Wielercomité Koudekerke in de problemen Streekbedevaartplaatsen gebundeld in boekwerk Stadhuistoernooi Zwemmen voor Ur.icef Debatten over informatisering De nieuwe Suzuki Alto moetje even voelen. UI Trimmers strijden om Zeeuwse kampioenschap Muzikale show Ruime Keus in Klasse-Keukens! De Wending SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 KOUDEKERKE - Een boek met als titel „De Lieve Vrouwtjes in Zeeland" heeft iets lichtzinnigs, menigeen zal onmiddelijk denken aan een roman tisch streekverhaal. Anders dan de titel misschien doet vermoeden handelt dit boek over de Mariave rering in Zeeland. Huidige „protestantse" dorpen bleken vroeger belangrijke streekbedevaartplaat sen te zijn. Auteur van dit boekje „De Lieve Vrouwtjes in Zeeland" is A.M.J. Schutijser uit Koudekerke. Eerder schreef hij het boek: „De ge schiedenis van de rooms-katholieke parochie van Vlissingen". Mariaverering Mirakelboek miniminiumlullig .ïïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? films In kader Zomeruniversiteit Zeeland In de grote Keukenstudio (zo'n 1.000 m2!) van Eleveld in Etten Leur staan ze allemaal bij el kaar; Klasse-Keukens van de bekendste merkea Met een ruime keuze in modem of klassiek. Gewoon eens komen kijken...! 4901^-^UlJ ^iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Onduidelijk 309 KOUDEKERKE - In de wielerronde van Koudekerke op zaterdag 20 augustus ko men drie categorieën in actie. Om 16.00 uur klnkt het eerste startschot voor de nieuwelin gen-dames, die 35 kilometer moeten afleggen. De liefheb bers beginnen om 17.00 uur aan hun karwei over 60 kilo meter en tenslotte zijn om 18.30 uur de amateurs aan de beurt die 80 kilometer voor de wielen krijgen. De wedstrijd voor amateurs heeft geruime tijd aan een zij den draadje gehangen, omdat de belangstelling van de zijde der renners in eerste instantie zeer gering bleek. Een paar weken voor de wedstrijdda tum hadden nog maar een dertiental renners ingeschre ven. Later kwamen er toch nog wat aanmeldingen bin nen, zodat het organiserende comité alsnog besloot de ama- teurkoers door te laten gaan. Er zijn rond de dertig vertrek kers. Onder hen Vester Aarts, Ad Polak, Marcel Gunst, Ja nus de Visser, Dick van Zan- tem, Toon Vermeulen en di verse Brabanders. De voornaamste reden dat de amateurs weinig interesse toonden voor de koers in Kou dekerke is volgens de voorzit ter van het wielercomité Daan Stompé te wijten aan het feit dat er op dezelfde dag een amateurkoers is in Zierikzee. Stompé is daar woedend over en wil kwijt: „Dit had natuur lijk nooit mogen gebeuren. Want twee koersen vaststellen in onze provincie voor ama teurs op dezelfde dag, daar schep je natuurlijk problemen mee. Dan moet er één van de comités het loodje leggen. En uiteraard zijn wij dat, wat het aantal deelnemers betreft. Want financieel kunnen wij niet opboksen tegen Zierikzee. Daar kan men wel met de geldbuidel rammelen en is men bij voorbaat verzekerd van een groot deelnemersveld, via het verstrekken van een flinke reisvergoeding voor de renners". Stompé is dan ook in zijn wiek geschoten over het feit dat de KNWU-districtscon- tactfunctionaris Wim Tim mermans toestemming heeft verleend aan Zierikzee om op 20 augustus te koersen. „Wij in Koudekerke rijden altijd op de derde zaterdag in augustus, dat is onze vaste da tum", laat hij weten. „Daarom is het voor ons onverteerbaar dat Zierikzee, dat in de voor gaande jaren een vroegere da tum had, nu opeens toestem ming kreeg om op te schuiven. Daardoor zijn wij zwaar ge dupeerd en dat schuiven wij voor het grootste gedeelte in de schoenen van Timmer mans, die blijkbaar voor vriendjespolitiek heeft geko zen. Bekend is dat hij op zeer goede voet leeft met één van de organisators van de koers in Zierikzee, Wim Evertse. Deze heeft destijds tijdens een rumoerige vergadering van het district Zeeland van de KNWU Timmermans in het zadel geholpen wat een be stuursfunctie betreft. Dat ging toen ten koste van Bert van Gils, die blijkbaar hangen moest en uit het districtsbe- stuur verdween. Maar Tim mermans moet bedenken dat hij als waarnemend DCF en als verantwoordelijk man voor het vaststellen van de wedstrijdkalender boven de partijen moet staan. Zijn han delwijze keuren wij dan ook ten zeerste af. Wim Timmermans, gecon fronteerd met de uitlatingen van Daan Stompé betreurt het dat er voor Koudekerke pro blemen ontstaan met betrek king tot de wedstrijddatum. Timmermans: „Maar die waren er al in januari tijdens het vaststellen van de wed- strijdkalender. Na afloop van die kalendervergadering heb ben we trouwens met meer dere comités rond de tafel ge zeten die problemen hadden met hun wedstrijddatum, zo als Kortgene en Middelburg. Met hen kwamen we eruit, maar zowel Koudekerke en Zierikzee hielden vast aan de datum van 20 augustus. Dus wat moet je dan anders beslis sen dan ze hun gang te laten gaan. Er zijn trouwens al eer der twee amateurkoersen in Zeeland verreden op één en dezelfde dag. Bijvoorbeeld in Kortgene en Oud-Vossemeer. En beide comités waren toen verzekerd van een goed deel nemersveld. Ik bedoel dus maar dat dit wel kan. Maar mijn inziens had Koudekerke actiever moeten zijn om ren ners aan te trekken, bijvoor beeld via een persoonlijke be nadering. Dan was er wellicht geen vuiltje aan de lucht ge weest". Stompé vindt dat onzin en ventileert: „Wij gaan op deze manier echt niet bedelen om renners en hebben de formele weg gevolgd. Dus een adver tentie geplaatst in het KNWU- bulletin dat elke renner onder ogen krijgt. En dan is het maar afwachten wie er gaat inschrijven. Wim Timmer mans moet dus niet trachten recht te praten wat krom is en geen toestemming moeten ge ven aan Zierikzee om op onze dag te koersen. Dan was hij van alle gedonder af geweest. In ieder geval zal deze af faire nog wel een flinke staart krijgen. Wij laten ons in Kou dekerke beslist niet ringeloren en daarom zullen wij op de districtsvergadering nog eens vol tegengas geven. Daar zal het niet alleen gaan donderen, nee, zeg maar dat ik daar een kanon zal afschieten", aldus Daan Stompé. De Lieve Vrouwtjes in Zeeland Bedevaarten zijn van alle tijden en plaatsen. Particulier of groepsgewijs gingen men sen naar een of ander heilig dom om daar bepaalde gun sten af te smeken, boete te doen of dankbaarheid te be tuigen. Het ter bedevaart gaan is een algemeen godsdienstig verschijnsel dat reeds bij de Joden, Grieken, Romeinen en Germanen algemeen bekend was en ook bij de Islamieten en Indiërs zeer in tel is. Tegenwoordig kennen we de bedevaarten naar Mekka, Jeruzalem en Benares. Maar ook binnen het Christendom zijn er bekende bedevaart plaatsen, denk hierbij aan Lourdes, Banneux en Rome. In de middeleeuwen liepen de mensen ettelijke honderden kilometers naar een bede vaartplaats. Zo kende men bijvoorbeeld de straf bede vaart naar Santiago de Com- postella, een bedevaartoord dat tegenwoordig weer door velen wordt bezocht. Natuur lijk zijn de kruistochten naar het Heilig land de bekendste geweest. Onvoorstelbare af standen hebben deze pelgrims te voet moeten afleggen, daarom zocht men bedevaart plaatsen dichter bij huis. Zo ontstonden de typische „streekbedevaartplaatsen" waar de bevolking op kleine schaal en dichtbij wilde bren gen wat ze veraf - in Lourdes en Rome - hadden beleefd. Maar er zijn ook in eigen om geving bedevaartplaatsen ont staan waar een bepaalde ge beurtenis aan de oorsprong ligt zoals in Vrouwenpolder en Aardenburg. A.M.J. Schutijser: „Zeeuwse bedevaartplaatsen waren geen straf- of boetebedevaartplaat sen, veelal vereerde men uit dankbaarheid Onze Lieve Vrouw. In Zeeland zijn er zo'n vijftien bekende bedevaart plaatsen ter ere van Maria, de moeder van Jezus. In Zeeuws- Vlaanderen is Axel, Biervliet, Clinge en Lamswaarde van historisch belang. In Aarden burg vinden we nog steeds het beeld Onze Lieve Vrouw met de inktpot. Volgens de legende kreeg een gevangene, die van moord werd beschuldigd, be zoek van Maria. Zij had in haar hand een inktpot en een ganzeveer en schreef op een vel papier „onschuldig". De gevangene werd onmiddelijk in vrijheid gesteld. Jammer- genoeg is het beeld in Aarden burg een duplicaat want het originele beeld is in Brugge te vinden. Ook Kapellebrug heeft nog iets tastbaars namelijk een klein kapelletje met een Mariabeeld. In Zuid-Beveland was vroe ger het dorpje Baarsdorp. Langs de rijksweg, afslag Goes, zie je nog steeds een muurtje van bakstenen. Vroe- MIDDELBURG - De oproep voor het poezevolkje mocht niet baten. Misschien oorzaak het prachtige zomerweer, wat onge twijfeld de gedachte aan een nieuw huisdier op de achtergrond plaatst. Eén mevrouw die erop af kwam vond wel bij toeval haar eigen vermiste poes terug in het asiel, dus helemaal voor niets was de oproep niet. Voor dat we naar de hond van de week gaan even wat aan dacht voor wat anders. Al sinds begin dit jaar (al eerder vermeld in deze rubriek) zit er een wit konijn in het asiel. Een gewoon huis-tuin en keuken konijn met rode oogjes. Zodra de konijnen in een dierenwinkel zitten worden ze wel gekocht, en kleine ko nijntjes waar een thuis voor gezocht wordt komen ook wel te recht, maar om een konijn uit het asiel te gaan halen, nee die ge dachte komt niet gauw bij mensen op. De asielbezoeker op zoek naar een hond of poes loopt gewoon langs het hok en denkt dat het konijn bij de inboedel hoort. Misschien dat het de komende weken lukt. Als u uw kind een konijn belooft of naar een konijn op zoek bent, kom dan voor de aardigheid eens naar het asielko nijn kijken, wie weet klikt het wel en vinden we een gezellig thuis voor deze witte. Hond van de week is Kaffi, en of het zo moet zijn, het is weer een bastaard-foksje. Dit keer is het een zwarte met een witte borst. Kaffi is een afstandshondje, een reu van zes jaar oud en sinds mei in het asiel. Dit voor de tweede keer, want Kaffi was er al eerder in februari. Het is absoluut geen probleemhondje. Kaffie is een en al vrolijkheid en speelt graag met andere hon den. Wel moet de nieuwe baas een beetje op hem letten want dit baasje gaat graag alleen aan de wandel. Evenals Siep, de kat on der de katten van twee weken geleden, opent Kaffi zijn eigen deur om te gaan stappen. Toch is dit hondje beslist een leuke aanwinst, een gezellige vrolijke levensgenieter. Wie meer infor matie wil kan kontakt opnemen met asiel Middelburg, telefoon 01180-13579 tijdens asieluren. ger stond hier de kerk van Baarsdorp, de mensen gingen naar Onze Lieve Vrouwe van de Poel. De waterput bij deze kerk zou een geneeskrachtige bron zijn. Natuurlijk is Rei- merswaal ook belangrijk, nog steeds vindt men bij laag tij bedevaartmedailles die de pel grims kregen als een soort be wijs. Op Walcheren kennen we de bedevaartplaats Vlissingen. Norbertijner monniken uit Antwerpen gaven aan de Vlis- singers het beeld van Maria. Dit beeld stond op een paal on der aan de dijk, daarom kreeg het de naam Onze Lieve Vrouw op 't staekske. Veel zeelieden kwamen hier bidden omdat men weer veilig in de haven was aangekomen. In Vlissingen is niets meer terug te vinden alleen de naam van de kerk, Onze Lieve Vrouwe Kerk, en de Vrouwestraat her inneren nog aan die tijd. Een wijd en zijd beroemd genade oord is ongetwijfeld Vrouwen polder geweest. In de kerk hing het miraculeuze schilde rij „Onze Lieve Vrouw van de Polder", dit schilderij werd jaarlijks op 15 augustus in een processie door de polder ge dragen." Het genade-oord Vrouwen polder werd zelfs bezocht door Keizer Sigismund van Lu xemburg. Veel pelgrims wa ren zeelieden, kreupelen, blin den en doven die zich in gebed verenigden voor het miracu leuze schilderij. Had er dan een plotselinge genezing plaats, dan werd dit geval on derzocht. Kreeg men zeker heid dat er werkelijk een won der was gebeurd, dan werd dit opgetekend in het groot Mira kelboek. Het Mirakelboek van Vrouwenpolder is tijdens de hervorming verloren gegaan. A.M.J. Schutijser: „Het pa neeltje verdween ook in deze periode maar is later bij toeval ontdekt in Brugge. In 1938 kwam het weer terug naar Walcheren waar het een plaatsje kreeg in de rooms-ka tholieke kerk van Middelburg. Elke donderdag kan men dit schilderij van 11.00-15.00 uur bezichtigen in de zijkapel. De Zeeuwse bedevaartplaatsen blijken voornamelijk in de dertiende eeuw te zijn ont staan. Jammergenoeg is tij dens de reformatie de open lijke Mariaverering volkomen teniet gegaan. Maar misschien krijgen we weer een bede vaartplaats in Zeeland." Pastor Burm uit Vlissingen: „We merken dat veel Zeeuwen zich weer gaan interesseren voor bedevaarten. Velen krij gen kracht om hun ziekte te kunnen dragen, en gaan naar de bedevaartplaats Lourdes. Voor anderen is het een medi tatie geworden, even ont vluchten uit deze jachtige maatschappij. Maar er zijn ook mensen die andere men sen belangenloos helpen tij dens een bedevaarttocht, het is dus een soort sociale vakantie geworden. Wij zijn bijzonder blij met het onderzoek van dhr. Schutijser, maar het boekwerk is een inventarisatie en geen wetenschappelijk werk." Het boekje van A.M.J. Schu tijser zal verschijnen in de Maria-maand oktober. In het wijk-centrum Open-Hof te Vlissingen zal tevens een ten toonstelling worden gehouden. MIDDELBURG In de voorbereiding op de nieuwe i voetbalcompetitie spelen de sterkste voetbalploegen van §j Walcheren zondag aanstaande tegen elkaar tijdens het E E jaarlijkse Stadhuistoernooi in Middelburg. Binnen de lij- E E nen komen de standaardelftallen van hoofdklasser Vlis- I- singen, zaterdag tweedeklasser Arnemuiden en zondag E tweedeklasser Middelburg. Vierde deelnemer aan het toernooi is de Westbrabantse hoofdklasser Halsteren. De wedstrijden worden gespeeld op het sportcomplex Na- E E dorstweg en het sportcomplex Sportlaan. Om 13.00 uur E speelt Middelburg tegen Vlissingen en treedt Arnemui- E den aan tegen Halsteren. De wedstrijden duren twee keer E een half uur. Om half drie begint de strijd om de derde en E vierde plaats, de winnaars van de openingswedstrijden E E spelen om 15.45 uur de finale. Naast de standaardteams E E komen ook de A-junioren tegen elkaar uit. Voor hen geldt E hetzelfde wedstrijdprogramma. Na afloo" "an de wed- strijden worden de prijzen uitgereik. net clubhuis van H de organiserende voetbalvereniging Middelburg. ARNEMUIDEN - Vanaf volgende week maandag 22 augustus vindt in Arnemuiden in het gemt_: ''ik zwembad een zwemvierdaagse plaats. Iedere dag wordt er van 2 tot 4 gezwommen. Hieraan is een actie voor Unicef verbonden. Volgens een woordvoerster van het zwembad bleek de ac tie die vorig jaar voor Unicef werd gehouden, een enorm succes te zijn. „Ook dit jaar hebben we daarom deze actie verbonden aan de zwemvier daagse. De kinderen die mee doen, krijgen bij hun deelne merskaart een sponsorkaart. Familie, vriendjes en kennis sen kunnen een bedrag inzet ten en de kinderen zwemmen hier dan voor. Zo zit er ook nog een leuk spelelement in voor de kinderen." Het geld dat opgehaald wordt voor Unicef, wordt ge bruikt voor de aanleg van wa terleidingen en andere voor zieningen in de plaats Burun di. VLISSINGEN - Wielren nende trimmers die aangeslo ten zijn bij de stichting Trim- belangen Midden-Zeeland gaan op en rondom de boule vard in Vlissingen strijden om het Zeeuwse kampioenschap. De titelwedstrijd wordt ge houden op zaterdag 20 augus tus en om twaalf uur 's mid dags komen de veteranen als eersten in actie. Zij moeten 40 kilometer afleggen. Zeeuwse kanshebbers zijn onder ande ren Eddie van der Weele, Joop Smet en Jan Filius, maar zij zullen ongetwijfeld geduchte tegenstand ondervinden van n In de Vlissingse bioscoop Al- hambra deze filmweek nage noeg geen wijzigingen in het programma. Op de rol staan nog altijd de succesfilms 'Rambo III', de Nederlandse productie 'Honneponnetje' en het avontuur van 'Crocodile Dundee'. Nieuw is wel de film voor de kinderen. Gedraaid wordt de van Nederlandse stemmen voorziene tekenfilm 'De Speurneuzen'. In Middelburg is op filmge bied deze week weer heel wat te beleven. In Electro is de nieuwste productie met Danny de Vito te zien. De film 'Throw Mamma for the Train' is een 'komische thriller'. Larry Don- ner en Owen Lift willen bei den hun vrouw vermoorden. Ze besluiten elkaar een handje te helpen zodat in beide geval len het motief ontbreekt. Echt succesvol zijn beide heren ech ter niet, steeds weer komt een kink in de kabel. Een en ander leidt tot de meest waanzinnige situaties die hun hoogtepunt bereiken tijdens een tochtje met de trein richting Mexico. 'Gooi Mamma uit de Trein' is dagelijks te zien. In het biblio theektheater gaat de film 'Maurice' de tweede week in. Te zien op donderdag, vrijdag en zaterdag. In Electro is de film 'A Prayer for the Dying' de tweede film op de rol. Nieuw in het Schuttershof zijn de films 'Wall Street'een film van Oliver Stone met in de hoofdrol Michael Douglas, en 'A Hora da Estrella' met Marce llo Cartaxo. Voor de kinderen draait in het Schuttershof 'My Little Pony'. MIDDELBURG - In het ka der van de Zomeruniversiteit Zeeland worden, naast het meer kursusachtige program- ma-onderdeel in hotel Britan nia te vlissingen, avonden voor een meer algemeen pu bliek georganiseerd in de vorm van debatten. Deze de batten gaan over de belang rijkste aspecten van de infor matisering van onze samenle ving. Zeventien deskundigen zullen op 4 avonden met elk aar in discussie gaan, aan de hand van stellingen. Er zal ruime gelegenheid zijn voor publiek om aan de discussies deel te nemen. Gratis toe gangskaarten zijn telefonisch te reserveren of af te halen bij de Zeeuwse Bibliotheek (teL 01180-30330). Het eerste debat, op maan dag 22 augustus 1988, gaat over de informatiesamenleving. Hieraan nemen deel prof. dr. C. Hamelink, hoogleraar in ternationale communicatie aan de universiteit van Am sterdam, drs. B. Verwaaijen, algemeen directeur telecom municatie van de PTT, dhr. E.J. Wintzen, president-direc teur van BSO/beheer B.V. en als voorzitter fungeert dhr. J. van der Doef, burgemeester van Vlissingen. Het tweede debat, op dins dag 23 augustus 1988, heeft als onderwerp milieu en bedrijfs leven. Bij de industrialisering van Zeeland stonden/staan bedrijfsleven en milieubewe ging vaak tegenover elkaar. Het is de vraag of dat in een informatiesamenleving zo zal blijven. Welke ervaring leert (ADVERTENTIE) Autobedrijf Paauwenburg B.V., Gerbrandystraat 4, Vlissingen, 01184-65496 het project kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen ons over de structurele samenwer king tussen bedrijfsleven en milieubeweging. Over deze vraagstukken gaan prof. dr. ir. T. de Jong, hoogleraar milieu planning aan de Technische Universiteit te Delft, dhr. A. van de Biggelaar, directeur van de Stichting Natuur en Milieu en dr. ir. H.A.C.M. Spaas, directeur van Dow Chemical, met elkaar in con claaf. Als voorzitter fungeert drs. J. de Vries, coördinator van de Zeeuwse Milieufedera tie. Op donderdag 25 augustus 1988 zal in het derde debat de ontwikkeling van de arbeid centraal staan. Deze discussie wordt gehouden tussen prof. dr. J. Berting, hoogleraar theoretische sociologie en ge schiedenis van de sociologie, dr. R. Vreeman, bonds be stuurder van de Vervoersbond F.N.V. en drs. J.A. Dortland van het Verbond van Neder landse Ondernemingen. Voor zitter is drs. M. Strous, dis trictsvoorzitter van FNV Zee land. Het vierde en laatste debat, op vrijdag 26 augustus 1988 gaat over de toekomstmoge lijkheden van Zeeland. Moet Zeeland zich na de overgang van een agrarische naar een industriële samenleving op maken voor een nieuwe over gang naar een informatiesa menleving, diensten economie etc. Welke rol kan het wegval len van de E.G.-grenzen in 1992 hebben? Hieraan nemen deel prof. dr. P. Drewe, hoog leraar stedebouwkundig on derzoek aan de Technische Universiteit te Delft, prof. dr. D. Lappe, hoogleraar aan de Technische Universiteit te Hamburg, prof. dr. L. Klaas- sen, wetenschappelijk direc teur van het Europees Insti tuut voor vergelijkend stede lijk onderzoek (EURICUR) en dr. G. Allaert, le aanwezend assistent bij het Seminarie voor Survey en Ruimtelijke Planning van de Rijksuniver siteit te Gent, met als voorzit ter de heer drs. M. Verburg, lid van de Raad van State. Bovenstaande debatten worden gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 20.00 uur. OOSTKAPELLE - Op het oude sportterrein aan de To renstraat in Oostkapelle geven het Junior Drumcorps Johan Friso en Juliana's Drum and Bugle Corps donderdag 18 augustus een muzikale show. Het optreden van de Middel burgse gezelschappen begint om half acht 's avonds. (ADVERTENTIE) Mon Plaisir 19 - Etten Leur - TeL 01608-13850. de Brabanders Cees van der Horst en Jacky de Goede, die ook bij TMZ zijn aangesloten. Om kwart over één vertrek ken de C-renners, die even eens 40 kilometer voor de wie len krijgen. Bij deze categorie is het moeilijk om favorieten aan te wijzen. De B-renners die 50 kilome ter moeten afleggen tellen in hun midden als prominenten Johan de Punder, Ton Ver hulst en Daaf van der Vliet Als tussendoortje gaan om kwart voor vier nog wat plaatselijke renners duelleren, die niet aangesloten zijn bij TMZ. Het klapstuk van de middag wordt de wedstrijd voor A- renners, die om half vijf be ginnen aan hun klus over 70 kilometer. Robbie Meijer, Jan van 't Westende en Wim Hoondert kunnen bij deze ca tegorie een toonaangevende rol vervullen. Organisator van dit Zeeuwse kampioenschap is Frans Wassink. Daar kan men zich opgeven voor deelname via telefoonnummer 01184- 15183, of via TMZ-Info 01102- 3400. MIDDELBURG - In het 1 artikel over de verhuizing E van de Stichting Maat- schappelijke Dienstverle- E ning, is door een foutief E foto-onderschrift enige E onduidelijkheid ontstaan. E E Voor alle duidelijkheid E E vermelden wij nogmaals E E dat vanaf donderdag 11 E augustus de diensten Al- E gemeen Maatschappelijk E Werk Walcheren-Noord, j= de gezinsverzorging en E het centraal bureau van E de stichting zijn onderge- E bracht aan de Breestraat 15 in Middelburg. Alge- E meen Maatschappelijk Werk Walcheren-Zuid en het Bureau Sociaal E E Raadslieden blijven ge- E E vestigd in Vlissingen aan E E de Brouivenaarstraat 4. llllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllliïï VLISSINGEN - In de Kerk straat 2 is op 10 augustus de Christelijke boekhandel „De Wending" geopend. Eigenares van „De Wen ding" is mevr. P.S. van Belzen: „Voorheen was deze winkel een Evangelische boekhandel. Ik verkoop hoofdzakelijk boe ken met een christelijke ach tergrond. Verder heb ik een groot assortiment van kaarten en tegeltjes met teksten. Omdat het een christelijke boekhandel is verkopen we di verse soorten bijbels (Staten-, vertaling). Christelijke boek handel „De Wending" is de ge hele dag geopend.

Scheldebode | 1988 | | pagina 9