John Vermeule op weg naar New York Theater van de Lach in de Stadsschouwburg Middelburg Jenny Arean en George Groot in Breng je een apie voor me mee Kunstreis naar Brussel De snelste proefrit maak je in een Suzuki Swift GTi.GEEEüSl Informatie over stress Zeeuws Elftal oefent tegen de Rode Duivels film» Zestig jaar getrouwd Computerclub Dubbelconcert in 'De Piek' Kinderva kantie spel-vijf- daagse Puzzelrit Museumdagen voor jeugd Wandeltocht SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 MIDDELBURG - „Toen ik de beelden van Seoul zag, kreeg ik de rotsvaste overtuiging dat ik bij de beste twintig op de marathon had kunnen eindigen. Maar tijdens de marathon van Rotterdam kwam ik 42 seconden te kort om mijn afvaardiging naar de Olympische Spelen te kunnen afdwingen. Op de brug zat ik nog 15 seconden achter Marti ten Kate, maar toen verspeelde ik alles. Het was jammer dat we na 25 kilometer geen tempomakers meer bij ons hadden. Mede daarom ging het tussen de 30 en 35 kilometer te langzaam. We zaten ontzettend moei lijk". Ontspannende woorden van John Vermeule, na afloop van de Bredase Singelloop, die hij over tuigend won. Sterker Paplepel bas+mar de jager T rofee 327 Autorama Walcheren, Klein Vlaanderen 91-93, Middelburg, 01180-12865 OOST-SOUBURG - Feest vandaag in Huize Wielemaker aan de Mid delburgsestraat 57 in Oost-Souburg. Het echt paar Wielemaker-Ak- kermans is zestig jaar getrouwd. Ter gelegen heid van de zestigjarige huwelijksdag wordt van daag een receptie gehou den in zaal Rehoboth in de Rehobothstraat. Een van de gasten tijdens de receptie is de loco-burge meester van Vlissingen. Namens het gemeentebe stuur zal de heer Brai- nooge de gelukwensen aan het echtpaar over brengen. MIDDELBURG - Het trans- cedente Meditatie centrum in 's Heer Abtskerke houdt op 20 oktober om 20.00 uur een in formatieavond in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg aan ie Kousteensedijk 7. Op deze avond zal aan de hand van wetenschappelijk Dnderzoek gesproken worden aver hoe men door middel van een eenvoudig te leren tech niek, spanningen en stress kan oplossen. Uit onderzoek blijkt dat de Transcedente Meditatie (TM) techniek zeer gunstige effekten heeft op de gezond heid, vooral omdat het op een natuurlijke manier heel moei teloos spanningen oplost. Meer over deze populaire techniek en hoe men die zelf kan leren, ziet men op 20 okto ber in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Er zal ook een zelfde informatieavond ge houden worden op het TM- centrum zelf, Kloetingseweg 5, 's Heer Abtskerke op dinsdag avond 18 oktober om 20.00 uur. Iedereen is welkom, de entree bedraagt vijf gulden. VLISSINGEN - Op maan dag 17 oktober is iedereen van harte welkom op de maande lijkse bijeenkomst van de Hobby Computer Club (HCC) Regio Zeeland. De bijeen komst wordt gehouden in het wijkcentrum 'Open Hof in Vlissingen. Het onderwerp van deze avond is Videographics. Dit zijn beelden die 'life' worden opgenomen met een videoca mera en via de computer door een printer worden afgedrukt. Aanvang van de bijeenkomst is 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur geopend. HCC-leden heb ben vrij toegang. Voor overige belangstellenden is de toe gangsprijs 2 gulden. VLISSINGEN - Onder het motto 'Zeeuwse popmuziek om je oren' is er zaterdag aan staande weer een dubbelcon cert in jongerenuitgaanscen- tram De Piek. Optredend zijn de Vlissingse formatie Brain less en de Goese formatie MOT. Het dubbeloptreden be gint om tien uur. De toegang is gratis. (ADVERTENTIES) Zijn tijd van 1.02.22 over de halve marathon mocht er zijn. Daarmee was hij immers bijna een minuut sneller dan Ten Kate in 1987. Op de dag van de Olympische marathon nam Vermeule revanche in Breda, waar hij bewees goed op weg te zijn naar New York. De ranke atleet van Dyna- mo'70 heeft in de Zeeuwse hoofdstad, zijn woning staat aan Klein Vlaanderen, alles Werk nog eens op een rijtje gezet. „In de Twintig van Alphen, toch ook een klassieker van formaat, heb ik gewonnen. Ik had toen net 200 kilometer hard getraind en toch won ik. ben anderhalf jaar in Bergen op Zoom gewoond omdat mijn vader daar hoofdbesteller was. Ik zat daar op de H. Hart- school in Zuid en ging op atle- tiekclub Spado, waar ik ach tereenvolgens pupil en D-ju- nior was. Je moest op die leef tijd alle atletiekonderdelen doen, maar mijn voorliefde voor de loopnummers kwam toen reeds bovendrijven". Een bevestiging dat het goed zat. Mede omdat ik vorig jaar in Berlijn reeds 2.13.35 gelopen had, verwachtte ik de 2.12.00 in Rotterdam te kunnen halen. Het pakte anders uit. Jammer, maar ik moet verder. Ik ben 26 jaar en moet nog sterker wor den. Tot 28 29 jaar kun je nog verder bouwen. Ook qua trai ningskilometers zit ik nog niet aan de top". John Vermeule heeft de at letiek als het ware thuis met de paplepel binnen gekregen. Zes gezinsleden in huize Ver meule deden aan atletiek. Kees, die vroeger op de techni sche nummers uitkwam, is weer begonnen en nu is hij aan het lopen. Ook Jacqueline kan goed uit de voeten. Vader Vermeule is nog voorzitter van Dynamo'70. Toch is John daar niet begonnen. „We heb- De Middelburgse atleet is een echte amateur. Hij loopt wedstrijden en traint dat de stukken er af vliegen, maar het werk moet ook gewoon doorgaan. „Ik werk in ploegen op scheepswerf De Schelde als machinaal verspaander. Dat staat voorop, want op een be paald moment ben je natuur lijk uitgelopen. De reacties van de collega's en van andere mensen doen me goed. Ze ken nen je en leven met je mee. Ik had via de bond een uitnodi ging om op 16 oktober de ma rathon van Peking te gaan lo pen, maar de keus is uiteinde lijk op New York gevallen". John Vermeule heeft de zonnebrilachtige gezichtsbe dekking afgezet. Hij zegt dat dit attribuut op de eerste plaats een bescherming biedt tegen het stof en vooral ook' een rustiger beeld voor de ogen oplevert. „Deze bril, ook Ten Kate draagt er een, weegt niets en zorgt ervoor dat je je beter met de wedstrijd bezig kunt houden". De snelle Zeeuw wil nog best wat kwijt over zijn favo riete omstandigheden. „Het op zoek naar vorm en kleur in Zeeland... op zoek naar de essentie bas mar de jager kennen de waarde van zoeken en zorgvuldig selekteren. zij bieden dit najaar de oogst aan van hun zoeken naar exclusieve woonvormen, in een vernieuwde ruimte een landschap in het zeeuwse waar de elementen vorm en kleur en materialén bepalend zijn en binnen- en buitenwereld elkaar aanvullen, een plek waar de grote meesters van het ontwerpen een inspiratiebron vormen voor zeer eigentijds wonen, oktober oogstmaand, bas mar de jager bieden u als aardigheid ook letterlijk de vruchten van de oogst, voor elke gast is er als trots produkt van Zeeland een kistje fruit. bent welkom in ons vernieuwde pand vanaf 14 oktober. v.a. vrijdag 14 oktober 14.00 uur t/m zaterdag 29 oktober 17.00 uur kerkplein 57 kapelle Programma van donderdag 13 tot en met 19 oktober. Alham- bra 1: Coming to America do. 20.00 uur, vr. 19.00 en 21.30 uur, za. 19.00 en 21.30 uur, zo. 14.00, 19.00 en 21.30 uur, maandag 14.00 en 20. 00 uur, dinsdag 20.00 uur en woensdag 14.00 en 20.00 uur. Op dinsdag draait om 14.00 uur de Kinder mode Bios. Alhambra 2: Red Heat. Film met Arnold Schwarzennegger. De diamantair Berger wordt thuis overvallen door een koel bloedige bandiet, die het ge munt heeft op een grote partij briljanten. Wanneer de te hulp geroepen politie verschijnt, weet de dief te ontkomen, door de vrouw van de diamantair als gijzelaar te gebruiken. Re chercheur Stantin van de FBI rest niets anders dan de in structies van de rover op te volgen. Deze eist in ruil voor de gegijzelde mrs. Berger een vrije aftocht met de diaman ten. Wanneer de ruil in het ha vengebied plaatsvindt, gaat de dief er vandoor in een speed- VLISSINGEN - Op het terrein van de voetbalvereni ging Breskens speelt het Zeeuwse Elftal vrijdag 14 okto ber een oefenwedstrijd tegen het nationale elftal van België. De wedstrijd begint om zeven uur. Voor de Rode Duivels van bondscoach Guy Thijs geldt de oefenpot van zijn vlaggeteam tegen de Zeeuwse ama teurs als laatste voorbereiding op de komende wedstrijd tegen Brazilië en de WK-kwalificatiewedstrijd tegen de Zwitsers. Het spreekt dan ook voor zich dat Thijs zijn sterkste elftal in het veld zal brengen. Voor de coaches van het Zeeuws Elftal ligt het enigszins anders. Wies van Avermaete en Jaap van Maris zullen een aantal vaste spelers moeten missen. De spelers van VC Vlissingen hebben inmiddels laten weten geen interesse te hebben in de oefenpartij. Zij wensen zich helemaal te richten op de eigen competitie. Voor de wedstrijd tussen het Zeeuws Elftal en België rekenen de organisatoren op een grote opkomst van het publiek. Door de inbreng van sponsor Dow Chemical kunnen de toegangsprijzen laag worden gehouden. Vol wassenen betalen vijf gulden voor een entreebewijs, de jeugd tot twaalf jaar mag gratis het sportcomplex op. Kaarten voor de wedstrijd zijn te verkrijgen bij het KNVB-bureau in Middelburg. Tijdens de wedstrijd Zeeuws Elftal - België toont de KNVB de trofee die het Nederlands Elftal onlangs heeft gewonnen tijdens het Europees kampioenschap in West- Duitsland. De echte fans kunnen zich tegen betaling van vier gulden laten vereeuwigen met de beker. De foto's worden gemaakt in een speciaal daarvoor ingerichte tent op het parkeerterrein baersande. Een week later kunnen de foto's worden opgehaald. boot. Stantin vindt de vrouw, geboeid aan een paal....ver moord. Do. 20.00 uur. Vr. 19.00 en 21.30 uur. zaterdag 19.00 en 21.30 uur. zondag 19.00 en 21.30 uur. maandag 20.00 uur, dins dag 20.00 uur en woensdag om 20.00 uur. Tevens draait in Al hambra 2 de film 'Oom Ferdi nand en de toverdrank' op zon dag, maandag, dinsdag en woensdag om 14.00 uur. Eldo rado: Deadly Pursuit: do. 20.30 uur, vrijdag 19.00 uur, za. 19.00 uur, zo. 20.30 uur, ma. 20.30 uur, di. 20.30 uur en wo. 20.30 uur. Crocodile dundee: za. ,zo, ma, di, en wo. om 14.00 uur. Schut tershoftheater: do, vr,za, zo en ma. om 21.30 uur: Du mich auch. ma. 19.30 uur Staking met live piano-begeleiding, vrijdag om 19.30 uur Pantser- kruise Potjomkin met live pia no-begeleiding. Zaterdag om 19.30 uur Oktober met live pia no, zondag om 19.30 uur, De Generale Lijn. Maandag om 19.30 uur Alexander Nevskey. Dinsdag om 19.30 uur Iwan de ■verschrikkelijke dl.l en om 21.30 uur lwan de verschrikke lijke dl.2. Op woensdag begint om 19.30 uur Que viva Mexico en De Weide van Bjezjin. MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg in Middel burg worden zaterdag aan staande op een uiterst cu rieuze wijze de talenten ge bundeld van Jenny Arean en George Groot. De dynamische vedette en de cynische, be schouwende cabaretier ont moeten elkaar in het pro gramma 'Neem je een apie voor me mee'. Een avondvul lende voorstelling met veel ruimte voor lach, af en toe ontroering en zelfs een aantal passen dans. De combinatie Jenny Arean en Swami George Groot wordt alom gezien als de verrassing van het afgelopen theatersei zoen. 'Neem je een apie voor me mee' is vrijwel geheel ge vuld met eigen werk van Arean en Groot. Weliswaar heeft het tweetal enige hulp MIDDELBURG - Zaterdag 5 november is er weer de jaar lijkse kunstreis, georganiseerd door het Zeeuwse Kunstenaars centrum. De bustocht gaat dit jaar naar Brussel waar een be zoek gebracht wordt aan het Museum Voor Moderne Kunst In de verzameling ligt het accent op schilderijen van Bonnard, Matisse, Gauguin en Dali. Naast het bekijken van deze schilde rijen is er de mogelijkheid om de tentoonstelling „China", Hemel en Aarde: vijfduizend jaar uitvindingen en ontdekkingen" in de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis te bezichtigen. De bus vertrekt vanaf het station in Middelburg om halfacht en 's avonds om halfzeven is de terugreis. De kosten voor deze dag bedragen vijfentwintig gulden, inclusief koffie en gebak bij een tussenstop in Antwerpen. Opgave en inlichtingen: Hetty Sijnke, telefoon 01180-26609. moet voor mij niet te warm zijn, een stevige wind is wel welkom. Maar het moet niet te hard werken worden, want ik wil graag mijn snelheid uit buiten. Een paar heuveltjes vormen geen probleem, maar op een parkoers met zware heuvels ben ik te licht. Mijn niet geringe basissnelheid wil ik vasthouden en daarom loop ik niet meer dan twee mara thons per jaar. Ik train meestal zo'n 10 a 11 keer per VLISSINGEN - Van 17 tot en met 21 oktober wordt er op het speel tuin terrein van speel tuin Vlissingen Oost aan de Irislaan een kindervakantie- evenement gehouden. De nadruk van de speel- week ligt op Spel. Rond het thema 'reis rond de wereld in vijf dagen'. Onder leiding van spelfiguur Columbus Cali- mero Ei, worden de bezoekers meegenomen over grenzen en worden zij tijdelijk bewoner van Italië, Amerika of een land in Afrika. Naast de spelletjes is er een skala van aktiviteiten. Na tuurlijk zijn alle speeltuintoe stellen van de speeltuin in perfecte staat. De spelvijf- daagse is al jaren het goed koopste kindervakantie-eve nement van Vlissingen. Er is per dag een entreeprijs van twee kwartjes voor leden van de speeltuin of van Lympus, en een gulden voor kinderen die geen lid zijn. Alle kinderen van 6 tot en met 12 zijn dage lijks welkom van 9.00 uur tot 16.00 uur. Tussen de middag kunnen zij gewoon op het ter rein blijven. Inlichtingen over de spel vijf daagse zijn ver krijgbaar bij Erik Mulder (01184-66776) of Frank Engels (01184-10854). VLISSINGEN - De motor en autoclub „De Zeeuwen" houdt op zaterdag 15 oktober een eenvoudige puzzelrit, die wat de B-klassers betreft meetelt voor het clubkam pioenschap. Men kan tussen 13.00 en 14.00 uur inschrijven in de sporthal aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Elke deelnemer ontvangt een prijs. John Vermeule klaar voor New York MIDDELBURG - Volgende week is de Stadsschouwburg in Middelburg twee dagen het paleis van de Koning van de Klucht. Op dinsdag 11 en woensdag 12 oktober is het po dium aan het Molenwater het werkterrein van John Lanting en zijn Theater van de Lach. Beide avonden brengt het ge zelschap de klucht 'Den Haag Vandaag', een dolkomisch spel in twee bedrijven van de be kende Engelse auteur Ray Cooney. 'Den Haag Vandaag', de klucht waarmee John Lanting het vijftienjarig bestaan van zijn Theater van de Lach vier de, suggereert een toneelspel met een politieke inhoud. De vele aanhangers van Lanting hoeven echter niet te schrik ken. Lanting valt geen mo ment van zijn geloof en brengt een avondvullend programma waarin pretentieloze humör, goed getimede onderbroeken- lol en onnozele pikanterieën elkaar in recordtijd opvolgen. En dat in een opmerkelijk een voudig maar uiterst doeltref fend decor, gebracht door de beste blijspelacteurs van Ne derland. Niet voor niets geldt Lanting al jaren als de onge kroonde keizer van de klucht. In 'Den Haag Vandaag' kan het Zeeuwse toneelpubliek kennismaken met Victor Weusink, een gewaardeerd politicus die als lid van de Tweede Kamer het nodige aanzien heeft verworven. Sa men met zijn vrouw Emma lo geert hij in een Haags hotel. Zoals zovele politici speelt Victor echter dubbel spel. Hij stuurt zijn vrouw naar een modeshow en laat zijn secre taris Bram een tweede suite in het hotel huren. Zo denkt Vic tor zijn handen vrij te hebben voor een avontuurtje met Son- meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 28 sep tember tot 5 oktober de vol gende voorwerpen aangege ven: een leesbril, een para plu, badhanddoeken, porte monnee met pasfoto's, drie sleutels aan een ring, twee sleutels aan een alleman- seindje, een sleutel aan twee sleutelhangers, drie sleutels aan een ring, een plastic tas met boodschappen en een wieldop. HCC - Maandag 17 oktober is de maandelijkse bijeen komst van de regio Zeeland van de HCC. De bijeenkomst wordt gehouden in wijkcen trum Open Hof in Vlissin gen. Het onderwerp is deze keer Videographics. De bij eenkomst begint om acht uur. De toegang is vrij voor leden van de organiserende vereniging ,t-leden beta len twee gulden. EXPOSITIE - In de kuipers poort 22 in Middelburg toont de Stichting beeldende Kunst van 22 oktober tot en met 3 december schilderijen en beeldfen van Peter van den Hurk. OOSTKAPELLE - De herfstvakantie staat weer voor de deur en dat betekent natuurlijk jeugdmuseumda- gen in het Zeeuws Museum/ Natuurhistorie te Oostkapelle. Op dinsdag 18 en donderdag 20 oktober is het zover. Per dag kunnen 150 kinderen tussen 6 en 16 jaar weer volop him hartje ophalen. Het thema is 'Het geheim van Propp', een verhaalspel dat ontwikkeld is door PTT- post en geschreven door kin derboekenschrijfster Vic Sjouwerman. Het verhaalspel is mede tot stand gekomen in het kader van de kinderboe kenweek: Duizend dingen achte Deuren; kinderen, boe ken en musea. Bijzonder is het feit, dat tij dens de jeugdmuseumdagen een bibliobus van de Zeeuwse Bibliotheek bij het museum is geplaatst. Deze bus is speciaal ingericht met bekroonde boe ken, natuurboeken en derge lijke. Ook is er een samenwer king met de jeugdherberg in kasteel Westhove. Voor de da gen kan men zich telefonisch opgeven onder telefoonnum mer 01188-2620 of aan de balie van het museum in Oostkapel le. Erg belangrijk is dat je 1 voorvwerp meeneemt van huis dat met de natuur te ma ken heeft. Iets dat weggegooid kan worden of door een ander weggegooid is, maar dat jij graag 100 jaar zou willen be waren. VLISSINGEN - De afdeling wandelsport van de VSV Ma rathon houdt zaterdag 15 ok tober een aantal herfstwan- deltochten. De organiserende vereniging heeft tochten uit gestippeld over vijf, tien, vijf tien en vijfentwintig kilome ter. Startbureau is het club huis van Marathon aan de Bosweg in Vlissingen. Het bu reau is geopend vanaf half tien. De wandelaars die aan de herfstwandeltochten willen deelnemen kunnen zich vanaf half tien aan de Bosweg mel den. De deelnemers aan de 25 kilometer starten om tien uur, de deelnemers aan de vijftien kilometer worden om elf uur op pad gestuurd. Deelnemers aan de kortste afstanden ver trekken om half twaalf. Infor matie vooraf is te verkrijgen op het telefoonnummer 01184 - 64509. Flip Heeneman kijkt toe als John Lanting zijn collega Johan Glaubitz beentje licht in de klucht 'Den Haag Vandaag'. AFASIESOOS - Donderdag 20 oktober houdt de Afasie- soos Walcheren weer een bijeenkomst in het Koets huis op het terrein van ver pleegtehuis Der Boede. De soos is bedoeld voor mensen met een taalstoornis als ge volg van hersenletsel en hun relaties. Uitgenodigd is deze keer Jo den Hollander. Hij verzorgt een muzikaal op treden. De soos begint om half tien. gekregen van buitenaf, het merendeel van de liedjes is van de hand van George Groot, de dialogen maakten Arean en Groot samen. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat veel autobiografisch mate riaal in het programma is op genomen. Onder muzikale be geleiding van Martin van Dijk brengen Jenny Arean en George Groot een programma dat tot nadenken stemt, ont roert maar bovenal vrolijk is. De voorstelling begint za terdagavond om acht uur. Een toegangskaartje kost negen tien gulden. Houders van een CJP of een Pas 65 genieten vijf gulden korting. ja, de secretaresse van de mi nister-president Ongelukki- stuurt Bram echter in de war, sta de ene dwaze fout op en blijkt hij ook nog een kamer te hebben gereser veerd pal naast de hotelkamer die Victor en zijn vrouw delen. Het aantal misverstanden is dan niet meer te tellen. Het tempo waarin de grappen en grollen over het publiek wordt uitgestrooid is verbazend. 'Den Haag Vandaag' wordt gespeeld door John Lanting, Hein Boele, Bruni Heinke, Flip Heeneman, Paul van Soest, Coby Timp, Anna Crott, Johan Glaubitz en Saskia Deck. De regie is in handen van de En gelse kluchten-specialist Tony Vemer. De voorstellingen be ginnen zowel dinsdag als woensdag om acht uur. Een toegangskaartje kost 24,50. De houders van CJP of een Pas 65 betalen slechts 21 gul den. CARA - In het zaaltje van de Gereformeerde Kerk in Meliskerke wordt donder dag 20 oktober een informa tie-avond gehouden voor ouders van CARA-kinderen en andere belangstellenden. Er wordt gesproken over de problemen die zich vaak bij deze groep CARA-patiënten voordoen. De informatie avond wordt begeleid door een fysiotherapeute en een CARA-verpleegkundige. De info-avond begint om acht uur. Informatie vooraf is te verkrijgen bij mevrouw A. Roelofs (01186-1940) en me vrouw I. Stuurwold (tele foon 01186-2334). GEVONDEN Bij de ge- week rond Middelburg en af en toe ga ik naar de bossen van Westerschouwen om daar de heuvels te bestormen. New York wordt dus mijn nieuwe uitdaging. Ik hoop mezelf daar goed in beeld te lopen".

Scheldebode | 1988 | | pagina 19