Middelburgse band wil Nederland plat krijgen Claw Boys Claw en The Riff knallen tijdens Hitkillers HE SCHELDEBODE hulpverslaggever m/v Concert bij kaarslicht in stadhuis Middelburg HEYNEN EXKLUSIEVE TEGELS II ill rmÉimi mm Kerstman In j Herenstraat De Sapeurloot in Middelburg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 309 films MIDDELBURG - Plezier is het belangrijkste voor de hier gevestigde rock and roll Johnny and the Starshooters. Prettig samen spelen houdt de groep bij elkaar. Ze beschouwen zich zelf niet als verschrikkelijk goede muzikanten, maar ze komen altijd als een goed geheel over. Dat garandeert hun vele succesrijke optredens binnen en buiten de pro vincie Zeeland. In tegenstelling tot andere, kort stondige formaties koesteren ze niet te hoge ver wachtingen; waar anderen en jongeren het na te leurstellingen niet volhouden, kunnen zij juist even vrolijk doorgaan. Het gevolg blijkt uit hun toehoor ders, die bij elk optreden behoorlijk „uit de ketting" gaan. Sterren Hongarije Plaat Baasje gezocht De redactie van het weekblad De Scheldebode zoekt op korte ter mijn contact met kandidaten voor de (free-lance) functie van De nieuwe medewerk(st)er assisteert de redactie bij de verwerving van het lokale nieuws op Walcheren. Het gaat om een freelance functie (géén dienstverband). Honore ring per artikel. Kandidaten met journalistieke ervaring genieten de voorkeur. Be langrijk is ook inzicht in de werkwijze van dit op Walcheren ver schijnende weekblad, alsmede verantwoordelijkheidsgevoel voor het produkt. Schriftelijke reacties aan: Redactie De Scheldebode, Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen. Voor inlichtingen kan men bellen met redac teur Mare Molenaars, tel. 01184—19910, na 19.00 uur privé: 01640-53031. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiimiiitiiiHiiiiimiyj Een tweede jeugd voor Johnny Sinds kort is de groep letter lijk en figuurlijk in een nieuw jasje gestoken. In overleg met Peter Christmode uit Middel burg is er in die zaak een com binatiekostuum uitgekozen. Speciaal voor hen is er een zalmkleurige blazer ontwor pen en voor iedereen apart op maat passend gemaakt, met een zwarte broek en een wit overhemd. Het hoort bij de stijl die de Starshooters spe len. Het geeft hun zodoende een representatief cachet. De show is compleet tegen het nieuwe decor, dat de muzikan ten zelf gemaakt hebben. Ze spelen nu tegen een achter grond van een enorme juke box waaromheen tachtig lam pen aan en uit flikkeren. Het is in totaal acht meter breed en drie en een halve meter hoog, en daarom alleen geschikt voor grote podiums. In cafés doet men het dan ook zonder dit decor. Ook is de naam veranderd. De oorspronkelijke naam was „Johnny and the Sukkels". Johnny staat voor Jan van Luijk, de zanger van de groep. Op de lange duur beviel „Suk kels" toch niet zo. Onder in vloed van een sponsor besloot men de naam te veranderen in het veel prestigieuzer „Stars hooters" (sterreschieters). Vooral op het moment dat de band zich steeds meer bekend heid verwierf, is een represen tatiever naam wel van belang. Hij wil zich als Zeeuwse band nu ook overal in Nederland profileren. De leden van de groep hebben allen voorheen ook al ervaring opgedaan in andere Zeeuwse bands, zoals Serial en Dreams Die First. Ze zijn dertigers, en hebben de oude rock and roll nog juist in hun kinderjaren meegemaakt. „Wi hebben elkaar nog bij toeval gevonden", herinnert gitarist Leen Vogelaar zich. „Er was een personeelsfeest e van de Stichting voor Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland georganiseerd en we bedoel den ons optreden eigenlijk als eenmalige gebeurtenis. Maar toen is het uit zijn voegen ge barsten. Dat was eind 1983, en sindsdien hebben we in steden en dorpen heel Zeeland opge treden. We kozen voor de rock and roll muziek van de jaren vijftig en het begin van de ja ren zestig. Het kentekent de rebellie van die tijd. Het klinkt nog rauw en natuurlijk, en is nog niet zo gepolijst en ver mengd met andere invloeden, wat je met de Beatles en de Stones begint te krijgen". Johnny en de Starshooters laat een repertoire herleven van grootheden als Elvis Pres ley, Eddy Cochram en Bill Ha ley. Ze spelen vrijwel enkel covers. Nieuwe nummers schrijven in precies die stijl heeft er tot op heden niet in gezeten. Het is moeilijk na te maken. Bij het publiek slaan de krakers en klassiekers van dertig jaar geleden in ieder geval enorm aan. In kroegen beleven bezoekers van alle leeftijden er plezier aan. De groep is ook meer een dans- en swingband dan een luister band. Dat wordt voor een groot deel gewaarborgd door de variëteit aan instrumenten. Niet alleen zijn er zang en gi taar te horen, maar ook piano (Raf van fissen), twee saxo foons (dezelfde Raf van Essen benevens Joop Klok), een bass (Leo Pouwer) en natuurlijk drums (Martin Koster). „Kort geleden hadden we veel succes in Tilburg", vertelt manager Peter Boone. „Toen we in het Noorderligt het voorprogramma verzorgden van ex-Shadow bassist Jet Harris. Nadien krijgen we verzoeken uit alle mogelijke delen van het land. Er bestaat een heel rock and roll circuit. Niet alleen in kroegen maar ook door Brabantse theater bureaus worden we uitgeno digd om avonden voor onze re kening te nemen, soms tot tweeduizend bezoekers. We maken nu echt promotie door allerlei activiteiten. Een demo van acht nummers hadden we al lang, maar nu staan we ook in diverse rock and roll-bla- den. Daarvan blijken er een heleboel te bestaan. We zijn al in een programma van Louis Smeets op Radio Royal in Bra bant, Limburg en België te ho ren geweest. We hebben de cassette ook opgestuurd naar Hilversum. Heel leuk is dat we volgend jaar spontaan een toernee door Hongarije aange boden gekregen hebben". Johnny and the Starshoot ers hebben onlangs hun eerste single uitgebracht. Hierop staan Now Dig This, een op merkelijk nummer van de MIDDELBlmG - Op de bastaard bouvier Zorba is geen enkele reactie gekomen, wellicht was Zorba's aanblik op de foto niet al te vriendelijk. Toch verdient deze acht jaar oude reu een kans. De bastaard doberman/rothweiler Wodan had meer geluk en heeft een nieuwe baas gevonden. Deze week draait alles om de kruising herder/terriër Rianka, een teefje van een jaar oud. Ze is grijs-bruin van kleur en heeft hele fraaie grote oren. Rianka is een vrolijke lieve hond die het prima kan vinden met andere honden, wel is het uitkijken geblazen met konijnen en andere kleine huisdieren, Rianka ziet daar net iets meer in dan alleen een speelkameraadje. Veel gedragsproblemen van honden kunnen voorkomen wor den als de mensen maar eens goed beseften waar ze mee bezig zijn. Ook uw hond moet opgevoed worden en van pup af aan al les leren. Puppiecommando's moeten spelenderwijs aangeleerd worden en de pup heeft dan ook heel andere oefeningen nodig dan de wat oudere hond. Puppietraining is voor iedere hond be langrijk ongeacht het ras. De puppietraining kan vanaf de twaalfde week beginnen. De leeftijdsgrens van twaalf weken is gebaseerd op een aantal overwegingen: ten eerste wordt een wolve-pup op deze leeftijd opgenomen in de roedel en is deze pup lichamelijk en geestelijk voldoende ontwikkeld om de wet ten en leefregels binnen de roedel aan te leren. De hond stamt af van de wolven en ziet zo zijn gezin als roedel. De pup is op dit moment dus rijp om zich binnen een groep die gedragingen eigen te maken, die in de mensenmaatschappij gewenst zijn; ten tweede verkeert de pup op deze leeftijd in de rangorde-fase en de meeste bazen kunnen wel wat hulp gebruiken bij het bepalen van de rangorde binnen de 'roedel' en ten derde zijn de meeste pups op deze leeftijd volledig ingeënt en is hun eigen afweersys teem redelijk ontwikkeld. Daarom kunnen ze op deze leeftijd worden blootgesteld aan het besmettingsgevaar dat een trai ningsveld zou kunnen opleveren. Alle oefeningen voor de pup zijn gebaseerd op volledige doelstellingen: het voorkomen van verkeerde gewoonten, het aanleren van verkeerde gewoonten gaat net zo gemakkelijk als het aanleren van goede gewoonten alleen de verkeerde gewoonten zijn niet snel weer af te leren en om te zetten in goede, verder het spelenderwijs bevestigen van het leiderschap van de baas tegenover de pup, het verder ont wikkelen van normaal gedrag van de pup tegenover mensen en honden en tenslotte het opbouwen en bevorderen van het con tact tussen baas en hond omdat dit de basis vormt voor de latere training. Volgende week meer over het opvoeden van uw pup. Wie geïnteresseerd is in Rianka kan kontakt opnemen met de verzorgsters van dierenasiel Middelburg, telefoon .01180-13579, tijdens openingsuren. - Johnny and the Starshooters. overigens niet zo bekende Pin- gatore, en My Way van Jerry Capehart en Eddy Cochran. Het plaatje is eind november gepresenteerd in de Middel burgse disco Meccano. Er was een belangstelling van 350 mensen, waarvan de helft ge nodigden. Een tweede presen tatie volgde twee weken later in El Toro in Goes. Het en thousiasme leidde tot een gun stige verkoop. De single is te koop in de voornaamste pla tenzaken van Goes, Middel burg en Vlissingen. De muziek is opgenomen in de studio van Arnold Mühren (The Cats) te Volendam. Deze was zelf ook erg positief over de band. Vol gend jaar zouden de Stars- - FOTO D. STR00 hooters graag een compact disc uitbrengen. Voor verdere informatie of boekingen zij verwezen naar manager Peter Boone, De Ruyterstraat 89, Middelburg, of telefoon 01180- 33154 of 37361. VLISSINGEN - Jongere- nuitgaanscentrum De Piek sluit het seizoen dinsdag 27 de cember af met een regelrechte knaller. Onder de titel Hitkil lers heeft De Piek een dubbel concert op het programma ge plaatst dat beslist opmerkelijk mag worden genoemd voor deze contreien. Optredend zijn The Riff, de winnaar van de Grote Prijs van Nederland 1987, en de momenteel razend- populaire Claw Boys Claw. Het concert begint om de derde kerstdag om negen uur precies. Een toegangskaartje kost 12,50 gulden. Deze lage toegangsprijs is mogelijk door een financiële bijdrage van de Provincie Zeeland. The Riff timmert na het winnen van de Grote Prijs van Nederland stevig aan de weg. Het beleid van de vier in korte broek optredende podiumdie- ren is echter niet gericht op goedkoop succes, The Riff dweept bij kwaliteit. Dat bleek maar weer na de opna men voor plaat en compact disc, afgelopen zomer in Brus sel. De opnamen waren prima, het ontwerp var. de hoes stond de heren van The Riff echter niet aan. Vandaar dat de plaat op de markt is gebracht in een zwart velletje, verpakt in een oude krant. The Riff klinkt echter beslist niet zo. Na het optreden van The Riff in het voorprogramma is het podium van De Piek be schikbaar voor Claw Boys Claw Boys Claw Claw. De Amsterdamse groep scoort momenteel hoog met het verrassende Hitkillers: een selectie Nederlandse succes nummers in een volledig ver nieuwd jasje. Hitsige deunen van onder meer Earth and Fi re, Pussycat, Cuby and the Blizzards, de Nits, Brainbox en de Golden Earring. Be kende succesnummers die door Claw Boys Claw met con ventionele strijdmiddelen als een gitaar, bas, zang en drums worden getransformeerd tot heerlijke swingende, soms enigszins brutale rock and roll. Filmagenda voor de week van 22 tot en met 28 december. In Vlissingen draait in Alhambra 1 de film Big. John Baskin heeft het moeilijk. Hij is 13 jaar en het meisje van zijn dromen gaat liever uit met grotere jongens. Op de kermis staat, een beetje afgelegen, een apparaat met een Oosterse kop erin. De stekker is eruit, maar dat ziet Josh niet. Na veel geduw en geschop begint het apparaat toch te werken. Josh mag een wens doen en wenst dat hij groot is. Als Josh de volgende dag in de spiegel kijkt, schrikt hij zich kapot. Hij is een volwassen jongeling geworden. De gevolgen zijn rampzalig. Do. 20.00 uur, vr. en za. om 19.00 en 21.30 uur, zo. 20.00 uur, ma. 19.00 en 21.30 uur, di. en wo. om 20.00 uur. Frank en Frey zaterdag, maandag, dinsdag en woens dag om 14.00 uur. Alhambra 2. Who framed Roger Rabbit do. 20.00 uur, vr. 19.00 en 21.30 uur, za. 14.00, 19.00 en 21.30 uur, zo. 20.00 uur, ma. 14.00, 19.00 en 21.30 uur, di. 14.00 en 20.00 uur, wo. 14.00 en 20.00 uur. Electro: Midnight Run (Zeeuwse première), do. 19.30 en 22.00 uur, vr. 19.30 en 22.00 uur, za., ma., di. en wo. om 19.30 en 22.00 uur. Verder in Electro De nieuwe avonturen van Pippi Langkous. Door tro pische wateren zeilt een schoener. Aan boord een bijna pieraatachtige uitziende be manning, de forse kapitein Ef- raim Langkous en zijn 10-ja- rige dochter Pippi. Pippi heeft twee rode, recht naar buiten staande vlechten, veel sproe ten en een aantrekkelijke lach. Zij is gekleed in een lapjes jurk, slobkousen in verschil lende kleuren en draagt royale schoenen zodat haar tenen lekker de ruimte hebben. Ze is vergezeld van haar lievelings dieren: Alfonso, een wit paard met vlekken en een sjiek aan gekleed aapje, meneer Neilson.' Za. 14.00 en 16.00 uur. Zondag, dinsdag en woensdag om 14.00 en 16.00 uur In het Schuttershoftheater draait Spoorloos do., vr., ma., di. en wo. om 20.00 en 22.00 uur. Bambi draait ook in het Schuttershof theater za., ma., di. en wo. om 14.00 uur. MIDDELBURG - De g E winkeliers in de Heren- E straat in Middelburg E kregen enkele dagen ge- E E leden een heel verras- E E sende wenskaart in de bus. De kerstkaart was verstuurd door niemand E minder dan de kerstman. E Hij wenst de Middel- E burgse winkeliers niet alleen het allerbeste in E E het nieuwe jaar, de kerst- E E man laat per brief ook E E weten persoonlijk langs E te komen. De kerstman E E verschijnt donderdag- E E middag 22 december bij E E stoffenhandel La Va ca, E de Eglantier en antiek- E E handel De Pagter. Na- E E tuurlijk zorgt de kerst- E E man tijdens zijn vistie E voor de nodige verrassin- E gen in de winkelstraat ëiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiFf MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg in Middel burg speelt op vrijdag 23 de cember het toneelstuk De Sa peurloot van Gildas Bourdet. Het toneelstuk wordt gespeeld door het Zuidelijk Toneel in samenwerking met de Theate rassociatie. Een en ander be gint om 20.30 uur en de toe gangsprijs bedraagt 17,-. Met een CJP pas en een Pas 65 kan men voor 12-naar binnen. Het gegeven van de Sapeur loot, een klassieke driehoeks verhouding, is niet uniek. De taal die Bourdèt gebruikt ech ter wel. Bourdet construeerde een nieuwe taal, bestaande uit ongebruikelijke woordsamen stellingen, versmeltingen en gezegden. Daarbij leende hij uit onder andere het Latijn, Russisch, Duits, Engels en Ne- derlands. Stijlen van Molière, Racine, en Feydeau parodië rend. UW - De afdeling Middelburg van de Unie van Vrijwilligers houdt op Tweede Kerstdag een koffie-contactochtend. De bijeenkomst wordt gehouden in de ontmoe tingsruimte De Boog aan de Herengracht 52 in Middelburg. De bijeen komst begint om half twaalf. BINGO - Rood-Wit, de supportersclub van de VC Vlissingen, houdt vrijdag 23 december een kerst-bingo. Liefhebbers van het populaire kans spelletje worden om acht uur verwacht in het club lokaal van de voetbalver eniging aan de Irislaan. Tussen de bedrijven door draait het Rad van Avon tuur. COLD SHOT - Op vrij dag 23 december treedt de Bevelandse blues- rock-formatie Cold Shot op in Bar American aan het Plein 1940 in Middel burg. Optredend zijn An dre van Weele, Jan Hou tekamer, Rino Jansen en Paul Goedegebure. Het optreden begint om half tien. VRIJE SCHOOL - Le raren en ouders van de Vrije School Zeeland voeren donderdag 22 de cember de Oberuferer Kerstspelen op. Om ze ven uur begint de uitvoe ring van het Paradijs- spel, om acht uur gevolgd door het Kerstspel. Het Paradij sspel is toeganke lijk voor kinderen vanaf zeven jaar. De opvoering vindt plaats in het schoolgebouw van de Vrije School in de Willem Arondeusstraat in Mid delburg. BINGO - Op donder dag 22 december houdt buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen een kerst bingo. De zaal gaat open om half acht, de bingo begint om acht uur. De prijzen zijn uiteraard ge heel in de kerstsfeer. SCHERMEN - Het is niet gebruikelijk om sportuitslagen te vermel den in deze krant, voor een keer willen we echter een uitzondering maken. De leden van de nog jonge Schermclub Vlis singen hebben namelijk voor de eerste keer aan een toernooi deelgeno men. Een klein toernooi weliswaar, maar toch. Vijf leden van de schermclub hebben zich gemeten met schermers van de Marine Kazerne Vlissingen. S. Roze won, C. van Eenenaam werd tweede, P. Elstak werd derde. Alledrie zijn lid van de Schermclub Vlis singen. LIBERTY - De W Li berty houdt zaterdag 24 december een kerstvie ring in het ontmoetings centrum in de Oranje straat in Vlissingen. Me dewerking verlenen vier discjockey's: dj Corry uit Paauwenburg, dj Ebbie uit Oost-Souburg en het duo Herol en Dennis uit Vlissingen. De kerstspe- cial begint om negen uur. Een toegangskaartje kost vijf gulden. POORTERSHOVE - In jongerencentrum Poor- tershove in Middelburg- Zuid speelt dit weekend de jonge Middelburgse formatie Curious. Het op treden van de band be gint om acht uur. De en tree bedraagt een rijks daalder. ANBO - De afdeling Middelburg van de ANBO houdt op dinsdag 10 januari een contact middag. de bijeekomst wordt gehouden in ge bouw De Schakel aan de Bach tens teene. De bij eenkomst begint om twee uur. Uitgenodigd is de heer Gortworst, directeur van het vluchtelingen- asiel-centrum in Goes. Hij spreekt over de hulp aan vluchtelingen, na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Aansluitend wordt een aantal spelletjes bingo gespeeld. MIDDELBURG - 'Nieuw Sinfonietta Amsterdam' is een nieuw kamerorkest, opgericht in 1987 en samengesteld uit de beste jonge musici uit de Ne derlandse muziekwereld. Op maandag 26 december brengt dit kamerorkest een bezoek aan Middelburg om vanaf half negen 's avonds in de Burger zaal van het stadhuis een sfeervol kerstconcert bij kaarslicht te verzorgen. Nieuw Sinfonietta Amster damomvat in vaste bezetting 17 strijkinstrumenten, 2 hobo's en 2 hoorns en wordt waar no dig uitgebreid meet fluiten, klarinetten en fagotten. Het repertoire is mede door de be zetting zeer veelzijdig en strekt zich uit van vroeg-klas- siek tot hedendaags. Veel le den van het orkest hebben reeds een naam opgebouwd al solist of als lid van een gere nommeerd kamermuzieken- semble. De artistieke leiding berust bij Lev Markioz, een man met een grote reputatie als dirigent en orkestpeda goog, en bij Elias Arizcuren, de befaamde cellist, die mede-op richter en drijvende kracht achter het ensemble is. Het hoogtepunt voor dit nieuwe kamerorkest is dit seizoen de srie 'Russische Muziek van de Twintigste Eeuw' waaraan enige vooraanstaande solisten hun medewerking verlenen. In de zomer van 1989 en 1990 vol gen toemees naar Frankrijk, Italië en Amerika. Het tweede kerstdag-pro gramma is als volgt: de sym fonie nr. 33 in Bes gr.t KV 319 van Wolfgang Amadeus Mo zart, een concert voor hobo, fluit en orkest van Antonio Salieri en na de pauze het oc tet in Es gr.t. op. 20 van Felix Mendelssohn Bartholdy. De kaarten kosten 14,50, CJP/ Pas 65 9,50 en voor de jeugd tot en met 12 jaar 6,-. Voor verkoop vindt plaats vanuit de VW Middelburg, telefonisch reserveren ia 01180-15256. (ADVERTENTIE) nieuwe showroom met exklusieve tegels, marmer, sanitair en vloerverwarming (eigen all-round tegelzetters) west havendijk-kuisel 10 roosendaal (tegen rijksweg A17) telefoon 01650 - 56727

Scheldebode | 1988 | | pagina 9