Bijstand en de kennismakingsperiode DE SCHELDEBODE Open dag bij Wekking Open dagen Oranjezon Kerstboom: met of zonder kluit Sint deelt fors uit UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN „In de Gouwe Geit" heropend tzjt Namens Vlissingse winkeliers leder een eigen Flick Flack 'HE SCHELDEBODE BURO VOOR RECHTSHULP ZEELAND SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 305 Winterserie van wandeltochten Actie zuinig stoken Tabel voor de week van 28 november 1988 t/m 04 december 1988 Middelburg, Vlasmarkt 28, tel. 01180-37120 HUISARTSEN KRUISVER. KRUISWERK TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN „In de Gouwe Geit" is nog altijd een echt dorpscafé. - FOTO MARLEEN SAVIC GRIJPSKERKE - „In de Gouwe Geit" aan de Kerkring 8 in Grijpskerke isd afgelopen week heropend. Dit dorpscafé is door de familie Van Nielen overgenomen. Ruim twee maanden is het gesloten ge weest, want het werd zowel binnen als buiten grondig op geknapt. Michel van Nielen, die het café beheert, heeft zelf de mu ziekinstallatie aangelegd. „Met het restaureren zijn we voorzichtig te werk gegaan, want we willen zoveel moge lijk de traditie van „In de Gouwe Geit" in ere houden. Over het ontstaan van de naam gaan verschillende ver sies. Misschien had het vroe ger iets te maken met een geit dat geluk bracht, het is echter mogelijk dat de naam verwijst naar „gauwigheid", omdat hier vroeger veel handelsreizi gers en kooplieden kwamen eten, als ze op doorreis waren. Het café bestaat bijna honderd jaar en net als vroeger kan de passant hier een hapje eten, een uitsmijter of een biefstuk je, een kop soep of koffie ge bruiken. In het vergaderlokaal komen de ringrijders bijeen. Michel: „Ik ben blij met de steun en hulp van mijn ouders en de ervaring die ik bij hen opdeed in Middelburg en Domburg. Daardoor ben ik een all-rounder geworden. De laatste vier jaar heb ik in de haven van Vlissingen ge werkt, maar het is nu wel fijn dat ik op eigen benen kan staan". Het café is de hele week geopend. Tijdens de open dagen in Orchideeënkwekerij Wekking wor den verschillende soorten orchideeën in hun natuurlijke omge ving getoond. KOUDEKERKE Orchideeënkwekerij Wekking in Koude- kerke zet op vrijdag 9 en zaterdag 10 december haar deuren weer op voor het publiek. Belangstellenden kunnen tijdens het jaarlijkse open huis een kijkje nemen in de verkoopruimte en in de kassen van Wekking aan de Strandweg la. Zowel op vrijdag als op zaterdag is de kwekerij geopend van negen uur 's mor gens tot vijf uur 's middags. Tijdens de open dagen presenteert kwekerij Wekking in de verkoopruimte tal van speciale orchideeën. De bloemen worden getoond in een natuurlijke omgeving. In de kas is een gedeelte ingericht voor bijzondere soorten van botanische orchideeën en tillandsia's. Aan de open dagen wordt medewerking verleend door de vereniging Onze Parkieten Zeeland. OOSTKAPELLE - De Christelijke school voor LHNO 'Oranjezon' in Oostka- pelle houdt woensdag 14 en donderdag 15 december open huis. Tijdens de open dagen wordt aan ouders van leerlin gen uit de hoogste groepen van het basisonderwijs en de leer lingen zelf voorlichting gege ven over de studiemogelijkhe den aan de school. Met name wordt aandacht besteed aan de opleiding LHNO. Leerlingen van de basis scholen die de open dagen be zoeken kunnen in Oranjezon korte lessen volgen. De be langstellenden kunnen daarbij kiezen uit algemene vakken, creatieve vakken zoals teke nen en handvaardigheid of praktische vakken als huis houdkunde en gezondheids- kunde. Daarnaast is tijdens de open dagen werk te zien van leerlingen van de Oranjezon. Uiteraard is er gelegenheid tot het bezichtigen van de school en de leermiddelen die er wor den gebruikt. Extra aandacht wordt tij dens de open dagen besteed aan de aardappel. Er wordt het een en ander verteld over de geschiedenis van de aard appel, de plaats van de aard appel in onze voeding en de verschillende manieren waarop de aardappelen kun nen worden verwerkt. Ook wordt getoond hoe de aardap pelen te gebruiken zijn om stempels te maken. Op woensdag 14 december kunnen leerlingen van de ba sisscholen een kijkje nemen in Oranjezon tussen 13.00 en 15.15 uur. Woensdagavond is er spe ciaal voor de ouders een infor matie-avond. De school is dan geopend van half acht tot half tien. Donderdag is de Oranje zon te bezoeken van 09.00 tot 11.15 uur en van 13.00 tot 15.15 Ëllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllliml? uur- Met een kluit onder aan een plant bedoe len we in feite een pruik fijne wortels met daartussen grondresten (of andersom, een kluit grond die vol met fijne worteltjes zit). Het is erg belangrijk hoe fijn deze wor teltjes dan wel zijn, we onderscheiden in volgorde: hoofdwortel, zijwortel, zijwortels van zij wortels, haar- of vezel wortel, en om deze laatste gaat het nou, want die zorgen voor de opname van het bodemvocht met daarin de opgeloste voedingsstoffen voor de plant. Het hele verhaal moet er dus aanzit ten. Het is dus niet zo, dat als je een jute of kunststof lap onderaan een plant hangt met daarin wat grond, je dan kunt spreken van een kluitplant, zoiets kun je n.l. ook aan be zemsteel hangenWat ik maar wil zeg gen, het gaat niet om de lap die er omheen zit (de verpakking), maar om de inhoud, en zo zie je maar weer dat er ook onder de grond niets nieuws onder de zon is. Welk onderscheid mag je nu maken in die kerst bomen? Het verschil zit 'm in de herkomst van de boompjes. Je hebt: a. boomkweke rijen die kerstbomen kweken en b. kerst- boomkwekerijen voor gekapte boompjes. Boomkwekerijen die kerstbomen kweken doen dit met het doel om levende bomen af te leveren. Deze boompjes zullen dus meestal een goed verzorgde kluit hebben, (let op, het blijft een vertrouwenskwestie wat er in die zak zit!) en deze boompjes zul len meestal ook een wat meer gedrongen groeiwijze vertonen omdat ze op de kweke rij jaarlijks worden rondgestoken of ver plant, zulks met het hiervoor reeds bespro ken doel, n.l. het verkrijgen van een vol doende fijn wortelgestel. Onnodig te ver melden dat deze gekweekte boompjes altijd duurder zullen moeten zijn dan een uit het oos gerukte boomDe overlevingskan sen van de op deze manier gekweekte boompjes zijn dezelfde als elke goed ge kweekte tuinplant. Ook een verblijf van en kele weken in de warme huiskamer veran dert daar niets aan, na de kerst gewoon in de tuin planten, mocht de grond door vorst te hard zijn, boom gewoon buiten zetten en kletsnat gooien en niet meer aankomen voor na de vorst. Kerstboomkwekerijen voor gekapte bo men kom je op de allerarmste gronden in Nederland, België en Duitsland tegen. Nou als deze lieden een gekapte boom afleveren, dan valt daar verder niets op aan te mer ken, daar is die boom voor geplant, als het perceel leeg is gaan er weer nieuwe op. Een beetje anders wordt het wanneer deze boompjes nu met „wortel", (een paar dikke stompjes, alleen hoofdwortel dus) uit de grond gerukt worden en men bindt daar vervolgens een kluit omheen en dat heet dan een kerstboom met kluit. Deze „boom" heeft nu dezelfde overlevingskansen als de reeds eerder genoemde bezemsteel met kluit. Als men dan zegt, dat de kluit bedoeld is om het vroegtijdig uitvallen van naalden tegen te gaan, dan zeg ik, okay, geen woord miszegd, het is te proberen, of het helpt is een ander verhaal, maar daar komt u snel achterIedere zichzelf respecterende kerstboomleverancier zal dus m.i. moeten weten (en men weet dit ook gewoon aan de herkomst), voor welk doel de aangeboden bomen zijn gekweekt, wil men de klant van advies kunnen dienen. Ook hier geldt dus weer dat een goede kennis van zaken te leurstelling achteraf kan helpen voorko men. Nou, kope dajer een bitje wiezder van hore bin VLISSINGEN - De Vlis singse winkeliers trakteerden het winkelend publiek in de Scheldestad afgelopen zater dag op een vervroegd Sin terklaasfeest. De Goedheilig man kwam in hoogsteigen persoon naar de hoek van de Lange Zelke met de Walstraat om de prijswinnaars van de St. Nicolaasactie bekend te maken. De belangstelling voor de prijstrekking was groot. De prijzenpot eveneens. De Sint mocht namens de Vlissingse winkeliers vijftien mensen gelukkig maken met een waardecheque. Zes geluk kigen trakteerde de Sint op een waardebon van honderd gulden, te besteden bij de deel nemende winkeliers. De zes waardebonnen werden toege kend aan de familie Bakx uit de Anjelierenlaan in Vlissin gen, Eekman uit de Verdilaan, Rossel uit de Van Woelderen- laan, Barten uit Westerzicht, Koole uit de Marinestraat en De Ridder uit de Vondellaan. De familie De Loof had nog meer geluk. Naar het adres Vondellaan 6 in Vlissingen gaat een waardecheque van tweehonderd gulden. Driehonderd gulden werd gewonnen door familie De Moor uit de Julianastraat in Wissenkerke. De familie Bak ker uit de Merkenburg in Vlis singen kan een waardecheque van vierhonderd gulden tege moet zien. De familie De Bruine uit de Molenstraat wint vijfhonderd gulden, de familie Koeslan uit de Bossen- burg krijgt een waardecheque van zeshonderd gulden. De fa milie Faasse uit de Van Kar- nebeekstraatmag bij de Vlis singse winkeliers een bedrag van zevenhonderd gulden be steden. De familie Kiebest uit de Marinestraat 17 krijgt een waardecheque van achthon derd gulden, de familie Hol laar uit de Wagnerlaan grijpt juist naast de hoofdprijs maar krijgt altijd nog negenhonderd grilden. De grote winnaar van de St. Nicolaasactie van de Vlissingse winkeliers is de fa milie Saidja uit de Kanarie- sprenk. Zij mogen bij de deel nemende winkeliers voor een bedrag van duizend gulden besteden. VLISSINGEN - W.S.V. „Willen is Kunnen" uit Vlissingen houdt weer een winterserie van vier wandeltochten te beginnen op 10 december. De afstanden zijn 5,10 en 15 kilometer. De starttij d is tussen 13.30 en 14.00 uur vanuit het clublokaal aan de Oranjestraat te Vlissingen. Het startlokaal is reeds één uur voor de start geopend. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ3,50 per tocht per persoon en de wandelboekjes kunnen ter afstempeling aan het startburo worden aangeboden. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het secretariaat onder telefoonnummer 01184- 60294. bij een hoort een en een totaal jaarverbruik van: streefverbruik voor streefverbruik sinds de afgelopen week 9 oktober 1988 van: 800 m3 23 140 1000 m3 29 175 1200 m3 35 209 1400 m3 40 244 1600 m3 46 279 1800 m3 52 314 2000 m3 58 349 2200 m3 63 384 2400 m3 69 419 2600 m3 75 454 2800 m3 81 489 3000 m3 86 524 3300 m3 95 576 3600 m3 104 628 3900 m3 112 681 4200 m3 121 733 4500 m3 130 785 5000 m3 144 873 5500 m3 158 960 6000 m3 173 1074 Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand v^n de gemiddelde etmaal-temperatuur en enkele andere gegevens Mevrouw Alleenervoor kwam met haar nieuwe partner op mijn spreekuur. Er had zich een probleem voorgedaan, waar ze geen raad mee wisten. Beiden hadden al een huwe lijk achter de rug, de één was bijstandsmoeder en de ander weduwnaar, beiden hadden jonge kinderen, zij twee en hij één. Ze hadden elkaar ontmoet via de school van hun kinde ren. Hij, plots weduwnaar geworden, zat met een opvang- probleem voor de tijd dat zijn dochtertje niet op school zat. Daarom had hij een briefje opgehangen op school om hulp te krijgen, en zij had hierop gereageerd en ving sindsdien zijn dochtertje op tussen de middag en na schooltijd. Ze bleken goed met elkaar overweg te kunnen en besloten met elkaar in zee te gaan. Mevrouw Alleenervoor nam contact op met de Gemeente lijke Sociale Dienst omdat zij wel wist, dat een en ander con sequenties zou hebben voor haar bijstandsuitkering. Ze vroeg op aanraden van de bijstandsmaatschappelijk werk ster de kennismakingsperiode aan, omdat ze over een maand wilden gaan samenwonen en mevrouw Alleenervoor de be slissing om financieel meteel geheel afhankelijk te worden wel erg groot vond. Mevrouw Alleenervoor had voordien nog niet eerder van de kennismakingsperiode gehoord. Wanneer een relatie niet wezenlijk verschilt van een ge zinssituatie, dient de bijstandsverlening te worden beëin digd, indien er voldoende inkomsten (dus ter hoogte van de bijstandsnorm van een gezin, 1.496.- netto) binnenkomen. In een aantal gevallen bestaat er echter geen zekerheid dat het samenwonen tot een met die van een gezin te vergelijken situatie zal leiden. Men heeft dan behoefte aan een kennis makingsperiode, waarin voorlopig nog geen wederzijdse verantwoordelijkheid wordt aanvaard. Indien zo'n situatie zich voordoet, kan de bijstandsverle ning drie maanden worden voortgezet. Gedurende die ken nismakingsperiode wordt wel rekening gehouden met de in komsten van de kostganger, de bijstandsuitkering wordt na melijk gekort met 240.- per maand. Wat was er nu in het geval van mevrouw Alleenervoor misgelopen?? Haar partner bleek zijn huis reeds te hebben opgezegd, en dit was voor de gemeente reden om aan te ne men dat er blijkbaar genoeg zekerheid was binnen de rela tie. De weg terug was door de huuropzegging niet meer mo gelij k volgens de gemeente en deze stelde dat de kennisma kingsperiode dus overbodig was. Deze redenering is wel enigszins te volgen, ware het niet dat de bijstandsmaatschappelijk werkster van de gemeente had nagelaten hierover iets te zeggen. Wat zij er ook niet bij zei was dat de bijstandsuitkering in zo'n geval onmiddellijk wordt geblokkeerd, reeds lang voor de officiële beslissing door burgemeester en wethouders wordt genomen en dit aan de cliënt wordt meegedeeld. Dit heeft dan weer tot conse quentie dat de cliënt ten onrechte heeft ingeschreven ge staan bij het Ziekenfonds. Zij kan dit wel weer recht zetten als haar partner ook Ziekenfondsverzekerde is, want dan is zij automatisch meeverzekerd, als zij een duurzame relatie onderhoudt met hem. Heeft zij echter de pech dat haar nieuwe partner niet in het Ziekenfonds zit, bijvoorbeeld omdat hij een ambtenaar is, dus particulier is verzekerd, dan heeft zij een probleem. Het Ziekenfonds zal dan geld terugvorderen, want zelfs al ga je nooit naar een dokter, de huisarts ontvangt voor iedere ziekenfondsverzekerde in zijn praktijk een vergoeding. Heb je gebruik gemaakt van een specialist, of was er zelfs sprake van een ziekenhuisopname, dan zit je pas echt in de financiële problemen. Wanneer men toch in deze situatie te recht komt, probeer dan bij het Ziekenfonds te regelen dat men met terugwerkende kracht aansluitend een particuliere ziektekostenverzekering afsluit. Wat kon mevrouw Alleen ervoor nu verder nog doen? Wat ze kon proberen was een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Voor hulp hierbij kon zij bij ons Buro terecht, want in deze procedure kunnen wij een vrij uitgebreide begeleiding bieden. Wij kunnen helpen het bezwaarschrift op te stellen, waarbij wij met name voor de juridische kanten van de zaak kunnen zorgdragen. Daardoor worden kansen benut, die de meeste cliënten waarschijnlijk zelf niet onderkend zouden hebben. Indien daar behoefte aan is, kunnen wij in bepaalde gevallen ook meegaan met de cliënt naar de hoorzitting van de Bijstandscommissie, om het bezwaarschrift nader toe te lichten. Tenslotte dient nog te worden opgemerkt dat het in alle gevallen beter is om eerst de beslissing op de aanvraag van de kennismakingsperiode af te wachten alvorens te gaan samenwonen. Beoordeling achteraf houdt toch een vrij groot risico in, dat de aanvraag wordt afgewezen. Uiteraard is het bovenstaande slechts als voorbeeld opge nomen. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag van 13.30 tot 15.30 uur, donderdag van 17.00 tot 19.00 uur. In Vlissingen, Badhuisstraat 104, iedere dinsdag van 09.30 tot 11.30 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer 01180-37120. VLISSINGEN - Eind vorige maand schreef Juwelier Van de Ree Modijefsky een grote kleurwedstrijd uit onder de Vlis singse jeugd. Opdracht was het inkleuren van Flick en Flack, de wijzers van het beroemde, gelijknamige kinderhorloge. Een horloge dat de jongere klokkijkers duidelijk tot de verbeelding spreekt gezien het grote aantal kleurplaten dat in de juweliers zaak in de Walstraat werd ingeleverd. Echt gemakkelijk werd het voor de jury dan ook niet om de allermooiste kunstwerkjes te selecteren. Uiteindelijk viel de keus op de tekeningen van Arno Jonker, Desiree Snel en Desmond Kloeg. Zij mochten uit handen van Philip Modijefski, eigenaar van Juwelier Van de Ree Modijefski, een eigen Flick Flack-horloge in ontvangst nemen. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - 10 dec. dr. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. 11 dec. E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - vanaf 18.00 u. 10 dec. A. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011, 11 dec. F.L. Berg- hauserPont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Mlddelburg-Zuld, Ar- nemuiden en Nleuwland - 10 dec. P. Kodde, Oude Vlissingse- weg 13, Middelburg 01180-15810, 11 dec. J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg 01180-37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30 - 13.00 uur, 17.30 - 18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - 10 en 11 dec. E. Gunst, Torenstraat 46, Se rooskerke, tel. 01189-1212. West- en Midden-Walcheren - 10 en 11 dec. B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Zoutelande, Mellskerke, Biggekerke en Koudekerke - 9 dec. (vanaf 18.00 uur), 10 en 11 dec. B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271 Verloskundigen Middelburg - 9 dec. (vanaf 18.00 u.) tot zo. 24.00 u.) 11 dec. Mw. Drijdijk, Grootmede 62, 26045. Vlissingen - Vr. 9 dec.(vanaf 18.00 uur) tot ma. 12 dec. (8.00 uur) H.J. Klompe, tel. 71140. Groepspraktljk voor alternatieve geneeswijzen: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemulden, Nieuw en St.-Joosland): bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184- 14444; Kruisvereniging Vlissingen/ Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem): be reikbaarheid avond- en weekend dienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenarti kelen en verpleegartikelen zijn: op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren -10 en 114 dec. H. Steunenberg, Westerbaan 18, Souburg, tel. 01184-60104. Spreekuren voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 9-16 dec. apotheek Ringeling, Lange Delft 133,Vlissin gen, 9-16 dec. apotheek J.M.H.v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. Kleine huisdieren -10 en 11 dec. E.F.M. v.d. Akker, tel. 01184- 60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk Regio Walcheren - Zuid (Vlissin gen en Valkenisse) Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Breestraat 15, Middelburg, tel.01180-84000. Voor crisissituaties buiten kantoor tijd is de dienstdoende maatsch.- werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven tele foonnummer. „Opvang voor mensen in crisis situaties" dag en nacht bereik baar onder telefoonnummer 01184-83700 of 01180-13181 Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30- 15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104. Spreekuur di. 9.30-11.30 uur. Vrouwen bellen Vrouwen, afd. Zeeland, tel. 01100-32233. R.-K. Kerk Walcheren: Souburg Zoute Viever zat. 9.00 uur. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur Parochiekoor, Pauwen burg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep; Vlissingen, Ter Reede, Za. 17.00 uur. Lieve Vrou- wekerk, zat. 18.00 uur(l); Lamber- tuskoor zo. 9.30 uur, dameskoor, Bethesda St.-Josephziekenhuis, zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, iedere 2e en 4e zat. 19.00 u., elke zon. 10.00 uur; Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Dom burg Badhuisweg, elke 1e en 3e zaterdag om 19.15 uur. ProL Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren - 11 dec. 10.00 u. Ds. P. v. Ruiten berg. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg - aula LTS-Klarenbeek, aanvang 09.30 uur br. Joh. Lucas- se. Geref. Kerk Vrijgemaakt - Vlis singen 9.30 u. en 16.30 u. Ds. G. Zomer. Middelburg 9.30 u. en 16.30 u. ds. A. de Snoo. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen - zon. 11 dec. St. Jacobs- kerk 10.00 u. dhr. Jorritsma, 17.00 u. ds. Casander. Petruskerk, 9.30 u. ds. Makkinga, 17.00 u. ds. Mak- kinga, Johanneskerk, 9.30 u. ds. Glashouwer. Open Hof 9.30 uur ds. Haeck, De Schaapskooi 9.30 u. ds. de Nooij. Ophir 10.00 u. ds. Van Bork. Leger des Hells, korps Vlissin gen - 10.00 uur en 19.00 uur Kpt. C.D. Bijl. Korps Middelburg - 10.00 u. en 19.00 u. o.l.v. kapt. B. de Heer Christelijk Ger. kerk Vlissingen - Zo. 09.30 u. en 17.00 u. Ds. A. Brons. Ger. en Ned. Herv. kerk. - Oost- Souburg, zo. 11 dec. Kanaalstraat 9.30 uur Dhr. R. Heemskerk. Kerk gebouw Oranjeplein, 9.30 u. ds R.E.R. v. Buiren, 19.00 u ds. M. Burema. Bejaardenhuis Zoute Vie ver, 19.00 uur, dhr. P. Trimpe. Ger. Gem. Nederland. - Arnemui- den. zo. 09.30 u. leesdienst, 14.00 u. leesdienst, 19.00 u. leesdienst. Koorkerk 10.00 u. prof. dr. J. Sperna Weiland. Zevende Dags Adventisten - zat. 10 dec. Middelburg 10.00 u Bijbel studie 11.00 u. Ds. C.E.v.d. Ploeg (H.A.), Vlissingen 9.15 u. Ds. C.E.v.d. Ploeg (H.A.) 10.15 uur Bij belstudie. Slon Gemeente - Oost-Souburg, zo. 10.00 u. Lofprijzingsdienst. Baptisten Gemeente - Middel burg zo. 10.00 u. ds. M. Ezinga. Kerkdiensten Babbelaar - Der Boede, Koudekerke, ds. C. Si mons. Ned. Ger. Kerk, Middelburg - 9.30 u. kand. J.J. Arnold. Evangelische Baptisten Ge meente, Middelburg 10.00 u br. Lok. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - 09.30 u. br. Weterings. Middelburg, geen dienst. Pinksterkerk, Vlissingen, woens dag en vrijdag 19.30 u. zondag: lof pr. dienst, 14.30 u. Evangelisch Lutherse Gemeente Middelburg/Vlissingen, Zuidsingel 70, Middelburg, 10.00 u. da. Buis- sing-van Beers. De Christengemeenschap - Ka pel van St. Maarten te Hooge- lande bij Middelburg 10.30 u. mensenwijdingsdienst. Ger. en Herv. Kerk Middelburg - Getulgeniskerk 9.30 u. Ds. L.J.G. IJkel, 17.00 u. Ds. W.A. v.d. Berg. Hofpleinkerk -9.30 u. Ds. M. de Boer, 14.30 u. Ds. D.W. Dondorp. Nieuwe Kerk - 9.30 u Ds. J. Dub- bink, 19.00 u. Korendienst. De Hoeksteen - 9.30 u. Ds. E.V.E. Wijnands, 17.00 uur dienst. Oostkerk - 10.00 u. Ds. W.A.v.d. Berg. Ontmoet!ngskerk -10.00 u. Ds. O. Elseman. Thomaskapel -9.30 u. Ds. D.v. Boven (H.A.)'. Wijkgemeente Geref. Bond In de Nleuwekerk - 11.00 u. Ds. J. Koornaar. Ontmoetingskerk -17.00 u. Ds. H. Veldhuizen. DE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren 35e jaargang Oplage: ed. Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle Oplage: ed. Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere Kantoon Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoon 08.30-12.30 en 13.30-17,00 uur Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195-379 Redactie: Mare Molenaars Correspondenten: Ronald Hagen Corine Krul Tosca Houtstra tel. privé 01640-53031 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-11633 tel. privé 01184-71672

Scheldebode | 1988 | | pagina 5