Zwemmeester Bosdijk (72) nog altijd actief Popdag in Midgard Zeehondenexpo op Klipper Gelukkigen Slagharen-actie bekend Mol Woningtextiel specialiseert zich in Cash and Carry Vierdaagse in Domburg UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Sporthuis Olympia richt zich op berg-wandelsport Expositie over de torah Expositie van Klaus Wehnert Wielerronde Biggekerke Toernooi jeu de boule Vierdaagse A.V. Dynamo SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 JUN11988 MIDDELBURG - Dat de halve Middelburgse be volking kan zwemmen is mede te danken aan de 72-jarige Pieter Bosdijk. Dagelijks zwemt deze ge pensioneerde chef-zwemmeester nog een halve ki lometer in het Middelburgse zwembad. Hierdoor heeft hij een uithoudingsvermogen gekregen waar menigeen jaloers op zou zijn. Hoge nood Chloorlucht 317 Waterrat in hart en nieren Pieter Bosdijk: „Vroeger hadden we geen zwembad. Je had hier in Middelburg wel een groene en een gele zwem school. De gele zwemschool was voor de beter gesitueer den en de groene zwemschool was voor het gewone volk. Beide scholen zwommen in het Kanaal bij de Maisbaai. In 1955 is het zwembad met be hulp van de genie gegraven, daarom hebben de militairen nu nog steeds een speciaal zwem uurtje. Dit zwembad, het eerste in Zeeland, werd op 14 mei geopend. Het was wel op een ongelukkige plaats ge bouwd want het lag in die bui ten de stad. De zwemscholen wilden namelijk in zout water zwemmen zodat het water uit het kanaal in het zwembad werd gepompt. Natuurlijk was dit water troebel en smerig, soms zwom er een palinkje in het bad. Er werd individueel lesge geven. Een leerling aan een hengel en de zwemmeester aan de kant. Alras heb ik toen het klassikaal zwemsysteem ingevoerd met lesplankjes en kurken. Deze plankjes ge bruikten de leerlingen ook bij een hagelbui, men hield dan de plankjes gewoon boven het hoofd. Als ze onder water moesten zwemmen bonden we een bal lon om hun middel zodat we ze enigszins konden volgen. Ge lukkig zijn er nooit ernstige ongelukken gebeurd. Later is er ook een damesuurtje inge voerd, er was dan altijd bij de hekken extra activiteit te be speuren. Zelfs de oude man netjes van het bejaardenhuis op de Herengracht kwamen toevallig langs". Pieter Bosdijk is niet altijd badmeester van het zwembad geweest. Hij kwam in dienst bij de gemeente Middelburg als meubelmaker. Inde zomer moest hij dan naar het zwem bad. Daar was hij dan gedu rende werkdagen badmeester en op zondag koster, want er waren geregeld doopdiensten en ook dan gingen de mensen kopje onder. In de jaren zestig werd het zwembad gemoderniseerd, er kwam bijvoorbeeld een zuive ringsinstallatie. „Ik herinnerde mij uit die tijd een oud baasje van 84 jaar. Hij had altijd willen zwem men maar mocht niet van zijn vrouw. Toen zijn vrouw over leed kon hij eindelijk naar het zwembad. Deze man stond wel in het pierenbad te urineren want in de krant had hij gele zen dat er een zuiveringsin stallatie was gekomen. Ik heb hem vriendelijk verzocht om voortaan wel even naar de toi let te gaan. Iedereen denkt dat een badmeester een leuke baantje heeft, maar vroeger was het hard werken van 's morgens kwart voor zeven tot 's avonds kwart over acht. Soms had ik medelijden met de kinderen, het was dan zo koud maar de schooldokter vond het prachtig want vol gens hem werden ze daar hard van. Hij heeft wel gelijk ge kregen want nu zie ik kinde ren met een trui in het binnen bad. In de winter moest ik het zwembad onderhouden, er was niet zoveel te doen. We moesten het bad leegpompen om de laag modder te verwij deren. De mannen van de ge meente deden dit werk graag want er lagen altijd geldstuk ken op de bodem. Die werden dan onderling verdeeld. Er was eens een man die deed dit niet. Als hij iets vond stopte hij het snel in zijn broekzak. Z'n maten hadden dit door en daarom gooiden ze enkele stukjes blik ter grootte van een gulden in het water. Je had zijn gezicht moeten zien aan het eind van de dag." In 1970 kreeg Middelburg een overdekt zwembad. Als chef-zwemmeester moest Bos dijk het hele jaar aanwezig zijn. Toch vond hij dit binnen bad niet altijd ideaal. „Als zwembadpersoneel sta je wel de hele dag in een chloorlucht. Ik kreeg al gauw last van mijn keel, dit merkte ik goed als ik moest zingen want in mijn vrije tijd ging ik naar een mannenkoortje. We kregen wel meer scholen voor de zwemlessen, je moest voortdurend op je hoede zijn want je kende niet alle kinde ren. Ik heb wel eens meege maakt dat er in een klas een buitenlands kind rustig in het diepe sprong omdat daar toe- DOMBURG - De wandelsportvereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt van 7 tot en met 10 juni een avondvierdaagse in Domburg. De organiserende wandelsportvereniging heeft voor de vier daagse leuke wandeltochten uitgestippeld met lengten van vijf en tien kilometer. Startplaats is cafe Tramzicht in Domburg. De start is iedere avond om half zeven. Inschrijven voor de avondvierdaagse is vanaf heden mogelijk bij de VW in Domburg en bij mevrouw A. Wattel-Scherp, Lin- denstraat 6 in Oost-Souburg. Inschrijven is ook mogelijk aan de start kort voor vertrek. Het inschrijfgeld bedraagt 3,75 gulden per persoon. Leden van een erkende wandelsportvereniging krijgen twee kwartjes korting. DOMBURG - Van 3 juni tot oktober door wordt er in het VVV-kantoor Domburg een tentoonstelling gehouden van aquarellen en tekeningen van Klaus Wehnert onder de naam 'Walcheren in april'. De heer L. Labruyère, loco-burge meester van Domburg, opent de tentoonstelling op 3 juni om half vijf. Klaus Wehnert, geboren in 1927, woont in Keulen. Van jongsafaan schildert hij maar pas op tweeënvijftigjarige leeftijd kon hij zich volledig aan zijn droom wijden door alleen nog maar te schilderen. Ondanks dat hij al in veel lan den gewoond heeft is hij graag in zijn geliefde Zeeland. Zijn werk bevindt zich hoofdzake lijk in particuliere collecties en overheidsverzamelingen. Het aquarelleren heeft zijn grote liefde en vraag een am bachtelijke beheersing van het vak naast temperament en de gave het wezenlijke snel te on derscheiden. Zijn werk straalt spontaniteit, helderheid en kracht uit en zijn voorkeur gaat uit naar de natuur, met name het absolute landschap. MIDDELBURG - Het Middelburgse jongerencentrum Mid gard sluit het seizoen op zaterdag 2 juli af met Zeeuwse Popdag. Op deze Popdag kunnen niet-professionele en aankomende Zeeuwse bands zich aan een groter publiek presenteren. Omdat de dag bedoeld is voor amateur-musici hoeven de optredende bands niet over een uitgebreid repertoire te beschikken. De bands hoeven ook geen eigen versterkers of lichtshow te hebben. In Midgard zijn een gitaar-, bas-, keyboard- en zangversterker aanwezig. Ook is het jongerencentrum een twaalf kanaals PA en een lichtinstallatie rijk. Tijdens de Popdag zijn alle muziek stijlen welkom. Bands die tijdens de Popdag in Midgard willen optreden kunnen zich persoonlijk of schriftelijk aanmelden op het adres Kuiperspoort 12 in Middelburg. Midgard is telefonisch bereikbaar onder nummer 01180-14281. BIGGEKERKE - De wieler ronde van Biggekerke op za terdag 4 juni begint om vijf uur 's middags met een wed strijd voor junioren over 60 ki lometer. Als Zeeuwse favorieten gaan van start Edwin van Al phen, Peter Voet en Peter Hoefkens. Uit Brabant komen sterke kleppers als Edgar van Meer, Marco van Bergen en Lars Vreeke. Daarna volgt om kwart voor zeven een wedstrijd voor liefhebbers die 65 kilometer voor de wielen krijgen. Onder de deelnemers bevinden zich de drie plaatselijke renners Johan Kodde, Edward en Koets en de Zeeuwse districts kampioen Kees den Hartog, die uiteraard alles uit de kast zal halen om de bloemen in Biggekerke te houden. Den Hartog behoort tot de kans hebbers, evenals trouwens Sam Broersma, Wim Oosse en de winnaar van vorig jaar Leo de Jonge. vallig ook zijn vriendjes zwommen, de leerkracht had niets tegen ons gezegd maar ze zat wel in de kantine het schoolwerk te corrigeren. Leerkrachten horen altijd bij de klas te blijven want zij blij ven verantwoordelijk. Je moet als badmeester streng zijn maar wel rechtvaardig. Vei ligheid gaat boven alles dus altijd op je post staan en oplet te." De zwembaden van tegen woordig veranderen. De ten- MIDDELBURG - Petangue, de Club Jeu de Boule uit Mid delburg, houdt zaterdag 11 juni haar jaarlijkse recreatie- toernooi op de paden rondom de muziektent op het Molen water. Leden en niet-leden van de Nederlandse Jeu de Boulebond zijn welkom. De wedstrijden vangen aan om half elf maar iedere deelnemer moet zich om tien uur aangemeld hebben. Er wórdt gespeeld in triplettes (drietallen), waarbij elke tri plet minstens vier partijen speelt De best geplaatsten gaan door en voor de drie bes ten zijn er bekers te winnen die worden uitgereikt door voorzitter Jan Wolthuis. Scheidsrechter is Ton Klaas- sen en de wedstrijdcommissie- taak is in handen van de leden Angela Verkaart, Bas Steke lenburg en Anton Flink. Voor informatie, tel. 01180-26765. dens is steeds meer gericht op golfslagbad en reusachtige gehad, ik vind een zwempara- massa-toerisme. Elke stad glijbanen. Bosdijk denkt daar dijs maar niets. Geef mij maar moet daarom een zwempara- anders over. „In Vlissingen een echt zwembad, zoals in dijs bezitten, compleet met heb ik eens een rondleiding Middelburg." De tentoonstelling „Zeehon den in de Zeeuwse wateren" is van donderdag 2 juni tot en met maandag 6 juni in Vlis singen te zien. De tentoonstel ling staat opgesteld op een boot, de klipper „Avontuur". De ligplaats van de Avontuur is aan de Piet Heinkade. De tentoonstelling is van 10.00 tot 17.00 uur te bezichti gen, op zondag 5 juni zijn de openingstijden van 13.30 tot 17.00 uur. Tijdens de openings uren kan ook een bezoek wor den gebracht aan het schip zelf. de boot is herkenbaar aan een groot spandoek op het dek met het logo van de actie. De tentoonstelling „Zeehon den in de Zeeuwse wateren" is vervaardigd door het Zeeuws Museum natuur historie in het kader van een gezamenlijk voorlichtingsproject van pro vincie Zeeland, Rijkswater staat directie Zeeland en di rectie natuur, milieu en fau nabeheer van het ministerie van Landbouw en Visserij. Doel van het project is ieder een weer vertrouwd te maken met het voorkomen van zee honden in de Zeeuwse wate ren. Er is namelijk een goede kans dat de zeehond er weer een vertrouwd beeld wordt. Door overbej aging, waterver vuiling en de aanleg van de Deltawerken is hij er in de ja ren '50 en '60 bijna verdwenen. Wie meer wil weten over het gedrag- eet- en leefge woonten, ziekten, bedreigin gen en mogelijkheden voor te rugkeer van de zeehod in de Zeeuwse wateren kan op de tentoonstelling zijn hart opha len. Twee levensechte exem plaren, een computer- en blokkenspel en een video com pleteren de tentoonstelling. De „Avontuur" is een Zeeuwse tweemast klipper, eigendom van de Stichting Zeilvaart Goes. Deze stichting richt zich op het verzamelen van gegevens over de oude binnenvaart in Zeeland. Het schip is in 1914 gebouwd. Oor spronkelijk werd het gebruikt voor het vervoer van bazalt, stenen en ander materiaal voor de aanleg en het onder houd van dijken en dammen in Zeeland en langs de kust. Vandaar hun naam, „steen- bonk". Voor dit vervoer was het schip zeer zwaar gebouwd, 285 ton met een inhoud van 425 kubieke meter. Het schip is zo'n 37 meter lang en 6 meter breed. Vanaf 1929 werden met de Avontuur veel reizen naar Duitsland gemaakt voor het vervoer van kolen. Per sleep boot werd het schip de Rijn opgesleept en voor de stroom en op de zeilen kwam het te rug. In de oorlog is de Avon tuur door de Duitsers in zeeuws-Vlaanderen tot zinken gebracht In 1945 is het gelicht en gerepareerd, maar dat be tekende tegelijk het einde van de zeiltijd. Tot 1982 heeft het schip nog met allerlei lading in Duitsland en Nederland ge varen. In dat jaar heeft de Stichting Zeilvaart Goes met medewerking van het minis terie van Verkeer en Water staat de Avontuur - die toen op de nominatie stond te wor den gesloopt -gekocht, met het doel het schip weer in de oor spronkelijke staat te brengen. Op dit moment is onder meer de romp zoveel mogelijk her steld en zijn de mastdekken aangebracht. In het vroegere ruim is een dagverblijf ge maakt, waar nu de tentoon stelling zal zijn opgesteld. MIDDELBURG - De wan delcommissie van MTV '69 or ganiseert van 6 tot en met 9 juni de NWB-avondvier- daagse in Middelburg met de afstanden 5,10 en 15 kilometer. Op 6 juni wordt er om halfze ven gestart in de kantine van de voetbalvereniging Middel burg aan de Nadorstweg. Voorinschrijvingen zijn moge lijk bij Johan van Reigers- bergstraat 101 in Middelburg- Zuid .s avonds na kwart voor zes of bellen voor informatie naar 01180-26018. De nieuwe cash and carry-afdeling van Mol Woningtextiel SLAGHAREN - Ponypark Slagharen bood aan honderd viertallen uit onze lezersgroep van zestig jaar en ouder een gratis verblijf aan. Dat is van maandag 13 juni tot en met vrijdag 17 juni. Uit de vele In zendingen zijn de volgende kwartetten geloot. Deze winnaars krijgen van het jubilerende Ponypark Slagharen alle verdere infor matie.. mevr. W. Rutler- Leendertse, Hoofdstraat 7, 4421 JR Kapelle Biezelinge met: dhr. M. de Vos, mevr. A. de Vos-Leendertse en mevr. K. Versluis, dhr. J. v. d. Visse, Bastion 16, 4461 ZW Goes met: mevr. S. v. d. Visse, dhr. Kra mer en mevr. Kramer, dhr. J. Huijsen, Willem de Goedes- J. A. Drabbe, Zuiderzeestraat 4388 GP Oost-Souburg met: mevr. Drabbe-Kouij zer, dhr. Cremer en mevr. Cremer- Smout, dhr. C. Bostelaa, Van Quakkelerstraat 176, 4381 TS Vlissingen met: mevr. Boste- laar-Andriessen, mevr. v.d. Voorde-Buijs en mevr. v. d. Berg-Bostelaar, dhr. G. Mol hoek, Montestraat 49, 4388 RZ Oost-Souburg met: mevr. Molhoek-v. Moolenbroek, dhr. J. Dellebeke en mevr. P. Delle- beke-v. Molenbroek, dhr. L. van Oosten, Nagelenburgsin- gel 45, 4388 KG Oost-Souburg met: dhr. L. Tissink, mevr. J. v. Oosten-Baljeu en mevr. M. Tissink-Baljeu, dhr. A. de Looze, Smaragd 39, 4337 ML Middlburg met: mevr. C. de Looze-V. Vossen, dhr. A. Ver meulen en mevr. Vermeulen, dhr. J. Verhage, Haaksbergen straat 14, 4388 BA Oost-Sou burg met: mevr. Verhage, dhr. Dellebeke en mevr. Dellebeke, dhr. O. Soolsma, Gildeweg 5 4383 NH Vlissingen met: mevr. A. Soolsma-Minheeren, dhr. Soolsma en mevr. G. Soolsma- V. Belzen, hr. H. Vos, Pratten- burg 24, 4385 EV Vlissingen met: mevr. W. Vos, dhr. A. Koudijzer en mevr. N. Koud- ijzer, dhr. G. Verburg, Lange- vieleweg 53, 4335 GT Middel burg met: mevr. L. Verburg-v. d. Plasse, dhr. A. van Tatenho- ven en mevr. M. v. Tatenho- ven-Kerkhoven, dhr. K. Hengst, Beatrixstraat 26, 4361 Eggwest-Kapelle met: dhr. J. Cysouw, mevr. G. Cysouw oose en mevr. A. Hengst-Roo- se, dhr. F. Willebrordse, Poorstr. 15, 4353 BH Seroos- kerke met: mevr. J. Wattel, mevr. L. v. d. Hoff-Wille brordse en mevr. M. Wille brordse, dhr. L. Kodde, Pau- wenburgweg 31, 4384 JB Vlis singen, met: mevr. J. Kodde- Koene, dhr. A. Krijger en mevr. M. Krijger-Koene, dhr. C. Grootjans, Piet Heinkade 31, 4381 ND Vlissingen met: mevr. G. Grootjans-Meul- meester, dhr. th. Grootjans en mevr. A. Grootjans-de Nooij- er, F. Goedegebuure, Wielin genlaan 2 B, 4382 BL Vlissin gen met: E. Goedegebuure- Slager, A. Burgers en G. Bur gers-Slager, traat 5, 4431 BM 's Gravenpol der met: mevr. J. Huijsen- Hoogestegen, dhr. G. Walrave en mevr. C. Walrave-Nieuw- dorp, dhr. L. de Koster, Rim- melandsplein 7, 4461 KX Goes met: mevr. J. Cornelissen, dhr. C. de Punder en mevr. J. de Koster, dhr. A. Hollestelle, Jasmijnstraat 13, 4461 NN Goes met: mevr. F. Hollestelle, dhr. Aertsen en mevr. Aertsen, dhr. C. Poortvliet, Lange- weegje 23, 4434 NC Kwaden- damme met: mevr. C. Poort- vliet-Remijn, dhr. C. Steen bakker en mevr. M. Steenbak ker-v.d. Walle, dhr. G. de Pree, meidoornstraat 13, 4486 CB Colijnsplaat met: mevr. C. de Pree-Munter, dhr. M. de Loof en mevr. K de Loof, dhr. W. Karstanje, Smitsweg 18, 4438 AH Driewegen met: mevr. J. Karstanje-Wassenaar, mevr. P. Karstanje. en mevr. B. Tromper, dhr. F. Pauwels, Weidezicht 56, 4462 VL Goes met: mevr. J. Pauwels-Delle- beke, dhr. M. v. Hoepen en mevr. M. v. Hoepen-v. Hoorn, dhr. J. de Neef, Daniëlstr. 12a, 4424 AZ Wemeldinge met: mevr. J. de Neef-Bras, mevr. J. Smits-Bras en dhr. T. Smits, dhr. Boone, Bakkersboogerd 29, 4424 EJ Wemeldinge met: dhr. F. Adriaanse, mevr. T.Adriaanse-Rommers en mevr. L. Boone-v. Weele, mevr. J. Nelis, Zonnebloem straat 43, 4461 PK Goes met: mevr. W. Merkens, dhr. A. Walhout en mevr. Walhout, dhr. J. Koole, Benonistraat 5, 4421 DN Kapelle met: mevr. J. Koole-Heijstek, dhr. Heuke- laar en mevr. P. Heukelaar-v. Dullemen, mevr. J. Remijnse- Op 't Hof, Stadseweg 2, 4471 PD Wolphaartsdsijk met: mevr. A. Geerds-Heukels, mevr. C. Broek-Warnaar en C. Botte-bij de Vaale, dhr. L. Tie- leman, Ruycrockstr. 25, 3255 XL Oude Tonge met: mevr. M. Tieleman-Stander, dhr. A. Knops en mevr. Knops-de Leeuw, mevr. A. Soldaat-v. d. Sluijs, Esdoornhof 6, 3247 XH Dirksland met: dhr. C. Boog- erman, mevr. Boogerman-v. d. Laan en mevr. Schellevis- Temmink, 12, 3241 VE Middelhamis met: dhr. C. Boogerman, Hakken- brak en v. d. Laan, mevr. J. v. d. Houten, 't Vrije 39, 4301 SX Zierikzee met: mevr. M. v. d. Doel, dhr. D. Kouwenberg en mevr. A. Kouwenberg, dhr. Schellevis, Koninginnelaan 39, 3245 XK Sommelsdijk met: mevr. Schellevis-Temmink, dhr. W. Temmink en mevr. Temmink-Bakelaar, mevr. N. v. d. Doel, lange Blokweg 28, 4301 Zierikzee met: mevr. N. v. d. Houten, dhr. D. Zonnenberg en mevr. A. Zonnenberg, mevr. C. Krijger, Capellestr. 8, 4301 MG Zierikzee met: mevr. M. van Achterberg, mevr. J. de Jonge en mevr. de Boer, dhr. Hoek, Groenedijk 11, 3253 LB Ouddorp met: mevr. P. Hoek- Witte, dhr. O Hoek en mevr. L. Hoek-Combee, dhr. M. de Raai, Causstraat 33, 4301 ML Zierikzee met: mevr. L. de Raal-Maas, mevr. M. Stoel- Bakkes en mevr. Braal-Bak- kes, dhr. F. Twaalfhoven, Iris- weg 23, 4328 RN Westerschou- wen met: mevr. Twaalfhoven, mevr. Balenburg-Rij svos en dhr. J. van Mook, dhr. A. Mijnders, Langeweg 12, 3251 LH Stellendam met: mevr. B. Mijnders-Melissant, dhr. M. Janssen en mevr. J. Janssen- Geense, dhr. L. Mijnders, Mo lendijk 60, 3248 BB Melissant met: mevr. A. Mijnders-de Ruiter, dhr. P. Boeter en mevr. M. Boeter-Looy, J. Geertse, Palstrstraat 4, 4354 AM Vrou wenpolder met: v. Oste, S. os- té-Louwerse, en J. Geertse- Jobse, A. C. Schaalje KI Vlaanderen 64, 4331 RL Mid delburg, met: S. de Norier, C. Huybregtse, F. Schaalje, Wandelschoenen een belangrijk onderdeel van de wandel- sport-vacantie. Sporthuis Olympia heeft negentien verschillende modellen. - foto tannie de jonge GOES - Bij Sporthuis Olympia aan de Ganzepoortstraat in Goes is sinds kort de afdeling wandelschoenen en trekkingkle- ding aanzienlijk uitgebreid. Specifieke jacks voor de wandelaars van gore-tex, materiaal dat water- en winddicht is. Sokken die voor het grootste ge deelte uit wol zij samengesteld en daardoor niet warm aanvoe len en wel traspiratievocht afvoeren. De trditionele knickeboc- ker in katoen en strech-velour, de poncho met of zonder uitspa ring voor de rugzak en last but not least de schoenen. Zeer be langrijk voor wie een wandel-vacantie heeft gepland. Sporthuis Olympia heeft de bekende topmerken Nomad, Dachstein en Meindl. De negentien verschillende modellen variëren in prijs van 109,- tot 375,-. Het verschil zit in het materiaal en de opbouw van het binnenwerk. Diverse schoenen zijn voor 100% water dicht ook weer doordat gore-tex verwerkt is. Aan een paar schoenen voor een berg-wandeltocht moeten heel andere eisen gesteld worden dan aan een paar schoenen voor de vier-daagse op vlak terrein. Met de bergschoen moet worden geklommen en afgedaald. Op grote hoogte komt men gletschers tegen en al deze extreme omstandigheden vragen speciaal schoeisel. De zijkan ten zijn dan ook van stootbumpers voorzien. Op een proef helling in de zaak kan men testen of de schoen niet naar voren of achter schuift bij klimmen of dalen. Daam aast maakt een sortering lichtgewicht rug- en slaapzakken de sortering voor de wande laars compleet. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg herbergt tot en met 20 juni een door de Stichting Sy nagoge Middelburg georgani seerde tentoonstelling die ge wijd is aan de torah. De tentoonstelling toont een aantal bijzondere en boeiende voorwerpen uit de joodse ere dienst en gericht op de torah, de norm voor het dagelijkse leven, en van grote invloed op de kunst, taal, recht- en wet geving van de volkeren van Israël. De tentoonstelling is inge richt met behulp van het Joods Historisch Museum in Am sterdam en de Bibliotheca Ro- senthaliana, en mede dankzij het beschikbaar stellen van enkele belangrijke stukken door particulieren. Een afzonderlijk deel van de tentoonstelling wordt ge vormd door de collectie foto's van de bekende fotograaf en Israëlkenner Richard H. Stern, vervaardigd in de Sinaï en Israël. MIDDELBURG - Zaterdag 4 juni organiseert A.V. Dy namo uit Middelburg een prestatieloop en wedstrijd over tien Engelse mijlen. Het parkoers voert de deelnemers langs de mooiste plekjes van het landelijk gebied tussen Middelburg, Gapinge en Vee- re. Zowel de senioren, vetera nen, dames en trimmers star ten tegelijkertijd om drie uur in de Nadorstweg, sportpark De Nadorst, in Middelburg. Inschrijven is eveneens daar vanaf twee uur. zaak vanaf de rol in de ge wenste lengte kan worden gesneden. De klant die ex tra kosten wil besparen door de vloerbedekking zelf te leggen kan het ge kochte tapijt zo meenemen. Tegen geringe meerprijs kan de klant de vloerbe dekking echter ook door ons laten leggen. Datzelfde geldt voor de verschillende vinylsoorten die wij in ons assortiment hebben." De goedkopere cash and carry-vloerbedekking wordt op de benedenver dieping van de zaak over zichtelijk geëtaleerd. De prijzen variëren van en kele tientjes per meter tot ongeveer tweehonderd gulden. Voor dat bedrag levert Mol Woningtextiel dan wel zuiver scheerwol. Op de bovenverdiepingen toont Mol de wat duurdere vloerbedekkingen vanaf stalen. In principe is alle gewenste vloerbedekking leverbaar. Zwemmeester Bosdijk: „Een zwemparadijs is niets. Geef mij maar een gewoon zwembad. MIDDELBURG - Mol Woningtextiel aan de Lange Viele in Middelburg heeft goed nieuws voor aanstaande kamerbewo ners, handige doe-het-zel- vers en iedereen die van verandering houdt. In de zaak is sinds kort een ruim opgezette cash and carry- afdeling ingericht waarin een ruim assortiment ta pijten tegen aantrekke lijke meeneem-prijzen wordt aangeboden. De heer Mol, eigenaar van Mol Woningtextiel, heeft de bedrijfsvoering in zijn zaak bewust veran derd. Op de eerste en tweede verdieping van de woonwinkel worden als voorheen de luxere tapij ten, kleden, gordijnen en vitrages aangeboden, de begane grond is omge toverd tot een 'tapijt-su permarkt'. „Omdat steeds meer mensen wat vaker hun in terieur willen veranderen en om tegemoet te komen aan de wensen van bij voorbeeld kamerbewoners hebben we het assortiment goedkopere vloerbedek king fors uitgebreid. Vloerbedekking van een goede kwaliteit die in de

Scheldebode | 1988 | | pagina 17