Akai kersttoernooi Cees Rijk propagandist van ondergewaardeerde sport Showcorps ter ziele Johnny presenteert single Sponsorteam Taxi Raas Bloemsierkunst Van Leuven pakt de volle winst Sint in de binnenstad tf ALLES MOET ECHT WEG DAAROM AANZIENLIJKE KORTINGEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 327 film! LEWEDORP - In de Zeeuwse damwereld behoort Cees Rijk al vele jaren achtereen tot de toppers. Werd onder andere twee keer persoonlijk kampioen van Zeeland, in 1972 en 1973, veroverde de Zeeuwse snel- damtitel in 1978, blonk uit als clubspeler, ook op landelijk niveau en was meerdere malen blikvanger tijdens toernooien. Kortom, de 45-jarige chemicus bij Perfecta in Goes en woonachtig in Lewedorp heeft zijn sporen verdiend op het honderdruitige bord. Inschrijven tot vrijdag 16 december Dammer in hart en nieren Vanaf 11 september 1986 tot voor kort bleef Cees Rijk zelfs ongeslagen. Tijdens die pe riode speelde hij 50 partijen in competitieverband of voor de beker, haalde 37 keer de volle winst naar zich toe en reikte dus naar 13 remises. Maar op 12 november van dit jaar sneuvelde Rijk einde lijk weer eens, toen hij als gastspeler bij de damclub 's- Gravenpolder in actie kwam tijdens een competitiewed strijd in de landelijke 2e klas te Gorinchem. „Uiteraard was dit jammer en ik had graag dit persoon lijke record nog een tijdje wil len vasthouden", verklaart Rijk. „Overigens sta ik daar niet te lang bij stil, want na tuurlijk moest het er een keer van komen dat ik tegen de lamp zou lopen". Cees Rijk, al lange tijd lid van GDC in Goes, van welke club hij ook voorzitter is, speelt de laatste vier jaar re gelmatig mee met 's-Graven- polder omdat deze club met een zo sterk mogelijke forma tie aan de landelijke competi tie wil deelnemen. „En dan gebeurt het wel eens dat de KNDB-dispensatie verleent aan één of meerdere spelers van een andere club", doet Rijk uit de doeken. Hij trad trouwens al eens in een vroegere periode als gastspe ler op bij 's-Gravenpolder. De club die het tot nu toe uitste kend doet in de landelijke 2e klas en een goede uitgangspo sitie heeft om kampioen te worden. Promotie naar de hoofdklas is uiteraard ook het doel waarnaar Cees Rijk streeft. „Want dan speel je op het hoogste niveau en dat doet je toch wel wat", ventileert hij met pretogen. Als Cees Rijk voor 's-Gra- venpolder uitkomt speelt hij aan het eerste of tweede bord. Dat hij een waardevolle kracht is staat vast. Vorig sei zoen haalde hij bijvoorbeeld 17 punten uit 9 partijen, in die landelijke 2e klas. En in de al gemeen landelijke stand van clubspelers op hoog niveau /de KNDB telt één hoofdklas en vier 2e klassen, waarin 700 spelers uitkomen) finishte Rijk met één puntje achter stand op Rob Geurtsen uit Hoogezand als tweede. Een fraai resultaat dus en daar is Rijk dan ook wel mee in zijn nopjes. In tegenstelling tot vele an deren heeft Cees Rijk nooit iemand gehad die hem weg wijs maakte op het dambord. „Daar heb ik ook niet om ver zocht. Ik begon dus zo gezegd van de grond af, met een spe- leltje thuis. En ook later als wedstrijddammer heb ik op eigen wieken gedreven. Op mijn achttiende jaar, toen ik studeerde begon het pas goed. Ik studeerde toen in Eindho ven en sloot me aan bij de damclub Philips. Daar startte ik aan het laatste oftewel tiende bord maar toen ik in 1964 naar Zeeland terugkeer de, nam ik afscheid van de vereniging in Eindhoven als eerste bordspeler". Ook in de Zeeuwse damwe reld gaf Rijk snel een duide lijk visite-kaartje af. Werd lid van GDC in Goes en behoorde daar al gauw tot de toppers. Maar ook in het persoonlijk kampioenschap van Zeeland Filmagenda voor de week van 24 november tot en met 30 no vember. ALHAMBRA: Good mor ning Vietnam, do. 20.00 uur, vr. en za. 19.00 en 21.30 uur. Zo. 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Ma., di., wo. om 20.00 uur. Zondag 14.00 uur Bioscopera „Fal- staff". ALHAMBRA 2. Die Hard, do. 20.00 uur. Vr., za. en zo. 19.00 en 21.30 uur. Ma., di., wo. om 20.00 uur. Zondag om 14.00 uur De Laatste Eenhoorn. ELECTRO: A World apart. Na Cry Freedom wederom een film over de apartheid in Zuid Afrika, maar een duidelijk be tere film dan die van Richard Attenborough. De feitelijke achtergronden van A World Apart zijn verwerkt in een waar gebeurd verhaal dat zich beperkt tot het jaar 1963 en verteld wordt vanuit een der tienjarig meisje. Zij weet niet precies wat haar ouders uit spoken, omdat haar ouders uit bescherming voor de kinderen hun aktiviteiten op politiek gebied zoveel mogelijk buiten het gezinsleven houden. Maar een meisje van dertien, op school door ouders van vrien dinnetjes soms als een ver dacht sujet behandeld, is geen kind meer. Het verdwijnen van haar vader (een rol van Jeroen Krabbé), de vreemde reakties van de buitenwereld, de onduidelijke aktiviteiten van haar moeder maken haar onzeker. Do. 20.30 uur. Vr. en za. 19.00 en 21.30 uur. Zo. 14.00 en 20.30 uur. Ma., di. en wo. om 20.30 uur. SCHUTTERSHOF THEATER. Bagdad café. Na een fikse ruzie met haar man staat Jasmin Münchstettner, een zakenvrouw uit het plaatsje Rosenheim in het Zuiden van Duitsland, ineens midden in de Amerikaanse woestijn, ergens tussen Dis neyland en Las Vegas. Op zoek naar onderdak vindt zij een shabby hotel met tankstation en snackbar. Bagdad Café. Hier zwaait Brenda de scepter, een zwarte vrouw die voort durend loopt te schelden. Het leven zit haar ook bepaald niet mee. Brenda bejegent haar zonderlinge gast in het merk waardige Beierse kostuum vooraleerst met onverholen wantrouwen. Do. 20.30 uur. Vr. en za. 20.00 en 22.00 uur. Zo., ma., di. en wo. 20.30 uur. Ake's Wereld. Ake, het zesjarig zoontje van een arts, woont met zijn ouders en oudere zus in een kleine Zweedse stad. Hij leeft er gelukkig in een wereldje vol liefde. Daarbui ten echter zien de dingen er dikwijls minder rooskleurig uit. Za., zo. en wo. om 14.00 uur. Cees Rijk probeert de jeugd ivarm te maken voor zijn sport: Het dammen. 1964 (zijn eerste waaraan hij deelnam) kwam hij met een tweede plaats uitstekend voor de dag. Daarna zouden vele succe- sen volgen. Rijk eiste de al eerder genoemde Zeeuwse ti tels voor zich op, werd eerste in het open kampioenschap van Antwerpen met befaamde tegenstanders als Hugo en Os car Verpoest en boekte ook fraaie resultaten met zijn club GDC. „In 1968 speelde GDC, op de één na hoogste klasse in ons land", herinnert hij zich nog, „en we moesten het toen ook opnemen tegen de damclub Twente. Dat treffen eindigde in 10-10 en dat was voor een Zeeuwse club bijzonder eervol. Ik kwam toen uit tegen de toenmalige Nederlandse en ex-wereldkampioen Piet Roo- zenburg en sleepte remise uit het vuur. In datzelfde jaar be hoorde ik ook samen met Piet Roozenburg en Kees Varken visser tot de Nederlandse top scorers. Móóie tijd was dat. Voor het Nederlands tiental kwam ik ook drie keer uit Twee keer tegen België en één keer tegen Frankrijk. Alle drie partijen die ik speelde won ik". Eigenlijk jammer dat een speler als Cees Rijk zich de laatste tien jaar niet heeft la ten zien in de strijd om het persoonlijk kampioenschap van Zeeland, is een conclusie die men zou kunnen trekken. Maar dat heeft zijn reden. Want behalve clubspeler bij Goes en 's-Gravenpolder, voorzitter van GDC en be stuurder van de Zeeuwse Dambond is Rijk ook jeugdlei der van de ZDB en dit alles vergt heel wat tijd. „Maar wellicht keer ik in de toekomst nog wel eens terug in het ZK", laat de enthousiaste propagandist van het damspel - en dan speciaal in het Zeeuwse - weten. Rijk vindt dat het damspel - foto tonnie de jonge nog geen genoeg waardering krijgt in Zeeland". Dammen is wel degelijk interessant en fascinerend", zegt hij. „Het Spel kent vele facetten die de geest activeren en naast licha melijk bezig zijn is ook dit be langrijk voor iedereen. Op het dambord moet je bijvoorbeeld binnen een bepaalde tijd belis- singen nemen, iets wat je ook in het maatschappelijk leven tegenkomt. Echt dammen is leerzaam en plezierig tegelijk. Twee voorname punten dus, die ik persoonlijk hoog in het vaandel heb staan". GOES - Vanaf tweede kerst dag tot en met Oudejaars avond wordt in het tennis- en sportcentrum 'Schelde Inter national' aan de Verrijn Stuartweg te Goes, het ne gende AKAI Kersttoernooi gehouden. De wedstrijden worden dit jaar geleid door Dick Reijn- houdt, Leen Breure en Chris Versteeg. Evenals vorig jaar wordt er gespeeld in poule's van drie personen. De eerste twee van elke poule gaan over naar het hoofdschema. Iedere deelnemer speelt dus mini maal twee wedstrijden. In schrijven is mogelijk in B, Cl, C2, Dl of D2 17+ (geboren in 1971 of eerder). Er wordt da mes- en heren enkel gespeeld plus gemengd dubbel. Wie voor drie onderdelen in schrijft moet de hele dag be schikbaar zijn. Voor twee on derdelen vanaf 16.30 uur en voor één onderdeel vanaf 18.00 uur. Voor wieop tweede kerstdag speelt is het mogelijk de voorkeur op te geven voor de ochtend, middag of avond. Het inschrijfgeld bedraagt 15,- per persoon voor dubbel spel en 20,- per persoon voor enkelspel per onderdeel. Het inschrijfgeld dient vooraf te worden voldaan, dan ontvangt men een betalingsbewijs, dat tevens lotnummer is voor de gratis verloting onder de aan wezigen tijdens de prijsuitrei king. De hoofdprijs is een por table kleurentelevisie, die be schikbaar is gesteld door Mi- kro Electro. Er wordt op tijd gespeeld. Elke partij duurt drie kwartier, min vijf minuten inspeel tijd. Men kan inschrijven aan de bar van het tennis- en sport centrum 'Schelde Internatio nal' of telefonisch onder num mer 01100-27421. Er worden ongeveer vierhonderd deelne mers verwacht Johnny and the Starshooters. - foto: d stooo MIDDELBURG - Op woensdag 30 november zal de Zeeuwse rock and roll formatie 'Johnny and the Starshooters' hun kers verse single presenteren in Cafe Meccano in Middelburg. De avond begint om 20.00 uur met een receptie voor genodigden, ge volgd door een optreden dat voor eenieder toegankelijk zal zijn. Het optreden begint om 21.30 uur. Tijdens het opreden zal Dansschool Janvier een dansdemon- stratie verzorgen, terwijl bloemenkiosk Pouwelse de bloemen hulde voor zijn rekening zal nemen. De geluidsapparatuur wordt voor dit optreden gratis beschikbaar gesteld en bediend door Muziekhandel Van Damme. De presentatie is in handen van Bert van Leerdam. GOES - In de heren-spón- sor-tenniscompetitie werd za terdag een beperkt aantal wedstrijden gespeeld. In poule A pakte het team van Bakker Bunt de Winst door Vrieland Verlichting met 14-10 ter verslaan. In poule D was Taxi Raas/ Bloemsierkunst Van Leuven sterker dan Optiek Frank Thielen/De Leest schoenma kerij. Met 16-8 werd de partij afgesloten. In de damescompetitie speel den Mikro Electro en Special Mundi tegen elkaar. De dames van Special Mundi zetten de wedstrijd naar hun hand en 17-7 eindstand was hiervan het resultaat. De heren Versteeg, Reijnhoudt en Breure die de leiding hebben van het Akai-kersttoemooi. - foto tannie de jonge VLISSINGEN - De Sint heeft het duidelijk heel goed naar zijn zin in Vlissingen. Bij zijn aankomst afgelopen zaterdag heeft hij de plaat selijke winkeliers in ieder geval laten weten ook zater dag 26 november en zater dag 3 december in het cen trum van de Scheldestad te bivakkeren. Samen met zes Zwarte Pieten wandelt de Sint door de winkelstraten om alle kinderen te trakte ren op snoepgoed en echte Spaanse mandarijntjes. Op beide zaterdagen is de Sint met zijn knechten in de Vlis- singse binnenstad van de partij van twee uur tot half vijf. Het team van Taxi Raas/ bloemsierkunst Van Leuven. - foto: tannie de jonge (ADVERTENTIE) |1iiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| e OOST-SOUBURG - Het Showcorps van de christelijke gymnastiekvereniging Oranje Nassau is ter ziele. Na on- E e derling overleg hebben bestuur van Oranje Nassau en de e leden van het corps besloten er een punt achter te zetten. e e Voor de andere afdelingen van Oranje Nassau heeft het e besluit geen gevolgen. E Door de opheffing van het Showcorps komen twintig 5 E leden van Oranje Nassau op straat. Voor hen is mogelijk ook geen plaats binnen andere corpsen in de gemeente. „Het Showcorps was niet langer levensvatbaar. De e laatste tijd telde het corps slechts twintig leden, en dat is e e te weinig. De overkoepelende bond houdt een minimum e e van 25 aan. Daarnaast kost het in stand houden van een e dergelijk corps te veel voor een kleine vereniging als e Oranje Nassau. De aanschaf van instrumenten en de huurtarieven voor de noodzakelijke oefenruimten waren e e niet langer op te brengen", aldus mevrouw D. Bonarius, e e secretaris van de club. PlIlllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillTF. 's-HEER HENDRIKSKIN DEREN - De Goese atletiek vereniging AV'56 houdt op za terdag 26 september de „Poel- bosloop" over afstanden van 2.3,6.8 en 11.4 kilometer. Deze loop voert dit keer ge heel door het recreatiegebied „De Poel". Het vertrekpunt ligt nu aan de Theunis Wege- ling, in de omgeving van Hotel Goes en wanneer men de be kende bordjes „AV'56" volgt zal dit geen problemen opleve ren. De kosten voor deelname bedragen drie gulden. KNAU- leden en kinderen tot en met twaalf jaar betalen twee gul den. De start is om 14.00 uur. 'LMTSW &>HD£" am&F/Mesitmeemp/

Scheldebode | 1988 | | pagina 18