Grote Ringrijderij Spraakmakende Tourvedetten in Regenboogkoers HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Vlissingse wordt 108 Regenboogkoers echt wielergala lÜfe- DArmCI-OOL JAflViERS; Eindelijk... NIET BEZORGD SPRINT PHOTO Piet Voskamp grote sponsor Orgelconcert 'S-HEERENHOEK - Met het aantrekken van de Tourvedetten Steven Rooks, Geert-Jan Theunisse, Adri van der Poel en Jelle Nijdam is men in 's-Hee renhoek reeds verzekerd van een viertal blikvan gers van formaat, tijdens de profronde. Zonder twijfel zullen de wielerfans dan ook „warm" lopen om deze prominenten in actie te zien. Maar de toe schouwers kunnen trouwens hun vizier ook op scherp stellen voor meerdere renners met reputa tie. COMPUTERBOEKEN COMPUTERTIJDSCHRIFTEN STUDIEROEKEN meer dan 1500 computerboeken in voorraad de Ruiter Libris. Uw Complete Boekhandel UW SCHELDEBODt BEL 01184-19910 »f| uur fpto 11service Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031. Correspondenten: Ronald Hagen, tel. privé 01184- 67954, Corine Krul, tel. privé 01184-11633, T osca Houtstra, tel. privé 01184-71672. UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988 KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Files bij Breda, bij Ber gen op Zoom, bij de Vla- ketunnel. Nog meer files bij het Hellegatsplein en alle duinovergangen aan de Zeeuwse kust. Een chronisch tekort aan par keerplaatsen in de directe omgeving van de stran den. Half gare automobi listen, zeurende kinderen. Kreunende en steunende vaders die met de moed der wanhoop de goedge vulde koelboxen de dui nen over proberen te sjouwen. Jolige tieners tillen zich een breuk aan een te grote surfplank, uitgelaten vakantiegan gers vergapen zich aan een te kleine bikini. Een kleine durfal stapt onver vaard in een kleffe kival, het rulle zand gaat verlo ren onder beschermings factor 4. Moeder wuift een vierde verzoek om een ijsje af. In een ondiepe kuil leveren twee Duitse roodborstjes strijd met de zomerzon. Een blozende jongeman manipuleert onhandig met zijn hand doekje, een Rotterdamse schone windt er absoluut geen doekjes om. Een ser veerster rent overspannen van tafel naar tafel, ach ter het toogje lacht haar baas van oor tot oor. Een Don Juan met jeugd puistjes flirt met het dichtsbijzijnde zomer sproetje, de vlieger gaat niet op. Aan de einder zakt de zon langzaam maar zeker in het water. Vader pakt de aanmerke lijk lichtere koelbox. Moeder bezvnjkt bij een hernieuwde roep om een ijsje. De ijscoman moet tot aan zijn schouder in het karretje en schraapt de bodem bloot. Overal worden de badlakens uit- gelopt, een verliefd stel letje rekt de dag in de luwte van de duinen. Zand erover. Dodelijk vermoeid verplaatst de massa zich richting Hei lige Koe. Een gele prent onder de niet gebruikte ruitenwisser mag de pret niet drukken. Eindelijk op weg naar weer een file bij de Vlaketunnel, een file bij Bergen op Zoom. Eindelijk goed weer, ein delijk een dagje naar het strand... De rijwielzaak van Piet Voskamp bestaat trouwens twintig jaar en dat is een mijlpaal die niet onopge merkt zal blijven. Als geste geeft Piet Voskamp onder meer een fiets kado. Er worden prijzen beschik baar gesteld voor de oudste en de jongste deelnemer. Alle deelnemers ontvan gen na de vier dagen een leuke herinnering. De vrij dagavond is ingesteld als inhaalavond. Ook kan nog tijdens de tweede dag wor den ingeschreven. Inschrijven kan tussen 18 en 19 uur in de show room van Piet Voskamp aan de Breeweg te Middel burg. De routes gaan over de mooiste binnenwegen van Walcheren en zijn ook geschikt voor gezinnen en oudere deelnemers. De af stand hiervan bedraagt 25 kilometer. De routes over 50 kilometer gaan over Walcheren als Noord- en Zuid-Beveland. MIDDELBURG - Van maandag 15 tot en met donderdag 18 augustus houdt de Zeeuwse Ren en Toerclub Theo Middel kamp voor de vijftiende keer een avondfietsvier- daagse in Middelburg. In 1973 nam het bestuur van de toerafdeling het initiatief om een avond- fietsvierdaagse te organi seren. In de beginjaren lag het vertrekpunt in het cen trum van de stad. Later werd het vertrekpunt - en ook de start - buiten het centrum gelegd. De keus viel op de Breeweg. En wel bij de rijwielzaak van Piet Voskamp. Het aantal deelnemers schommelde in de jaren van 200 tot 300. Piet Vos kamp heeft zich al tien jaar opgeworpen als de grote man achter deze fietsvierdaagse door zijn sponsoring. einde van de dag, omstreeks 16.30 uur, gestreden door de best geklasseerde ringrijders van de laatste tien beurten van de 5 banen. Deze strijd vindt plaats op baan 1 voor de muziektent. De dag wordt besloten met een gezellige avond in Hotel Walcheren in Koudekerke waar bovendien de uitslag van de beoordeling van het mooist versierde paard bekend ge maakt wordt. De keuring hiervoor vindt plaats 's mor gens om 9.00 uur door een za- kenkundige jury. MIDDELBURG - Op don derdag 11 augustus wordt voor de 32ste maal de jaarlijkse 'Grote Ringrijderij te Paard gehouden op het Molenwater te Middelburg. Er zijn voor dit evenement 180 inschrijvingen en er wordt gestreden in 5 ba nen gelegen aan het Molenwa ter tussen het parkeerterrein bij het Gasthuis tot aan de Schouwburg. De dag begint 's morgens om 8.00 uur en om streeks 16.30 uur wordt door de best geklasseerde rijders ge streden om de eer. De deelnemers aan het ring- rijden zijn gekleed in het witte sportkostuum van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Om 8 uur wordt er op alle banen ge lijktijdig gestart met de wed strijd Het belangrijkste onderdeel van deze dag is de strijd om de Koninklijke trofeeën. Daar naast zijn nog een aantal wis selbekers te verdienen. Om alle trofeeën wordt aan het MIDDELBURG - In de Lu therse Kerk in Middelburg geeft Kees van Houten vrijdag 12 augustus een concert. De uitvoering begint om kwart over acht. Op het programma staan werken van Titelouze, Scheidt, Couperin, Buxtehude, Balbastre en Bach. Pedaalridders in 's-Heerenhoek Vrijwel zeker is het bijvoor beeld dat ook de rode-truiwin naar in de Tour de France Frans Maassen acte de pré- sence zal geven in het Zuidbe vel a ndse dorp. Wat aantal betreft heeft Su- per-Confex de grootste in breng in 's-Heerenhoek. Naast de reeds genoemde Jelle Nij dam en Frans Maassen pre senteert de ploeg van Jan Raas zich namelijk met Ludo Peeters, Twan Poels, de Zeeu wen Maarten Ducrot en Pa trick van Passel en de nieuw komer in de „groene trein" Ar jan Jagt, die kortgeleden de Grote Prijs van Gippingen (Zwitserland) op zijn naam schreef. Van de PDM-forma- tie zullen natuurlijk Steven Rooks en Geert-Jan Theunisse voor de aanvang van de koers reeds tijd te kort komen om alle handtekeningenjagers te vreden te kunnen stellen. Ge noemd duo, dat zich reeds voor, maar vooral tijdens de Tour, bijzonder veel faam heeft verworven en grenzeloos populair is, zal voordat het startschot klinkt in het zonne tje worden gezet. Bij die huldi ging zullen ook een aantal an dere renners worden betrok ken. Maar het ligt wel in de lijn der verwachtingen dat Theunisse en Rooks zich ook tijdens de wedstrijd niet schuil zullen houden. Hetzelfde geldt voor hun ploeggenoot Adri van der Poel, die uiteraard ook nog steeds tot de toonaange- 's-HEERENHOEK - Bij de amateurs die in 's-Heeren- hoek zullen acteren bevinden zich genoeg renners wiens naam een bekende klank heeft. Zeeuwse favorieten zijn: Pierre Raas, die een thuiswedstrijd rijdt, evenals Tonnie Moonen en Wilfried Raas, Heddie Nieuwdorp, Rob Bij- vank (de meest succesvolle Zeeuw tot nu toe), Vester Aarts, Ad Polak, Karei van Goethem en Richard de Vrie- ze. Maar ook Francois Franse, Wilfried Geijs en Jacco Schroevers kunnen hun partij zeker meeblazen. Al deze Zeeuwen kunnen overigens op geduchte tegenstand reke nen van renners uit de andere provincies. We denken daarbij aan Ton Akkermans, Nico van de Klundert, Bob Rasenberg, Hans Laterveer en Jan Goedendorp. Een boeiende koers ligt dan ook in de lijn der verwachtingen. Bij de junioren zijn Raymond Tolhoek, Frank Zoetewei en John Wiskerke de Zeeuwse prominenten. Als voor naamste tegenstanders van buiten de provincie treffen zij Frank-Peter Scheer en John Broos. Maarten Ducrot. Geert-Jan Theunisse vende renners behoort. Het genoemde trio wordt verge zeld door hun teamgenoten Marc van Orsouw en de Zeeuw Peter Hoondert. TVM, de ploeg van Cees Priem laat onder anderen op draven: Theo Smit, Eddy Schurer, Jan Simons en Rob Kleinsma, terwijl de Belgische ploeg Roland present is met John van den Akker, Jac. van der Poel en de Zeeuw Patrick Tolhoek, die dit seizoen als prof debuteerde en reeds reikte naar behoorlijke resul taten, waaronder een vierde stek in het nationaal kam pioenschap. De ploeg van Pe ter Post laat het in 's-Heeren- hoek bijna geheel afweten. Al leen de veldrijder Martin Hendriks maakt zijn opwach ting. Van de individuelen die van start zullen gaan noemen we voorts nog Wiebren Veen- stra, Werner Wieme en Leon Nevels. „Over het algemeen kunnen we zeker content zijn wat het deelnemersveld be treft", ventileert de voorzitter van het organiserend comité Wim Hoogesteger. „Temeer als men bedenkt dat we veel concurrentie hadden van an dere grote wedstrijden. Op onze wedstrijddag draait bij voorbeeld nog de Ronde van België, waarin de Nederlandse kampioen Peter Pieters ac teert, die ook op ons verlang lijstje stond. Bovendien wordt in het Spaanse St.-Sebastiaan op zaterdag 13 augustus een belangrijke wedstrijd verre den waarin de renners punten kunnen scoren voor het we reldpuntenklassement. Daar zijn bijvoorbeeld diverse man nen van Post present. Trou wens ook Rooks, Theunisse en Van der Poel. Maar met hen hebben we het gelukkig kun nen regelen dat ze op tijd in 's- Heerenhoek zijn". Terecht meent Hoogesteger dan ook dat 's-Heerenhoek er goed uit springt. Hij merkt op: „Een dag voor onze koers moet de Ronde van Kamerik met heel wat minder doen. Daar heb ben zich nog maar vijftien vertrekkers gemeld". Zonder twijfel moet dan ook worden vastgesteld dat 's- Heerenhoek ook dit jaar weer de grootste en sterkste bezet ting heeft wat de criteriums in Zeeland betreft. Vorig jaar trok men in 's-Heerenhoek 7000 toeschouwers. „Helaas voor ons niet allemaal beta lende", merkt Hoogesteger op. Want bij genoemd aantal be horen ook de meeste inwoners van ons dorp, dat zo'n 1800 zieltjes telt. Daarnaast komen velen van buiten de provincie op familiebezoek en die arri veren vroegtijdig, meestal op zaterdag. Onze plaatselijke bakker heeft me verteld dat zijn omzet van brood en der gelijke etenswaren in zo'n weekend dan ook verdubbelt. Die zit dus goed, maar het is hem gegund". Hoogesteger en zijn andere comité-leden reke nen dit keer op nog meer pu bliek dan vorig jaar. „Het deelnemersveld staat daar dacht ik garant voor. Maar ook sfeer en gezelligheid ont breekt bij ons nooit. En wat de entreeprijs betreft vallen we niet buiten de toon. Die be draagt een tientje. In de leef tijd van twaalf tot en met vijf tien jaar betaalt men half geld en kinderen tot en met elf jaar kunnen bij ons zelfs gratis te recht". Het programma van de Re genboogkoers ziet er zo uit: 11.00 uur:. Junioren (60 km) 25 vertrekkers; 12.30 uur: Ama teurs (80 km) 60 vertrekkers; 14.30 uur: Fietsloop, 50 ver trekkers; 15.45 uur: Profs (100 km) 45 vertrekkers. VLISSINGEN - Op zondag 21 augustus hoopt mevrouw Cornelia Labrujere uit Vlissingen haar 108e verjaardag te vieren. Mevrouw Labrujere is daarmee niet alleen de oudste inwoonster van Zeeland, maar tevens de oudtse vrouw van Nederland. Mevrouw Labrujere woont in be jaardenoord Sonnevanck aan de Dr. Gallandatstraat. Op dat adres wordt haar verjaardag gevierd op donderdag 18 augustus. Die dag brengt burgemeester J. van der Doef een bezoek aan de jarige. Namens het gemeentebestuur zal de eerste burger van Vlissingen persoonlijk zijn ge lukwensen aanbieden. (ADVERTENTIES) 'S-HEERENHOEK - Voordat het financiële plaatje is ingevuld van de Regenboogkoers komt er heel wat kijken voor het organiserend comité. De totale kosten van het wielergala lig gen rond de 60.000 gul den. Alleen het aantrek ken van deelnemersveld bij de beroepsrenners vraagt al een bedrag van zo'n 40.000 gulden. „Maar we zijn ook nu weer rond gekomen", zegt de voor zitter van het comité Wim Hoogesteger, die met negen andere leden, waaronder Jan Raas, die een adviserende stem heeft, de zaak op poten heeft gezet. Daarnaast is men op de wedstrijddag verzekerd van een veertigtal andere mede werkers die bereid zijn om de handen uit de mouwen te ste ken. Hoogesteger: „Uiteraard verdienen ook zij een pluim op de wielerpet want zonder hen zouden wij het beslist niet kla ren. Bijzonder erkentelijk zijn wij ook de overheidsinstanties zoals het gemeentebestuur van Borsele, het provinciale be stuur en niet te vergeten de politie." Als Rondemiss fun geert Patricia van den Dries en aan mevrouw Maris-Kos- ter, lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland is verzocht het startschot te lossen. Evenals vorig jaar heeft men ook nu weer gekozen voor attractief element tussen de wedstrijden door. Voordat de profs van start gaan zal name lijk een Fietsloop oftewel een triathlon worden gehouden op het 2200 meter lange parcours. De deelnemers daaraan moe ten in totaal drie ronden lopen en negen ronden fietsen. Bij de dames die aan het vertrek komen bevinden zich onder andere Hannie de Ja- ger-Hage, Marianne Wagema- kers en Jopie Withagen. Bij de heren zijn er veertig vertrekkers waaronder de winnaar van vorig jaar Jan de Wilde uit Driewegen. Specialist in: geopend: maandag t/m vrij dag van 9.00-12.30 uur en van 13.30-18.00 uur, zater dag van 9.00-16.00 uur D P»ul Kruf»r«tr**t 55-57 4382 re UUssiwn, t»L81184-12733 Walstraat 78 I Lange Vorststraat 36 Vlissingen I Goes INSCHRIJVING NIEUWE CURSUSSEN VANAF 16 AUGUSTUS

Scheldebode | 1988 | | pagina 1