48 Wielervereniging Zeeland springlevend Wielerkalender voor de Zeeuwse trimmers 'Grote wedstrijden' Zeeuwse Pop in De Piek Zuidelijk Toneel speelt Nachtwake van Lars Noren 'Een beetje kind gebleven' NEEM MEE Prestatieloop Vijvervreugd RUNDER BRAADLAPPEN jCRE-TEX MECHELEN - De wielervereniging Zeeland kan het komende seizoen weer optimistisch tegemoet zien. Het ledental liep weliswaar wat terug, maar met sterke amateurs in de gelederen als Rob Bij- vank, Nico van de Klundert, John de Crom, Anton van Putten en de bij deze categorie debuterende Arjan de Ridder zal men ongetwijfeld weer in staat zijn om meerdere keren in de kijker te rijden. Tip van de Week MAGERE 500 GRAM deVleeschmeester SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 FEBRUAR11989311 *vv zen. A so SORE-TO «wMmay V)V aHAJCj WV. ORAM», SORE-m «■WBMKi WV.7tH.ANB B0RE-rE| Kmraauy wv iat AB® ,5 MIRE-TEXJ i VIltfNUM J wv.zMLwei MlVIKti* WV 2SÏLAND *liWIIW Als hoofdsponsor van de club treedt dit jaar op de Bel gische firma in sportkleding Wolvenberg in Mechelen. Daar vond zaterdag ook de ploegenvoorstelling plaats. Luc Vingerhoets, directeur van genoemd bedrijf, venti leerde onder andere met de WV Zeeland doorslaggevend zijn geweest om tot sponsoring over te gaan. „Ook in de voor gaande jaren leverden wij steeds de kleding aan de club, die dit keer wat problemen kende wat betreft de steun verlening en toen men dan ook bij ons aanklopte hebben we na enige beraad besloten om hen een hart onder de riem te steken. Bovendien speelde mee dat men een stel goede renners in huis heeft en ook dit is voor ons interessant". Vingerhoets, wiens bedrijf zelf wieier kle ding maakt, maar daarnaast ook importeur is van een aan tal andere merken, heeft ook deze bedrijven bij de sponso ring betrokken. „Maar wij fungeren als hoofdsponsor", aldus Vingerhoets. Frans de Kraker, bestuurs lid van de WV Zeeland toonde zich bijzonder in zijn nopjes dat de hele zaak tijdig is rond gekomen. De Kraker: „De laatste maanden zijn er vele geruchten rondom onze club ontstaan, mede door een nega tieve berichtgeving in een Zeeuwse krant. Men deed voorkomen dat de club op sterven na dood zou zijn maar de praktijk heeft inmiddels bewezen dat dit zeker niet het geval is. Weliswaar zijn we een kleine vereniging met een gering aantal actieve renners maar kwalitatief kunnen we goed voor de dag komen". Frans de Kraker, die als in terim-voorzitter fungeert, zo lang Cees de Ridder nog niet beschikbaar is voor deze func tie, verwacht ook in het ko mende seizoen goede presta ties van voornamelijk de ama teurs, bij wie Rob Bijvank vo rig jaar een glansrol vertolkte. De Zeeuws-Vlaming won toen dertien wedstrijden, waaron der de Dorpenomloop van Rucphen en de Omloop van de Bommelerwaard. Bijvank heeft zich inmiddels opnieuw serieus voorbereid op het ko mende seizoen, maar ook Nico van de Klundert en John de Crom hebben er volgens De Kraker weer veel zin in. Nieuwkomer in het ama teurkorps bij de WV Zeeland is Arjan de Ridder, die voor gaande jaren de coming-man was van de vereniging en twee seizoen deel uitmaakte van de nationale juniorenselectie. Vo rig jaar kwam De Ridder ech ter vanaf juni op non-actief te staan door een hartafwijking. Hij werd in oktober geope reerd en schijnt er nu weer klaar voor te zijn. „Maar na tuurlijk mogen we dit jaar nog niet veel van hem verwach ten", zegt Frans de Kraker voorzichtig. In ieder geval kan Arjan de Ridder vroegtijdig ervaring opdoen in de natio nale amateurselectie, die van 15 tot 28 februari op trainings kamp gaat in Griekenland. De jonge Zeeuw is darvoor uitge nodigd door Piet Kuijs, die de touwtjes in handen heeft van het selectieteam. De amateurploeg van de WV Zeeland zal dit seizoen be staan uit de volgende renners: Rob Bijvank, John de Crom, Nico en Peter van de Klundert, GOES In het komende wielerseizoen zullen boven de Westerschelde zeventien weg wedstrijden voor trimmers worden gehouden. De stich ting Trimbelangen Midden- Zeeland heeft samen met de bij haar aangsloten comitees de wedstrijdkalender vastge steld. Voorafgaande aan het wed- strijdseizoen worden vanaf 4 maart een zestal trainingsrit- ten gehouden in de Willem- Annapolder bij Biezelinge, tel kens op zaterdag. Daar wor den ook de TMZ kampioen schappen gehouden op 15 april. De eerste officiële wed strijd is op 22 april in Lewe- dorp en de sluitingskoers in Souburg staat gepland op 2 september. Het Zeeuws kam pioenschap zal dit jaar gehou den worden in Colijnsplaat op 15 juli. De 24-uur van Borsele zal weer plaatsvinden in 's- Heerenhoek. Evenals in de voorgaande jaren is er weer een puntenklassement voor de trimmers die acteren in de ca tegorieën A, B en Veteranen. Dank zij de medewerking van diverse sponsors is er een aan trekkelijk prijzenpakket voor dit overkoepelend klassement, waarvoor alle wedstrijden in aanmerking komen. De prijs uitreiking van deze klasse menten zal plaatsvinden in restaurant 'De Caisson' op za terdag 14 oktober. De wedstrijdkalender ziet er als volgt uit: 22/4 Lewer- dorp; 13/5 Kapelle; 20/5 Kat- tendijk'e; 21/5 Ovezande; 3/6 Krabbendijke; 10/6 24-uur van Borsele; 17/6 Wissenkerke; 24/6 Waarde; 1/7 's-Heer Arendskerke; 7/7 Heinkens- zand; 15/7 Colijnplaat (Zeeuws kampioenschap); 5/8 Wol- phaartsdijk; 12/8 Middelburg; 26/8 Vlissingen; 27/8 Kwaden- damme; 2/9 Souburg. MIDDELBURG - Vanuit het Middelburgse asiel deze week wat extra aandacht voor de bastaard Duitse herder Rex. Rex is een reu van vijf jaar oud en als afstandshond in het asiel gebracht. Hij is zwart/bruin van kleur. Rex is een echte lieverd die spelen met stokken en ravotten het einde vindt. Gehoorzaam, gezellig en lief, 't is allemaal van toepassing op Rex. Een heel klein min puntje waar de nieuwe baas rekening mee moet houden is dat deze hond een hekel heeft aan 'kleine' hondjes maar met een normale goede begeleiding is dit absoluut geen probleem te noe men. Dez ïze en volgende week wat meer over vlooien, luizen en wor men bij uw hond en kat. Dit gespuis vormt nog steeds één van de meest voorkomende problemen en vraagt om goede bestrijding en achtzaamheid. Met name de vlooien veroorzaken veel klach ten bij hond en kat. Vlooien leven van bloed, bijten uw hond en kat, en zuigen het bloed op. Dat bijten op zichzelf veroorzaakt een prikkel waarop de dieren vervolgens reageren alsof ze met een naald gestoken worden, ze beginnen als een razende op één bepaalde plek te bijten. Een allergie voor vlooienspeeksel is een veel voorkomend probleem. Uw huisdieren hebben dan vaak jeuk over hun hele lichaam. Bij katten zien we dan vaak overaal kleine korstjes, haaruitval, doffe vacht, etcetera. Bij honden vaak een rode huid, kleine plekjes met soms een korstje. Bij on voldoende bestrijding zelfs een zwart worden van de huid of verdikking van de huid. Vooienbestrijding staat of valt met het consequent zijn in die bestrijding. Behandelen wanneer u wat ziet is achter de feiten aan lopen. Vlooienmiddelen werken niet is dan ook een veel gehoorde klacht. Een juiste toepassing en vooral een consequente toepassing gedurende het hele jaar zorgt voor een optimale werking. Volgende week meer. Wie geïnteresseerd is in Rex kan kontakt opnemen met de verzorgers van asiel Middelburg, telefoon 01180-60333, tijdens openingsuren. - FOTO: TANNIE DE JONGE WV Zeeland. Eric Bos, John Cools, Jacky Fortrei, Wilfried de Krijger, Anton van Putten, Arjan de Ridder, Piet van Rij, en Chris de Visser. Ook Jacco Schroe- vers is weliswaar lid van de vereniging maar hij maakt deel uit van de gastrenners- vereniging Jo van Aarle, en zal doorvoor uitkomen in een aantal grote wedstrijden. Als junioren van de WV Zeeland draven op: Jean-Pierre For trei en Jurgen de Kraker en als nieuwelingen binden de strijd aan Jean-Pierre Gödde en Lars van der Ploeg. Voorts stelt men als liefhebbers: Wim Oosse, Jacy van Stel en Rinie Bruggeman. - foto HKarry de Lange Rex MECHELEN - Voor een aantal amateurs van de WV Zeeland staan zoals gewoonlijk weer diverse 'grote wed strijden' op het programma in het komende seizoen, waarvan de meeste in clubploegverband worden verre den. Tevens zullen enkele renners individueel aan de start verschijnen in Gent-Staden, op 5 maart. Verder ziet het programma er als volgt uit: 11 maart: Dorpenomloop van Rucphen; 25 maart: E-3 Prijs van Ha- relbeke; 27 maart: Omloop van Bommelerward; 1 april: Omloop van de Braakman; 15 en 16 april: 2-daagse van de Gaverstreek; 30 april: Wim Hendriks Trofee; 21 mei: Ronde van Vlaanderen; 27 mei: Ronde van Midden-Zee land. Uiteraard zal ook worden deelgenomen aan het Zeeuws districtskampioenschap voor meerdere catego rieën, dat op 2e Pinksterdag in Sluiskil wordt gehouden. Daarin was de WV Zeeland de laatste jaren bijzonder succesvol wat de amateurs betreft. In 1986 werd de titel veroverd door John de Crom, een jaar later door Anton van Putten en vorig seizoen triomfeerde Nico van de Klundert. MIDDELBURG - Het Zuidelijk Toneel speelt vandaag - woensdag 15 februari- in samenwerking met de Blauwe Maan dag Compagnie het toneelstuk 'Nachtwake' van Lars Noren in Middelburg. De voorstelling wordt gegeven in de Stadsschouw burg. Het doek gaat op om acht uur. 'Nachtwake' speelt zich af in het appartement van John en Charlotte. De moeder van John is gestorven en het echtpaar komt terug van de rouwdienst met de urn waarin zich de as van de overledene bevindt. John, psychiater van beroep, spot met het feministische en modieuze gedrag van Charlotte. Later op de avond ontmoet het tweetal een kleinburgerlijk echtpaar. De vier raken in gesprek en komen met elkaar in botsing. Ze raken ver strikt in hun eigen relaties. VLISSINGEN - Onder het motto 'Zeeuwe popmuziek om je oren' presenteert Jongerencentrum de Piek zaterdag aan staande opnieuw een swingend dubbelconcert. Optredend zijn ditmaal de formaties 'Stormbringer* en 'Car Trouble'. De con certavond in het uitgaanscentrum in de Hellebaardierstraat be gint om tien uur. De toegang is gratis. De groep 'Stormbringer' is afkomstig uit Vlissingen. De groep heeft inmiddels haar sporen in Zeeland al aardig verdiend. De muziek van 'Stormbringer' heeft raakvlakken met de stevige Rhythm Blues en de melodieuze Hardrock. De tweede optre dende band is 'Car Trouble', een groep die inmiddels 'wereldbe roemd is in...Zeeland'. De groep heeft al een televisie-optreden achter de rug, studio-ervaring in de bagage en veel optredens op haar naam staan. De muziek is van het type 'ruwe bolster, blanke pit'. Arjan de Ridder Hannie Vree: een bruisende persoonlijkheid MIDDELBURG - Zaterdag avond 18 februari staat Han nie Vree voor de eerste keer op de planken in de Stads schouwburg in Middelburg met een eigen theatershow. De voorstelling draagt de titel 'Een beetje kind gebleven'. Het solo-programma van Hannie Vree begint om acht uur. Hannie Vree is een veelzij dige vrouw. Zo verdiende ze al gauw, na haar opleiding zowel in binnen- als in buitenland een boterham als danseres. Het beleg erop kwam toen ze besloot haar danstalent te combineren met haar ge schoolde stem en haar geble ken acteerkwaliteiten. In zes jaar volstoneel heeft zij haar artistieke grenzen voortdu rend verlegd. Dit heeft geleid tot haar solo-programma 'Een beetje kind gebleven'. Een programma zonder grenzen, voor zwartkijkers en witma kers, zonaanbidders en maan zieken, die allen een ding ge meen hebben: ze zijn allemaal kind geweest en misschien ook wel een beetje kind gebleven. Hannie Vree wordt in haar eerste solo-programma bege leid door een vier man sterk combo onder leiding van Wim Valenkamp. Car Trouble belooft een swingend optreden in De Piek. Of zoals de bandleden het zeggen: „Car Trouble turns your motor red hot...even in the loioest gear". MIDDELBURG - Een goede traditie hou je in ere, toch ze ker als het geld oplevert voor een goed doel: zaterdag 18 fe bruari wordt opnieuw de Vij vervreugd Prestatieloop ge houden. Een leuk, maar vooral sportief evenement voor het hele gezin. De Vijvervreugd Prestatie- loop wordt gelopen op een parkoers dat grotendeels over het terrein van Vijvervreugd en door het park Tooren vliet loopt. Het parkoers is onge veer drie kilometer lang. De deelnemers mogen maximaal vijf rondjes rennen. Om twee uur precies worden de deelne mende sportievelingen op pad gestuurd. Vanaf 13.00 uur kunnen de deelnemers een startkaart kopen in de sport zaal op het terrein van Vijver- vreugd. De opbrengst van de prestatieloop is bestemd voor de pupillen van de inrichting. Die krijgen het geld echter niet zomaar in het handje, de opbrengst wordt gebruikt voor de uitbreiding van het assorti ment van de eigen speel-o- theek. - FOTO: TANNIE DE JONGE FOLKTRIO - De Schotse Folkgroep 'The New House Band' geeft op zondag 19 fe bruari een concert in het Vest zaktheater in Vlissingen. De muziek van de groep varieert van Celtic tot Costello. Het op treden begint om vier uu. REFLEX - De dansgroep Reflex danst op vrijdag 17 fe bruari in het Vestzaktheater te Vlissingen. Op het pro gramma staan onder meer choreografieën van Bob Foltz en Laura Corradi. De dans voorstelling begint om half negen. DU THEATRE - Renee Mink, lid van de Zeeuwse Kunstkring, toont aquarellen in cafe-restaurant Du Theatre bij de Middelburgse Schouw burg. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen tijdens de openingsuren van het theater café tot en met 24 maart. AVONDGEBED - De ge zamenlijke kerken in Oost- Souburg houden gedurende de lij denstij d vijf avondge bedsdiensten. Deze korte diensten worden gehouden in de Nederlands Her vormde Kerk aan het Oran- jeplein. Zij vormen een voorbereiding op Goede Vrijdag en Pasen. De dien sten worden gehouden op 17 en 24 februari, 3, 10 en 17 maart. De aanvang is steeds zeven uur. ZWEEFVLIEGEN - De Vliegclub Midden Zeeland houdt zaterdag 18 februari een informatie-middag over het zweefvliegen in clubver band. De informatieve bij eenkomst begint om twee uur. Er is die dag geen mo gelijkheid tot het maken van een vlucht in een zweef vliegtuig. ENGELS - In buurthuis De Scheldebuurt in de Ver- kuijl Quakkelaarstraat start dinsdag 28 februari een korte cursus Engels. Behan deld worden veelvoorko mende zaken als het doen van boodschappen, tanken, het boeken van een kamer. Na zes lessen van twee uur zijn de cursisten zover dat ze in die situaties in ieder geval niet meer met een mond vol tanden staan. Het echte praktijkwerk dus. Aanmel den voor de cursus is moge lijk in De Scheldebuurt, Verk. Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen, telefoon 01184- 11458. TURNEN - In de Vrijen- hovenlaan in Vlissingen worden op zondag 19 fe bruari turn wedstrijden ge houden voor de jeugd. De wedstrijden beginnen om half negen. Tot vijf uur 's middags kunnen belangstel lenden in de sporthal een kijkje komen nemen. Alle toonaangevende turnvereni gingen uit Zeeland nemen deel aan de wedstrijd. De or ganisatie is in handen van de Vlissingse Turn Vereni ging- SJOELEN - De Souburgse sjoelvereniging Schijf '83 houdt op zaterdag 18 maart een open toernooi. De wed strijd wordt gehouden in buurthuis De Zwaan. Deel nemers worden onderver deeld in een jeugdklasse tot ep met 16 jaar en vijf klas sen bij zowel de dames als de heren. Per klasse zijn vijf prijzen beschikbaar. Ook kan gespeeld worden op va- riantbakken zoals de paar den- en gatenbak. De wed strijden beginnen om elf uur. Tot twaalf uur kunnen sjoelers inschrijven aan de zaal. (ADVERTENTIE) Middelburg; Lange Delft 55-57 WONEN - Donderdag 16 fe bruari vergadert de werk groep Wonen voor Ouderen. De vergadering wordt gehou den op het kantoor van de Stichting Opbouwwerk Vlis singen in de Badhuisstraat in Vlissingen. Aanvang tien uur. GEVONDEN - Bij de Ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 1 tot 8 februari de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: bankbiljetten, een herenbril, een kinderfietsje, een ceintuur van een regenjas, een brood trommel, een telefoonappa raatje, een paar dameshand schoenen, linker leren dames handschoen, felgekleurde wol len sjaal, damesportemonnee met inhoud, drie sleutels aan een musketonhaak, een silca- sleutel aan een musketonhaak en een etui met drie sleutels. Bij het dierenasiel te Vlissin gen is in die periode een rood met witte kater aangegeven. AFSCHEID - Op vrijdag 17 februari valt definitief het doek voor het populaire mu ziekgezelschap Sint Juttemis. Het afscheidsconcert wordt gehouden in de Kloveniers doelen in Middelburg. Het laatste optreden van Sint Jut temis begint om half negen. Alle trouwe fans en alle an dere muziekliefhebbers wor den verwacht. De toegang is gratis. SLAGWERK - Op zondag 19 februari wordt er in de Klove-, niersdoelen, Achter de Hout tuinen 30 te Middelburg een koffieconcert gegeven door de Amterdamse Nieuwe Slag- werkgroep. Dit optreden be gint om half twaalf, uiteraard 's morgens. JAZZ - Het maandelijkse jazzconcert in de Kloveniers doelen wordt deze keer gege ven door het Maarten van Norden Kwartet. Als datum is zaterdag 18 februari geprikt. Het concert begint om negen uur. SOOS 55+ - De groep voor alleenstaande ouderen in Vlis singen kan nog enige deelne mers gebruiken. Gezocht wor den dames en heren die het leuk vinden om een keer per week om met een aantal an dere mensen spelletjes te spe len zoals sjoelen en rummicub. De deelname is geheel gratis. Inlichtingen, over de spel letjesavond zijn telefonisch te verkrijgen onder nummer 01184-65062. BINGO 1 - Op vrijdag 17 fe bruari worden de bingolief hebbers verwacht in buurt huis Scheldebuurt in de Verk. Quakkelaarstraat. De maan delijkse bingo-avond begint om acht uur. De zaal is een half uur eerder open voor de bingo'ers. De toegang is gratis. BINGO 2 - Op dinsdag 21 fe bruari wordt weer de maan-: delijke bingo-avond gehouden in buurthuis 'Aldegonde' in de wijk Westerzicht Ook hier gaat de zaal om half acht open en is de toegang gratis. ORIGAMI - De nieuwe cur sus Origami gaat in Middel burg van start op woensdag avond 15 maart en donderdag morgen 16 maart De cursus bestaat uit acht lessen en wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek. Inlichtingen zijn te verkrijgen op het nummer 01102-43207 CDA - Het CDA Vrouwen- beraad in Vlissingen houdt haar jaarvergadering op dins dag 21 februari in het vereni gingsgebouw van de Petrus- kerk aan de dr. Ottestraat De ledenvergadering begint 's morgens om half tien. Me vrouw Jansen van het kinder dagverblijf in Middelburg houdt een spreekbeurt over 'deeltijdbaan en kinderop vang'. Belangstellenden zijn van harte welkom. JEUGDDIENST - Zondag 19 februari wordt in het gebouw van het Leger des Heils aan de Hoogstraat in Middelburg een jeugddienst gehouden. Het thema van de dienst is de wonderbare visvangst. Mede werking wordt verleend door een jeugdmuziekkorps, de tamboerijngroep en de ukele- legroep. De jeugddienst begint om vijf uur. MILIEUHYGIËNE - Vrij dag 17 februari vergadert de Commissie van Milieuhygiëne. Deze vergadering met spreek recht voor de publieke tribune vindt plaats in de vergader zaal van de Provinciale Wa terstaat, Groenewoud 1 te Middelburg. De verf Wing beg: om twee uur.

Scheldebode | 1989 | | pagina 11