Jonathan nestelt zich in Middelburg Feestelijkheden rondom 'De Mug' Bureau voor Rechtshulp start een voorlichtingscampagne het weten waard Atelier, galerie en architectenburo onder één dak Nieuwe camcorder van Sony bij Foto van Pagee in Middelburg La Place in andere handen Gevonden BURO VOOR RECHTSHULP ZEELAND Nieuwe tweewekelijkse rubriek Spreekuren Toevoeging Eigen bijdrage Expositie SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 305 Middelburg, Vlasmarkt 28, tel. 01180-37120 VLISSINGEN/MIDDELBURG - Het Bureau voor Rechtshulp start binnenkort een voorlich tingscampagne in uw Scheldebode. Om de veer tien dagen zal het bureau artikelen verzorgen over zeer verschillende onderwerpen zoals huurproblemen, arbeidsvoorwaarden, ontslag, uitkeringen, vreemdelingenzaken, echtscheidin gen, koop- en verkoop. HUISARTSEN KRUISWERK TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN ...De jonge zeemeeuw ontdekt langzamerhand zelf alle fabel achtige technieken van het vliegen, zelfs ten kost van zijn plaats in de meeuwen-maatschappij, die in veel opzichten op de onze lijkt. Jonathan weet het vliegen te verheffen tot een aparte kunst los van de noodzaak om daarmee voedsel te bemachtigen. Zo ont dekt hij het waardevolle van alles om hem heen, dingen die meer betekenen dan vliegen alleen. Terugkerend naar zijn meeuwen maatschappij en de achtergeblevenen laat hij anderen delen in zijn geluk, maar ook in het moeilijkste, de kunst om anderen lief te hebben als jezelf... MIDDELBURG - In de St. Janstraat in Middelburg opent vandaag -woensdag 17 augustus- Atelier en Galerie Jonathan. Geesteskind van Ad Backx en Emmy Stokvis, ondergebracht in een van de oudere monumentale panden van de stad. Een be wuste keuze. Een pand in het hart van een stad die teert op een enorm historisch erfgoed, een stad in de nabijheid van de altijd inspirerende zee. Het monumentale pand in de St. Janstraat hebben Ad Backx en Emmy Stokvis een aantal weken geleden gekocht van twee oude dames. Het huis was nog vrijwel helemaal in oude stijl, vernieuwingen wa ren nauwelijks aangebracht. Beneden werden de restanten van een vroeger washok ont dekt, tegenover de kraan is de oude vuurplaats terug te vin den. Het huis beschikte over een eigen watervoorziening, fraaie Delftsblauwe plinten, kolomvoeten van blauwsteen en tientallen centimeters dikke muren. Aanpassing van het pand had dan ook heel wat voeten in aarde. „Ons werkschema liep hele maal in het honderd, ziekte remde een en ander af. Van daar dat veel op het laatste moment moest gebeuren. Maar we hebben het wel ge troffen in dit buurtje. De een na de ander valt spontaan bin nen om ons te helpen. Dat geeft een fantastisch gevoel", aldus Ad Backx, architect van beroep. Ondanks de hulp van de buurtbewoners kon de ope- VLISSINGEN - Op woens dag 17 augustus bestaat Braai -Tapperij -Restaurant De Mug vijftien jaar. Dit derde lustrum wordt iets heel bijzonders. Zo is er een offi ciële opening van het met 12 zitplaatsen uitgebreide res taurant én van het nieuwe restaurant met 24 zitplaatsen. De feestelijkheden worden om 16.00 uur klankrijk ge opend door het zigeunerorkest 'Gipsy Swing Quintet', dat ook verder de muzikale omlijsting zal verzorgen. Daarna zal om 21.00 uur Yvonne de Kok, bij gestaan door een gelegen heidsformatie, de taak overne men tot half een 's nachts. De plechtige opening van beide restaurants geschiedt door het spelen van het nieuwe spel 'Thuis in De Mug', een ontwerp van Inge van de Kooij. Mevrouw Gabriëlse- Baljeu verricht de openings handeling door het werpen van de eerste dobbelsteen. Iedereen kan daarna zelf aan het spel deelnemen. Zodra de winnaar bekend is, gaat de tap open voor het 'Mug Bitter', speciaal voor 'De Mug' ge brouwen door Caspar Peter son van brouwerij 't Ij. Het eerste glas zal worden getapt door culinair journalist en bierkenner Rien van Reems Van 17.00 tot 19.00 uur zijn de 'Mug Bitter-uurtjes'. De nieuwe Sony Video 8 Camcorder is een uiterst handzaam apparaat. Bij Foto van Pagee in Middelburg kunnen belangstel lenden met de jongste Sony kennismaken. MIDDELBURG - Sony, nog altijd een van de toonaangevende producenten van kwalitatief hoogstaande video-apparatuur, heeft haar modellenlijn opnieuw uitgebreid. Jongste telg in de Sony-familie is de Video 8 Handycam CCD-F330, een ideale fa milie-camcorder met twee digitale geheugens. De eenvoudig te bedienen camera is onder meer te zien bij Foto van Pagee aan de Lange Delft 115 in Middelburg. Volgens de technici van Sony is de nieuwe Video 8 Cancorder uitgerust met alle eigenschappen die de Handycam-modellen zo populair maken. Zo is het apparaat uiterst compact, fraai van vormgeving en eenvoudig te bedienen. Opgenomen beelden kunnen direct door de electronische zoeker worden teruggezien, onscherpe beelden zijn niet meer mogelijk omdat de camcorder is uitgerust met een auto focus. Het is mogelijk zelf de scherpte diepte te bepalen. De witsterkteregeling en de witbalans worden automatisch ingesteld, de motorzoom en macrolens maakt het mogelijk opnamen van dichtbij te maken. De CCD-beeldchip kent niet minder dan 320.000 beeldpunten, de zoeker is verstel baar, met het data display systeem kan het moment waarop de opnamen is gemaakt worden geregisteerd. Met de Ree Review- toets spoelt de camera een stukje terug, toont de laatst opgeno men beelden en springt dan automatisch terug in de opname stand. Het apparaat is voorzien van een dubbel digitaal geheu gen voor het opslaan van teksten en illustraties. Tenslotte be schikt de nieuwe Handycam over een goede geluidsweergave met een frequentiebereik van 30 tot 15000 Herz. De kenners moet deze omschrijving als muziek in de oren klinken. Voor de mensen die wat minder thuis zijn in de wereld van de opname-apparatuur is Foto van Pagee te allen tijde be reid om de nieuwe Sony te demonstreren. VLISSINGEN - Op 1 augustus zijn Sam en Ellen Samual de eigenaars geworden van café-restaurant "La Place" aan Boule vard Bankert te Vlissingen. Vol enthousiasme vertelt de nieuwe eigenaar: „Eigenlijk blijft "La Place" een familie-bedrijf want Ellen en ik hebben dit cafe-restaurant overgenomen van haar ouders respectievelijk mijn schoonouders (fam. Acda). Belang rijk is service, kwaliteit en gezelligheid, dit zijn de belangrijkste dingen die ik de afgelopen tien jaar heb geleerd. Eerst in "Resto- Boulevard" en daarna in "De Beurs". Op onze menukaart staan visgerechten maar tijdens het seizoen zullen ook diverse wildge- rechten op de kaart prijken. Daarnaast hebben wij een prima sortering wijnen in huis. "La Place" is beslist geen seizoenres taurant, we blijven dus het hele jaar open. De prijzen zijn m.i. vriendelijk, de sfeer is uitstekend en men kan tijdens het diner genieten van het uniek uitzicht op de Westerschelde. We kunnen in ons restaurant ongeveer vijftig gasten ontvan gen, op ons terras is plaats voor tachtig mensen. We hebben ook gedacht aan gehandicapten, speciaal voor hen is een oprit ge maakt aan de voorzijde van ons restaurant", aldus Sam Samual. Een paar mensen komen aarzelend naar binnen, Sam Samuel staat onmiddellijk op en nodigt hen uit aan een smaakvol ge dekte tafel. Vlissingen heeft weer twee nieuwe ondernemers vol met idealen en jeugdig elan. Ad Backx en Emmy Stokvis in hun nieuwe atelier en galerie Jonathan in de St. Janstraat ning op 23 juli geen doorgang vinden. Tijdens de bouwwerk zaamheden maakte Ad een flinke tuimeling, kwam wat ongelukkig èn in het zieken huis terecht. De geplande bruiloft, de feestelijke opening en een expositie van Rien Poortvliet vielen daardoor in het water. „Het is jammer dat wij veel mensen teleurgesteld hebben met het afgelasten van de ex positie van Rien Poortvliet. Plannen om iets speciaals te brengen zijn er echter nog al tijd. We denken nu aan de kerstdagen. Misschien dat we in onze nieuwe galerie dan kunst en muziek bij elkaar kunnen brengen tot een sfeer vol geheel." Door keihard aan te pakken is het karwei alsnog heel vlot geklaard. Ondanks de haast die is gemaakt is het resultaat fantastisch. De winkel annex atelier ademt rust en warmte, de prachtige plafonds en ge bruikte kleurstelling zijn in volledige harmonie met de geëtaleerde kunstwerken. Die staan in de galerie onder meer in een aantal vitrines die door kunstenaars kunnen worden gehuurd om daarin eigen werk te exposeren. Op dit mo ment worden al vitrines ge bruikt door een edelsmid en een keramiste. Daarnaast zijn bij Jonathan pentekeningen en miniatuurschilderingen te zien. Ook werk van Ad en Emmy zelf. In het soutterain worden permanent exposities gehouden, steeds met ander werk uiteraard. „We hebben bewust gekozen voor een open sfeer. Het is heel belangrijk dat iedereen ge woon in en uit kan lopen zon der het gevoel te hebben ver plicht iets te moeten kopen", aldus Emmy, zelf gespeciali seerd in het schilderen van miniaturen. Momenteel werkt zij aan de realisatie van een eigen lesboek, in september start zij cursussen in decora tief schilderen. De leerstof is daarbij gebaseerd op de Zaanse volksschilderkunst. Naast de galerie en het ate lier is aan Jonathan een archi tectenburo verbonden. Met een studie bouwkunde, vele colleges filosofie en kunst en cultuur-historie en meer dan tien jaar werkervaring in de bagage stort Ad Backx zich de komende jaren in interieurop drachten, monumentale res tauraties, vormgeving en het ontwerpen van zogenaamde 'clean room facilities', be drijfsruimten waarin compu terafdelingen kunnen worden ondergebracht. Binnen de muren van ate lier en galerie Jonathan bun delen Ad Backx en Emmy Stokvis in het vervolg hun er varing, kennis en interesses. Daarbij uitgaande van een zo optimaal mogelijk gevoelscon- tact met de cliënt. „Pas als je voelt wat een opdrachtgever werkelijk zoekt, kun je iets volledig naar wens maken." Atelier en Galerie Jonathan is vanaf vandaag geopend van dinsdag tot en met zaterdag van tien uur 's morgens tot zes uur 's middags. VLISSINGEN - Bij de ge meentepolitie Vlissingen zijn in de periode van 3 tot 10 augustus de volgende gevon den voorwerpen afgegeven: een bankbiljet, een zonnebril, een fotocamera, een agenda, rubberlaarzen, tien sleutels aan twee ringen, een sleutel in een bruine etui, tien sleutels aan een ring en een sporttas met inhoud. Bij het dierenasiel in Vlissingen werd een rode kater afgegeven. Vooruitlopend daarop enige informatie over het Bureau voor Rechtshulp, over de problemen waarmee u bij het bu reau terecht kunt, over hoe het bureau u kan helpen en voor wie het bureau er met name is. Tenslotte enige informatie omtrent de mogelijkheid een advocaat of deurwaarder toe gevoegd te krijgen, wat voor u tot gevolg kan hebben dat u deze raadslieden niet geheel uit eigen zak hoeft te betalen. Wat is een Bureau voor Rechtshulp? Vrijwel iedereen heeft wel eens vragen oveï wetten, rech ten en verplichtingen, of krijgt te maken met problemen waarbij juridische hulp nodig is. Als u dat ook overkomt en u wilt advies of hulp, dan kunt u daarvoor terecht bij het Bureau voor Rechtshulp. Bij het bureau werken 6 juristen en ,4 administratieve krachten. In 1979 is het bureau opgericht om de rechtshulp wat dichter bij de mensen te brengen. Dat was hard nodig, vooral voor de mensen met een laag inkomen, voor wie goede hulp vaak onbereikbaar was. Het bureau heeft daar wat aan willen doen. Daarom verzorgt het bureau 8 spreekuren verspreid over 7 plaatsen in Zeeland. In Middelburg elke maandag van 13.30-15.30 uur en elke donderdag tussen 17.00-19.00 uur aan de Vlasmarkt 28-28a. In Vlissingen elke dinsdag tussen 9.30- 11.30 uur aan de Badhuisstraat 104 (Bachten Komme). Daarom is de hulp van het bureau gratis. Alle mede werksters zijn in dienst van een stichting die volledig door de overheid wordt gesubsidieerd. Het bureau is overigens geen overheidsinstantie maar een onafhankelijke instelling. Daarom kunt u bij het bureau terecht, niet alleen als u pro blemen hebt, maar ook als u die wilt voorkomen. Door tijdig advies te vragen voorkomt u vaak veel moeilijkheden. Vraag rustig raad, voordat u iets tekent of onderneemt. Wanneer u naar ons spreekuur komt, neemt u dan in ieder geval alle brieven en papieren mee, die met uw probleem te maken hebben. Met tuelke problemen kunt u bij het bureau te recht? In beginsel kunt u voor ieder juridisch probleem bij het bureau terecht. Omdat er zoveel soorten rechtsproblemen zijn, heeft het bureau voor wat betreft de wijze van hulpver lening een keuze moeten maken. De juristen bieden daarom de meest vergaande hulp bij problemen die te maken hebben met wonen, werken en uitkeringen, of met de rechtspositie van hen die in een moeilijke situatie verkeren, zoals gedeti neerden, vreemdelingen, psychiatrische patiënten. Maar nogmaals, ook voor alle andere juridische problemen kunt u voor advies bij het bureau terecht. Bijvoorbeeld: U huurt een huis en de huur wordt opgezegd of de ver huurder weigert de noodzakelijke reparaties te verrichten. Er dreigt ontslag, of u wordt op staande voet ontslagen. U hebt moeilijkheden met uw uitkering. U hebt vragen over echtscheiding. Wat kan het bureau voor u doen? Jaarlijks bezoeken zo'n 6000 mensen de spreekuren van het bureau. Wat de juristen voor u kunnen doen, hangt af van het probleem. Advies: bij eenvoudige problemen zullen de juristen u in de spreekkamer advies geven en uw vragen beantwoor den, zodat u het probleem zelf kunt oplossen. Soms kunnen de juristen niet meteen advies geven en is het nodig dat uw probleem nader wordt bestudeerd. In dat geval wor den aantekeningen gemaakt van uw probleem en uw vra gen. U krijgt dan later schriftelijk bericht of u wordt op nieuw voor een gesprek uitgenodigd. Behandeling: in een aantal gevallen zal het bureau uw probleem in behandeling nemen. Dat gebeurt indien u het probleem niet zelf kunt oplossen en het nodig is dat er brieven geschreven worden naar uw tegenpartij. Zaken worden ook in behandeling genomen, indien het bureau wil bemiddelen bij een conflict en contact met een tegen partij noodzakelijk is. Van de behandeling van een pro bleem wordt u dan steeds op de hoogte gehouden. De te on dernemen stappen worden altijd vooraf met u besproken. Verwijzen: het kan ook zijn dat de jurist in het gesprek tot de conclusie komt dat de hulp van een advocaat of deur waarder noodzakelijk is. Zo zult u in ieder geval worden doorverwezen als in uw zaak een procedure voor de rech ter gevoerd zal worden (bijv. echtscheiding, alimentatie kwesties). Wie kunnen er bij het bureau terecht? Ons werk is vooral bedoeld voor mensen met een laag inko men. Daarom is de hulp van het bureau ook gratis. In die ge vallen waarin het bureau u niet kan helpen, zullen wij u na tuurlijk zo goed mogelijk doorverwijzen. In zo'n geval kan het bureau u een advocaat of deurwaarder aanwijzen die uw zaak moet behandelen. Zo'n aanwijzing gebeurt schriftelijk en heet officieel een 'toevoeging'. Het kan zijn dat u voor keur hebt voor een bepaalde advocaat of deurwaarder. Ook daarmee houdt het bureau rekening. Om te kunnen beoordelen of iemand voor een toevoeging in aanmerking komt, wordt gekeken naar het inkomen en ver mogen. Dit gebeurt aan de hand van de zogenaamde 'verkla ring omtrent inkomen en vermogen', meestal 'Bewijs van Onvermogen' genoemd. Iedereen kan zo'n bewijs van onver mogen krijgen, dus niet alleen onvermogenden. Dit bewijs van onvermogen is een verklaring van de gemeente waar u staat ingeschreven, waarin staat vermeld wat het inkomen van iemand is, hoe hoog de woonlasten zijn, hoe groot het eventuele vermogen is, of iemand getrouwd is of samen woont en of er kinderen zijn. In het geval dat een advocaat of deurwaarder wordt toege voegd, moet wel een eigen bijdrage worden betaald. De hoogte van deze eigen bijdrage varieert van 25.- c.q. 50.- bij een minimuminkomen, tot 560.-. De eigen bijdrage die wordt berekend bij de toevoeging, wordt door de advocaat/ deurwaarder in rekening gebracht. Dus, let wel: de adviezen en hulp van het bureau zijn altijd gratis. Mocht u naar aanleiding van dit artikel nog vragen hebben, dan kunt u altijd terecht op het spreekuur van ons bureau. In Middelburg is dat iedere maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur en elke donderdag van 17.00 tot 19.00 uur, aan de Vlasmarkt 28-28a. In Vlissingen is dit elke dinsdag tussen 9.30 en 11.30 uur aan de Badhuisstraat 104. De hoofdvestiging van het bureau te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 01180-37120. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - 20 aug. W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. 21 aug. R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur (zonder afspraak). Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - 20 aug. S A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. 21 aug. G.H.J. Meyjer, de Krammer 14, tel. 14664. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - 20 aug. J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. 21 aug. J.F.M. Bergen, Kanaal straat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-615. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30 - 13.00 uur, 17.30 - 18.00 uur. Oostkapel Ie, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - 20 en 21 aug. G.C.M. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle tel. 01188-1276. West- en Midden-Walcheren - 20 en 21 aug. A. Stutterheim, Beu- kelmanstr. 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Domburg, Aagtekerke, Westka pel Ie- 19 aug (vanaf 18.00 u.) 20 aug. (tot 24.00 u.) 21 aug. B. Vaandrager, Weststraat 7, Dom burg, tel. 01188-1271. Zoutelande, Meliskerke, Bigge- kerke en Koudekerke 19 aug. (vanaf 18.00 u.), 20 en 21 aug. (tot. 24.00 u.) P K. Noorlander, Koude kerke, tel. 01185-1231. Verloskundigen Middelburg - 20 en 21 aug. C.S.M. de Crom, tel. 27325. Vlissingen - Vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur 19-22 aug. A.M. de Gaay, tel. 71768. Groepspraktljk voor alternatieve geneeswijzen: Van vr. tot en met zo. voor dringende gevallen tel. 01184-65200 van 9.00 tot 10.00 uur. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland): bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184- 14444; Kruisvereniging Vlissingen/ Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem): be reikbaarheid avond- en weekend dienst via alarmcentrale, tel 01184- 14444. De openingstijden van de magazijnen voor uitleenartikelen en verpleegartikelen zijn: op werk dagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Kruisvereniging Platteland Wal cheren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, .tel.01184-14444. Voor heel Walcheren - 20 en 21 aug. K. Oosterhof en M. Smalle- gange, Gerbrandystraat 176, Vlis singen, tel. 01184-65326. Spreekuren voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg - 19-26 aug apo theek Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen -19-26 aug. apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345 Kleine huisdieren - 20 en 21 aug. Mevr. Th.J. Driehuis-van Haselen, Vlissingen, tel. 01184-66548. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. MAATSCH. DIENSTVERL. Gezinsverzorging Valkenisse en Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 17810 Middelburg en Arnemui den: Loskade 29, Middelburg, tel. 26951 Westkapelle, Marlekerke, Domburg en Veere: Molenwater 33, Middelburg, tel. 11255. Maatschappelijk werk Regio Walcheren - Zuid (Vlissin gen en Valkenisse) VLISSINGEN - In café Soif aan het Bellamypark expo seert tot 11 september de kun stenaar Jos Brouwers. De Vlissingse kunstenaar toont fotografiek en zeefdruk. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 12.00 tot 02.00 uur, de openingstijden van ca fé Soif. Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, tel. 19820. Regio Walcheren, Noord: Breestraat 15, Middelburg, tel.01180-84000. Voor crisissituaties buiten kantoor tijd is de dienstdoende maatsch.- werker bereikbaar via het door het antwoordapparaat gegeven tele foonnummer. NVSH MIDDEN-ZEELAND Tel. 01100-21724. Landelijke tele fonische hulpdienst. 076-600010. Ma. vr. geopend van 10-22.30 uur. Bureau Sociaal Raadslieden: Brouwernaarstraat 4, Vlissingen, tel. 17810, openingtijden: ma., di., wo., do., vr. 9.00-12.30 uur. Di. en do. 13.30-15.30 uur. „Opvang voor mensen in crisis situaties" dag en nacht bereik baar onder telefoonnummer 01184-83700 of 01180-13181 Patiëntenplatform Zeeland: V.d. Spiegelstraat 4, Goes (achter ingang van „De Villa") tel. 30911 Bereikbaar op ma. en do. van 09.00-12.30 uur en na telefonische afspraak. Stichting „Blijf van m'n lijf" Zee land: Dag en nacht telefonisch be reikbaar 01184-14645. Bureau voor rechtshulp: Middel burg. Vlasmarkt 28, tel. 01180- 37120. Spreekuur ma. 13.30- 15.30 uur do. 17.00-19.00 uur. Vlissingen: Badhuisstraat 104. Spreekuur di. 9.30-11.30 uur. R.K. kerk Walcheren: Souburg Zoute Viever zat. 9.00 uur. Souburg, Martinuskerk, zo. 10.00 uur, Parochiekoor; Pauwen burg, Open Hof, zo. 11.00 uur eigen zanggroep; Vlissingen, Ter Reede, Za. 17.00 uur. Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, zat. 19.00 uur; Lambertuskoor, zo. 9.30 uur, da meskoor. Bethesda St.-Josephzie- kenhuis, zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, zon. 10.00 uur; Hoeksteen, za. 19.00 uur. Domburg Badhuisweg, zat. 19.00 u. zo. 10.00 uur. Zoutelande, zat. 19.00 u. zo. 10.00 uur; Vrouwenpolder, za. 19.00, zo 10.00 u.; Dishoek, zo. 10.00 uur. Oostkapelle zat. 19.00 u. Prot. Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren - 21 aug. 10.00 u. Ds. P. Joosse. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg - aula LTS-Klarenbeek, aanvang 09.30 uur broeder C. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt - 21 aug. 9.30 en 16.30 uur Ds. O.J. Douma. Klein Vlaanderen Middelburg 9.30 uur en 16.30 uur Ds. A. de Snoo. Anglicaanse Kerk - Zeemanshuis Scheldepoort: 10.30 uur Holy Communion, 19.30 uur Evening Prayer. Zevende Dags Adventisten: Mid delburg in Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat 62, zaterdag 20 aug. bijbelstudie, 9.30 uur ere dienst Ds. C E. v.d. Ploeg. Kristen Zuidmolukse Kerk In Ne derland - Zo. 21 aug. Koudekerke om 11.45 uur Oud. P. Latuheru. Oost-Souburg om 13.00 uur idem. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlis singen - zon. 21 aug. St. Jacobs- kerk 10.00 ds. Otte. Petruskerk 9.30 uur, ds. Gapinge, Om 19.00 u. ds. GlashouerOpen Hof, 9.30 uur ds.van Bork. De Schaapskooi, 9.30 uur ds. Pannekoek, Burgh- Haamstede. Sies Ophir 10.00 uur ds. v. Bork. Ev. Lutherse kerk. Middelburg ds. van Tuyll v. Serooskerke, H.A. Vlissingen: geen dienst. Hervormd Middelburg - Nieuwe- kerk, 10.00 uur dhr. Allewijn, Koor kerk 10.00 uur ds. Kuin. Oostkerk 9.30 uur ds. Paulus, 11.00 uur ds. Hoornaar (GB).Ont- moetingskerk 10.00 uur drs. de Groot (GB)ds. Brok Thomaskapel 9.30 u. dhr. Dubbink. Getuigenis- kerk 19.00 uur ds. Dubbink. Leger des Hells Vlissingen - Hei ligingssamenkomst 10.00 uur en 19.00 uur avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Ge meente Damplein 12, Middel burg.-zo. 10.00 u. Br. Lok. Sion Gemeente Oost-Souburg - Zo. 10.00 u. Lofprijzingsdienst. Ned. Ger. Kerk. Middelburg, Simpelhuisstraat 10, 9.30 u dhr. J. Blijdorp en 17.00 uur ds. J.D. Houtman, Apeldoorn. Kerkdiensten Babbelaar, 10.30 uur Der Boede, Ds. C. Simons. De Christengemeenschap Zee land, 10.30 u.kapel van St. Maar ten te Hoogelande. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen, geen dienst. Middelburg - geen dienst. Pinkstergemeente - Emmastraat 10 Vlissingen Zo. 14.30 u. ge meentedienst. Oecumenisch avondgebed. Zij kapel Singelkerk - Di. 19.00 u. avondgebed. Bethel Pinksterkerk, Vrijdomweg 1, Vlissingen - Wo. 19.30 u., vr. 19.30 u., zo. 14.30 u. Lofprijzings dienst. Christelijk Ger. kerk Vlissingen - Zo. 09.30 u. en 16.30 u ds. A. Brons. Ger. en Ned. Herv. kerk. - Oost- Souburg, Kanaalstraat 9.30 uur ds. P. Melse, Kerkgebouw Oranjeplein 09.30 u. ds. R.C.A. van Voorst, Va der uit Breda. Bethesda St.-Josephziekenhuis, 10.00 uur ds. C. Simons. Bejaar denhuis Zoute Viever, 19.00 uur, dhr. H. Hondius. De Ark, 9.30 uur kinderkerk 4-12 I- Ger. Gem. Nederland. - Arnemui den. zo. 09.30 u., ds. Verhoeks. 14.00 u., leesdienst 19.00 u. ds. Verhoeks. Koorkerkgemeenschap Middel burg, vrijzinnig hervormden en remonstranten, zo. 10.15 uur Ds. K.J. Jenner, Papendrecht. Vrijzin nig Protestants Centrum 'Ophir', Badhuisstraat 186, Vlissingen, 10.00 uurds. J.B. Borl. Hervormde Kerk, Torenstraat, Serooskerke, 10.00 uur mw. A.J. v. Grondel, 17.00 uur L.Th. Wit kamp, gez. dienst aanvang school jaar.

Scheldebode | 1988 | | pagina 5