<0ré0'Jlir Canadian CANADIAN AIRLINES INTERNATIONAL I ravel I rend LANGEVIELE 7 MIDDELBURG 01184-27855 6 LIJNEN vakanties GREYHOUND JMe£ftfon, LET OP Amerika/Canada met Hotelplan Ari0ht- 7"J4 See America with greyhound! International voor uw Canada vakantie heeft dagelijks meerdere vluchten van Schiphol naar Canada. Informeer naar de aantrekkelijke tarieven bij uw reisburo. Canadi»n Met Travel Trend naar America/Canada &Canadai*i Naar Indonesië, Turkije, Moskou en Budapest Nuttige tips Op VRIJDAGAVOND 24 FEBRUARI or ganiseren de Zeeuwse A.N.V.R reisbu- ro's een grootse USA CANADA-AVOND in de SCHOUWBURG te MIDDELBURG. Aanvang 20.00 uur. Last Minute Haal de brochure bij Holland Internatioal Reisburo, Langeviele 7 Middelburg Bijvoorbeeld van coast to coast vanaf ƒ3869,- inclusief vliegreis en NEDERLANDSE REISLEIDING. Zo zfjn er vele U.S.A.-ideeën in de Greyhound gids. Uw reisburo heeft ze Canadian Airlines International )MR_EET VERZORGDE ZOMERVAKANTIEREl^EN 1989 REIZEN TE WINNEN BIJ BOEKHANDEL FANOY, REISBOEKENWINKEL Verbouwing Gratis reisgidswijzer Wij wensen u een prettige vakantie!!! Martinair Holland Een reisorganisatie die Amerika groots aanpakt dit jaar is Ho telplan. Nog nooit was het Amerika/Canada programma zo uitgebreid; maar liefst 51 pagina's tips en reizen naar dit popu laire werelddeel. Hotelplan heeft een groot en veelzijdig pakket reis- en vakan tiemogelijkheden. Of u nu alleen een vliegreis met hotel nodig hebt, een georganiseerde rondreis wilt maken, met een camper of een huurauto het land wilt verkennen, het maakt niet uit. Leest u eens wat Hotelplan o.a. te bieden heeft. Uiteraard alle Martinairvluchten naar USA en Canada. Alle lijnvluchten die u maar wilt en de diverse Airpasses om voorde lig in Amerika te vliegen. Voor individuele rondreizigers die on derweg onderdak zoeken biedt Hotelplan het USA-pass reser veringssysteem en de hotelvouchers die nog meer vrijheid bie den. In 14 Amerikaanse en 6 Canadese steden zijn er stadsar- rangementen met hotel. Verder biedt Hotelplan onderdak in de Nationale Parken; camperhuur, huurauto's van Hertz en Almo en vijf verschillende fly-drive programma's. Wie Amerika liever begeleid en georganiseerd ontdekt, kan kiezen uit zes verschil lende boeiende rondreizen. Als u na al dat Amerika even tot rust wilt komen dan kan dat op het tropisch droomeiland Aru ba. Wie aan reizen in Amerika denkt komt al snel op de naam GREYHOUND, 's Werelds grootste busmaatschappij met lijndiensten tussen meer dan 14.000 grote en kleine steden in de Verenigde Staten. Voor toeristen zijn abonnementen verkrijgbaar voor onbeperkt reizen met de Greyhound lijndienst, niet alleen in de Verenigde Staten, maar ook in een groot deel van Canada. De tarieven voor 1989 zijn: 7 dagen, 275.-, 15 da gen 450.- en voor 30 dagen 625.-. Deze tarieven zijn uitsluitend geldig wanneer dit abonnement bij de zgn. AMERIPASS in Nederland wordt ge kocht. Echter, Greyhound is veel meer. Reeds vele jaren brengt de Hollandse reisor ganisatie Greyhound International een aantrekkelijk programma, de Grey hound Vacation Guide met rondreizen, hotelarrangementen, appartementen en huurauto's. Dit is een Engelstalig programma en de rondreizen worden be geleid door een Engels sprekende gids. Maar daar blijft het niet bij. Speciaal voor de Nederlands sprekende vakantieganger hebben wij een aantal rond reizen georganiseerd met een Nederlandse gids die vanaf aankomst op het vliegveld in New York of Los Angeles tot het vertrek richting Amsterdam de reis begeleidt. Deze reizen zijn exclusief in het Nederlands waardoor u niet de uitleg tijdens de reis in verschillende talen hoeft aan te horen. U kunt kiezen uit diverse onvergetelijke rondreizen met hoogtepunten zoals Niagara Falls, Washington D.C., Walt Disney World, Bryce Canyon, Zion Na tional Park, Grand Canyon, Yosemite National Park, Los Angeles en San Francisco. Vraag de programma's aan bij uw reisburo in de Langeviele te Middelburg zij zullen u gaarne van dienst zijn. CANADIAN AIRLINES vliegt al 33 jaar vanaf Schiphol rechtstreeks naar de grote steden in Canada. Dagelijks naar Toronto en Vancou ver en meerdere keren per week naar Calgary, Edmonton, Montreal en Halifax. En dan praten we niet eens over de 136 andere plaatsen in Canada waar u met Canadian Airlines naar toe kunt vliegen. Veel mensen kennen Canada al van bezoeken aan geëmigreerde fa milieleden. Maar Canada is gewoon als vakantieland ook een fantas tische bestemming! Prachtig natuurschoon, niet duur en hele aardige mensen! Die aardige mensen ontmoet u trouwens al aan boord bij Ca nadian Airlines, het cabinepersoneel spreekt ook Nederlands! Als u met Canadian Airlines naar Canada vliegt, kunt u bijvoorbeeld een kampeerauto huren om door het prachtige berglandschap te rij den. U kunt ook een Sky Rail Pass kopen, het nieuwste op het gebied van voordelig reizen door Canada per vliegtuig én per trein. U vliegt dan bijvoorbeeld naar Calgary, neemt vervolgens de trein naar Banff, in de prachtige Rocky Mountains, daar overnacht u en dan reist u per trein verder naar Vancouver. Hebt u geen tijd om per trein te reizen, dan kunt u in aansluiting op uw vliegreis met Cana dian Airlines een Europe Go Canadian Pass kopen. Dit zijn voordelige coupons waarmee u Canada per vliegtuig kunt verkennen. Uw Holland International reisburo kan u alles vertellen over zo'n ge weldige vakantie met Canadian Airlines naar Canada! Sinds kort vertegenwoordigt Holland International Reisburo de reisorgani satie TraveliTrend. Deze Amerika/Canada-specialist heeft een ruime keuze aan arrangementen naar dit continent. Het afgelopen jaar gingen maar liefst 20.000 passagiers met Martinair via Travel Trend naar Amerika. Ver der vertegenwoordigt men de luchtvaartmaatschappij Wardair. Met ingang van 1 mei start deze maatschappij een lijndienstprogramma vanaf Schiphol naar Canada; dagelijks naar Toronto en verder nog naar Montreal, Ottawa, Edmonton en Vancouver (retour Toronto v.a. 1.214.- 60+ v.a. 1.040.- per persoon). Travel Trend biedt als eerste op de Nederlandse markt een speciaal cam- perprograrnma aan. In deze folder staan z.g. „Fly-Camper"-arrangementen (vergelijkbaar met een fly-drive programma). Dit is een reis waarbij de vlucht en de camperhuur inbegrepen zijn. Veelal honderden guldens goed koper dan wanneer de vlucht en de camper ieder afzonderlijk geboekt zou den worden. Travel Trend biedt verder nog fly-drive-, hotel- en treinarrange- menten, alsmede compleet verzorgde rondreizen. Haal de programma's bij uw reisburo in de Langeviele te Middelburg. Amerika %tv/( Uw reis naar Amerika, Canada, of waar dan ook naar toe begint na tuurlijk in Middelburg, op Nieuwe Burg 28: bij Boekhandel Fanoy. Want wie een reis voorbereidt, moet één ding niet vergeten: eerst in formatie halen: de kaarten, de routes, de boeken en de gidsen, kort om die informatie die een reisplan rond maakt en de voorpret com pleet maakt. Boekhandel Fanoy heeft alle reisboeken in voorraad van alle Neder landse uitgevers: AGON, ANWB, Berlitz, Cambium, Cantecleer, El- mar, Falkplan, Gottmer, Kosmos, Lannoo, Het Spectrum en andere. En binnenkort wordt de reisboekenwinkel van Boekhandel Fanoy sterk uitgebreid. Vanaf eind maart is, na een forse uitbreiding van de winkel, de afdeling reizen drie maal groter dan ze nu al is. Er komt een sterke uitbreiding van buitenlandse (Engels- en Duitstalige) gid sen, en het assortiment wegenkaarten wordt zeer groot: auto-, fiets en wandelkaarten in alle soorten maten. Om vast in de stemming te komen kunt u nu al gratis bij Boekhandel Fanoy de Reisgidswijzer afhalen: een catalogus met bijna alle leverba re reisgidsen en kaarten. In deze gids vindt u een prijsvraag met als hoofdprijs een reis voor twee personen naar Istanbul. Vraag bij Fanoy ook naar het formulier van de Gottmer vakantieprijs vraag, waarmee u de volgende prijzen kunt winnen: een geheel verzorgde 23-daagse reis voor twee personen naar Indone sië, een 8-daagse reis voor 2 personen naar Moskou en Leningrad en een vliegreis naar Budapest voor twee personen met vijf dagen in een 5-sterrenhotel aan de Donau. Amerika is groot, verkijk u niet op de afstanden: neem voldoende rust dagen in uw reisschema op. Wanneer u een streek op het oog heeft, lees daar voor vertrek dan zoveel mogelij k over. Voor personen met de Nederlandse nationaliteit is bij een bezoek aan de Verenigde Staten, behalve een geldig paspoort, een visum ver plicht. Boekt u de reis bij Holland International in de Langeviele in Middelburg dan wordt uw visum kosteloos voor uw verzorgd. Voor Canada is een visum niet nodig. Zowel in Canada als in de VS is uw Nederlandse rijbewijs voldoende, echter niet in de staat Massachu setts. De minimum leeftijd voor het hu ren van een auto is 21 jaar. De netspanning is overal 110 volt. Vaak zijn de stopcontacten smaller dan bij ons. Neem dus een adapter mee. Wij adviseren u Travaller Cheques mee te nemen, u kunt deze voor ver trek bij Holland International ko pen in US Dollars. U bent dan tegen verlies en diefstal verzekerd. U kunt met deze cheques overal beta len of ze tegen contant geld wisse len. In Amerika is het wisselen van bui tenlandse valuta bij banken niet mogelijk. U kunt dit uitsluitend bij de spaarzame wisselkantoren doen. Tijdens een rondreis door Amerika kunt u vrijwel niet buiten een cre ditcard. Het is in Amerika een der mate gebruikelijk betaalmiddel, dat u vreemd wordt aangekeken als u niet over een creditcard beschikt. Ook is de card gemakkelijk bij het betalen van deposito's voor auto huur, camperhuur en voor hotels, waar men vrijwel altijd een depo sito vraagt voor eventuele door uw te gebruiken extra's. Het sluiten van een annulerings kostenverzekering en een bagage-, reisongevallen- en ziektekostenver zekering raden wij u dringend aan. Met name de ziekenhuiskosten zijn in de USA erg hoog. Op on Holland International Reisburo aan de Lan geviele kunnen wij u een compleet pakket verzekeringen aanbieden. In Amerika is het geven van fooien heel normaal. In restaurants is geen bedieningsgeld inbegrepen. U geeft hier 15 tot 20 procent. Een hotelpor tier verwacht een halve dollar per koffer, een kamermeisje een dollar per dag bij een langer verblijf, een taxichauffeur vijftien procent van het eindbedrag. Aan het einde van een rondreis is het gebruikelijk uw waardering te laten blijken door een fooi te geven aan de chauffeur van een dollar per dag per persoon, twee dollar per dag per persoon aan de tourbegeleider. In Amerika wordt tax berekend over uw aankopen, maaltijden, autohuur, camperhuur enz. Hou daarmee rekening bij het doen van aankopen, zodat u niet pas bij de kassa tot de ontdekking komt dat u meer geld kwijt bent dan u ver wachtte. Boek u Amerika- of Canadareis bij Holland International Reisburo aan de Langeviele 7 in Middelburg. U krijgt daar niet alleen uitgebreide en objectieve informatie, u krijgt bij boeking een informatief Ameri- ka-boek kado (zolang de voorraad strekt) Isabelle Vinke, Karin Vermeulen, Peter van Dorp, Irene Knuvers, Guus van Maanen, Peter Borg hart, Monique Provoost, Erika Corbijn, Caroline den Boef en Hanny van Leeuwen. The other Dutch airline BRENGT VERRE REIZEN DICHTERBIJ Holland International Reisburo en Business Travel Centre aan de Lange viele 7 in Middelburg is het grootste reisburo van Zeeland. Het reisburo biedt werkgelegenheid aan tien men sen die zich dagelijks bezighouden met het uitstippelen en boeken van vakantie- en zakenreizen. Vakmensen met de juiste opleiding, specialisten waarbij de boeking van uw vakantie reis in vertrouwde handen is. De baliemedewerkers van Holland In ternational Reisburo aan de Lange viele -sinds kort uniform gekleed in stemmig rood, wit en blauw- kunnen u uitgebreid informeren over vele be stemmingen, hoe ver en vreemd die ook mogen zijn. Vaak komt die infor matie uit de eerste hand en zijn de me dewerkers van Holland International zelf in het betreffende land geweest, zoniet dan een beroep worden gedaan op naslagwerken en een up to date computer. Ondertussen kan de klant in het luxe kantoor aan de Langeviele genieten van een kopje koffie (indien gewenst cafeïnevrij) en een fraaie vi deopresentatie. Eigenlijk is het dan al een beetje vakantie... Er is dit jaar een run ontstaan op va kantie-reizen. De komende zomer zijn er daardoor naar alle waarschijnlijk heid niet zo heel veel last-minute aan biedingen. Mensen die later in het sei zoen onverhoopt toch nog een vakan tie willen boeken raden we aan even bij Holland International Reisburo aan de Langeviele langs te komen. In onze computer zit namelijk een over zicht van de last-minute aanbiedingen van verschillende reisorganisaties. Wij kunnen u dus meteen een keurig overzicht geven van alle accommoda ties waar nog plaatsen zijn. HOLLAND INTERNATIONAL REISBURO

Scheldebode | 1989 | | pagina 15