Bedrijven boeren uitstekend, ondanks kwakkelende beurs Gehandicapt zijn en de j acceptatie in maatschappij Discobus op Walcheren Nederlands Kamerkoor treedt op in stadhuis Cursus Keyboard bij Zeeuwse Muziekschool Vier Zeeuwse avonturiers strijden om plaats in Dutch Team Camel Trophy Toch nog iets positiefs... Geslaagd Opening van 'De Schuur' Gevonden Bal Mae-Uku Live-muziek in Midgard Aktiviteiten mindervaliden SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 DECEMBER 1988 309 MIDDELBURG - „Je moet aandelen ko pen als de koers zakt, en verkopen als de koers stijgt. De meeste mensen doen het huist andersom. Vandaar die paniek bij de beurs-krach van oktober 1987. Maar ze hadden het kunnen weten. Het was voor speld. Mensen die opties hadden zaten fout, want die waagden een gok. Het is het belangrijkste om het hoofd koel te houden. Na een dieptepunt gaat de lijn toch weer omhoog. Je moet zo oppassen met specule ren. Een optie op een aandeel neem je niet zomaar. Dat doe je toch ook niet met een optie op een huis. Je bekijkt het eerst goed. Dat moet je met een aandeel ook doen, da gelijks volgen in de krant". Studieclubs Stuivertje Deskundige Hindernis Aankunnen Vijf jaar beleggingstudieclubs Aldus luidt de mening van mevrouw Korndörffer, Zeeuws regionaal medewerk ster voor de Nederlandse Cen trale Vereniging van Beleg gingstudieclubs, de NCVB. Zij wijst erop hoe belangrijk het is om goed op de hoogte te zijn van het reilen en zeilen op de effectenbeurs alvorens zich zelf daarin te wagen. Ze waar schuwt ervoor om zonder enige kennis van zaken zo maar aan de gang te gaan. Voor het opdoen van die ken nis bestaat er in Nederland, een grote vakkundig opgezette organisatie, de genoemde NCVB. De manier van werken is om via kleine studieclubs de belangstellenden in brede la gen van de bevolking wegwijs te maken in het beheer van spaar- en andere gelden. „Het is heel belangrijk om in te zien dat het over beleg gingstudieclubs gaat en niet over beleggingsclubs", verdui delijkt mevrouw Korndörffer. „Wat iedereen privé uitvoert is zijn eigen zaak. De leden van de club komen overeen dat ze iedere maand een voor iedereen gelijk laag bedrag in leggen. Het idee is meer dat je bestudeert wat je met dat geld kunt doen dan dat je er grote winst mee maakt. Gezamen lijk koopt de groep bepaalde aandelen aan, en ziet wat er dan mee gebeurt. Dat is een gemeenschappelijke beslis sing. Wat je daarnaast privé doet, daarover kun je vertellen maar het hoeft niet. Vooral bedragen dien je niet te noe men, uit solidariteit met de fi nancieel zwakkere leden". De landelijke vereniging werd in 1969 opgericht. Aan vankelijk bestonden de leden grotendeels uit huisvrouwen. Vanaf het begin van de jaren '80 zijn er echter ook steeds meer mannen zich gaan inte resseren voor deze soort clubs. Tegenwoordig is het zo, dat het van belang wordt geacht dat zowel de man als de vrouw samen op de hoogte zijn van h oe ze hun gespaarde geld kun nen beleggen. Zeeland bleef echter lange tijd onontgonnen terrein. Vrijwel niemand was hier op de hoogte van het be staan van de NCVB. Totdat de Middelburgse mevrouw Korn dörffer, lid van het algemeen bestuur van de vereniging, ge vraagd werd om in deze pro vincie iets te beginnen. „Dat was in februari 1984", herinnert zij zich, dus bijna vijf jaar geleden. Reden voor ons om het eerste lustrum te gedenken. De eerste groep die bijeenkwam was een dames club, Het Stuivertje geheten. Het is echter bij slechts drie louter damesclubs gebleven. We hebben nu in Zeeland ruim veertig clubs, met hoofd zakelijk herenclubs of ge mengd. Er zit ook veel jeugd bij. De leden variëren in leef tijd van 20 tot 90 jaar oud. Het is zeer gemengd. Er zijn nu in onze provincie ongeveer zes honderd leden. Dat is enorm veel, als je bedenkt dat er in het hele land op zeshonderd clubs 7500 leden zitten. Met zijn lage bevolkingsdichtheid zit Zeeland daarbij ver boven het landelijk gemiddelde". De ideale grootte van een club is tussen de tien en de twintig leden, en in Zeeland is het dan ook gemiddeld vijf tien. Wordt het aantal te groot, dan is het moeilijker om tot gezamenlij ke besluitvorming te komen. De groepen vormen zich dikwijls spontaan als vriendenkringen. Ook colle ga's van bedrijven besluiten menigmaal om een beleg gingstudieclub op te richten. Voor een eenling is het niet raadzaam om zich bij een be staande groep hem onbeken den aan te sluiten. Voor hen worden er regelmatig nieuwe clubs opgezet. Een club komt eens in de maand bijeen. In de meeste gevallen is een goed kope gehuurde ruimte in een kantine te verkiezen boven huiskamer bij eenkomsten. De club ontvangt begelei ding van een beleggingsdes- kundige. Dit is meestal iemand die op een bank werkt. De transacties van de groep worden dan ook via die bank gesloten. Praktisch alle ban ken zijn betrokken bij het werk van de NCVB, en staan daar welwillend tegenover. Aangezien het studieclubs zijn In voorgaande jaren werden de selectiewedstrijden gehouden op het Eurocircuit in Valkensivaard. Deze keer wordt uitgeweken naar Zandvoort. GOES VLISSINGEN - In de maand januari worden op het circuit van Zandvoort se lectiewedstrijden gehouden voor de Camel Trophy 1989. Van de duizenden Nederlan ders die zich voor het jungle- avontuur hebben aangemeld, zijn er voorlopig nog driehon derd in de race. Onder hen vier Zeeuwse avonturiers. Samen met 56 avontuurlij ke Zuid-Hollanders strijden J. van Remortele uit St. Jan steen, A. Bustraan uit Goes, S. Cracau uit Vlissingen en zijn plaatsgenoot D. Hitz om een plaatsje in de eindronde. De vier Zeeuwen komen op 7 ja nuari in Zandvoort in actie. Uit de groep van zestig deel- De beurs: onbekend maakt onbemind. wordt er veel aandacht be steed aan de theorie. De vak man behandelt hierbij ver schillende thema's aan de hand van literatuur. Zo zijn er lessen over obligaties, divi denden, rente en dergelijke. Daarnaast houden de leden zelf de koersbewegingen bij. Op de clubavond kunnen ze hun bevindingen en meningen vertellen en daarover discus siëren. Het wordt aangeraden om pas na het opdoen van an derhalf jaar ervaring op de club, zelf op aandelenjacht te gaan. Volgens mevrouw Korn dörffer heeft de krach van 1987 wel ingeslagen: „Maar er heeft zich een aanzienlijk tot zeer aanzienlijk herstel voor gedaan. De bedrijven en in stellingen doen het weer pri ma, al is het met de beurs nog steeds wat zwak gesteld. We hebben van deze ervaring veel geleerd en willen er juist nu opnieuw wat van maken. We moeten wat minder speculeren en wat meer met kennis van zaken werken. Dat kan ons heel wat teleurstellingen be sparen". Groepen die zich aan getrokken voelen tot het op richten van een beleggingstu dieclub, maar ook individuele personen die belangstelling hebben, kunnen zich richten tot mevrouw Korndörffer op telefoonnummer 01184-36959, of tot het landelijk bureau van de NCVB op Potbus 96915 te 's Gravenhage. GOES VLISSINGEN Achttien medewerkers van de Stichting Aanvullende Thuis zorg Zeeland hebben donder dag 22 december een getuig schrift in ontvangst genomen verbonden aan de cursus 'her intredende verpleegkundigen'. De getuigschriften werde overhandigd in het gebouw van het Instituut voor Ge zond heidsonderwijs in Vlis singen. De cursus 'herintredende verpleegkundigen' is een ini tiatief van het Gewestelijke Arbeidsbureau en de Stichting Aanvullende Thuiszorg Zee land. Doel van de cursus is het vergroten van de kansen voor de deelnemers op de arbeids markt. De opleiding werd ver zorgd door de Stichting We- derintreding Ziekeninrichtin- gen in Gouda. Geslaagd zijn: J. Buysrog- ge - Poppe uit Hulst, A. Ce- vaal - Louwerse uit Grijps- kerke, M. Cardon - Donze uit Koudekerke, C. Dekker uit Hulst, M. Derbyshire - Kievit uit Kruiningen, M. Dierks - Rombouts uit Gapinge, P. Hollebrands - Dijkshoorn uit Vlissingen, C. Jansens - Dubois uit Terneuzen, J. Joose uit 's-Gravenpolder, A. Jume- let - Vette uit Yerseke, M. Kuschnig - Clarisse uit Middelburg, M. Minderhoud - van Wijnen uit Nieuw en Sint Joosland, A v.d. Ree uit Zaam- slag, L. Sinke uit Vrouwen polder, J. Uytdewilligen - Middelweerd uit West-Sou burg, L. Vermoeth uit Sas van Gent, T. Vroeg in de Weij uit 's-Heer Arendskerke en M. de Wit - Verdurmen uit Oost- Souburg. pillllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU nemers worden de zes aller- besten geselecteerd. Samen met de winnaars van de an dere provinciale voorronden gaan zij in februari strijden om een plaatsje bij de laatste zes, uiteindelijk blijven twee off road-specialisten en een reserve over. De twee eind- kandidaten vertegenwoordi gen Nederland tijdens de tiende Camel Trophy die op nieuw wordt verreden in het Braziliaanse Amazonegebied. Opnieuw, want de karavaan keert terug naar de plaats waar de Camel trophy tien jaar geleden ten doop werd ge houden. Aan de Camel Trophy 1989 wordt deelgenomen door teams uit veertien landen. Door Lilian de Poorter - Het is goed dat we mens zijn en weten dat we onze beperkingen hebben. Het is jammer dat we men selijk zijn en daardoor soms de beperkingen van anderen niet kunnen (of willen) be grijpen. Onkunde of te wei nig kennis en inzicht in de gebreken van anderen lei den vaak tot schrijnende si tuaties die mensonwaardig zijn. Onbegrip of medelijden in plaats van medeleven klinkt vaak het sterkst door in de wereld van de gehandicap ten. Als leek sta je versteld van hoe gehandicapten zich toch een plaats in de maat schappij weten te verwer ven. Niet alleen lichamelijk gehandicapten, maar ook lichtgeestelijk minder-vali- den zijn tot dergelijke pres taties in staat. Zij hebben als grootste voordeel dat zij hun handicap hebben geaccep teerd en weten op welke wijze zij hun eigen plaatsje in onze samenleving kunnen opeisen. Zoals voor iemand die kortgeleden een naast familielid heeft verloren, is het haast ondenkbaar dat bekenden na verloop van tijd nog vol medelijden vra gen hoe het er mee is. Derge- lijke situaties halen meer wonden open dan de vra gensteller voor mogelijk houdt. Voor gehandicapten is het gemis van bepaalde li chaamsfuncties of een be perking in het verstande lijke vermogen iets waar zij niet omheen kunnen. Zij hebben dat voor zich zelf kunnen overwinnen en hoeven daar niet steeds weer mee geconfronteerd te worden of zich in hun waar digheid te moeten bewijzen. Mensen die dat niet kunnen begrijpen, lijden zelf aan de grootste sociale handicap die denkbaar is. Lichamelijk of geestelijk gehandicapten zijn in een bepaalde mate afhankelijk van mechanische hulpmid delen, bijvoorbeeld een rol stoel. Deze hulpmiddelen bieden voor hen de moge lijkheid zich als normaal functionerende validen in de samenleving te bewegen. Misvattingen zijn helaas aan de orde van de dag. Dit blijkt uit reacties van de ge handicapten zelf, maar ook uit onderzoeken die gedaan worden door hulpverleners. Zo kent de opleiding zie kenverzorging het rolstoel- experiment. De deelnemers aan deze opleiding gaan de stad in, één in een rolstoel en één als begeleider. Op die manier komen belangrijke hindernissen aan het licht, dingen waar je als niet-ge- handicapte niet bij zou stil staan. Een opvallend ver schijnsel is, wanneer je in een openbare gelegenheid komt zoals een winkel, dat je als gehandicapte niet in staat wordt geacht je eigen mening te uiten. Meestal vraagt de winkelier dan aan de begeleider welke kleur lipstick de gehandicapte mooi vindt Misschien hangt deze overweging van de winke lier samen met de gewen ning om met iemand op oog hoogte te praten. Een ander uiterste is, dat zij op hun knieën gaan zitten en je op kinderlijke manier aanspre ken, alsof het gemis van je beenfuncties gelijktijdig ook je verstand heeft aangetast. Zelfs geestelijk gehandicap ten zijn absoluut in staat hun eigen mening te geven over de meeste dingen die hun aangaan. Probeer als winkelier maar eens een blauwe trui te verkopen, als hij of zij een rode mooier vindt. De belevingswereld van gehandicapten is iets dat je als leek kunt proberen te be grijpen. De manier waarop lichamelijk gehandicapten tegen de maatschappij aan kijken, strookt meestal nie't met onze gedeeltengang. Op dat gebied handelen we als een stel overbezorgde moe ders die hun inmiddels vol wassen kind niet kunnen la ten gaan. Acties voor alle mogelijke gehandicapten projecten worden op senti mentele wijze gebracht, on der het mom dat het goed zou zijn... Vaak wordt dat niet in dank afgenomen. Opnieuw wordt de aan dacht op een specifieke groep gehandicapten gericht en zo komen ze stuk voor stuk aan de beurt. Natuur lijk is de bedoeling in basis wel goed en uitermate so ciaal. Ook kunnen er door dit soort acties uiteindelijk dingen gedaan worden die anders niet verwezenlijkt zouden kunnen worden. Maar de grootste tegen spraak bestaat er uit dat de gehandicapten opnieuw in de kijker staan, terwijl zij op straat al genoeg bekijks krijgen, juist door alle aan dacht die er aan hun proble matiek besteed wordt. Zoals de moeilijkheden met de discriminatie, lijkt ook dit een richting uit te gaan waarvan je niet meer weet hoe je met je gehandicapte medemens moet omgaan. Doe ik het nu wel goed Zeg ik geen kwetsende dingen Mag ik hem/haar helpen, of heeft hij dat liever niet? Vraag dat dan aan die per soon zelf als je twijfelt. Ook grapjes die voor niet-gehan dicapten wreed lijken, slaan bij de minder-validen soms juist erg aan. Daarom is het moeilijk in de huid van de ander te kruipen, zij kunnen die beslissing zelf best aan en willen als normale men sen behandeld worden. Die geven ook een grote mond als het hun niet aanstaat. Geestelijk gehandicapten beleven de dingen op een manier die ze zelf aankun nen. Vergelijkbaar met het wereldje van kinderen heb ben zij hun eigen manier om bepaalde indrukken op te nemen en te begrijpen. Ook zo geven zij uitdrukking aan hun genoegen of ongenoe gen, als of niet beperkt door een bijkomende lichame lijke beperking zoals moto rische stoornissen of spas men. Een licht geestelijk ge handicapte kan vanwege motorische stoornissen niet altijd duidelijk communice ren met de mensen in zijn of haar omgeving. Hoewel er begrip is voor wat er gezegd wordt, kan de gehandicapte niet op de gebruikelijke wijze laten blijken dat hij of zij het begrepen heeft, of er iets op wil antwoorden. Die leidt soms tot situaties die voor buitenstaanders onbe grijpelijk zijn en wordt een gehandicapte afgedaan als zijnde diep gestoord, terwijl zij alleen niet in staat zijn zich te uiten. Klanken en ge baren maken goed duidelijk hoe ze zich voelen. Vooral kwaadheid omdat zij - opge sloten in hun eigen lichaam - niet kunnen communice ren, komt dikwijls voor. Datzelfde geldt voor dwang matige handelingen, dingen die ze steeds weer bij herha ling doen, gewoon omdat ze daar niet mee op kunnen houden. Vergelijk het met een trillende zenuw aanje ooglid, om je de situatie voor te kunnen stellen. Het hele gebied rondom de vormen van gehandicapt zijn heeft van de samenle ving niet meer nodig dan ac ceptatie. Accepteer dat ge handicapten volwaardige mensen zijn die zelf hun me ning hebben en zelf uit kun nen maken wat ze doen en hoe ze dat willen doen. Ac cepteer dat gehandicapten dingen doen omdat hun handicap dat met zich mee brengt, zij het uitstoten van klanken die als communica tiemiddel aangewend wor den, of het gebruik van be wegingen - al of niet gecon- troleer - waarmee ze dingen aan willen duiden. Accep teer dat wij zelf ook niet perfect zijn en dat ieder zijn eigenaardigheden heeft. Met die instelling zal de integra tie van de gehandicapte in ons leefmilieu kunnen door dringen. Dat wil zeggen, als onze integratie in hun leef milieu ook door hen geac cepteerd kan worden. VLISSINGEN - In samenwerking met touringcarbedrijf Car- lier laat Frapo BV in de nieuwjaarsnacht een borrelbus pende len tussen het Bellamypark in Vlissingen en discotheek De Hooizolder in Westkapeile. De Discobussen vertrekken vanuit Vlissingen op 1 januari om twaalf uur, een uur, twee uur en drie uur. Om half drie, half vier, half vijf en zelfs om half zes rijdt de bus richting Vlissingen. Een ticket en een entreebewijs voor het Nieuwjaarsbal in De Hooizolder kosten samen vijftien gulden. De pendeldienst van Carlier en Frapo BV is geen eendags vlieg. Het is juist de bedoeling de Discobus wekelijks tussen Vlissingen en Westkapeile te laten rijden. „In Vlissingen is het rond twee uur ver klaar met stappen. Toch zijn er nog heel wat jongeren die op dat tijdstip nog verder willen feesten. Echt goede alternatieven zijn er voor het disco- publiek in de directe omgeving van Vlissingen niet. In de week ends zijn er dan ook heel wat jongeren die die na twee uur als nog naar De Hooizolder komen. Een taxi is meestal te duur, dus stappen zij toch maar achter het stuur. In veel gevallen is dat natuurlijk onverantwoord. Dat is voor ons een eerste reden om een busdienst te gaan onderhouden", aldus Albert Aersten van Frapo BV. Met de Discobus kunnen de stappers die nog niet om twee uur naar huis willen voor vijftien gulden veilig van Vlissingen naar Westkapeile en terug. Voor die vijftien gulden krijgen de bezoe kers van De Hooizolder echter meer: een toegangskaart voor de discotheek en twee consumptie-penningen. De busreis wordt daardoor wel erg goedkoop. Daarbij zorgt De Hooizolder met de regelmaat van de klok voor live-optredens van regionale en na tionaal bekende bands. Een voorbeeld daarvan is het optreden van Earthquake Roody and the Trembling Walls. Een vreselijke naam waarachter een 12 man en vrouw sterke formatie schuil gaat. Muzikanten die hun sporen in de Zeeuwse muziekwereld wel hebben verdiend. Optredend zijn bijvoorbeeld Ruden Rie- mens, de zanger van Avital, drummer Louis Filius, bassist Ad Osté, gitarist André Moehij an en toetsenacrobaat Peter Wester huis. Een vijf man sterke blazerssectie en drie veelzijdige zange ressen completeren de groep. In de nacht van Oud op Nieuw brengt de Zeeuwse festivalband in De Hooizolder een spranke lend optreden waarin rauwe soul, rhythm and blues en jazzy covers op een originele wijze zijn verweven. Het optreden begint even na twaalf uur. Voor Vlissingers een reden temeer om ken nis te maken met de Discobus. MIDDELBURG - Mevrouw Liduin Serrarens uit Mid delburg heeft dit jaar toch nog iets positiefs gevonden. Volgens haar mogen we het niet nalaten om ook voor het positieve nog oog te hebben. „We hebben met z'n allen dit jaar onze portie wel ge had", schrijft ze aan de Scheldebode. „Van wrevelighe den, tot en met rampen van allerlei aard. Natuurrampen, milieurampen, oorlogen in vele landen met alle gevolgen van dien". Toch vindt ze nog iets positiefs. Ze wil iedereen zo tegen het nieuw jaar, een goede gezondheid en een voorspoedig 1989 toewensen. Oud en nieuw, weemoedige gedachten. Om wat niet meer is, en komen gaat. Ups and downs zo is het leven. Voor één ding is het nooit te laat. Proberen positief te denken, blij zijn om, en met elkaar. Dat is wat wij U wensen. Samen op weg, naar 't Nieuwe jaar. MIDDELBURG - Op vrij dag 13 januari zal in het stad huis in Middelburg het Neder lands kamerkoor een concert verzorgen. De toegangskaar ten, inclusief het programma kosten 15.00. Mensen met een CJP-pas of een pas 65 kunnen de voorstelling voor 12.50 be luisteren. De kaartverkoop is vanaf 10 dagen voorafgaande aan het concert bij de receptie van het pand Stadhuisstraat 2. Na een zeer succesvol verlo pen jubileumseizoen gaat het Nederlands Kamerkoor in zijn 51ste seizoen door op de weg die het laatste decennium is gevolgd: thema-programma's die worden voorbereid door en uitgevoerd onder leiding van specialisten. Voor het derde achtereenvolgende jaar is een aantal programma's opgezet rond de grote en invloedrijke Nederlandse componist Jan Pietersz. Sweelinck, die leefde van 1562 tot 1621. Dit pro gramma wordt geleid door Pe ter Philips, vooral bekend als leider van The Tallis Scholars. iilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNlllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllc MIDDELBURG - De Zeeuwse Muziekschool start op woensdag 18 januari een cursus keyboard/synthesizer. De cursus staat in het teken van de lichte muziek. Cursus leider is Mare Verschelden uit Zaamslag. De cursus keyboard/ synthe sizer staat open voor deelne mers vanaf negen jaar. Er wordt gewerkt in groepjes van vier. Vereiste is wel dat de deelnemers een eigen key board of synthesizer bezitten. De kosten voor de cursus be dragen tweehonderd gulden OOST-SOUBURG - Buurt vereniging 'Van Duyvenvoor- de' houdt op 14 januari een re ceptie ter gelegenheid van de officiële ingebruikname van het verbouwde buurthuis De Schuur. De receptie duurt van 14.00 tot 17.00 uur in de Mid delburgsestraat 113. VLISSINGEN - Bij de ge meentepolitie van Vlissingen zijn in de periode van 14 tot en met 21 december de volgende gevonden voorwerpen aange geven: een brillekoker met bril, een blauwe handschoen, een zwarte dameshandschoen, een damesring, diverse sleu tels en een wieldop. Bij het dierenasiel werd in die periode een schilpadpoes afgege ven. OOST-SOUBURG - De stichting Mae-Uku houdt in de nacht van zaterdag 31 decem ber op zondag 1 januari een groot nieuwjaarsbal. Het feest wordt gehouden in sporthal De Belt in Oost-Souburg. Mu zikale medewerking wordt verleend door Gusepa en All Wave. De kantine van de sporthal is vanaf 01.00 uur open. Een toegangskaartje kost 3,50 gulden. voor twintig lessen van een uur. De cursus wordt gegeven in Middelburg of Vlissingen, in Goes en in Zierikzee. De les- dag is steeds de woensdag. Tij - dens de lessen wordt aandacht besteed aan speel technieken, het gebruik van accoorden en technische aspecten als pro grammeertechnieken. MIDDELBURG - In jonge rencentrum Midgard in Mid delburg treedt vrijdag 30 de cember de Middelburgse for matie Boozebrothers op. Het optreden begint om tien uur. De toegang is gratis. De Boozebrothers geldt al sinds jaar en dag als de huis band van Midgard. Toch heeft de band juist een paar uitwed strijden achter de kiezen. On der meer werd opgetreden in jongerencentrum Shiva in Uithoorn en het café Koos Voos in Den Haag. Twee prima pieken voor de band want rock 'n roll en alcohol staan nog altijd hoog in het vaandel van de Middelburgse 'drinkebroers'. MIDDELBURG - Meer Bewe gen voor Ouderen biedt 55- plussers met een lichte handi cap vanaf 11 januari, iedere woensdag van 09.30 tot 10.15 uur in „Bastion de Wijkpost" in Middelburg de gelegenheid om onder deskundige leiding op plezierige en speelse wijze te bewegen. De aktiviteiten worden af gestemd op de deelnemers waarbij men zelf bepaalt wat men doet en in welk tempo. Plezier tijdens het bewegen staat voorop: alles mag, niets moet. Voor meer informatie kan men terecht op de volgende nummers: 01180-27537 of 01100-14366. Deelnemers met een andere woonplaats dan Middelburg zijn ook welkom.

Scheldebode | 1988 | | pagina 9