Hofman al vijftig jaar op dezelfde plaats Laatste garage in de binnenstad Vrouw en Werk geeft cursus Eigen Bedrijf t)E SCHELDEBODE Een klap van vele daalders HE SCHELDEBODE Info-avond ABN-bank over reizen naar Griekenland UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN KNWU vergadert in De Caisson Workshop voor ondernemers Wintertocht BURO VOOR RECHTSHULP ZEELAND SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 JANUAR11989 VLISSINGEN - In 1934 begon de heer Hofman uit Vlissingen een taxibedrijf in zijn woonplaats. Amper vier jaar later verhuisde Hofman naar de Hobeinstraat 11 in de Vlissingse binnenstad. Nu, in 1989, zit het bedrijf nog steeds op diezelfde plaats. Inmiddels zijn er wel enkele veranderingen in het garagebedrijf aangebracht. „De Tijd vroeg hier na tuurlijk om", zegt garagehouder Karei Hofman. „In vijftig jaar doen zich veel veranderingen voor in de autotechniek. Dat betekent de aanschaf van hypermoderne materialen. Daarnaast nam de vraag naar reparaties zodanig toe, dat we tot drie maal toe moesten uitbreiden". De nieuwste uitbreiding heeft echter ergens an ders plaats gevonden. Aan de Gildeweg is een ge heel nieuwe showroom verrezen. Hier vindt de ver koop van auto's plaats. Binnenstad Middelburg, Vlasmarkt 28, tel. 01180-37120 HUISARTSEN KRUISWERK KRUISVER. TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN Actie zuinig stoken Tabel voor de week van 9 januari 1988 t/m 15 januari 1989 305 Zoon Karei kan zijn vader dankbaar zijn voor een garage van dit formaat. Hij weet dit ook. Karei Hofman: „Toen mijn vader hier in de Hobein straat begon, moest hij eigen lijk alles nog opbouwen. Aan vankelijk begon hij als een ta xi- en vervoerbedrijf. Alles wat verouderd moest en kon worden, vervoerde hij. In de oorlog werkte hij met paard en wagens omdat de auto's stil moesten blijven staan. In ons huidige garagebedrijf is nog te zien dat er met paarden ge werkt is. In de muur zitten nog ringen gemetseld waaraan in die tijd de paarden stonden. Met paard en wagen ver voerde mijn vader echt alles. Van zand en stenen tot men sen. Als taxibedrijf kwam het bijvoorbeeld weieens voor dat je mensen in veertien dagen zeeland moest laten zien. Al die dagen toerde men dan met die mensen rond. Toen kon dat allemaal nog. Nu zou zoiest kapitalen kosten." Sinds 1976 zit Karei Hofman in de garage van zijn vader. Inmiddels heeft hij 3 man per soneel in dienst en zijn de ver koopactiviteiten verhuisd naar de Gildeweg. Karei Hof man vertelt waarom. „De pro blematiek van dit soort bedrij ven in de binnenstad speelt eigenlijk al heel lang. In 1980 zijn er onderhandelingen ge weest om ons bedrijf uit de binnenstad te laten verdwij nen. De gemeenste wilde de bedrijven in de binnenstad sa neren. Met veel bedrijven is dat toen gelukt, maar door de slechte financiële positie van de gemeente is het plan stop gezet. In de grond van mijn hart vind ik dat ook niet erg. Ik zit hier graag. De binnen stad heeft toch een bepaalde aantrekkingskracht Een be drijf brengt toch levendigheid in een stad. Bovendien weten de klanten je altijd te vinden. Het komt vaak genoeg voor dat toeristen in de binnenstad met autoproblemen zitten. Dan is het toch lekker wan neer er in de buurt een garage te vinden is. Bovendien heb ik in onze eigen binnenstad ook veel klanten. Mensen die hier in de buurt werken, brengen hun auto's 's morgens hier voor een beurt en 's avonds kunnen ze hun auto kant en klaar weer ophalen. Dat is voor die men sen natuurlijk een uitkomst en voor ons een inkomst." Daarnaast heeft Karei Hof man nog een goede reden om in de Hobeinstraat te blijven. VLISSINGEN - Voor vrouwen die zich willen orienteren op het ondernemerschap start Vrouw en Werk op dinsdag 24 ja nuari een cursus 'Vrouw en Eigen Bedrijf. Vrouw en Werk houdt deze cursus omdat de praktijk leert dat vrouwen bij het opstarten van een eigen bedrijf de nodige pro blemen tegenkomen en een relatief moeilijke uitgangspositie hebben bij bijvoorbeeld het verkrijgen van krediet. Om deze problemen te omzeilen wordt tijdens de cursus aandacht besteed aan verschillende aspecten van het ondernemerschap. Aan dachtspunten zijn bijvoorbeeld het begroten, financieren, marktonderzoeken, vestigingseisen en vergunningen. Verder informeren de deelneemsters zich over instanties als de Kamer van Koophandel, het bankwezen, de belastingdienst en het Re gionaal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Tijdens de negen bijeenkomsten waaruit de cursus is opgebouwd verzorgen diverse vertegenwoordigers van deze instanties een spreek beurt. Aan de cursus zijn geen kosten verbonden. Voor Idnder- opvang is een vergoeding mogelijk. Voor informatie en opgave kunnen belangstellenden terecht bij Vrouw en Werk Zeeland, Nieuwstraat 74 in Middelburg. Telefonisch zijn inlichtingen te verkrijgen onder nummer 01180-37555. VLISSINGEN - De ABN-bank en Holland International hou den vrijdag 3 februari een informatie-avond over zomervakan ties. Tijdens het avondvullende programma staan de reizen naar Griekenland centraal. De Interessante en afwisselende bij eenkomst wordt gehouden in hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen. De info-avond begint om acht uur, vanaf half acht staat voor bezoekers de koffie klaar. Na een openingswoord door ABN-directeur H.W. Schreuder krijgen de bezoekers van de informatieavond een gevarieerd programma aangeboden. Zo geeft een uitgebreide dia-voorstel ling de aanwezigen een indruk van de vele mogelijkheden die Griekenland de toeristen te bieden heeft. In de pauze is er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen aan medewerkers van het ABN-kantoor en Holland International. De informatie-avond wordt verder opgeluisterd door een Griekse muziekgroep. Iedereen die interesse heeft om deze avond bij te wonen kan vanaf heden kaarten verkrijgen bij het ABN-kantoor in de Cosje Buskenstraat 141 in Vlissingen en bij het ABN-kantoor aan de Markt 81 in Middelburg. Een toegangskaart kost vijf gul den. Ook voor nadere informatie over de Griekse avond en over reizen naar dit land kunnen belangstellenden op beide kantoren terecht. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren. 36e jaargang. Oplage: ed. Vlissingen 23.600 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage: ed. Middelburg 22.200 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere. Kantoor. Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor. 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie: Mare Molenaars Correspondenten: Ronald Hagen Corine Krul Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195- 379 tel. privé 01640-53031 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-11633 tel. privé 01184-71672 Garage Hofman is voorzien ixin hypermoderne hulpmiddelen. Op de foto een brug met smeerkuil. Garagebedrijf Hofman bezat als eerste in Zeeland een dergelijk soort brug. (foto: Harry de Lange) Hij is er namelijk geboren. In 1970 kwam hij van school af en heeft toen tot '76 bij een Audi- dealer gewerkt. Vandaar ook dat het 'huismerk' van de ga rage nog steeds Audi is. Hof- man:„Wij zijn geen dealer van een bepaald merk, maar als je een aantal jaren in Audi en Volkswagen hebt gezeten, dan bestaat daar toch een zekere band mee. Toch hebben we in onze showroom aan de Gilde weg allerlei merken auto's. Er bestaat niet echt een voor keur." Het garagebedrijf van Hof man in de Hobeinstraat is één van de laatste garages in de binnenstad. Hofman: „Binnen niet al te lange tijd zijn we de laatste garage in de binnen stad. Ik hoop het nog lang vol te houden en zie de toekomst zeker rooskleurig in. De laat ste jaren is het in deze branche niet echt goed gegaan, maar is er een stabilisering opgetre den. Ik denk dat zoiets goed is. Zolang je niet achteruit gaat, mag je niet klagen. Toch denk ik dat we op een gegeven moment genoodzaakt zullen zijn om de binnenstad uit te trekken. De showroom aan de Gildeweg is eigenlijk een eerste stap hiertoe. We groeien hier uit ons jasje en kunnen geen kant meer op. Nu verbrokkelt de zaak een beetje en het zou uiteraard het meest ideaal zijn wanneer je alles onder één dak zou hebben. Ik denk echter niet dat we dit binnen een korte tijd kunnen realiseren. Ik vind dat je eerst genoeg geld en zekerheid moet hebben voordat je daaraan be gint. Anders kun je weieens goed onderuit gaan. Alles bij elkaar genomen zie ik de toe- KAPELLE - Het district Zeeland van de KNWU houdt zaterdag 21 januari de tradi tionele kalendervergadering. Deze keer vindt de bijeen komst plaats in De Caisson te Kapelle. De aanvang is 15 uur. Tijdens de kalenderverga dering kunnen eventuele pro blemen bij het invullen van de wielerkalender glad gestreken worden. Meestal levert een dergelijke bijeenkomst geen problemen op. Vorig jaar ove rigens wel. Toen wilden twee comité's niet van hun datum afwijken met als gevolg twee amateurkoersen op dezelfde dag. Pierre Eysackers zal pro beren als voorzitter van het district de vergadering vlot te laten verlopen. komst zeer zonnig in. Doordat we een klein bedrijfje zijn, kunnen we de kosten vrij laag houden. Daarbij komt nog dat wij hier met hart voor de zaak werken. Al mijn monteurs hebben een bepaalde liefde voor auto's en zijn op en top auto-gek. Dat komt het bedrijf ten goede. Ik heb er dan ook het volste vertrouwen in", al dus een lachende Hofman. MIDDELBURG - De Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord-Zeeland houdt op woensdag 25 januari in sa menwerking met de VSB (ver eniging voor Strategische Be leidsvoering) een workshop Strategische Planning voor het bedrijfsleven. In de dagelijkse praktijk worden veel ondernemers ge confronteerd met het feit dat ze te weinig tijd hebben om na te denken over de toekomst van hun bedrijf en de wijze waarop op toekomstige veran deringen ingespeeld kan wor den. Te weinig tijd en het ont breken van specialistische kennis vormen daarbij een probleem. Tijdens de work shop wordt onder leiding van de heer H. Dammers, senior advisor bij Rijn Consult B.V. en verbonden aan de VBS, een strategisch plan onder de loep genomen en met behulp van een aantal technieken gewerkt aan een beeld van de onderne mer en zijn specifieke bedrijf. De bijeenkomst wordt ge houden in het gebouw van de Kamer van Koophandel en be gint om drie uur en duurt ver volgens tot negen uur 's avonds. De kosten bedragen 195.- per persoon. In deze prijs is inbegrepen een boek en een broodmaaltijd. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij de heer W. Korstanje, telefoon 01180-35536. VLISSINGEN - Wandel- sportvereniging Willen Is Kunnen houdt zondag 22 ja nuari een wintertrainings- tocht. Deelnemers krijgen een tocht met een lengte van 35 ki lometer voorgeschoteld. De deelnemende wandelaars vertrekken tussen tien uur en half elf vanuit het clublokaal van Willen is Kunnen in de Oranjestraat in Vlissingen. Frits, zelfstandig loodgieter, kwam op het vrijdagoch tendspreekuur. In de zomer was hij diep in de nacht naar zijn bovenbuurman op de flat toegegaan om te vragen of deze minder lawaai wilde maken. Het gezin van Frits kon van de herrie niet slapen. Frits had zijn kamerjas aange trokken en was naar boven toe gelopen. Nadat hij had aangebeld, deed de buurman open. Frits vroeg vriende lijk of het iets rustiger kon. De buurman werd onmiddel lijk zeer agressief, sloeg Frits in zijn gezicht, trok zijn ka merjas kapot en duwde hem van de trap af. Door de klap was de bril van Frits kapot gegaan, had hij een licht her senschudding opgelopen en door de val had Frits zijn en kel gekneusd. Frits had de politie opgebeld. Door de poli tie was proces-verbaal tegen de buurman opgemaakt en Frits had tegen de politie verteld dat hij zijn schade ver goed wilde krijgen. De politie had hem meegedeeld dat hij beschouwd werd als de beledigde partij en dat hij vanzelf bericht zou ontvangen. De buurman had welis waar de volgende dag zijn excuses aangeboden maar wilde niet betalen omdat hij zei dit niet te kunnen. Ook had de buurman meegedeeld niet verzekerd te zijn. Het voorval had inmiddels al een aantal maanden geleden plaatsgevonden en omdat Frits nog steeds niets had ge hoord kwam hij op het spreekuur. Wat is nu het geval: De buurman heeft zich schuldig gemaakt aan een strafbaar feit, mishandeling. Tegen de buurman is pro- ces-verbaal opgemaakt en hij zal zich waarschijnlijk in een strafzaak voor zijn daden moeten verantwoorden. Frits kan in de strafzaak tegen de buurman als slachtof fer melden dat hij zijn schade vergoed wil krijgen. De strafrechter kan in het strafproces de vordering van Frits beoordelen en toewijzen. Op grond van deze veroordeling kan Frits op een eenvoudige manier zijn buurman dwin gen zijn schade te voldoen. Omdat de strafrechter niet onbeperkt elke schade kan toewijzen (de kantonrechter kan maximaal 600.- toewijzen, de rechtbank maximaal 1.500.-) vroeg ik hoe groot de schade van Frits was. De totale schade in verband met de bril, de jas, de dok tersrekening en het inkomen dat Frits gemist had omdat hij een paar dagen niet had kunnen werken bedroeg 700.-. Frits had van deze schadeposten de bewijsstukken meegenomen. Het bedrag ad 700.- wilde hij ontvangen. Deze schade heet de materiële schade. Ik wees Frits op het feit dat hij ongetwijfeld door de hersenschudding en de gekneusde enkel pijn had geleden. Frits beaamde dit en zei dat hij een aantal dagen behoor lijk veel last van de klap had ondervonden. Deze schade heet de immateriële schade (smartegeld). Hoewel pijn en doorstane ellende moeilijk op geld waardeerbaar zijn, zijn in de loop der tijd hiervoor normen ontwikkeld. Een bedrag van 300.- aan smartegeld leek Frits redelijk. Hoe gaat het nu in de praktijk: Frits krijgt als de buurman een dagvaarding krijgt om voor de strafrechter te verschijnen eveneens een oproep. Tussen de klap en de strafzaak kan een groot aantal maanden zitten. Dit wordt meestal veroorzaakt door werkachterstanden bij de officier van justyitie en bij de rechtbanken. Tijdens de zitting kan Frits zijn schade melden en de rechter vragen om zijn totale schade ad 1.000 700.- materiële schade en 300.- smartegeld) aan hem te doen vergoeden. Uiteraard moet Frits de bewijs stukken meenemen om aan te tonen dat zijn schadeclaim gerechtvaardigd is. Als de buurman wordt veroordeeld zal de strafrechter op de vordering van Frits een beslissing nemen. In dit ge val zal de rechter de schadeclaim van Frits waarschijn lijk wel toewijzen omdat Frits met bewijsstukken aan kan tonen dat door hem 700.- aan meteriële schade is geleden en omdat 300.- voor de immateriële schade heel redelijk is. Vervolgens kan Frits, die van de uitspraak een exemplaar ontvangt, een deurwaarder inschakelen om de buurman te dwingen om te betalen. Overigens biedt de wet de mogelijkheid voor Frits om zich als bele digde partij door een advokaat te laten bijstaan. Het voordeel van het optreden als beledigde partij in de straf zaak is dat voor relatief kleine schadebedragen geen in gewikkelde procedures nodig zijn. Het zou anders zijn in dien Frits een schade had geleden van 10.000.-. In dat geval had hij via een gewone procedure bij de rechtbank rechtstreeks van zijn buurman de schade moeten eisen. Hoewel het voor Frits in deze zaak niet van belang was, vestigde ik er de aandacht op dat voor bijzondere gevallen een aantal bijzondere voorzieningen bestaan. Zo bestaat onder andere een schadefonds geweldsmisdrijven waarop slachtoffers van misdrijven die zwaar lichame lijk letsel ten gevolge hebben een beroep kunnen doen. Ook bestaat er een waarborgfonds motorverkeer, waarop slachtoffers van verkeersdelicten in bijzondere gevallen een beroep kunnen doen. Omdt in deze bijzondere rege lingen een aantal voorwaarden en termijnen staan opge nomen om voor een uitkering uit deze fondsen in aan merking te kunnen komen, verdient het aanbeveling om u, als u het slachtoffer van een misdrijf bent geworden, zo spoedig mogelijk te laten informeren. Het boven staande is natuurlijk maar een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of an dere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons bureau: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag 13.30-15.30, iedere donderdag 17.00-19.00 uur. In Vlissin gen, Badhuisstraat 104, iedere dinsdag 9.30-11.30 uur. De hoofdvestiging van het bureau te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 01180-37120. Vlissingen - 21 jan. A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459, 22 jan. E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 21 jan. F.L. Berghau- ser, Pont, Bellinkplein 1, tel 37393, 22 jan. R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middel burg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland - 21 jan. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. 01184-61212, 22 jan. A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arne muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur, 17.30-18.00 uur. Oostkapelle, Serookerke, Grljps- kerke en Veere - 21 en 22 jan. E. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. West- en Mldden-Walcheren - 21 en 22 jan. B. Bouwense, Vakenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Domburg, Aagtekerke, Westkappe- le, Zoutelartde, Mellskerke, Bigge kerke en Koudekerke - 20 jan. (vanaf 18.00 u.) 21 en 22 jan. (tot 24.00 u). A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Verloskundigen Middelburg - 21 en 22 jan. J. Drijdijk, tel. 26045, van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Vlissingen - Vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur 20-23 jan. A.M. de Gaay, tel. 71768. Groepspraktljk voor alternatieve geneeswijzen: van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184- 65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcher en-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en SL-Joosland): bereikbaarheid avond- en weekenddienst, via alarm centrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Sou- burg (Vlissingen, West- en Oost- Souburg en Rltthem): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegarti- kelen zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 21 en 22 jan. M. Smallegange/R. Oosterhof, Gerbrandystraat 176, Vlissingen. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 20-27 jan. apotheek L. v.d. Boogaert, Vrijlandstraat 79. Vlissingen - 20-27 jan. apotheek Souburg, C.v. Perestraat 1, tel. 61593. Kleine huisdieren - 21 en 22 jan. Mw. C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180-11011, Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Praktijk Mellskerke - Kelderweg 1 tel. 01189-2838. Maatschappelijk werk regio Wal- cheren-Zuid (Vlissingen en Valke nisse) - Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, tel. 19820. Regio Walcheren, noord: Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84000. Voor crisissituaties buiten kantoortijd is de dienstdoende maatsch. werker bereikbaar via het door het ant woordapparaat gegeven telefoon nummer. „Opvang voor mensen In crisissi tuaties" dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer (Leger des Heils) 01180-12000 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30-15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104, spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen vrouwen, afd. Zee land, tel. 01100-32233. R.-k. kerk Walcheren: Souburg; Zoute Viever. Za. 9.00 u. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur. Paro chiekerk, Pauwenburg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep. Vlissingen Ter Reede, za. 17.00 uur, Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat 19.00 uur. Lambertuskoor, zo. 9.30 uur, dameskoor, Bethesda SL- Josephzlekenhuls, zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, zon. 10.00 uur, Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg Badhuisweg elke 1e en 3e zaterdag 19.15 u. Prot Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren - 10.00 uur, Ds. C.J. Vreugdenhil. Evang. gem. De Wijngaard, Mid delburg - aula lts-Klarenbeek, aan vang 9.30 uur br. A. Baak. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - 9.30 uur en 16.30 u. ds. G. Zomer,Klein Vlaande ren Middelburg 9.30 uur en 16.30 uur ds. A. de Snoo. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort, 10.30 u. Holy Commu nion, 19.30 uur Evening Prayer. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen - St. Jacobskerk 10.00 u. ds. de Boer, Petruskerk 9.30 uur, ds Glas houwer, Johanneskerk 9.30 u., 17.00 u. ds. Kalksma.Open Hof 10.15 u. ds. Kalksma en past. Rosenberg Nauta. De Schaapskooi 9.30 uur ds. Ophir 10.00 u. ds. v. Bork. Leger des Heils, korps Vlissingen -10.00 u. en 19.00 u. kpt. C.D. Bijl. Korps Middelburg - geen opgave. Christelijk Ger. kerk Vlissingen - 9.30 u.en 17.00 u. ds. A. Brons. Ger. en Ned. Herv. Kerk - Oost- Souburg, Kanaalstraat 9.30 uur, ds. Melse.Oranjepleinkerk, 9.30 en 19.00 uur ds. R.E.R. van Buiren en past. A. Burm. Bejaardenhuis Zoute Viever, 19.00 uur dhr. R. Heemskerk. Gr. Gem. Nederland - Arnemuiden geen opgave. Koorkerk 10.00 u. ds. K. Hendrikse. Middelburg - Zevende Dags Ad ventisten - Zat. 21 jan. Middelburg 10.00 uur Bijbelstudie 11.00 uur, dhr. A. v. Rijswijk. Vlissingen 9.15 uur, dhr. A. v. Rijswijk, 10.15 u. Bijbelstu die. Slon Gemeente - Oost-Souburg, zo. 10.00 uur, ds. M. Ezinga. Baptisten Gemeente - Middelburg, zo. 10.00 uur, ds. M. Ezinga. Kerkdiensten Babbelaar - Der Boe- de, Koudekerke 22 jan. 10.30 uur ds J. Lukasse. Ned. Ger. Kerk, Middelburg - 9.30 uur en 17.00 u. kand. B.J. Eikel boom. Evangelische Baptisten Gemeente, Middelburg 10.00 uur, br. Lok. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - 9.30 u zr. Brouwer. Middelburg - geen opgave. Pinksterkerk, Vlissingen, woensdag en vrijdag 19.30 uur, zondag: lof. pr. dienst, 14.30 uur. Evangelische Lutherse Gemeente - Middelburg/Vlissirtgen, Zuidsingel 70, Middelburg, 10.00 uur ds. Dub- bink. De Christengemeenschap - Kapel van St. Maarten te Hoogelande bij Middelburg dienst om 10.30 u. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ne derland - Koudekerke, 12.00 uur Oud P. Laturheru, Oost-Souburg 17.00 u. idem. Hervormd Middelburg - Nieuwe- kerk, 09.30 uur ds. J. Dubbink, Oost- kerk 10.00 uur ds. M. de Boer, Ont- moetingskerk 10.00 uur, ds. O. Else- man.Thomaskapel 9.30 u, ds. A.P. Nauta. Eng. kerk 19.00 u. ds. L. den Breejen. WIJkgemeente Geref. Bond - 11.00 u. en 17.00 u. ds. C. Trouwborst. Waalse Gemeente - Lange Noord straat 62, 10.45 u. dhr. R.F. leGrais. Geref. Kerk, M'burg - Getuigenis- kerk, 9.30 u ds. L.J.G. IJkel. Hof- pleinkerk 9.30 u. ds. W.A. v.d. Berg, 17.00 u.De Hoeksteen 9.30 u. ds. P. Paul us. bijeen hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 9 oktober 1988 van: 800 m3 23 267 1000 m3 29 333 1200 m3 35 400 1400 m3 41 467 1600 m3 46 533 1800 m3 52 600 2000 m3 58 667 2200 m3 64 734 2400 m3 70 801 2600 m3 75 867 2800 m3 81 933 3000 m3 87 1000 3300 m3 96 1101 3600 m3 104 1200 3900 m3 113 1300 4200 m3 122 1401 4500 m3 131 1501 5000 m3 145 1667 5500 m3 160 1834 6000 m3 174 2001 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaal-temperatuur en enkele andere gegevens

Scheldebode | 1989 | | pagina 5