DE SCHELDEBODE Homeopathie wint terrein het weten waard HE SCHELDEBODE 'Donor' in American Vrouwen solidair Zoekactie Van Fraassen in de Krokusvakantie Grillroom „Pyramide" aanwinst voor Vlasmarkt Muziek en toneel bij uitvoering van ONDA Lichtland in Geere Passage Friese natuurgenezer vindt gehoor in Middelburg Multi-dia-show van AMZ in Middelburgse schouwburg BURO VOOR RECHTSHULP ZEELAND Asielzoekers in Nederland UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 FEBRUAR11989 305 Duizenden guldens aan prijzen MIDDELBURG - Sinds kort is er een homeopa thische vraagbaa(n)k in Middelburg. Eenmaal per veertien dagen is er in het reformhuis „de Kaai" aan de Rotterdamsekaai 13 in Middelburg de ge hele dag een spreekuur dat gehouden wordt door het echtpaar Baank uit Axel. Homeopathie, Irisco- pie en Magnetiseren zijn de alternatieve geneeswij zen waarvoor een afspraak gemaakt kan worden. Middelburg, Vlasmarkt 28, tel. 01180-37120 HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN Tabel voor de week van 23 januari 1988 t/m 29 januari 1989 MIDDELBURG - In Bar American aan het Plein 1940 in Mid delburg treedt vrijdag 3 februari de Amsterdamse Speedmetal- formatie 'Donor' op. De band maakt gecompliceerde Heavy Me tal met zowel melodieuze als trash invloeden. Het repertoire van de band bestaat louter uit eigen nummers. Het optreden in American begint om halfnegen. MIDDELBURG - Op dinsdag 6 februari moet een aan tal Zuid-Afrikaanse vrouwen in Kaapstad terecht staan op beschuldiging van hoogverraad en terrorisme. Een groot aantal andere vrouwen is nog in afwachting van verhoor of in voorlopige aanhouding. Om aan al deze vrouwen steun te verlenen heeft de Nederlandse Solid a- riteitsgroep Vrouwelijke Gevangenen rond deze datum op tal van plaatsen in ons land steunakties georgani seerd. In Middelburg vindt dit plaats op woensdag 8 fe bruari in de Engelse Kerk aan de Simpelhuisstraat. Om acht uur 's avonds is er een Politiek Avondgebed met als thema 'Namen komen aan het licht', waarna vervolgens stembetui gingen worden geschreven. VLISSINGEN - Op zaterdag 4 februari opent Van Fraas- sen-Holland International Reisburo eer nieuw kantoor in Zierikzee. Die opening wordt uiteraard gevierd met een aantal activiteiten. Omdat Van Fraassen met het nieuwe onderkomen nu in alle regio's van de provincie Zeeland ver tegenwoordigd is, viert de hele provincie het !eest mee. In de Krokusvakanie houdt Van Fraassen een grote zoekactie waarmee voo' duizenden gul dens aan pri jen te verdienen zijn. Vakantielitfhebbers die kans willen maken op het winnen van een reischeque van duizend gulden, moeten tijdens de Krokusvakantie bij een van de ^an Fraassen-Hol- land Intemtional Reisburo's een toegangskaart kopen voor het vakante-filmfestival dat Van Fraasen op zaterdag 11 februari inHotel Britannia in Vlissingen houdt. Voor 11 fe bruari dient men vijf kantoren van Van Fraassen te bezoeken en daar om een speciaal stem pel vragen. Tevens moet in de etalages een aantal vakantie- vreemde artikelen worden ontdekt. Bijvoorbeeld een pot verf. De deelnemers met vijf stempels en vijf artikelen din-, gen mee naar de hoofdprijs. Om de vakantie-filmavond te bezoeken en kans te maken op een rpijs, hoeven de vakan tieliefhebbers niet perse aan de zoekactie deel te nemen. Ook is het mogelijk gewoon een toegangskaart te kopen op een van de kantoren. Zo'n kaartje kost dan tien gulden en geeft recht op deelname aan verlotingen van prijzen beneden vijfhonderd gulden. De afsluitende feestavond in Hotel Britannia -naast de ver toning van een aantal vakan tiefilms is er plaats voor mu ziek en dans- begint om half zes. MIDDELBURG - Afgelopen donderdag is Lichtland- verli«hting in de Geere Passage 8-10 in Middelburg officieel geoprnd. Midden in de ruime zaak staat een opvallend ronde toonlank, waaromheen de verschillende groepen zijn ingedeeld. Eijenaar Sico Poortvliet runt deze homesfeer- verlfchtingszaak samen met zijn vrouw Mieke. Poortvliet: „Natuurlijk zijn de nodige diploma's gehaald, maar de kneepjes van het vak leerden we in de zaak van mijn vader in Teneuzen". De enorme sortering lampen wordt overzichtelijk getcond. Bijzonder sierlijk zijn de halogeenlampen, waarvoor een aparte hoek is ingericht. Zij hebben ingebouwde traisformator, waardoor ze op het gewone net kunnen worden aangesloten. „Wij hebben ook onderdelen te koop: losse kappen, glebes en binnenglazen (voor olielampen) en kontaktbeveiligers. De openingsaanbieding is enorm aangeslagen en we denken met ome speciaalzaak in een behoefte te voorzien, „besluit de jonge oncernemer. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoon Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie: Mare Molenaars Correspondenten: Ronald Hagen Corine Krul Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01640-53031 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-11633 tel. privé 01184-71672 „Homeopathie geneest mentaal en lichamelijk en in tegen spraak tot de artsenij blijkt gewoon dat naast lichamelijke klachten bij velen ook de computer in het hoofd op hol Is gesla gen", aldus Joop Baank, homephaat en iriscopist. Joop en Lotty Baank zijn ware voorstanders van het op nemen van de homeopathie in het normale geneeskunde pakket. Samen trachten zij de homeopathie en iriscopie dich ter bij de mensen te brengen. Joop Baank verbrak na een aantal jaren zijn medicijnen studie aan de Vrije Universi teit in Amsterdam om zich toe te leggen op de alternatieve geneeskunde. Zo'n twaalf ja ren studie en zo'n twintig jaar praktijkervaring heeft hij achter de rug. Vooral in het noorden van het land is hij geen onbekende en zijn prak tijk in Drachten telt zo'n drie duizend patiënten. Homeopathische middelen worden meer en meer gekocht in drogisterijen en apotheken, maar een bezoek aan een ho- meophaat gaat daar niet altijd mee gepaard. Wat doet nu precies de homeopathie en de iriscopie en wat kan een pa tiënt verwachten? Joop Baank: „Allereerst is er een opvallend verschil met de gewone geneeskunde. De geneesmiddelen zijn anders. Veelal worden deze vervaar digd van plantaardige stoffen die op een speciale homeopa thische wijze bereid worden. De homeopathie tracht lang aanwezige (chronische) ziek ten te genezen en niet, zoals de gewone geneeskunde, slechts de klachten te verlichten en de kwaal draaglijker te maken. Veel geneesmiddelen van de moderne geneeskunde onder drukken slechts de ziekte. Ho meopathie blijft echter door zoeken tot totale genezing op treedt. Daarbij wordt dan ge zocht naar de juiste stof die het lichaam aanzet tot actie. Ook de persoonlijkheid van een patiënt is heel belangrijk. Vanuit deze persoonlijkheid moeten grote en kleine indivi duele klachten geregistreerd worden om de ware oorzaak van het ziek zijn op te sporen. Zo kunnen twee mensen met eenzelfde ziekte een totaal verschillende behandeling en verschillende geneesmiddelen voorgeschreven krijgen, meta- le- en emotionele reacties tel len even zwaar als de lichame lijke uitingen. De keuze van het juiste geneesmiddel in elke fase van de behandeling is echt niet altijd even makke lijk. Hoofdzaak is zeker de in formatie die een patiënt geeft over het verloop, over de reac ties op de behandeling, over eventuele bijverschijnselen en tal van andere zaken. Dit is vooral belangrijk omdat ho meopathie niet in een stij gende lijn geneest. Tijdens de behandeling kan een tijdelijke toename van klachten voorko men, soms een paar uur, soms een paar dagen. De patiënt is dan geneigd te denken dat de behandeling niet werkt. Juist dan moet de patiënt doorgaan want verergering betekent dat het medicijn passend is. Ook kunnen de klachten terug ke ren wat wij een terugval noe men. Daarom is begeleiding van een homeophaat heel be langrijk om een totale gene zing te bewerkstelligen". Is de iriscopie een hulpmid del voor de homeophaat? „Over iriscopie bestaan nogal wat misverstanden. Het is in elk geval geen natuurge neeswijze, maar wel een heel belangrijk hulpmiddel voor natuurgenezers. Om een be kwaam irisopist te worden moet je een gedegen opleiding van jaren volgen en vooral duizenden paren ogen bestu deren. belangrijk is een gron dige kennis van het menselijk lichaam (de anatomie), ziekte leer (pathologie) en vooral in zicht in de mens zelf. Een goede iriscopist kan dan een diagnose stellen die niet moge lij k blijkt te zijn met bijvoor beeld een röntgenfoto, een scan, een echoscoop en derge lijke, welke slechts moment opnamen zijn terwijl het oog al lange tijd tevoren de kwaal toont." In de beginjaren dat homeo pathie meer opkwam waren er ook tal van onkundigen die wel een gat in de markt zagen en onder het mom van alter natieve geneeswijze maar wat aan rommelden. Dit, en ook de afzet vanuit de medische we reld, kwam de homeopathie niet altijd ten goede. Nu heb ben we veel mondelinge re clame en dat werkt altijd nog het beste. De artsen in Neder land kunnen tot op een heel hoog niveau een diagnose stel len maar dit impliceert niet dat zij de patiënt ook daad werkelijk kunnen genezen. Wel is één faktor voor ons heel belangrijk en dat is de patiënt sec (puur) krijgen. Veelal be zoeken zij echter al jaren een dokter en slikken de nodige (chemische) medicijnen. Er zijn zelfs mensen die een heel leven zo kwakkelen. Voor ons betekent dat dat er naast het ziektebeeld zeker ook lichte tot zware frusta ties aanwezig zijn en dat er bij de behandeling hier nadrukkelijk rekening mee gehouden moet worden. Volledige bestrijding van bin nenuit is de enige genezing. En niet alleen eenvoudige ziekte beelden, nee ook bij heel ern stige ziekten. Een vuistregel die wij hanteren is dat mensen die al behandelingen en medi cijnen achter de rug hebben een maand voor ieder leef tijdsjaar moeten rekenen om te genezen. Verder zijn ook de omgevingsfaktoren heel be langrijk. De patiënt moet eigenlijk naar een „laat- maar-waaien-instelling" toe wat een hele positieve bij drage is aan het genezingspro ces. Ook moeten veel proble men van binnenuit aangepakt worden, de patiënt moet met de billen bloot (figuurlijk), waarbij ik nadrukkelijk wil stellen dat niemand „moet" praten maar wel mag en kan praten". MIDDELBURG - In samenwerking met De Jong Intravakan- ties -de grootste organisator van busreizen in Europa- houden de AMZ Reisburo's op donderdag 9 februari een grootse film- en dia-show in de Stadsschouwburg in Middelburg. Getoond wor den de allermooiste vakantieplekjes in Frankrijk, Spanje en Joegoslavië. De voorstelling begint om acht uur. Het organiserende AMZ laat het de bezoekers voor, tijdens en na de filmpresentatie aan niets ontbreken. Zo verzorgt AMZ gratis vervoer per luxe touringcar naar de Middelburgse schouwburg. Onder de aanwezigen wordt tevens een geheel ver zorgde reis naar parijs verloot. Hoogtepunt blijven echter de film- en dia-presentaties. De meest aantrekkelijke vakantiebestemmingen in Frankrijk en Spanje worden in beeld gebracht tijdens een door de bekende ci neast Jan van der Zwaard gemaakte multi-dia-show. Aanslui tend wordt een sprankelende film over het populaire Joegoesla- vië vertoond. Toegangskaarten voor de Vakantie Film- en Dia-show van AMZ Reizen en De Jong Intra vakanties zijn vanaf heden ver krijgbaar bij de AMZ-kantoren in Vlissingen, Goes en Middel burg. Een entreebewijs kost vijf gulden. De Pyramide: hartige hap voor het uitgaanspubliek. - FOTO HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Op don derdag 26 januari is Lunch- en Grillroom Pyramide aan de Vlasmarkt 24 in Middelburg geopend. Mevrouw J. W'eeda heeft het pand, dat vroeger een koffiehuis was, overgeno men en grondig opgeknapt. Jeanette Weeda: „Al jaren lang werk ik in de horeca, maar ik wilde voor mezelf be ginnen. Ik heb wel geduld moeten hebben; nu krijg ik een mooie kans. Met hulp van goede vrienden is de zaak ge restaureerd". De wanden zijn wit geverfd, wat een ruimer en gezelliger indruk maakt. Naast koffie, thee en frisdran ken worden er soep van de dag, belegde broodjes en uit smijters geserveerd, verder harde, verwarmde broodjes, hamburgers, wel in vier ver schillende soorten en allerlei salades, vers en zelfgemaakt. Jeanette: „Ruime keus vind ik belangrijk en wij hebben daarnaast, zoals uit de naam valt op te maken, ook Egypti sche specialiteiten: shoarma broodjes, broodje shaslick en broodje kabab. Met deze zaak mikken we op het uitgaanspu bliek. Wanneer andere zaken al gesloten zijn, kunnen de mensen hier nog terecht vor een hartige hap". ONDA staat onder leiding van de dirigent Rinus Kramer en zal na het openingswoord 4n de voorzitter A. Schout het programma 'Oefening na den arbeid' brengen. Num mers in dit programma zijn: William Tell March, Free World Fantasy, Patience, Krontjong Rhapsodie, Easy Pop Suite met Asia Rock, Reg- gea Ballad en Disco Frisco, Canzon 10 en tot slot de Kil- dare Mars. Het avondprogramma wordt verder vervolgd met een klucht in één bedrijf van Sjaak Spier en uitgevoerd door de toneelgroep Buurtver eniging De Harmonie. De klucht is getiteld 'Opoe weet het'. De regie is van Karei van Boven. De zaal is open vanaf zeven uur. De muziek- en to neelavond begint om halfacht. Sara woonde met haar man en drie kinderen in Ethio pië. Zij was lid van de Evangelische kerk en gaf les aan de school met de Bijbel. In 1985 werd zij door de politie in Ethiopië met anderen gearresteerd omdat zij lid was van de Evangelische kerk. In de gevangenis werd zij onder vraagd over de aktiviteiten van de Evangelische kerk en over haar lessen aan de school met de Bijbel. Tijdens het verhoor werd Sara mishandeld omdat zij geen namen wilde noemen van andere leden van de Evangelische kerk. Sara werd twee jaar gevangen gehouden zonder dat zij door een rechter veroordeeld was. Toen zij uit de ge vangenis kwam wilde zij weer les gaan geven aan de school met de Bijbel. Al gauw hoorde zij dat dit nog steeds verboden was in Ethiopië en dat de politie haar weer zou arresteren. Omdat Sara bang was weer voor een paar jaar in de gevangenis te komen vluchtte zij uit Ethiopië. Haar man en kinderen liet zij in Ethiopië ach ter. In 1988 is Sara in Nederland aangekomen en heeft ge vraagd of zij hier mag blijven omdat zij door de Ethiopi sche overheid vervolgd wordt. Zij vraagt asiel aan. Om dat Sara in Nederland geen familie of vrienden heeft waar zij kan blijven slapen, wordt zij doorgestuurd naar Asielzoekerscentrum in Goes. Na een verblijf van 14 dagen in Goes wordt zij gehoord door een ambtenaar van het Ministerie van Justitie. Zij moet deze ambtenaar zo goed mogelijk vertellen waarom zij uit Ethiopië is ge vlucht. Na een paar weken krijgt Sara te horen of zij in Nederland mag blijven, anders gezegd of zij als vluchte linge toegelaten wordt. In de meeste gevallen wordt het verzoek om toelating als vluchteling geweigerd. De asiel zoeker kan dan met behulp van een advokaat herziening van de eerste beslissing vragen. Tegelijkertijd moet ook gevraagd worden of zij het herzieningsverzoek in Neder land mag afwachten. Wordt haar dan nog niet toegestaan in Nederland te blijven dan kan zij nog naar de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Dit is de hoogste rechterlijke instantie die beslist over de toelating van vluchtelingen tot Nederland. Het duurt meestal enkele jaren voordat de asielzoeker weet of zij in Nederland mag blijven, al die tijd leeft Sara in onzekerheid of zij hier mag blijven of dat zij weer naar Ethiopië terug moet. Zij mag in deze tijd niet werken of studeren. Zij mag alleen maar wachten op het antwoord van de Minister van Justitie. Het gebeurt wel dat na een verblijf van drie jaar of meer de asielzoeker te horen krijgt dat zij naar haar eigen land terug moet. Het land waaruit zij gevlucht is omdat zij bang was voor haar eigen regering. Sara hoeft niet al die jaren in het Asielzoekerscentrum in Goes te blijven. In 1987 heeft de Nederlandse regering aan de gemeenten in Nederland gevraagd huizen be schikbaar te stellen voor mensen zoals Sara in het kader van de Regeling Opvang Asielzoekers. Zo gauw er een plaats is in een gemeente in Nederland mag zij daar naar toe. Zij kan dan in die plaats het antwoord van de Minis ter afwachten. In de plaatsen waar asielzoekers huisves ting krijgen zijn vaak vrijwilligersgroepen van Vluchte lingen Werk. Deze mensen vangen de asielzoekers op. Zij wijzen de asielzoekers waar zij hun boodschappen kun nen doen, waar ze Nederlands kunnen leren, waar ze kunnen sporten, leren fietsen en naar welke advokaat zij kunnen gaan. De vrijwilligers zorgen er ook voor dat de asielzoekers zich een beetje thuis voelen in Nederland. Niet alleen mensen die vervolgd worden wegens hun geloofsovertuiging kunnen asiel vragen in Nederland. Ook mensen die vervolgd worden wegens hun politieke overtuiging, hun ras, hun nationaliteit of omdat ze tot een bepaalde sociale groepering in hun land behoren kunnen asiel in Nederland aanvragen. Het Buro voor Rechtshulp informeert de asielzoekers dagelijks in het Asielzoekers centrum in Goes over de asielprocedure en verwijst ze naar advokaten wanneer dit gevraagd wordt. Ook is het Buro bereikbaar voor vragen met betrekking tot de asiel procedure. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of an dere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag 13.30 - 15.30 uur; iedere donderdag 17.00 - 19.00 uur. In Vlissin gen, Badhuisstraat 104, iedere dinsdag 9.30 - 11.30 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 01189-37120. Uiteraard is het bovenstaande slechts als voorbeeld op genomen. RITTHEM - Op vrijdag 3 februari is er in 'Ons Dorpsleven' in Ritthem een uitvoering van de Brassband ONDA. Vlissingen - 4 febr. dr. Van Pelt, Ju liana 7, 12225, 5 febr. F.G. Snijder, Burg. v. Woelderenlaan 12,13933. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg-4 febr. A P. Bruynzeel, Herengracht 68, 15814, 5 febr. J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, 33946. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middeiburg-Zuld, Arne muiden en Nieuwland - 4 febr. R.G.G. Groot, dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, 01182-1308, 5 febr. J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, 61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - 4 en 5 febr. J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, 01181- 1271. West- en Midden-Walcheren - 4 en 5 febr. B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Westkap- pele, Zoutelande, Meliskerke, Big gekerke en Koudekerke - 3 febr. (vanaf 18.00 u.) 4 en 5 febr. F. v. Eede, de Casembrootstr. 24, Westka pelle, tel. 01187-1234. Verloskundigen Middelburg - vr. 3 febr. (18.00 u.) tot zo. 5 febr (24.00 u.) mevr. Drijdijk, Grootmede 62, 26045. Vlissingen - Vr. 3 febr. (18.00 u.) tot ma. 6 febr. (8.00 u.)A.M. de Gaay, 71768. Groepspraktljk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Sou burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Ritthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegarti- kelen zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 4 en 5 febr. M.H. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg, 01180-35688. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 3 en 10 febr. apotheek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen - 3 en 10 febr. Apotheek J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. Kleine huisdieren - 4 en 5 febr. L.J.J. Schofaerts, 10910. Dierenartsenpraktijk Middelburg Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Praktijk Meliskerke - Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Bree straat 15, Middelburg, tel. 01180- 84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het ant woordapparaat gegeven telefoon nummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, afd. Zee land, tel. 01100-32233. R.-k. kerk Walcheren: Souburg; Zoute Viever. Za. 9.00 u. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur, Paro chiekerk, Pauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Vlissingen Ter Reede, za. 17.00 uur, Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat 19.00 uur. Lambertuskoor, zo. 9.30 uur, dameskoor, Bethesda SL- Josephzlekenhuis, zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, 2e en 4e zat 19.00 u, Iedere zon. 10.00 uur, Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg Badhuisweg elke 1s en 3e zaterdag 19.15 u. Prot. Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - 10.00 uur, Dhr. W.C. v. Riet. Evang. gem. De Wijngaard, Mid delburg - aula lts-Klarenbeek, aan vang 9.30 uur br. C. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt De Lan- noystraat, Vlissingen - 9.30 uur en 16.30 u. ds. G. Zomer. Klein Vlaan deren Middelburg 9.30 uur en 16.30 uur ds. W.M. v. Wijk. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Commu nion, 19.30 uur Evening Prayer. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen - St. Jacobskerk 10.00 u. ds. J.D. de Boer, Petruskerk 9.30 uur Appèldienst ds. Makkinga. Johannes- kerk 9.30 u. ds. Glashouwer, 17.00 u. De Schaapskooi ds. Makkinga, Open Hof 9.30 uur ds. de Nooij, ds. Kalksma. Leger des Hells, korps Vlissingen - 10.00 u. en 19.00 u. Kpt. C.D. Bijl. Korps Middelburg - 10.00 en 19.00 u. kapt. B. de Heer.Christelijk Ger. kerk Vlissingen - 9.30 u.en 17.00 u. ds. A. Brons. Ger. en Ned. Herv. Kerk - Oost- Souburg, Kanaalstraat 9.30 uur, dhr. R. Heemskerk, Oranjepleinkerk, 9.30 u. Mevr. Drs. A. Spaans. Bejaarden huis Zoute Viever, 19.00 uur br. Wee land. Gr. Gem. Nederland - Arnemuiden 9.30 u ds. Verhoeks, 14.30 u lees- dienst, 19.00 u ds. Verhoeks. Koorkerk 10.00 u. ds. K. Hendrikse. Middelburg - Zevende Dags Ad ventisten - Zat. 4 febr. Middelburg 10.00 uur Bijbelstudie 11.00 uur, ds P. Sol. Vlissingen 9.15 uur, ds P. Sol, 10.15 u. Bijbelstudie. Slon Gemeente - Oost-Souburg, zo. 10.00 uur, ds. M. Ezinga. Baptisten Gemeente - Middelburg, zo. 10.00 uur, ds. M. Ezinga. Kerkdiensten Babbelaar - Der Boe- de, Koudekerke 29 jan. 10.30 uur ds C. Simons. Ned. Ger. Kerk, Middelburg - 9.30 u dhr. Huisman, 17.00 u ds. J. Kiers. Evangelische Baptisten Gemeente, Middelburg 10.00 uur, br. Lok. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9 30 u br. J.W. Zondervan. Middelburg - geen opgave. Pinksterkerk, Vlissingen, woensdag en vrijdag 19.30 uur, zondag: lof. pr. dienst, 14.30 uur. Evangelische Lutherse Gemeente - Middelburg/Vlissingen, Zuidsingel 70, Middelburg, geen opgave. De Christengemeenschap - Kapel van SL Maarten te Hoogelande bij Middelburg geen dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ne derland - Koudekerke, 11.45 uur Pdt. S. Waisapy, Oost-Souburg 13.00 u. idem. Hervormd Middelburg - Nleuwe ker k, 09.30 uur ds. J. Dubbink, Oost- kerk 10.00 uur D.W. Dondorp, Ont- moetingskerk 10.00 uur, ds. O. Else- man. 19.00 u Welkomstdienst ds. L.J.G. IJkel, Thomaskapel 17.00 u ds. A A. v.d. Spek. De Hoeksteen 9.30 u ds. J.E.L. Brummelkamp. Wljkgemeente Geref. Bond - In de Nieuwe Kerk 11.00 u ds. L. v. Nieuw poort, 17.00 u kand. R. LuIJk. Geref. Kerk, M'burg - Getuigenis- kerk, 9.30 u ds. L.J.G. IJkel, 17.00 u. ds. D.W. Dondorp. Hofplemkerk 9.30 u. ds. W.A. v.d. Berg, 14.30 u ds. L.J.G. IJkel. Prot. Centrum „Ophir" Vlissingen - 10.00 u ds. J.B. v. Bork. Pinkstergemeente: Vlissingen - Emmastr. 10, iedere woensdag 19.30 u, iedere zondag 14.30 u. Middelburg - Baarsjesstr 42, zo. 15.30 u dienst. Gereformeerde Gemeente Vlissin gen - 9.30 u en 16.00 u ds. C.G. Vreugdenhil. bijeen hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 9 oktober 1988 van: 800 m3 29 323 1000 m3 37 404 1200 m3 44 485 1400 m3 51 566 1600 m3 59 647 1800 m3 66 727 2000 m3 73 808 2200 m3 81 889 2400 m3 88 970 2600 m3 95 1051 2800 m3 103 1132 3000 m3 110 1212 3300 m3 121 1334 3600 m3 132 1455 3900 m3 143 1576 4200 m3 154 1697 4500 m3 165 1819 5000 m3 183 2021 5500 m3 202 2223 6000 m3 220 2425 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaal-temperatuur en enkele andere gegevens l.v.m. carnaval verschijnt er in de week van 6 febraari geen gasstaat. la de week van 13 februari zuilen er twee geplaatst worden.

Scheldebode | 1989 | | pagina 5