Jeugd slaat spijkers met koppen ILIUMIMJ Veel bekijks bij Edelweis 2.49 de Vleeschmeester WIE DOET WAT WIM NIET DEED? LUNDIA. Torro deelt prijzen uit Minouche viert lustrum met knipdag voor iedereen Bij plaatsing nieuwe machines Zomerkamp UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Wedstrijden De Zwaanhoek Zomeravond- zang in Aagtekerke Handwerk RU1NDER BRAADLAPJES RUNDER BIEFLAPJES Contactavond hondenclub SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JUN11988 323 Wil je een voordelige oplossing voor je studiehoek? Profiteer met de bon in VT-Wonen (juninr.) tot 3 juli van de 10% voordeel* op alle Lundia-onderdelen. 0 PROEFQNZE BEKWAAMHEID MAGERE FIJNE WELLINGTON 100 GR CERVELAATWORST 200 GR (ADVERTENTIE) 'Dit 10% voordeel geldt ook voor alle andere Lundia-opstellingen. Breda, Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076 - 143731. VLISSINGEN - C. Han- raads, plaatsvervangend be drijfsleider van de Torro-ves- tiging in Vlissingen, heeft maandagmorgen de prijswin naars van Torro's zomerwed strijd in het zonnetje gezet. Bij de familie Zonnenberg mocht Hanraads de hoofdprijs afle veren: een geheel verzorgd dagje voor vier personen in pretpark De Efteling, inclusief zakgeld. Het was de beloning voor het oplossen van een een voudige puzzel en het verzin nen van een leuk rijmpje Naast het 'dagje Elfteling' had Torro Vlissingen nog het een en ander in de prijzenpot. Zo mocht de familie Linden- berg een vierpersoons op blaasbare boot in ontvangst nemen. Koen van Soelen kreeg van Torro een EK-radio, de familie Kooger een barbeque- pakket, de familie Beerens een diepvrieswaardebon en de fa milie Ketting een koelbox. Al- leprijswinnaars hebben in middels persoonlij k bericht ontvangen. Mevrouw N. van der Linden in de kapsalon Minouche: tien jaar plezier in het werk. VLISSINGEN - Ter gelegenheid van het 10-jarige jubileum hield kapsalon Minouche op donderdag 26 mei een 'knipdag'. Te gen inlevering van een advertentie kon iedereen het haar laten knippen voor tien gulden. „De mensen komen" aluds mevrouw N. van der Linden, „met een plaatje en vragen om zo geknipt te worden. Het is van be lang Up-to-date te blijven en daarom volg ik twee keer per jaar een cursus, soms in Nederland, maar vaak ook in het buiten land". Op de vraag of de klanten in de loop van de tijd erg veranderd zijn, wil ze alleen kwijt: „Jongeren zijn meer keuzebewust wat kapsel en behandeling betreft. Belangrijk vind ik dat de mensen zich hier thuis voelen. Sommigen noemen me gewoon Nel en dat vind ik fijn. Het geeft iets vertrouwds. Natuurlijk is de klant ko ning, zij bepalen hoe ze geknipt en gekapt worden, maar als het nodig is, adviseer ik. Oh, ik vind dit beroep zo interessant, dat ik het nog veel jaren hoop te kunen uitoefenen", besluit de enthou siaste kapster. KOUDEKERKE - Ponyclub De Zwaanhoek houdt zaterdag 18 juni een open dag. Belang stellenden kunnen een kijkje komen nemen tijdens onder linge wedstrijden van de jeug dige leden van de club. In de ochtenduren worden dres- suurproeven afgenomen, in de middaguren zijn er spring- wedstrijden voor gevorderde ruiters en spelletjes voor de beginners. Tussendoor zijn er diverse demonstraties. Be langstellenden kunnen vrij blijvend een kijkje komen ne men. MIDDELBURG - Van 4 tot en met 8 juli is het weer zover. Zo'n zeshonderd kinderen kunnen zich weer uitleven tij dens de speciaal georgani seerde vakantieweek vanuit Sociaal Cultureel Werk Mid delburg. De organistie en be geleiding is weer in handen van 'De Hayman' en 'Het Trefpunt'. Ook dit jaar worden er weer bouwspeelplaatsen gehouden op twee locaties in Middel burg. Het Meiveld bij de kin derboerderij in Middelburg- Zuid is voor kinderen van Dauwendaelse en Magistraat- wijk en voor de kinderen die met de bus gebracht worden vanuit 't 21a nd - Stromen wij k. Het Trefpunt aan de Nassau- laan is voor kinderen uit Nieuw Middelburg en de kin deren die per bus komen uit Nieuwland, Klarenbeek en Griffioen. Deze jaarlijkse zomerva- kantieweek vol activiteiten telt ruim zeshonderd kinderen en de belangstelling hiervoor groeit ieder jaar. Centraal staat het hutten bouwen en dit jaar gebeurt dat onder de naam „Zokantook", hiermee doelend op 'zo kunnen we ook met de natuur omgaan'. Rondom het hutten bouwen staat het thema 'milieu' cen traal in de vele voor de kinde ren extra georganiseerde acti viteiten. De kleuters van 4 tot en met 6 jaar hebben 's och tends een apart programma van tien tot half een, maar ook zij kunnen enthousiast aan de hutten bouwen. De kinderen van 7 tot en met 12 jaar kun nen vanaf tien uur tot drie uur bouwen. Van twaalf tot half een is er voor alle kinderen te gelijk de lunchpauze, waarna om half een de kleuters door de ouders opgehaald kunnen worden. Iedere dag wordt af gesloten door een van de groe pen. Dit kan door een lied, een toneelstukje of wat ze ook zelf bedracht hebben. De groepen worden de eerste dag ge- ti i fc#- Hutje bij mutje.. vormd, en door een systeem van kleuren weten de kinde ren in welke groep ze zitten en wie daarvan de begeleider is. Het hutten bouwen begint de eerste dag en in de dagen daarna worden de hutten steeds fraaier. Likken verf masten, vlaggen en kunstige details worden door de kinde ren aangebracht net zo lang tot er van de eens gewone sta pel hout een hut-eerste klas verschijnt. Het vele hout en overige materialen nodig voor deze speelweek is geschonken door bedrijven uit de omge ving Middelburg. Als aan het eind van de week de hutten weer afgebroken worden gaat het nog bruikbare hout naar de speelstad Vlissingen. De rest verdwijnt in een groot kampvuurspektakel op de laatste dag, maar pas nadat de leukste, maar ook de mooiste, of de grootste, en zelf de vieste hut een eervolle vermelding heeft gehad. Naast het hutten bouwen is er voor de kinderen van alles te doen. Op woensdag wordt er een speurtocht gehouden, op donderdag is er stokbroodbak- ken en op vrijdag theater. Verder zijn er alle dagen sport- en spelprogramma's, handenarbeid, schminken en nog veel meer. Ook zullen er activiteiten zijn in het teken van het milieu waarvoor eveneens een programma op gesteld wordt in samenwer king met het Natuurhistorisch Museum in Oostkapelle. Het Meiveld organiseert in dit ka der een speciale Meiveldpad- wandeltocht om de kinderen onder begeleiding attent te maken op de vele vondsten die er te ontdekken zij op zo'n tocht. Tijdens de bouwspeelplaats op het Meiveld zal dit jaar, net als vorig jaar, weer een groep kinderen van de S.P.Z. zijn (de Sociaal Pedagogische Zorg), om eveneens aan alle activi teiten deel te nemen. Het pro gramma voor deze kinderen wordt enigszins aangepast en zij krijgen ook een eigen tent waar ze indien nodig wat kun nen rusten. Ook hebben deze kinderen ieder een persoon lijke begeleider. De kinderen moeten wel thuiswonend zijn, en van te voren aangemeld worden. Voor alle kinderen geldt dat hun ouders na afloop van de dag welkom zijn om naar de resultaten te komen kijken. Voor de speelweek zijn er nog steeds vrijwilligers nodig. Wie ouder is dan zestien jaar en graag wil meewerken aan een onvergetelijke week voor de kinderen is van harte wel kom. Opgeven kan bij 'De Hayman', telefoon 01180-29004 of bij 'Het Trefpunt', telefoon 01180-26359. Informatie over het rijden van bussen speciaal voor deze speelweek wordt via een folder op de scholen ver spreid en de bustijden ver schijnen de week ervoor in de kranten. AAGTEKERKE - Vrijdag avond 17 juni vindt er in de Nederlandse Hervormde kerk een zomeravondzang plaats onder het motto „U zij de glo rie". De avond begint om acht uur. Soliste op deze avond is Janneke Hey koop-Slagter. Medewerking wordt verleend door het ouderenkoor De Zil- verstem uit Amemuiden, Her vormd kerkkoor uit Grijps- kerke, evangelisatiekoor In ternos uit Middelburg en het NCBV dameskoor uit Aagte kerke. De koordirigent is Floor Bakker en de organist is Piet Fey. Dominee Van Mourik verzorgt de meditatie en de verbindende tekst. Op zater dagmiddag 18 juni, is er een actie voor Ghana op het dorpsplein van Aagtekerke van twee tot vijf. De opbrengst van deze actie is bestemd voor verbetering van de landbouw, onderwijs en medische voor zieningen en het aanleggen van dammen in de dorpen in Ghana. Tijdens deze middag is er een sponsorloop rond de kerk, een rad van avontuur, een grabbelton, verkoop van verse net gebakken wafels en er zijn volop verfrissingen en hapjes. Deze middag is in han den van de Diaconale werk groep Ghana. VLISSINGEN - Stichting welzijn voor Ouderen - Bach- ten Komme - houdt donderdag 16 juni van half twee tot vier uur een Kandwerkbazaar waarbij te koop zijn: gebor duurde tafelkleden, gebreide sokken, gehaakte kleedjes, schortjes, gebreide baby- truitjes, poppen, kussens en omgehaakte zakdoekjes. Iedereen is welkom. Dik van der Linden bij de nieuwe machines van Edelweis BV. VLISSINGEN - Bij textiel- reiniging Edelweis BV in de Paul Krügerstraat stond en kele dagen geleden een opval lend vervoermiddel voor de deur. Het kolossale voertuig telde niet minder dan tachtig wielen. Het 'monster' was no dig in verband met de plaat sing van een aantal nieuwe machines bij het Vlissingse bedrijf. „Het was een hele klus om de machines op hun plaats te 500 GR SPECIALITEIT VAN HET HUIS: STEAK FIJNE Middelburg: Lange Delft 55-57. Geldig l/m zot a s krijgen. Het gaat om produc tielijnen van Duitse makelij die in Nederland nog nergens anders te vinden is. De machi nes zijn volledig computer ge stuurd. Daarnaast zijn de ma chines door recirculatie van de warme lucht ook nog eens uitermate efficiënt", zo legt eigenaar Dik van der Linden uit De cijfers liegen er inder daad niet om. Afgelopen maandag werd op een enkele dag meer dan zevenduizend kilo wasgoed verwerkt. Een klus die zonder al te grote pro blemen werd geklaard. „We moeten razendsnel werken en daarbij uiteraard goede kwaliteit leveren. Onze grootste klant, de Olau Line, kent nu eenmaal geen wacht tijden. Dat geldt overigens voor meer van onze klanten, veelal afkomstig uit de VLISSINGEN - Voor de week van 2 tot en met 8 juli heeft de Centrale Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlis singen weer een zomerkamp voor kinderen georganiseerd. Het wordt een tentenkamp met de standplaats camping Groede. De kosten voor iedere deelnemend kind zijn vijftig gulden. Voor de kinderen zijn er de hele week verschillende acti viteiten zoals een speurtocht, een vossejacht, een dropping, een sportdag en een kamp vuur. Kinderen kunnen zich nog steeds voor dit kamp aan melden, maar dan wel snel er bij zijn. Inschrijven en vragen kan op telefoonnumer 01184- 14660 op kantooruren en op 01184-10948 na zeven uur (Erik Kiljan). scheepvaart. Via een rederij, een agent of rechtstreeks van een boot krijgen we opdracht om wasgoed af te halen en dat binnen vier uur gereinigd, ge mangeld en gevouwen weer af te leveren. Naast de werk zaamheden voor de scheep vaart werken we ook voor be jaardenhuizen, de horeca, par ticulieren en de landmacht. De kazernes in Middelburg, Os- sendrecht, bergen op Zoom en Roosendaal hebben we tot klant. Dat betekent dat onze chauffeurs voortdurend op route zijn. Van Temeuzen tot aan Zeebrugge, van Rotter dam tot in West-Brabant" Naast het reinigen van was goed, heeft ook het rein hou den van het milieu alle aan dacht binnen het bedrijf van Van der Linden. Zo houdt TNO voortdurend toezicht op de veiligheid en de kwaliteit, terwijl de gemeente Vlissin gen regelmatig metingen ver richt wat betreft geluidshin der. Met de nieuwe machines zijn uit die hoek echter geen grote problemen te verwach ten. De enorme apparaten zijn geheel geisoleerd zodat niet alleen de warmte maar ook het geluid binnen wordt ge houden. MIDDELBURG - De hon denvereniging Walcheren „HOWA" houdt dinsdag 21 juni een contactavond over behendigheidstraining met honden. Mevrouw Vanherle- Stevens geeft over dit onder werp een lezing met films en bespreekt veel trainingsme thoden over deze tak van hon densport. De avond vindt plaats in het Zuiderbaken en begint onv halfacht. Expositie Café Soif, Bellamypark, presenteert van 12 juni tot en met 10 juli werk van Iris de Leeuw. Getoond wordt zeefdruk en gemengde tech niek. Gevonden Gevonden voorwerpen in de periode 16 tot met 31 mei: babysokje, schoolagenda, 7 zilverkleurige armbandjes, 2 kinderportemonneetjes, lin nentas met judopak, een he renhorloge, fotoalbum met trouwfoto's, blauwlinnen tas, witte envelop met le prijs trio triathlon, bood schappentas, 2 shirts in plastic tas, trouwring, ka- belslot, ribfluweel jack, een boerenknoopbroche, goud kleurige broche, sleutelbos met witte hanger, zilveren kettinkje met hangertje, 1 steentje en inscriptie, doosje met contactlenzen, zilveren kettinkje met duikers helmpje en inscriptie, knuf felkonijntje, rugzak met ba by-attributen, portemonnee, sleuteletui, damesportemon nee, dameshorloge. Gevonden Gevonden in de periode 1 tot en met 8 juni, bankbiljet, damesbril, messenmap, plastic pijp, bowlingbal, da meshorloge, kindervestje, kinderportemonnee, etui met inhoud, herenporte monnee, sleutel, sleutel aan rood label, 5 sleutels aan ring, etui met sleutels. Bij het dierenasiel is in deze pe riode een Mechelse herder aangegeven. Bluesbak De rock roll muziek van Johnny en de Sukkels is te beluisteren op vrijdag 17 juni vanaf halftien in de Bluesbak aan het Damplein, Middelburg. Zaterdag 18 juni treedt de band nog eens op en ditmaal in bar de Ha ciënda in Wolphaartsdijk. Afiesoos Op 16 juni is er een uit stapje voor de soosbezoe kers, een korte rondrit over Walcheren met ter afslui ting een lunch in hotel Bri tannia, tel. 01180-26693. Slotavond Donderdag 16 juni is de laatste avond van het sei zoen in jongerengebouw Poortershove in Middelburg. Tijdens deze slotavond is er een optreden van de Zeeuwse popgroep The Re sistance. Van acht tot halfelf is het dus swingen geblazen. Voor jongeren van dertien jaar en ouder, toegang gra tis. Swanenburgh Scholengemeenschap Swamenburgh heeft tot 7 juli een expositie in de open bare bibliotheek van Vlis singen waarbij werkstuk ken van leerlingen van de le, 2e en 3e klas te zien zijn, met name tekeningen en textiele werkvormen. Fancy Fair Buurthuis Scheldebuurt houdt zaterdag 18 juni een fancy fair/rommelmarkt van tien tot twee. Diverse spelletjes, rad van avontuur en grabbelton verhogen de pret. Hapjes en drankjes zijn te koop. Opbrengst is be stemd voor het tienjarig be staan (feest) later deze maand. Computer De Hobby Computer Club Zeeland heeft maandag 20 juni haar laatste bijeen komst voor de zomervakan tie in wijkcentrum Open Hof. Speciaal dan is de ken nismaking met de Acorn Ar chimedes een der snelste computers van deze tijd. Le den en belangstellenden zijn welkom vanaf acht uur, toe gang vrij voor leden. Overi gen betalen twee gulden. Paraplu Buurthuis de Paraplu zoekt vrijwilligers voor het „kinderwerk" in het nieuwe seizoen (kookclubs en han denarbeid). Inlichtingen, 01184-65453. In het kader van de Paraplu's zomeractivitei- ten organiseren zij een bas- ketbaltoernooi op 5 juli aan de van Raaltestraat in de avonduren. Er zijn mooie prijzen beschikbaar. Groe pen wijkbewoners en jonge ren moeten zelf teams sa menstellen. Opgave en in lichtingen, telefoon 65453. Seolto Zaterdag 18 juni houdt korfbalvereniging Seolto haar jaarlijkse rommel markt op het VCB-terrein aan de Zuidbeekseweg vanaf tien uur met een tien tal kramen en een eetkraam. Op hetzelfde terrein wordt ook ringrijden te paard ge houden. VVV Vlissingen - De VW-i Vlissingen houdt dinsdag 21 juni haar jaar lijkse voorjaarsvergadering. De ledenvergadering vindt plaats in de vergaderzaal van Skandia Sauna Resto in de Zwanenburgseweg in Vlissingen. De ledenverga dering begint om acht uur. Piet Rijken - In Het zeeuws Museun Natuur- historie aan de Duinvliet- weg in Oostkapelle opent de Walcherse dichter Pier van Damme op vrijdag 1 juli een tentoonstelling van werken van Piet Rijken. De officiële opening is gepland om half vier. Voor belangstellenden is het museum geopend van dinsdag tot en met vrijdag van elf tot vijf uur, op zater dag, zondag en maandag van half twee tot vijf uur. Lezing - Op uitnodiging van de Zeeuwse Bibliotheek en de Open Universiteit houdt drs. Beta Zuur op maandag 20 juni een lezing over 'De interpretatie van zestiende en zeventiende eeuwse huwelijks- en gezin sportretten'. De lezing wordt gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middel burg. De bijeenkomst begint om acht uur. Gratis kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd of worden af gehaald bij de Zeeuwse Bi bliotheek of het Studiecen trum van de Open Universi teit. Bar American - In Bar American aan het Plein 1940 in Middelburg treedt vrijdag aanstaande de formatie The Juke Joints op. Het optreden van de Goese formatie is in het kader van de promotie tour in verband met het ver schijnen van de langspeler RED. Het optreden in Ame rican begint om negen uur. De toegang is gratis. Betje Wolff - Het Stede lijk Museum in Vlissingen opent vrijdag aanstaande een expositie over Betje Wolff en haar tijd. De ten toonstelling wordt vrijdag middag om vier uur geopend door wethouder D. Brui- nooge. De expositie loopt tot en met 24 september. om r VLISSINGEN - Vrijdag aanstaande wordt het podium in jon- gerenuitgaanscentrum De Piek bevolkt door de leden van de Freddy Cavalli Band. De groep rond de voormalige bassis van Herman Broods Wild Romance staat garant voor een avond van de allerbeste blues, soul en swing. Het concert begint omstreeks tien uur. Een entreekaartje kost 7,50. Zaterdag treedt in De Piek de Goese formatie The Juke Joints op. Het optreden in De Piek is ter promotie van een pas verschenen langspeler. Ook dit optreden begint om tien uur. Zaterdagavond is de toegang schter gratis.

Scheldebode | 1988 | | pagina 9