Vogelasiel op zoek naar collectanten éQuip Pianorecital van Jan Wijn in Concertzaal Middelburg Griekse avond in Razzmatazz Showavond van MTV '69 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 313 MIDDELBURG - Wie vroeger in Neerlands strenge winters de vogels een handje wilde helpen zorgde voor extra voedsel of het vrijmaken van water voor eenden. Hulp naar aanleiding van typi sche winterverschij nselen. Tegenwoordig in onze vervuilde wereld, is de grootste zorg de vele ge vleugelde vriendjes olievrij te maken. Daar waar de mens faalde kunnenn de dieren ook zichzelf niet meer helpen. Vrieskou en honger valt nog te over leven, maar van top tot teen onder de olie zitten be tekent een langzame, vaak pijnklijke dood. UNDER u Qmm MEN KORTE GEERE 1 MIDDELBURG Tip van de week 'De Mikke' breidt fors uit In Middelburg nestelt al weer ruim vijf jaar ergens in een stil hoekje van het Toor- envlietpark het vogelopvang centrum Vogelasiel De Mikke. Lia ten Hoorn, beheerster, vangt samen met een groep stafmensen en medewerkers en de hulp van de dierenarts jaarlijks vele zieke uitgeputte vogels en egels op. Alle be trokkenen zijn vrijwilligers. De afgelopen winter ligt nog vers in het geheugen. Duizen den olieslachtoffers van een vervuilde zee en vuile stran den werden gebracht naar De Mikke, een vogelasiel dat eigenlijk veel te klein is voor zo'n catastrofe. De plannen voor uitbreiding zijn klaar. De nieuwe aan bouw die er moet komen is no dig zoals ook de extra water bassins, goede wascabines en afzuigers tegen de smerige dampen die vrijkomen. Zo'n aanbouw met uitrusting kost veel geld. Het vogelasiel krijgt natuurlijk jaarlijks giften, subsidie en geld uit acties, maar dat is bij lange na niet genoeg. De medewerkers heb ben echter weinig tijd en gele genheid om meer aktiviteiten te organiseren en op die ma nier meer geld bijeen te krij gen. Vandaar dat de jaarlijkse collecte heel belangrijk is. Toen De Mikke enkele we ken geleden via een adverten tie een medewerker zocht meldde Kees Minderhout uit Middelburg zich aan. Kees en zijn vrouw Sylvia boden di- rekt enthousiast aan de zorg en organisatie voor deze jaar lijkse collecte voor hun reke ning te nemen. Het organise ren van een grote collecte neemt heel wat tijd in beslag, maar Kees weet waar hij aan begint. De komende maanden - de collecte is van 27 maart tot 2 april '89 - wil hij zo'n zeven tig tot honderd vrijwilligers bijeen zien te krijgen voor deze collecteweek. Daarnaast wil hij verenigingen benade ren en vragen of ook zij willen meehelpen. Door de hele stad wil hij zo veel mogelijk bussen verspreiden en daarbij hoopt hij op de nodige medewerking, te denken aan clubhuizen, sportvelden, winkelcentra en kerken. Ook scholen worden benaderd en misschien is het juist voor scholen leuk om nu al aan een projekt te gaan werken. Klassen en scholen hebben zo drie maanden de tijd om geld bijeen te krijgen voor de olieslachtoffers en de vogel- en egelopvang, waar mee ze gelijk bewust aan de milieuproblematiek meewer ken. Ook kunnen er door clubs en scholen dialezingen aange vraagd worden. De frustratie van olie in de zeeën en op de stranden en de daaruit voortkomende slacht offers is niet langer een ge- voelszaak van de eenling of een vrijwillige hulpverlener. Iedereen moet zich er van be wust zijn en waar het kan een steentje bijdragen. Het reali seren van een goed geoutil leerd vogelasiel is voor Wal cheren, maar een klein deeltje van onze grote aardbol, al een heel mooi resultaat. Kees en Sylvia Minderhout zoeken voor de grote collecte vrijwilligers vanaf 15 jaar. Onder begeleiding mogen ook jongere collectanten meelopen. Iedere collectant krijgt een aantal straten toebedeeld en hoe meer vrijwilligers, hoe groter het bereik van de men sen. Het telefoonnummer wat dus de komende maanden be langrijk is is 01180-37829. Kees en Sylvia noteren uw naam graag als collectant maar zijn daarnaast ook blijk met men sen die positieve ideeën aan dragen voor de grote collecte week. Voor de strandliefhebbers die 's winters regelmatig aan de wandel zijn en voor een ieder die met een zieke of ge wonde vogel, eend of egel te maken krijgt is hier een richt lijn hoe te handelen: Ga nooit zelf aanmodderen, dat is het allerbelangrijkste om te ont houden. Een gewonde vogel wil nog wel eens proberen zich te verdedigen, ook is het uit kijken geblazen. Een dood zieke vogel zal echter weinig doen. Wanneer de vogel opge pakt moet worden doe dit dan als volgt: pak eerst achter de kop, hou de hals goed vast en ondersteun met de andere hand de buik van het dier. Aai de vogel niet steeds, stop het dier niet in een plastic zak, Kees en Sylvia Minderhout met een olieslachtoffer, Marja van Damme met een schone zeekoet. - FOTO HARRY DE LANGE geef geen voedsel, ga de vogel niet zelf wassen, neem 'verla ten' jongen niet direkt mee (de moeder kan in de buurt zijn), wacht niet te lang met het ver voeren van het zieke dier, ver war het jeugdkleed (bruin) niet met olie en belangrijk voor de egeltjes, geef ze geen melk te drinken (darmstoor nissen). Wat wel: zet de vogel tot op het moment van vervoer op een rustig plekje, liefst een kartonnen doos met lucht- gaatjes. Is het een olieslachtof fer breng het dier dan zo snel mogelijk naar het asiel zodat het direkt onder de warmte- plaat kan. In het asiel zijn er juiste medicamenten, sham poos en voedsel. Het vogelasiel De Mikke is te vinden in het park 'Tooren- vliet', Koudekerkseweg 131 a in Middelburg, vanaf de slag boom de gele paaltjes volgen. Het asiel is van maandag tot en met vrijdag geopend van tien tot vier uur en op zater dag van tien tot twaalf. Het te lefoonnummer is 01180-28288. In 'echte' noodgevallen kun nen ook de telefoonnummers 01180-23637 of 01180-25984 ge draaid worden. Wilt u echter als u zich aan wilt melden als collectant alleen het telefoon nummer van Kees en Sylvia Minderhout draaien om het vogelasiel geen onnodige over last te bezorgen. (ADVERTENTIE) FT-WEARm FOR MEI SOFT- i® MEN GIRL MIDDELBURG - De pianist Jan Wijn geeft woensdag 23 november een uitvoering in de Concertzaal in Middelburg. Wijn speelt werken voor de linkerhand van Siant-Saens, Reger, Reinecke en Scriabin. Het concert begint om acht uur. Jan Wijn studeerde aan het Amsterdams Conservatorium bij Cornelis Berkhout. Na het behalen van zijn solo-diploma vervolgde hij zijn studie bij Bela Siki in Zwitserland en Alicia de Larrocha in Spanje. In 1960 won hij de eerste prijs van het Internationale Piano concours in Oreuse. In de daarop volgende jaren was hij regelmatig solist bij alle Ne derlandse symfonie-orkesten en gaf hij vele recitals. Ook buiten onze landsgrenzen was hij regelmatig te gast op het podium en trad hij op in West- Duitsland, Frankrijk, Enge land, Spanje, Roemenie, Bra zilië en de Sovjet Unie. OOST-SOUBURG - Folkclub Razzmatazz houdt zaterdag 26 november een Griekse avond. Optredend is de formatie Sir- tos. Het coQcert begint om ne gen uur. De bandleden van Sirtos zijn stuk voor stuk van Griekse af komst. Momenteel wonen de muzikanten echter in Honga rije. Toch gaat Sirtos regelma tig op toernee in het thuisland. Niet alleen om op te treden, maar ook om nieuwe liederen en geschikte melodieen op te sporen. Sirtos is de laatste ja ren ook buiten Zuid-Oost- Europa actief. De band brengt luchtige muziek waarbij de bouzouki centraal staat. Kaarten voor het optreden van Sirtos zijn verkrijgbaar aan de kassa van Razzmatazz kort voor aanvang van het concert. Telefonisch reserve ren is mogelijk op het nummer 01100-30168. MIDDELBURG - Het Mid delburgse muziek- en majo- rettenkorps MTV '69 houdt za terdag 10 december haar jaar lijkse 'Muziek- en Show avond'. De uitvoering wordt gegeven in de Concert- en Ge hoorzaal in de Singelstraat. De serie optredens begint om acht uur. Tijdens de jaarlijkse show avond brengt het muziekkorps van MTV een aantal nieuwe werken. Nieuw is ook het re pertoire van de majoretten- groepen Bright Stars, Twilight Stars en Mini Stars. Tussen de bedrijven door geeft ook de turnselectie van MTV een paar demonstraties. Kaarten voor de Muziek- en Show avond zijn 10 december ver krijgbaar aan de kassa van de zaal. Een kaartje kost drie gulden. Een handicap aan zijn rech terhand leek in 1975 een einde te maken aan een glanzende carriere. Jan Wijn heeft zich sindsdien echter toegelegd op het pianorepertoire voor de linkerhand en geeft opnieuw talloze recitals. Daarnaast is hij al vele jaren verbonden aan het Sweelinck Conserva torium. Hij geldt al vele jaren als een van de meest gewaar deerde pianopedagogen van ons land. Jan Wijn Wodan. - FOTO HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Nieuws uit het dierenasiel. En goed nieuws want Tarzan en Lex, de beide bastaards waarop niet direct een reactie kwam, zijn nu ook geplaatst. Deze week werd uit dit asiel gekozen voor Wodan, een één jaar oude bastaard dober- mann/rothweiler. Wodan is een reu en verblijft sinds zes weken in het asiel. Wodan is geen gemakkelijke hond, in die zin dat hij vrij dominant is. Wie op een 'normale' manier deze rollen om kan draaien en een beetje baas over Wodan wordt heeft een gouden hond aan deze bastaard. Wodan luistert perfect en is heel gehoorzaam. Eveneens bruist hij van energie, dus veel be weging voor de hond is belangrijk. Vorige week kwam de puppievoeding aan de orde en zijn we bij het vaste voedsel en de brokjes gebleven. Puppievoer dat 'compleet' is heeft geen toevoeging van kalkpreparaten nodig. Toevoeging van wat plantaardige olie is noodzakelijk en wat extra zeewier kan geen kwaad. Wanneer u de pup thuis krijgt moet u de eerste dagen met mate het jonge dier voeren. Stress heeft namelijk veel invloed op de vertering. Verstandig is het om wat voeding van de fokker mee te nemen. Het omschakelen naar het voedsel dat u wilt geven kan na een week, maar ver vang het langzaam, in drie a vier dagen. Er zijn prima puppie- voeders verkrijgbaar waar alles wat nodig is in zit. De pup kan het beste vier maal op een dag gevoed worden gedurende de eer ste vier a vijf maanden, daarna overgaan op drie maal per dag. Wanneer uw hond een jaar is dan nog tweemaal per dag voeden. U kunt ook zelf prima voeding samenstellen. Reken dan wel uit wat de hond precies nodig heeft en let er goed op dat de verhou dingen in het voer goed zijn. Verstandig is u hierbij te laten ad viseren door een deskundige. Wie geïnteresseerd is in Wodan kan kontakt opnemen met de verzorgers van het dierenasiel in Vlissingen, telefoon 01180- 13569, tijdens openingsuren. Wie vragen heeft over zijn/haar huisdier(en) kan deze nog steeds opsturen naar de redactie van de Scheldebode. WALK-INN - In het open jongerencentrum Walk-Inn in de Minister Lelystraat in Vlissingen treden vrijdag 25 novem ber de popgroepen "Se cond Chance" en "Ob scure Signals" op. Beide groepen brengen een re pertoire dat zich het best laat omschrijven als een mengeling van blues, jazz en rock. Het dubbelcon cert begint om tien uur. Een entreekaartje kost een rijksdaalder. GEVONDEN - Bij de gemeentepolitie in Vlis singen zijn in de periode van 9 tot en met 16 no vember de volgende ge vonden voorwerpen aan gegeven: een brodtrom- meltje, een helm, een groen zakje met inhoud, een paar dameshand schoenen, een zwart jack, een trouwring, twee sleu tels in een etui, een sleu tel aan een blauw label, een Assa-sleutel en een GT5-sleutel. BINGO - In Bachten Komme in Vlissingen houdt de Stichting Wel zijn voor Ouderen don derdag 1 december een Sinterklaas-bingo. De balletjes rollen vanaf twee uur 's middags. Kaarten voor de bingo zijn vanaf heden ver krijgbaar aan het buffet van Bachten Komme. De kosten voor deelname be dragen 2,50 gulden. BAZAR - De Unie van Vrijwilligers in Middel burg houdt donderdag 24 november een najaarsba- zar. Dames van de hand- werkclubs bieden tijdens de bazar spulletjes aan die zij in de afgelopen maanden zelf hebben ge maakt. De opbrengst van de bazar is bestemd voor de aanschaf van nieuwe materialen. De verkoping begint om tien uur. Tot drie uur kunnen belang stellenden terecht op het adres Herengracht 52. SINT - Sint en Pieten brengen dinsdag 29 no vember een bezoek aan dienstencentrum Bach ten Reede. Zij zijn daar te gast van alle belangstel lende 50-plussers uit de gemeente Vlissingen. Tij dens de Sint Nicolaas- avond wordt ook een aantal ronden bingo ge speeld. Een toegangs kaartje voor de feest avond kost fl 2,50. De kaartjes zijn vanaf heden te verkrijgen in het dien stencentrum. BAZAR - De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Da gen houdt zaterdag 26 no vember een bazar in het kerkgebouw in de Bad huisstraat. Snuffelaars kunnen daar terecht van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags. Aan geboden worden poppen, schoenen, speelgoed, boe ken, platen en diverse rommeltjes. Voor de be zoekers is er soep. BINGO - De suppor tersvereniging Rood Wit, de vaste aanhangers van de VC Vlissingen, houdt vrijdag 25 november een bingo-avond. De balletjes rollen vanaf acht uur in het clubhuis van de VC Vlissingen aan de Iris laan. De bingo staat ge heel in het teken van het naderende Sint Nicolaas- feest. ANBO - De afdeling Souburg-Ritthem houdt 29 november een thema middag. Uitgenodigd is dr. Kapteijn. Hij houdt een inleiding over 'Ge zond ouder worden'. De bijeenkomst wordt ge houden in de bovenzaal van de Bachten Poorte. De lezing begint om half- drie. De toegang is gratis voor alle ouderen uit Souburg en Ritthem. VRIJE SCHOOL - De Vrije School Zeeland houdt op zaterdag 26 no vember een openbaar schoolfeest in het school gebouw aan de Willem Arondeusstraat in Mid delburg. Tussen tien en' twaalf uur laten leerlin gen van alle klassen zien hoe zij werken met de aangeboden lesstof. Het open huis wordt besloten met koorzang door de klassen vijf, zes en zeven. Na afloop is er koffie met een koekje. CDA - De afdeling Vlissingen van het CDA Vrouwenberaad houdt een bijeenkomst op don derdag 24 november. In het verenigingsgebouw van de Petruskerk spreekt dr. E. Ooms uit Den Haag over het on derwerp 'Vrouwen, kan ker en politiek'. De bij eenkomst begint om half- tien. ZANGAVOND - De stichting Vervolgd Chris tendom houdt donderdag 24 november een zang avond in de Nederlands Hervormde Kerk in Domburg. Medewerking verlenen Reinata Heems kerk, Sipke van der Land, het Evangelisatie koor Internos, de NCVB- koren uit Aagtekerke en Domburg en de organist P. Feij. De zangavond be gint om acht uur. BEATRIX FONDS - De collecte voor het Prin ses Beatrix Fonds heeft in de provincie Zeeland een recordbedrag opgele verd. In de gehele provi de en op Goeree en Over- flakkee werd in totaal 134.061,17 opgehaald. Dat is bijna twaalfdui zend gulden meer dan vorig jaar. In de totalen zijn niet opgenomen de giften die rechtstreeks zijn overgemaakt aan het collecterende fonds. VERKOOP - In de aula van de Ds. B. Smytegelt- mavo aan de Koningin- nelaan 39 in Middelburg wordt zaterdag 26 no vember een verkoop- en info-dag gehouden voor het zendings- en ontwik kelingswerk. Medewer king wordt verleend door de stichting Tear Fund, de gereformeerde ge meente, de Zeeuwse werkgroep 'Steun aan Is raël', de stichting Woord en Daad en ZOA. Deze organisaties willen door het verkopen van pro ducten en het geven van informatie de bezoekers overtuigen dat er daad werkelijk iets gedaan kan worden aan de ar moede in andere delen van de wereld. De ver koop- en info-dag begint om 10.00 uur. Tot 16.00 uur kunnen belangstel lenden in het de aula van het schoolgebouw te recht. GEVONDEN - In de periode van 1 november tot en met 15 november zijn bij de gemeentepoli tie in Middelburg de vol gende gevonden voor werpen aangegeven: een gouden hangertje met kinderkopje, een offi ciers-zakmes, een plastic regenjas in etui, een zwarte sjaal, een calcula tor plus pennen, een bankbiljet van 250 gul den, een CD-single, een babyschoentje, een bank biljet van vijftig gulden, een paar laarsjes, een trouwring, een hand schoen, een sportbroek, een dameshorloge van het merk Junghans, een herenhorloge van het merk Union, een para- pluie, een blauwe regen- broek, een dameshorloge van het merk Lorus, een imitatie bontmus, een bril en een kinderwant OUDERENBOND - De afdeling Vlissingen van de Protestants Christe lijke Ouderenbond houdt donderdag 24 november haar jaarlijkse ledenver gadering. De jaarverga dering wordt gehouden in het jeugdgebouw van de Petruskerk in de Dr. Ottestraat. De bijeen komst begint om half- drie. M. Eland is uitgeno digd als gastspreker. Hij houdt een inleiding over veertig jaar fysiothera pie. SINTBINGO - De ouderenbonden en de ac tiviteitencommissie Ak- tiva houden vrijdag 2 de cember een gezellige sin terklaasmiddag in zaal Rehoboth in Oost-Sou burg. Op het programma staat een aantal spelletjes bingo. Het spel wordt hoogstpersoonlijk door de Sint geleid. Tussen de be drijven door wordt een toneelstukje opgevoerd en worden liedjes gezon gen. Iedereen vanaf vijf tig jaar is welkom. Gratis kaarten zijn op maan dagmiddag 28 november tussen twee en vier uur af te halen in het Dien stencentrum Bachten Poorte.

Scheldebode | 1988 | | pagina 13