Aandacht voor amateurbrouwers tijdens 'Vlaanderen presenteert' Kamperland als Belgische enclave Trekker-Trek in Kapelle-Biezelinge Krachtpatsers zorgen voor vuurwerk Kapelle Countdown Café vanuit De Pub BMSJt BlIOCHT Zaterdag 2 juli Reductiebon Trekker-Trek Popdag in Midgard Twee dagen feest op De Schotsman Zeiltochtje naar Brixham Live-optredens van Zinatra en Gringos Locos Taptoe in Scheldebuurt SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 JUN11988 KAMPERLAND - In het weekend van 2 en 3 juli zal "De Schotsman" veranderen in een Bel gische enclave waarbij cultuur, sport en bier centraal zullen staan. In het kader van het cul tureel akkoord tussen de Vlaamse provincies Oostvlaanderen, Westvlaanderen en de provin cie Zeeland verzorgt de Belgisch-Nederlandse vereniging een festival „Vlaanderen presen teert....". Op dit festival zullen uitsluitend Vlaamse artiesten en groepen optreden. Vanaf de lokatie „Do Schotsman" zullen diverse surf- wedstrijden worden gehouden met als hoogte punt de 8e ronde van het Veerse Meer. Dit surf- festijn behoort nu al tot het grootste evenement in Nederland, met onderdelen als: sprintsurfen, surfwedstrijden over 18 en 40 km en de Holland Surf Pool-Marathon over 100 km. KAPELLE-BIEZELINGE - De vierde Trekker- Trek wedstrijd die op zaterdag 2 juli in Kapelle- Biezelinge wordt gehouderv is voor Zeeland een uniek evenement. De toeschouwers kunnen verze kerd zijn van spektakel op Europees niveau want diverse deelnemers hebben ook buiten de lands grenzen furore gemaakt. De toppers van Nederland geven acte de presence omdat deze wedstrijd mee telt voor het Nederlands kampioenschap. DE SCim.DEBODE~] U ontvangt tegen inlevering van deze bon 2.50 korting, bij aankoop van een toegangsbewijs voor volwassenen bij alle RABOBANKEN in Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren 311 VLISSINGEN - Jan van Schalk, voorzitter van de Wal- cherse club van wijnmakers en bierbrouwers, gaat in zijn vrije tijd regelmatig naar België. Niet voor het landschap of de cultuur maar om het Belgische bier te proeven en te keu ren want België is een paradijs voor de echte bierliefhebber. Jan van Schaik: „Het is allemaal begonnen met het oer- bier, gemaakt van ontkiemde en gedroogde gerst, zuiver wa ter, hop en gist en soms wat honing. Dit oer-bier heeft een zoete smaak met een zuur tintje, het is donker van kleur zo als het bier in Engeland en Ierland. Dit oer-bier is een le vend bier, want je kan er van alles mee doen. Men heeft het een keer in wijnvat gedaan, na een aantal jaar bleek het fantastisch te smaken. Je kan dus met behulp van dit oer- bier diverse biertypes creëren, de Belgen zijn hier meesters in. Het zijn veelal kleine brouwerijen die soms alleen in het weekend werken, maar uistekende produkten brouwen. Ook in Nederland komen steeds meer amateur bier brouwerij en waarbij Brabant en Zeeland koplopers zijn. Ik ben zelf lid van de bierproeversvereniging en daarom ga ik eens in de maand naar Brugge. Meestal wordt daar een onderwerp besproken door een bieringenieur en daarna worden er diverse soorten bier geproefd. Leuk wordt het als een brouwer zijn eigen bier niet kan herkennen." Van Schalk brouwt zelf zijn eigen bier waarbij alle ingrediënten, brouwmethode en temperatuur worden genoteerd want er kan natuurlijk een uitschieter tussen zitten. Van Schaik: „Gist is zeer belangrijk voor de brouwer, het bepaalt namelijk de helft van de smaak. Tussen brouwen en drinken kunnen nogal verschillen zitten. Ik heb wel eens bier gebrouwen en twee weken later opgedronken maar hoogwaardig bier moet toch wel enkele jaren rijpen. Mijn specialiteit is sleedoornbier, dit is te vergelijken met het Bel gische kriekbier. Om een goede smaak te hebben moet het bier in balans zijn, je moet dus als het ware weer verlangen naar een volgende slok. Het beoordelen van de smaak is een kwestie van training, men moet niet denken dat we dan een fiks aantal glazen bier drinken, het is hetzelfde als wijn proeven, een slok nemen en uitspugen. Op het festival „Vlaanderen presenteert" mag men di verse soorten Nederlandse en Belgische bieren proeven en raden uit welk flesje het afkomstig is. Men kan ook biersjoe len, een bierpul moet tot stilstand komen tussen twee streep jes, het lijkt makkelijk maar in de praktijk verdwijnen veel bierpullen in een netje dat aan het einde van de sjoelbak is bevestigd. Op zondag 3 juli kan men op het festivalterrein genieten van de vendelgroep Telstar, de harmonie uit Heist, Het Brugs Dweilorkest, folkloregroep Reintje de Vos, Leonardo, The Creole Memories Jazz Band, Mimetheater Hoste Sabba- tini, de twee wezen. De optredens zijn van 11.30 tot 18.00 uur. Afhankelijk van de weersomstandigheden zullen artiesten en groepen optreden op het podium in de evenementenhal, op het buitenpodium of op andere lokaties verspreid over het terrein van het recreatiecentrum. De gehele dag zullen het programma van de surfwedstrij den en het programma van het festival worden gecoördi neerd. Voor de start en finish van de surfwedstrijden en surftochten zal het festival worden onderbroken, zodat het publiek niet gedwongen wordt om te kiezen tussen twee ver schillende programma's. Het programma wordt aangevuld met een bierpresentatie waar diverse ambachtelijke brou wers uit Vlaanderen en Nederland hun produkten aan het publiek zullen tonen. De Vlaamse bierkenner bij uitstek: Johnny Tulfer, schrij ver van het beste Belgische bierboek, zal aanwezig zijn om wetenswaardigheden over bier te vertellen. Zeeland wordt vertegenwoordigd door de bierspecialist Jan van Schaik uit Vlissingen en de Zeeuwse amateurgilden. Het publiek mag natuurlijk proeven en keuren. Onder het genot van een Ne derlands of Belgisch biertje kan men ook genieten van een wervelende surf mode-show en een jazzballetgroep. Alle evenementen zijn deze twee dagen voor het publiek gratis toegankelijk want het optreden van de artiesten en groepen wordt mogelijk gemaakt door bijdragen van de ge noemde provincies. De geschikte accommodatie voor dit fes tival „Vlaanderen presenteert" wordt geboden door recrea tiecentrum „De Schotsman". Wegwijzers naar het evene mententerrein en ruime parkeergelegenheid zijn voorzien om dit Bourgondische festijn voor een groot publiek toegan kelijk te maken. Tractor pulling, of vrij ver taald trekker-trek is een mo torische krachtsport die zijn oorsprong vond in de Ver enigde Staten en in 1977 in ons land werd geïntroduceerd op de Flevohof. De ontwikkelin gen zijn in vrijwel elk opzicht het verst gevorderd in Neder land. Dat blijkt onder andere ook uit de verwerving van di verse Europese kampioen schappen. Bij tractor puiling gaat het er om een steeds harder af remmende last zo ver mogelijk weg te slepen. Dat gebeurt met speciaal geprepareerde trek kers op een vlakke en aange- walste aarden baan van 100 meter lengte. Een en ander gaat gepaard met enorm ge weld en het spreekt vanzelf dat de trekkers over abnor male vermogens moeten be schikken om goed te kunnen presteren. Het zijn geen fa- brieksmachines waarmee men VLISSINGEN - In het kader van de William en Mary-her- denking wordt zondag 10 juli door een groot aantal jachten vanuit de haven van Helle- voetsluis koers gezet naar het Engelse Brixham. Een groot aantal jachteigenaren heeft zich inmiddels voor deze his torische tocht aangemeld. De organiserende stichting wil nu echter ook een aantal perso nen dat geen eigen hpot bezit in de gelegenheid stellen de tocht mee te maken. Deze zo genaamde 'individuelen' kun nen een plaatsje reserveren op het origineel getuigde schip De Brabander. Belangstellenden kunnen komend weekend kennismaken met de schuit. De boot ligt dan afgemeerd in de haven van Hellevoetsluis. opereert, maar zelfbouwcom- binaties waarin vele manjaren of duizenden arbeidsuren zijn gestoken en tienduizenden guldens aan materiaal. Naast kracht is tractor pui ling ook een sport die gekop peld is aan snelheid, want de combinaties die het snelst van start gaan en de wielen het hardst kunnen laten 'spinnen' komen het verst. Sensatie zal er ongetwijfeld genoeg te beleven zijn voor de toeschouwers, die zaterdag vanaf elf uur 's morgens de krachtexplosies kunnen vol gen op het terrein aan de Breierweg, dat duidelijk met pijlen staat aangegeven. In de vrije klasse 4,4 ton is de Popeye van Jan van Al phen uit Bladel één van de grootste favorieten. Van Al phen werd reeds vier keer Ne derlands kampioen en één keer veroverde hij de Euro pese titel. In deze klasse zal onder andere ook acteren de Green Spirit van Ko de Regt uit Biervliet, die eveneens, present is in de 5,7 ton vrije klasse, evenals trouwens de Popeye van Van Alphen. Bij de Superstocks 3,4 plus 4,4 ton behoren tot de voor naamste kanshebbers Toine Jansen uit Beuningen met Deer Hunter en Aart-Jan Korteland uit Alblas met Bru tus. Verder staat op het pro gramma de strijd in de 3,4 ton vrije klasse en het duel tussen de mini-pullers (900 kg) waarin Joop Vermue uit Nisse met zijn South West Express gaat trachten de Zeeuwse eer hoog te houden. Bij deze mini- pullers zijn Tonny Venneker uit Ruurloo en Jacom Liem- bert uit Rotterdam favoriet. De wedstrijden die tot onge veer halfzes zullen duren wor den van commentaar voorzien door de bekende speaker Klaas Wiedijk uit Oud Kar spel. Aanvarx U aangeboden door: Aanvang 11.00 uur Ml vMl.Bl AD «MAAS |t /II 'IN Wanneer men de bon uitknipt en inlevert bij één van de Rabo- banken waar de voorverkoop plaatsvindt, krijgt men een rijks daalder korting op een toegangsbewijs voor wolwassenen. Zon der reductiebon bedraagt de toegangsprijs 15.-. Voor kinderen van 0 tot 6 jaar is de toegang gratis. Kinderen van 6 tot en met 13 jaar betalen ƒ5.-. De parkeerplaatsen op het wedstrijdterrein zijn GRATIS. De nationale top is in Kapelle van de partij. Voor vuurwerk zorgt onder meer Green Spirit. VLISSINGEN - Het team vanm Countdown Café van Veronica besloot dit jaar om eens wat anders te gaan doen en te gaan toeren. Met Tour '88 trekken zij twaalf keer het land in om op iedere eerste vrijdag van de maand vanuit een Nederlandse provincie hun radioprogramma uit te zenden. De maand juli is voor Zeeland. Vanuit De Pub in Vlissingen komt vrijdag 1 juli de live radio-uitzending Countdown Café met daarbij twee live-optredens van nieuwe bands. De Pub is een ideale gele genheid voor een groot bezoe kersaantal door gebruik te maken van zowel het voorste gedeelte, de Pub zelf, alswel de enorme loods daarachter, het toekomstig discotheater dat in november gereed zal zijn. Een prima locatie dus voor deze radio-uitzending. Vanuit de Pub zelf komt het radio-ge deelte met de disc-jockey's Al fred Lagarde en Kees Baars die het allernieuwste pop nieuws, de wekelijkseconcert agenda en live-interviews vanuit het publiek brengen. In het loodsgedeelte treden tus sen negen en elf uur twee bands op. Al zeven jaar staat het team bestaande uit Alfred Lagarde, Kees Baars, Ad Bouman en Frans Meijer garant voor deze wekelijkse uitzending, iedere vrijdag tussen tien en twaalf uur op Radio 3. Voorheen kwam het programma stee vast uit een café in Soest. Pro ducer Hans Meijer, eveneens de producer van Nederland Muziekland heeft al enige Zeeuwse ervaring met live programma's vanaf de Goese en Middelburgse markt. Nu dan de beurt aan Vlissingen. De bands die in de grote loods optreden zijn de nieuwe Nederlandse formatie „Zina tra" en de Finse groep Gringos Locos. De muziek van Zinatra is internationaal georiënteerd en geïnspireerd door stevige Amerikaanse rock. Zinatra VLISSINGEN - Donderdag 30 juni vindt er op het Van Nispenplein (achter de brand weerkazerne) in de wijk Scheldebuurt een taptoe plaats met medewerking van vier showkorpsen uit Zeeland. De taptoe begint om acht uur. De showbands die meedoen zijn het junior drumkorps Johan Friso uit Middelburg, het showkorps Excelsior uit Goes, de Delta Band uit Vlissingen en het Drum Buggle Corps Juliana uit Middelburg. klinkt ruig, snel en energiek maar weet een nieuwe genera tie rockers ook te verrassen met een eigenzinnige bewer king van de rustieke ballad „Somewhere" van Leonard Bernstein. De tweede band is de Finse rockgroep Gringos Locos. Hun muziek wordt om schreven als een kruising tus sen Omar and the Howlers en ZZ Top, met een snufje Cree- dence Clearwater Revival, een mespuntje Johnny Winter en een wolkje AC/DC. Toch heeft dit hutspotje een eigen gezicht en waren de kritieken op hun eerste album meer dan posi tief. Hun songmateriaal is sterk en een ongelimiteerde dosis gezelligheid zijn hun in grediënten voor een dampende rock'n roll show. Vanuit de optredens worden de nummers overgenomen rechtstreeks de uitzending in. De Countdown Café-uitzen ding is van tien tot twaalf. De Pub opent om halfnegen en blijft tot twee uur open. Entree is ƒ7.50. Voorverkoop van de kaarten vindt plaats via de Pub, de Hooizolder Frapo's en de platenzaken van Sjiep in Middelburg, Goes en Vlissin gen. GEMEENTEPOLITIE - Bij de gemeentepolitie Vlissin gen is in de periode 7 tot 21 juni het volgende aangege ven: herenbril, herenbril in etui, herenleesbril, knikker zak, tabakszak, brilletui, mandje met wit tasje, leer boek, fietsslot, medicijn doosje, zitting van kinder stoel, regenbroek, dames- vest, jas, kinderjack, witte portemonnee, kinderschoen, schakelarmband, trouwring, oorknopje, diverse sleutels. ASIEL - Asiel Vlissingen kreeg een rood/witte kater, zwart/witte kater en een yorkshire terrier. ASIEL - Het Middelburg asiel kreeg in deze periode een zwarte kat, een Duitse staander bastaard en een ramlam. PARAPLU - Vrijdag 1 juli een Hindoestaanse jonge renavond in buurthuis De Paraplu met een gepland optreden van een Hindoe staanse band. Hindoe staanse lekkernijen en mu zieksoorten als Soca, Bigre Pokoe en disco staan ook op het programma. Gratis toe gankelijk. VAKANTIEWEEK - Buurt huis De Paraplu organiseert van 4 juli tot 9 juli een va kantieweek voor jongeren in Paauwenburg in nauwe sa menwerking met de Hindoe staanse jongerenvereniging. 5 Juli: krachtsport en bas- ketbaltoernooi, 6 juli: schaak- en damtoernooi en computerijen, 7 juli: film dag, 8 juli: tafeltennistoer nooi met strijden om de titel „Beste tafeltennisser van Paauwenburg", 9 juli: jon gerendag met speltoernooi- en, dansen en feest tot mid dernacht. Telefonische in formatie 01184-65453. TIPPELAARS - Wandel sportvereniging de vrolijke tippelaars houdt 2 juli haar eerste strand- en duintocht met de afstanden 5, 10, 15 en 20 kilometer. Start bij strandpaviljoen De Kano vijver bij het Nollebos in Vlissingen, tussen tien en twee. Nadere inlichtingen bij het secretariaat. 01184- 64753/18273. FOTO-KABINET - In het foto-kabinet van het zeeuws Kunstenaars Centrum expo seert tot en met 21 juli Rick Liefting uit Axel een serie foto's onder het motto 'Kleur in het groot'. Centraal in het werk staat de inwerking van licht en kleur op alle daagse voorwerpen. Door die voorwerpen sterk uit te vergroten spoort Liefting aan tot nadenken over de kracht van het visuele. EXPOSITIE - Op de eer ste verdieping van de Stich ting Beeldende Kunst Zee land aan de Kuiperspoort in Middelburg zijn tot en met 15 juli schilderijen te bezich tigen van Bea de Visser. De expositie-ruimte is geopend dinsdag tot en met zaterdag van een tot vijf uur, op don derdagavond van zeven tot negen uur. INKT - Op initiatief van de Culturele Raad Vlissin gen exposeert Han Koster van 1 juli tot en met 23 juli in de expositieruimte Zelke Negen Een. Koster toont werkstukken gemaakt met inkt. De kunstwerken zijn te bewonderen in de expositie ruimte in de openbare bi bliotheek aan de Lange Zel ke. MIDDELBURG - Zaterdag 2 juli wordt de Zeeuwse Pop dag gehouden in het open jongerencentrum Midgard. Deze jaarlijkse terugkerende popdag wordt georganiseerd door de Stichting Muzikanten voor Muzikanten in samenwerking met Midgard om jonge Zeeuwse bands een kans te geven hun podiumervaring te verrijken. Tijdens de popdag treden op Sj 0 lmord, Rotnaam, Showcat, The Boozebrothers en Car Trouble en de dag begint om vier uur. Tot 's avonds één uur gaat het door en er zullen ook nog andere bands optreden. De entree is tien gulden. VLISSINGEN - In Baasje gezocht van vorige week stond het kleine fokshondje Boy. De reacties waren zo matig dat ook deze week een oproep gedaan wordt voor dit hondje. Boy heeft het moeilijk te verhelpen probleem dat hij niet alleen thuis kan zijn wat ongetwijfeld een nieuwe baas afremt wanneer deze een hond zoekt. Boy moet echter niet veel langer in het asiel zitten anders krijgt hij echt problemen. Het hondje begint steeds meer te vermageren en voelt zich meer een meer eenzaam. Het is een lief ding dat gewoon extra warmte, geduld en goede zorgen no dig heeft. Als hond van de week is er gekozen voor Nimro. Nimro is vrij gegeven wat betekent dat deze hond na een fantastische herstel periode weer helemaal de oude is en actiever en vrolijker dan ooit vol spanning naar een nieuwe baas uitkijkt. Nimro is een tiental maanden geleden door de politie bij zijn baas wegge haald wegens verwaarlozing en werd kaal en vol vlooien bij het Vlissingse asiel binnen gebracht. Inmiddels is hij een waar troe telkind van de verzorgers geworden en ziet hij er weer prima en goed in conditie uit. Nimro is een raszuivere langharige Duitse Staander, een reu en negen jaar oud. Het is een probleemloze hond die zich bewonderenswaardig snel aanpast aan nieuwe si tuaties, goed luistert en heel erg lief is. Zijn bruin-schim- melkleurige vacht heeft zich goed hersteld. Wanneer Nimro ge roepen wordt is de hond een en al vrolijkheid en al klinkt dit misschien vreemd, het is net of Nimro je heel vrolijk staat toe te lachen. Een fijne hond die zeker een heel vriendelijke maar ook enthousiaste baas verdient. Wie in Boy of Nimro geïnteresseerd is kan contact opnemen met de medewerkers van het asiel tij dens hun openingsuren. Telefoon 01184-60333.

Scheldebode | 1988 | | pagina 11