Breuk in de computerwereld 2 jaar Sprint Phofo HE SCHELDEBODE het weten waard HE SCHELDEBODE Focus Optiek vernieuwd Brainless in American SPRINT PHOTO Sprint Photo bestaat 2 jaar Rommelmarkt voor Polen Autobedrijf Joosse speurt naar de mooiste oude Ford Echte Bakkers presenteren versierde kindertaartdoos Met de ABN-bank gratis naar Walt Disney on Ice UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 FEBRUAR11989 305 HUISARTSEN WEMELDINGE - Eigenaars van Atari ST-com- puters kunnen in het vervolg in de eigen provincie terecht voor een gebruikersclub. Op 24 januari is in buurthuis De Pit in Goes-Zuid een eerste bijeen komst gehouden. De organisatie heet de Stichting ST-gebruikers Zeeland, kortweg STZ. in Goes en Vlissingen. Dat vieren we samen winter uur foto service de beste kwaliteit kijk en vergelijk garantie bijbestellen niet duurder dan 1e afdruk extra voordeel met SPRINT PHOTO PLUS CARD Akties KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Tabel voor de week van 6 februari 1989 t/m 12 februari 1989 Zeeuwse Atari ST-club opgericht Gezien de stichtinggvorm zijn de deelnemers donateurs en geen leden. Ieder die echter belangstelling heeft kan naar de maandelijkse bijeenkomsten van de STZ toe komen. Dit geldt HODbV zowel voor particulieren die een Atari ST hobbycomputer in huis hebben, als ook voor kleine bedrijven, die idee hebben om hun automatisering op dit systeem door te voeren. De bedoeling van de clubavonden is om onderling kennis uit te wisselen; pro gramma's te bespreken; en demonstraties mogelijk te maken. Zo wil de stichting de eigenaars van deze computer ondersteunen. letjes mee uitvoeren, en zijn er teken- en muziekprogramma's op toe te passen. Personal Computers, oorspronkelijk een soortnaam van de grote pro ducent IBM, zijn evenwel in beginsel kantoormachines die minder mogelijkheden voor spel bieden. Het mag verwonderlijk lij ken, dat er naast de grote lan delijke Hobby Computer Club (HCC), met zijn regionale af delingen, aparte gebruikers groepen ontstaan. Het was overzichtelijker geweest als de HCC gewoon alle verschil lende merken en types compu ters in zich gebundeld had. Zulks was ook de opzet van de HCC, toen deze twaalf jaar ge leden werd opgericht. Gaan deweg hebben zich echter si- tüaties voorgedaan waardoor versnippering eerder dan bundeling bevorderd werd. Daar heeft de verregaande automatisering van het be drijfsleven en de overheid al les mee te maken. Eén en an der is terug te voeren op het essentiële verschil tussen hob by-computers en personal computers (PC's). De eerstge noemde zijn bestemd voor thuisgebruik: naast tekstver werking kan men er ook spel- De heer C. Jansen, secreta ris van de STZ, doet een boekje open over de ontwikke lingen binnen de HCC; „De HCC werd indertijd opgericht om de computerliefhebbers te ondersteunen. Een organisatie die, zoals de naam al zegt, be stemd was voor de hobbyist. Aanvankelijk waren alle com- putermerken erin vertegen woordigd. Ze kregen in het landelijk verschijnende tijd schrift, de HCC-Nieuwsbrief, redelijk deel van de publici teit. De PC-privé projecten hebben voor een ommekeer gezorgd. Bedrijven en instel lingen gaven aan hun mede werkers tegen een redelijke prijs, soms zelfs helemaal gra tis, een PC-computer. Dat is een product van IBM. Later werd het ook nagemaakt door andere bedrijven, maar deze werken op het zelfde bestu ringssysteem, dat MS Dos heet. Alle computers waar MS DOs op toegepast kan worden, heten IBM compatibles. Dit besturingssysteem heeft voor de hobbyist minder te bieden dan de specifieke hobbycom puters. De bedoeling was om men sen op een goedkope manier thuis achter de computer te krijgen. Zodoende konden de verstrekkende werkgevers be sparen op zeer dure kosten, die verbonden zijn met instructie in bedrijfsverband. De mensen die aan deze projecten meede den werden gratis lid gemaakt van de HCC. Daarbij ging het landelijk om tienduizende nieuwe leden. De HCC- Nieuwsbrief werd daardoor bijna uitsluitend tot een PC Nieuwsbrief. Negentig procent van het blad wordt thans ge vuld met PC-advertenties en - nieuws. De onvrede over de ontwikkelingen is de laatste tijd sterk gegroeid. De eige naars van computers in hob bysfeer richtten hun eigen or ganisaties op, los van de HCC. Gebruikers van Commodore Amiga waren al lang apart. De Apple Mac Intosch heeft een organisatie die zich Mac Intosch Users In School noemt, en een eigen groep in Zeeland kent. Nu zijn dus ook de Atari ST-ge^ruikers hun eigen weg gegaan. De HCC is over deze ontwikkeling uiteraard niet gelukkig, maar toont wel be grip. De Atari ST is een veelzij dige computer. De mogelijk heden ervan zijn legio. On langs werd hij door een inter nationale jury van computer- jounalisten tot de hobbycom- puter van het jaar uitgeroe pen. Er is sprake van geweest om deze in het basisonderwijs als model te nemen, maar uit eindelijk heeft het MS Dos systeem ook op dit terrein ge wonnen. De Atari ST heeft zijn eigen besturingssysteem, maar is nochtans geschikt om er niet alleen Mac Intosch maar zelfs MS Dos program ma's op te draaien. Er zijn mo menteel ongeveer zestig dui zend ST's in Nederland aan? wezig. Vooral bij HTS-ers is deze computer gewild. In Zee land wordt het aantal tussen de vijfhonderd en de duizend geschat, waarvan de meese in Midden-Zeeland zijn ge plaatst. De dealer voor Zee land is de fotozaak van Ver- schoore op de Grote Markt in Goes. Het is tevens mogelijk om de Atari ST via de post te bestellen. Nu is het moeilijk om de zeer verspreide ST-eigenaars te bereiken. Teneinde hen met elkaar in contact te brengen is de ST Zeeland opgericht. De oprichtingsavond leverde reeds dertig donateurs op. In heer Nederland zijn er van dergelijke groepen. Het be stuur van de STZ zoekt dan ook contact met clubs elders, voornamelijk in Noord-Bra bant. Wie informatie wenst, kan zich wenden tot de heer C. Jansen, Bakkersboogerd 14 te Wemeldinge, op telefoonn- nummer 01192-2195. (ADVERTENTIE) a Sprint Photo in de Walstraat in Vlissingen. VLISSINGEN - Sprint Photo 1 uur service viert het tweejarig bestaan in Goes en Vlissingen met een gratis filmaktie in februari en maart. Het Sprint Photo mini- lab is niet meer weg te denken uit de Walstraat in Vlissingen. Elke dag produceren moderne ont wikkelmachines een ge stage stroom van kleurenfoto's van hoge kwaliteit. Sprint Photo werkt met de modernste computer ge stuurde apparatuur. Maar niet volautomatisch. Bewust heeft Sprint Photo gekozen voor de mogelijkheid van handmatige correctie. Alleen zo, in de com binatie van mens en machine, vakmanschap en moderne technologie, komt men tot de allerbeste resultaten. Onaf hankelijke tests bewijzen keer op keer dat de Sprint Photo methode de beste is. Opmerkelijk bij Sprint Photo is ook dat bijbestellingen niet duurder zijn dan orginele af drukken. Hoewel dat wel ge bruikelijk is bij veel 'gewone' fotozaken, als ook bij de meeste minilabs dat deze een stuk duurder zijn. Sprint Photo vindt dat niet nodig. Nieuwe film of nabestelling, bij Sprint Photo betaald u er dezelfde prijs voor, terwijl ze toch binnen 1 uur gereed zijn. Als actieve speciaalzaak op fo- to-afwerkgebied, heeft Sprint Photo altijd leuke acties voor de klant. Zo is er de voordeel biedende Sprint Photo Plus Card, de gratis ontwikkel stic ker op alle bij Sprint Photo ge kochte kleurenfilmpjes, goed kope vergrotingen en nog veel meer. Maar nu, twee maanden lang in februari en maart wil Sprint Photo al zijn klanten extra laten profiteren. Ter ge legenheid van het 2-jarig be staan krijgt iedere klant elke keer als hij of zij een filmpje laat ontwikkelen en afdruk ken gratis een nieuwe kleu renfilm van Sprint Photo. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor: Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie: Mare Molenaars Correspondenten: Ronald Hagen Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01640-53031 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-71672 MIDDELBURG - Zonder dat er ophef over is gemaakt, is Focus Optiek in de Nieuwe Burg 9 in Middelburg in een heel modern jasje gestoken. Bedrijfsleider D. Hulshof ver telt: „Onze slijperij achter de zaak moest worden uitgebreid en toen we onze plannen op papier hadden, werd de ver nieuwing van de zaak er eigenlijk vanzelf bij betrok ken. We hebben de ontwerpen en tekeningen zelf gemaakt". Het resultaat mag er dan ook wezen: een heel prakti sche ruimte, zodanig ingedeeld dat elke klant afzonderlijk ge holpen wordt. Alle elementen van het meubilair zijn een voudig te verplaatsen, waar door je enorm veel mogelijk heden tot variatie hebt. De wandspiegels zijn bevestigd aan rails, zodat die ook mak kelijk te verplaatsen zijn. Het interieur is strak van lijn in eigentijdse kleuren: rood, wit en zwart. Veel aandacht is be steed aan de speciale testtafel met meetapparatuur. „Wan neer iemand een montuur heeft uitgekozen, zoeken we het juiste type glas erbij en slijpen dat dan zo dun moge lijk. We beschikken over een rijke ervaring, en dat geldt ook wat betreft de multi vo cale glazen. Vooral voor be drijven, maar ook voor parti culieren verrichten we metin gen. Ook degenen die met de computer werken, helpen we aan gepaste sterkte van de lens. In samenwerking met een landelijke contactlenzen- specialist slijpen we hier ook contactlenzen. Wat de montu ren betreft: regelmatig bezoe ken we beurzen, zodat we de nieuwe ontwikkelingen blij ven volgen, en door onze grote inkoop kunnen we voordelig inkopen, wat de klant ten goede komt. Een artikel dat bij aanschaf meer aandacht nodig heeft, is de zonnebril. Een paar don kere glazen voor je ogen wil nog niet zeggen dat je daar mee je ogen beschermt. De pu pillen verwijden zich en kun nen door het felle zonlicht be schadigd worden. „De bril moet namelijk de juiste straling tegenhouden. Wat dat betreft vraagt dit ar tikel meer controle van de ge zondheidszorg. Voor autorij- - 3 FOTO HARRY DE LANGE. ders en sporters kunnen wij goede aanpassing geven", legt Hulshof uit. Bij Focus wordt extra aan dacht geschonken aan oude ren. Gezichtshulpmiddelen waaronder loupes, losse en op standaard, al of niet met ver lichting, kunnen eerst een week thuis worden gepro beerd. En eenmaal per week brengt een van de medewer kers een bezoek aan bejaar dentehuizen om monturen aan te passen. In de zaak zijn twee meet- kamerseen voor oogmetingen en metingen in verband met computers en een ander, waar opticiëne/bandagiste Judith Molhoek haar domein heeft met een combinatie oogmetin gen en elastische kousen. „Onze slijperij heeft veertien medewerkers en ontvangt da gelijks bezoek uit bedrijven", vervolgt Hulshof, „ook de klanten in de winkel kunnen gerust een kijkje nemen. We hebben de geen tussendeur, zodat de winkel en de slijperij één grote ruimte is. Wij maken ook barometer, van plexieglas en met eigentijds vormen. Ten slotte verzorgen we reparatie van brillen en andere optische apparatuur". VLISSINGEN - De Stich ting Zeeland helpt Polen houdt zaterdag 25 februari een rom melmarkt. De snuffelbeurs wordt gehouden in de oude Vismijn aan de Koningsweg in Vlissingen. De opbrengst is bestemd voor voor de aankoop van medicijnen voor kinder- kankerpatienten in Polen. De Stichting Zeeland Helpt Polen brengt ieder jaar onge veer 60.000 gulden bijeen voor de aanschaf van medicijnen. Om ook dit jaar aan dat streefbedrag te komen is een goede opbrengst van de rom melmarkt onontbeerlijk. Iedereen die nog spullen heeft voor de rommelmarkt worden verzocht dit te laten weten op het nummer 01184-13402 of de spullen te brengen naar J. Li- powski, Hobeinstraat 22 in Vlissingen. VLISSINGEN - In 1989 is het precies 25 jaar geleden dat de Ford-dealers in Nederland begonnen met de verkoop van A-l gebruikte wagens. In het kader van dit jubileum, orga niseren diezelfde Ford-dealers -waaronder Autobedrijf Joosse uit Vlissingen- een wedstrijd. Gezocht wordt naar de mooiste Ford uit het jaar 1964, het jaar waarin de A-l verkooporganisatie van start ging. In 1961 begon Ford met een marktonderzoek naar de ver koop van tweedehands auto's. Het resultaat was dat negentig procent van de dealers de auto's direct doorverkocht aan de handel, terwijl de rest de inruilwagens ook weieens aan particulieren verkocht. Naar aanleiding van de resultaten van dit onderzoek begon Ford in 1962 met een trainingspro gramma voor de verkopers en het werkplaatspersoneel. Dit resulteerde uiteindelijk in een strakke gebruikte wagen-or- ganisatie.In de afgelopen 25 jaar hebben de gezamenlijke Ford-dealers ongeveer een miljoen gebruikte auto's van allerhande merken afgele verd. Auto's uit de jaren zestig, zoals de Ford Anglia, de Corti na, Mustang en de befaamde Ford Zodiac behoren nu tot de categorie verzamelobjecten. Ford Nederland heeft in sa menwerking met de dealers besloten om een oproep te richten aan eigenaren van Ford personenauto's uit het bouwjaar 1964. Deze trotse autobezitters kunnen via hun plaatselijke Ford-dealer deel nemen aan de wedstrijd 'Wie heeft de mooiste Ford van Ne derland'. De eerste prijs is een fraai> schilderij van de win nende Ford. De gezamenlijke Echte Bakkers verenigd in het Echte Bakkersgilde in troduceren een leuk ver sierde kindertaartdoos, waardoor het verjaar dagsfeest nóg leuker wordt. Aan alle kanten van de doos staan leuke, gekke en grappige feest neuzen en brillen en ver der twee clownsmaskers. Deze kunnen door de jonge feestvierders wor den uitgeknipt en gevou wen. Ook aan de inhoud de kindertaart is door de Echte Bakkers alle zorg en aandacht besteed met als resultaat een geva rieerd aanbod van lekke re, kleurige kindertaar ten. Ook uw eigen voor keurstaart wordt met veel vakmanschap ge maakt. Eventueel snijdt de Echte Bakker de taartpunten voor u aan. Wilt u meer weten over deze bijzondere verjaar dagstaart, loopt u dan eens binnen bij uw Echte Bakker. U herkent hem aan het bekende vignet: een bakker met in zijn handen een brood en een ZEELAND - Op zaterdag 25 maart komen Donald Duck, Goofy, Mickey Mouse en vele andere stripfiguren uit de stal van Walt Disney naar Rotterdam. In Ahoy geven zij een wervelende schaatsshow. Kinderen uit Middelburg, Vlissingen, Oost-Sou burg en Goes kunnen daar naar toe. Met de ABN. Kinderen tot en met veertien jaar die voor 24 maart bij de ABN-banken in genoemde plaatsen een junior-spaarrekening openen, krijgen gratis een kaartje voor de schaatsshow "World on Ice van Walt Disney". Volgens directeur H. Schreuder van de ABN-vestiging in Vlissingen komen alle bekende stripfiguren speciaal voor deze show helemaal uit Amerika naar Rotterdam. "De striphelden staan twee uur lang op schaatsen te zingen en te dansen. Zelfs Pinocchio is op de smalle ijzers te zien. Wij denken dat we met deze paaractie de jeugdige spaarders een leuk uitje bezorgen. Als zij ook nog besluiten om automatisch te gaan sparen ligt er nog een aardige verrassing op ons kantoor." Vaders, moeders, zusjes, broertjes, vriendjes en vriendin netjes die met de nieuwe spaarder naar Ahoy willen, kunnen bij de ABN een kaartje kopen. De prijs van de kaartjes varieert van 15 tot 35 gulden. Vlissingen - 18 febr. A. v.d. Griek, Badhuisstr. 46, tel. 12950, 19 febr. dr. Van de Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 18 febr. F.J.J, Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 12460, 19 febr. G.H.J. Meyer, De Krammer 14, tel. 14664. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland -18 febr. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. 01184-61212, 19 febr. J. Visser, Wachttoren 19, tel. 01180- 37431 Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere -18 en 19 febr. J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. West- en Midden-Walcheren - 18 en 19 febr. B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Big gekerke en Koudekerke - 17 febr. (vanaf 18.00 u.) 18 en 19 febr. A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Verloskundigen Middelburg - vr. 17 febr. (18.00 u.) tot zo. 19 febr. (24.00 u.) mevr, de Crom, St.-Pie- terstr. 15, tel. 27325. ls22Vlissingen - Vr. 17 febr, (18.00 u.) tot ma. 20 febr. (8.00 u.)A.M. de Gaay, tel. 71768. Groepspraktljk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Sou burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Rltthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegarti- kelen zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 18 febr. C. Westveer, Loskade 21tel. 26694, 19 febr. F. Reynierse, Watertoren 2, tel. 27929. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Brainless MIDDELBURG - In bar American aan het Plein 1940 in Mid delburg speelt op vrijdag 17 februari de Vlissingse band 'Brain less'. De Zeeuwse band brengt een stevige muziek: een menge ling van keiharde punk en snelle metal. Op het repertoire staan zowel Nederlandstalige- als Engelstalige nummers. Het optre den begint omstreeks negen uur. Middelburg - 17 en 24 febr. apo theek L. v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79. Vlissingen -17 en 24 febr. Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Kleine huisdieren - 18 en 19 febr. E.F.M. v.d. Akker, Oost-Souburg, tel. 01184-60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. DIVERSEN Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Bree- straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het ant woordapparaat gegeven telefoon nummer. „Opvang voor mensen in crisissi tuaties" dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, afd. Zee land, tel. 01100-32233. R.-k. kerk Walcheren: Souburg; Zoute Viever. Za. 9.00 u. Souburg, Martlnuskerk, zo. 10.00 uur, Paro chiekerk, Pauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Vlissingen Ter Reede, za. 17.00 uur, Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur. Lambertuskoor, zo. 9.30 uur, dameskoor, Bethesda St.- Josephziekenhuls, zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat. 19.00 u, iedere zon. 10.00 uur, Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg Badhuisweg elke 1e en 3e zaterdag 19.15 u. Prot. Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - 10.00 uur, ds. A. v.d. Vrie. Evang. gem. De Wijngaard, Mid delburg - aula lts-Klarenbeek, aan vang 9.30 uur br. C. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - 9.30 uur en 16.30 u. ds. G. Zomer. Klein Vlaan deren Middelburg 9.30 uur en 16.30 uur ds. A. de Snoo. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Morning Prayer, 19.30 uur Holy Communion. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen - St. Jacobskerk 10.00 u. dhr. Jorritsma, Petruskerk 9.30 uur ds. Van Veen, Johanneskerk 9.30 u. ds. Glashouwer, 17.00 u. ds. Kalksma, De Schaapskooi 9.30 dhr. J, v.d. Put te, Open Hof 9.30 uur ds. Kalksma. Leger des Hells, korps Vlissingen - 10.00 u. en 19.00 u. kpt. C.D. Bijl. Korps Middelburg - 10.00 en 17.00 m.m.v. de jeugdwerkers. Christelijk Ger. kerk Vlissingen - 9.30 u.en 16.30 u. ds. A. Brons. Ger. en Ned. Herv. Kerk - Oost- Souburg, Kanaalstraat 9.30 uur, ds. P. Melse, Oranjepleinkerk, 9.30 u. ds. R.E.R. van Buiren, 19.00 u. idem. Bejaardenhuis Zoute Viever, 19.00 uur ds. C.G. Vreugdenhil. Gr. Gem. Nederland - Arnemuiden 9.30 u leesdienst, 14.30 u leesdienst, 19.00u leesdienst. Koorkerk 10.00 u. ds. R. Oort. Middelburg - Zevende Dags Ad ventisten - Zat. 18 febr. Middelburg 10.00 uur Bijbelstudie 11.00 uur, ds J. Koeweiden. Vlissingen 9.15 uur, ds J. Koeweiden. 10.15 u. Bijbelstudie. Sion Gemeente - Oost-Souburg, zo. 10.00 uur. Baptisten Gemeente - Middelburg, zo. 10.00 uur, Drs. A. Spaans-Moole- naar. Kerkdiensten Babbelaar - Der Boe- de, Koudekerke 10.30 uur ds J. Li- Ned. Ger. Kerk, Middelburg - 9.30 u en 17.00 u ds. W. Fyan. Evangelische Baptisten Gemeente, Middelburg 10.00 uur, br. Lok. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen-9.30 u br. R. Harmsen. Pinksterkerk, Vlissingen, woensdag en vrijdag 19.30 uur, zondag: lof. pr. dienst, 14.30 uur. De Christengemeenschap - Kapel van St. Maarten te Hoogelande bij Middelburg geen dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ne derland - Koudekerke, 12.00 uur Oud P. Latuheru, Oost-Souburg 10.00 u. idem. Hervormd Middelburg - Nieuwe- kerk, 9.30 u. ds. N. Paap. Oostkerk 10.00 uur ds. M. de Boer, Ontmoe- tingskerk 10.00 uur, ds. O. Elseman en ds. L.J.G. Ykel. Engelse Kerk 19.00 u. ds. K. Hendrikse. Thomaskapel 09.30 u. ds. J.D. de Boer. Wijkgemeente Geref. Bond - In de Nieuwe Kerk 11.00 u en 17.00 u. ds. C. Trouwborst. Geref. Kerk, M'burg - Getuigeniskerk, 9.30 u ds. O. Elseman en ds. L.J.G. Ykel, 17.00 u. ds. J. de Boer Hofpleinkerk 9.30 u. ds. W.A. v.d. Berg, 14.30 u ds. L.J.G. Ykel, De Hoeksteen 09.30 u. ds. P. Paulus, 17.00 u. idem. Prot. Centrum „Ophlr" Vlissingen - 10.00 u ds. J.B. van Bork. Pinkstergemeente: Vlissingen - Emmastr. 10, iedere woensdag 19.30 u, iedere zondag 14.30 u. Middelburg - Baarsjesstr. 42, zo. 15.30 u dienst iedere woensdag 19.30 u. Bijbelstudie, Dam 6. Gereformeerde Gemeente Vlissin gen - 9.30 u en 16.00 u ds. C.G. Vruegendhil. Volle Evangelie gemeente Beréa, Westerbaan 16, West-Souburg, 19.30 u. Ben Hoekendijk. Alle beroemde striphelden staan eind maart op de schaats in Ahoy. bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 9 oktober 1988 van: 800 m3 23 378 1000 m3 29 472 1200 m3 35 567 1400 m3 41 661 1600 m3 47 755 1800 m3 53 850 2000 m3 59 944 2200 m3 64 1039 2400 m3 70 1133 2600 m3 76 1228 2800 m3 82 1322 3000 m3 88 1417 3300 m3 97 1558 3600 m3 105 1700 3900 m3 114 1842 4200 m3 123 1983 4500 m3 132 2125 5000 m3 146 2361 5500 m3 161 2597 6000 m3 176 2833 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaal-temperatuur en enkele andere gegevens

Scheldebode | 1989 | | pagina 5