'Advertentiespel' wegens groot succes geprolongeerd Lenie 't Hart eregaste op 'Braderie Maritiem' Braderie weer beetje groter §f Joli Jolig I op Braderie SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 Het 'Advertentiespel' dat de Braderiecommis sie en de adverteerders in de Braderiekrant van De Scheldebode vorig jaar introduceerden krijgt de komende Bra- deriedagen een vervolg. Een logisch vervolg, want het unieke 'Adver tentiespel' bleek vorig jaar een schot in de roos. Hoe steekt het spel ook alweer in elkaar De komende drie da gen is het groot feest in het hart van Vlissingen. Op donderdag 25, vrij dag 26 en zaterdag 27 augustus beleeft de Scheldestad haar jaar lijkse Braderie Mar- tiem. Een driedaags feest dat deze keer ge heel in het teken staat van de zeehond in het algemeen, het zeehon dencentrum in Pieter- buren in het bijzonder. Eregaste tijdens de Bra derie Maritiem is nie mand minder dan Lenie 't Hart, de stuwende kracht achter het be kendste dierenzieken- huis van Nederland. Haar valt de eer te beurt om het driedaagse feest donderdagmorgen om tien uur officieel te ope nen. Vrolijke klanken Tijdens de Braderie Mari tiem trakteren de deelne mende winkeliers hun klanten uiteraard op de nodige aanbie dingen. Daarnaast hebben de Vlissingse ondernemers echter een paar regelrechte stunts in petto. Tijdens de Braderieda- gen bieden alle deelnemende winkeliers enkele artikelen uit hun assortiment aan tegen on gekend lage prijzen. Prijzen die eigenlijk niet meer van deze tijd zijn. Voor de bezoe kers van de Braderie Mari tiem betekent dat drie lang profiteren. Om een graantje mee te kunnen pikken van de 'bij na - weggeverij' moeten de bezoe kers van de Braderie Mari tiem wel op hun hoede zijn. De aanbiedingen gelden namelijk niet de gehele dag, maar slechts een half uur of soms zelfs maar een kwartier. Wie te laat aan de kraam ver schijnt slaat de plank helaas mis. Om de Braderiebezoekers een beetje te helpen bij het vinden van de superaanbie dingen roept speaker Dron- kers voortdurend om waar en wanneer een spektakulaire aanbieding te verwachten is. Uiteraard gebeurt dat keurig op tijd zodat alle bezoekers in de gelegenheid worden gesteld tijdig bij de bewuste kraam aanwezig te zijn. De lezers van deze Scheldebode Braderie krant hebben helemaal een streepje voor. Op de verschil lende advertentiepagina's in deze krant staat precies op welk tijdstip bij welke winke lier, op welk adres een gulle aanbieding geldt. In deze krant staat zelfs om wat voor aanbieding het gaat. Thuis kan dus al een keuze worden gemaakt, kan reeds een stra tegie worden uitgestippeld om De zestiende Braderie Mari tiem Vlissingen steekt in ieder geval wat deelname van on dernemerszijde betreft alle voorgaande edities naar de kroon. Niet minder dan twee honderd kraampjes vielen er door de Braderiecommissie te verdelen. In feite had dit aan tal nog groter kunnen zijn. Vooral van buiten Vlissingen is door handelaren en markt kooplieden veel interesse ge toond voor de Braderie Mari tiem. Om de braderie voor zo wel publiek als deelnemende middenstanders aantrekkelijk te houden heeft de Braderie commissie weloverwogen ge selecteerd. Desondanks heeft de commissie veel meer deel nemers toe kunnen laten dan in voorgaande jaren. Beden daarvan is de uitbreiding van het braderieparkoers met de Nieuwendijk en het Bellamy- park. De uitbreiding in de richting van de waterkant is eveneens weloverwogen. Al lereerst wil de Braderiecom missie het oude 'braderierond je' in ere herstellen, ten tweede wil de commissie de komende jaren de mogelijkhe den die de vernieuwde Koop manshaven en Vissershaven gaan bieden optimaal benut ten. Om de overgang wat ge- leiderlijker te laten verlopen wordt nu reeds geknipoogd in de richting van Michiel. V.V jjijjji De clown Joli Jo li® lig is donderdag, ijijij; vrijdag en zaterdag jig:: te gast op de Brade- ijijij; rie Maritiem. De gig vrolijke grappen- jgg maker komt op uit- gjg nodiging van stof- jijijij fenhuis La Vaca en •gijl koffieshop La Reine jijijij de jeugdige bezoe- jjjjjjj kers vermaken. jijiji: Joli Jolig deelt aan de jij-j-j allerjongste braderiegan- ijijjij gers gratis ballonnen uit, ijijiji in de stand van de Die- ijijiji renbescherming helpt de ijijiji clown met de verkoop iii;i;i van kleine schilderijtjes i;iji;i van zeehondjes en andere ijijiji dieren. De opbrengst van ijijiji deze actie is bestemd ;i;i;i; voor het Dierenasiel Vlis singen. Bij de opening gigi van de Braderie Mari- gigi tiem biedt Joli Jolig het gigi eerste schilderijtje aan gijiji aan Lenie 't Hart. gijiji Tijdens de Braderie gigi laat Joli Jolig zien dat hij gigi eigenlijk van alle mark- gigi ten thuis is. Naast de ver- gigi koop van kleine kunst- gigi werkjes duikt de Vlis- gigi singse clown ook in de jijigi wereld van de muziek, gigi Vrijdagavond tussen ze- jijijij ven en negen uur treedt gjgj de clown op de kop van gigi de Walstraat op met de gijiji formatie Riverside Com- gigi bo. Tijdens het optreden gijiji probeert Joli zoveel mo- ijijiji gelijk langspeelplaten gigi van deze band aan de ijijiji man te brengen. Een deel ijijiji van de opbrengst gaat ijijiji namelijk naar het asiel, ijijij; Bij La Reine verkoopt jijijij Joli Jolig singles van gigi Sandwich. De opbrengst jijijij van deze plaat gaat even- jijijij eens naar het goede doel. gigi zoveel mogelijk voordeeltjes binnen te halen. Om er hele maal zeker van te zijn dat geen enkele 'weggever' aan uw neus voorbij gaat is het mis schien niet eens onverstandig om deze krant tijdens een be zoek aan de Braderie mee te nemen. Het kan u in ieder ge val vele guldens voordeel op leveren en het maakt een be zoek aan de Braderie Mari tiem nog een beetje spannen der. Om kwart voor tien worden Lenie 't Hart, burgemeester Van der Doef en de wethou ders op het stadhuis onthaald op een muzikale groet. Onder escorte van de politie en voor afgegaan door een looporkest wordt het gezelschap per koets en paardentram via de Bad huisstraat naar het Betje Wolff plein gebracht. Na een kort woord van welkom door winkeliersvoorzitter Nijman zet Lenie 't Hart het licht op groen voor de zestiende Bra derie Maritiem. Hoe dat pre cies gaat gebeuren blijft voor alsnog een verrassing. Tot nu toe is slechts bekend dat de zeeverkennersgroep De Wa tergeuzen een steentje aan het openingsgebeuren zal bijdra gen. Spektakel lijkt daarmee verzekerd. In ruil voor de komst naar Vlissingen geeft de Braderie commissie eregaste Lenie 't Hart heel wat terug. Drie da gen lang staan informatie stands in de schaduw van de St. Jacobskerk waarin aller hande informatie is te verkrij gen over de zeehonden in ons land en de werkzaamheden in het zeehondenopvangcentrum. Daarnaast proberen de Vlis singse ondernemers tijdens de Braderie Maritiem zoveel mo gelijk donateurs voor het zee hondencentrum te werven. De Braderiecommissie schoot met het Advertentiespel vorig jaar midden in de roos. Reden om de race tegen de klok dit jaar te herhalen. Een Braderie zonder muziek is geen echte Braderie. Van daar dat de Braderiecommis sie en de diverse horeca-on- dernemers hun uiterste best hebben gedaan om zoveel mo gelijk muziekgroepen naar Vlissingen te halen. Een van de hoogtepunten is uiteraard de jaarlijkse Taptoe op het Stadhuisplein die vrijdag aan staande om negen uur begint. Tijdens de Braderiedagen lo pen diverse looporkesten over het parkoers, is er een optre den van Inter Scaldis Pipes and Drums en brengt de Grupo Bolivia Canta orginele Zuidamerikaanse muziek uit het Andesgebied. De formatie Dreams zorgt voor ontspan nende dansmuziek, Sticky Fingers brengt luchtige pop. Op de kop van de Walstraat concerteren Sticky Fingers, Covers en Shocat. De eerste Braderiedag verzorgt Opus 7 uit Goes een soundmix- en playbackshow op het Bella- mypark. Om de braderiebezoekers over de streep te trekken geven de lokale ondernemers iedere nieuwe donateur een leuke button. Tijdens de driedaagse worden tevens de nodige fi nanciële acties op de rails ge zet. De opbrengst van deze ac ties gaat uiteraard naar Pie- terburen. Lenie 't Hart is eregaste tijdens de Braderie Maritiem.

Scheldebode | 1988 | | pagina 8