Zuinig Stoken gaat deze week van start Vocaal Ensemble Sint Laurens treedt op in eigen omgeving Kinderboekenweek in museumjaar Dammenroute: klein maar fijn Tafeltennissters wennen aan de Griekse keuken Erotisch cabaret De Piek film; Expo Leonid Kelbert in de Zeeuwse bibliotheek Cursus vrouwen en de bijstand Bewust gasverbruik via aktie slaat aan Inbouwapparatuur die uw keuken helemaal af maakt..! SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 OKTOBER 1988 317 m&KOM NU ONZE NIEUWE HERFSTCOLLECTIE BEKIJKEN MIDDELBURG UW SCHELDEBODE NIET BEZORGD BEL 01184-19910 Bukkels GAGGENAU Miele Siemens ATAG (Bauknecht PHILIPS Kom maar kijken in de grote (zo'n 1.000 m2!) Keuken studio van Eleveld in Etten Leur. Inbouwapparatuur, die uw keuken helemaal èf maakt. En êmt A 7 A) natuurlijk van alle bekende merken Spel-5-daagse VLISSINGEN - De geza menlijke gasbedrijven gaan voor de vierde keer samen met de Scheldebode de actie Zuinig Stoken voeren. Consumenten worden gestimuleerd hun gas verbruik te vergelijken met andere stookseizoenen en met de cijfers in de tabel die weke lijks door deze krant gepubli ceerd wordt. Tips helpen het gasverbruik drukken. In de tabel kunnen de lezers van De Scheldebode zien wat hun gasverbruik in de voor bije week had mogen bedra gen om op hun normale jaar verbruik uit te komen. Die cij - fers worden geproduceerd door de gezamenlijke gasbe drijven. In de cijfers wordt re kening gehouden met de tem peraturen van de afgelopen week. Er worden aparte cijfers gegeven voor ieder type gas- verbruiker, van heel weinig tot heel veel per jaar. De aktie Zuinig Stoken gaat nu al zijn vierde seizoen in. De aktie wordt in allerlei delen van Nederland opgezet. Vorig jaar deden 1,2 miljoen Neder landse gezinnen er aan mee. Uit een achteraf ingesteld on derzoek, bleek dat tachtig pro cent van alle ondervraagden de aktie zinvol noemden. Uit het onderzoeksgedeelte Midden- en West-Brabant wordt eveneens duidelijk, dat erg veel mensen deze krant als bron voor de aktie gebruiken. Vanwege dit succes besloot ook onze krant de wekelijkse stooktabellen, besparingstips en begeleidende artikelen weer te gaan plaatsen in onze kolommen. Mensen die aan de aktie Zuinig Stoken willen mee doen, moeten de meterkaart die deze week gratis bezorgd wordt, goed bewaren. Ze moe ten er wekelijks op iedere zon dag de gasmeterstand noteren. Het verschil tussen twee zon dagen is het verbruik van die week. In de krant die op de woensdag of donderdag daarna verschijnt, kan de le zer zien of zijn gebruik vol gens het normale patroon ge lopen is. Afwijkingen in vergelijking met het normale gebruik heb ben meestal een aantoonbare oorzaak. Te denken valt aan ziekte waardoor de betrok kene meer thuis is dan ge woonlijk, vakantie waardoor er juist weinig gestookt wordt of een toevallig opengelaten raam dat een dag lang onnodig veel energie opslokt. De zeer zachte winter van 1987/1988 kan bij enige temperatuur verlaging direkt invloed heb ben op het gasverbruik in re latie tot het vorig stooksei- zoen. Zoals gezegd, de meterkaar- ten worden deze week be zorgd. Mocht dat onverhoopt niet gebeurd zijn, dan zijn bij de gasbedrijven zelf nog kaar ten af te halen. De meterstand dient voor het eerst op. zondag 9 oktober, komende zondag dus, genoteerd te worden. De tweede meterstand volgt op zondag 16 oktober waarna de eerste stooktabel dus op 20 ok tober in deze krant te vinden is. De aktie loopt tot en met april 1989. Ook mensen die stadsver warming als energiebron heb ben, kunnen aan de aktie mee doen. Ze moeten daarvoor hun Gigajoule-verbruik (GJ) om rekenen naar kubieke meters gas. Daarbij geldt dat één GJ hetzelfde is als veertig ku bieke meter gas. Op de meterkaart staat ook nog eens duidelijk omschreven hoe de deelnemer aan de aktie te werk moet gaan. De gasbe drijven zelf geven desge vraagd ook alle inlichtingen. Belangstellende deelnemers kunnen zich ook tot de gasbe drijven richten voor bespa ringsadviezen en andere in formatie over deze aktie. MIDDELBURG - Wat een interview al niet op kan le veren. De speelsters van het eerste damesteam van de ta feltennisvereniging Middelburg-Zuid kregen naar aan leiding van een artikel in de Scheldebode een etentje aan geboden in het Griekse restaurant Rhodos. Zoals bekend spelen de Middelburgse tafeltennistoppers zaterdag 8 ok tober een wedstrijd in Athene in het kader van de strijd om de Europa Cup. Om alvast te wennen aan de Griekse keuken werden Inge Treebusch, Ingrid van Osselaar en Ankie Kersten bij Rhodos aan tafel genood om te proeven van diverse Griekse specialiteiten. Uiteraard hoorde daar ook een glaasje Ouzo bij. Of de Middelburgse dames de eerste Europa Cup-ronde overle ven is natuurlijk de vraag. Dat zij goed voorbereid achter de tafel zijn verschenen is echter wel duidelijk. VLISSINGEN - In jongere- nuitgaanscentrum 't Beest in Vlissingen staat voor zaterdag 8 oktober een meer dan bij zondere cabaretavond op het programma. Optredend zijn In de Middelburgse en Vlis- singse bioscopen deze week weer heel wat nieuws onder de zon. Zo beleeft de film, 'Coming to America' in Alhambra Vlis singen zijn landelijke premiè re. Goed nieuws voor de aan hangers van Eddy Murphy want hij speelt de hoofdrol in deze nieuwe prent van John Landis. Een komedie waarin Eddy Murphy niet minder dan vier rollen voor zijn rekening neemt. Ook in Alhambra draait de actiefilm 'No Man's Land', een niet zo gek span nende politiefilm waarin ech ter wel heel wat stuntwerk valt te genieten. In Electro in Middelburg draait op veler verzoek op nieuw de film "The Last Empe ror', de verfilming van de op komst en de ondergang van China's jongste keizerrijk. De film is te zien op donderdag, zondag, maandag en dinsdag om half negen. In het Schut tershoftheater gaat de film 'Po- waqqatsi' de derde week in. Donderdag is deze film te zien om 20.30 uur, vrijdag en zater dag om 22.30 uur en woensdag om 19.00 uur. Op woensdag is de film niet in het Schutters hofmaar in Electro te zien. In Electro beleeft Crocodile Dundee op vrijdag en zaterdag zijn avonturen om zeven uur en half negen. Op zaterdag en zondag zijn er ook voorstellin gen om twee uur. Woensdag om negen uur mag de Austra lische held nogmaals op herha ling. Nieuw in de Zeeuwse biosco pen is de film 'Attention Ban dits', het nieuwste product van Claude Le louch. Een gepassio neerde gangsterfilm tvaarin de werelden van een keurig opge voede dochter en een in de on derwereld verstrikte vader elk aar raken. De prima film is vrijdag om 22.00 uur te zien in het Schuttershof, zaterdag om 20.00 uur, zondag, maandag en woensdag om 20.30 uur. Voor de kinderen draait za terdag en zondagmiddag de film 'Snuitje'. Woensdagmid dag verzorgt Poppentheater Parabel in het Schuttershof een optreden voor de jeugdige theaterbezoekers. De voorstel ling begint om drie uur. Ten slotte wordt dinsdag aan staande om half negen in het Schuttershof de film 'Le Jupon Rouge' vertoond. Een film waarin een oudere vrouw ver liefd wordt op een twintig jaar jongere man. Zij wint haar minnaar, maar verliest haar beste vriendin. Een liefdes drama in lange dialogen en een simpele cameravoering. Fifi 1'Amour en David de Most. Het optreden wordt be stempeld als rauw en erotisch. Vandaar ook het late aan- vangstijdstip: elf uur 's avonds. Iedereen die van gewaagd theater houdt moet het optre den van het vers uit Australië geïmporteerde duokomen kij ken. Fifi, een extreem rauwe dame, en haar extravagante pianist David blazen samen nieuw leven in de wereld van het cabaret Ze storten zich op liederen van Brecht, Piaff en Dietrich, geven zonder rem mingen eigen interpretaties van werken van Berthold Brecht en Kurt Weil. SEGEERSSTRAAT 28 ST. -LAURENS - Op zater dag 8 oktober verzorgt het vo caal ensemble „Sint-Laurens" een candleight concert in het wijkcentrum. Aan dit concert zal het „Souburg Koper Quin tet" haar medewerking verle nen. Voor het vocaal ensemble „Sint-Laurens" is dit het eer ste eigen concert in de plaats van oprichting. Het vocaal ensemble is ont staan toen vier enthousiaste heren een zanggroepje for meerden. Al heel snel groeide dit kleine groepje uit tot een ensemble bestaande uit tien mannen. De dirigent is Hans van de Broeke. Dat het ensem ble in de korte tijd zeer succes vol is, blijkt wel uit de vele op tredens. Daarnaast neemt men ook deel aan concoursen zoals het eerste festival voor vocale ensembles te Eist. Het vocaal ensemble behaalde hier een eervolle vermelding. Op 29 ok tober staat deelname aan het Nederlands Koorfestival in De Doelen te Rotterdam op het programma. De muziek van dit vocale ensemble omvat vele genres, van oude muziek via negro spirituals tot num mers als „Yesterday" van de Beatles. Het „Souburgs Koper Quin tet" is opgericht in 1985. Alle leden van dit Quintet zijn lid van het fanfare-orkest „Vlijt en Volharding" uit Souburg. Zowel in als buiten de provin cie Zeeland worden sinds de oprichting regelmatig concer ten verzorgd. Het repertoire bestaat uit klassieke werken van (Bach, Handel, Purfcell, Debussy), en moderne werken (Scott Joplin, Lenon en McCartney en Stevie Wonder). Het concert is in het wijkcen trum aan de van Cittersstraat te St.-Laurens en begint om 20.00 uur. Vocaal Ensemble Sint-Laurens treedt zaterdag aanstaande op in eigen plaats. MIDDELBURG - „Duizend dingen achter deuren" is het thema van de kinderboeken week 1988, een themakeuze, die aansluit bij het museum jaar. Achter de deuren van een museum kun je wel duizend dingen vinden en in de biblio theek waar duizenden boeken staan zijn er duizenden ideeën. Waar het dus mogelijk is wer ken bibliotheken en museums samen. Een voorbeeld hiervan is de activiteit die voor kinde ren van acht jaar en ouder op MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Biblio theek start 12 oktober de foto-expositie „Joden in de Sov jet-Unie", gemaakt door Leonid Kelbert. Deze joodse ci neast, voormalig „refusnik" en voormalig gevangene van Zion, mocht dit voorjaar de Sovjet-Unie verlaten en ves tigde zich in Israël. De foto's geven een beeld van de be perkte levensruimte van een refusnik. Kelbert heeft om wille van zijn wens tot emigratie naar Israël zelf enige tijd doorgebracht in een kamp. Per maand mogen wegens een enigszins soepeler Rus sisch overheidsbeleid zo'n 800 joden de Sovjet-Unie ver laten, wat neerkomt op zo'n tienduizend joden per jaar. Dit afgezet tegen de totale aanvraag van vierhonderd duizend per jaar, is nog steeds heel minimaal. Vanuit Is raël wordt de expositie van Leonid Kelbert opgesteld in Middelburg. Voor meer informatie, ds. Van Mourik, tele foon 01188-1308. MIDDELBURG - De Ver eniging Horeca Activiteiten Middelburg -in de wandel gangen beter bekend als de HAM- houdt vrijdag aan staande voor de tweede maal een Dammenroute. Een trek tocht langs tien cafeetjes in de Middelburgse binnenstad, een wandeling langs evenzovele podia. Aan de Dammenroute doen deze keer tien kroegen mee. Dat is wat minder dan twee jaar geleden, maar het muzikale aanbod is gevarieer der dan ooit In de tien deelnemende ca- fé's treden vrijdagavond vanaf negen uur diverse bands op. Het aanbod varieert van salsa tot rock 'n roll, van jazz tot rhythm and blues. De entree is in alle deelnemende zaken geheel gratis. Tijdens de muzikale kroe gentocht geldt voor de deelne mers dat vrijheid nog altijd blijheid is. De bezoekers kun nen heerlijk blijven hangen in één enkele kroeg, de mu ziekliefhebbers kunnen ook van toog naar toog of van po dium naar podium trekken. Op die manier kunnen niet al leen nog onbekende kroegen worden ontdekt, ook kan wor den kennisgemaakt met een grote variëteit aan muzikale stijlen. Zo speelt in café De Geere aan de Langeviele de formatie Sunset Boulevard, een echte rock 'n roll-formatie met De groep Issue zorgt in Bar American voor stevige, swingende rock. nummers van Chuck Berry, Creedence Clearwater Revival en Carl Perkins op het reper toire. In De Mug aan de Vlas- markt speelt de Marcel Karre- man Band, een klasseband be staande uit vier conservato rium-studenten die een jazz achtig repertoire ten gehore brengen. In Dangeroe zorgt Fluta Bomba Cachaca voor onvervalste Braziliaanse sal sa. De Klos heeft de groep Back Door Slam uitgenodigd. Een groep uit de eigen plaats met een eigentijds, swingend ge luid. In Bar American aan het Plein 1940 speelt Issue stevige, swingende rock. Dixieland is te horen in Alassio in de Zus terstraat. De Harlekijn be dient de liefhebbers van soft- jazz en latin op de wenken. Daar staat op het podium de formatie Swingchroon. In café 't Roosje aan de Turfkaai speelt de Jake Schmid Band. Een onvervalste Zeeuwse band die naam heeft gemaakt met flitsende rock 'n roll. In De Meerpaal aan de Turfkaai zorgt The New Or leans Rhythm Trio Plus One voor originele New Orleans Jazz. In café Meneer Jansen in de Reigerstraat zorgen de uit baters Paul en Inge voor een echte verrassing. woensdag 12 oktober gehou den wordt in de jeugdafdeling van de Zeeuwse bibliotheek. Iedereen die daaraan wil deel nemen moet om twee uur in de bibliotheek zijn. Onder bege leiding wordt er dan een be zoek gebracht aan het Zeeuws Museum waar de kinderen een bijzondere rondleiding krij gen. Bij terugkomst in de bi bliotheek mogen zij de jeugd afdeling in een museum ver anderen door het maken van schilderijen op de ramen. Voor de kinderen van vier tot acht jaar geeft Marionettentheater 'Saar de Hollander' een voor stelling met als titel 'duizend dingen achter deuren' even eens op 12 oktober om twee uur. Deze voorstelling wordt herhaald op vrijdag 21 okto ber. Voor alle activiteiten geldt de aanvangstijd van twee uur en moet te tevoren een gratis kaartje afgehaald worden bij de inlichtingenba lie van de jeugdafdeling in de Zeeuwse bibliotheek. Het Zeeuwse Museum pre senteert in het kader van de kinderboekenweek iets geheel nieuws. Vanaf 12 oktober tot en met 26 oktober zijn er Buk kels in het museum. Bukkels zijn reuzenboeken, bekleed met tekst en beeld en geven informatie over de in het mu seum tentoongestelde voor werpen. De starheid van mu seale beteksting wordt hier mee doorbroken. Bukkels kent humor in de tekst en verwijst daarnaast naar kinderlitera tuur en herkenbare stripfigu ren. De naam Bukkels is ont staan uit een samentrekking van boeken, sokkels en sukke len. Boeken, omdat een boek een tekstdrager is. Sokkels, omdat op een sokkel voorwer pen tentoongesteld worden en sukkelen, omdat een bezoeker in een museum 'mag' sukkelen en niet gehaast heen en weer hoeft te lopen. Wie tijdens de kinderboe kenweek een premieboek koopt krijgt een gratis jeugd- museumkaart waarmee in de kinderboekenweek gratis een museum bezocht kan worden. Woensdag 26 oktober is er een speciale Bukkelmiddag in het Zeeuws Museum. Henk en Mi chael, studenten aan de peda gogische academie, lezen aan kinderen van tien tot twaalf jaar voor uit kinderboeken over museums. Met 'boek en bukkel' wordt er door het mu seum gelopen en kinderen kunnen zelf een (strip)verhaal maken over het museum. De middag is van vier tot zes. Aanmelden telefonisch, 01180- 26655. VLISSINGEN - Het Cen trum voor Basiseducatie (on derwijs en vorming voor vol wassenen) start een cursus over vrouwen en bijstand. De cursus wordt gegeven op tien vrijdagochtenden van negen tot halftwaalf en start op vrij dag 7 oktober. De cursus is bedoeld voor vrouwen die met bijstand te maken hebben en meer willen weten over rechten en plich ten, studiemogelijkheden en studiekostenvergoeding, op nieuw gaan werken of deels werken, dus bijverdienen, over zorg voor de kinderen en over wonen. Door middel van ervaringen uitwisselen, infor matie verzamelen en door in formatie van gastmedewer kers van onder meer het Buro voor Rechtshulp, het Beroepen Informatiecentrum en het Woonlastencomité wordt er nader ingegaan op vragen en onderwerpen van belang. De cursus wordt gehouden in het gebouw de Paraplu aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Kinderoppas is aanwezig. Telefonische inlich tingen en aanmelden: 01184- 17819. (ADVERTENTIE) Mort Plaisir 19 - Etten Leur - TeL 01608-13850. GEMEENTEPOLITIE - Bij de gemeentepolitie Vlissin gen zijn in de periode 21 tot 28 september de volgende voorwerpen aangegeven: een bankbiljet, twee regen pakken, een regenbroek, een damessjaal, een voetbals jaal, een blauwe portemon nee, 5 sleutels aan leren hanger, een ring met twee sleutels, 1 lange Nemefsleu- tel en 7 sleutels aan een han ger. Bij het dierenasiel zijn in dezelfde periode een cyperse poes en een poes met lapjes- kop gebracht. WERKGROEP - Op zondag 9 oktober is er weer een Oecumenische experimen tele dienst in de Hofplein- kerk in Middelburg. Tijdens deze dienst staat de tentoon stelling van een vijftal drie luiken centraal. Deze drie luiken vormen een onder deel van het Franciskaans milieuproject „De aarde eren". Voorganger is pastoor J. Scheffers. De dienst be gint om halfvijf. KAPASI - Vriendenkring Kapasi heeft voor zaterdag 8 oktober een dans- en ont moetingsavond voor alleen staanden tot 45 jaar georga niseerd in café-restaurant Slot Ostende in Goes. De avond begint om halftien. Informatie: telefoon 01184- 65145. MIDGARD - Vrijdag 7 okto ber is er in open jongeren centrum Midgard de start van het nieuwe seizoen met een geweldige swingavond. Vervolgens herhaling van deze swingavond op iedere eerste vrijdag van de maand. Vanaf acht uur.- Toegang gratis. TRIMLOOP - AV'56 organi seert in samenwerking met de korfbalvereniging Blauw-Wit een trimloop op zaterdag 8 oktober. De start is om elf uur en inschrijven kan vanaf tien uur. Start plaats is het clubgebouw van Blauw-Wit bij sport veld „de Weitjes" in Goes- Oost. De afstanden zijn 5 en 13 kilometer. Informatie: 01100-12855. COC - Het COC regio Wal cheren organiseert opnieuw een gespreksgroep voor jon gens en mannen tot 25 jaar. De bijeenkomsten hebben betrekking op gevoelens, hoe daarover gepraat moet wor den en hoe anderen daarop reageren. De introductie avond is donderdag 6 okto ber om acht uur in de Eigen- haardstraat 2 in Middel burg. Informatie: telefoon 01180-12280/01184-11641. BABYBEURS - Zaterdag 8 oktober, 's morgens tussen 9.30 en 12.00 uur wordt er op Kinderdijk 72 in Middelburg een Box-bed-buggy-beurs gehouden door de Stichtin gen Gastouderprojekt Wal cheren, Kinderdagverblijf Kinderdijk en bedrijfsge richte kinderopvang Kin derdijk. Vrijdag 7 oktober kunnen op ditzelfde adres tussen 19.30 en 21.30 uur alle overtollige baby- en peuter gebruiksvoorwerpen ge bracht worden. Iedereen kan zelf de verkoopprijs be palen, waarvan 10% bestemd is voor het opknappen van de (gezamenlijke) tuin van de stichtingen. Informatie: 01180-14532/26350. POËZIE - Donderdag 6 ok tober is de startavond van de Beheerscommissie Vrou wenhuis 't Pand, Kerksteeg 5, Middelburg, voor het nieuwe seizoen. Om acht uur geeft de dichteres Johanna Kruit uit Biggekerke een voordracht uit eigen werk en aansluitend hierop is er onder haar leiding een workshop. Tevens worden er die avond oude boeken uit de bibliotheek van 't Pand verkocht en is er een presen tatie van de nieuwe collectie boeken. ART-TITUDE - In de vitri negalerie voor exposities en verkoop van hedendaagse beeldende kunst exposeert van 13 september tot 23 ok tober Sander Littel met een serie recente schilderingen acryl op papier onder de titel „De samenkomst". San- der Littel woont en werkt in Oudelande (Zeeland). De tentoonstelling is dagelijks van 9.00 tot 23.00 uur te be zichtigen. PARAPSYCHOLOGIE - Op de eerste etage van de Con cert- en Gehoorzaal (ingang Verwerijstraat) in Middel burg, wordt door de heer dr. P. van der Sijde op 7 oktober vanaf acht uur een lezing gehouden over de (parapsy chologie van slapen en dro men. Dit gaat uit van de Ne derlandse Vereniging voor Parapsychologie. STILLE TOCHT - De ge bruikelijke jaarlijkse Stille Tocht gaat dit jaar niet door (door Middelburg). Daar voor in de plaats is er don derdag 6 oktober van 9.30 tot 11.30 uur een informatieoch tend in het Henriëtte de Meyhuis, Nieuwstraat 47, in Middelburg. Tijdens deze ochtend wordt er beslist of de Stille Tocht in Zeeland gehandhaafd wordt. Lande lijk wordt hiermee gestopt. Informatie: 01180-11619, Wilma Bielok. EXPOSITIE - In de hal van het stadhuis en in de exposi tieruimte van de biblio theek, beide in Vlissingen, is er vanaf 6 oktober tot en met 19 oktober de tentoonstelling „De Zilveren Camere 1987". Een selectie uit de beste re sultaten uit de fotojourna- listiek. Openingstijden stad huis van tien tot vijf en in de bibliotheek van tien tot acht, behalve op maandag vanaf halftwee, en zaterdags van tien tot halfeen. Donderdags is de bibliotheek gesloten. NATUURWANDELTOCHT - De Walcherse afdeling van de natuurvereniging KNNV heeft voor 7 en 8 oktober weer een najaarswandel tocht georganiseerd. De tocht gaat door het duinge bied van Oranjezon. Op za terdag start de tocht om tien uur en op zondag om elf uur. Startplaats informeren bij J. van Liere, telefoon 01184- 82107. WINTERKLEDINGBEURS - De Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) afd. Nieuw en St. Joosland houdt op woensdag 12 oktober een kledingbeurs. De beurs vindt plaats in de openbare basisschool „Van Rand- wijckschool" aan de Van Akenstraat 1. Hier zal win- terkleding voor jong en oud worden verkocht. Inleveren van de kleding kan op dins dag 11 oktober van 15.30 tot 16.45 uur. De verkoop is woensdag van 13.30 tot 15.00 uur. De helft van de op brengst is voor de organise rende vereniging. DEMENTIE - Op 12 oktober wordt om 13.30 uur in Ver pleeghuis Ter Valcke aan de Valckeslotlaan 200 te Goes een informatiemiddag over „dementie" gehouden. Deze informatiemiddag is de eer ste in een serie van vier bij eenkomsten. Op elke bijeen komst zal een bepaald ziek tebeeld of handicap centraal staan. Op de middag zal er ruimschoots gelegenheid zijn tot het stellen van vra gen en het bezoeken van in formatiestands. De toegang is vrij. FOTOCLUB - „De Draad ontspanner", de fotoclub uit Oost-Souburg nodigt don derdagavond de kunstschil der/fotograaf Joep Luijcks uit De in Delft geboren Joep Luijckx woont nu ongeveer vijftien jaar in Goeree- Overflakkee en is daar in contact gekomen met foto club „De rare kiek". Men is welkom in het Middenhof, Kanaalstraat 66 in Souburg. De aanvang is 19.30 uur. ZELFBEZINNING - Op woensdag 5 oktober houdt het Centrum voor Zelfbezin ning een bijeenkomst in de concert- en gehoorzaal. De ingang is aan de Verwerij straat in Middelburg. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang bedraagt zes gul den. KLEDINGBEURS - Zater dagmorgen 8 oktober is er weer een kledingbeurs in peuterspeelzaal 't Wegkruu- pertje. Het gaat bij deze kle dingbeurs om winterkle- ding. Tot en met 6 oktober kan men tijdens de speel zaaluren kleding afleveren. Van de opbrengst is de helft voor de speelzaal. VLISSINGEN - Van 17 tot en met 21 oktober houdt speel tuinvereniging Vlissingen- oost weer haar jaarlijkse spel- 5-daagse voor de jeugd. Ten behoeve van dit evene ment heeft de organisatie een groot gebrek aan 'verkleedkle- ren' (oude kleding), lappen stof en oude lakens. Tevens kan men oude overhemden gebrui ken die de kinderen met het knutselen (kleien, verven) over hun eigen kleding kun nen aantrekken. De gevraagde materialen kunnen dagelijks tussen 15.00 en 17.00 uur in de speeltuin worden afgegeven.

Scheldebode | 1988 | | pagina 17