fillsola Pirekte fabrieksverkoop met kortingen tot meer dan 50%! De Ploeg Jeugdwerk voorziet nog altijd in een behoefte BAASJt EHOCHT Lezing over Bomans Doderer en Boskamp in 'Een fijn span' Winterserie Thema-dagen over incest en godsdienstige opvoeding Stichting Filmtheaters viert lustrum met twee nationale voorpremières Galgecross Schermen Split speelt Tropenjaren Between Malevich and... Café-Rest. Slechts 3 daeen JSCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 FEBRUAR11989 309 Komplete cassettes Kookpannen Markt 55, Middelburg OOST-SOUBURG - Vijftien jaar geleden huurde het Christelijk Jeugdwerk Souburg de voormalige pastorie van de gereformeerde kerk in de Kanaal straat. Dit ging overigens niet helemaal zonder slag of stoot want een deel van de gereformeerde kerke- raad was voor sloop van dit monumentale pand. Protestacties met o.a. spandoeken waren nodig om de voorstanders van afbraak tot inkeer te brengen. Uiteindelijk ging men overstag. Sindsdien hebben veel jeugdige Souburgers de weg naar ,,'t Guusuus" gevonden. Op 4 maart zal er in het Zwaantje een groot feest worden georganiseerd waar alle clubleden, vrijwil ligers en ouders worden uitgenodigd. Eén van de knutselgroepen aan de knutsel.... te groot worden, splitsen is dus noodzakelijk. In het verleden moesten we nog wel eens met folders langs de scholen gaan. De afgelopen jaren hebben we niets gedaan en toch stijgt het aantal aanmeldingen van kin deren die hier willen knutse len. Het hele jaar door zijn er clubavonden, alleen de vakan ties zijn we gesloten. De kin deren van de knutselclub kun nen emailleren, batikken, koekjes bakken, grimeren enz. Daarnaast organiseren we al lerlei bijzondere aktiviteiten zoals bijvoorbeeld een start- week, een kampweekend, play-back show of een bezoek aan een circus. Ook op de jaar markt in Souburg zijn we ver tegenwoordigd. Omdat het 'Guusuus' een christelijk ka rakter heeft besteden we ook aandacht aan bijv. het kerst feest, paaswake, de vrede- week. Overigens is in het 'Guusuus' ieder kind welkom. Wij kijken niet beslist niet naar de achtergrond van de kinderen. Het belangrijkste uitgangspunt is altijd bij bij zondere aktiviteiten dat het voor kinderen is en door kin- VLISSINGEN - Wandel sportvereniging "Willen is Kunnen' houdt zaterdag 4 fe bruari voor de derde keer een Winterserie-wandeltocht. Deelnemers aan de winter- wandeling worden tussen half twee en twee ur verwacht bij het clublokaal van de organi serende vereniging aan de Oranjestraat in Vlissingen. De deelnemers kunnen kiezen uit drie verschillende afstanden: vijf, tien en vijftien kilometer. Wandelboekjes kunnen ter af stempeling worden ingeleverd bij het startbureau. Het in schrijfgeld bedraagt 3,50 gul den per persoon. Verdere in lichtingen zijn te verkrijgen bij het secretariaat, telefoon 01184-60294. deren. Het uiteindelijke doel van het 'Guusuus' is dat je de kinderen op een creatieve ma nier bezighoudt. Ze kunnen hier hun fantasie en energie kwijt en leren omgaan met materialen. In dit gebouw kunnen ze naar hartelust ren nen, vliegen en klodderen. Niet alleen voor de kinderen maar ook voor de begeleiders is dit werk ontspannend. Te genwoordig zitten de kinderen op meerdere verenigingen. Als je nu iets wilt organiseren moeten de kinderen bij wijze van spreken eerst even de agenda trekken. De contribu tie bedraagt 25.- per jaar, de rest wordt door kerk en ge meente gesubsidieerd". KAPELLE/MIDDELBURG - De Nederlandse Christen Vrou wenbond (NCVB) houdt de komende weken twee themabijeen komsten onder de titel 'Incest en godsdienstige opvoeding". De eerste thema-dag wordt gehouden op donderdag 23 februari in De Vroone in Kapelle, de tweede bijeenkomst is op dinsdag 14 maart in de Getuigeniskerk in Middelburg. Beide thema-dagen beginnen om kwart over tien. Voor de twee thema-dagen over incest in relatie tot godsdien stige opvoeding is mevrouw A. Imbens-Fransen uitgenodigd als gastspreker. Mevrouw Imbens stichtte in 1986 de stichting 'Vrouw en Pastoraat'. Zij begeleidt vrouwen met godsdienstige problemen en geweldservaringen en geeft daarbij voorlichting aan pastores, hulpverleners en andere geïnteresseerden. Kaarten voor de thema-dagen van het NCVB kunnen vanaf heden worden besteld bij de penningmeester van het NCVB 'Zeeland, mevrouw N. Kodde in Biggekerke. Zij is telefonisch te bereiken onder nummer 01185-1377. (ADVERTENTIE) «rmisiTVERHOQP De Sola fabriek te Zeist levert rechtstreeks van fabriek naar konsument voor ongekend lage fabrieksprijzen. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om zelf naar Zeist te komen, komt Sola deze week naar U toe! Een kleine greep uit ons enorme assortiment: Zilverwit edetstaal adviesprijs aktie prijs Provence 9 pers. 105 dig. f). 1175,- fl. 587,50 Constance 6 pers. 40 dig. 409,- 239, Constance 9 pers. 105 dig. 1215.- 607.50 Odessa 9 pers. 60 dig. 620.- 399, Prelude 9 pers. 105 dig. 1475.- 737,50 Céline 12 pers. 135 dig. 1650,- 825.- Perle Classique 9 pers. 60 dig. 1165,- 775,- Provence 12 pers. 135 dig. 1530,- 765,- enz. enz. Zwaar verzilverd (basis 100) model Hollands Glad 6 pers. 40 dig. 1980,- 1095,- model Haagsch lolje 9 pers. 105 dig. 3995,- 1997,50 enz., enz. Duplokookpannen: tot 70% korting Een komplete set 6 dig Sola kookset is er al voor 225,- SPECIALE VERKOOPDAGEN: Donderdag 2 februari Vrijdag 3 februari Zaterdag 4 februari (KOOPAVOND GEOPEND). 12.00 - 21.00 uur. 12.00-17.00 uur 10.00 -16.00 uur. MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg in Middel burg is het dinsdag 7 februari lachen geblazen. Opge voerd wordt de klucht 'Een fijn span', een absoluut niet na te vertellen komedie waarin Joop Doderer een hoofd rol voor zich opeist De voorstelling begint om acht uur. Toegangskaarten zijn nog slechts beperkt verkrijgbaar. In 'Een fijn span' speelt Hans Boskamp de rol van no taris Van Wijngaarden. Hij wordt er door zijn vrouw van verdacht een buitenechtelijke relatie te hebben. Om zijn onschuld te bewijzen wil Van Wijngaarden zijn vriend laten opdraven als getuige, maar omdat die zo gauw niet te vinden is moet de man, die komt solliciteren voor but ler (Joop Doderer) maar voor 'vriend' doorgaan. Natuur lijk komt de echte vriend toch en die moet dan maar but ler worden. Het aantal misverstanden dat volgt is nau welijks te tellen... Guusuus vijftien jaar actief VLISSINGEN - Ja hoor, de kleine dreumes Lady heeft een nieuwe baas. er kwamen enorm veel reacties voor haar binnen. Houden zo. Deze week hebben we een (bastaard) poedel die de flitsende naam Boomer draagt. Deze Boomer heeft echter geen aspiraties om bij de film te ko men enkel om in een fijn nieuw thuis een plekje te vinden. Boomer is drie-en-half jaar oud en werd in januari naar het asiel gebracht omdat hij niet zo heel erg goed met kinderen overweg kan, wat we dus niet zeker weten en Boomer zit ook daarvoor nog te kort in het asiel. Verder gewoon lekker pro bleemloos, dus poedelliefhebbers (andere hondenliefhebbers mag ook) kom eens kijken. Verder liep er deze week iets mis met de tip van de week dus helaas vervalt dit. Komende week is Baasje Gezocht er niet, maar op woensdag 15 februari zijn weer weer en we gaan een paar weken aandacht besteden aan tips rondom het hele vlooien- en wormengebeuren bij uw kat en hond. Wie meer informatie wil over Boomer kan kon takt opnemen met de verzorgers van dierenasiel Vlissingen, telefoon 01184- 60333, tijdens openingsuren. MIDDELBURG - De Stichting Filmtheaters Middelburg be staat vijf jaar. Het bereiken van deze bescheiden mijlpaal wordt deze week gevierd met de filmliefhebbers. De jubilerende stich ting trakteert namelijk op twee landelijke voorpremières: de film 'De Kommissaris' van de Russische cineast Alexander As- koldov en de nieuwste film van Nicolaas Roeg Track 29'. De film 'Track 29' wordt vrijdag en zaterdag om half elf 's avonds vertoond in het Schuttershof. Roeg verfilmde 'Track 29' naar een scenario van Dennis Potter, de filmer die grote be kendheid verwierf met 'The Singing Detective'. De film 'De Kommissaris' van Askoldov wordt maandag aan staande om acht uur voor het eerste in nederland vertoond. Aangezien de belangstelling voor deze film erg groot zal zijn wordt overwogen een tweede voorstelling in te lassen. Die moet dan om half elf beginnen. 'De Kommissaris' is in de Sovjet Unie bijna twintig jaar verboden geweest. Tijdens het vijftiende filmfestival van Moskou werd de productie onder druk van Westerse journalisten uit de diepvriezer gehaald. De film hoort thuis in het rijtje van meesterwerken die de Russische cinema tografie heeft voortgebracht zoals 'Panterkruiser Potemkin' en 'Als de kraanvogels overvliegen'. Verder worden in de Middelburgse theaters vertoond: 'U2, Rattle and Hum' op vrijdag, zaterdag en zondag om half tien in Electro. 'Bright Lights, Big City' is van donderdag tot en met zondag te zien om zeven uur, dinsdag en woensdag om half ne gen, steeds in Electro. 'Distant Voices, Still Lives' is donderdag, vrijdag en zaterdag te zien om acht uur in Schuttershof, op zon dag, dinsdag en woensdag om half negen. In het Schuttershof is op zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag de film 'Bach en Broccoli' te zien, een aangrijpende kinderfilm rond een lief weeskind. De voorstellingen beginnen steeds om twee uur. Spe ciaal voor de krokusvakantie draait in de Middelburgse biosco pen volgende week de nieuwe Pippe Langkous. De avonturen van Pippi zijn te zien in Electro van zondag tot en met woensdag om twee uur. Fragment uit 'Tropenjaren' door Split. - foto anda van riet VLISSINGEN - De theatergroep Split uit Goes speelt vrijdag 3 februari in het Vestzaktheater in Vlissingen het toneelspel Tropenjaren' van Adriaan van Dis. De voorstelling begint om halfnegen. Tropenjaren' toont de confrontatie van twee halfbroers die elkaar vijftien jaar niet meer hebben gesproken. Paul van Duy- venvoorde is correspondent voor een Nederlands dagblad in New York. In zijn appartement verschaft hij enige tijd onder dak aan zijn halfbroer Vic. Dan blijkt dat beiden een geheel eigen leven leiden. VEERE - De Vlissingse At letiekvereniging Atletica houdt zaterdag 4 februari voor de zeventiende maal de Galge cross. Gelopen wordt in het Veersebos in Vee re. De wed strijden beginnen om twaalf uur. De Galgecross is de zevende cross voor de Zeeuwse cross competitie om de grote prijs Rabobank. De wedstrijden worden gehouden in alle cate gorieën van de KNAU. Na af loop van de wedstrijden, zo omstreeks vier uur, wordt het startsein gegeven voor een prestatieloop over 2500, 5000 of 7500 meter. Inschrijven daar voor is mogelijk in het secre tariaat in restaurant De Wa- terherberg aan de Polredijk 13 in Veere. Daar is ook kleedge legenheid en parkeerruimte. VLISSINGEN - Om tege moet te komen aan de wensen van de leden en potentiele le den heeft Schermclub Vlissin gen haar trainingstijden ver anderd. Voortaan wordt we kelijks geoefend op dinsdag avond van acht tot tien uur in de gymzaal van de Bouwen Ewoutschool aan de Verk. Quakkelaarstraat. De trainingen van de Schermclub Vlissingen wor den voortaan begeleid door twee ervaren maitres: P. Moor uit Goes en S. Roelse uit Vlis singen. Zij worden geassis teerd door S. Roze uit Middel burg en K. Kirchner uit Vlis singen. Belangstellenden wor den uitgenodigd om tijdens een van de trai ningsavonden een kijkje te komen nemen. GEVONDEN - In de periode van 1 januari tot en met 15 januari zijn bij de gemeen tepolitie in Middelburg de volgende gevonden voor werpen aangegeven: een bankbiljet, een zilveren bro che met bloemmotief, een bodywarmer, een trui, een kindersjaal, een regenpak, een zwarte dameshand schoen, een donkerrode handschoen, drie herenhor loges, een portemonnee met inhoud, een bruine dame sportemonnee, een zwarte nylonportemonnee, een kin derportemonnee met in houd, een dameshorloge, een muziekcassette van Tol Hansen, een mapje met postzegels, foto-negatieven, een gele broodtrommel, een plastic tasje met daarin een witte alpino pet en wollen handschoenen, diverse sleu tels, een collegekaart en twee stamkaarten. HCC - De leden van de HCC Regio Zeeland komen maandag 6 februari bijeen in buurthuis De Pit in Goes. De maandelijkse bijeen komst staat deze keer in het teken van de 'Picture Data Base', een ontwerp van de ACS-groep Zeeland. De ont werpers lichten de nieuwe vinding toe en geven enkele demonstraties. Daarnaast komen deleden van de di verse gebruikersgroepen bij elkaar om onderling erva ringen uit te wisselen. De HCC-avond begint om acht uur. MIDGARD - In jongeren centrum Midgard wordt vrijdag 3 februari een swing-avond gehouden. Deze keer staat de swing avond geheel in het teken van de acid-house. De platen worden gedraaid door dj Onno. De swing-avond be gint om acht uur. GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 18 tot en met 25 januari de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: een leesbril, een jongenshandschoen, een zwart colbert, een kinder portemonnee, een jongen sarmband met inscriptie, een sleutel, twee sleutels aan een musketonhaak, vier sleutels aan een ring en han ger, een fietstas met inhoud en een wieldop. JAZZBALLET - In buurt huis De Paraplu in Vlissin gen wordt iedere vrijdag middag een uurtje jazzballet gegeven voor meisjes van twaalf tot zestien jaar. De les wordt ROMMELMARKT Wandelsportvereniging 't Zand in Middelburg houdt zaterdag 4 februari een grote rommelmarkt in wijk- gebouw 'De Vergulde Baars' in de speeltuin aan de in Middel burg. De deuren gaan open voor het publiek om negen uur 's morgens. SJOELEN - Sjoelclub 'Laet ze me schuve' is op zoek naar nieuwe leden. Mensen die willen sjoelen zijn iedere maandagavond vanaf half acht welkom in buurthuis Scheldebuurt in de Verk. Quakkelaarstraat in Vlissingen. Naast de vaste sjoelavond biedt de vereni ging haar leden ook de mo gelijkheid om deel te nemen aan wedstrijden van de lan delijke sjoelbond, de ANS. Nieuwe leden kunnen zich melden op de clubavond in het buurthuis of telefonisch onder nummer 11458. DIANETICS - Het Diane- tics Centrum in Amsterdam houdt vrijdag 17 februari een lezing over dianetics in verenigingsgebouw De Schakel aan de Bachten- steene in Middelburg. De le zing begint om acht uur. DIAPORAMA - De Dia- poramaclub Middelburg houdt maandag 6 februari een clubavond in buurthuis De Paraplu aan de Alexan der Gogelweg in Vlissingen. De clubavond begint om acht uur. Aandacht wordt besteed aan de groepspro- ductie over de stad Vlissin gen. Verder wordt er een in structieserie voorbereid voor beginners die meer van hun dia-series willen ma ken. PCOB - De afdeling Vlis singen van de PCOB houdt donderdag 9 februari haar jaarlijkse ledenvergadering. De jaarvergadering wordt gehouden in het jeugdge- bouw van de Petruskerk in de Dr. Ottestraat. De verga dering begint om half drie. Op het programma staat on der meer de vertoning van een dia-serie over het werk van het Rode Kruis in oor- logs- en vredestijd. ANTIEK - De Dames So ciëteit Vlissingen houdt dinsdag 7 februari haar maandelijkse bijeenkomst Deze keer komt B. Witte naar Hotel Piccard in de Badhuisstraat. Hij vertelt Voorzitter Gerrit Schol ten en medewerker Wijnand Blommaert: „Vroeger had je in Souburg drie aparte club huizen namelijk een gerefor meerde, hervormde en een ka tholieke. Alles was streng ge scheiden. Deze gebouwtjes moesten op een gegeven ogen blik worden afgebroken. Zo doende kwam het gerefor meerde jeugdwerk in het ge bouw aan de Kanaalstraat. Twee jaar later is de Stichting voor Kerkelijk Jeugdwerk op gericht met steun van de gere formeerde- en hervormde kerk. En sinds drie seizoenen is er een een samenwerkings verband met het katholieke jongerenwerk. We kunnen dus terecht spreken dat we in Sou burg al oecumenisch bezig zijn. Wekelijks komen in ,,'t Guusuus" zo'n 150 kinderen bij elkaar. Deze jeugdclubs zijn verdeeld in verschillende leef tijdsgroepen. Zo hebben we clubs voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Deze clubs zijn voor namelijk knutselclubs. Voor de oudere jeugd hebben we ook twee clubs namelijk Eldo rado en Attic. Deze hebben meer het karakter van een soos. Men zit meestal onder genot van een drankje te luis teren naar muziek. Soms zijn er discussie-avonden waarbij gesproken wordt over diverse onderwerpen. Frappant is dat deze clubs nog steeds goed be zocht worden, je zou verwach ten dat men tegenwoordig niet zo erg geïnteresseerd meer is in dit soort aktiviteiten. Na tuurlijk kunnen we niet zon der vrijwilligers, momenteel werken hier zo'n 23 enthou siaste mensen die deze aktivi teiten begeleiden. Door toeloop van clubleden hebben we ech ter dringend vrijwilligers no dig. Als er nieuwe kinderen komen wil je die natuurlijk niet weigeren, dit heeft ech- terwel tot gevolg dat de clubs VLISSINGEN - In Art-titude, het podium voor hedendaagse beeldende kunst aan de Singel 14 in Vlissingen exposeert tot en met 17 februari Albert Verburg. In de vitrine-galerie staat een installatie van zijn hand met de titel 'Between Malevich and...' Het kunstwerk is dagelijks te bezichtigen van twaalf uur 's mid dags tot elf uur 's avonds. VLISSINGEN - In het Stedelijk Museum Vlissingen houdt W.P. van Leersum een lezing onder de titel "Wie was Godfried Bomans'. De bijeenkomst begint om acht uur. Op uitnodiging van de Vrienden van het Stedelijk Museum bespreekt Van Leersum in vogelvlucht de levensloop van God fried Bomans. Bekeken wordt de betekenis van Bomans' wer ken. De vraag wordt gesteld hoe een populair schrijver als Bo mans nooit een literaire prijs heeft gekregen. De populariteit van Bomans is terug te voeren naar zijn optreden voor radio en televisie, daarom worden na de pauze enige videobeelden ver toond en zijn stukjes te horen van de grammofoonplaten 'Kop stukken' en 'Hou je aan je woord'. De lezing is gratis toeganke lijk voor leden. Niet-leden betalen een rijksdaalder. per keer. Aanmelden is tele fonisch mogelijk op het nummer 65453.

Scheldebode | 1989 | | pagina 9