32611 Aanvullende dagverzorging voor ouderen knuijt Zesde Midzomernacht concours op de Vlissingse Boulevard Daniël Sahuleka treedt op tijdens midzomerfestival Clown Joli Jolig geeft show weg LEKKER VOOR GAAT ZITTEN HET WEEKBLAD WAAR JE Dit jaar vee! meer deelnemers Concert Bram Beekman in Grote Kerk Middelburg 01 uur fpto [service SPRINT PHOTO Let op!!! MIDDELBURG - Deze week -per 1 augustus- start in Middelburg het project dagverzorging voor ouderen. Zelfstandig wonende ouderen, die naast de verzorging door hun partner, wijk- of gezins hulp, nog wat extra hulp nodig hebben, kunnen vanaf nu bij dit project terecht. De dagverzorging, die in het Middelburgse verzorgingstehuis 'Buiten rust' plaats zal vinden, is dus een aanvulling op de gewone hulpverlening. OOST-SOUBURG - Op 4, 5 en 6 augustus houdt de Molukse Welzijnsstichting Mae-Uku voor de achtste keer haar drie daagse midzomerfesti- val. Donderdag Zaterdag Sponsors WESTKAPELLE - Na de succesvolle surfover- steek Westkapelle- Knokke van vorig jaar werd besloten dit jaar dezelfde tocht te maken maar dan met meer mensen. Waren het vo rig jaar nog vier surfers (zie foto) deze keer gaan er een dertigtal surfers de uitdaging aan. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. UngAVj^EEgRAWEEKB^DEN 301 v KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLIbSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1988 Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031 Correspondenten: Ronald Hagen, tel. privé 01184- 67954, Corine Krul, tel. privé 01184-11633, Tosca Houtstra, tel. privé 01184-71672. Nieuw project in Middelburg „Het is de bedoeling de ouderen aan normale dage lijkse activiteiten deel te laten nemen. De dagverzorging houdt dus beslist niet in dat de mensen verpleegd worden. De deelnemers komen in 'Buiten rust' bij elkaar en maken ver volgens gewoon gebruik van de normale diensten van het verzorgingstehuis, zoals de keuken die de warme maaltijd bereid. En zo komt ook de kap per of pedicure eens bij ze langs", aldus Frans de Voogd, die via de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg aan het project dagverzorging verbon den is. „Een hele dag -van 10.00 uur tot 16.00 uur- worden de deel nemers begeleid door een acti viteitenbegeleidster en een be jaardenverzorgster", vertelt de heer Goedegebuure, direc teur van de Humanistische Stichting Jacob Roggeveen, de stichting waar 'Buitenrust' of ficieel is ondergebracht. „De mensen komen in een natuur lijke thuissituatie terecht, waar ze zelf hun koffie zetten of de afwas doen. Maar ze zijn tevens vrij om zich aan te slui ten bij de activiteiten van de vaste bewoners van het huis. We hebben in het tehuis een aantal verenigingen, waaron der een zangclub, een teken club en een aantal mensen die koersbal beoefenen. Omge keerd kunnen ook de vaste be woners eens een kijkje nemen bij degenen die aan de dagver zorging deelnemen. De dag- verzorgingsruimte ligt ook vlak naast de grote zaal." „Het project is bedoeld voor ouderen boven de 65 jaar, al kunnen er qua leeftijd wel eens uitzonderingen gemaakt worden",aldus Frans. "De ouderen die voor dagverzor ging in aanmerking komen, zijn bijvoorbeeld de mensen die net uit het ziekenhuis ont slagen zijn, maar nog niet vol ledig aan hun lot overgelaten kunnen worden. Of mensen die door hun verzorging thuis veel aandacht vereisen van hun partner of familieleden, omdat ze niet alleen gelaten kunnen worden. In dit laatste geval snijdt het mes aan twee kanten, want de verzorgende partner komt op die manier ook weer een beetje aan zich zelf toe en kan de nodige ont spanning krijgen." De heer Goedegebuure maakt het rijtje af: „Ook de mensen die op de wachtlijst staan voor plaatsing in een be jaardenoord kunnen bij het project dagverzorging terecht. Het voordeel hiervan is dat het deelnemen drempelverlagend werkt. Veel ouderen hebben geen idee wat hen te wachten staat, wanneer ze hun zelf standigheid op moeten geven om in een tehuis te gaan wo nen. En een andere belang rijke groep mensen waar wij ons met dit project op richten, zijn de ouderen die totaal ver eenzamen en er vrijwel geen sociale contacten meer op na kunnen houden. Juist deze mensen kan je door middel van dagverzorging weer een beetje op gang proberen te helpen." „De deelname aan de dag- verzorging heeft naar ons idee zoveel mogelijk een tijdelijk karakter. Waarschijnlijk zal er wel een soort kerngroep ontstaan, maar sommige men sen zullen wel degelijk in staat zijn om na enige tijd zelf de draad weer op te pakken. Met dit project bevorder je het zo lang mogelijk zelfstandig wo nen van ouderen, de zoge naamde zelf-redzaamheid. En je merkt dat daar wat de ouderen betreft ook echt be hoefte aan is", aldus directeur Goedegebuure. Dank zij subsidiering van de provincie kon het dagver- zorgsproject ontstaan. Ook de gemeente Vlissingen zal bin nenkort met een soortgelijk project starten. „De gemeente Middelburg heeft van de pro vincie voorlopig alleen nog maar de financiële middelen gekregen voldoende voor een project. Maar omdat een pro ject staat voor 3500 ouderen en we er in Middelburg rond de 7000 hebben hopen we er in de toekomst nog een project bij te krijgen", legt Frans de Voogd uit. Door de bijdragen van de overheid kunnen de kosten voor de dagverzorging voor de deelnemers erg laag gehouden worden. Slechts zes gulden per dag. De koffie, thee en warme maaltijd zijn bij dit bedrag in begrepen. Diensten als fysio therapie en haar- en voetver zorging moeten apart betaald worden.Het vervoer, dat door vrijwilligers van het Rode Kruis verzorgd wordt, komt op een rijksdaalder per dag. Aanmeldingen voor de aan vullende dagverzorging moe ten het liefst verzorgd worden door de huisarts, de wijkver pleegkundige of een andere hulpverlener. Voor verdere in formatie kunt u contact opne men met de Stichting Welzijn Ouderen (tel. 01180 - 27537) of de Humanistische Stichting Jacob Roggeveen (tel. 01180 - 14251). VLSSINGEN - Vrijdag 5 en zaterdag 6 augustus vindt het mïdzomemachtconcours van Vlissingen plaats. De opening van dit uniek en aantrekkelijk evenement wordt verricht door wethouder Meijers. Dat gebeurt om precies 21 uur. Direct daarna zullen ka nonschoten het concours open schieten. Om 01.00 uur 's nachts wordt het midzomer- nachtconcours afgesloten. De prijswinnaars van dit concours worden dan bekend gemaakt en zij krijgen tevens dan hun prijs uitgereikt. De organisatie van dit evenement is in handen van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. In totaal zullen 130 stille kramen de markt bevolken en daarnaast zullen dertig stand houders zich schor schreeu wen om hun produkt aan de man proberen te brengen. Een deskundige jury zal daarbij aanwezig zijn om de winnaars bekend te maken. Deze standwerkerswed strijd maakt onderdeel uit van een reeks die meetelt voor het nationaal kampioenschap. Vandaar ook dat heel wat be kende standwerkers naar Vlissingen komen. Om even op adem te komen treedt bij het Strandhotel de band Dreams op. De politie zorgt voor de no dige afzetting en met aanwijs borden kan het publiek zijn weg vinden naar de markt. De mannen die zich speciaal voor dit evenement hebben ingezet zijn onder anderen de heer J.J. de Smit en de heer Van Krim pen, terwijl natuurlijk de hulp van de marktmeester niet weg te denken is. De voorzitter van de markt- commissie, de heer Meijers, heeft z'n beste beentje ook voorgezet. Niets is dus aan het toeval overgelaten om deze zesde midzomernachtconcours op de Vlissingse Boulevard te doen slagen. (ADVERTENTIES) Walstraat 78 I Lange Vorststraal 36 Vlissingen I Goes Voor de betere MANNENMODE HOEDEN EN PETTEN Nu ook een ruime sortering in de grotere matenkleding. St.-Jacobsstraat 10 VLISSINGEN Surfstrijd Westkapelle-Knokke Een feestgebeuren dat voor iedereen toegankelijk is en dat plaatsvindt in een grote tent. Die tent komt aan de Krommewegsingel en de Prins Hendrikstraat te staan. Kinderen kunnen volop aan hun trekken komen tij dens diverse spelonderdelen, zoals graffitti en een heuse zeskamp. Voor de wat oudere jeugd worden di verse films gedraaid in het ontspanningslokaal van de Beth Ceram kerk. Welke films daar worden vertoond, wordt pas bekend gemaakt tijdens het festival. Vast onderdeel vormt het optreden van een muziek groep die klanken ten ge hore zal brengen voor zowel jong als oud. Donderdag avond is niemand minder dan Daniël Sahuleka te gast in Oost-Souburg. Hij treedt op met z'n trio en verzorgt - natuurlijk - een avondvul lend programma. Martin Gort speelt percussie en Jimmy Glasmacher bege leidt Sahuleka op de bas. Het nieuwe repertoire van Daniël Sahuleka bestaat uit gevoelige ballades en swing stukken met veelal een jazzy inslag. Kortom, de moeite zeker waard om te beluiste ren. De vrijdagavond staat in het teken van de ouderen. Theatergroep Delta speelt het stuk 'Iris par Paris'. Twee acteurs van Delta wa ren onlangs nog te zien op de vaderlandse televisie. Het was een Molukse produktie over Molukkers in Neder land. Delta brengt op een aan trekkelijke manier uiteenlo pende zaken aan de orde die zich in de Molukse gemeen schap afspelen. Daarnaast treedt een gelegenheidsband op. Ook zij verzorgen een avondvullend programma. Het thema deze avond is 'Motownmuziek'. Hits van de jaren zestig en zeventig zullen dan herleven. De laatste dag, zaterdag, treedt de Mae-Uku dans groep op. Er worden nieuwe dansen uitgevoerd. Bert Ta- hitu staat in het middelpunt van de belangstelling met zijn one-man-show. De hoofdmoot wordt gevormd door een optreden van musi cus Jimmy Bellmartin. Hij sluit de driedaagse af met soulnummers en gevoelige ballads. De vermelde activi teiten zijn slechts een greep uit een scala van mogelijk heden. De entree voor de avond voorstellingen bedraagt voor kinderen van vier tot en met 12 jaar 1.50 en kin deren van twaalf en jaar en ouder betalen 3.50. Het volledige programma van het midzomerfestival ziet er als volgt uit: 10.00 tot 12.00 uur: Molukse spelletjes 13.30 uur: knutselen en film 19.30 uur: muziekgroep kin deren 20.30 uur: zang- en dans- Uamei Sahuleka groep kinderen Middelburg 22.00 tot 0.30 uur: optreden Daniël Sahuleka Vrijdag 10.00 uur: zeskamp 12.30 uur: middagmaaltijd 13.30 uur: ontwerp graffitti maken en filmvertoning 19.00 uur: bingo-spel 21.00 uur: theatergroep Delta 22.15 uur: band uit Middel burg 23.45 uur: optreden disco/ band uit Middelburg 10.00 uur: internationaal volleybaltoernooi 11.00 uur: fancy fair 12.00 uur: kraampjesmarkt 19.30 uur: optreden Bert Ta- hitu 20.00 uur: optreden dans groep en karatedemonstra- ties 22.00 uur: Bert Tahitu 22.45 uur: optreden Jimmy Bellmartin rTilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII lllillllllllllllllllllllllllillllllllllllllllillltllllllllllllilllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllIjllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllillT het feit dat zij een tiental sponsors achter zich hebben staan, maar er zijn dan ook sponsors nodig om een tocht als deze professioneel op te zetten. De beste wind voor die dag ligt tussen twee en vier Beaufort. Zou het meer zijn dan wordt de tocht riskant voor zowel de surfers als de volgboten. Per groepje van vier surfers is er één bootje dat de aanwijzingen geeft. De surfers zijn verplicht bij elk aar te blijven. Het vertrek is zondag 7 augustus vanaf het Strandpaviljoen De Stroming. Sponsors van dit evenement zijn strandpaviljoen De Stro ming, Hotel Willebrord (Zou- telande). Café Traoljewerk, Bar De Schuur, Bar-bistro De Capelle, Bakkerij Dominicus Steketee, De Spar. Hotel Noordzeegalm en rijwielshop Van Marion, alle uit Westka pelle, P.T.T. Telecommunica tie Breda, Roha windsurfcen- trum Zeeland uit Middelburg en twee wiel er cent rum Zee land en Vlieger-Verdonk uit Middelburg. VLISSINGEN - In de serie zomeravondconcerten, die door de Stichting Orgelcen trum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georgani seerd, wordt op dinsdag 9 augustus een orgelconcert ge geven door Bram Beekman, organist van de Grote of St.- Jacobskerk te Vlissingen. Deze bekende Zeeuwse mu sicus werd in 1949 te Vlissin gen geboren. Hij studeerde aan het Brabants Conservato- rium te Tilburg bij Louis Toe bosch, alwaar hij de akte Schoolmuziek, B-akte orgel en het Solistendiploma cum laude behaalde. Hij vervolgde zijn studie bij Anton Heiller in Weenen, waarna hij in 1975 de prix ex cellence verwierf. Hij gaf vele concerten in West-Europa en maakte diverse radio-, t.v.- en plaatopnamen. Voorts was hij prijswinnaar van de orgelcon coursen in Brugge (1973) en Bologna (1975). Momenteel is hij werkzaam als docent hoofdvak orgel en improvisa tie aan genoemd conservato rium. Het programma dat door hem zal worden uitgevoerd luidt: Praeludium und Fuge e moll, D. Buxtehude; Vater un- ser in Himmelreich, G. Böhm; Concerto G-dur, J. S. Bach; Partita diverse sopra „O, No- stre Dieu, et Seigneur amia ble" (Ps. 8), Bram Beekman besluit het concert met de grote symphonische Fantasie über den Choral „Wachtet auf, ruft uns die Stimme", van Max Reger. Aanvang 20.00 uur. i'lilllllllillllllllll llllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilllllllillllilllllllllllllllllllllllllllilill lllllll llill llli!lllllilillii!ilillllilllllllllllllilllllilltlllllllillillllllliliilllllllllllllllillll!llilllllllilllljllilllllllllllllllllllllli»i vang is 20.00 uur. Joli Jolig trad ook op bij de Way of Life-show in Goes. Hij reikte op die dag ook de prijzen uit voor de best bewegende familie, zo als vorige week op de televi sie te zien was. Het optreden is gratis toegankelijk. Zaterdag 7 augustus starten zij rond half tien vanaf het Zuiderstrand in Westkapelle en hopen zij de 22 kilometer in drie uur af te leggen. De heer C. de Nooyer uit Oost-Souburg ontmoette vorig jaar een drietal Duitse jongens op het strand die van plan wa ren naar Knokke te surfen. Als Nederlander begreep hij de kracht van onze woeste wa teren en als surfer beschikte hij over voldoende ervaring om de jongens niet zomaar te laten vertrekken. (ADVERTENTIE) Een goed overleg volgde, een route werd uitgezet en alle mogelijke risico's ingepland. In zeven uren waren zij heen en terug en de oversteek was succesvol. Dit jaar gaan drie van de vier surfers van vorig jaar weer mee. Verschil zit in het feit dat de toertocht (er is ab soluut geen wedstrijdelement) nu georganiseerd is door Windsurf vereniging Zuid- West Zeven-coördinator Rob Maas - en er in plaats van vier, een kleine dertig surfers meegaan. De surfoversteek wordt be geleid door acht boten van de plaatselijke visclub De Delta vissers en twee grote uezem- boten liggen op lokatie om in dien nodig steun te kunnen verlenen. Voor iedere vier surfers is er één bootje en op die manier wordt er onderling via porto foons en marifoons gecoördi neerd. Voor de tocht waren speciale vergunningen nodig. De drukke vaarroute van de Westerschelde kent zijn geva ren. Bovendien mag het scheepvaartverkeer geen hin der ondervinden. De surfers die meegaan be schikken over goede surferva- ring en goed materiaal. Voor de tocht worden speciale Koersboards gebruikt van 3 meter 50 lang. Naast Duitse en Nederlandse surfers doen er ook negen Belgen aan de tocht mee die eerst per boot hier heen komen, heen en terug surfen, en per boot weer terug komen, ach ja. De organisatie is trots op Vorig jaar slechts vier deelnemers tijdens de surftocht. Nu zo'n dertigtal. C. de Nooyen kan tevreden zijn. VALKENISSE - Bij het eethuis Groot Valkenisse, achter camping Groot-Val- kenisse, treedt woensdag de zingende, dansende, gooche lende clown Joli Jolig op. Het optreden van de clown zal ongeveer een uur in beslag nemen. De aan-

Scheldebode | 1988 | | pagina 1