Tweewielershow Zeeland meer dan een gemiddelde consumentenbeurs 'Als ploegleider meer afgezien dan als actief renner' vvKv^ 4Êmu T2i Oratoriumvereniging geeft weer uitvoering DEZE BON IS 10 GULDEN WAARD! Wielertoppers op de rollen bij Middelkamp Donderdag, vrijdag en zaterdag in Zeelandhallen SCHOENEN KOOPT U NU NOG VOORDELIGER BU SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 DECEMBER 1988 319 GOES - De Motor EAI in Amsterdam lokt steeds vele tienduizen den bezoekers uit bin nen- en buitenland. Zo'n vaart zal het met de Tweewielershow Zee land wel niet lopen, toch lijkt het evenement alles in zich te hebben om uit te groeien naar een beurs van enige impor tantie. Toch zeker in het op dit gebied toch al niet verwende zuid-westen van Nederland. De opzet die Henk Rol zijn gees teskind heeft aangeme ten biedt wat dat betreft de nodige mogelijkhe den. De Tweewieler show Zeeland is is niet zomaar een beurs, het is een unieke combinatie van presentaties, de monstraties en doe-acti viteiten. WEMELDINGE - Cees Priem kijkt te vreden terug op zijn eerste seizoen als ploegleider van een wielerstal. Geen won der, want zijn TVM-formatie heeft dit jaar flink aan de weg getimmerd. Zowel op het nationale als op het internationale vlak. grtTjSjaaa Tip van de week Tentoonstelling L De feestdagen zijn al duur genoeg. Daarom ontvangt u op vertoon van deze bon 10 gulden terug op uw aankoop bij Street Walker. MODE IN SCHOENEN Lange Zelke 22, Vlissingen, Telefoon: 01184 - 11460 De fietsliefhebbers -van fietstoerist tot trimmer, van wedstrijdrijder tot 'zakelijk rijder'- en de motorrijders krijgen op donderdag 15, vrij dag 16 en zaterdag 17 decem ber niet minder dan vijfdui zend vierkante meters aan wetenswaardigheden voorge schoteld. Allemaal onder een dak. De Tweewielershow Zee land wordt donderdagmiddag om 13.00 uur officieel geopend door Adrie van der Poel en John van der Berk. De hoogst- geklasseerde Nederlandse wielrenner op de wereldrang lijst en de kersverse wereld kampioen cross in de 250cc- klasse binden de strijd aan met elkaar op de rollenbanken van de wielervereniging Theo Middelkamp. De Tweewieler show Zeeland wordt door de twee sporthelden als het ware 'opengetrapt'. Na de officiële openings handeling staan in de Zee landhallen ruim veertig regio nale exposanten klaar om vanuit hun stands de bezoe kers te informeren over alles wat de tweewielermarkt mo menteel te bieden heeft. Dat betekent niet dat de exposan ten hun winkeltje hebben ver plaatst naar de Zeelandhallen, tijdens de showdagen verte genwoordigen zij de fabrikan ten die zij normaal gesproken vertegenwoordigen. Zo vinden de bezoekers aan de ene kant van de evenementenhal een uitgebreide selectie fietsen van Nederlands fabrikaat. Alle topmerken zijn op de beurs aanwezig. Niet alleen met hun degelijke stalen ros sen, ook met hun complete modellenlijnen uit de race sector. Dat betekent dat ook voor de wedstrijdrijder of de sportieve trimmer het een en ander te genieten valt. Naast glimmende rijwielen, ranke racefietsen en stoere Mountain-Bikes wordt tijdens de Tweewielershow Zeeland ook heel wat aandacht besteed aan zaken die indirect met het fietsen te maken hebben maar niet minder belangrijk zijn. In eerste instantie valt daarbij te denken aan de presentatie van nieuwe regenkleding, mo derne sportkleding, maar ook informatie over fietsvakan ties, verzekeringen en dief stalpreventie. Dan het geweld van de zware motoren... Voor de echte motorrijders kan een bezoek aan de Twee wielershow Zeeland een bij zonder interessant uitstapje zijn. De verschillende regio nale dealers van de grote mer ken grijpen de beursdagen aan om de complete modellenlij nen te tonen. Zo laat De Regt uit Goes de complete serie van Honda zien. Melse uit Goes en OVAA uit Oost-Souburg pre senteren de nieuwste modellen van Suzuki. Koppejan uit 's- Gravenpolder laat zien dat BMW de laatste jaren beslist niet heeft stilgezeten. Andere interessante namen voor de motorliefhebbers die op de Tweewielershow terug te vin den zijn: Cagiva, Kawasaki en Harley Davidson. De Zeelandhallen zijn de komende dagen echter niet al leen de grootste showroom van Zeeland, de Tweewieler show heeft de bezoekers meer te bieden. De sportliefhebbers bijvoorbeeld. Elders op deze pagina is te lezen dat een aan tal topsporters met elkaar in de slag gaan op de rollenbank van Theo Middelkamp, dat roemruchte wielervedetten de strijd aanbinden en dat zelfs een Zeeuws volksvertegen woordiger het pluche in de Re sidentie verruild voor het leer van het racezadel. Voor de liefhebbers van motorsport staat op de Tweewielershow een volledig uitgeruste wegra- cer. Naast John van der Berk zijn ook alle Zeeuwse cross toppers van de partij. In de Zeelandhallen is de komende dagen ook veel te doen. Naast de wedstrijdjes op de rollenbank worden diverse demonstraties gegeven. Bij voorbeeld in het betere trial- rijden, het met de motor ba lanceren op hindernissen van hout, het 'steigeren' over ge parkeerde auto's en meer van dat soort halsbrekende toeren. De jeugdige bezoekers krijgen een helm op het hoofd gedrukt en kunnen zich uitleven op mini-motoren. Voor de fiets liefhebbers die kiezen voor comfort en pure snelheid is een aantal ligfietsen aanwe zig. Voor de meer nostalgische bezoekers staat een aantal ouderwetse solexen klaar voor een ritje. Het Bo-Bix Mode team geeft enkele modeshows, motorkleding wordt getoond door bijvoorbeeld MJK Lea thers. Een complete hoek van de Zeelandhallen is ingericht met fitness-apparatuur. Uit rusten is mogelijk op een groot terras van Gulpener Bier. De Tweewielershow Zee land is donderdag 15 december geopend vanaf één uur 's mid dags tot tien uur 's avonds. Dezelfde openingstijden gel den ook voor vrijdag 16 de cember. Op zaterdag 17 de cember kunnen belangstellen den in de Zeelandhallen te recht van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Een toegangskaartje kost zes gul den. Bij binnenkomst wacht de bezoekers meteen een aan tal verrassingen, daarvoor zorgen medewerkers van het tijdschrift Wielerrevue en Mi- chelin. Tijdens de Tweewielershow Zeeland is ook de Ren- en Tourafdeling van de wielerclub Theo Middelkamp van de partij. De actieve wielervereniging eist zelfs de nodige aandacht voor zich op. Door de inzet van de eigen leden is het wielerclub Theo Middelkamp gelukt een aantal wie lervedetten naar de Zeelandhallen te lokken voor een wedstrijd op de rollenbank. Ook de bezoekers van de info-stand van Theo Middelkamp kunnen meedoen »«n een race tegen de klok. Iedere dag is er voor de bezoekers van de stand van de wielerclub een prijs te verdienen. Die prijs gaat naar de man of vrouw die tijdens de beurs de snelste tijd weet af te laten drukken over een afstand van een kilometer. Naast de bezoekers komen iedere dag ook een aantal pro minenten naar de rollenbank om de krachten te meten. Op de openingsdag ontmoeten de profrenners Patrick Tolhoek en Peter Hoondert elkaar. Zij bekampen elkaar op de rollen om acht uur precies. Aansluitend aan de tita nenstrijd wordt de 'Ko van de Velde Trofee' uitgereikt, een eervolle onderscheiding voor iemand die zich in het afgelopen jaar verdienstelijk heeft gemaakt voor de Zeeuwse wielersport. Op vrijdag, eveneens om acht uur, gaat oud-wereld kampioene Keetie van Oosten-Hage een duel aan met mr. A.J. ten Veldhuis, lid van de WD-fractie in de Tweede Kamer en hartstochtelijk wielerliefhebber. Op zaterdagmiddag om drie uur staan twee oude Zeeuwse rivalen tegenover elkaar: Jo de Roo en Piet Rentmeester. Priem schakelt versnelling hoger Verrassend goed presteerde Peter Pieters in het profmi lieu. De 26-jarige coureur uit Zwanenburg, die in de drie voorafgaande jaren als be roepsrenner nog geen potten kon breken, stond nu opeens wel in de schijnwerpers. Reeds in de eerste helft van het seizoen vestigde Pieters de aandacht op zich, door de Ronde van Friesland en de Ronde van Midden-Zeeland te winnen, terwijl hij ook in Rheden de nationale titel in de wacht wist te slepen. Als klap op de vuurpijl kwam daarna de winst in de herfstklassieker Parijs-Tours. Vooral deze laatste triomf leverde belang rijke publiciteit op voor Pie ters en voor TVM. Cees Priems weet dat maar al te goed en doet uit de doe ken: „Kijk, het was natuurlijk mooi meegenomen dat Pieters kampioen van Nederland werd, maar dan moet je weer al vooruit kijken. In feite moet zo'n titel dan een vervolg krij gen. Bevestigen dat je niet voor niets in zo'n kampioen strui rondfietst en het bewijs leveren dat je ook internatio naal je man kunt staan. Dat is Peter Pieters dus aardig ge- Breda - FOTO HARRY DE LANGE VLISSINGEN - De oproep voor de parmantige witte poes Otto bleek een voltreffer. Niet alleen Otto kreeg een thuis, maar met haar werden nog elf andere poezebeesten geplaatst. Dat is heel mooi nieuws, zo op het einde van het jaar. Deze week weer aandacht voor de honden, want dat is nu een maal harder nodig. We hebben gekozen voor een werkelijk heel lieve bastaard. Een paar maanden geleden kwam ze naamloos binnen en werd Brenda gedoopt. Haar eerste asielweken waren stilletjes, want Brenda was enorm angstig. Brenda is een teefje en rond de twee drie jaar oud. Ze is roomkleurig en ruwharig van vacht en zo'n vijftig centimeter hoog. Brenda is de afgelo pen maanden veranderd in een spontane hond, minder angstig en ze staat weer open voor nieuwe uitdagingen. Speciaal voor de foto mocht ze in bad. Ze is er klaar voor om buiten de asieldeu ren te wonen. We zoeken nu alleen nog een lieve baas, die haar vertrouwen in de mensen kan vasthouden. We gaan verder met de laatste details rond de trimbeurten voor uw hond, met name gericht op uw pup. De bouvierpup kan al vanaf de vijfde maand getrimd worden, maar u kunt ook rus tig hiermee wachten tot de pup acht maanden is. Met name de bouvier moet daarna zeker tweemaal per jaar getrimd worden. De eerste keer voor de kappersbeurt van uw poedel kan even eens verschillen. Dit kan al bij vijf maanden maar ook veel later als u dat liever wilt. De bobtail, de afghaan, de bearded collie en andere langharige honden hoeven in principe niet naar de kap per, dit is geheel afhankelijk van het onderhoud van de baas. Wel is het rond de éénjarige leeftijd van dit type hond aan te ra den voor een opknapbeurt naar de kapper te gaan en het laatste puppiedons te verwijderen. Voor een ieder die een pup heeft is goed borstelen en kammen van belang. Hoe meer en beter u zelf het puppiedons verwijdert, hoe beter er getrimd kan worden en hoe mooier de vacht wordt, maar ook hoe minder vaak u uw hond naar de kapper moet brengen. Een richtlijn omtrent de ge middelde kosten voor deze verzorgingsbeurten: bouviers en er- dail terriërs daarvoor kost een trimbeurt 85 gulden, poedels en wat kleinere bastaards zijn al voor 45 gulden klaar, langharigen kosten voor kleine opknapbeurten vanaf 25 gulden en voor een uitvoerige opknapbeurt rond de 150 gulden. Een hond vol klitten met een onverzorgde vacht wordt berekend aan de hand van het aantal werkuren en dit is in overleg met de eigenaar. Wassen, kammen, föhnen en dergelijke, gewoon een lekkere opfrisbeurt, kost rond de 35 gulden afhankelijk van de grootte van de hond. Westrijd- en showklaar maken is altijd duurder en ook weer af hankelijk van het type hond. Volgende week beginnen we met de opvoeding van uw pup, zowel binnenshuis als ook de puppy cursus. wier geïnteresseerd is in Brenda kan contact opnemen met de verzorgsters van asiel Vlissingen, telefoon 01184-60333. Cees Priem aast op internationale erkenning van zijn ploeg. De Zeeuwse ploegleider wil daarom verschijnen in alle klassiekers, de Giro en de Tour lukt en ik ben dan ook zeer content over hem. Trouwens, ik heb reeds bij de aanvang van het seizoen gesteld dat er bij hem meer in zat dan er tot dan was uitgekomen. Die jon gen had gewoon te weinig zelfvertrouwen. En daar heb ik steeds op gehamerd. Dit punt opvijzelen bij Pieters had steeds mijn aandacht. Overi gens sla ik me daarvoor niet op de borst, want dat hoort ge woon bij de taak van een ploegleider". Die is zeker niet gemakkelijk. Cees Priem daarover: „Je mag gerust weten dat ik dit jaar flink heb afgezien. Ruim zoveel als in de tijd toen ik nog actief coureur was. Als renner kom je periodiek nog eens een keer aan wat rust toe. Maar als ploegleider vrijwel nooit. Er is immers zoveel te regelen. Ook in deze tijd nog. De voorbereiding op het nieuwe seizoen vraagt bij voorbeeld reeds de volle aan dacht. Maar daar ga ik niet langer over zeuren, want ik heb een bewuste keuze ge maakt. En aan elk vak zitten er wat goede en minder goede kanten. Ik voel me dus echt wel happy. Dat kan trouwens moeilijk anders na de goede resultaten die we hebben ge boekt". Naast Peter Pieters is Cees Priem ook goed te spreken over de andere toppers die tot zijn ploeg behoren, zoals Phil Anderson, Johan Capiot en Jos Lammertink. Volgens Priem haalden ook zij een voldoende. „Capiot reed dit jaar wat wis selvallig, maar heeft niettemin zijn waarde wel bewezen voor de ploeg en hetzelfde geldt voor Anderson. Hij, die als goede etapperenner bekend staat, had dit jaar wat be perkte mogelijkheden omdat we niet aan de Tour de France mochten deelnemen. En daar had ik Phil toch graag aan het werk gezien, want die Tour ligt hem toch wel goed. Vol- VLISSINGEN - Op zater dag 17 december geeft de Vlis- singse Oratoriumvereniging om 20.00 uur een uitvoering van het Weihnachtsoratorium van Johan Sebastian Bach. De uitvoering vindt plaats in de rooms-katholieke kerk (achter het stadhuis) te Vlissingen. Gezongen worden de Cantates 1,2,3 en 6. De uitvoering van dit werk door de Vlissingse Oratorium- vereniging vormen reeds vele jaren een traditie. De laatste jaren wordt dit werk afgewis seld met The Messiah van Handel, zodat het ene jaar het Weihnachtsoratorium wordt gezongen en het andere jaar The Messiah. Aan de uitvoering op 17 de cember werken mee de so praan Marjanne Kweksilber, de alt Margareth Beunders, de tenor Harry Geraerts en de bas Hans Smout Het orgel wordt bespeeld door Tijn van Eijk. De begeleiding is in han den van het Randstedelijk Be geleidingsorkest. Dirigent is de heer Henk J. Harinck. MIDDELBURG - In het Zeeuws kunstenaarscentrum loopt tot 5 januari een ten toonstelling met werken van P. Bulthuis, J.W. Ditmar, J. Prince, W.A. Jurcka en D. Koets. gend jaar hopen wij er in ieder geval bij te zijn3. Voor de TVM-ploeg staat, wat dit laatste betreft, de deur zeker nog niet wagenwijd open. En het is zo zoetjesaan wel bekend dat de kansen op het binnenkomertje in de Tour aanzienlijk zouden stijgen voor TVM als Teun van Vliet zou kunnen worden ingelijfd. En Van Vliet zou wel willen, kan aanmerkelijk meer gaan verdienen bij TVM dan bij Pa nasonic, maar de contractuele verplichtingen die Teuntj e heeft bij de ploeg van Peter Post schijnen vooralsnog roet in het eten te gooien voor een overstap. Het touwtrekken om Van Vliet zal nog wel even blijven voortduren, al heeft de betrokken renner inmiddels afgezien van een rechtszaak. „Gelukkig dat het niet zo ver is gekomen", oordeelt Cees Priem. „Het zou trouwens ook dom zijn. Als je bij voorbaat weet dat je kansloos bent, moet je niet gaan procederen. Veel beter is dat we onderling tot overeenstemming komen". Wat de kansen van TVM be treft om Teun van Vliet bin nen te halen, daarover houdt Cees Priem zich op de vlakte. „We liggen nog steeds in de race", is het enige wat hij kwijt wil. De TVM-ploeg die dit jaar uit zeventien man bestond, zal volgend seizoen in aantal wei nig verschillen. Enkele ren ners die niet bijster uit de verf kwamen, zijn afgestoten en als nieuwkomers maken onder anderen hun opwachting: Jac ques Hanegraaf, Jan van Wijk, de Deen Japer Skibby en zo mogelijk dus Teun van Vliet, die dan samen met Peter Pieters, Phil Anderson en Jo han Capiot tot de zogenaamde beschermde renners zou gaan behoren. „Nog meer dan dit jaar het geval was, azen wij erop om internationaal in de kijker te komen", ventileert Priem. „Wij willen ons presenteren in alle klassiekers, de Ronde van koste wat het kost aan de start - FOTO TANNIE DE JONGE Italië en ook de Tour de France staat hoog op ons ver langlijstje. Een deel van de ploeg gaat in trainingskamp op Sicilië en de anderen gaan hun tenten opslaan elders aan de Middel landse Zee. De voorbereiding zal niets te wensen overlaten, want ook op dit punt moet je met de tijd meegaan. En de jongens scherp krijgen, daar zal ik voor zorgen. Reken maar". (ADVERTENTIE) TRAINING - De wandel sportvereniging Willen is Kunnen houdt zondag 18 de cember een wintertrai- ningstocht over 35 kilome ter. Start en finish zijn in het clublokaal van de orga niserende vereniging in de Oranjestraat in Vlissingen. De start is tussen tien uur en half elf. Het inschrijfgeld be draagt 5,50 indien een een herinnering is gewenst, drie gulden zonder herinnering. Het startburo is een urn- voor de start geopend. Wan delboekjes kunnen daar ter afstempeling worden aange boden. MIDGARD - In jongeren centrum Midgard treedt vrijdag 16 december de Mid delburgse formatie Hotch Potch op. De muziekstijl van de twee jaar oude groep laat zich moeilijk omschrijven, maar ligt gemakkelijk in het gehoor. Zelf noemt de band het Permanent Wave. Het repertoire bestaat uit onge veer vijftien nummers, die allemaal zelf geschreven zijn. GEVONDEN - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 30 no vember tot en met 7 decem ber de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: een kanarie, een dwergpa pegaai, een Hemazak met inhoud, een herenhand schoen, een kinderwant, een zwarte lange broek, een kleine portemonnee, een kli- tebandportemonnee, diverse sleutels en nog een Hema- tasje met inhoud. SCHELDEBUURT - Op vrijdag 16 december wordt in buurthuis Scheldebuurt een muziekavond gehouden. Aandacht wordt deze keer besteed aan de muziekstijl country. De muziekavond begint om acht uur. De toe gang is gratis. KERSTBINGO - In buurthuis Aldegonde wordt dinsdag 20 december een kerst-bingo gehouden. De prijzen zijn allemaal in de kerstsfeer. Alle bingolief hebbers zijn welkom. De balletjes rollen vanaf acht uur, de zaal gaat om half- acht open voor het publiek. De toegang is gratis. KERSTMIDDAG - Deel nemers van het Ativiteiten Centrum Middelburg hou den donderdag 15 december hun jaarlijkse kerstbijeen komst. De kerstmiddag wordt gehouden in het cen trum aan de Vrijlandstraat 51. De deelnemers worden om halfvier rond de kerst boom verwacht. Op het pro gramma staan samenzang en een gezamenlijke brood maaltijd. Jan Scheffers spreekt een kerstgedachte uit. De kerstmiddag wordt bezocht door een delegatie van het CDA. Raadsleden van het CDA komen een kijkje nemen in het kader van een bezoek aan de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg. AMERICAN - In Bar American aan het Plein 1940 in Middelburg treedt vrijdag 16 december de formatie Atilla op. De brengt bikkel harde heavy metal. Het op treden begint om half negen. SPELLENAVOND - We kelijks wordt op dinsdag avond van zeven uur tot kwart voor tien in Bachten Komme een spellenavond gehouden voor alleen staande dames en heren uit Vlissingen en Souburg. De spellenavond is gratis toe gankelijk. Inlichtingen vooraf zijn te verkrijgen op het nummer 01184-65062. I Deze aktie loopt van 14 t/m 31 december. Het aankoopbedrag moet minimaal 30 gulden zijn. 1 Bon per klant. Tassen en reeds afgeprijsde artikelen uitgezonderd. Bij ruilen/retourneren geen 10 gulden terug. Street Walker

Scheldebode | 1988 | | pagina 19