Zwangerschapsaerobic primeur voor Vlissingen Autobedrijf Cevaal nu ook dealer van Suzuki Firma Prins aangesloten bij organisatie De Vakman Oud-Vlissinger Piet Koster viert 'restaurantjubileum' BURO VOOR RECHTSHULP ZEELAND SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 305 VLISSINGEN - De woensdagmiddag behoort aan de kinderen toe. Dit is al jaren zo en zal waar- schijnljk wel nooit veranderen. Tijd voor spel en sport en lekker spelen met je vriendjes en vrien dinnetjes. Ook bij Sandra's Aerobicschool is de woensdagmiddag kindermiddag. Om twee uur start her kinderaerobic-uurtje voor jeugd vanaf zes, zeven jaar en om kwart over drie is het uurtje „verpakte kinderaerobic", zoals de aerobic-lerares het zelf noemt. Duidelijker is waarschijnlijk de be naming „zwangerschapsaerobic". Middelburg, Vlasmarkt 28, tel. 01180-37120 Misschien komt u er ook voor in aanmer king Heeft u hierover of over andere juridische za ken nog vragen dan kunt u terecht bij het Buro voor Rechtshulp te Middelburg (Tel. 01180-37120). HUISARTSEN KRUISWERK TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN J- Aerobic voor moeder en kind Zwangerschapsaerobic is iets nieuvs en daarom nog vrij onbekenl. Tot op heden zijn er in de Vlissingse school twee aanstaaide moeders op les. Wat neer bekendheid aan deze vcrm van aerobic geven is niet iet enige dat nodig is, wat uileg is zeker zo belang rijk want de drempel blijkt toch rog hoog te zijn. Veel zwan^re vrouwen gaan tij dens iun zwangerschap wel trouw naar de zwanger- schapigy mnastiek of een uurtjr zwemmen in de veron derstelling dat dit verant woorde vormen van beweging zijn. Zwangerschapsaerobic kan echter heel goed in dit rijtje geplaatst worden. Sandra: „Bij normale aero bic is er best wel het streven naar een topprestatie. Je wilt steeds meer, steeds beter, en daar werkje vol enthousiasme aan. Maar een bevalling is ook een topprestatie waar heel goed op een positieve, gezonde, ontspannen en plezierige wijze naar toegeleefd kan worden". De vraag bij veel aan staande moeders is natuurlijk of al dat springen, buigen, strekken enzovoort wel ver antwoord is. Bovendien, wan neer begin je ermee, hoe lang kun je het blijven doen, en nog veel meer. Sandra: „Iemand die zich gewoon lekker in haar vel vindt ziten en van beweging en sporl houdt kan bij een zwangerschap de gewone nor male aerobic blijven doen zo lang dit persoon zich daar goed bij voelt. Wel is het be langrijk daar een medische goedkeuring voor te vragen en om daarnaast samen met de begeleidtrs van de zwanger schap ea degene waarbij je sport de resultaten te blijven bepraten'. Wat ïoudt de zwanger- schapsaeobic dan precies in? Sandra: ,Bij deze vorm van aerobic taan we heel anders met het lchaam om. Natuur lijk is hel tempo volledig aan gepast, miar daarnaast wordt er veel gtbruik gemaakt van het hulpatribuut het kussen. Het kussei ondersteunt de rug bij ademlalingsoefeningen en de ander» keer is het kussen de onderiteuning van de buik bij bijvoorbeeld beenoefenin gen. Naast goede ademha lingsoefeningen en rustige rek- en strekoefeningen is er bijvoorbeeld ook speciaal het optrekken van de bekkenbo- demspier iets wat veel profijt oplevert bij de bevalling. Het allerbelangrijkste verder bij deze aerobic is het waken over het goed gebruiken van de rug, te letten op overbelasting en te letten op goede sta-, lig- en zi- thoudingen". Astric Snoek is 34 en krijgt als alles goed gaat over twee weken haar eerste kind. Met twaalf kilo extra gewicht de aerobic les in, hoe vindt zij de zwangerschapsaerobic? Astrid: „Je kunt het niet vergelijken met zwanger- schapsgymnastiek. Ik vind dat zolang je je goed voelt en nog lekker vol energie zit, je prima deze vorm van aerobic kunt doen. Ik voel me er heerlijk bij en het is net alsof ik meer energie gekregen heb. Boven dien is het fijn om samen met Sandra heel bewust alle oefe ningen uit te voeren, je heel bewust van je lichaam te zijn, hoe het werkt, hoe het rea geert. Dat ene uurtje in de week vind ik echt zalig en zo lang het kan blijf ik het doen. Ik vertel het ook vaak afin an dere zwangere vrouwen, maar zoals al gezegd, ik denk dat de drempel nogal hoog is". Als de baby er straks een maal is dan stopt de aerobic natuurlijk. „Nee hoor, ik ga gewoon lekker door, langzaam weer opbouwen tot ik weer met de gewone aerobic mee kan doen", aldus Astrid. En dat maakt deze zwanger schapsaerobic gelijk „uniek" want eenmaal wanneer de baby geboren is kunnen de moeders met kersverse baby's gewoon blijven komen, als het ware „op herhaling". Samen met de baby op de buik en spe ciaal aangepaste oefeningen en begeleiding gaat de aerobic gewoon door. De moeder voelt zich er fit bij en voor de baby is het heel plezierig. Aanstaande moeders die graag eens willen zien hoe zo'n aerobic-uurtje er aan toegaat zijn welkom op de woensdag middag tussen 15.15 en 16.15 uur of kunnen bellen naar Sandra's aerobic, telefoon 01184-11108. MIDDELBURG - Autobe drijf Cevial, al 13 jaar Toyota-deder, heeft sinds 1 oktober ode het dealerschap van Suzuli verworven voor Walcheren en de gemeente Wissenkene. Om dit te vieren is er afgelopen donderdag, vrijdag ei zaterdag een ope- ningsshov gehouden. Voor be drijfswagens was maandag gereserverd, toen alle moge- lij khedenvan die wagens uit voerig aai bod kwamen. „Voor de Toyota-rijder brengt dt geen veranderin gen, wan het dealerschap van Toyota bij ft gewoon bestaan, dus voer aankoop, service beurtenen reparatie zijn wij steeds vin dienst", benadrukt Kees B:rgmans, hoofd Ver koop. \fël heeft de uitbreiding tot gevog dat het hoofdmaga zijn vai Toyota naar Vlissin gen is 'erhuisd. Dat van Su zuki is gevestigd aan Klein- Vlaanêren 91-93, Middelburg, onder le naam: Auto Rama Walch-ren. „Als aanvulling op ons aai bod hebben we geko zen vcor Suzuki en we zien dit duideljk als verbreding van ons assortiment", vertelt de heer Bergmans. „De Suzuki- lijn van personen- en bedrijfs wagens is volledig in de show room aanwezig. Verder is er een landelijke primeur in huis, waar directeur Jasper Cevaal en het overige personeel héél trots op zijn, namelijk een vierwielaangedreven jeep: de Vitara. Over bijzonderheden daarvan wil ik alleen kwijt, dat iedereen die kan komen zien", gaat Kees Bergmans verder. De directie wijst erop dat de bereikbaarheid nie mand hoeft af te schrikken, want bij het Bolwerk en de omliggende straten is ruim voldoende gelegenheid om te parkeren; dat is op zo'n twee minuten afstand lopen. „Met behulp van het computersys teem staan we in contact met de importeur en de landelijke dealers. Wanneer een klant een speciale wens heeft bij- vorbeeld aangaande kleur of vermogen, kunnen we in één oogopslag zien wie zo'n wagen in voorraad heeft, zodat we hem snel kunnen leveren", verzekert Kees Bergmans. CE SCHELDEBODE Verschijnt wekelijks gratis huis-aan-huis op Walcheren Se jaargang •plage: ed. Vlissingen 23.300 ex. iemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle Oplage: ed. Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Veere Kantoon Torenstraat 5, 4381 ET Vlissingen tel. 01184-19910 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Advertentie-exploitatie: J. van Emden Jos Rentmeester Redactie: Mare Molenaars Correspondenten: Ronald Hagen Corine Krul Tosca Houtstra tel. privé 01184-60369 tel. privé 01195-379 tel. privé 01640-53031 tel. privé 01184-67954 tel. privé 01184-11633 tel. privé 01184-71672 Astrid Snoek en aerobic-lerares Sandra zweren bij de oefeningen voor moeder en kind. VLISSINGEN - De firma Prins, aan de Spuistraat in Vlissin gen, heeft zich als zelfstandig ondernemer aangesloten bij de commerciële organisatie „De Vakman". „Voor de consument be tekent dit dat een breed assortiment kwaliteitsartikelen zeer voordelig kan worden aangeboden. Dat is mogelijk geworden doordat wij als groep grote hoeveelheden inkopen en door geza menlijk reclame te voeren deze onkosten aanzienlijk kunnen drukken", vertelt de enthousiaste heer G. Prins. De firma Prins heeft als onderneming in Vlissingen een rijk verleden. In 1904 stond de zaak bekend onder de naam: Dekker, Ijzerwaren en Huishoudelijke Artikelen. Later nam schoonzoon Prins de zaak over en daarna volgden er al twee generaties Prins. Nu berust de leiding bij Gijs Prins, Hoofd van de Ver koop, samen met zijn broer Piet, die de inkoop en administratie onder zijn beheer heeft. „De zaak hebben we verbouwd, omdat we merkten dat er te veel artikelen achter de toonbank bleven, omdat de klanten niet konden vermoeden dat wij die ook voer den. Door deze verbouwing hebben we een overzichtelijke pre sentatie. De laatste jaren is de afdeling huishoudelijke artikelen kleiner geworden voor particulieren en is nu meer bedrijfsge richt. Op de Doe-Het-Zelf-afdeling hebben we vooral verf, sani tair en allerlei artikelen voor elektra", vertelt de heer P. Prins. De afdelingen ijzerwaren en gereedschappen blijven en wat voor de klanten belangrijk is: onze losse verkoop van ijzerwa ren, gereedschappen, fittingen, stekers en dergelijke blijft, want ook in „De Vakman"-groep blijft onze leus: „De klant moet pre cies dét aantal kunnen kopen dat hij nodig heeft". „Samen met onze grossier, met wie wij al jaren zaken doen, zijn we nu in een grote keten en dat houdt voor ons reclame ondersteuning in. Maandelijks geven we een krant uit met aanbiedingen met ge bruiksartikelen, waar ieder wat aan heeft. Grote of moeilijk te hanteren aankopen kunnen na overleg kosteloos worden thuis bezorgd. Natuurlijk mag de klant zichzelf bedienen, maar onze bediening geeft graag advies, wanneer er zich eventueel proble men voordoen. Ook voor toepassingen van materialen kan ieder bij ons personeel voor goede raad terecht", vertelt Piet Prins. Prins vlissingen is herkenbaar aan de geel/groene kleuren van „De Vakman"-groep, en nodigt iedereen uit om een kijkje te ko men nemen in de gemoderniseerde zaak, waar de service van vroeger is gebleven. SLUIS - Piet Koster, gebo ren in Vlissingen, viert op 15 oktober in restaurant Bon Ap- petit te Sluis het 20 jarig be staan van deze zaak. Piet Koster heeft speciaal voor dit feest een menu sa mengesteld dat klinkt als een klok en dat betaalbaar is. Kos ter woonde jaren in Vlissingen en vertrok daarna naar Zeeuwsch-Vlaanderen waar hij eerst als kelner werkzaam was. Hij wilde echter een eigen zaak beginnen en met zijn Bon Appetit schoot hij midden in de roos. Veel mensen weten niet, dat er in sommige gevallen de mogelijkheid bestaat om onroerendgoedbelasting kwijt gescholden te krijgen. Die kwijtschelding moet ieder jaar opnieuw op een speciaal formulier (verkrijgbaar bij het belastingkantoor) worden aangevraagd. Dit betekent dat al komt u er dit jaar niet voor in aanmerking, dit volgend jaar best wel eens anders kan liggen. Aan de hand van een eenvoudig praktijkvoorbeeld zul len we eens nagaan wat er zoal bij komt kijken om in aanmerking te komen voor kwijtschelding. Het is vooraf in veel gevallen te voorspellen of er iemand wel of niet in aanmerking komt, omdat de maatstaven van de belas tingdienst bekend zijn. Bovendien kunt u het ook laten bekijken bij de belastingdienst, die u kan helpen bij het invullen, mits u voldoende gegevens meeneemt. Onze voorbeeldfamilie is de familie Krapbij kas: De heer Krapbij kas is produktiemedewerker en verdient 1685.- per maand schoon. De kale huishuur (dus geen stook of servicekosten erbij) is 380.-. De familie heeft geen huursubsidie. Er zijn geen andere inkomsten, ook niet bij de kinderen die nog thuiswonen. Om kwijtschel ding te krijgen mag het netto-inkomen van een echtpaar in ieder geval niet meer bedragen dan 1320.-, nadat hier de huishuur van af is getrokken. De familie Krapbijkas heeft geluk: 1685.- min 380.- is 1305.- Wat dat betreft zit de kwijtschelding er wel in. Het inkomen en de huishuur zijn echter niet de enige fac toren waar de belastingdienst mee houdt. Zo kan een bezit van een auto vaak ten koste van kwijtschelding gaan. Meneer Krapbijkas heeft een auto die er al heel wat jaartjes op heeft zitten (bouwjaar 1980, huidige verkoopwaarde 2500.-). Voor de kwijtschelding mag de verkoopwaarde niet meer dan 3000.- bedragen. Is een auto meer waard dan geldt in principe: dan kun je hem verkopen, zodat je de belasting kunt betalen. Dus geen kwijtschelding. Bovendien maakt het ook nog uit, wanneer je de auto hebt gekocht: meneer Krapbijkas kocht zijn auto tweedehands, in 1986. Ook hier zit hij weer goed wat de kwijtschelding betreft: hij vraagt kwijtschelding voor het jaar 1988, de belastingdienst heeft als norm: een auto die is aangeschaft in of na het jaar waarop de aanslag waarvan kwijtschelding is ge vraagd betrekking heeft, gaat ten koste van kwijtschel ding. Had meneer Krapbijkas zijn auto pas in bijvoor beeld januari 1988 aangeschaft, dan zou dit hem de das om hebben gedaan: geen kwijtschelding. Hoe zit het met andere schulden (naast de belasting schuld)? Houdt de belastingontvanger rekening met het feit, dat iemand daardoor minder overhoudt om onder andere belasting te betalen Nee, daar houdt de belas tingontvanger geen rekening mee. Integendeel, als er op zich kwijtschelding zou kunnen worden gegeven op grond van alle andere gegevens, dan kan een in verhou ding hoge schuldaflossing ten koste gaan van de kwijt schelding. Dit geldt in ieder geval bij aflossing van meer dan 200.- per maand. Meneer Krapbijkas uit ons voor beeld heeft zoals maar al te veel Nederlanders, een schuld bij een postorderbedrijf en hij betaald 150.- per maand af. In principe zit hij dus nog wel goed voor wat betreft de kwijtschelding. Toch kan de belastingontvanger dit be drag in bepaalde gevallen te hoog vinden in verhouding tot het bedrag dat iemand per maand overhoudt om te besteden. Hij twijfelt dan aan de juistheid van de ver strekte gegevens en verleent geen kwijtschelding. Hoe zit het met geld dat iemand op de bank of giro heeft staan, dat is toch ook een vermogensbestanddeel Inderdaan en ook daar houdt de belastingdienst rekening mee. Wat mag men in het totaal op de bank of giro hebben staan Dit is verschillend per geval. In het geval van de familie Krapbijkas mag erop staan 1320.- (voor levensonder houd) 380.- (huur) en eventueel het vakantiegeld. Op de dag dat meneer Krapbijkas het aanvraagformulier in vult, staat er 200.- op de giro en 187.- op de spaarreke ning. De situatie van de famile Krapbij kas is een veel voor komende, zonder veel complicaties. In uw geval kunnen er weer andere factoren een rol spelen, bijvoorbeeld in wonende kinderen met inkomen, kostgangers, erfenissen, studiefinanciering, eigen woning, alimentatie enz. Denkt u dat u misschien voor kwijtschelding in aanmerking komt, neem dan de moeite om zo'n kwijtscheldingsfor mulier in te vullen en het in te dienen bij de belasting dienst. Op het moment dat u het formulier indient bij de ontvanger wordt de invordering van de belastingschuld opgeschort, u hoeft dus niet apart om uitstel van betaling te vragen. Heeft u kort geleden uw onroerendgoedbelas ting met veel moeite betaald en wist u niet van de moge lijkheid om kwijtschelding te vragen Misschien is het nog niet te laat. Als het nog geen 3 maanden geleden is dat u heeft betaald, kunt u alsnog kwijtschelding vragen. Aan wie moet u het formulier sturen Op uw belasting aanslag staat het adres van de ontvanger in uw regio, daar moet het formulier naar toe. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - 15 okt. dr. R.M. Thia- dens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. 16 Oktober Dr. A.J. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 14 okt. vanaf 18.00 u. en 15 okt., S.A. van de Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. 16 Okt., J.A. de La Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middel burg-Zuid, Ar nemuiden en Nleuwland - 15 Okt., Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 61212, 16 okt. J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 1340. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30 - 13.00 uur, 17.30 - 18.00 uur. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - 15 en 16 okt. G.C.M. Rullens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 01188- 1276. West- en Midden-Walcheren - 15 en 16 okt. B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke - 14 okt. (vanaf 18.00 uur), 15 en 16 okt. B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Verloskundigen Middelburg - 14 okt. (vanaf 18.00 u.) tot zo. 16 okt. (24.00 u.) Mw. de Crom, St. Pieterstr. 15, tel. 27325. Vlissingen - Vr. 14 okt. vanaf 18.00 uur tot ma. 17 okt. 8.00 uur H.J. Klompe, tel. 71140. Groepspraktljk voor alternatieve geneeswijzen: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184- 14444; Kruisvereniging Vlissingen/ Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Rltthem): be reikbaarheid avond- en weekend dienst via alarmcentrale, tel 01184- 14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegartikelen zijn: op werk dagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Voor heel Walcheren - 15 en 16 okt., D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Souburg, tel. 01184-61347. Spreekuren voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 14 okt. tot 21 okt., apotheek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen, 14 okt. tot 21 okt., apotheek Pauwenburg, Troelstra- weg 2a, tel. 70717. Kleine huisdieren -15 en 16 okt., A. Ruys te Middelburg, tel. 01180- 13118. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Maatschappelijk werk Regio Walcheren - Zuid (Vlissin gen en Valkenisse) Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Breestraat 15, Middelburg, tel.01180-84000. Voor crisissituaties buiten kantoor tijd is de dienstdoende maatsch.- werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven tele foonnummer. NVSH MIDDEN-ZEELAND Tel. 01100-21724. Landelijke tele fonische hulpdienst. 076-600010. Ma. vr. geopend van 10-22.30 uur. Bureau Sociaal Raadslieden: Brouwernaarstraat 4, Vlissingen, tel. 17810, openingtijden: ma., di., wo., do., vr. 9.00-12.30 uur. Di. en do. 13.30-15.30 uur. „Opvang voor mensen in crisis situaties" dag en nacht bereik baar onder telefoonnummer 01184-83700 of 01180-13181 Patiëntenplatform Zeeland: V.d. Spiegelstraat 4, Goes (achter ingang van „De Villa") tel. 30911. Bereikbaar op ma. en do. van 09.00-12.30 uur en na telefonische afspraak. Stichting „Blijf van m'n lijf" Zee land: Dag en nacht telefonisch be reikbaar 01184-14645. Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30- 15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104. Spreekuur di. 9.30-11.30 uur. VROUWEN BELLEN VROUWEN, afdeling Zeeland, telefoon 01100- 32233 R.-K. kerk Walcheren: Souburg Zoute Viever zat. 9.00 uur. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur Parochiekoor; Pauwen burg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep; Vlissingen, Ter Reede, Za. 17.00 uur. Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur; Lambertuskoor, zo. 9.30 uur, da meskoor, Bethesda St.-Josephzie- kenhuis, zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, zon. 10.00 uur; Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg Badhuisweg, elke 1e en 3e zaterdag om 19.15 uur. Prot. Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren - 16 okt. 10.00 u. Ds. J.W. Glashou wer. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg - aula LTS-Klarenbeek, aanvang 09.30 uur broeder G. van Engelenhove, Soest. Geref. Kerk Vrijgemaakt - Vlis singen 9.30 u. en 16.30 u. Ds. G. Zomer. Klein Vlaanderen Middelburg 9.30 u en 16.30 u. ds. A. de Snoo. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort: 10.30 uur Holy Communion, 19.30 uur Evening Prayer. Zevende Dags Adventisten: za terdag 15 okt. Middelburg in Doopsgezinde kerk Lange Noord straat 62, 10.00 u. Bijbelstudie, 11.00 u. Ds. C.E. v.d. Ploeg. Vlis singen in wijkgebouw 't Anker, Bo- nedijkestraat 163, 9.30 u. Ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 u. Bijbelstudie. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland - Oost-Souburg, 18.00 u. pdt. S. Waisapy (HA). Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen - zon. 16 okt. St. Jacobs- kerk 10.00 u. ds. J. de Boer. Pe- truskerk 9.30 u. Ds. Makkinga, 17.00 u. dhr. Jorritsma.Johannes- kerk, 9.30 u. Ds. Klijnsma, Middel burg. Open Hof 9.30 uur dhr. Jorritsma. De Schaapskooi 9.30 u. dhr. Heemskerk. Ophir 10.00 u. drs. Van Bork. Ev. Lutherse kerk. Middelburg: drs. R.B. Grool, Almere. Vlissingen geen dienst. Leger des Hells, korps Vlissin gen - Heiligingssamenkomst 10.00 uur en 19.00 uur avondsa menkomst. Korps Middelburg - 10.00 u. en 19.00 u. o.l.v. kapitein B. de Heer. Evangelische Baptisten Ge meente Damplein 12, Middel burg. - zo. 10.00 u. Br. Lok. Sion Gemeente Oost-Souburg - Zo. 10.00 u. Lofprijzingsdienst. Baptisten Gemeente, Bree 8 Middelburg - zo. 10.00 u. Ds. M. Ezinga. Ned. Ger. Kerk. Middelburg, Slmpeihuisstraat 10, 9.30 u. en 17.00 uur ds. H. Smit, Baren- drecht. Kerkdiensten Babbelaar, 10.30 uur Der Boede, Ds. J. Lukasse, m.m.v. Arnemuidens Jongeren koor. De Christengemeenschap Zee land, 10.30 u.kapel van St. Maar ten te Hoogelande. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen 9.30 u. zr. Gorter. Doops gezinde Gemeente Middelburg: geen dienst. Pinkstergemeente - Emmastraat 10 Vlissingen Zo. 14.30 u. ge meentedienst. Oecumenisch avondgebed. Zij kapel Singelkerk - Di. 19.00 u. avondgebed. Bethel Pinksterkerk, Vrljdomweg 1, Vlissingen - Wo. 19.30 u., vr. 19.30 u., zo. 14.30 u. Lofprijzings dienst. Christelijk Ger. kerk Vlissingen - Zo. 09.30 u. en 17.00 u. geen op gave. Ger. en Ned. Herv. kerk. Oost- Souburg, Kanaalstraat 9.30 uur ds. Kerkgebouw Oranjeplein, 9.30 u. Ds. R.E.R. van Buizen, 19.00 u. ds. P.E.R. van Buizen. Bethesda St.-Josephziekenhuis, 10.00 uur Ds. J.W. Glashouwer. Bejaardenhuis Zoute Viever, 19.00 uur, ds. P. Melse. De Ark, 9.30 uur kinderkerk 4-12 Ger. Gem. Nederland. - Arnemui den. zo. 09.30 u., ds. Verhoeks, 14.00 u., ds. Verhoeks. 19.00 u. leesdienst. Koorkerkgemeenschap Middel burg, vrijzinnig hervormden en remonstranten, zo. 10.15 uur ds. G. Ch. Duinker, Rotterdam. Vrijzin nig Protestants Centrum 'Ophir', Badhuisstraat 186, Vlissingen, 10.00 u. Dr. J.B. v. Bork. Hervormde Gemeente te Seroos kerke, 10.00 uur ds. A. v.d. Ban. 19.00 u.: Ds. J. de Biet, gez. dienst in Geref. Kerk. Geref. Kerk Middelburg - Getui- geniskerk, 9.30 u. ds. L.J.G. Ykel; 17.00 u. ds. W.A. v.d. Berg te Hof- pleinkerk, 9.30 u. ds. W.A. v.d. Berg (H,A.), 14.30 u. ds. P.W. Dondorp. De Hoeksteen, 9.30 u. ds. P.W. Dondorp, 17.00 u. ds. L.J.G. Ykel. Swerfrust 10.00 uur geen opgave. Waalse Gemeente Middelburg - in de Doopsgezinde kerk, Noord straat, 10.45 u. ds. A. Laureijs. Hervormde gemeente Middel burg - Nieuwe Kerk, 10.00 u. ds. Mw. A.J. van Grondel-Emmen, Koorkerk 10.15 u. ds. G. Chr. Duinker, Rotterdam. Oostkerk, 9.30 u. ds. M. de Boer.Ontmoe- tingskerk, 10.00 u. ds. A. Korth.Thomaskapel, 9.30 u. ds. J. Dubbink. t Engelse kerk - 19.30 uur ds. M. de Boer. Wijkgemeente Gereformeerde Bond: Oostkerk 11.00 u. ds. J.H. Gijsbertsen, Rijssen, 18.30 u., ds. T.W. van Bennekom.

Scheldebode | 1988 | | pagina 5