De Koen kei pot is klaar voor Carnaval 1989 Paerehat mikt op groots zottenfeest Druk jaar voor amateurs Carnavalsprogramma van Het Paerehat Kruize voorzitter van de Zeeuwe Sportraad Nieuwe flessen voor Moeders voor Moeders De eindjes aan elkaar. Gezamenlijk experiment... Carnaval in 'De Schuur' Carnaval in Scheldebuurt Koersbal in Scheldebuurt Pianoconcert in Middelburg Ruilbeurs 'Autoweg of karrespoor' Uitgave brochure kleine kernen Sipf fMW PAEREHAT - Onder het moto 'Zó a j't mikt zó j't' wordt in het komende weekend Carnaval ge vierd in Paerehat ('s-Heerenhoek). Het staat vast dat de stichting 'De Koenkelpot' op heel veel heeft gemikt om er een grandioos feest van te maken voor de kieldraegers en de keuzedraegsters uit het dorp en uiteraard voor vele anderen uit diverse plaatsen. BIGGEKERKE - Van de ZRTC Theo Middelkamp zullen in het komende wie- Ierseizoen 29 amateurs en 3 dames acteren in het clubsponsorshirt van 'Algemene Zeeuwse Verzekeringen' te Middelburg. Deze maatschappij', die dit jaar een jubileum viert (50-jarig bestaan) en al enkele jaren achter een als sponsor optrad van genoemde wielerclub, heeft daarmee een nieuwe verbintenis aangegaan voor drie jaar. Symposium in Goes over WOV SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 FEBRUAR11989 ut ut mum i "'M H&tumt i ksffxmssfn, VwsTs'.s*^ MUMMM» <16 H(ii*V «nr,u<,-««*■ ttiui UHKI All iü8*S[ ÜtlEURIiltn. In het kleine Zuid-Bevelandse dorp staat vast en zeker vier dagen achtereen het licht op groen voor leut en zotheid. Wat dit betreft gaan alle remmen los en kan men zich uitleven op een manier die de doemdenkers wellicht tot nadenken zal stemmen. Wie weet, misschien storten zij zich ook wel In het feestgedruis... „Overigens betekent cama- door de straten zal trekken. val vieren meer dan zich te goed doen aan soms te grote hoeveelheden bier en andere soorten drank", volgens Rinus van 't Westende, voorzitter van de camavalsstichting in Paerehat. De gróóten baes at tendeert erop dat juist tijdens het carnaval vaak goede so ciale contacten worden gelegd. „Saamhorigheid en gezellig heid staan voorop", laat hij weten via zijn voorwoord, in het ook dit keer fraai uitge voerde programmaboekje. „En dat leidt vaak tot echte vriendschap". Dezelfde me ning heeft trouwens pastoor C. Kroon, die al vele weken ach tereen in het Kerkblad aan dacht besteed aan het ko mende carnaval in zijn dorp. Als voorproefje op het grote feest is vorige week op vrijdag reeds de bekende 'Ouwehoer- avond' gehouden in Paerehat. Er wordt dan wat afgekletst en onzin uitgekraamd door de praoters, waartoe ook Jan Raas behoorde. En de klassie- kerkoning van weleer bleek goed van de tongriem gesne den te zijn. Ook de carnavals- middag voor bejaarden en ge handicapten, die een'dag later werd gehouden in 'De Jeugd- hoeve, verliep weer plesant. Maar in het komende week end zal het pas goed gaan 'spetteren'. Hoogtepunt en dan zeker als kijkspel, is al van ouds de grote optocht, die op zondagmiddag, vanaf halfdrie Deze optocht trok vorig jaar zo'n 12.000 toeschouwers. „De weersomstandigheden waren toen bijzonder gunstig en uiteraard duimen we daar opnieuw voor", zegt Herman Voet, die voor de negende keer als Prins Arman I, vier dagen lang de scepter "zal zwaaien over Paerehat. Voordat de op tocht van start gaat zullen een paar dweilbands reeds voor hilariteit en sfeer zorgdragen en wanneer de stoet in bewe ging komt zal iedereen onge twijfeld volop aan zijn trek ken komen. De optocht zal uit vijftig eenheden bestaan. Twaalf grote praalwagens en tien kleinere behoren daartoe. Verder zijn er diverse loop groepen die zich presenteren, waaronder een zestal muziek korpsen, waarvan de meeste vergezeld door majorettes. De mooiste wagens en meest originele O.oepen worden be loond met een prijs. Die prijs uitreiking vindt plaats kort na afloop van de optocht en de jury van zeven personen krijgt zeker geen gemakkelijke taak. Een nieuwkomer in het jury korps is Jan Pareè, de plaatse lijke 'schoenpik'. „Jan is be noemd op verzoek van diverse wagenbouwers", laat de vice- voorzitter van 'De Koenkel pot', Rinus Knuit weten. „Want Pareè is een doorge winterde rot in het carnavals- gebeuren en heeft ongetwij- PAEREHAT - Een groots opgezet carnavalsfeest als in Paerehat gaat met veel kosten gepaard. De stichting „De Koenkelpot" weet niettemin met de steun van velen de eindjes aardig aan elkaar te knopen. Zeer belangrijk zijn de sponsors (zaken en bedrijven), die behalve genoemde stichting ook de wagenbouwers een hart onder de riem steken voor wat betreft de aan schaf van materialen. Ook de jaarlijkse collecte onder de inwoners van Paerehat brengt flink wat geld in het laatje. Daarnaast mogen de toeschouwers tijdens de grote op tocht op zondagmiddag een duit in het zakje doen. Zij hebben weliswaar vrije toegang, maar kunnen toch een bijdrage leveren, via de aankoop van een of meerdere stickers of een paar met de hand vervaardigde minia tuurklompjes. Zeker een leuke en blijvende herinnering aan het zotteske feest in Paerehat. Dat kreeg zeker voor een niet gering gedeelte gestalte via de volgende hoofdsponsors: firtna Van Craenen- broeck, Formido, café Heieen, cafetaria De Hondt, Kie- kieris, De Korenbeurs, De Kroon, Martens Cleaning, Sa- gro, VLV, de Vlieger (Heineken) en Walk-Inn. PAEREHAT - Het vierdaagse camavalsprogramma in Paerehat ziet er als volgt uit: vrijdag 3 februari: 13.00 tot 14.00 uur camavalsfilm in de lagere school; 14.00 tot 15.30 uur bezoek van prins en gevolg aan de basisschool; 18.30 uur traditionele onthulling „Jikke van Paerehat"; 18.40 tot 21.30 uur limonadebal en songfestivals voor de jeugd tot 12 jaar in De Korenbeurs; 19.30 uur aanvang prijs kaarten in café Heieen en biljarten in De Kroon. Zater dag 4 februari: 14.00 uur prijsschieting in De Korenbeurs; 14.25 uur hijsen van de cama vals vlag bij De Jeugdhoeve; 14.30 uur vertrek kinderoptocht; 15.00 uur officiële sleute loverhandiging aan Prins Arman I door wethouder Vol- laard; 15.30 uur kinderbal in De Jeugdhoeve; 17.00 uur prijsuitreiking kinderoptocht; 17.30 uur prijsuitreiking aan de schutters in De Korenbeurs door Prins Arman I; 19.30 uur carnavalsbal in De Jeugdhoeve met medewer king van Copper en Brass; 20.00 uur kroegentocht en car navalsbals. Zondag 5 februari: 13.30 uur show van majo- rettenkorps De Showgirls; 14.00 uur opstellen van de op tocht in de Van Horsighstraat; 14.30 uur vertrek optocht; 16.30 uur einde optocht en prijsuitreiking in De Bier- dulve; 19.00 uur carnavalsbal in De Jeugdhoeve, met me dewerking van Copper en Brass; 21.00 uur intrede prins, raad van elf en gevolg in De Jeugdhoeve, daarna kroe gentocht. Maandag 6 februari: 20.00 uur kroegentocht prins en gevolg en bals in alle gelegenheden; 23.11 uur einde programma. MIDDELBURG - In de expositieruimte van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland aan de Kuiperspoort in Middelburg Is van 4 februari tot en met 18 maart werk te zien van Ed Tooren- burg en de fotografen Toto Frima en Eduard Bergman. De ex positie draagt als titel 'Gezamenlijk experiment'. De tentoon stelling wordt zaterdag 4 februari officieel geopend. Voor het publiek is de expositieruimte geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. feld ook een goede kijk op de zaak wat, de praalwagens". Verder deelt Rinus Knuit mee dat in de Raad van Elf Ri chard Hazen de plaats heeft ingenomen van Johan Schrieks, die nu in Rotterdam woont. Wat de kinderoptocht be treft op zaterdagmiddag, daarvoor meemt de interesse de laatste jaren weer toe, vol gens Knuit. „We komen dit keer wel tot vijftien wagens en daarnaast zijn er ook een flink aantal loopgroepen". De kroegentocht op zater dagavond door de Prins en zijn gevolg wordt deze keer begeleid en ondersteund door een boerenkapel. „Dan blijven we goed wakker", lacht Prins Arman I, die op vrijdagmid dag met zijn secondanten een bezoek brengt aan de basis school Op vrijdagavond staat de traditionele onthulling van 'Jikke van Paerehat' op het programma. Als vanouds gaat dit gepaard met een stunt, maar daarover verklappen we nog niets. De Carnavalsvie ring wordt op maandagavond afgesloten met een kroegen tocht en bals in alle gelegend- heden. "Omdat Theo Middelkamp zich voornamelijk manifes teert in Zeeland en de Alge mene Zeeuwse dit eveneens doet, is een beter huwelijk haast niet denkbaar", volgens de adjunct-directeur van de Verzekeringsmaatschappij A.M. Dellebeke. Tijdens de ploegenvoorstelling in 'De Kaasboer' te Biggekerke wen ste de heer Dellebeke renners en rensters een succesvol 1989 toe en sprak de hoop uit dat het ook voor Theo Middel kamp een feestjaar zal wor den. De amateurs, waarbij Hans Harinck en Chris de Jonge als ploegleiders zullen fungeren, hebben naast vele criteriums ook diverse 'grote wedstrijden' op het programma staan. Zo als de Zeeuwse klassiekers Ronde van Midden-Zeeland, het Zeeuws Vlaams wieler weekend en de Omloop van de Braakman. Op het lijstje staan voorts: de Dorpenomloop vSn Rucphen, het nationaal club kampioenschap in Dronten en de Belgische klassiekers Steenhuizen-Hekelgem en de 2-daagse van de Gaverstreek. "Overigens is dit nog slechts een voorlopig programma", liet de voorzitter van Middel kamps Sportcommissie Henk de Jong weten." Er lopen na melijk nog contacten met or ganisatoren van een aantal andere belangrijke wedstrij den in Frankrijk en België. Voorst staat ook deelname aan de Gasbeltour weer op ons verlanglijstje. Ook ligt het in onze bedoeling om zo mogelijk met twee ploegen aan de start te komen in de Zeeuwse klas siekers. Onze jongens zullen dus weer volop aan de bak ko men", aldus De Jong. De amateurformatie van Theo Middelkamp zal dit jaar bestaan uit de volgende ren ners: Heddie Nieuwdorp, Pierre Raas, Peter Mol, Fran cois Franse, Nap Hage, Marcel Remijn, Cees Schouwenaar, Raymond Tolhoek, John Ale- wijnse, Patrick van Belzen, Adrie Dingemanse, Johan Bouman, Gert-Jan van Dijke, Loe Goeree, Wim de Koeyer, Mario Martens, Wim van Koo- ten, Ronald Mathijsse, Tonny Moonen, Wim van Oosten, Eric van Nieuwkerk, Wilfred Raas, Johan van Schaik, Ko Schrijver, Toon Vermeulen, Adrie Vermue, André van de Vrie, Jacob van der Weele en Ko Blok. Van hen scoorden respectievelijk Heddy Nieuw dorp, Peter Mol en Pierre Raas de meeste punten in het clubklassement. In deze volg orde mochten zij dan ook op- Centrale vraag tijdens het symposium is of de WOV een lokale functie dient te krijgen of dat een interregionale of zelfs een internationale func tie gewenst is. Vier inleiders buigen zich over deze proble matiek. Dat zijn dr.mr.J.Si- mons, secretaris van de Kamer van Koophandel in Rotter dam, loco-burgemeester L. de Leeuw van Goes, A. de Wilde, directeur-generaal van het Havenbedrijf Stad Gent en ge deputeerde drs.RBarbé. Ge spreksleider is mr.A. te Veld huis, lid van de Tweede Ka pler en afkomstig uit Zeeland. OOST-SOUBURG - Buurt vereniging Van Duyvenvoorde houdt zaterdag 4 februari twee grote carnavalsbals in 'De Schuur' aan de Middel burgsestraat 113. 's Middags is het feest voor de jeugd, in de avonduren zijn de volwasse nen aan de beurt. Onder het motto 'Veur den eerste maal, met ons alle in de nieuwe zaal' wordt zaterdag middag vanaf twee uur een Snotneuzenbal gehouden. De muziek wordt verzorgd door de boerenkapel van Vlijt en Volharding, de organiserende Boerenkinkels zorgen voor de nodige verrassingen. De en tree is gratis, 's Avonds is de Boerenkapel eveneens van de partij tijdens de carnavals avond voor de volwassen wijkbewoners. Het feest be gint om half negen. De toe gangsprijs bedraagt een gul den. Het motto van het bal is wel erg origineel: 'Het kabinet mag vallen, carnaval mag niet wegvallen in Oost-Souburg'. MIDDELBURG - Het Bu reau Voorlichting van de Pro vincie Zeeland heeft een bro chure uitgegeven met als titel: 'Lang leven de dorpen'. Aan de hand van het provi- ciaal programma regionaal welzijnsbeleid kleine kernen 1989 en diverse andere provin ciale beleidsnota's, zoals het streekplan en het beleidsplan recreatie en toerisme, wordt de stand van zaken weergege ven. Het is de bedoeling in in formatiebladen nader in te gaan op enkele onderdelen van het kleine-kemenbeleid. Gedacht wordt aan het onder steuningsproject kleine basis scholen en de totstandkoming van dorpsplannen. Meerdere exemplaren van 'Lang leven de dorpen' zijn te bestellen bij het informatie- cewntrum van de Provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180- 31400. VLISSINGEN - In buurt huis Scheldebuurt wordt vrij dag 3 februari een carnavals bal voor volwassenen gehou den. Het feest begint om acht uur. de toegang is gratis. Alle leutvierders wordt verzocht verkleed en vermomd naar het buurthuis te komen. Eregast is Prins Carnaval. In Scheldebuurt wordt dins dag 7 februari kindercarnaval gehouden. Uitgenodigd wor den alle wijkbewoners van tien tot en met veertien jaar. Het kinderbal begint om zeven uur 's avonds. Voor de aller kleinsten wordt een carna valsbal gehouden op woens dag 8 februari. Tussen twee uur en half vier kunnen zij in het buurthuis met de beentjes van de vloer. VLISSINGEN - In buurt- ,huis Scheldebuurt in de Verk. Quakkelaarstraat wordt dins-' dag 7 februari een demonstra tie koersbal gegeven. Dit in verband met de start van een nieuwe koersbalgroep in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen. Dames en heren van vijftig jaar-eri ouder die willen ken nismaken met het steeds po pulairder wordende behendig heidsspel zijn dinsdagmiddag welkom in Scheldebuurt tus sen twee en vier uur. Uitleg wordt gegeven door een erva ren koersballer. Ook is er alle gelegenheid om zelf met de 'kazen' aan de slag te gaan. MIDDELBURG - In de Concertzaal in Middelburg speelt het Amsterdamse For tepiano Trio vanavond - woensdag 1 februari - werken van Haydn, Mozart en Beetho ven. De uitvoering begint om acht uur. Pianist Stanley Hoogland (foto) wordt tijdens het concert begeleid door vio liste Lucy van Dael en de cel list Wouter Möller. LEWEDORP - De maande lijkse avondruilbeurs van an sichtkaarten, munten, postze gels, etcetera, die elke eerste vrijdag van de maand wordt gehouden in café-pension 'De Goede Verwachting' in Lewe- dorp zal in februari en maart wegens omstandigheden op de tweede vrijdag plaatsvinden. De data zijn dan: 10 februari en 10 maart De beurzen be ginnen om 19.15 uur. De amateurs van de ZRTC Theo Middelkamp met links de sponsor de heer A.M. Dellebeke, adjunct directeur van Algemene Zeeuwse Verzekeringen en op de onderste rij in het midden de drie dames die de wielerclub rijk is. - foto: tannie de jonge draven om een beker en een enveloppe met inhoud in ont vangst te nemen uit handen van de heer Dellebeke. Hans Harinck was vorig jaar de beste liefhebber en ook dit. werd gehonoreerd met een be ker. Nieuwkomers in de ama- teurploeg zijn: Raymond Tol hoek, Gert-Jan van Dijke, Jo han Bouman (die vorig jaar als junior acteerden), Ko Schrijver (overgekomen van de trimmers) en Jacob van der Weele, die de vuurdoop krijgt als wielrenner. Als dames amateurs zullen in actie ko men: Karin Taillie, Agneta van den Dries en Wilma Rijk. GOES - De Zeeuwse Sport raad heeft sinds kort een nieuwe voorzitter. Jan Kruize, burgemeester van Oostburg, nam het roer over van waar nemend voorzitter Henk Hoo- gerland. Tijdens een buitengewone vergadering in hotel Terminus in Goes overhandigde Hooger- land de nieuwe voorzitter de informatiemap en het adres boek van de Zeeuwse Sport raad. In zijn eerst toespraak tot de aanwezig sportbestuur ders liet Kruize duidelijk we ten een goede samenwerking zeer op prijs te stellen. „Een voorzitter kan het niet alleen, maar ook een bestuur kan het niet alleen", aldus Kruize. „Daarom zullen we gezamen lijk de hand aan de ploeg moe ten slaan. Kruize is zeker geen vreem deling in de sport. Hij kent on der meer het klappen van de zweep bij een provinciale sportraad. Voor zijn komst naar Oostburg, nog maar kort geleden, was hij acht jaar voorzitter van de Groningse Sportraad. Overigens is hij niet van plan om in het Zeeuwse het roer volledig om te gooien. „De sportbonden hebben hun eigen verant woordelijkheid. Maar de Zeeuwse Sportraad zal het ontmoetingspunt bij uitstek moeten zijn. Daar immers ko men al die sectoren-bonden, gehandicaptensport, lichame lijke opvoeding, locale bunde lingen en sportgezondheids- zorg bijeen". Tijdens gen nieuwjaarsreceptie - die aan sluitend op de vergadering plaats vond - maakten velen van de ruim tachtig aanwezi gen kennis met de nieuwe voorzitter. GOES - Onder het motto 'Autoweg of karrespoor' houdt het Ondernemers Contact Goes op 16 februari een symposium over de Westerschelde Oeververbinding, de WOV. Het symposium wordt gehouden in Motel Goes. De bijeenkomst begint om half drie. VLISSINGEN/ MIDDELBU RG - Vanaf begin dit jaar is het deelnemen aan „Moeders voor Moeders" vereenvoudigd door een drastische wijziging in de fles waarin de urine meegenomen moet worden. Het smallere en daardoor handiger formaat is lichter en heeft een verbeterde schroefdop wat kans op lekkage voorkomt. De flessen worden afgeleverd in een praktische, smalle houder. Eind januari, begin februari start de omschakeling voor Vlissingen en Middelburg. Eveneens doet Moeders voor- Moeders opnieuw een oproep aan vrouwen die nog geen vier maanden zwanger zijn, om hun urine af te staan. Hoe meer vrouwen meedoen hoe groter de kans voor andere vrouwen om zwanger te raken. Voor meer informatie, telefoon 01180-26441, Marianne' Kats.

Scheldebode | 1989 | | pagina 17