bij CLARKE EN GROOTjANS MEUBELEN Profiteer nu van deze bodemprijzen! CLARKE en GROOTjANS MEUBELEN De Stormvogel is vriendenclub Bezorgd over toekomst waterpolo. Nieuw talent hard nodig Let op! Bij aankoop van een bankstel nn HOEKTAFEL van 398.- voor 100.- Atelier Jonathan breidt cursuspakket flink uit Verder nog veel meer grandioze stuntaanbiedingen! Opgelet! Zolang de voorraad strekt want OP OP! SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1988 313 VLISSINGEN - De Stormvogel werd opge richt op 1 januari 1971 uit een samenvloeisel van De Zeehond en de Souburgse zwemclub SZC. De komst van het nieuwe zwembad in Vlissingen was de aan leiding en trainen in het kanaal hoefde voortaan niet meer. Aan het woord komen trainer/ coach Flip van der Draai, keeper Ko Me- chielsen en speler Jan Kees Mol. Van der Draai: „De ploeg waar we nu mee spelen is al jaren samen en de teamleden blijven ook in Zeeland. Naast samen sporten, zijn we ook een geweldige vriendenclub. Gebleken is dat deze ingrediënten de kracht van dit team bepalen en het mogelijk maken om zo lang en hoog te spelen". Meevallen Snelheid 998. 1995. 1800. 1995. 2500. 1995. 899. 425. 800. 499. 995. 1200. 1995. 250. 1995. 1500. 495. 1695. 400. 400. 650. 400.- 2495. 1300. 800.- 325. 595. 300. 500. 795. 800. 245. 1000. 995. 200.- 800. Tot ziens bij: Langeviele 73 - MIDDELBURG. Dagelijks geopend! Zeilmarkt 2 - VLISSINGEN. Geopend di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 u. HE SCHELDEBODE lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIINIIIl n Een vriendenclub waarbij gezelligheid troef is. Een sportclub waarbij de spelers elkaar door en door kennen en de hechte band belangrijk is. Een aantal keren per week samen trainen om topprestaties en een hoog niveau te kunnen handhaven. Een harde sport die door 'lieve' jongens gespeeld wordt. De mannen van de waterpolo spreken met een warm woord over De Stormvogel, het enige waterpoloteam van Zeeland dat landelijk speelt in de derde klasse van de bond. Een sport en team waar ze trots op zijn. Ko en Jan Kees zijn het hier roerend mee eens. Jan Kees: „Dit weekend (afgelopen weekend) spelen we weer in Duitsland waar we deelnemen aan het jaarlijkse waterpolo- toernooi tussen verschillende landen. Natuurlijk vechten we in een wedstrijd om te winnen maar rondom het wedstrijd- gebeuren is iedereen gezellig bij elkaar, en sporters zoals we zijn, we drinken er een lekker potje bier bij." Het klinkt allemaal luchtig, gemoedelijk en gemakkelijk maar terug naar de sport blijkt de inzet heel serieus. Ko: „We trainen tweemaal per week drie kwartier lang heel intensief en eenmaal per week hebben we een veertig minu ten durende zwemtraining speciaal voor de opbouwfase na de zomer. Daarnaast wer ken we heel bewust aan de techniek". Van der Draai: „Wie een goede waterpolotechniek op wil bouwen, heeft daar vier tot vijf jaar voor nodig. Wanneer je als goede zwemmer begint aan die eerst trainingsjaren dan moet je eveneens beschik ken over voldoende motivatie, 'teamgeest', inzet en toch ook wel aanleg, anders kom je be slist niet mee op het hoge ni veau waarop wij spelen." Hoe oud moet je zijn om met waterpolo te bginnen? Flip van der Draai: „Vanaf je veertiende, mits je over een goede zwem techniek beschikt, kun je meezwemmen en mee- trainen bij onze vereniging wat je zeker zo'n twee en een half jaar moet volhouden voor je rijp bent voor waterpolo. Dat klinkt alsof je eerst veel moet presteren voor je water polo kunt gaan beoefenen." De trainer: „In de praktijk valt dat heel erg mee. De Stormvo gel vangt zijn nieuwkomers geweldig goed op zodat aan sluiting zo optimaal mogelijk verloopt. We doen dat niet al leen met de jeugd, maar ook met studenten die hier een aantal jaren zijn en graag wa terpolo spelen en willen mee- trainen. Omgekeerd raakte De Stormvogel zo eens bijna een heel aspiranten team kwijt waarvan de meesten buiten Zeeland gingen studeren." Moet je om aan waterpolo te beginnen uit de zwemwereld komen. Het eerste waterpolo-team van De Stormvogel tijdens een training in zwembad Baskenburg. Jan Kees: „Je moet nu een maal over een goede zwem- techniek beschikken voor deze sport maar als je al jong veel zwemt gaat het eigenlijk van zelf. Je bent 14,15 jaar en voelt dat je toe bent aan teamsport. Bovendien is er de hechte band met je zwemmaatjes en voor je het weet ontstaat je motivatie voor waterpolo." De wintercompetitie Is weer gestart en eigenlijk is dit de enige echte competitie, 's Zo mers zijn het overwegend toernooien en is er een beker competitie. Deze winter staan er zeven thuiswedstrijden, drie wedstrijden in Zuid-Hol land en vier wedstrijden in Noord-Holland op het pro gramma. Als De Stormvogel een thuiswedstrijd speelt is er steevast een trouwe schare supporters en volop publiek aanwezig. De uitwedstrijden hebben een heel ander karakter. Ko: „Bij een uitwedstrijd zijn we dik acht uur van huis, dat kost je beslist een hele dag. Naast die extra tijd die we er in moe ten steken kost het ons als team ook zo'n 4000 kilometer benzine-onkosten per seizoen. Sponsoring gebeurt maar in heel beperkte mate vanuit de club. Gelukkig maar dat iedereen van het team dit er voor over heeft, maar het is dan ook altijd heel gezellig zo'n uitwedstrijd." De training iedere week is pittig en vindt uitsluitend in het water plaats. Het moderne waterpolo vraagt snelheid in het spel, een massale aanval en massaal verdedigen. Het hele lichaam wordt bij deze sport gebruikt. Naast snelheid Bankstel 3+2-zits Neptunus lederlookvan 1398.- Bankstel 3+1 1-zits Monacovan 2395.- Bankstel 3+2-zits Chesterfield velours (grijs en rood) van 2450.- Bankstel Close Up Ledervan 2395.- 2-zits bank Chesterfield ledervan 4895.- Eiken kast Hectorvan 3295.- Eethoek Eiken City..vam699.- Eiken secretairevan 749.- Eethoek wit en zwartvan 1395.- Eiken TV-kastvan 795.- 2-zits Bankje, stof Eiken hoekkast Victor Eiken bankstel Waregem 3+1 1 Salontafel wit of grijs Eiken kast Bristol Eiken kast met glas TV-kast wit grijs Wandkast wit grijs van 1495.- van 1995.- van 2795.- van 495.- van 2995.- van 2495.- van 695.- van 2495.- voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor voor uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel uw voordeel en techniek is er kracht en souplesse nodig alsook bal vaardigheid. Een bal die ge vangen wordt, wordt eigenlijk in een beweging direkt weer naar de volgende speler ge worpen of direkt richting doel. „Als keeper ben ik de enige die niet zo veel hoeft te zwem men. Ik breng mijn tijd water trappend door wat betekent dat mijn beenkracht erg sterk moet zijn. Geloof me ook al zwem ik minder, het is nog een heel karwei om dat doel steeds met twee handen schoon te houden", aldus Mechielsen. „Je gooit de bal eigenlijk net zo snel als met handbal, maar het naar de speler toezwem- men duurt langer. De balsnel heid in het water is bijna niet te benaderen. Deze spelsnel- heid maakt het ook noodzake lijk om vermoeide spelers steeds snel te laten rouleren", meent de trainer. Zijn er veel blessures bij wa terpolo? Jan Kees: „Ondanks dat het technisch gezien een harde sport is, komen er weinig bles sures voor. Trouwens er valt weinig te zien van wat er on der water gebeurt." Wat is wel en niet geoorloofd bij waterpolo? Trainer Van der Draai: „Je mag over een speler die in bal bezit is heen zwemmen. Op die manier komt de bal onder wa ter, wat niet mag, en is de bal voor de tegenpartij, de aan valler. Een geoorloofde manier om in balbezit te komen. Wat niet geoorloofd is en ook streng gecontroleerd wordt is lange vingernagels en teenna gels. Dat kan gevaarlijk zijn". Spelen jullie hard en soms ge meen? Een unaniem neeschudden volgt. „Wij beslist niet. Zoals we al zeiden, wij zijn eigenlijk hele lieve jongens in het water en onze kracht is spelen op techniek, geen truukjes nodig dus." - FOTO HARRY DE LANGE Wat gebeurt er bij overtredin gen? Ko: „Wanneer de bal met twee handen aangeraakt wordt of onder water komt is de bal voor de tegenpartij die dan binnen 35 seconden verder moet spelen. Maak je een zware overtreding in de wed strijd dan moet je er voor 35 seconden uit -langs de kant-, en is de overtreding zo dat er lichamelijk letsel bijkomt dan moet je de wedstrijd uit en kun je zelfs geschorst worden van volgende wedstrijden of een boete krijgen." Hoelang duurt een normale wedstrijd? „De zuivere speeltijd is vier maal 5 minuten met 1 minuut rust daartussen. Door steeds onderbreken kom je al gauw uit op drie kwartier spelen." Hoelang denken de leden van De Stormvogels nog zo goed te kunnen blijven spelen? „Wij gaan wel door, en na tuurlijk proberen we nog be ter te worden, maar we zijn wat bezorgd over de opvolgers die we op een dag nodig heb ben. Het liefst zouden we een echt jeugdteam starten en die langzaam begeleiden naar een hoog spelniveau. Als we niet regelmatig nieuw waterpolo- talent erbij krijgen kunnen we in de toekomst het topwater- polo wel vergeten. De jeugd wordt volop door ons begeleid wanneer ze geschikt zijn voor deze sport en over een echt doorzettingsvermogen be schikken, maar hoe we het ook proberen, het komt niet echt van de grond." Wie wat meer van waterpolo wil toeten moet eens op een van de twee trainingsavonden (dinsdag en donderdag vanaf 21.15 uur) gaan kijken of naar een van de wedstrijden toeko men. Wie weet speelt er dan over tien jaar nog steeds een Zeeuws waterpolo-team op landelijk niveau, en misschien zelfs nog wel hoger. MIDDELBURG - Kunst- en Cultuurhistorie is een nieuwe opleiding waarmee Galerie Atelier Jonathan in Middel burg haar pas gestarte cursus pakket uitbreidt. Eigenaar, Ad Bakx, zelf architect van be roep, heeft heel wat jaren kunst- en cultuurgeschiedenis gestudeerd en heeft daarnaast een brede werkervaring ach ter hem staan. De cursus duurt twee jaar en omvat ver scheidende bezoeken aan ex posities. Helemaal nieuw wordt de boekenleesclub voor ware bi bliofielen en de avonden ge wijd aan Zeeuws Literatuur onderzoek. Het is de bedoeling dat de boekenleesclub een maal per veertien dagen bij een komt en moderne actuele boeken, mythen en sagen en poëzie komen aan de orde. De literatuuravonden heb ben per avond een boek of auteur centraal staan en in dien mogelijk is er een bekend auteur aanwezig. Na de lezin gen die gehouden worden volgt er een discussie. De lite ratuuravonden worden onder steund door de enthousiaste medewerking van Wim Hof man van de Zeeuwse Cultu rele Raad, Arnoud de Bruine, neerlandicus en de Zeeuwse bibliotheek. Wie hierin geïnteresseerd is kan kontakt opnemen met Ad Bakx, telefoon 01180-23000. Suggesties zijn eveneens wel kom. Het overige cursuspakket dat Atelier Galerie Jonathan aanbiedt bestaat uit: decora tief schilderen, tekenen en schilderen, kantklossen, calli graphy, gobelinweven, kra- lenbreien en textiele werkvor men. Enkele cursussen hebben nog plaats voor deelnemers. De lessen worden gegeven door uiterst deskundige do centen in het atelier Jonathan in de St. Jansstraat in Middel burg. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii, 0E SLIJTER OIE Z N BORREL BETER WIL SLIJTEN GEEFT N RONDJE IN DE SCHELDEBODE SKWM - Stichting Sociaal Cultureel Werk Middelburg zoekt vrijwillige medewer kers voor een project gericht op de vrijetijdsbesteding van kinderen van vier tot twaalf jaar en voor een pro ject kinderopvang voor tus sen de middag. Belangstel lenden zijn welkom op woensdag 5 oktober om vier uur in de Sandenburgh, Baarsjesstraat 45 in Middel burg. Eveneens worden er vrijwilligers gezocht om een leesclub te begeleiden, voor kinderen. De informatiebij eenkomst hiervan is op maandag 3 oktober in de Zeeburch. Voorkeur gaat uit naar mensen uit de Magi- straatwijk. HAYMAN - Vrouwencon tactgroep „Kom uit je huis" houdt op woensdag 5 okto ber een najaars- en win- terkledingbeurs voor vrou wen en kinderen (vanaf maat 104). Kleding brengen kan op 5 oktober tussen 9.00 en 11.00 uur. De beurs vindt plaats in het Zuiderbaken, 's middags tussen halftwee en halfvier. PARAPLU - Donderdag 6 oktober start er een cursus tekenen voor beginners en gevorderden waarbij voor namelijk gewerkt \frordt met polood, houtskool en water- vérf-techniek. Tijd: van 13.45-15.45 uur. Kosten 17.50 per blok van vijf les sen. Voor informatie: tel. 01184-65453. GEMEENTEPOLITIE - Bij de gemeentepolitie Vlis singen zijn in de periode 14 tot 21 september de volgende voorwerpen aangegeven: een bastaard jonge hond, hondenriem, paraplu, skate board, blauw kinder schoentje, linker damessan daal, armbandje met in scriptie, huissleutel, sleutel aan musketonhaak, 7 sleu tels in étui, sleutels aan koord, 1 lange sleutel. Bij het dierenasiel Vlissingen zijn in deze periode aangegeven een wit/zwarte kater en een witte cyperse kater. IJSBEREN - De bekende bioloog Ko de Korte houdt op dinsdag 4 oktober om 20.15 uur een lezing over ijs beren. Dit is op uitnodiging van het comité Zeeland van het WNF. De avond is in de Zeeuwse bibliotheek en in eerste plaats bedoeld voor de donateurs van het WNF, maar belangstellenden zijn welkom. Toegang 2.50, kin deren 1.-. De Panda-Win kel is eveneens aanwezig. SCHELDEBUURT Buurthuisactiviteiten. Don derdagmorgen 29 september van 10.30-11.30 uur vrijblij vend informatie over de cursus „Aerobic-Keep fit" dancing met begeleiding van een bevoegde dansdocente. Bij tien aanmelders start de cursus. Kosten ƒ35.-. Infor matie, tel. 01184-11458. Don derdagavond 29 september informatie over de cursus „poppenmaken". Avond be gint om acht uur en is gratis toegankelijk. Cursus zelf: 10 lessen, totaal 30.- excl. ma teriaal. Tel. 01184-11458. Eveneens donderdagavond informatie-avond over de cursus „zelf kelding maken", aanvang acht uur en gratis toegankelijk, 'n Elementaire beginnerscursus van tien lessen voor ƒ30.-. Informa tie: 01184-11458. Vrijdag 30 september weer de maande lijkse bingo-avond in buurt huis De Scheldebuurt, aan vang acht uur, toegang gra tis. FIOM - Zeeland organi seert een cyclus van drie thema-avonden voor vrou wen. 28 september: onder werp Macht/onmacht; woensdag 5 oktober: onder werp Geven/ontvangen en woensdag 12 oktober: onder werp Ik/de ander. De avon den zijn in het Fiom-pand, Varkensmarkt 1, Middel burg, aanvang acht uur. In formatie 01180-27311. OUDERENWELZIJN - De commissie Welzijn Ouderen van Biggekerke nodigt belangstellenden uit voor de middag voor oude ren op vrijdag 7 oktober om twee uur in het Dorpshuis. Op deze middag verzorgt Veilig Verkeer Nederland een lezing met dia's over „ouderen in het verkeer". Na de pauze is er een verkeers- kwis voor ouderen. ANBO - Dinsdag 4 okto ber aanvang twee uur, houdt de Algemene Bond voor Ouderen haar najaars vergadering in gebouw De Schakel gelegen aan de Bachtensteene in Middel burg. TENTOONSTELLING 15 En 16 oktober wordt de tentoonstelling devotionalia gehouden ter ere van O.L. Vrouw. Tevens wordt op 15 oktober het boek „De lieve vrouwtjes van Zeeland" ge presenteerd. Informatie, mevrouw A. Schutijser in Koudekerke. 't ZAND - Wijk vereniging 't Zand in Middelburg start nieuwe winteractiviteiten. Vanaf 3/10 van 18.45-20.00 handvaardigheidsclub jon gens, vanaf 4/10 van 18.45- 20.00 uur handvaardigs- heidsclub meisjes en vanaf 6/10 van 18.30-20.00 uur re petities kindermusicalclub. Verder is er deelname mo gelijk aan diverse sporten. De meeste activiteiten vin den plaats in het wijkge- bouw De Vergulde Baars, Baarsjesstraat in Middel burg. Voor deelname is lid maatschap van de wijkvere- niging vereist. FILMAVOND - Vrijdag 30 september vertoont de Baptistengemeente Middel burg de film „Time to non", Bree 8 in Middelburg. De film begint om acht uur. Toegang vrij DELTABAND - Zaterdag 8 oktober organiseert de Delta Band uit Vlissingen een grote snuffelmarkt in de voormalige jeugdherberg gelegen aan de Breewater- straat in Vlissingen. Van halftien tot een uur. De op brengst is bestemd voor re paratie en vernieuwing van uniformen en instrumenten. KLEDING- EN SPEEL GOEDBEURS - Peuter speelzaalvereniging „de Zandvretertjes" houdt weer een kleding- en speelgoed beurs en wel op vrijdag 30 september a.s. van 14.30 tot 16.30 uur. De verkoop is in het gebouw van de peuter speelzaalvereniging aan de Zwinstraat nr. 45 te Zoute- lande, het gaat om speelgoed en winterkleding voor kin deren van 0 tot 12 jaar. 1/3 Van de opbrengst komt ten goede aan de speelzaal. RUILDAG - De Vereni ging van verzamelaars van munten, penningen en bankbiljetten „Numismati sche Kring Zeeland" houdt zaterdag een grote munten- ruildag met tentoonstelling. Deze muntenruildag met tentoonstelling zal worden gehouden in het gebouw „De Schakel", Bachtensteene 14 te Middelburg en is voor het publiek vrij toegankelijk van 10.00-16.30 uur. Er is volop handel aanwe zig. Tevens wordt iedere be zoeker een munt aangebo den en kan men gratis mun ten laten taxeren. VIDEOGRAFICS - Op maandag 3 oktober is ieder een van harte welkom op de maandelijkse bijeenkomst van de HCC Regio Zeeland in het buurthuis „De Pit" in Goes. Onderwerp is: de Vi- deografics. Beelden, die „li fe" worden opgenomen met een videocamera worden via de computer door de printer afgedrukt. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. HCC-leden toegang vrij, overigen 2.-. DIABETES - De afdeling Walcheren van de Diabetes Vereniging Nederland (D.V.N.) organiseert op 11 oktober een bijeekomst voor leden en andere belangstel lenden in gebouw De Scha kel, Bachtensteene 2-4 te Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Deze bijeenkomst zal in het teken staan van de dia beet die geen insuline spuit, (type II) maar met tabletten en dieet, of dieet alleen, zijn ziekte beheerst. De bijeen komst wordt verzorgd door een speciaal Diabetes Infor matie Team van de vereni ging en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Ieder die wat meer over deze vorm van diabe tesbehandeling wil weten, is van harte welkom. VROUWENRAAD - De Vlissingse Vrouwenraad be gint donderdag 29 september het nieuwe seizoen met een bijeenkomst in het Jeugdge- bouw bij de Petruskerk. Aanvang 13.45 uur. De heer Vogels komt spreken over het project „Het centrale meldpunt vrijwilligers- hulp". Een project dat opge start werd door het Vlis- sings Platform voor vrijwil ligers (organisaties) in de maatschappelijke dienstver lening. De Vlissingse Vrou wenraad heeft ook afge vaardigden in het Platform. De werkgroep van de Vlis singse Vrouwenraad „So ciale Zorg" heeft het initia tief genomen voor deze mid dag.

Scheldebode | 1988 | | pagina 13