Maatschappelijke Dienstverlening vanaf volgende week onder één dak Motorcircuit voor kinderen leuke toeristische attractie Orgelconcerten 4 Van 't Westende eenzaam op kop in wielerklassement trimmers Wie lijkt op Rambo? Niet-licentiehouders starten in Vlissingen Wandelen Expositie Keukenservice van de bovenste plank! Avond vol folklore Vlissingen Toertocht Vlissingen Volkstuinen Gerbrandystraat zijn niet verontreinigd SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1988 309 MIDDELBURG Teneinde de werkzaam heden zoveel mogelijk te centraliseren, gaat de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walcheren van ver schillende vestigingen verhuizen naar een cen traal adres aan de Bree- straat 15 in Middelburg. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll films In de grote Keukenstudio (zo'n 1.000 m2!) van Eleveld in Etten Leur krijgt u alle service, die u zich maar wensen kunt. En die service stopt niet, wanneer uw keuken geplaatst is. Want ook dan kunt u rekenen op TENTOONSTEL LING In de Schouw burg van Middelburg ex poseert tot en met 26 augustus Gerard Menken zijn kunstwerken. Ge rard Menken is bekend in Zeeland. Hij woont in Kloetinge en is lid van de Zeeuwse Kunstkring. Menken toont werken waarin hij de techniek van het aquarelleren laat zien. De exacte plaats van de tentoonstelling is het café en restaurant van de Schouwburg Mid- 'delburg. PRESTATIE LOOP Atletiekvere niging Dynamo uit Mid delburg houdt maandag 8 augustus een prestatie loop over diverse afstan den. Deelnemers kunnen kiezen uit een loop over 3-6-9 en 12 kilometer. De start wordt om 19.30 uur gegeven en het inschrijf geld bedraagt ƒ3.50. De activiteit vindt plaats op camping Domburg aan de Schelpweg 7. (Telefoon 01188-1679). VERENIGINGS- MARKT - Vrijdag 5 augustus houdt het koor Exaudi van de Neder landse Vereniging voor Plattelandsvrouwen, de zendingscommissie van de Hervormde en Gere formeerde Kerk en de af deling Welfare van het Rode Kruis uit Westka pelle een verenigings- markt. Tijdens de markt worden allerlei spullen verkocht en worden ver lotingen gehouden. Voor de inwendige mens is er ook van alles verkrijg baar. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de organiserende verenigingen. GEVONDEN - Bij MUSEUMLAND - Zaterdag 6 augustus wordt het startsein gege ven voor Zeeland Mu- seumland. Op het Abdij- plein wordt een groot aantal activiteiten ge houden. Vanaf 13 uur kan men op het plein een col lectie oude en vooroor logse fietsen bewonderen. Om 14.00 uur arriveert een karavaan met fiet sers met onder andere le den an de ZRTC Theo Middelkamp en burge meester Rutten op het AUTOPUZZEL- RIT De motor- en autoclub De Zeeu wen uit Vlissingen houdt dinsdag 9 augustus een puz- zelrit voor automo bilisten en motorrij ders. De rit wordt in twee klassen verre den, namelijk voor gevorderden en voor beginners. Zowel le den als niet-leden kunnen meedoen. Het puzzelregle ment Midden-Zee land is van toepas sing. De rit is uitge zet door de heer J. van der Hagen uit Vlissingen. De in schrijving vindt plaats tussen 19 en 20 uur in de kantine van de sporthal aan de Pres. Roosevelt laan. De eerste deel nemer vertrekt om 19.30 uur'. OPVOEDINGS CURSUS Opvoeden is een levenskunst. De kruisvereniging Vlissin gen/Souburg en Platte land houden een cursus hierover. Er worden des kundigen bij betrokken zodat het een leerzame cursus kan worden. De onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer zindelijkheid, straffen en belonen, eten, slapen etc. Er zijn zes bijeenkom sten. Donderdag 6 sep tember wordt de start ge geven. De aanvang is tel kens om 19.30 uur en de bijeenkomsten duren tot 21.30 uur. Inlichtingen en aanmeldingen graag voor 24 augustus op de tele foonnummers 01184-13769 of 01187-1629 (tussen 12 en 13 uur). EXPOSITIE Vanaf 11 augustus zullen de bureau's aan de Loskade en aan het Molenwater worden opgeheven. De op die adressen ondergebrachte diensten, als het Algemeen Maatschappe lijk Werk Walcheren-Noord, de totale gezinsverzorging en het centraal bureau, zullen dan allemaal gevestigd zijn in de panden aan de Breestraat. Het Algemeen Maatschappe lijk Werk Walcheren-Zuid blijft gevestigd op het Vlis- singse adres aan de Brouwe- naarstraat, evenals het Bu reau Sociaal Raadslieden. „Om efficiënter te kunnen werken was deze centralisatie nodig", licht directeur de Co- ninck toe. „Toen ik eind 1987 in dienst kwam, was de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren in het leven geroepen door het samengaan van drie verschillende stich tingen die precies dezelfde hulp boden, elk in hun eigen gebied. Het samengaan van de stichtingen vergde onderling nogal wat aanpassingen, al zijn die allemaal zonder grote conflicten verlopen. Maar zo lang die mensen in hun oude gebouw blijven zitten veran dert er in feite maar weinig, Al0emeen U°°>">"ppelijk Maatschappe- behalve dan dat ze hetzelfde formulier gebruiken. De cen trale vestiging in de Bree straat is zeker het eindpunt van de reorganisatie." „Uit praktisch overwegin gen blijft alleen de dienst Maatschappelijk Werk nog onderverdeeld in Noord- en Zuid-Walcheren, waarbij de afdeling Zuid op ons Vlis- singse adres te bereiken blijft. Dit heeft onder meer te maken met het feit dat Vlissingen als enige gemeente op Walcheren echte grote-stad-problemen kent als drank- en drugsge bruik." „Overigens zijn we, naast de twee bovengenoemde adres sen, sinds een half jaar ook nog te bereiken op onze di verse steunpunten op Walche ren. In de plaatsen Aagteker- ke, Arnemuiden, Biggekerke, Meliskerke, Oost-Souburg, Se- rooskerke en Westkapelle houden we een keer per week spreekuur voor zowel de klan ten, als het personeel." Hoewel het gebouw op die datum al volop in gebruik ge nomen zal zijn, wordt op woensdag 5 oktober het nieuwe onderkomen van de Stichting officieel geopend door de Commissaris der Ko ningin, dr. C. Boertien. VLISSINGEN - Sinds twee weken is Vlissingen een toe ristische attractie rijker. Ach ter de grote parkeerplaats bij het Nollebos is een motorcir cuit gecreëerd voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Met vierwielige crossmoto ren kunnen de kinderen hun rij- en stuurmanskunsten be proeven. Hans Dierickx en Victor van der Lee zijn de Vlissingse initiatiefnemers. De kinderen van Hans Dierickx hadden een Amerikaanse ATV-motor die ongeveer een jaar geleden op het Europese continent werd geïntrodu ceerd. Dierickx stapte naar het ge meentebestuur van Vlissingen om een circuit te mogen uit zetten. Het terreintje langs de oprit van de Boulevard aan de President Rooseveltlaan werd aangewezen als proefgebied. Er kan gereden worden op een tweetal motoren van res pectievelijk 80 en 100 cc. De maximum snelheid bedraagt dertig kilometer per uur. De motoren zijn gemakke- VLISSINGEN - Woensdag 10 augustus houdt wandel sportvereniging Marathon uit Vlissingen een avondwandel tocht. De start is om 19.00 uur van uit het restaurant bij de kano vijver gelegen aan de Burge meester van Woelderenlaan in Vlissingen. Vanaf 18.30 uur kan men zich laten inschrij ven. Er kan gekozen worden uit deelname aan de vijf of de tien kilometer. mmm Letten op de motor in Vlissingen. lijk te bedienen. Men moet al leen gas geven of remmen. Door een ingebouwde beveili ging stopt de motor wanneer het stuur wordt losgelaten. De kinderen worden ver plicht een helm te dragen. Liefhebbers kunnen dagelijks terecht tussen 13.00 en 20.00 uur. De kosten bedragen vijf gulden per vijf minuten. De animo tot nu toe is groot. Hans Dierickx hoopt dat dit initia tief zal aanslaan en wil er z'n boterham mee verdienen. GOES - Jan van 't Westen- de, Joop Smet en Ton Verhulst zijn momenteel de aanvoer ders in de wielerklassementen van de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland. Met nog drie wedstrijden te gaan, staat Jan van 't Wes tende zelfs op eenzame hoogte in de A-categorie. De renner uit 's-Heerenhoek die onder andere twee keer zegevierde, drie keer tweede werd en drie keer als derde over de streep flitste, heeft 33 punten voor sprong op zijn naaste volger Marcel Verhagen. Daarmee is Van 't Westende vrijwel zeker van de eerste plaats in de eindstand. In de B-categorie blijft het spannend. De Brabander Ton •Verhulst leidt met slechts één punt meer dan de Zeeuw Jo- han de Punder uit Ovezande en ook Kees Beenhakker ('s- Heer Arendskerke) die de derde plaats bezet met zes punten achterstand is nog niet •kansloos. QJ Bij de veteranen lijkt de zaak bekeken voor joop Smet uit Nisse. Hij gaat aan kop met dertig punten voorsprong. Joop Smet heeft dit seizoen nog geen overwinning ge boekt, maar zat in de wedstrij den wel regelmatig vooraan. Hij werd zes keer tweede. De trimmers hebben nog drie wedstrijden voor de boeg, die worden verreden onder auspiciën van de TMZ. Op 6 augustus duelleren zij in Wol- phaartsdijk, op 20 augustus in Vlissingen tijden het Zeeuws kampioenschap en de slui- tingskoers is op 3 september in Souburg. De prijsuitreiking van de TMZ-klassementen vindt plaats in „De Caisson" in Ka- pelle-Biezelinge op zaterdag 15 oktober. Tussenstanden van de eer ste tien: A-categorie: 1. Jan van 't Westende ('s-Heerenhoek) 108 punten; 2. Marcel Verhagen (Schaijk) 75; 3. Robbie Meijer (Putte) 69; 4. Wim Hoondert (Heinkenszand) 69; 5. Huib Slabbekoorn (Kapelle) 68; 6. Charles Mollet (Hansweert) I MIDDELBURG - Wie in het Middelburgse filmtheater de film Cry Freedom nog wil zien moet opschieten. Deze ge- ruchtmakende film mag zelfs in het land waar het zich alle- maal afspeelde niet meer ge- draaid worden. Het is de vijfde week dat Cry Freedom draait en hij is beslist de moeite waard. Donderdag, tot en met j woensdag draait Cry Freedom «om 21.30 uur. j Donderdag draait SALSA om 20.30 uur, vrijdag om 19 en '21.30 uur. Daarna is deze film ^op de zelfde tijdstippen te zien 'als op vrijdag. Donderdag draait de film OCI CIORNI. De aanvang is 21 uur. Deze film is van Nikita Mikhalkov met Marcello Ma- stroianni en Silvana Mangano. Regisseur van Oblomov inspi reert Oei Ciornie op Tsjechov. De rol van Mastroianni is hem letterlijk op het lijf geschre ven. Deze komedie mag men niet missen. BLUE VELVET draait vrij dag om 21 uur en is een film van David Lynch met Dennis Hopper, Isabella Rosselin. De tiener Jeffrey ziet dingen die 60; 7. Ko Schrijver (Kapelle) 50; 8. Daan Verhulst (Waarde) 44; 9. Eric Oostdijk (Wol- phaartsdijk) 38; 10. Arrold Kurvink (Rilland) 36. B-categorie: 1. Ton Verhulst (Bosschenhoofd) 59 punten; 2. Johan de Punder (Ovezande) 58; 3. Kees Beenhakker ('s Heer Arendskerke) 53; 4. Peter Legierse (Achthuizen) 48; 5. Jan-Willem Catsman ('s-Heer Arendskerke) 42; 6. Daaf van der Vliet (Kapelle) 40; 7. Kees de Jong (Nispen) 38; 8. Floris- Jan Kole (Middelburg) 36; 9. Marius Dijkwel (Yerseke) 33; 10. Frans van Oorschot (Putte) 33. Veteranen: 1. Joop Smet (Nisse) 96 punten; 2. Cees van der Horst (Standdaarbuiten) 66; 3. Henk Rouw (Kapelle) 62; 4. Johan Gijzel (Yerseke) 58; 5. Tonnie van Poucke (Hooger- heide) 53; 6. Wil Pennings (Roosendaal) 50; 7. Giel Melis sant (Melissant) 48; 8. Eddy van der Weele (Kloetinge) 46; 9. Jan Smeijers (Bergen op Zoom) 36; 10. Arie de Wolff (Goes) 35. tot dan toe altijd verborgen waren. Het begint met de ont dekking van een menselijk oor in het gras, dat hem op het spoor brengt van de myste rieuze danseres Dorothy Val lens. Zaterdag draait FANTASIA om 14 uur. Een Walt Disney- produktie. Een film waar het hele gezin dus naar toe kan gaan. Om 21 uur draait CHILD REN OF A LESSER GOD van Randa Haines en met William Hurt en Marlee Matin. Een film over een man die zich aangetrokken voelt tot een doofstomme vrouw. Zondag 7 augustus staat er EleveldJn Mon PLtisir 19 - Etten Leur - Tel 01608-13850. VLISSINGEN - Het Vlissingse Activiteiten Fonds houdt op woens dag 10 augustus op de Boulevard Bankert in Vlissingen een folkloris tische avond. De start van deze happening vindt plaats om 19.30 uur. Aan deze happening wordt medewerking ver leend door manege De Eendracht met een paar- dendemonstratie en te vens is handboogsociëteit d'Eendracht aanwezig om een demonstratie te geven op de wip. VLISSINGEN - Zaterdag 13 augustus houdt de toerclub Vlissingen een toertocht over 90 kilometer. De inschrijving vindt plaats bij Toon's Rij wielshop in het winkelcen trum Papegaaienbrug in Vlis singen. Daar is ook de start. Die wordt om 9.00 uur gegeven. De tocht wordt met voorrijders verreden. Dat betekent dat een gemiddelde van maximaal 25 kilometer wordt aangehouden. Er zal een volgwagen aan wezig zijn om deelnemers te kunnen helpen bij materiaal defect. Na afloop krijgen de deelnemers een herinnering. VLISSINGEN - Het onder zoek van de grond in de volks tuinen aan de Gerbrandys traat in Vlissingen heeft uit sluitend positieve uitslagen opgeleverd. De bodem is zeker niet vergiftigd. Dat heeft het bedrijf slabo ratorium voor grond- en ge- wasonderzoek aangetoond. Onderzoek werd gedaan naar lood, cadnium, koper en zink. De volkstuinvereniging Levenslust uit Vlissingen toonde zich erg blij met de re sultaten. VLISSINGEN - De Dom- burgse Kunstenaar Piet Klop- meijer exposeert schilderijen en aquarellen in de Poort bij de Nederlands Hervormde Kerk in Domburg. Deze tentoonstelling vindt plaats in het kader van het zo- merwerk van de gezamenlijke Kerken van Domburg. Vanaf 19.00 uur is De Poort open voor het publiek. Tussen 19 en 21 uur wordt ook het Orgel in de kerk bespeeld. MIDDELBURG - De boe- renfoksjes stelen de show als het pechvogels betreft. Kwam Boy (asiel Vlissingen na één dag plaatsen terug, zo ook Bobby, die na één dag nieuw thuis weer het asielhok in mocht. Boy had gelukkig vrij snel een nieuwe baas dus laten we hopen dat het voor Bobby ook lukt. Het lichtbruine foks- je, reu, vijf jaar oud, is abso luut probleemloos en geen af standshond. Echt fantastisch nieuws af gelopen week was de plaatsing van Beauty, en met haar kre gen nog drie andere asielhon den een nieuwe baas. Dat is nieuws dat we graag horen. Na een aantal weken de hon den gepromoot te hebben is het weer eens tijd om wat poe- zebeesten voor te stellen. De keuze daarbij is gevallen op Siep, Gonzo en Boef. Boef is een katertje van twee jaar oud en werd in maart als weggevertje ge bracht. Hij is zwart, heeft vier witte voetjes en een wit befje. Het is een nog wat iel katertje. een extra voorstelling van OCI CIORNIE in plaats van Fanatsia op de rol. Maandag 8 augustus draait The Color Purple van Steven Spielberg met Whoopi Goldberg. Een film waarin weer eens de ras senhaat overduidelijk tot uiting komt. Dinsdag om 21 uur draait Prick up your ears van Ste phen Frears. De film werd be kroond met de juryprijs op het festival van Cannes. Woensdag is HAVINCK bij Alhambra. Willem Nijholt en William van Kralingen spelen een hoofdrol. Een flashback film waarin een huwelijk wordt „herbeleefd". Wie lijkt het meest op Rambo. Vrijdag kan men zich mel den bij Alhambra in Vlissingen. VLISSINGEN - Bestaan er inderdaad Rambo-figuren in Vlissingen. Op deze vraag hoopt het filmhuis Alham bra in Vlissingen antwoord te krijgen op vrijdag a.s. Voor de ingang van Alhambra kunnen de Rambo's zich melden vanaf 13 uur. Wie dan het meeste op deze al le gendarische figuur lijkt krijgt twee vrijkaarten voor de film Rambo 3. Rambo 3 speelt zich af in een Boeddhistisch klooster in Thailand. Hij is daarheen gegaan om innerlijke rust te krijgen. Hij helpt de monniken bij de bouw van een nieuw heiligdom en in ruil daarvoor krijgt hij kost en in woning. Op een dag verschijnt zijn vroegere commandant, ko lonel Trautman, die wil dat Rambo hem gaat vergezellen op zijn missie naar Afghanistan. Maar of dit alles lukt blijkt pas als je in Alhambra zit. Donderdag om 14 uur in Alhambra 1. Tevens om 19 en 21.30 uur. Zo ook op vrijdag. Zaterdag vier voorstellingen. De laatste om 23.30 uur. Zondag zijn er drie te weten om 14, 19 en 21.30 uur. Maandag tot en met woensdag zoals anders. Verder draaien in Alhambra 1 de films Bambi, Honne- ponnetje, en Crocodile Dundee. Boef is verschrikkelijk lief, en zo te zien ook rustig. Gonzo is een fraai cyperse kater van vier jaar oud en zit in het asiel vanaf april. Ook hij heeft een fraai wit befje. Cyperse poeze- beesten hebben een heel lief karakter, zijn geen overdre ven druktemakers en kennen geen agressief gedrag. De der de, Siep, is een geval apart. Siep bepaalt zelf zijn dage lijkse activiteiten. Hij opent zijn eigen deur (van z'n hok) en gaat prinsheerlijk op een van de andere hokken liggen slapen. Op warme zomeravonden knijpt hij er een nachtje tus senuit om vierentwintig uur later in het asiel(hotel) weer uit te rusten van zijn nachte lijke uitstapje. Siep is letter lijk en figuurlijk een echte kat. Begin april is hij als logé poes binnengebracht. Siep is plus-minus drieëneenhalf jaar oud. Hij is wit met grijze vlek ken. Wie wil reageren op dit drietal kan dit doen bij me vrouw Quist asiel Middelburg, telefoon 01180-13579, tijdens asieluren. de gemeentepolitie Vlis singen is in de periode van 20 tot en met 27 juli het volgende aangege ven: zwart/wit konijntje, een regenbroek, twee da mesportemonnees met inhoud, portemonnee met inhoud, een gouden ring en diverse sleutels. Bij het dierenasiel in Vlissingen is in die pe riode een zwartbruine hond aangegeven. Abdij plein. Zij maken een rondrit door geheel Zeeland. Om 15.00 uur geeft de Stichting „Het Walchers Kostuum" een show weg in kleder drachten. Zondag 7 augustus, aanvang 17.30 uur, zal het Zeeuws mu seum te zien zijn op de te levisie in het programma Nederland Museumland. Deze uitzending wordt uitgezonden via Neder land 1. Maarten Molema expo seert zijn kleurpotloodte keningen op Hoogelande bij de kapel St. Maarten. De expositie begint op 9 augustus en duurt tot 22 augustus. Nog dit jaar zullen gouaches en teke ningen te zien zijn van Molema in de stads schouwburg van Amster dam. VLISSINGEN - Tij dens de wielerkampioen schappen in Vlissingen voor trimmers op zater dag 20 augustus kunnen ook niet-licentiehouders in de beugel. De niet-licentiehou ders met bijvoorbeeld een sportfiets kunnen vanaf 15.45 uur aan de slag. Het dragen van een valhelm is wel verplicht. De rug nummers kunnen vanaf 14.30 uur in Brittania worden afgehaald. Het inschrijfgeld beraagt een tientje. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Frans Wassink, telefoon 01180-15183. VLISSINGEN - De or gelcommissie Vlissingen houdt vrijdag 5 augustus, aanvang 20.00 uur, een orgelconcert in de St. Ja- cobskerk. Jos Vogel, de Middelburgse organist, concerteert. Tijdens het marktcon- cert, aanvang 12.00 uur, bespeelt Helma Cop- poolse uit Arnemuiden het Flentrop-orgel. Op het programma van Jos Vogel staan werken van onder anderen Bruhns, J.S. Bach, Guilmant, Keijzer en M. Reger. Helma Coppoolse speelt werken van Johan Se bastian Bach, Bohm en M. Dupé. Het marktcon cert is gratis toeganV lijk.

Scheldebode | 1988 | | pagina 9