Infodatec slaat toe D Optreden groep Brutal Obscenity Siwa Lima Singelloop Middelburg 'S WERELDS OUDSTE IJSREVUE BOEIT JONG EN OUD Zeeuwse Sportraad helpt bij vinden sportkader Cursus over diaseries Buitenrust houdt bazar Workshop schilderen Uitvoering Caecillia Kooroptreden Stec speelt nieuw blijspel Thema-avonden over apartheid Diaporamaclub SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 309 De nieuwste show van's werelds grootste ijsre- vue, Holiday on Ice, is deze maand in Rotterdam en Eindhoven te bewonderen. Ruim twee uur lang houden meer dan zestig schaatsers uit 22 landen de toeschouwers in hun greep. De jongste show van Holiday on Ice zal vijf jaar over de aardbol toeren. Nederland heeft het voorrecht het ijsfestijn in zijn premièrejaar te mogen ontvangen. Kozakken heren-sponsor-tenniscompetitie Reizenafdeling wordt reizenshop films Sint Nicolaas in Oost-Souburg Najaarsexpositie Tentoonstelling rechten van mens Discussieavond geloofsvrijheid Holiday on Ice springlevend Holiday on Ice is kort na de Tweede Wereldoorlog ont staan. Dat de show na veertig jaar het publiek nog altijd boeit, blijkt wel uit het feit dat onlangs in Parijs de 250 mil joenste bezoeker begroet mocht worden. Jaarlijks trekt deze van origine Amerikaanse onderneming met vijf ver schillende shows over de we reld. Kritikasters beweren wel eens dat Holiday on Ice ieder jaar hetzelfde, routineuze pro gramma afdraait. De jongste show, Bravo Holiday '88, be wijst het tegendeel. Choreo graaf Ted Shuffle is erin ge slaagd een programma samen te stellen dat jong en oud, klassiek en modem ruim twee uur aan de stoel gekluisterd houdt. De show opent met een swingend 'Viva Mexico'. In een dorpje van dit Middena- merikaanse land is het 'fiesta' en dat willen de schaatsers weten ook. Het opzwepende ritme van Latijns-Ameri kaanse muziek staat garant voor een ouverture waarbij het publiek ogen tekort komt. Clowns oefenen altijd een speciale aantrekkingskracht uit. De Canadees Guy Longpré boeit met ludiek, stuntelig en toch razend knap schaatsen. De mensen op de eerste rijen zijn echter gewaarschuwd: de voormalige ijshockeyspeler wil nog wel eens met water smijten. Ook de muzikale Ita liaanse clowns De Rastelli's krijgen het publiek plat met maffe streken. 'Choreografie voor ijs en cymbalen' betovert de toe schouwers. Het ijsballet neemt de toeschouwers mee naar Oosterse sferen van 1001 Nachten. Het nummer 'I'd like to be under the sea' van The Beatles luidt de wereld van de diepzee in. Inhakend op de vele onderwaterreizen van de Franse onderzoeker Jacques Cousteau, heeft choreograaf Shuffle een sfeer van zee meerminnen, vliegende vissen en dansende oesterparels we ten te creëren. Deze act kent vele adembenemende effecten. Na de pauze is het publiek te gast in St. Petersburg bij de laatste tsaar en tsarina voor een bal dat de grandeur en toch ook de decadentie van het Russische hof laat zien. Datum van handeling: 17 november 1917... Als eerbetoon aan de grote componisten van weleer schrijden in het Winterpaleis langs de hofgasten figuren uit opera's, balletten en symfo nieën, zoals Carmen, Madame Buttferfly en Die lustige Wit- we. Climax is een dansvloer vullende wals van Johann Strauss. Op het hoogtepunt wordt de show echter ruw on derbroken door horden kozak ken: de Russische revolutie is een feit. Het wereldberoemde Ame rikaanse hondje Snoopy eist net als in de strip Peanuts op een dusdanige manier alle aandacht op dat het ballet bijna in het niets verdwijnt. De finale staat in het teken van de revues van Broadway, Music Hall en de Folies Bergè res. Schitterende kostuums, lichteffecten en een nostal gisch gevoel naar tijden die definitief voorbij zijn. De show is een hommage aan Jo sephine Baker en de Franse Het eigenwijze hondje Snoopy eist alle aandacht op. balletdanseres Zizi Jeanmaire. Naast het grote ballet vor men viervoudig Brits kam pioen Karena Richardson, de Olympische schaatser Zdenek Pazdirek, de Amerikaan Allen Schramm en het ijsdanspaar Ingrid en Alan Spiegl het kloppend hart van Holiday on Ice. Dé ster van de show is echter de frêle Angela Green- how, al vindt ze zichzelf één van de hoofdrolspelers. Deze kittige Engelse (31) straalt op het ijs zoveel energie en kracht uit, dat het publiek moeilijk om haar heen kan. Angela Greenhow is al twaalf jaar prof, waarvan-drie jaar bij Holiday on Ice. Ze geeft zichzelf nog twee jaar om dit slopende bestaan ('Vo rig jaar was ik ruim elf maan den op tournee') vol te houden. Het 'stardom' bij Holiday on Ice lijkt leuk, vindt de Engelse, maar het publiek vergeet wel eens dat de reizen, de vele trainingsuren (acht uur per dag bij het instuderen van een nieuwe show) en het gebrek aan een privé-leven ook geen lolletje zijn, voegt ze er fijntjes aan toe. Holiday on Ice heeft vorig jaar als eerste Westerse ijsre- vue in Oostduitsland opgetre den. Deze relatie met de DDR heeft tot gevolg gehad dat het Oostduitse schaatswonder Ka- tarina Witt (meervoudig we reld- en Olympisch kampioe ne) dit seizoen vijf keer een gastoptreden verzorgt bij de ijsshow, in West- en Oost duitsland, Zweden en Zwitser land. Holiday on Ice is van dins- dag 15 tot en met zondag 20 no vember in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam. De week daarop (22 tot en met 27 no vember) is de show in de Eind- hovense Evenementenhal te bewonderen. Voor reserverin gen: Ahoy: tel. 010-4812144, voor Eindhoven: tel. 040-551666 en het plaatselijke VW-kan- toor. Een vorige show van Holi day on Ice is van dinsdag 7 tot en met zondag 12 februari 1989 in het Antwerpse Sportpaleis te zien. De frêle Angela Greenhow is de ster van de show. ZEELAND - In sportvereni gingen nemen trainingen en wedstrijden een centrale plaats in. Voor al die aktivitei- ten is kader nodig. Kader dat is opgeleid om leiding te geven in die sfeer van de rekreatieve sport. In de provincie Zeeland worden door de Zeeuwse Sportraad al sinds 1970 men sen opgeleid tot rekreatie- sportleider. Velen die deze op leiding volgden, hebben hun weg in de rekreatiesport ge vonden. Een aantal werkt in een sportvereniging, anderen leiden 'eigen' trimgroepen. En vele anderen willen graag af en toe ingezet worden bij akti- viteiten. Er is dus vraag naar rekrea- tiesportkader en er is aanbod van deskundige rekreatie- sportleiders. De Zeeuwse Sportraad brengt vraag en aanbod bij elkaar. Daarvoor is een kaderpooling in het leven geroepen. Deze kaderpooling werkt als volgt Sportverenigingen of groepen die een rekreatie- sportleider nodig hebben kun nen kontakt opnemen met een koördinator van de kaderpoo ling in hun regio. Deze koördi nator heeft een lijst met na men en rekreatiesportleiders die graag ingezet willen wor den. De koördinator zoekt een voor de gevraagde klus ge schikte rekreatiesportleider en brengt deze in kontakt met de aanvrager. Afspraken over werktijden, voorbereidingen, vergoedingen en dergelijke, worden tussen aanvrager en rekreatiesportleider gemaakt. De koördinator blijft daar buiten. Aan deze vorm van be middeling zijn geen kosten verbonden. Mensen die meer willen weten over de kader pooling van de Zeeuwse sport raad, kunnen kontakt opne men met de koördinator in hun regio: Lya van Eenenaam, Bloemenlaan 224, 4383 TE Vlissingen. Telefoon 01184- 72471. GOES - In poule A van de heren -sponsor - tenniscompeti - tie heeft Infodatec twee pun ten gepakt ten koste van de mannen van Herselman de uitslag werd 20-4. De Stads- schuur moest de punten aan Vlieland laten (10-14). In poule D kwamen alle teams op de vloer. Hertel won met 18-6 van Optiek Frank Thielen/De Leest, Las Vegas pakte de winst met 14-10 ten koste van Taxi Raas en Zwaar Transport Zeeland was met 20-4 Meer hof f/ Rentmeester de baas. In de damescompetitie pakte Special Mundi de pun ten na de ontmoeting met Bloemsierkunst Meerhoff. MIDDELBURG - Door me- diatief schilderen en kleuren therapie kunnen mensen die eens lekker tot zichzelf willen komen op 19 en 20 november een tweedaagse workshop vol gen in Middelburg. Door middel van een specia le, direct toegankelijk tech niek wordt de innerlijke we reld door kleuren naar buiten gebracht. Vervolgens is er aandacht voor de dagelijkse werkelijkheid. Voor deze workshop is ervaring met schilderen niet nodig. Wie wat meer informatie wil of zich wil opgeven voor deze twee daagse workshop kan bellen naar 01180-25331. MIDDELBURG - Per 1 no vember 1988 is de reizenafde- ling van de amro bank aan de Markt te Middelburg omge doopt tot reizenshop. De rei- zenshop beschikt thans over de snelste reserveringsappa- ratuur, waardoor bij de groot ste reisorganisaties direkt de plaatsbeschikbaarheid opge- vraagd kan worden en uiter aard direkt geboekt. Dus geen lange wachttijden meer aan de telefoon. De reizenshop beschikt over een uitgebreid assortiment aan gidsen van bekende en niet-bekende reisorganisaties. Daarnaast bestaat de moge lijkheid, wanneer de konsu- ment geen keuze in de reisgids kan maken, een reis 'op maat' te laten verzorgen. Vliegticket, hotel, autoverhuur enzovoorts, kunnen dan door de reizen shop worden verzorgd. De reizenshop wordt be mand door Anneke Kromst en Wim Poelman die hiervoor een reizenopleiding hebben gevolgd en inmiddels over veel ervaring beschikken. Filmagenda voor de week van 3 tot en met 9 november. ALHAMBRA 1: Die Hard. John McClane, een harde eigenwijze politieman uit New York, bezoekt met Kerstmis zijn vrouw Holly, die samen met de kinderen in Califomie woont. Holly heeft een goede baan bij de firma Nakatomi. Daarom is ze verhuisd. John wil in New York blijven wo nen, dus hebben ze geregeld ruzie. Als John op een feest bij Nakatomi zijn vrouw weer ontmoet, wordt het gebouw bezet door een groep terroris ten, onder leiding van de be leefde, mhar sinistere Hans Gruber. Ze vermoorden de di recteur en gijzelen 30 mensen, waaronder Holly. Ze willen het geld uit de kluis halen, maar ze hebben een paar uur nodig om de electronische be veiliging uit te schakelen. Do. 20.00 uur, vr., za en zo. 19.00 en 21.30 uur. Ma., di., en wo. 20.00 uur. Zondag draait om 14.00 uur My Little Pony. ALHAM BRA 2: Coming to America, do. 19.00 uur. Vr. en za. 19.00 en 21.30 uur. Zo. 19.00, 21.30 en 14.00 uur. Ma., di., en wo., 20.00 uur. ELECTRO: do. 20.30 uur De ondraaglijke lichtheid van het bestaan. Hairspray, terug naar de jaren zestig, 'de vorm geving in pastelkleuren, hard plastic en formica, de van lak, gel en drijf gas stijf staande kapsels, de opzichtig truttige japonnetjes en vlinderbrillen en de dunne leren jasjes en strakke broekspijpen van de heren beantwoorden min of meer aan wat nu in Amster damse uitgaanscentra voor 'modern' doorgaat. Drie spe ciale voorstellingen in Electro (vrijdag, zaterdag en zondag middag 19.00, 19.00 en 14.00 uur). Wie zich weet uit te dos sen volgens deze nieuwste mo de-rage mag er voor niets in. De ondraaglijke lichtheid van het bestaan. Vr., en za. om 21.00 uur. Zo.,ma.,di. en wo. om 20.30 uur. SCHUTTERSHOF THEATER do. 20.30 uur: The Belly of an architect Vr. 20.00 uur:Accident en om 22.30 uur The Go Between. Zaterdag om 20.00 uur: The caretaker en om 22.30 uur The last Tycoon, 's Middags om 14.00 uur draait Stadspiraten. Ook op zondag middag om 14.00 uur Stadspi raten en om 20.30 uur The Quiller Memorandum. Maan dag om 20.30 uur The Pumpkin Eater en dinsdag om 20.30 uur The servant. Woensdag om 14.oo uur Poppentheater 'Pa rabel' en om 20.30 uur The Belly of an architect. BIBLIO THEEKTHEATER donder dag een Pinterlezing door Dr. Bordewijk-Knotter met een theateropvoering The Collec tion. De avond wordt besloten door iemand die komt spreken over het cockney-engels. Scholieren mogen gratis naar binnen. Op woensdag 9 no vember is er een Pinter-lezing door Carel Alphenaar (toneel groep Centrum) Om 21.30 uur draait dan nog Betrayal. MID DELBURGS MINI-THEA TER: zaterdag om 20.00 uur: The lover en One for the Road. OOST-SOUBURG - Op Za terdag 19 november houdt de Souburgse Burgerzin de jaar lijkse St. Nicolaas-intocht. De Sint zal om ongeveer 15.00 uur verwelkomd worden op de kade te Oost-Souburg door wethouder Mei jers. Vanaf de kade volgt Sint Nicolaas de volgende route: Kanaalstraat - Paspoortstraat - Karolingenbaan - verlengde Kanaalstraat - Vlissingse- straat - Buteuxstraat - J.I. Sandersestraat - Zeewij ksin- gel - Padweg - Wittezeestraat - Zuiderzeestraat - Bermweg - Stuart Makkerstraat - Pad- weg - Zeewijksingel - Dijk- straat - J. de Priesterstraat - Com. van Perestraat - Ka naalstraat - Wijkcentrum 'Middenhof. Voorafgaande aan de in tocht is er voor de kinderen een voorstelling van poppen theater Ko Vos. De voorstel ling is gratis en vindt plaats in de gymzaal aan de J. de Pries terstraat. De aanvang is 13.30 uur en de zaal is open om 13.15 uur. Ook wordt er voor de kinde ren een kleurwedstrijd geor ganiseerd. De kleurplaten kig- gen vanaf 21 november klaar bij boekhandel Huson en bij de Openbare bibliotheek in Oost- Souburg. VLISSINGEN - Amnesty International houdt in samen werking met de Openbare Bi bliotheek Vlissingen van 4 tot en met 23 november een ten toonstelling waarbij wordt stil gestaan bij de Universele Ver klaring van de Rechten van de Mens. Deze tentoonstelling zal plaatsvinden in de kelder van de bibliotheek aan de Lange Zelke in Vlissingen, tijdens de openingsuren: maandag 13.30- 20.00 uur, dinsdag tot en met MIDDELBURG - Op maan dag 7 november treedt in de Stadsschouwburg in Middel burg de Molukse dans-^ang- en muziekgroep Siwa Lima op. De avond begint om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt 15,-. Mensen met een CJP- pas of een Pas 65 kunnen voor ƒ12,50 de avond bijwonen. Onder leiding van Bob Tu- tupoly geeft Siwa Lima, een veelzijdig samengestelde groep van 35 dansers, danse ressen en musici uit de Moluk- ken, 12 voorstellingen in Ne derland. Deze jonge en dyna mische groep brengt de authentieke cultuur van hun eilandenrijk. De verschillende streken van de Molukken hebben van oudsher onder invloed van vreemdelingen gestaan, waar door elke eilandengroep een geheel eigen cultuur heeft ont wikkeld. Het programma is dan ook een afwisselend en kleurrijk geheel, vol humor en nostalgie, waarbij zang, dans en muziek elkaar afwisselen en de rijke klederdrachten en kostuums een lust voor het oog zijn. VLISSINGEN - De muziek vereniging 'Caecillia' uit Vlis singen houdt op zaterdag 5 no vember haar jaarlijkse uit voering in het Scheldekwar- tier. Op deze avond worden eveneens optredens verzorgd door het jeugdorkest 'Caecil- lia'/'Voorwaarts' onder leiding van Ad Elshout en de Brass band 'Caecillia' onder leiding van Jan Meliefste. Het spe ciale gastoptreden komt van het volkstheater 'Vranje'. In de pauze is er een leuke verlo ting en na afloop is er gelegen heid om te dansen op muziek van 'After Eight'. De avond begint om halfacht en is vrij toegankelijk. VLISSINGEN - In buurt huis De Paraplu worden een drietal cursusavonden gege ven over diaseries. De avon den zijn op de maandagen 14, 21 en 28 november van 20.00 tot 22.30 uur en de kosten bedra gen 2,50 per avond. Voor in lichtingen en aanmelding kan men terecht onder telefoon nummer 01184-65453. Tijdens de korte cursus in buurthuis de Paraplu wordt naar een zorgvuldige opbouw en samenstelling van de diase ries gekeken. Tijdens de eerste avond wordt gekeken naar de apparatuur. Op de tweede avond wordt de samenstelling en de opbouw van een diaserie bekeken en de derde avond staat in het teken van de uit werking van het idee en de praktijk. MIDDELBURG - Op zater dag 5 november begint er in Galerie 'De Wijnstock' aan de Bellinkstraat 32 in Middel burg een grote najaarsexposi tie. De expositie duurt tot en met 23 december. Men kan gaan kijken naar een verkoop-expositie van droogboeketten, werk van en kele Poolse kunstenaars, kera miek van Pieternella Fritz en vanaf 12 november naar aqua rellen van Albert Labordus. Door het uitwerken van een grote opdracht is de galerie al leen op vrijdag en zaterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. KOUDEKERKE - De Dorpsvereniging Koudekerke verzorgt op zaterdag 5 novem ber een optreden van het Scheldeloodsenkoor uit Vlis singen. De avond biedt een vrolijk programma van Sea songs en Shanties en staat onder lei ding van de dirigent van het koor, de heer Han Beekman. Dit kooroptreden is in de Couburg in Koudekerke en begint om 20.15 uur. Men kan telefonisch reserveren: 01185- 2746. vrijdag 10.00-20.00 uur, zater dag 10.00-12.30 uur. Op don derdag is de tentoonstelling gesloten. In een tijd waarin nog steeds de mensenrechten ge- OOST-SOUBURG - Op za terdag 5 en 12 november speelt toneelverniging STEC het blijspel 'StU, zeg ik!' in De Zwaan, Kromwegesingel 1 te Oost-Souburg. De aanvang is 19.30 uur en de zaal is open om 19.00 uur. 'Stilleg ik!', is een soort stopwoord waarmee een sluwe zakenman geregeld anderen de mond snoert, als hij moet denken....over al die louche zaakjes waarmee hij in 'goede doen' is geraakt. Dit dikwijls ten koste van anderen, één van zijn slachtoffers is de dochter van z'n geëmigreerde broer. MIDDELBURG - De werk groep Zuidelijk Afrika houdt een drietal thema-avonden met betrekking tot de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika. Deze avonden vinden plaats op dinsdag 8, 15 en 22 novem ber in het gebouw van de Jon gerenbeweging verbonden met de FNV, Dam 12-14 in Middelburg. Er wordt om 20.00 uur begonnen. De toegangs prijs is 2,50 per persoon. De eerste avond zal er een video vertoond worden over het leven in Zuid-Afrika. Op de tweede avond is er een aan tal gemeenteraadsleden uitge nodigd om te komen spreken. De derde avond is bestemd voor Klaas de Jonge. Hij zal vertellen over de situatie van het verzet in Zuid-Afrika. Door de werkgroep is een info-map gemaakt die men kan bestellen door overma king van 4,25 op gironummer 5681431 onder vermelding van 'Informatiemap'. MIDDELBURG - Atletiek vereniging Dynamo Middel burg houdt op zaterdag 5 no vember de 27e singelloop met start en finish aan de Noord singel. Het sekretariaat is ge vestigd in de kantine van sportpark 'De Nadorst' aan de Nadorstweg. Er is kleed- en douchegelegenheid aanwezig. Inschrijven op A-formulier in duplo aan: Ineke Guequièr- re, Europalaan 4,4334 EB Mid delburg, telefoon 01180-36226. Inschrijfgeld senioren 3,-, ju nioren 2,50 en pupillen 2,-. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Voor de eer ste drie senioren, dames en ve teranen zijn er bekers. Na de wedstrijd wijn er prestatielo pen. De start is aan de Noord singel om 16.00 uur. Iedereen ontvangt een medaille. schonden worden, blijft het noodzakelijk hier de aandacht op te vestigen en aktie daarte gen te voeren. Gedurende de tentoonstelling zal ook Turkije in de belangstelling staan om dat hier nog steeds op vrij grote schaal mensenrechten geschonden worden. Op zaterdag 5 november zal de tentoonstelling om 10.30 uur geopend worden. Er is dan ge legenheid om briefkaarten te versturen naar verschillende regeringen. MIDDELBURG - Een groot aantal christelijke en joodse organisaties op het gebied van Israel en het Oostblok houden op zaterdag 19 november een avond in Middelburg. De Rus sisch joodse dissident Joseph Begun, de Roemeense predi kant Cons tantin Sfatcu en de woordvoerder van de christe lijke ambassade te Jeruzalem, Jan Willem van der Hoeven zullen aanwezig zijn. Op deze avond proberen de drie sprekers christenen en jo- den op te wekken met onver minderde kracht op te komen voor geloofsvrijheid in de sov jet-Unie en de andere Oosteu- ropese landen. De avond wordt gehouden in het kader van een landelijk toemee dat van 10 tot 20 november plaats vindt De avond vindt plaats in de Gereformeerde Getuigenis- kerk aan de Adriaan Lauwe- reysstraat 6 en begint om acht uur. MIDDELBURG - De diapo ramaclub regio Middelburg houdt op maandag 7 november een avond in het Wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Tij dens deze avond zijn de heren Klaas Vet en Andrew Plevier uit Eindhoven aanwezig. Zij zullen het zogenaamde Mul- to.se reen tonen. Het Multiscreen is een voor amateurgebruik ontwikkelde digitale overvloei-apparaat dat twaalf jaar geleden werd ontworpen. Nu zijn er in totaal zo'n 300 exemplaren in ge bruik. Dit tot volle tevreden heid van de liefhebbers van klankdia-series. De avond be gint om acht uur en de entree bedraagt vijf gulden. VLISSINGEN - Op zater dag 5 november zal in de re creatiezaal van het verzor gingstehuis Jac. Rog..Buiten rust' een bazar worden gehou den. Er zijn verschillende aktivi- teiten zoals de verkoop van handwerk, rommelmarkt en een verloting. Daarnaast zijn er ook oliebollen voor bij de koffie of om mee naar huis te nemen. De aanvang is om 10.30 uur en de bazar duurt tot 16.00 uur. Een en ander vindt plaats aan de Buitenruststraat 221 Dauwendaele. Brutal Obsenity MIDDELBURG - Op vrij dag 4 november treedt de Haarlemse formatie Brutal Obscenity op in Bar American op Plein 40 in Middelburg. Het optreden zal daar om 20.30 uur beginnen. Brutal Obscenity is een Haarlemse metal-hardcore- formatie die poogt muziek te combineren met een flinke po- tie spontaniteit, orginaliteit en humor. Muzikaal hecht de groep aan de structuur en vormgeving van de songs; dus niet alleen maar recht-toe recht-aan rammen, maar ook plaats voor melodie en veran dering in snelheid en thema. Het zou hardcore kunnen zijn, maar net zo goed metal. Dat maken de luisteraars uit, ons kan het niet schelen. Wat de teksten betreft pro beert de band gebeurtenissen, problemen en houdingen in de hedendaagse maatschappij aan de tand te voelen. Dus geen 13 in een dozijn blackme- tal-teksten, maar teksten met een daadwerkelijke bood schap. De boodschap mag dan wel niet ieders boodschap zijn, in ieder geval heeft Brutal Obscenity daadwerkelijk wat te melden.

Scheldebode | 1988 | | pagina 9