s HE SCHELDEBODE Mensen met overgewicht lopen meer gezondheidsrisico's Stichting DANSZ doet het Expresz Concert Blues Jeans Big Band Zeeuwse moslims vieren 'led-Mielaad-Un-Nabi' Uitvoering Accordeola 'Gedeelde liefde, halve liefde' in Middelburgse Stadsschouwburg De Tijd speelt Schiller Magnificent 7 en de knipoog naar de film Huisarts Janssen over afslanken Jeffrey Passieux kampioen met tulband en crèmerol Schoonschrift in bankgebouw Lezing over parapsychologie SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988 315 DE ELEKTROZAAK DIE KONTAKT MET KOPERS WIL SCHAKELT OVER OP DE SCHELDEBODE Jeffrey Passieux uit 's-Gravenpolder heeft tijdens de Ne derlandse kampioen schappen brood- en banketbakken, die in Wageningen werden gehouden, twee eer ste plaatsen behaald in de jeugdklasse. De 22-jarige Passieux werd eerder dit jaar regio-kampioen tij dens wedstrijden die in Groot Stelle te Goes plaatsvonden. Daaraan had hij zijn uitzending naar Wa geningen te danken. De nieuwbakken kampioen is werk zaam bij Bakkerij Steketee in Oost- Souburg, dus op Wal cheren kan men pro fiteren van de uitzon derlijke bakkunst van Jeffrey Passieux. S'; LM Mcni/kcNt 7 MSl-li/iCCiNf Y Maori/iccNt "J Diëtiste Ook een diëtiste is inge schakeld. als extra ser vice voor mensen die op dieet gaan. Bij haar kan men voor gratis informa tie elke middag telefo nisch terecht. Natuurlijk kunt u haar ook schrij ven. Telefoonnummer en adres staan op de verpakking van Maal tijd-I- vermeld. Maaltijd is verkrijgbaar bij de betere drogist, re formzaak en alle apothe ken in de regio. The Magnificent 7. Afslanken is niet alleen een modeverschijnsel. Uit medisch onderzoek blijkt steeds dui delijker dat mensen met overgewicht ook meer gezondheidsrisico's lopen. Galstenen, suikerziekte, rugpijn, grotere kans op hersenbloeding en hartziekten zijn allemaal gevol gen van vetzucht. vielen in korte tijd kilo's af zonder dat ze zich slap gin gen voelen. Ik heb nog geen enkele patiënt mee gemaakt, die last kreeg van bijverschijnselen, allemaal behielden ze dezelfde le venslust ondanks het dieet dat ze volgden. Warme maaltijd Dit voedingsprodukt onder scheidt zich duidelijk van andere afslankmiddelen. Het bevat niet alleen alle essentiële voedingsstoffen, waardoor de gebruiker geen risico's loopt van on dervoeding of futloosheid, 's Avonds kan men gewoon met de andere gezinsleden de warme maaltijd nutti gen. Dokter Janssen: „Juist het feit dat je een warme maaltijd mag blijven gebruiken is erg belangrijk, want de warme maaltijd is nog steeds een sociaal ge beuren. Door daar aan mee te mogen doen voorkom je dat de lijners zich zielig en buitengesloten gaan voe len. Daardoor houden ze het dieet langer vol. Daarbij komt nog eens dat Maal tijd lekker smaakt, waar door je een dieet langer volhoudt. (ADVERTENTIE) wacni/tccNt J MIDDELBURG - Onder het motto 'Oud en nieuw, bekend en onbekend, maar in ieder geval Ellington en Basie' geeft de Blue Jeans Big Band zon dag 13 november een concert in de foyer van de Stads schouwburg in Middelburg. De uitvoering begint om half vier. De Blue Jeans Big Band brengt onder leiding van Jack de Boo van Uijen diverse nieuwe stukken. Daarbij kan de Middelburgse band reke nen op de muzikale ondersteu ning van Wim Kuijpers uit Bergen op Zoom. De gastsolist speelt piano en vibrafoon. Ter afwisseling treden ook klei nere formaties vanuit de band op. Kaarten voor het optreden Blue Jeans Big Band. - foto), binsma- van de Blue Jeans Big Band Een entreebewijs kost vijf gul zijn te verkrijgen aan de zaal. den. Fragmenten uit het nieuwe programma van Dansz. staan van angst en wanhoop, een echte swingende jazz-cho- en het veranderen van de reografie met blues- en jazz- liefde in agressie. Zijn derde muziek uit de twintiger jaren, werk 'St. Christopher 1922' is Wie een energiek en en- MIDDELBURG - De Stichting DANSZ, het Zeeuwse seml-profes- sionele balletgezelschap, brengt zaterdag aanstaande haar nieuwe avondvullende programma in de Stadsschouwburg in Middelburg. De jongste productie van het zo succesvolle dansgezelschap draagt de titel 'Expresz'. Op het programma staan zes geheel nieuwe cho reografieën. Het Zeeuwse balletgezel schap stichting Dansz werd opgericht in 1984 en brengt dit jaar al weer de vierde avond vullende produktie. De stich ting Dansz behoort landelijk gezien tot de drie beste groe pen in haar discipline en be staat uit vergevorderde ama teurs en aankomende profes sionals. De groep rekent zicht- zelf tot de semi-professione- len. Dansz werkt heel bewust niet met één stijl maar wil het publiek kennis laten maken met verschillende vormen van ballet en dans. De artistieke leiding van Dansz is in handen van Lia Sorber en Marjolein Verheyen, beiden academisch gevormde docenten en choreo grafen. Lia Sorber, initiatiefneem ster van Dansz en artistiek leidster is de choreografe ach ter de jazzdance 'Human Beings' waarin verschillende stemmingen van de mens cen traal staan en waarbij wordt gedanst op de muziek van Nina Simone, Pink Floyd en Roberta Flack. De tweede dans van Lia heet 'In a circle', een modern ballet getoonzet op viool- en cellomuziek. Een ballet waarbij een man op zoek gaat naar de ideale vrouw; Marjolein Verheyen is de choreografe achter het vu rige klassiek-Spaans ballet 'Ell y Ella' waarbij op de mu ziek van ondermeer Katscha- turian een boeiende dans tus sen man en vrouw wordt ver beeld. Jan Hessels nam als gast- choreograaf 'Archeologische Wetterlaunen voor zijn reke ning. Jan is een jonge choreo graaf die sterk werkt in de traditie van het vernieuwen de, eigentijdse ballet en zijn choreografiën zijn een combi natie van solo's, duetten en en- sembledans. Hij maakt ge bruik van de filmmuziek van Ben Hur en Cleopatra. De drie andere choreogra fiën zijn van de hand van Raymond Esterhuizen, lid van Dansz en student aan de Rot terdamse balletacademie. Raymond werkt al voor het derde jaar met de groep mee en wordt als een waar talent beschouwd. Zijn 'Earth' is een moderne dans waarin het le venslot van Spaanse vrouwen die 's nachts zwoegen op het platteland, wordt weergege ven. 'In Despair' is een mo derne dans die gaat over span ningsvelden in een raltie tus sen man en vrouw, het ont- Jeffrey Passieux thousiast balletgezelschap aan het werk wil zien kan dit doen op zaterdag 12 november in de Schouwburg in Middelburg, - FOTO'S: JOHN VAN R0SSUM. aanvang acht uur. De kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij i de VW-Middelburg, via Uit in Zeeland en aan de zaal. MIDDELBURG - Tot 29 de cember is er in het kantoor van de Rabo-bank aan de Lange Geere een kalligrafie expositie van de Middelburgse kalligraaf Ernst de Vries te bezichtigen tijdens de kan tooruren. Deze kalligrafische uitwerkingen betreffen tek sten van Paul van Vliet's show „Over Leven". Het werk is eveneens in boekvorm ver schenen onder de titel „Met kleine ogen" en is nu verkrijg baar in de boekhandel. VLISSINGEN - De Vlis- singse accordeonvereniging 'Accordeola' houdt op zaterdag 19 november haar jaarlijkse uitvoering in het Schelde- kwartier te Vlissingen. De aanvang is 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Op deze avond treedt het leerlingen-orkest op, voor het eerst onder leiding van Irene van Oostenbrugge en het Jeugd- en A-orkest. Deze twee laatste orkesten worden gedi rigeerd door Haary Schroe- vers. Verder werken aan het pro gramma mee: een groep kin deren uit Veere die de musical 'Meester Pennelik' van Benny Vreden zal opvoeren. Boven dien heeft Accordeola zich dit jaar kunnen verzekeren van de medewerking van een aan tal docenten van de Zeeuwse muziekschool die de volgende instrumenten zullen bespelen: piccolo, dwarsfluit, piano, viool, klarinet, saxofoon en cello. Deze solisten zullen be geleid worden door het A-or kest. Tijdens de wisselingen wordt de conference verzorgd door de heer J. Beuns. Tradi tiegetrouw is er de mogelijk heid voor een dansje na. MIDDELBURG - In een re gie van Arnold Gelderman brengt het toneelgezelschap Katrijn vanavond -woensdag 9 november- het ingenieuze blijspel "Gedeelde liefde, halve liefde" van Alan Ayck- bourn. De hoofdrollen zijn voor rekening van Kitty Jans sen en André van den HeuveL De voorstelling begint om acht uur. In 'Gedeelde liefde, halve liefde' ontdekt André van den Heuvel dat zijn vrouw Kitty Janssen een verhouding heeft met een ander. Uiteraard heeft Kitty haar antwoord klaar en poneert zij de aantij gingen met een sluitend alibi. Probleem is echter dat haar vriendje hetzelfde alibi heeft gebruikt.Beiden heben gezegd een bezoek te hebben gebracht aan een collega van Andre van den Heuvel omdat de bewuste man huwelijksproblemen zou hebben. Reden vor André van den Heuvel de collega eens uit André van den Heuvel, Kitty Janssen, Marja Lieuwen, Michiel Kerbosch, Ellis van den Brink en Rob Fruithofin "Gedeelde lief de, halve liefde". te nodigen voor een etentje. De komische verwikkelingen sta pelen zich dan in hoog tempo op. De Tijd speelt Don Carlos van Friedrich Schiller. MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg in Middel burg speelt de toneelgroep De Tijd donderdag 10 november het drama Don Carlos van Friedrich Schiller. De voor stelling begint om acht uur. Don Carlos is een toneel drama met onoverzichtelijke intriges, chaotische hartstoch ten en barokke vriendschap pen. Koning Filips II van Spanje trouwt met Elisabeth, de verloofde van zijn eigen zoon Carlos. Deze laatste ver eenzaamt en kwijnt weg aan het Spaanse hof. Zijn onmoge lijke liefde voor zijn stiefmoe der maakt hem het leven on draaglijk. Op de koop toe is de prinses Eboli verliefd op hem. Zij is akelig jaloers en zint op wraak. Uiteindelijk wordt Carlos door zijn eigen vader uitgeleverd aan de Inquisitie, wegens vermeende steun aan de vrijheidsstrijders van Wil lem van Oranje. MIDDELBURG - Muziek in de Stadsschouwburg in Mid delburg. Op vrijdag 11 novem ber speelt in het Middelburgse cultuurpaleis het ensemble The Magnificent 7. Een op merkelijk gezelschap rond muzikale toppers als Henny Vrienten en Fay Lovsky met een al even opmerkelijk re pertoire. De bandleden van The Mag nificent 7 hebben hun sporen in de muziek inmiddels ver diend. Wel allemaal binnen een verschillende stroming in de popmuziek. Door Henny Vrienten is het zevental bij elkaar gebracht om een jeugd droom van de grote man ach ter Doe Maar te verwezenlij ken: het vertolken van film muziek. Samen met Jacob Klaasse se lecteerde Vrienten niet alleen schitterend materiaal, ook werden vijf topmusici uitge nodigd in The Magnificent 7 te participeren. Ja werd gezegd door Joost Belinfante, Jan Pij nenburg, Jan de Hont, Fay Lovsky en Jan Kooper. Geza menlijk brengen zij filmmu ziek, daterend vanaf de jaren veertig. Op het repertoire staan onder meer het staccato van The Typewriter, stukken van Disney-man Leroy An dersen en composities van En- nio Morricone. Een herken baar repertoire in een uiterst originele vorm. (ADVERTENTIE) VLISSINGEN - De Suri naamse, Turkse en Marok kaanse moslims in Zeeland vieren zondag 13 november gezamenlijk de geboorte van de Heilige Profeet Moham med. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in de ontmoe tingsruimte in de Oranje straat 8 in Vlissingen. De vie ring begint om 13.00 uur. De organisatie van de geza menlijke bijeenkomst voor moslims is in handen van de stichting Shane Rasoel. Op uitnodiging van deze stichting komen zondag aanstaande zes voorgangers naar Vlissingen. Zij spreken in het Urdu, het Turks en Arabisch. Een en an der wordt in het Nederlands toegelicht. Een van de voor gangers is Munazire-Islam Pi- retariqat Hazrat Allama Mau- lana Muhammed Abdul Wa- hab Siddiqi. De 'Ied-Mielaad-Un-Nabi' is het feest ter herdenking van de geboortedag van de profeet Mohammed. Mohammed werd in 570 in Mekka geboren. Op veertigjarige leeftijd begon hij te geloven dat hij van God boodschappen ontving die hij aan zijn medeburgers moest doorgeven. Deze boodschap pen of openbaringen zijn later in de Koran bijeengebracht. De jaarlijkse herdenking van de geboorte van Moham med is er een van bezinning, een dag waarop de moslims zich afvragen of zij wel het juiste pad bewandelen. Bij deze gelegenheid worden in moskeeën of vergelijkbare ruimten bezinningsbijeen komsten gehouden, waarbij teksten uit de Koran en de Ha dith opgezegd en uitgelegd worden. MIDDELBURG - Op woensdag 16 november wordt er een lezing gehouden over de buitenzintuiglijke waarne ming bij dieren. Voor de Ne derlandse Vereniging voor Pa- rapsycholgie komt Yolanda Schouten praten over deze bij zondere waarneming bij die ren. Het is bekend dat sommige dieren dreigend gevaar soms van te voren voelen aankomen en daarop reageren. Het is moeilijk voor te stellen dat dieren met opzet bedrog ple gen, vandaar dat onderzoek met dieren een belangrijke .plaats inneemt in het parapsy chologisch onderzoek. Daarover vertelt Yolanda Schouten om 20.00 uur in de zaal op de eerste verdieping van de Concert- en Gehoor zaal, ingang Verwerijstraat in Middelburg. Huisarts Janssen: medisch veran twoord „In de top-tien van de meest genoemde klachten tijdens het spreekuur staat vetzucht hoog genoteerd", vertelt dokter P. Janssen, een huis- en sportarts uit het Brabantse Deurne, die kan worden beschouwd als een deskundige op dit ge bied. Via de sportwereld is dokter Janssen in contact gekomen met dieetvoeding en afslankmiddelen. De laatste jaren heeft hij zich intensief beziggehouden met problemen die ont staan door vetzucht en de wijze waarop mensen iets aan overgewicht kunnen doen. „Want het is echt voor heel veel mensen een probleem", legt Peter Jans sen uit. „In Amerika zijn zelfs verzekeringsmaat schappijen die hun pre mies verhogen, als mensen te zwaar zijn. Dat zegt toch voldoende over de hoge mate van risico die deze groep loopt. Ook psychisch probleem Daarnaast wijst de huisarts nog eens op de psychische problemen die tè dik zijn met zich brengt. In zijn praktijk heeft hij daar al vele tientallen voorbeelden van meegemaakt. „Dikkere mensen worden gediscri mineerd. Er worden grap jes over gemaakt. Het mo debeeld verlangt boven dien slanke, sportieve en gebruinde lichamen. Dikke mensen raken daardoor gedeprimeerd, sluiten zich af van de buitenwereld en gaan vaak om de proble men van zich af te zetten nog meer eten. Zo komen ze steeds dieper in de put." Verantwoord afslanken Maar hoe kun je dan op een verantwoorde manier lijnen? Dokter Janssen: „Ik heb heel veel middelen ge test. De meeste produkten voldeden echter niet. Ofwel patiënten kregen last van bijverschijnselen, werden futloos, hielden het dieet niet langer dan een week vol en het grootste pro bleem was nog wel dat iedereen na korte of lan gere tijd weer alle kilo's aangekomen was. Ik durf gerust te beweren dat heel wat middeltjes die verkocht worden, hartstikke onge zond zijn. Tot nu toe ben ik slechts één produkt tegen gekomen, dat ik met een gerust hart aan patiënten kan aanbevelen. Een calo rie-arme maaltijdvervanger die onder de merknaam Maaltijd bij de drogist, apotheek en reformzaak verkrijgbaar is. Het viel me meteen op hoe rijk Maaltijd aan vitami nen en voedingsstoffen is", vertelt hij. In zijn praktijk in Deurne testte hij dit voe dingsprodukt uitgebreid. „Alle patiënten zijn er ra zend enthousiast over. Ze T

Scheldebode | 1988 | | pagina 15