Gastouderproject levensvatbaar op Walcheren Studiebijeenkomsten over kerk en Israël Kursus striptekenen voor jonge scholieren Fiom-groep Open huis Teachers Terrible Tango in Midgard 'Muis' nu ook in Zeeland Zeeuwse pop in De Piek Gevonden in Middelburg Lezing Alliance Nieuwe streekbus voor Z.W.N. Aktiviteiten skw De Hayman Sherryconcert SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 JANUAR11989 313 „Ik heb er altijd van genoten om met m'n eigen kinderen te tutteren toen die nog klein waren. Nu speel ik op dezelfde manier met de kleintjes van anderen en ik beleef er nog steeds veel plezier aan". Aan het woord is Ineke Broekhoven uit de Middel burgse wijk Dauwendaele. Zij fungeert als gastou der voor drie verschillende kinderen. Tip van de week film: G.O.P.: maatwerk in kinderopvang „M'n eigen kinderen zijn 10 en 14 jaar oud en zitten het grootste deel van de dag op school. Buiten de deur werken is niks voor mij, want ik wil thuis zijn als m'n kinderen uit school komen of als ze eens een tussenuur hebben. Daarom heb ik me ook meteen opgegeven als gastouder toen ik daarover hoorde. Je moet dan eerst een aan meldingsformulier invullen. Daarop kun je je wensen ken baar maken, bijvoorbeeld op welke tijdeh je wel en niet wilt oppassen. Ik ga zelf altijd graag naar de markt op don derdagochtend en dan pas ik liever niet op. En 's nachts be gin ik er niet aan. Daarna komt er iemand van het Gastouderproject op huis bezoek. Eigenlijk moet ik zeg gen: er komen er twee. Die ko men apart van elkaar zodat ze een zo goed mogelijk beeld krijgen van een bepaald gezin. Ze kijken ook naar de veilig heid van je huis en zo. Dat wordt allemaal opgeschreven en aan de hand van al die ge gevens zoeken ze een gastou der die bij je past. Als ze een geschikte gevon den hebben, dan komt die met je kennismaken. Bij ons klikte het iedere keer gelijk. Toch is de eerste maand altijd op proef. Ik pas nu op drie ver schillende kinderen. Een meisje van vier komt iedere dag. Ik breng ze naar de kleu terschool en tussen de middag eet ze ook bij ons. 't Is heel leuk om weer bij de kleuter school te staan. Je spreekt weer allerlei andere moeders. Dat is ook het aardige van het contact met de vraagouders: je krijgt weer heel andere ken nissen. Dinsdags en vrijdags komt er een kindje van drie jaar. Ik doe er spelletjes mee en we gaan gezellig met z'n tweetjes om boodschappen. Net als vroeger met m'n eigen kinde ren. Die vinden het ook heel gezellig, al hebben ze wel eens moeite met de herrie die kleine kinderen nu eenmaal maken. Over het algemeen reilt en zeilt het hier prima. Je moet een beetje flexibel zijn na tuurlijk. Zo pas ik ook nog op een kindje van twee jaar, waarvan de ouders onregelmatige dien sten hebben. Die komt soms al om kwart over zeven. Zulke dingen moet je natuurlijk goed afspreken, anders gaat het ge heid mis. De medewerksters van het Gastouderproject bespreekt al dit soort dingen met ons en met de vraagouders. Ook teke nen we een contract. Daarin is onder andere de financiële bij drage geregeld. Ik ontvang van de vraagouder ƒ3.- per MIDDELBURG - Op zater dag 21 januari zal om 20.15 uur een lezing worden verzorgd door Robert BatifoL Een en ander wordt georganisserd door Alliance Francaise Pays- Bas, afdeling Walcheren. De lezing wordt gehouden in het Zeeuws Museum, Abdij 4 te Middelburg. De lezing heeft als onder werp: 'Architecture et urba nisme dans les Villes Nouvel- les'. Er zullen ook dia's worden vertoond. uur. Daar moet ik dan wel de onkosten van betalen; eten en drinken en speelgoed en zo. Rijk zal ik er niet van worden, maar daar is het me ook niet om begonnen. Ik vind het vre selijk leuk om te doen en ik houd toch nog voldoende tijd voor mezelf over". Zulke positieve verhalen staan niet op zichzelf. Bij de presentatie van de voorlich tingsfilm op video over Gas touderprojecten, afgelopen vrijdag in de Zeeuwse Biblio theek, werden ook veel en thousiaste geluiden gehoord. Er is een duidelijke behoefte aan goede voorlichting. Daarom is in opdracht van de Werkgemeenschap Kinder centra Nederland, met subsi die van W.V.C., de videofilm 'Maatwerk in de Kinderop vang' gemaakt. De film is op genomen in Middelburg en laat in 20 minuten zien wat kinderopvang bij gastouders inhoudt en hoe het Gastouder- project de opvang tot stand brengt en begeleidt. Gastouderprojecten zijn in Nederland nog betrekkelijk nieuw. In verschillende andere landen, zoals België en Dene marken, komt deze vorm van kinderopvang veel meer voor. Maar ook in ons land staan de ontwikkelingen niet stil. En dat Zeeland hierin beslist geen achtergebleven gebied is, blijkt uit de cijfers: alleen al op Walcheren zijn maar liefst 125 koppelingen tot stand ge komen. De begeleiding van het Gas touderproject beperkt zich niet tot de oriënterings- en koppelingsgesprekken. In ge val van ziekte zorgt het G.O.P. onmiddellijk voor een 'scha- duwgezin', zodat de continuï teit van de kinderopvang steeds gewaarborgd is. Ook het bijhouden van het retributiefonds is een taak van het G.O.P.. Hierbij wordt uit gegaan van het principe dat kinderopvang voor iedereen betaalbaar moet zijn. Ouders betalen naar draagkracht een bijdrage aan het fonds. Ouders die over weinig financiële middelen beschikken, krijgen een vergoeding uit het fonds. Zo kan het Gastouderproject garant staan voor verant woorde kinderopvang voor iedere beurs. De videofilm is te huur bij de Rijksvoorlichtingsdienst, telefoon 070-614181. MIDDELBURG - Op don derdag 9 februari worden in de Getuigeniskerk te Middel burg evenals vorig jaar twee studiebijeenkomsten gehou den met als spreker dr. G.H. Cohen Stuart. Om 9.30 uur gaat het over 'Het voortbe staan van het Joodse volk als vraag aan de theologie'. Om 19.30 uur gaat de bijeenkomst over het onderwerp 'Kan een jood in de kerk jood blijven, of hoe treft de kerk joden in hun identiteit?'. Dr. Cohen Stuart is theolo gisch adviseur van de Neder landse Hervormde Kerk, bij velen bekend als de 'post Jeru zalem'. Zijn lezingen zijn niet alleen van belang voor theolo gen, ook door anderen die be langstellen in een ontmoeting met Israël en bezinning op eigen christelijke traditie, wordt hij als spreker erg ge waardeerd. De bijeenkomsten worden georganiseerd door de Provin ciale Werkgroep Kerk en Is raël Zeeland en zijn vrij toe gankelijk voor belangstellen den. Een en ander vindt plaats in de Getuigeniskerk aan de Adr. Lauwereijszstraat 6 te Middelburg. Inlichtingen kan men krijgen bij Heieen Pasma, telefoon 01180-27042. VLISSINGEN - N.V. Streekvervoer Zuid-West-Ne derland heeft er een nieuwe streekbus bij. In samenwer king met de chassis bouwer DAF en de carrossier Den Oudsten werd de nieuwe bus onlangs gepresenteerd in Ho tel Brittania in Vlissingen. De directeur drs. G.J.M. Koelemij benadrukte tijdens deze pre sentatie dat Z.W.N. in de ko mende periode meer aandacht wil besteden aan de kwaliteit van het streekvervoer en dat dit beleid meer aan moet slui ten bij de wensen van de reizi gers. De kwaliteit moet gericht zijn op tevreden reizigers. Uit onderzoek blijkt dat het afgelopen jaar het grootste deel van de reizigers zeer te vreden was over het reizen bij Z.W.N. Daartegenover staat dat er onder de chauffeur even zoveel waardering is over het streven naar kwaliteit. Ruim honderd chauffeurs namen zo vorig jaar deel aan een nieuw initiatief, een speciale rij vaar digheidstraining georgani seerd door de A.N.W.B. waar bij het accent lag op een nog hogere deskundigheid en vak bekwaamheid. In de komende twee jaar wil Z.W.N. hiermee doorgaan om zo alle chauf feurs in de gelegenheid stellen deze training te volgen. Een eveneens heel belangrijk as pect bij het streven naar ver betering van de kwaliteit is MIDDELBURG - In jongerencentrum Midgard aan de Kui perspoort in Middelburg treedt vrijdag 20 januari Terrible Tango op. Het concert begint om tien uur. Een toegangskaartje kost vijf gulden. het in gebruik nemen van deze nieuwe streekbus. Bij het ontwerp van dit nieuwe type bus is rekening gehouden met het voldoen aan zowel de eisen van de reizigers als de eisen van de chauffeurs. Zo is de chauffeurscabine ver groot en is er meer voetruimte gecreëerd en het stuur is nu in twee richtingen verstelbaar. Verder zijn er verbeteringen aangebracht in het instru mentenpaneel en het werk blad van de betaaltafel is ver groot. De veiligheid van de bus is vergroot door het aanbren gen van een grotere kreukel- zöne. Verder is het glasopper vlak aan de voorzijde vergroot en ook het zicht via de zijspie gels verbeterd. Het onderstel van de bus is speciaal ontwikkeld om de busvloer zo laag mogelijk te houden wat het in- en uitstap pen vereenvoudigt en de volle dige luchtvering draagt bij aan het comfort. Het onderstel is eveneens in hoogte verstel baar (drempels en oprijden van een pont). De beenruimte van de reizigers is ook ver groot, evenals ook voor hen het uitzicht door groter glas oppervlak. De dubbele begla zing maakt het hinderlijk be slaan van de ruiten bij vochtig weer tot een zaak van het ver leden. De nieuwe bussen wor den in het gehele vervoerge bied op zoveel mogelijk lijnen ingezet. MIDDELBURG - In de week van 23 tot en met 27 ja nuari houden de kinderclubs van skw De Hayman in Mid delburg een open week. Dit wil zeggen dat gedurende deze week iedereen welkom is een kijkje te komen nemen bij de clubs. De toegang is de hele week voor iedereen gratis. Ontmoetingscentrum Dau wendaele (in het winkelcen trum). Maandag van 19.00 tot 20.30 uur, kookclub van 9-12 jaar. Dinsdag van 16.00 tot 17.00 uur volksdansen voor 6-8 jarigen, woensdag van 14.00 tot 15.15 uur, instuif voor 4-8 jarigen, donderdag van 16.00 tot 17.00 uur, volksdansen van 9-12 jarigen en van 19.00 tot 20.30 uur een knutselclub voor 9-12 jarigen. Zuiderbaken (M. de la Pal- mastraat). Maandag van 16.00 tot 17.00 uur, volksdansen voor 6-9 jarigen. Dinsdag van 15.45- 17.00 uur, knutselclub van 6-9 jarigen. Woensdag van 13.30- 14.45 uur, een kleuterinstuif voor 4-6 jarigen en van 19.00- 20.30 uur een knutselclub voor 9-12 jarigen. Donderdag van 19.00-20.30 uur een kookclub voor 9-12 jarigen. VLISSINGEN - Kunstzin nige Vorming Vlissingen start woensdag 18 januari me een kursus striptekenen voor scholieren vanaf 7 jaar. De 'kursus staat onder leiding van Ramon de Nennie en vindt plaats in het KW-gebouw, Braamstraat 3a te Oost-Sou burg. De kursus omvat 15 les sen en duurt tot en met mei. De tijd waarop de kursus plaatsvindt is van 15.30-17.00 uur. KW biedt scholieren al en kele jaren de gelegenheid om aan een kursus striptekenen deel te nemen. In de afdeling Vlissingen is in '87 en in Oost- Souburg in '88 gestart met de kursus. Er werden verbluf fende resultaten behaald. Belangstellenden kunnen voor inlichtingen en aanmel ding kontakt opnemen met de Culturele Raad, Badhuisstraat 104 in Vlissingen, telefoon 01184-16672. GOES - Op woensdag 18 ja nuari zal de eerste Zeeuwse regio-bijeenkomst van de stichting 'MUIS' worden ge houden. Muis staat voor Ma cintosh Users In School en is actief in iedere provincie in Nederland. Het doel van de stichting is om (toekomstige) gebruikers van Apple Macintosh computers in het onderwijs te helpen, te ad- VLISSINGEN - Onder het motto 'Zeeuwse popmuziek om je oren' biedt jongerenuit- gaanscentrum De Piek de mu ziekliefhebbers zaterdag aan staande een optreden van de formatie 'Selfs without Shells'. Het concert begint om tien uur. De toegang is gratis. 'Selfs without Shells' brengt in De Piek een avondvullend programma met muziek die zich moeilijk laat omschrijven. Zelf spreken de groepsleden het liefst van experimentaal, minimal music en personal wave. MIDDELBURG - In de pe riode van 16 december tot en met 31 december 1988 zijn bij de gemeentepolitie in Middel burg, de navolgende voorwer pen als gevonden aangegeven: 1 doorzichtig ampul met gele vloeistof, 1 walkman (Aristo- na), 1 paar lederen heren handschoenen (zwart), 4 boe ken voor Schoonheidsspecia liste opleiding, 1 kenteken plaat, 1 fotokoffer met inhoud, 1 damestasje (zwart), 4 mari neoverhemden, 1 trui (wit), 1 plastic tas met boodschappen, 1 horloge met lederen bandje, 1 dameshorloge, 1 zilverkleu rig dameshorloge, 1 bruine he renportemonnee, 1 zwart suède damesportemonnee, 1 zwarte portemonnee, 1 bruin/ bordeaux kleurige portemon nee, 1 zilveren trouwring, 1 zilverkleurig kruisje, 1 goud kleurig kinderarmbandje, 1 goudkleurige ring met zwart steentje, bankbiljet, diverse sleutels en 1 gele grasparkiet. MIDDELBURG - Een groep voor vrouwen die zelf te ma ken heeft met sexueel geweld, start op donderdag 16 februari bij Fiom-zeeland. Niet alleen aanranding, verkrachting en incest zijn vormen van sexueel geweld, maar ook ongewenste intimiteiten en nafluiten op straat. De groep kan vrouwen hel pen met elkaar te praten over ervaringen. De bedoeling is om tien keer bij elkaar te ko men, 'savonds van 20.00 tot 22.00 uur. Bel voor meer infor matie, folder en of opgave naar Fiom-Zeeland, Varkens- markt 1, 4331 LA Middelburg, 01180-27311. viseren en in kontakt te bren gen met elkaar en daardoor het gebruik van de computer en de daarbij behorende soft ware in het onderwijs te sti muleren. Op de eerste regio-bijeen komst zal er voor belangstel lenden uit de diverse vormen van onderwijs de mogelijk heid geboden worden om ken nis te maken met de Apple Macintosh computer (met na tuurlijk de muisbesturing), er zelf mee te werken en erva ring op te doen met onder an dere educatieve software. De bijeenkomst in 'De Vlied berg', Tiendendreef 4 te Goes, begint om 13.00 uur. VLISSINGEN - In het Vestzaktheater in Vlis singen geven Dimitri Ferschtman en Mila Bas- lawskaya zondag 22 ja nuari een Sherry concert. Op het programma staan werken van Schumann, De Falla, Shostakovich, Beethoven en Strauss. Dimitri Ferschtman be speelt de cello, zijn vrouw de piano. De optredende muzikanten studeerden beiden aan de Centrale Muziekschool en aan het Conservatorium in Mos kou. Momenteel zijn zij als docent verbonden aan conservatoria in Neder land. Vorige week begonnen we met de zwangerschap van een hond, deze week iets over de geboorte. De geboorte van pups is voor de eigenaar een spannende aangelegenheid. Het moment van de geboorte kunt u zelf enigszins voorspel len aan de hand van een tem- peratuurcurse. Temperatuur uw hond vanaf de vijftigste dag van de dracht tweemaal daags en noteer de gegevens. Op een gegeven moment zal de temperatuur één graad celcius beneden het gemiddelde dalen. Na deze constatering kimt u binnen vierentwintig uur het begin van het werpen ver wachten. De teef wordt ner veus, en wil een nest maken (soms zelfs al dagen tevoren). Ze hijgt veel deze laatste dag(en). Op de dag van werpen zwelt de vulva van uw teef en wordt vochtig. Soms ziet u een prop slijm wegvloeien, afkom stig van de baarmoedermond. VLISSINGEN - Op 19 oktober plaatsen we een oproep voor As- tor en nu drie maanden later zit hij nog steeds in 't asiel. Astor is een kruising herder in de kleuren lichtbruin/zwart. Hij is vijf jaar oud en zit sinds juni vorig jaar in het asiel. Hij is waaks, kan goed alleen zijn maar blijft wel het liefst een beetje uit de buurt van kinderen. Astor is middelgroot. Deze week gaat het om een klein prulletje, maar wel een heel lief prulletje met de klinkende naam Lady. Lady is een teefje van zes jaar oud en heeft een wat ruwharige vacht (terriër), ze is bruin van kleur en heeft een witte sjaal. Na de dood van haar baasje belandde ze in het asiel. Ze is een beetje eenkennig maar verder een absoluut probleemloos, lief hondje. De ontsluiting is dan bezig. Wanneer een pup in het bek ken gedreven wordt zal de teef buikpers gaan vertonen en zal de eerste pup vrij snel geboren worden. De tijd tussen de ge boorte van de volgende pups bedraagt gemiddeld zo'n half uur, maar een tussentijd van twee uur is zeker niet afwij kend. Wanneer u de zaak echt niet vertrouwd (te lange tijds duur, persen zonder geboorte, etc.) moet u direct contact op nemen met een dierenarts. Tel na de geboorte altijd de nage- boortes die afkomen. Een na geboorte die blijft zitten kan een baarmoederontsteking tot gevolg hebben. Controleer de pups goed op afwijkingen of laat dit doen door de dieren arts. Wie meer informatie wil over Astor of geïnteresseerd is in Lady kan contact opnemen met de verzorgsters van asiel Vlissingen, telefoon 01184- 60333, tijdens openingsuren. ROOKVRIJ - Het Neder lands Astma Fonds houdt op woensdag 15 februari in het verenigingsgebouw aan de Boswg 7 in Vlissingen een rookvrije contactavond. Uit genodigd is deze keer long arts E. van Hezik. Hij beant woordt vragen naar aanlei ding van de film 'Een op de Tien', een film over^de CA- RA-patiënten in Neaerland. De bijeenkomst begint om half acht. GEVONDEN - Op 30 de cember zijn door medewer kers van de Zeeuwse Biblio theek de volgende gevonden voorwerpen afgegeven bij de gemeentepolitie Middel burg: een paar wollen hand schoenen, een paar leren handschoenen, een paar kin derwanten, een wollen stropdas, een rose sjaal, een blauwe sjaal, een gebreide kindersjaal, een baret, een kindermuts, een luier, een jute tas, een buideltas, een zakagenda, diverse brilleko kers, een kinderfluitje, een kinderportemonnee, een haarband en een plastic etui met daarin twee kwastjes. TROUWEN - De Agrari sche Jongere Vrouwen van de Regiogroep Walcheren houden op woensdag 18 ja nuari een bijeenkomst in Hotel Walcheren in Koude- kerke. Op het programma staan onder meer het spelen van een spelletje kwartet en een inleiding van sociaal voorlichter A. van Rozen van de ZLM. Onderwerp van gesprek is 'Trouwen en Belonen'. De bijeenkomst begint om acht uur. GEZINSDIENST - In de Johanneskerk in Vlissingen wordt zondag 22 januari een gezinsdienst gehouden. Me dewerking verlenen het jon gerenkoor Sjaloom uit Ar- nemuiden en organist J. Hekhuis. Voorganger is dominee Glashouwer. De gezinsdienst begint om half tien 's morgens. ENGELS - Bij voldoende belangstelling start buurt huis De Zwaan een cursus Engels voor zowel beginners als gevorderden. De begin nerscursus wordt gehouden op donderdagmiddag, de ge vorderden komen op een na der te bepalen tijdstip bij elkaar. Belangstellenden wordt gevraagd contact op te nemen met het buurthuis. De Zwaan is telefonisch be reikbaar onder nummer 01184-61252. DIA-AVOND - Op dins dag 24 januari vertoont Frans Hintzen in buurthuis Aldegonde een dia-serie over oud-Vlissingen. De voorstelling begint om half acht. De toegang is gratis. BINGO - In buurthuis Scheldebuurt wordt vrijdag 20 januari de maandelijkse bingo-avond gehouden. De balletjes rollen vanaf acht uur. De zaal is een half uurtje eerder open voor bin go-liefhebbers die kans wil len maken op een van de vele prijzen. De toegang is gratis. WALK INN - In de Walk Inn in de Minister Lelie straat in Vlissingen wordt vrijdag 20 januari een disco avond gehouden. De bezoe kers mogen rekenen op veel muziek, een lichtshow en een optreden van een groepje rappers. De disco avond begint om acht uur. De entree bedraagt een gul den. SCORPIONS - Op zater dag 21 januari geeft de for matie The Scorpions een groot concert in Brussel. Kaarten voor dat concert zijn ook in Zeeland in de vorverkoop verkrijgbaar. De kaarten zijn te reserve ren op het nummer 01184- 65369 (na 17.00 uur). Bij vol doende belangstelling rijden er bussen vanuit Zeeland naar de Belgische hoofdstad. In de voorverkoop zijn even eens kaarten verkrijgbaar voor concerten van Slayer (22-1), Rick Astley (21-2), Kool The Gang (05-3), Gary Moore (25-3), Elton John (29-3 en 30-3), Europe (05-4), Ozzy Osboume (08-4), Diana Ross (21-4), Chris de Burgh (26-4) en The Bee Gees (01-5). LEZING - Het Centrum voor Zelfbezinning houdt vandaag -woensdag 18 ja nuari- een thema-avond in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Centraal staat het thema Macht. Uit genodigd als gastspreekster is Baukje Joustra, agogisch coördinatrice van het het Centrum voor Zelfbezinning in Utrecht De bijeenkomst begint om acht uur. De toe gangsprijs bedraagt zes gul den. JAZZBALLET - Meisjes die willen kennismaken met jazzballet kunnen voortaan iedere vrijdagmiddag te recht in buurthuis De Para plu. De les begint om twee uur. Van de deelnemers wordt een eigen bijdrage van ƒ2,50 gevraagd. Inlich tingen zijn te verkrijgen in het buurthuis of telefonisch onder nummer 01184-65453. GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de eerste week van januari de volgende gevon den voorwerpen aangege ven: twee dameshorloges, een regenpak in tas, een bruine portemonnee met in houd, een etui met autosleu tels en een fietssleutel. Filmagenda voor de week van 19 tot en met 25 januari. ALHAMBRA 1 te Vlissingen. A fish called Wanda. Do. 20.00 uur, vr., za. en zo. om 19.00 en 21.30 uur. Ma., di. en wo om 20.00 uur. Frank en Frey op za. zo. en wo. om 14.00 uur. ALHAMBRA 2. U2 rattle and hum. U2 is begonnen als een vriendenclub van popfa natici. Ze zwoeren trouw aan een zuiver soort rock 'n roll, de rock 'n roll die voortgekomen is uit de muziek van mensen als Chuck Berry, Little Ri chard, Jerry Lee Lewis en aanverwanten. Muziek was hun leven, de popmuziek de boodschap van dat leven en zo moest het blijven. Ook al zou den er nog zoveel Abba's, Ma donna's en Aha's voor het voetlicht verschijnen. Do. 20.00 uur, vr., za. en zo. om 21.30 uur. Ma. di. en wo. om 20.00 uur. Moonwalker. vr., za. en zo. om 19.00 uur. Za., zo. en wo. om 14.00 uur. Filmagenda voor de Middel burgse bioscopen. ELECTRO. Masquerade. Do. 20.30 uur, vr. en za. 21.30 uur. Ma., di. en wo. om 20.30 uur. Coming to Ame rica za. 14.00 en 19.00 uur en zo. om 14.00 en 20.30 uur. Zondag om 11.00 uur Opera La Bohe- me. SCHTTERSHOF: Hope and Glory. Ook Engeland raakt in oorlog met Duitsland. Bill Ro han, op dat moment 9 jaar oud, woont met zijn zus Dawn (15 jaar), zijn 5 jarige zusje Sue en zijn vader en moeder in een rijtjeshuis in een voorstadje van Londen. Het uitbreken van de oorlog luidt voor Bill best een leuke tijd in. Bijna iedere nacht is er wel vuur werk. Na de zomer breekt de schooltijd weer aan voor Bill. Opa vindt dat maar niets. Maar die eerste dag is er met de school iets heel bijzonders aan de hand. Die dag zal Bill niet gauw vergeten. Do. 20.30 uur, vr. en za. om 20.00 uur. Zo. 20.30 uur. De nieuwe avontu ren van Pippi Langkous. Za., zo. en wo. om 14.00 uur. Ire- zumi of L'esprit de Tatouage, in de serie beste films van de afgelopen vijf jaar vertoont het Schuttershoftheater deze prachtige Japanse film. De en tree bedraagt slechts f7,50. Vr. en za. om 22.30 uur. Ma., di. en wo. Love at first sight om 20.30 uur. MIDDELBURG - De Interacademie Teachers houdt op zaterdag 21 januari open huis, aanvang 13.00 uur. Tijdens het open huis wordt voorlichting gegeven over studie, di ploma's en beroepsmogelijkheden en daarnaast is er ge legenheid om kennis te maken met de directie, docenten en studenten. Ook inschrijven is mogelijk. Sinds Tea chers is samengegaan met een tiental andere instituten in het land, zijn de opleidingen gericht op rijkserkende exa mens en diploma's van de Leidse Onderwijsinstellingen.

Scheldebode | 1989 | | pagina 13