Stadhoudersfeesten Middelburg heeft nu een grootser programma ir BUSJl EtIOCHJ Strandcross in Vlissingen Met onder meer wielerronde HEYNEN TEGELS Vrijdag en zaterdag culinair evenement Plantenmarkt Miro Center Keukenservice van de bovenste plank! aaa m mmm m SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 OOST-SOUBURG - Hoewel de weergoden de organisatoren van de Souburgse naj aars- markt niet altijd gunstig gezind waren, had dat nooit grote tegenvallers tot gevolg. Ook onder een bewolkte hemel zal op zaterdag 3 september voor de negende keer deze Sou burgse najaarsmarkt worden gehouden die steeds meer in het teken staat van een vereni gingsmarkt. Route MIDDELBURG - Vo rig jaar voor het eerst gehouden, de Stadhou dersfeesten in Middel burg, een evenement dat seizoensverlengend een rol zou gaan spelen. Dit zijn de voorbereidende weken vol uren verga deren professioneel aangepakt. jaar komt het feest ech- i tor grootser terug en Primeur Op zondag 4 september In de grote Keukenstudio (zo'n 1.000 m2!) van Eleveld in Etten Leur krijgt u alle service, die u zich maar wensen kunt En die service stopt niet, wanneer uw keuken geplaatst is. Want ook dan kunt u rekenen op Eleveld..! é~mfl .111 311 Verenigingsmarkt 'Souburg' De winkeliersvereniging Nemidso houdt de markt met de bedoeling dat iedere Sou burgse vereniging zich jaar lijks op deze markt kan pre senteren. De verenigingen krijgen de gelegenheid om snuffelmarkt-artikelen te verkopen om de clubkas te spekken of kunnenop deze manier nieuwe leden werven. En weer of geen weer, de win keliers verwachten opnieuw een gezellige drukte. „We hadden wel eens dat de markt bij minder weer wat la ter op gang kwam", vertelt een van de organisatoren, „maar aan het eind van de dag bleek het resultaat net zo goed als de voorafgaande jaren. Bij de Souburgse markt is het per soonlijk contact nog erg be langrijk. Het is een echt dorpsgebeuren. Je groet de mensen als goede bekenden. Als winkelier weet je wat de mensen zoeken en omgekeerd weten zij wat je ze te bieden hebt". De marktbezoeken zullen dit jaar eens een andere route moeten afleggen dan voor heen. Een deel van de kraampjes staat deze keer op gesteld in de Vlissingsestraat. Verder wordt de markt gehou den In de Paspoortstraat en de Kanaalstraat, waar de winke liers vanzelfsprekend ook hun nieuwe collecties en aanbie dingen buiten zullen presente- ren. Rondom de markt zijn al lerlei andere activiteiten geor ganiseerd. Zo rijden er tussen 13.00 en 17.00 uur twee paar dentrams waarvoor kaarten verkrijgbaar zijn bij winke liers in de Buteuxstraat en bij snackbar De Smulhoek in de Vlissingsestraat. Op het Oranjeplein is er de hele dag ringrijden en voor de kinderen, in de Rehobotstraat, ponyrijden.Verder zal de mu ziekvereniging Vlijt en Vol harding in de muziektent aan de Vlissingsestraat de dag op luisteren met diverse muzi kale intermezzo's en gastop tredens. De Verenigingsmarkt in Oost-Souburg rekent op grote belangstelling. Een evenement waar je niet omheen kunt. Ook wordt er in het kader van de nationale collecte voor de kankerbestrijding een sponsorwielerwedstrijd geor ganiseerd waarvan de op brengst bestemd is voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Iedereen kan hieraan deelne men, als er maar voor een sponsor gezorgd wordt, die be reid is per kilometer een be paald bedrag te betalemAan- sluitend wordt op hetzelfde parcours (Stemerdinglaan/ Molenweg) de wielerronde van Souburg verreden. Het programma ziet er als „We hebben een nieuwe doelstelling", aldus Ben van Damme, een van de organisa- tors. „Opent Vlissingen met een grandioos lentefeest, zo willen wij het afsluiten met een echt najaarsfeest, met de achterliggende gedachte er het grootste feest vag Walcheren van te maken met zo mogelijk nationale bekendheid". Voor de tweede keer zijn er op vrijdag 2 en zaterdag 3 sep tember de Middelburgse Stad houdersfeesten. Een verfijnd culinair evenement als promo tie voor een cultuur histori sche stad waar de Bourgondi sche sferen die dit feest om ringen zeker thuishoren. De inspiratiebron voor dit feest is het befaamde „preuve- nemint" in Maastricht, zij het dat Middelburg zich onder scheidt door met paviljoentjes te werken. Een twintigtal Middel burgse horeca-ondememers staken er de koppen voor bij elkaar en hebben er een niet te tellen aantal uren voorberei ding en vergaderen op zitten. Vorig jaar trok dit evenement 40.000 bezoekers en graag zou den zij dit aantal dit jaar ver dubbeld zien. Iedere horeca ondernemer presenteert zich in een paviljoen zoals hij de rest van het jaar zijn zaak heeft. Miniatuur duplicaten waarbij culinaire hoogvliegers belangrijker zijn dan het com merciële aspect. De culinaire fijnproever kan beslist na een goed over zicht over de markt een diner voor zichzelf samenstellen door verscheidene paviljoens aan te doen. De prijzen zullen daar schappelijk genoeg voor zijn. Naast een culinair festijn is er de publiekstrekker „Het Zeeuwse Songfestival", dat een landelijke primeur kent. De St. Conamus en de stich ting Stadshouderefeesten von den het meer dan de moeite waard om op zoek te gaan naar een lied voor Zeeland, en wie herinnert zich niet de gouwe ouwe van Saskia en Serge „Zomer in Zeeland". De Avro neemt de finale van het songfestival op en zendt dit uit op 9 september. De in zendingen voor dit festival waren niet mis, maar liefst 66, een vergelijkbaar aantal met het landelijke songfestival. De jury is inmiddels definitief be kend. De burgervader van Middelburg, Vlissingen, Veere en Kortgene nemen erin plaats en de burgemeester van Ame land. Waarom Ameland? „De andere burgemeesters zijn niet-Zeeuws. Na wat zoek werk vonden we op Ameland een burgemeester die wel tot de echte Zeeuwen behoort, en deze Michiel Sonneville is graag bereid als jurylid bij het Nero lacht naar een nieuwe baas VLISSINGEN - t Asiel. Keizer Nero had nooit kunnen denken dat hij nog eens zoveel naamgenoten onder de her ders zou krijgen. De naam Nero hoort bij de hond van de week, een geelbruine bastaard herder, reu en plus minus een jaar oud. Nero is een fijne hond waar niets mis mee is, hooguit een beetje schuwheid. Als waak hond is hij beslist niet in de wieg gelegd en aan dat ver wachtingspatroon kon hij dan ook beslist niet voldoen. Vandaar de schuwheid en een enkele keer wat angstge voelens voor mannen, maar wie zou dat niet hebben met t' nog een vers pak slaag in het geheugen. Nero is dus te lief en weet nog niet dat dit een hele mooie eigenschap is. We zoe ken dus ook een lieve baas. Een baas die de juiste begelei ding aan deze nog jonge hond kan geven. Wie geïnteresseerd is in Nero kan kontakt opne men met de verzorgers van het asiel in Vlissingen telefoon 01184-60333 (tijdens de asielu ren). In het Vlissings asiel begin nen de katten zich op te stape len! Vandaar een oproep voor de poezeliefhebbers. Ruim vijftig katten herbergt het asiel momenteel dus keuze ge- - FOTO: HARRY DE LANGE noeg. Bedenk dat jonge poesjes heel snel groot worden en er dan net zo uitzien als de katten in het asiel, dus waarom daar niet eens gaan kijken. Kijken kost geen moeite en wie weet zit er precies het exemplaar waarnaar u op zoek bent. Tot slot de vraag „worden de blijvertjes echt blij vertjes?" Gaan we echt Kaffi, Ajenda, Donja, Boef, Gonzo en Siep van de afgelopen weken vergeten? Ze wachten al zo lang op een nieuw thuis. Voor mensen die op leeftijd zijn en best graag een huisdier willen maar niet meer aan een jong dier kunnen beginnen is een bastaard een prima kame raad. Monniken beweerden het al en de geneeskunde be vestigt het graag, een dier in huis doet lichaam en ziel goed. Ook kan een huisdier een belangrijke rol spelen als ver- trouwensvriend van uw kind. Redenen genoeg om de aan schaf van een huisdier te over wegen maar wel met de waar schuwing 'een huisdier niet voor even, maar wel voor de rest van het dier zijn leven'. Geef ze een kans, de bastaard foksjes Ajenda en Kaffi, de bastaard herder Nero, de bas taard bouvier Donja en de poezebeesten Boef, Siep en Gonzo. VLISSINGEN - Op zondag 4 september wordt voor de 3e maal de Zeeuwse Strandcross verreden op het badstrand voor de Boulevard Evertsen in Vlissingen. Een uniek evenement voor Zeeland, immers naast Sche- veningen is Vlissingen de enige plaats in Nederland waar een strandcross verre den wordt. De Zeeuwse strandcross, georganiseerd door de Motorsportvereniging M.S.V. „De Uitlaat" mag zich dan ook verheugen in een massale publieke belangstel ling. Het concept voor de 3e uit gave van het motorspektakel is dan ook ongewijzigd geble ven. Hoofdmoot blijft natuur lijk het wedstrijdgebeuren op het badstrand. Het publiek op de boulevard zal kunnen ge nieten van spannende en spektaculaire wedstrijden op het zwaarste zandcircuit van Nederland. De meeste mensen zullen zich ongetwijfeld een plaatsje trachten te verwerven bij het wasbord, een gedeelte van het circuit vol met bulten, kuilen en hindernissen, kort om, een nachtmerrie voor vele rijders. Verder bevat het circuit vele springschansen, een pas sage over de glooiing en na tuurlijk het lange rechte stuk langs de waterlijn, waar snel heden tot 100 km/u gehaald zullen worden. Met hoge snel heid zullen ook de schansen VLISSINGEN - Vanaf don derdag 1 september tot en met zaterdag 3 september wordt er in het Miro Center een grote plantenmarkt gehouden. Daar wordt een groot assor timent kamerplanten aange boden, bestaande uit groene planten waaronder dieffenba- chia, dracena, croton, ficus en varen, bloeiende planten zoals potchrysant, kalanchoë en Kaaps viooltje. over de paalhoofden genomen worden, hetgeen resulteert in zeer hoge en verre sprongen, een enkele keer zelfs eindi gend in het zilte nat. Naast het wedstrijdpro gramma is er tevens dit jaar veel aandacht besteed aan de aankleding van de boulevard met leuke stands, niet uitslui tend van motorsportartikelen, diverse attracties en live-mu- ziek. Ook het rennerskwartier op de parkeerplaats „Nollebos" is zeker een bezoekje waard. On geveer een 200 coureurs uit ge heel Nederland zullen hier voor een dag hun tenten heb ben opgeslagen. Om 13.15 uur wordt het pro gramma geopend door de Vlis- singse wethouder C. de Key- zer. Om 13.30 uur zal de eerste start gegeven worden. Onge veer 40 rijders in de zgn. „off the road"-klasse, op motoren met kenteken, welke tevens ook geschikt zijn voor terrein rijden, zullen de spits afbijten. Menig zweetdruppeltje zal hier vallen mede door de over wegend zware viertakt moto ren in deze klasse. Favorieten in deze klasse zijn Bram van. de Velde uit Breskens, win naar van vorig jaar en Hoe- chard Westdorp uit Den Bom mel. Voor hef overgrote deel van de rijders in deze klasse zal het uitrijden van de wed strijd al een overwinning op zich zijn. Na de off the road-klasse zullen dan een 80 coureurs te gelijk van start gaan in de 125 cc klasse. Elk jaar is het weer verbazingwekkend hoe deze lichte motoren zich door het mulle zand worstelen, waarbij de rondetijden niet ver achter blijven bij hun zwaardere col lega's. Gezien de enorme con currentie in deze klasse zal de volgt uit: 13 uur: start spon sorwedstrijd Koningin Wil helmina Fonds; 14 uur start veteranen; 15 uur start C- Trimmers; 16 start B-trim- mers en tenslotte om 17 uur de A-categorie.De start is gelegen i op de kruising Stemerding- laan/ Irenestraat. songfestival aanwezig te zijn. Naast deze ambtsbeden zijn er in de jury aanwezig Marie Ce cil Moerdijk, Harry de Groot, John de Mol sr. en de heer A.C. Bontebal. Gerrit den Braber tekent voor de presentatie. Het songfestival begint om acht uur. Het muzikale gedeelte van de Stadhoudersfeesten heeft inmiddels twee wijzigingen. Dit is op vrijdag van vier tot vijf. De L-Band (lerarenband) zal dan optreden en als bijzon derheid daarbij, zij geven hun gage aan Soedan. De tweede wijziging is bij de aanvang van het zaterdagprogramma. Om elf uur opent nu Ghost- Note de tweede Stadhouders dag. Ghost-Note brengt mu ziek in de tent van Django Bernhardt Een najaarsfeest dus voor Zeeland voor de lange stille winter weer begint, culinair, muzikaal omlijst en gewoon gezellig. spanning van de eerste tot de laatste meter aanwezig zijn. Licht favoriet zijn de Bra bantse coureurs Leon Giesbers en Erik van Soest. Van Zeeuwse zijde zijn er kansen op ereplaatsen voor Richard Leeuwesteyn, Jaco Paauwe en Ronny Stroo. De 250 cc en 500 cc starten dit jaar in een gecombineerde superklasse. 75 Coureurs heb ben zich ingeschreven inclu sief de winnaar van het vorig jaar Fred van Loon. Deze cou reur uit het Brabantse Liessel heeft dit jaar veelal deelgeno men aan internationale wed strijden en zal derhalve ook dit jaar de te kloppen man zijn. Hij zal dan af moeten reke nen met het Zeeuwse toptrio Kees Zuidhof, Bennie Poppe en Marcus Jan van Kempen. Met name Kees Zuidhof heeft de laatste wedstrijd getoond in vorm te zijn. Op zijn 500 cc machine is hij de man, die voor eigen publiek zeker een gooi zal doen naar de overwin ning. Per klasse zullen 2 manches worden verreden met daartus senin rond de klok van 15.00 uur een kleine pauze. In deze pauze en direct na afloop van de wedstrijden om ca. 16.45 uur zal op een podium op de boulevard een muziekgroep optreden. Om 17.15 uur zal op ditzelfde podium de prijsuitreiking plaatsvinden compleet met kiss-miss en spuitende cham pagneflessen. Door sponsoring van veelal lokale bedrijven is het ook dit jaar weer mogelijk gebleken het evenement GRA TIS toegankelijk te houden. De verwachting is dan ook dat vele mensen van een mooie motorsportdag komen genie ten. CURSUS ENGELS De buurthuizen De Schel- debuurt, de Zwaan, de Para plu en Aldegonde starten volgende week met een groot aantal cursussen En gels op verschillende nivo's: voor beginners, gevorderden en voor diegenen die hun spreekvaardigheid willen verbeteren. Een brochure met uitgebreide informatie is verkrijgbaar bij het cen traal kantoor van de stich ting sociaal kultureel werk Vlissingen aan de Hogeweg 102-105 (het Woltershuis) waar men zich ook kan op geven. De brochure ligt ook bij de bibliotheek. OPSTAP-MAVO Opstap-Mavo begint weer op vrijdag 2 september a.s. Voor mensen die hun lagere school-kennis willen opfris sen en zich eventueel willen voorbereiden op Mavo. Het accent ligt op Nederlands en Rekenen en studievaardig heid. Boeken krijgt men in bruikleen en kinderopvang is aanwezig. Inlichtingen: Stichting Basiseducatie La tijnse Schoolstraat 12, Mid delburg tel. 01180-16278. GEVONDEN Bij de gemeentepolitie van Vlissingen zijn in de pe riode tot 24 augustus de vol gende voorwerpen aangege ven: een zonnebril, een kin derwagen, een kabelslot, een l.blauw kinderjasje, een blauw kinderpetje, een bankpasje, een giromaat pasje, een portefeuille, een portemonnee, een goudkl. armband, een sleutelbos, een sleuteltje aan ringetje, een fietssleutel, een etuitje met drie sleutels, een tasje met regenbroeken, een verzeke ringsplaatje en een wieldop. Bij het dierenasiel te Vlis singen zijn 3 katten aange geven: een grijze poes, cy pers ongeveer 4 maanden oud, een zwarte kater, van twee jaar oud, een wit met cyperse poes, van anderhalf jaar oud. DE PARAPLU In buurthuis De Paraplu vindt maandag 5 september een openbare vergadering plaats van het wijkcomité Paauwenburg. De aanvang is 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer de ingekomen-stuk- kenbespreken van de stich ting Opbouwerij Vlissingen en van de SOV over vakan tieperioden beroepskrach ten. Verder komt het activi teitenplan aan de orde. SCHOLING/BEROEP Voor mensen van 17 jaar en ouder begint dinsdag 6 september in Middelburg, in „de Schakel" Bachtensteene 14 te Middelburg een cursus Scholing en beroep. Einddoel van de cursus, die één jaar duurt, is het verwerven van de kennis nodig om met een beroepsopleiding te begin nen bij bijv. het C.B.B., de P.B.V.E., J. Dierxschool of wel C.V.V. en 20+ opleidin gen. Het eerste deel van de cursus is vooral oriënterend. Informatie wordt gegeven over scholing en beroepen en het maken van een keuze daarin. Het weer op peil brengen van de kennis staat centraal in het tweede cur- susdeel, dat in oktober be gint Aandacht wordt onder meer besteed aan taal, reke nen, kennismaken met de computer, huiswerk maken, meningsvorming en werk houding. De cursus wordt iedere dinsdagochtend gegeven en er is kinderopvang aanwe zig. Informatie en aanmel ding: Stichting Basiseduca tie, Lat. Schoolstraat 12 te Middelburg tel. 01180-16278. SCOREBORD Zaterdag 3 september a.s. om 11.00 uur draagt V.S.V. Olympus officieel een score bord over aan de gemeente lijke dienst Welzijnsvoorzie ningen. De overdracht vindt plaats aan de wethouder van sportzaken, de heer C. (ADVERTENTIES) Mon Plaisir 19 - Etten Leur - Tel. 01608-13850. de Keijzer. Dit gebeurt voor afgaand aan het internatio naal zaalhandbaltoemooi van Olympus, dat die dag in de sporthal Baskenburg wordt gehouden. Het bord is voor deze sporthal bestemd. V.S.V. Olympus heeft de Verenigde Spaarbank weten te interesseren het scorebord beschikbaar te stellen. ORGELCONCERT Voor vrijdag 2 september heeft de Orgelcommissie Vlissingen wederom een or gelconcert in de Vlissingse St Jacobskerk op het pro gramma staan. Des avonds om acht uur zal dan de Bra bantse organiste Ingeborg Vugs (geb. 1959) uit Oister- wijk concerteren. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Toccata, Adagio en Fuga in C gr.t, J.S. Bach, 2. Uit „Fünf Choralbearbei- tungen; a. Straf mich nicht in deinem Zom, b. Wer nur den lieben Gott laszt walten, GA. Homilius, 3. Uit Cho- ralvorspiele zu Liedem des Danischen Gesangbuchs": a. Sorrig og glaede, b. Freu dich sehr, meine Seele, A. Heiller, 4. Impromptu, L. Vieme, 5. Sonate I in d kl. t Introduction et allegro, pas torale, final., A. Guilmant. Ingeborg Vugs behaalde in 1984 de akte schoolmuziek en in 1985 de akte docerend musicus orgel. In 1987 ver wierf zij de akte uitvoerend musicus en thans bereidt zij zich voor op het examen do cerend musicus piano. Zij is organist van de r.-k. kerk te Haaren. Zij gaf reeds ver scheidene concerten, o.a. in de St Janskerk te 's-Herto- genbosch. SCHOUWBURG Tot en met 7 oktober 1988 toont Saskia Eggink, lid van de Zeeuwse Kunstkring, et sen in het Café en Restau rant van de Schouwburg in Middelburg. ZEELANDHALLEN FOOD en NON-FOOD zal van 5 t/m 7 september op 6000 m' tentoonstellings ruimte in de Zeelandhallen te Goes de oriëntatieplaats zijn voor een ieder werk zaam in: supermarkten kruideniers-, slagers-, bakkers- en groentebe drijven speciaalzaken in de le vensmiddelen- en delica- tessensfeer restauratieve bedrijven toeristische bedrijven horeca- en aanverwante bedrijven BOXERKRING De Boxerkring Zeeland houdt zaterdag 3 september op het terrein aan de Dene- markenweg in Vlissingen- Oost een hindemisbaan- wedstrijd. Het gaat hier om een landelijke wedstrijd. De wedstrijden vangen om 11 uur aan. Informatie bij Thea Haak, telefoon 01184-67332. HET FORT Op zaterdag 3 september a.s. wordt de speeltuin „Het Fort", na een moeilijke pe riode, heropend. Wethouder Bruinooge zal de officiële heropening verrichten door te beginnen met de kinder spelen. Deze kinderspelen vinden 's morgens en 's mid dags plaats en zijn voor alle leden van 4 t/m 13 jaar be doeld. Inschrijving hiervoor dient vooraf, op woensdag 31 augustus van 18.30-19.30 uur te geschieden in ons club huis. Verder zijn er tijdens dit tuinfeest informatie, broodjes, frisdranken, warme worstjes e.d. te ver krijgen. 's Avonds wordt er in het clubgebouw van de speeltuin een bingo-avond gehouden. Het tuinfeest be gint om 10.00 uur 's morgens en de bingo om 20.00 uur 's avonds, voor volwassenen. Overdag is er ook een rom melmarkt] e. KOFFIECONCERT Op zondag 4 september geeft het Middelburgs Muziek Korps o.l.v. Jack Laroes een concert op het Abdij plein. Het programma wordt afge wisseld met zang door het Vocaal Ensemble St. Lau rens o.l.v. Hans v.d. Broeke. Aanvang 11.30 uur. PRESTATIELOOP Zaterdag 3 september a.s. organiseert Terre des Hom mes is.w.m. Zeeland Sport haar prestatieloop door bos, strand en duin. Start om 3 uur bij Camping Dishoek. Afstanden: 4 en 7 km. Kosten 3.50 per deelnemer. De opbrengst komt als altijd ten goede aan kinderen in nood. GOLF PROMOTIE De Project Commissie van de Junior Kamer Schou- wen-Duiveland heeft, in het kader van een fund raising project, het initiatief geno men voor het organiseren van een Golf Promotie Dag, die gehouden zal worden in Burgh-Haamstede op zater dag 3 september a.s. De Stichting Golf Schouwen- Duiveland is verzocht mede gestalte aan deze aktivitei- ten te geven. De aanvang is 10.00 uur. VLISSINGEN - De kerke- raad van de St Jacobskerk nodigt iedereen uit tot het bijwonen van haar appel- dienst op zondag 4 septem ber om 9.45 uur.Naar aanlei ding van Jeremia 20: 7-9 en Handelingen 2: 37-47 zal er worden gesproken over de 'Waarom'-vraag. Waarom draagt de dominee een toga? Waarom heeft een liturgie vaak eenzelfde soort inde ling? Waarom ga je naar de kerk? De dienst zal muzi kaal worden begeleid door Bram Beekman op het orgel en het Vlissings Jongeren koor. In deze dienst zal ook het winterprogramma ge presenteerd worden. MIDDELBURG - In sa menwerking met het COC regio de Bevelanden organi seert het COC Walcheren op vrijdag 2 september een jon gerenavond in het pand aan de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg. De avond be gint om 21.00 uur en is be stemd voor jongeren tot 25 jaar. In een ontspannen sfeer kunnen jonge mensen elkaar leren kennen en over hun eigen homoseksualiteit praten. Er is voldoende in formatiemateriaal aanwe zig. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Op don derdag 1 september zal in de Lange Delft een square- dansdemonstratie worden gehouden. De dansgroep 'Scaldis squares Zeeland' houdt deze demonstratie te genover lederwaren Bijou. Het optreden begint om 19.30 uur, maar wordt bij eventu eel slecht weer afgelast. Het dansseizoen '88/'89 begint voor de 'Scaldis'-leden weer op vrijdag 9 oktober met squaredans. Verder gaat er op woensdag 14 september ook een rounddanscursus van start Beide avonden be ginnen om 20.00 uur in het dagverblijf 'De Windroos' aan de Koudekerkseweg 143 A in Middelburg. Belang stellenden zijn van harte welkom. MIDDELBURG - De werkgroep Natuur- en Mi lieu Educatie Walcheren start weer met enkele cur sussen. Geinteresseerden in flora en fauna kunnen onder meer kiezen voor de cursus insekten, die op donderdag 1, 8 en 15 september in de Christelijk Scholengemeen schap Walcheren gegeven wordt. Docent G. Geerse zal een algemene indeling geven van de diverse insekten, hun plaats in de kringloop en hun leefwijze en gedrag. Het gebruik van de op school aanwezige microscopen zal zijn verhaal verder illustre ren. Op zaterdag 24 septem ber zullen de cursisten geza menlijk aan een excursie kunnen deelnemen. nieuwe showroom met exclusieve tegels, marmer, sanitair en vloerverwarming. (eigen all-round tegelzetters) west ha vendijk - kulsel 10 roosendaal (tegen rijksweg A17) telefoon 01650-56727 I

Scheldebode | 1988 | | pagina 11