omgeving stu deren momenteel 881 personen aan de Open Universiteit. Een mooi aantal gezien de progno ses die in 1983 zijn gemaakt. Toen werd gesteld dat in het midden van de jaren negentig -bij een volledig onderwijs aanbod- bijna zevenhonderd studenten aan de Open Uni versiteit zouden moeten stude ren. Tijdens de informatiedag geven medewerkers van de Open Universiteit uitleg over het KHO en indien gewenst individueel advies. In een stu diegids zijn alle keuzemoge lijkheden op een rijtje gezet. Alle cursussen zijn uitgebreid beschreven. In het studiecen trum ligt eveneens het volle dige onderwijsaanbod ter in zage. Op het ruim 4 kilometer lange parkoers komen renners in actie uit de volgende cate gorieën: amateurs, junioren, nieuwelingen, liefhebbers en dames. In kwantiteit heeft „Theo Middelkamp" de grootste in breng op deze titelstrijd (72 deelnemers), waaronder 35 amateurs, 6 junioren, 7 nieu welingen, 20 liefhebbers en 4 dames. Van deze vereniging zijn bij de amateurs de groot ste kanshebbers: Antoine Goense, Heddie Nieuwdorp, Peter Mol en Pierre Raas. Bij de junioren behoren Frank Zoetewei, Roy Bogaert en VEERE De Veerseweg in Vee re, en dan met name het gedeelte tussen het Smidspad en de Sandenburghlaan, moet vriendelijker worden. Dat vindt het college van burge meester en wethouders. Zij stelt de gemeenteraad dan ook MIDDELBURG - De heer H. Kelder van het KNMI spreekt vrijdag 24 februari voor het Natuurkundig Gezel schap in Middelburg. Hij houdt een lezing over de ozon in de atmosfeer. De voor dracht wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk. De lezing be gint om acht uur. De toegang is gratis. Ozon is overal in de atmos feer in kleine hoeveelheden aanwezig, deze geringe hoe veelheid speelt echter een be langrijke rol bij de instelling van de stralingsbalans en de chemie van de aarde. In de stratosfeer wordt het grootste deel van de ultraviolete stra ling geabsorbeerd en dat zorgt voor een hoge temepratuur. In de troposfeer speelt ozon een rol in het zogenaamde broei kas-effect door absorbtie van infrarode straling. In de voordracht besteedt de heer Kelder aandacht aan zo wel het ontstaan als aan de af braak van de ozonlaag. Hij wijst op de concentratiemetin gen van ozon, ondermeer in het gat boven de Zuidpool. Dit gat, ontstaan door sterk toege nomen afbraak van ozon, is de laatste jaren veelvuldig in het nieuws. Tenslotte wordt inge gaan op verwachtingen voor de toekomstige ozon-verdeling rond de aarde en de mogelijke konsekwenties voor de toe komstige leefomstandigheden voor de mens. voor een krediet te voteren om het traject te voorzien van de nodige bermbeplanting. Met het aanbrengen van het nodige groen hoopt het ge meentebestuur van Veere op de Veerseweg twee vliegen in een klap te slaan. Niet alleen moet de weg een vriendelijker karakter krijgen, de weg moet ook veiliger worden. Momen teel wordt op het wegvak niet zelden harder gereden dan de toegestane vijftig kilometer per uur. Het brede en rechte wegvak nodigt blijkbaar uit het gaspedaal wat dieper in te trappen. Het gemeentebestuur denkt de snelheid te kunnen beper ken door aan de noordwest zijde van de weg flinke op groeiende bomen te planten waardoor de open ruimte voor de automobilisten visueel wordt afgeschermd. Fietsers houden daarentegen tussen de bomen door vrij uitzicht over de wallen. Het voetpad aan de noordwestzij de moet verdwij nen, het voetpad aan de an dere kant van de weg kan met een tegel worden verbreed. Het pad wordt van de rijweg afgeschermd met een haag. Daardoor lijkt de weg een stuk smaller waardoor naar ver wachting minder snel wordt gereden. Onno Hofstee tot de favorieten terwijl bij de nieuwelingen Michel Rommers een toonaan gevende rol wordt toebedeeld. Van de liefhebbers/veteranen lijken, althans op papier, Hans Harinck, Gerard van Antwer pen en Rinus Verboom de sterksten te zijn en bij de da mes moet Mariëtte Zoetewei in staat worden geacht om de titel voor zich op te eisen. De „WV Zeeuws Vlaande ren" heeft bij de amateurs als sterke kleppers Eric Vereec- ken, Patrick van Passel en Karei van Goethem zitten. Bij de junioren draven onder an deren op: Johnny van Cad- zand en Patrick van de Vijver en bij de nieuwelingen lijken Ronald Lij baart en Derk-Jan Franse de grootste kansheb bers te zijn. Voor deze vereni ging vertrekken 20 amateurs, 12 j unioren en 4 nieuwelingen. Voor de „WV Zeeland" ko men als amateurs onder an dere in actie Rob Bijvank (vo rig seizoen met 13 overwinnin gen de onbetwiste Zeeuwse topper), John de Crom, Jacco Schroevers, Nico van de Klun- dert en Peter van de Klundert. Het amateurgezelschap van deze club bestaat uit 14 ren ners. Als junioren acteren Jean-Pierre Fortrei en Jurgen de Kraker en bij de nieuwelin gen zijn dat Jean-Pierre Gödde en Lars van der Ploeg. Tot de 7 liefhebbers die ver trekken behoren onder ande re: Wim Oosse, Frans Meij- aard en Jacky van Stel. ruimte hebben in hun huizen dan die in de provincie. Treinen verzamelen begint meestal met een kleine doos. Dan komt er steeds meer bij wat allemaal aansluit op het zelfde systeem en dezelfde schaal. Zo heeft Jan van 't Veen veel interesse voor mo dellen van oude stoomtreinen: „Duitsland is het land bij uit stek voor de modelbouw. Duitse fabrikanten brengen eenmaal per jaar een set uit. Als die serie op is, is het heel moeilijk om je verzameling daarmee aan te vullen. Je bent dan aangewezen op ruilbeur zen. Wat wel prettig is, dat alle verschillende merken van ge lijke schaal op hetzelfde spoor te gebruiken zijn. Dat doen we ook op de vereniging: de Ned- trakgroep bijvoorbeeld heeft een module. Die brengt iemand dan mee naar de bij eenkomst. We kunnen dan al lemaal zelf ons eigen mate rieel op die ene modulebaan laten rijden en aan elkaar koppelen". Deze module zal ook te zien zijn op de Zeeuwse Trein Mo del Ruilbeurs. Daar zullen in ieder geval Duitse en Neder landse treinen (wel van Duits fabrikaat) op rijden. Deze twee landen worden in Neder land het meest gespaard. Ook is het tegenwoordig in op komst het sparen van wel erg dure geautomatiseerde banen. Alle schalen van grootte zijn welkom op de ruilbeurs. Voor verdere informatie over de beurs kan men terecht bij Jan van 't Veen, op telefoonnum mer 01100-20493. De beurs op 's Heer Hendrikskinderen zal geopend zijn van 10.00 tot 17.00 uur. HOOGELANDE - In de Ka pel van Hoogelande vertoont Nico Kortenoever zondag 26 februari een dia-kijk-hoorspel over de natuur. De voorstel ling begint om halfdrie. Een toegangskaartje kost vijf gul den. De toeschouwers maken zondagmiddag in de kapel kennis met een zwerver, een der agenda. Een vrij mens in de natuur. Hij voert de kijkers langs sloot en plas, door pol ders en bossen, langs boerde rijen en kronkelpaden. Met open oog voor al wat leeft, groeit en bloeit. Nico Korte noever heeft een natuurbe- schermings edukatie bureau in 's-Graveland. HEINKENSZAND - De Reuma Patiënten Vereniging Midden-Zeeland houdt vrij dag 24 februari een bijeen komst in De Stenge in Hein- kenszand. Centraal thema tij dens de informatieve bijeen komst is het brood. De info- avond begint om acht uur. De informatie-avond over het brood wordt verzorgd door bakkerij Dominicus Steketee BV uit Westkapelle. Een ver tegenwoordiger van deze bak kerij geeft een uiteenzetting over 'Brood en bakkers in Ne derland' en 'Aankooppatroon brood'. Na de pauze wordt een dia-serie vertoond over het productieproces in oude en de hedendaagse bakkerijen. Na afloop is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. GOES - De afdeling Goes van de WD houdt maandag 27 februari een openbare bijeenkomst in De Prins van Oranje. De bijeenkomst wordt gehouden in het kader van de Europese verkiezingen. In dat licht is drs.G.M. de Vries, lijsttrekkker van de liberalen bij de komende ver kiezingen, uitgenodigd voor het houden van een spreek beurt Degastspreker besteedt maandagavond aandacht aan diverse actuele Europese aangelegenheden en het Europa na 1992. De Vries -gespecialiseerd in economische zaken- begint zijn betoog om acht uur. GOES - In jongerencentrum *t Beest aan de Beestenmarkt treedt zondag 26 februari de Amerikaanse trash- en speedme- tal-formatie 'death' op. Het optreden van de band uit Florida begint om drie uur. 'Death' werd zes jaar geleden opgericht door Chuck Schuldi- ner, de gitarist Rick Rozz en de drummer Kam Lee. Door de re- laese van verschillende demo's groeide 'Death' uit tot een van de populairste bands in de wereld van de trash en de speedmetal. De debuutelpee 'Scream Bloody Gore' werd enthousiast ontvan gen. Na een aantal wisselingen in de bezetting van de groep - drummer Kam Lee is bijvoorbeeld vervangen door Bill An drews en bassist Terry Butler is de groep komen versterken - bracht 'Dearth' vorig jaar een tweede langspeler op de markt. Het werd het album 'Leprosy'. Momenteel maakt de groep een uitgebreide toernee door Europa. Kaarten voor het concert van 'Death' - met de Duitse band Despare in het voorprogramma - zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij X-Ray in Goes, Bar American in Middelburg en 't Beest. In de voorverkoop kost een kaartje tien gulden. MIDDELBURG - Op de Dam 43 in Middelburg heeft Me vrouw A. Schoote enige tijd geleden een fitnesscentrum ge opend. Mannen en vrouwen kunnen hier in groepen of individu eel terecht. Op de nieuwe toningstafels traint men het lichaam, waardoor het figuur gekorrigeerd wordt. Al ruim 3 jaar heeft de familie Schoote een sauna op nummer 45. In het pand ernaast is nu het fitnesscentrum met een zestal toningstafels. Mevrouw Schoote: „Deze tafels gebruiken we voor man'zonder afsnraken'en zon- ««öuicorrecties. Ze zijn vooral bestemd voor diegenen die niet willen of kunnen sporten. Ik noem bijvoorbeeld mensen met sporten. Ik noem bijvoorbeeld hartkwalen. Het sportgedeelte is vrij van roken. Daarnaast geven we ook dieetadviezen. Ideaal is het bijvoor beeld om de training te combineren met een sapdag omdat de afvoer van overtollig water en zuurafval erdoor versterkt wordt." De behandeling op de tafels duurt tien minuten per tafel en men kan geheel ontspannen tijdens de behandeling. Door de be wegingen van het apparaat tegen te werken, krijg je vlugger re sultaat. De tafels geven verschillende mogelijkheden: spierver- teviging, verbetering van de houding, vermindering van over tollig vet, strakkere huid, maar vooral een ontspannen gevoel en een extra dosis nieuwe energie. Het centrum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 22.00 uur en eenieder kan op afspraak terecht. GOES - In het Museum voor Zuid- Noord-Beveland aan de Singelstraat in Goes is tot en met 15 april een uitgebreide collectie wens- en prentbrief kaarten te bezichtigen. Het be treft oude wenskaarten uit de periode 1902 tot en met 1938. De wenskaarten zijn afkom stig van een moeder en een dochter uit Kattendijke. De moeder begon in 1901 als jong meisje met het verzame len van wenskaarten. Haar dochter ging daar vanaf de ja ren twintig mee door. Resul taat is een uitgebreide collec tie nieuwjaars- en kerstkaar ten, verjaardagskaarten en kaarten die men elkaar in ver- keringstijd stuurde. De kaar ten geven een mooi beeld van de ontwikkelingen in de kaar- tenindustrie in de eerste veer-1 tig j aar van deze eeuw. Het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Op za terdag is het museum geopend van 11.00 tot 16.00 uur. OOST-SOUBURG - in folkclub Razzmatazz in Oost-Souburg treedt zaterdag 25 februari de country groep 'Side-Kick' op. Het optreden begint om negen uur. Een toegangskaartje kost tien gulden. De countrygroep 'Side-Kick' heeft sinds de oprichting in 1988 een stormachtige ontwikkeling, een ontwikkeling waarvan het einde nog niet in zicht is. Het repertoire beslaat een breed scala van country: van Hank Williams tot Neil Young, van Dolly Par- ton tot Ry Cooder. Daarnaast wordt een aantal 'folky nummers' gebracht. OSSENDRECHT - In de zo mer van dit jaar wordt begon nen met de bouw van een nieuw drinkwaterproductie bedrijf in het Westbrabantse Ossendrecht. Dat betekent dat het oude pompstation gaat verdwijnen. Voor de gebrui kers in Midden-Zeeland heeft de aanpassing nauwelijks ge volgen. Wel wordt verwacht dat de kwaliteit van het water enigszins zal verbeteren. Vorig jaar juli zijn de ge bruikers van de NV Water maatschappij Zuid-West-Ne derland reeds geinformeerd over de nieuwbouwplannen. Toen is meegedeeld dat het huidige, gedeeltelijk nog uit 1911 daterende pompstation wordt vervangen door een ge heel nieuw zuiverings- en ho- gedrukstation. Het voordeel van nieuwbouw boven aan passing van de bestaande in stallatie is dat de nodige voor zieningen volgens de huidige maatstaven en technieken zo gunstig mogelijk kunnen wor den opgezet. Bovendien ver loopt de overgang van oud naar nieuw voor de gebruikers voor minimaal ongerief. Met de nieuwe zuivering zal de kwaliteit van het afgele verde water van het pompsta tion in Ossendrecht volgens de WMZ verbeteren. Na menging in het transport- en distribu tienet met water van de pomp stations in Huij bergen en Schijf, tast het water de meta len leidingen nog minder aan en is ook de kans op roestwa- ter aanzienlijk kleiner. De hardheid van het water zal naar verwachting weinig ver anderen. Het nieuwe pompstation, bestaande uit een zuiverings gebouw, een machinegebouw en een reservoir, komt te staan naast het bestaande pompsta tion. De bouwwerkzaamheden moeten in de winter van 1990- 1991 gereed zijn, zodat het nieuwe pompstation in het voorjaar van 1991 in gebruik genomen kan worden. De to tale bouwkosten zijn geraamd op zestien miljoen gulden. Filmprogramma van 23 fe bruari tot en met 1 maart.' In Electro is op donderdag (20.30 uur) en op zondag (21.00 uur) de film 'Kroniek van een aangekondigde dood' te zien. Deze film draait zaterdag om 22.30 uur in het Schuttershof. 'Big' is vrijdag om 19.00 en 21.30 uur en op zondag om 19.00 uur te zien in Electro. 'Moon- walker' draait op zaterdag en ,op zondag om 14.00 uur. Maan dagavond staat 'Erendira' op de rol, dinsdag draait 'La Viuda de Montiel'. Op woens dag is 'Tiempo de Morir' te zien. Deze drie voorstellingen beginnen allemaal om half ne gen. In het Schuttershof is dage lijks de film 'Une histoire de vent' te zien, een film van Joris Ivens. Vrijdag om 22.30 uur draait 'Erendira', zaterdag en zondag beleeft vanaf twee uur Kuifje avonturen in en om de Zonnetempel. Woensdagmid dag speelt Poppentheater Pa rabel in het Schuttershof, de coorstelling begint om drie uur. In Alhambra in Vlisisngen is dagelijks de Nederlandse pro ductie 'Jan Rap en z'n maat' te zien. In de tweede filmzaal draait de nieuwe film 'Young Guns'. Zondagmiddag om twee uur is er een kindervoorstel ling met Pippi Langkous, zon dagmorgen om elf uur wordt de bioscoopopera 'Fidelio' ver toond. i Jj

Scheldebode | 1989 | | pagina 15