Modellenburo's zoeken naar Miss Fotomodel in Zeeland Vlissingse kermisexploitanten houden van hun vak Dames UNIQUE Feijenoord oefent tegen Arenmuiden HET WEEKBLAD WAAR JE f LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Lenie 't Hart opent Braderie Vlissingen Kermis in Middelburg 01 uur fpto service 'Zeeuwse Bibliotheek' krijgt werk van Rulof Nieuwland oefent tegen eredivisionist Sparta Marktconcert SPRINT PHOTO DE ELEKTROZAAK DIE KONTAKT MET KOPERS WIL SCHAKELT OVER OP DE SCHELDEBODE 301 V VLISSINGEN - „Als je er eenmaal een paar schoenen versleten heb kom je er niet meer van af. De kermis. Je raakt er nooit over uitgesproken, het is een hard maar mooi beroep." Karei van der Linden kan er dan ook - onder het genot van een bakje koffie - uren over praten. Sa men met zijn vrouw Lenie exploiteert hij vanaf vandaag op de Vlissingse na-kermis (aan het Bel- lamypark) het behendigheidsspel de Holy Cranes. „We zijn de enige kermisexploitanten die uit Vlissingen komen. Drie weken op de na-kermis staan is voor ons dus een pracht manier om weer even met vrienden en familie in contact te komen. Voor de rest zijn we van april tot oktober onder weg." U wilt uw buurvrouw na haar vakantie verrassen Kom dan naar UNIQUE en pas uw wintergarderobe nu aan met de laatste mode op tassengebied en ceintuurs. Wat zal zij opkijken mode in lederwaren Geere Passage 7, Middelburg Tel. 01180-33903 Vlissingen I Goes Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 35e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 23.300 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.700 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. DE SCtm JJEBODE UÏÏGAVEy|EEj3 E ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 27 JULI 1988 Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Mare Molenaars, tel. privé 01640-53031. Correspondenten: Ronald Hagen, tel. privé 01184- 67954, Corine Krul, tel. privé 01184-11633, T osca Houtstra, tel. privé 01184-71672. KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 011 84-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN ZEELAND - Op weg naar de landelijke finale van de ver kiezing Miss Fotomodel Hol land -op 7 oktober- houdt het organisatiebureau Show World International de ko mende weken voorverkiezin gen in Zeeland. De voorrondes, de halve finale en de uiteinde lijke finale worden allemaal gehouden in het discotheater L*Etoile in de Wijngaardstraat in Goes. Eventuele kandidaten kunnen zich nu reeds voor de missverkiezing aanmelden. Het organisatiebureau Show World International -een enigszins onbescheiden naam voor een instantie die zich lou ter op de Nederlandse markt dens de afsluitende show - waaraan medewerking wordt verleend door Linda de Mol en Gerard Joling en waarvoor ook vanuit de televisiewereld belangstelling is getoond- is dus meer te verdienen dan een fraaie prijs alleen. Zeeuwse meisjes van vijf tien jaar en ouder die aan de voorronden in Goes willen deelnemen kunnen zich telefo nisch opgeven op het nummer 08380-50034 of 08309 - 54727. De voorronden worden gehou den op 29 juli en 12 augustus. De halve finale is op 26 augus tus, Miss Fotomodel Zeeland wordt gekozen op 30 septem ber. 11 11MIII11 111 f M1111111111 111 tl 11111111 1111II1111111 11111111111 111111111111111111111111111111111III 1111111111111111111111II111111111111111 i 11111II111 11111111111111111111111 111 richt- is het geesteskind van Marianne ten Holte, een paar jaar geleden zelf nog Miss Noord-Holland. „In Nederland kennen we eigenlijk alleen maar de ver kiezing van Miss Holland. Dat is een serieuze aangelegenheid waarvoor alleen de allermooi sten in aanmerking komen. Een normale selectieprocedure gaat daaraan niet vooraf. Daarbij wordt bij de verkie zing van Miss Holland naar meer gekeken dan alleen het uiterlijk. Miss Holland wordt gezien als een ambassadrice van ons land, moet intelligent zijn, een perfect figuur heb ben, goed kunnen spreken, een perfecte beheersing van de vreemde talen hebben. Capa citeiten die voor een fotomodel niet beslist noodzakelijk zijn om het ver te kunnen schop pen. Het is natuurlijk schitte rend als de kandidaten een fantastisch lichaam hebben, maar iemans met alleen maar hele mooie benen is binnen de fotobranche meer dan wel kom. Ik bedoel daarmee te zeggen dat je als fotomodel niet alleen maar kans van sla gen hebt als je de perfecte ma ten hebt." Hoewel inschrijving open staat voor alle vrouwen van vijftien jaar en ouder en er al leen de uiterlijke schoonheid wordt beoordeeld, mag de ver kiezing van Miss Fotomodel Zeeland volgens de organisa toren niet worden vergeleken met de doorsnee missverkie zing. Het gaat er duidelijk minder ordinair aan toe dan bijvoorbeeld bij de momenteel zo populaire verkiezing van Miss Wet T-shirt. De verkie zing van Miss Fotomodel Zee land ontstijgt het niveau van een vleeskeuring. „Allereerst weten de men sen in de jury waarmee ze be zig zijn. Ze hebben stuk voor stuk verstand van zaken. Daarnaast zorgen wij er voor dat de entourage perfect is. De kleedkamers zijn prima in or de, de kandidaten worden netjes opgevangen. Mensen die niets met de kandidaten te maken hebben worden bij de kleedkamers geweerd. Dat geldt ook voor mensen uit de jury of van de oragnisatie. De meisjes moeten zich in een on gedwongen sfeer kunnen om kleden, voor pottekijkers is geen plaats. De meisjes zijn er echt niet op uit om hun li chaam aan Jan en Alleman te verkopen." Aan wie dan wel? Aan be langrijke figuren van erkende modellenburo's. Aan mensen die de meisjes daadwerkelijk op weg kunnen helpen in de wereld van de fotomodellen. Die zijn bij de verkiezing van Miss Fotomodel Zeeland dan ook aanwezig. Bij aanvang van de verkiezingen heeft Ma rianne ten Holte een groot aantal buro's aangeschreven. De response was enorm. Voor hen zijn de verkiezingen een uitgelezen mogelijkheid om te speuren naar nog niet ontdekt talent. Talent dat in Neder land -en dus ook in Zeeland- zeker aanwezig is. De toonan- gevende modellenburo's zijn ook aanwezig bij de grote lan delijke finale in oktober. Tij- Leven in een roes van vrijheid „Door het reizen van plaats naar plaats leef je in een roes van vrijheid. Je maakt overal leuke contacten. Maar het is flink aanpakken, telkens weer opbouwen en afbreken. Een kermisexploitant is tevens schilder, lasser, timmerman, automonteur enzovoort", al dus Karei. "Het meest respect heb ik voor de vrouwen in het bedrijf. Vaak wordt vergeten dat zij naast het bedrijf ook nog het huishouden doen. Een huishouden dat we per salon wagen overal naartoe meene men. En om die beperkte ruimte van dezelfde gemak ken te voorzien als een gewoon woonhuis is vaak veel moeilij ker." „Het bewonen van een woonwagen geeft sommige mensen blijkbaar nog steeds het recht een bepaald stempel op je te drukken, maar bijzon der intelligent vind ik dat niet. Met maar vijf maanden in het jaar een vaste woonplaats is het toch onrendabel om een huis te huren, en om dan zeven maanden lang in een toercara- vannetje rond te reizen zie ik ook niet zitten. Kermisexploi tanten kunnen vanwege hun werk gewoon niet anders. Het rondreizen door Nederland heeft overigens net zo goed zijn beperkingen, je gaat zo veel mogelijk dezelfde plaat sen af, een kermis die goed ge bleken is probeer je het vol gende jaar weer. Zo bouw je in de loop der jaren een zekere bekendheid op. Het publiek groet je als een oude bekende en je ziet kleine kinderen op groeien. Zegt van: „goh, ben jij in verwachting, hier heb je al vast een beertje voor de klei ne." Dit maakt het werk erg gezellig. Ook wanneer je stroom en water uit een huis in de buurt moet betrekken en je geeft na afloop bij het beta len een bosje bloemen als dank. Het volgende jaar staan ze met de deur open te wach ten. "Stroom bij mij, he?", wordt er dan gevraagd. De ge moedelijke sfeer die de kermis oproept is onvoorstelbaar." Maar het verkrijgen van een standplaats in een ge meente wordt met de jaren moeilijker. Of beter gezegd kostbaarder. De kermisexploi tanten bieden op de aangebo den plaatsen per inschrijving. En elk jaar wordt er weer fors tegen elkaar opgeboden om zonder concurrentie aan een kermis deel te kunnen nemen. „De pachtsommen schieten door dit systeem enorm om hoog, je drijft elkaar tot het uiterste om je plaats te be machtigen. Het lijkt er steeds meer op dat het geld bij de ge meenten op de eerste plaats komt. Wettelijk is het toege staan. Maar eigenlijk zou dit systeem in Den Haag gewij zigd moeten worden. Maar weinig mensen beseffen wat kermisexploitanten aan inves teringen uitgeven. Je hebt hoge transport- en energie kosten en, zoals wij dan, nog een hele handel aan prijzen. Bovendien moeten we in het seizoen tevens ons inkomen voor de wintermaanden ver dienen." De oplopende prijzen van de attracties worden dan ook voornamelijk veroorzaakt door de hoge pachten, op de andere zaken kan immers bijna niet bezuinigd worden, aldus Karei. „In die zin is de kermis wel aan het verschuiven", consta teert zijn vrouw Lenie. „Vroe ger zag je de mensen dagelijks even aan de machines staan, nu komen ze nog twee, drie keer per week. Meer houdt de portemonnee niet vol. Lagere prijzen maakt de kermis van zelfsprekend aantrekkelijker voor het publiek." Beiden, al vanaf hun kin derjaren tot het kermisleven aangetrokken, zijn ze ervan overtuigd dat ondanks alles de kermis volksvermaak num mereen blijft. „Zie je die kinderen wel eens met die glunderende kop pies over de kermis lopen?", vraagt Karei. "Die zijn echt blij. Ik kan zelf ook altijd heel erg genieten wanneer een kind met ons spel iets uit een kast haalt. Hartstikke trots dat hij wat gewonnen heeft, terwijl een volwassenen naast hem heel technisch uit zit rekenen waar het grijpertje moet stop pen om een prijs te pakken." „Kinderen zijn trouwens heel belangrijk voor de ker mis", vervolgt Karei zijn ver haal, "zij vragen opa, oma, va der en moeder mee." Met dit in zijn achterhoofd houdt hij er de theorie op na dat de invoer van de pil voor de kermis fu nest is. „De behoefte aan kin derzaken is daardoor minder geworden", beweert hij. „En een kermis maak je toch met alle verschillende attracties samen." „Het leuke van het exploite ren van onze attractie is, dat het een oefeningsspel is dat iedereen zelf kan doen of je nu acht of achtentachtig bent", vertelt Lenie. „Je hebt leuk contact met het publiek. Je probeert ze, ook al heb je het druk, allemaal aandacht te ge ven, waarbij je soms voordoet hoe ze het moeten doen. Ik heb er enorm veel lol in. Het is soms echt lachen, gieren, brul len achter die kast, want de een weet het nog beter dan de ander. Misschien is het wel een hard spel, als je niets wint, krijg je ook werkelijk niets. Maar sommigen kunnen zo zwaar teleurgesteld zijn, dat je je hand over je hart strijkt en ze als troost toch iets geeft. Het tegengestelde, mensen die maar horloges blijven grijpen, komt ook voor. Die mensen kan je op het laatst geen beer of pop meer geven, ik vind dat die recht hebben op een kado naar waarde. Dus in zo'n geval ga ik met ze praten en zeg ik van kijk je hebt nu zoveel punten, wat zou je eventueel willen winnen. Je hoort dan allerlei dingen zo wilde iemand bijvoorbeeld een boor- tol. Geen enkel probleem, we stellen dan: voor zoveel waar debonnen win jij je boortol. Vorig jaar is er in Vlissingen op deze manier een video uit gegaan. Die ga ik dan ook in een Vlissingse zaak kopen met garantie enzovoort, zodat de winnaar er ook echt iets aan heeft." „Het vele gehaast en de hoge kosten maken wel dat je onder een bepaalde spanning werkt", vertelt Karei. "Al ge loof ik niet dat je het aan ons zult merken. Natuurlijk loop je je wel eens inwendig op te vreten, wanneer je op een ker mis staat die een hele hoop geld kost, maar je blijft heel vriendelijk naar buiten toe. Ik denk dat je dit werk met erg veel liefde moet doen. Zelf vind ik het vak zo mooi dat ik er alles voor doe om het pu bliek nog lang tevreden te mo gen stellen." VLISSINGEN - In de serie middagpauzeconcerten tijdens de weekmarkt wordt het orgel van de St Jacobskerk vrijdag 29 juli bespeeld door Rolf Wol- fensberger. Het marktconcert begint om twaalf uur. Rolf Wolfensberger studeert aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam orgel bij Jacques van Cortmerssen en piano bij Ronald Brautigam. Hij is organist van de Her vormde kerk in Terneuzen. Het programma voor het marktconcert bevat werken van Buxtehude, Sweelinck, Frescobaldi en Bach. Het con cert is gratis toegankelijk. ARNEMUIDEN - De voet balclub Arnemuiden komt op maandag 1 augustus op eigen terrein voor een krachtproef te staan in een oefenduel tegen Feijenoord. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur. De Rotterdammers die ze ven dagen in een trainings kamp in Zuid-Limburg ver toefden en daar diverse oefen wedstrijden afwerkten tegen amateurclubs, toonden zich in die periode uiterst productief. Drie oefenwedstrijden lever den een doelsaldo op van 36 voor en 0 tegen. De Feijenoorders bereiden zich nu voor op het Rotterdam (ADVERTENTIES) Walstraal 78 I Lange Vorststraat 36 AD-toernooi dat op 5 en 7 augustus in de Kuip wordt ge houden met deelname van FC Antwerp, Aberdeen, Real Ma drid en Feijenoord. De club van Hans Kraay en Ron Jacobs heeft zich in de af gelopen maanden danig ver sterkt door het aantrekken van onder andere Ton Lokhoff (Nimes), Wlodi Smolarek (Ein- tracht Frankfurt) en John Metgod (Tottenham Hotspur). Van RKC is aangetrokken Marcel Brands en van Roda JC Martin van Geel. Andere bekende namen uit de selectie zijn: Joop Hiele, Dave Mit chell, Sjaak Troost, Ben Wijn stekers en René Hofman. Al deze prominenten kan men in Arnemuiden aan het werk zien. De thuisclub beschikt over een selectie van achttien spelers waaronder: Patrick de Dobbe- laere, Paulus Poortvliet, Jos Poortvliet, Klaas van Belzen, Jacco Oosterling en Jhonny Crucq. John Metgod VLISSINGEN - De opening van de Braderie Vlissingen is weliswaar ieder jaar een grote verrassing, deze keer is door de organiserende ondernemers al eerder een tipje van de sluier opgelicht. Bekend is inmiddels dat voor de Vlissingse driedaagse het licht op groen wordt gezet door niemand minder dan Lenie 't Hart van de Zeehondencrè che in Pieterburen. De bekendste dierenredder van ons land is door de organisatie van de Braderie naar Vlissin gen gelokt om extra de aandacht te vestigen op het motto van de feestelijkheden. Deze keer staat de Braderie na melijk geheel in het teken van de zeehond. Tijdens de driedaagse gaan de Vlissingse ondernemers proberen om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de verzorging van zieke robben. Een aantal ideeën voor fondswerving zijn reeds uitgedokterd. Ook komt op de Oude Markt een kraam te staan waarin allerlei artikelen te vinden zuilen zijn die direct met de zeehonden te maken hebben. Lenie 't Hart opent de Braderie Vlissingen op donderdag 25 augustus om tien uur. Hoe is niet bekend. Dat blijft wel een verrassing. MIDDELBURG - De Stichting Geestelijk Wetenschap pelijk Genootschap 'De Eeuw van Christus' heeft dertien delen van de werken van Jozef Rulof geschonken aan de Zeeuwse Bibliotheek. De geschonken werken zijn mo menteel te zien op de eerste verdieping van het boeken- magazijn aan de Kousteensedijk. Jozef Rulof was een paranormaal begaafd schrijver, schilder en genezer die gedurende zijn leven tamelijk in de belangstelling stond. Zijn materiële nalatenschap wordt thans beheerd door de stichting 'De Eeuw van Christus'. Deze stichting heeft zich ten doel gesteld Rulofs nalatenschap te vernreiden door het uitgeven van zijn boeken, het organiseren van tentoonstellingen van zijn schilderijen en een enkele keer het houden van een le zing. Een tentoonstelling van Rulofs schilderijen in de Zeeuwse Bibliotheek staat op de nominatie. NIEUW EN SINT JOOSLAND - Het eerste elftal van de vierdeklasser Nieuwland speelt zaterdag aanstaande een oefenwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein van Nieuwland aan de Oude Rijksweg in Nieuw en St Joosland. Sparta treedt aan in de opstelling waarmee eerder deze week op Zeeuwse bodem werd geoefend. Voor Nieuwland bete kent de oefenpot de eerste krachtproef voor de nieuwe trainer Johan Fritz, de voormalige doelman van het eer ste elftal. De wedstrijd tussen Nieuwland en Sparta be gint om drie uur. Een toegangskaartje kost slechts een rijksdaalder. MIDDELBURG - Kennis in Middelburg. Van vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augustus staan op de Markt en Plein 1940 weer de nodige kermisattracties. On der meer kunnen de kermisliefhebbers genieten van autoscooters, de sensatiebaan Dracula, de steile wand, de snelle berg- en dalbaan Mount Everest Expresse, de dan sende inktvis Polyp, super buggy's en een kijktent met zeldzame mensen. Daarnaast kunnen de bezoekers zich uitleven met diverse raad- en behendigheidsspelletjes. Speciaal vor de kinderen is er een super babymolen, een ponypark en een Monzapiste. De zomerkermis in Middel burg wordt vrijdag 5 augustus om 16.00 uur geopend. Op zondag blijven de attracties dicht. Voor zo'n pulserende advertentiekampagne Die gaat huis aan huis aan huis. In stad en wijk en dorp ledereen krijgt 'm, iedere week; en gaat er even lekker voor zitten. Oude mensen, jonge mensen; man en vrouw Dat hebben NIPO-onderzoeken bewezen Want de Scheldebode is eigen. De Scheldebode biedt de adverteerder tal van kombinatiemogelijkheden tot marktverruiming. Liever in de buurt? Ook dat kan. En ais u daar die kiene kombinatieprijzen. die kraakheldere druk en die vlekkeloze verspreiding bij optelt, en sowieso, dat lage tarief, dan moet u toch wel tot de slotsom komen, dat u met zo'n advertentie kampagne in de Scheldebode wel eens heel voordelig met meer klanten op één golflengte zou kunnen komen. Bel dus meteen voor meer informatie

Scheldebode | 1988 | | pagina 1